Singapur na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Singapur na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.

Singapur na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Singapur na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Singapur
Kod MKOl SIN
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012
Londyn
Chorąży Feng Tianwei
Liczba zawodników 23 w 9 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 75.
Złoto
0
Srebro
0
Brąz
2
Razem
2

Singapur na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 reprezentowało 23 zawodników: ośmiu mężczyzn i piętnaście kobiet. Zdobyli oni dwa brązowe medale, zajmując 75. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Był to piętnasty start reprezentacji Singapuru na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Brąz
Feng Tianwei
Tenis stołowy
kobiety indywidualnie w meczu o brązowy medal pokonała Japonkę Kasumi Ishikawa 4:0[1]
Brąz
Li Jiawei, Wang Yuegu, Feng Tianwei
Tenis stołowy
turniej drużynowy kobiet w meczu o brązowy medal pokonały zespół Korei Południowej 3:0[2]

Skład kadry

Badminton

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Faza grupowa Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Punkty
Przeciwnik
Punkty
Przeciwnik
Punkty
Miejsce Przeciwnik
Punkty
Przeciwnik
Punkty
Przeciwnik
Punkty
Przeciwnik
Punkty
Miejsce
Derek Wong gra pojedyncza Izrael Misha Zilberman
2-0
Dania Jan Ø. Jørgensen
0-2
2. Nie awansował 17.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Faza grupowa Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Miejsce Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Miejsce
Gu Juan gra pojedyncza Słowacja Monika Fašungová
2-0
Australia Victoria Na
2-0
1. Cheng Shao-chieh
0-2 (18:21, 10:21)
Nie awansowała 9.
Shinta Mulia Sari
Yao Lei
gra podwójna Japonia Mizuki Fujii
Japonia Reika Kakiiwa
1-2
Cheng Wen-hsing
Chien Yu-chin
1-2
Indie Jwala Gutta
Indie Ashwini Ponnappa
0-2
4. Nie awansowały 10.

Gimnastyka

Kobiety

Zawodniczka Wynik
Wielobój indywidualnie Ćwiczenia wolne Ćwiczenia na poręczach Ćwiczenia na równoważni Skoki Wielobój drużynowy
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Lim Heem Wei 50,799 45. 12,033 77. 12,400 66. 13,033 46. 13,333 67.

Kajakarstwo

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał Pozycja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Geraldine Lee Wei Ling K-1 200 m 45,552 8. Nie awansowała 27.
K-1 500 m 2:04,037 4. 2:01,516 7. Nie awansowała 22.

Lekkoatletyka

Mężczyźni Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Preeliminacje Runda 1 Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Yeo Foo Ee 100 m 10,57 2. 10,69 8. Nie awansował

Kobiety Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Dipna Lim Prasad 100 m przez płotki 14,68 7. Nie awansowała

Pływanie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Quah Zheng Wen 200 m grzbietowym 2:03,45 35. Nie awansował
400 m zmiennym 4:26,81 33. Nie awansował
Joseph Schooling 100 m motylkowym 53,63 36. Nie awansował
200 m motylkowym 1:59,18 26. Nie awansował

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Mylene Ong 100 m dowolnym 56,33 29. Nie awansowała
Lynette Lim 400 m dowolnym 4:18,64 30. Nie awansowała
800 m dowolnym 8:52,92 31. Nie awansowała
Tao Li 100 m grzbietowym 1:01,60 26. Nie awansowała
100 m motylkowym 58,34 3. 58,18 10. Nie awansowała

Podnoszenie ciężarów

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Helena Wong do 53 kg 61 kg 16. 73 kg 15. 134 kg 15.

Strzelectwo

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Xiang Wei Jasmine Ser kpn 40 394 24. Nie awansowała
kdw 3x20 577 29. Nie awansowała

Tenis stołowy

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Runda 1 Runda 2 Runda 3 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Mecz o 3. miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Gao Ning gra pojedyncza (m) Słowenia Bojan Tokič
4-0
(11:7, 11:7, 11:5, 14:12)
Wang Hao
1-4
(9:11, 7:11, 9:11, 11:7, 3:11)
Nie awansował 9.
Yang Zi Wielka Brytania Paul Drinkhall
1-4
(7:11, 7:11, 8:11, 11:4, 9:11)
Nie awansował 33.
Gao Ning
Zhan Jian
Yang Zi
turniej drużynowy (m)  Australia
W 3-0
 Chiny
P 0-3
Nie awansowali 5.
Feng Tianwei gra pojedyncza (k) Chen Szu-yu
4-1
(11:6, 11:13, 11:5, 12:10, 11:9)
Niemcy Wu Jiaduo
4-2
(11:6, 7:11, 11:5, 9:11, 11:6, 11:6)
Korea Południowa Kim Kyung-ah
4-2
(13:11, 11:7, 4:11, 11:6, 10:12, 12:10)
Ding Ning
2-4
(7:11, 4:11, 11:9, 10:12, 11:6, 6:11)
Japonia Kasumi Ishikawa
4-0
(11:9, 11:6, 11:6, 11:5)
Wang Yuegu Francja Xian Yifang
4-0
(11:9, 11:8, 11:6, 11:4)
Białoruś Wiktoria Pawłowicz
4-3
(11:6, 7:11, 4:11, 12:14, 11:7, 11:9, 11:8)
Japonia Kasumi Ishikawa
1-4
(11:8, 5:11, 4:11, 8:11, 4:11)
Nie awansowała 5.
Li Jiawei
Wang Yuegu
Feng Tianwei
turniej drużynowy (k)  Polska
W 3-1
 Korea Północna
W 3-0
 Japonia
P 0-3
 Korea Południowa
W 3-0

Żeglarstwo

Kobiety
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M*
Elizabeth Yin Yue Ling Laser Radial 34 27 29 13 28 12 26 18 19 25 197 24.
Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M*
Colin Cheng Laser 4 25 26 20 27 34 10 2 17 14 145 15.

M = Wyścig medalowy

Przypisy

  1. Women's Singles - Olympic Table Tennis, london2012.com [dostęp 2013-04-10] [zarchiwizowane z adresu 2012-12-08] (ang.).
  2. Women's Team - Olympic Table Tennis, london2012.com [dostęp 2013-04-10] [zarchiwizowane z adresu 2013-01-04] (ang.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Singapur na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Listen to this article