Skoki narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2021 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Skoki narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2021.

Skoki narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2021

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Skoki narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2021
2019 2023
Data 24 lutego –
6 marca 2021
Gospodarz Niemcy Oberstdorf
Dyscyplina skoki narciarskie
Mężczyźni
konkurs indywidualny
na skoczni HS106
Polska Piotr Żyła
konkurs indywidualny
na skoczni HS137
Austria Stefan Kraft
konkurs drużynowy
na skoczni HS137
 Niemcy
Kobiety
konkurs indywidualny
na skoczni HS106
Słowenia Ema Klinec
konkurs indywidualny
na skoczni HS137
Norwegia Maren Lundby
konkurs drużynowy
na skoczni HS106
 Austria
Konkurs mieszany
konkurs mieszany
na skoczni HS106
 Niemcy
Strona internetowa

Skoki narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2021 – zawody w skokach narciarskich, które rozegrane zostały w dniach 24 lutego – 6 marca 2021 w niemieckim Oberstdorfie, w ramach Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym 2021.

Zawody zostały przeprowadzone na kompleksie skoczni Schattenbergschanze w Oberstdorfie. Rozegrano 7 konkursów, w tym cztery indywidualne (mężczyzn oraz kobiet na skoczni dużej i normalnej) oraz trzy drużynowe (mężczyzn na skoczni dużej oraz kobiet i mieszanego na skoczni normalnej). Jako pierwsze w harmonogramie czempionatu rozegrane zostaly konkursy na skoczni normalnej[1].

Tytułów mistrzowskich zdobytych na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2019 w Innsbrucku i Seefeld bronili: Markus Eisenbichler (skocznia duża) i Dawid Kubacki (skocznia normalna) wśród mężczyzn, a także Maren Lundby wśród kobiet na skoczni normalnej. Reprezentacja Niemiec broniła tytułu drużynowo wśród mężczyzn i kobiet jak i również podczas konkursu drużyn mieszanych[2].

Ze względu na obowiązujące między grudniem 2020 a grudniem 2022 wykluczenie przez Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu reprezentacji Rosji z udziału w mistrzostwach świata i igrzyskach olimpijskich, w ramach Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym 2021 rosyjscy sportowcy startowali jako Rosyjska Federacja Narciarska, pod flagą z symbolem narodowego komitetu olimpijskiego[3][4].

Program zawodów

Mężczyźni

Dzień Konkurencja Początek
(Czas CET)
26 lutego Kwalifikacje do konkursu
indywidualnego na skoczni normalnej
20:30
27 lutego Seria próbna 15:15
Konkurs indywidualny na
skoczni normalnej
16:30
4 marca Kwalifikacje do konkursu
indywidualnego na skoczni dużej
17:30
5 marca Seria próbna 15:45
Konkurs indywidualny na
skoczni dużej
17:00
6 marca Seria próbna 15:45
Konkurs drużynowy 17:00

Kobiety

Dzień Konkurencja Początek
(Czas CET)
24 lutego Kwalifikacje do konkursu
indywidualnego na skoczni normalnej
18:00
25 lutego Seria próbna 15:45
Konkurs indywidualny na
skoczni normalnej
17:00
26 lutego Seria próbna 16:00
Konkurs drużynowy 17:15
2 marca Kwalifikacje do konkursu
indywidualnego na skoczni dużej
18:00
3 marca Seria próbna 16:00
Konkurs indywidualny na
skoczni dużej
17:15

Mikst

Dzień Konkurencja Początek
(Czas CET)
28 lutego Seria próbna 15:30
Konkurs drużyn mieszanych 17:00

Skocznie

Cztery konkursy mistrzostw świata (indywidualny kobiet i mężczyzn oraz drużynowy kobiet i mieszany) zostaną przeprowadzone na skoczni normalnej, a trzy pozostałe (indywidualny kobiet i mężczyzn oraz drużynowy mężczyzn) na skoczni dużej.

Nazwa skoczni Miasto Parametry Rekord skoczni[a][5] Współczynnik belki Współczynnik wiatru
Punkt K HS
Schattenbergschanze Niemcy Oberstdorf K-95 HS-106 105,5 m Norwegia Halvor Egner Granerud 26.02.2021 ±7,00 pkt / m przedni: –8,00 pkt / m/s

tylny: +9,68 pkt / m/s

109,0 m Austria Marita Kramer 25.02.2021
K-120 HS-137 143,5 m Norwegia Sigurd Pettersen 29.12.2003 ±8,10 pkt / m przedni: –10,80 pkt / m/s

tylny: +13,07 pkt / m/s

141,5 m Austria Chiara Hölzl 01.02.2020

Jury

Z ramienia Międzynarodowej Federacji Narciarskiej dyrektorami zawodów będzie Chika Yoshida (dyrektorka zawodów PŚ kobiet) i Sandro Pertile (dyrektor zawodów PŚ mężczyzn). Podobnie jak w zawodach Pucharu Świata, asystentem Yoshidy będzie Miran Tepeš, a asystentem Pertile – Borek Sedlák. Ponadto kierownikiem zawodów z ramienia organizatorów będzie Georg Späth w trakcie konkursów mężczyzn oraz Daniel Nett w trakcie konkursów kobiet. Delegatem technicznym podczas wszystkich zawodów będzie Słoweniec Sašo Komovec, a asystować mu będą Fin Jani Hyvärinen oraz Polka Renata Nadarkiewicz. Kontrolą wyposażenia zajmować się będą Agnieszka Baczkowska (konkursy kobiet) i Sepp Gratzer (rywalizacja mężczyzn).

Noty za styl w każdej serii kwalifikacyjnej i konkursowej wystawiać będzie po pięciu sędziów. Skład sędziowski poszczególnych konkursów wraz z zajmowanymi przez arbitrów stanowiskami na wieży przedstawiono w poniższej tabeli.

Sędzia Kraj Stanowisko na wieży sędziowskiej
Konkursy kobiet Konkursy mężczyzn Konkurs drużyn
mieszanych
HS-106
Indywidualny
HS-106
Drużynowy
HS-106
Indywidualny
HS-137
Indywidualny
HS-106
Indywidualny
HS-137
Drużynowy
HS-137
Peter Kimmig  Niemcy E D C B
Pekka Tervahartiala  Finlandia D SC B A
Nazym Nassyrow  Kazachstan B A SC E
Marek Pilch  Polska C B A SC
Wadim Lisowski  Rosja SC E D C
Borut Markošek  Słowenia A C E D

Wyniki

Kobiety

Kwalifikacje do konkursu indywidualnego na skoczni HS 106 – 24 lutego 2021

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Skok Styl Belka Wiatr Wynik Kwalifikacja
1. Sara Takanashi  Japonia 103,0 m 54,0 23 -0,57 142,6 Q
2. Marita Kramer  Austria 101,5 m 53,0 23 -0,72 140,1 Q
3. Ema Klinec  Słowenia 98,0 m 53,5 23 -0,91 135,4 Q
4. Jerneja Brecl  Słowenia 102,0 m 54,0 24 -0,36 135,0 Q
5. Nika Križnar  Słowenia 98,5 m 50,5 23 -0,63 130,7 Q
6. Daniela Iraschko-Stolz  Austria 95,0 m 54,0 23 -0,86 129,4 Q
7. Thea Minyan Bjørseth  Norwegia 101,0 m 55,0 25 -0,21 129,0 Q
8. Silje Opseth  Norwegia 97,0 m 53,5 23 -0,43 128,8 Q
9. Sophie Sorschag  Austria 98,5 m 53,5 24 -0,33 127,2 Q
10. Yūki Itō  Japonia 99,0 m 53,0 24 -0,21 126,5 Q
11. Maren Lundby  Norwegia 91,0 m 52,5 22 -1,11 125.8 Q
12. Irina Awwakumowa
Ros. Fed. Narc.
93,5 m 52,5 22 -0,42 124,2 Q
13. Lara Malsiner  Włochy 98,0 m 52,5 25 -0,43 122,7 Q
14. Jessica Malsiner  Włochy 96,5 m 52,5 25 -0,71 122,4 Q
15. Anna Rupprecht  Niemcy 96,5 m 52,0 24 -0,14 119,9 Q
16. Julia Clair  Francja 95,5 m 52,5 24 -0,08 117,8 Q
17. Anna Odine Strøm  Norwegia 95,5 m 52,5 25 -0,41 117,5 Q
18. Urša Bogataj  Słowenia 91,5 m 48,0 22 -0,59 117,3 Q
19. Katharina Althaus  Niemcy 90,0 m 51,0 22 -0,28 114,3 Q
20. Nozomi Maruyama  Japonia 93,5 m 51,0 24 -0,18 113,2 Q
21. Eva Pinkelnig  Austria 93,0 m 50,5 25 -0,55 111,8 Q
22. Kristina Prokopjewa
Ros. Fed. Narc.
89,0 m 49,5 25 -1,04 107,6 Q
23. Irma Machinia
Ros. Fed. Narc.
90,0 m 51,0 25 -0,51 105,9 Q
24. Jenny Rautionaho  Finlandia 89,0 m 51,0 25 -0,66 105,4 Q
25. Anna Twardosz  Polska 87,5 m 49,5 25 -1,08 105,0 Q
26. Yūka Setō  Japonia 88,0 m 49,5 25 -0,96 104,8 Q
27. Daniela Haralambie  Rumunia 88,5 m 49,0 25 -0,70 102,8 Q
28. Sofja Tichonowa
Ros. Fed. Narc.
88,0 m 49,5 25 -0,74 102,7 Q
29. Juliane Seyfarth  Niemcy 86,0 m 48,5 25 -1,04 102,6 Q
30. Karolína Indráčková  Czechy 86,0 m 48,0 25 -0,92 98,9 Q
31. Julia Kykkänen  Finlandia 85,5 m 49,5 25 -0,85 98,7 Q
32. Carina Vogt  Niemcy 84,5 m 48,5 25 -0,98 97,0 Q
33. Joséphine Pagnier  Francja 85,0 m 49,5 25 -0,71 96,4 Q
34. Abigail Strate  Kanada 82,0 m 49,5 25 -1,14 94,5 Q
35. Frida Westman  Szwecja 83,0 m 48,0 25 -0,79 91,6 Q
36. Susanna Forsström  Finlandia 78,5 m 48,0 25 -0,91 83,8 Q
37. Annika Belshaw  Stany Zjednoczone 77,0 m 47,5 25 -1,02 81,4 Q
38. Paige Jones  Stany Zjednoczone 73,5 m 47,5 25 -1,07 74,9 Q
39. Kinga Rajda  Polska 74,5 m 46,5 25 -0,78 73,1 Q
40. Natalie Eilers  Kanada 75,0 m 45,5 25 -0,71 72,4 Q
41. Virág Vörös  Węgry 73,5 m 46,5 25 -0,89 72,1 NQ
42. Kamila Karpiel  Polska 72,0 m 45,5 25 -0,87 67,9 NQ
Štěpánka Ptáčková  Czechy 71,5 m 46,0 25 -0,92 NQ
44. Anna Hoffmann  Stany Zjednoczone 70,0 m 47,5 25 -0,98 67,0 NQ
45. Julia Tervahartiala  Finlandia 71,5 m 46,0 25 -0,82 66,9 NQ
46. Alexandria Loutitt  Kanada 71,0 m 46,5 25 -0,79 66,1 NQ
47. Nicole Konderla  Polska 70,0 m 45,5 25 -1,05 65,7 NQ
48. Klára Ulrichová  Czechy 73,0 m 43,5 25 -0,62 65,5 NQ
Logan Sankey  Stany Zjednoczone 73,0 m 43,5 25 -0,62 NQ
50. Veronika Jenčová  Czechy 71,0 m 46,0 25 -0,58 63,6 NQ
51. Natasha Bodnarchuk  Kanada 71,0 m 47,5 25 -0,32 62,6 NQ
52. Diana Trâmbițaș  Rumunia 62,5 m 43,5 25 -1,28 50,9 NQ
53. Delia Folea  Rumunia 62,5 m 42,5 25 -1,12 48,3 NQ
54. Astrid Norstedt  Szwecja 64,5 m 45,5 25 -0,37 48,1 NQ
55. Dajana Piecha  Kazachstan 60,5 m 44,5 25 -0,52 40,5 NQ
56. Tetiana Pyłypczuk  Ukraina 59,5 m 41,0 25 -1,04 40,1 NQ
57. Alessia Mîțu-Coșca  Rumunia 58,5 m 44,0 25 -0,73 38,1 NQ

Konkurs indywidualny na skoczni HS 106 – 25 lutego 2021

M Zawodniczka Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik punktowy
Skok Nota Skok Nota
Klinec, EmaEma Klinec  Słowenia 105,0 m 141,7 100,5 m 137,9 279,6
Lundby, MarenMaren Lundby  Norwegia 102,5 m 138,1 99,5 m 138,4 276,5
Takanashi, SaraSara Takanashi  Japonia 104,0 m 140,5 100,0 m 135,8 276,3
4. Kramer, MaritaMarita Kramer  Austria 109,0 m 142,7 98,0 m 132,5 275,2
5. Križnar, NikaNika Križnar  Słowenia 95,0 m 125,8 97,0 m 131,7 257,5
6. Opseth, SiljeSilje Opseth  Norwegia 93,0 m 122,8 98,0 m 132,3 255,1
7. Bjørseth, Thea MinyanThea Minyan Bjørseth  Norwegia 99,5 m 129,0 92,0 m 123,7 252,7
8. Iraschko-Stolz, DanielaDaniela Iraschko-Stolz  Austria 95,5 m 121,5 95,0 m 126,5 248,0
9. Brecl, JernejaJerneja Brecl  Słowenia 95,5 m 121,5 94,5 m 123,1 244,6
10. Althaus, KatharinaKatharina Althaus  Niemcy 91,0 m 111,6 98,0 m 130,2 241,8
11. Itō, YūkiYūki Itō  Japonia 93,5 m 116,3 95,0 m 125,4 241,7
12. Awwakumowa, IrinaIrina Awwakumowa
Ros. Fed. Narc.
92,5 m 113,9 95,5 m 125,0 238,9
13. Bogataj, UršaUrša Bogataj  Słowenia 96,0 m 114,5 94,0 m 121,4 235,9
14. Rupprecht, AnnaAnna Rupprecht  Niemcy 93,0 m 115,1 91,5 m 118,6 233,7
15. Malsiner, JessicaJessica Malsiner  Włochy 89,5 m 108,9 93,5 m 120,4 229,3
16. Pagnier, JoséphineJoséphine Pagnier  Francja 88,0 m 109,8 92,5 m 118,2 228,0
17. Clair, JuliaJulia Clair  Francja 86,5 m 100,3 97,5 m 125,1 225,4
18. Malsiner, LaraLara Malsiner  Włochy 90,0 m 108,7 93,0 m 113,6 222,3
19. Strøm, Anna OdineAnna Odine Strøm  Norwegia 92,0 m 110,8 89,5 m 109,8 220,6
20. Maruyama, NozomiNozomi Maruyama  Japonia 91,0 m 107,4 90,0 m 110,1 217,5
21. Seyfarth, JulianeJuliane Seyfarth  Niemcy 86,0 m 98,9 93,0 m 112,0 210,9
22. Setō, YūkaYūka Setō  Japonia 91,0 m 104,4 88,0 m 99,1 203,5
23. Machinia, IrmaIrma Machinia
Ros. Fed. Narc.
84,5 m 98,4 90,0 m 101,8 200,2
24. Tichonowa, SofjaSofja Tichonowa
Ros. Fed. Narc.
82,5 m 93,6 88,0 m 104,3 197,9
25. Indráčková, KarolínaKarolína Indráčková  Czechy 85,0 m 96,0 88,5 m 101,8 197,8
26. Haralambie, DanielaDaniela Haralambie  Rumunia 84,0 m 95,8 84,5 m 98,1 193,9
27. Strate, AbigailAbigail Strate  Kanada 80,0 m 89,6 86,0 m 102,2 191,8
28. Prokopjewa, KristinaKristina Prokopjewa
Ros. Fed. Narc.
84,0 m 89,7 84,0 m 95,3 185,0
29. Kykkänen, JuliaJulia Kykkänen  Finlandia 81,5 m 89,8 81,5 m 91,0 180,8
30. Vogt, CarinaCarina Vogt  Niemcy 81,0 m 87,7 70,0 m 61,0 148,7
31. Rautionaho, JennyJenny Rautionaho  Finlandia 83,5 m 87,4 NQ 87,4
32. Pinkelnig, EvaEva Pinkelnig  Austria 81,0 m 86,9 NQ 86,9
33. Twardosz, AnnaAnna Twardosz  Polska 83,0 m 83,4 NQ 83,4
34. Forsström, SusannaSusanna Forsström  Finlandia 76,0 m 75,4 NQ 75,4
35. Westman, FridaFrida Westman  Szwecja 76,5 m 75,1 NQ 75,1
36. Jones, PaigePaige Jones  Stany Zjednoczone 69,5 m 70,3 NQ 70,3
37. Belshaw, AnnikaAnnika Belshaw  Stany Zjednoczone 73,5 m 69,6 NQ 69,6
38. Rajda, KingaKinga Rajda  Polska 69,5 m 66,9 NQ 66,9
39. Eilers, NatalieNatalie Eilers  Kanada 72,5 m 64,4 NQ 64,4
Sorschag, SophieSophie Sorschag  Austria DSQ

Konkurs drużynowy na skoczni HS 106 – 26 lutego 2021

M Zespół Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Nota Nota zespołu
Skok Nota Skok Nota
 Austria Iraschko-Stolz, DanielaDaniela Iraschko-Stolz 97,0 m 120,5 99,5 m 129,3 249,8 959,3
Sorschag, SophieSophie Sorschag 88,0 m 96,7 93,5 m 117,1 213,8
Hölzl, ChiaraChiara Hölzl 89,5 m 105,3 96,5 m 120,6 225,9
Kramer, MaritaMarita Kramer 102,5 m 130,2 104,0 m 139,6 269,8
 Słowenia Križnar, NikaNika Križnar 98,0 m 126,4 106,0 m 135,1 261,5 957,9
Rogelj, ŠpelaŠpela Rogelj 93,5 m 110,8 96,5 m 125,6 236,4
Bogataj, UršaUrša Bogataj 91,5 m 105,1 97,0 m 119,7 224,8
Klinec, EmaEma Klinec 91,0 m 109,0 95,5 m 126,2 235,2
 Norwegia Opseth, SiljeSilje Opseth 98,0 m 119,4 99,0 m 126,1 245,5 942,1
Strøm, Anna OdineAnna Odine Strøm 87,0 m 94,5 91,0 m 110,8 205,3
Bjørseth, Thea MinyanThea Minyan Bjørseth 93,0 m 112,6 98,5 m 125,3 237,9
Lundby, MarenMaren Lundby 95,5 m 121,8 97,5 m 131,6 253,4
4.  Japonia Itō, YūkiYūki Itō 93,5 m 111,7 93,0 m 118,6 230,3 877,5
Setō, YūkaYūka Setō 86,5 m 93,1 87,5 m 103,0 196,1
Maruyama, NozomiNozomi Maruyama 87,0 m 100,0 88,0 m 100,8 237,9
Takanashi, SaraSara Takanashi 94,5 m 117,0 98,0 m 133,3 250,3
5.  Niemcy Rupprecht, AnnaAnna Rupprecht 90,0 m 107,0 94,0 m 113,9 220,9 873,1
Seyfarth, JulianeJuliane Seyfarth 88,5 m 97,4 90,5 m 110,2 207,6
Görlich, LuisaLuisa Görlich 85,0 m 93,5 94,5 m 112,6 206,1
Althaus, KatharinaKatharina Althaus 94,0 m 115,3 94,5 m 123,2 238,5
6.
Rosyjska Federacja
Narciarska
Prokopjewa, KristinaKristina Prokopjewa 79,0 m 80,1 86,0 m 89,1 169,2 787,4
Tichonowa, SofjaSofja Tichonowa 88,0 m 94,7 87,0 m 100,6 195,3
Machinia, IrmaIrma Machinia 86,5 m 93,1 87,0 m 100,4 193,5
Awwakumowa, IrinaIrina Awwakumowa 91,0 m 104,9 95,5 m 124,5 238,5
7.  Polska Twardosz, AnnaAnna Twardosz 87,5 m 98,5 83,0 m 92,6 191,1 631,2
Rajda, KingaKinga Rajda 77,0 m 71,5 78,0 m 80,4 151,9
Szwab, JoannaJoanna Szwab 64,5 m 43,5 71,0 m 66,7 110,2
Karpiel, KamilaKamila Karpiel 81,5 m 84,1 82,0 m 93,9 178,0
8.  Czechy Ptáčková, ŠtěpánkaŠtěpánka Ptáčková 69,5 m 58,0 69,0 m 66,2 124,2 621,5
Jenčová, VeronikaVeronika Jenčová 76,5 m 65,0 77,0 m 74,4 139,4
Ulrichová, KláraKlára Ulrichová 86,5 m 93,4 83,0 m 90,8 184,2
Indráčková, KarolínaKarolína Indráčková 80,5 m 82,1 80,0 m 91,6 173,7
9.  Finlandia Forsström, SusannaSusanna Forsström 67,5 m 53,9 NQ 282,0
Rautionaho, JennyJenny Rautionaho 86,5 m 90,1
Tervahartiala, JuliaJulia Tervahartiala 71,5 m 57,5
Kykkänen, JuliaJulia Kykkänen 81,0 m 80,5
10.  Stany Zjednoczone Belshaw, AnnikaAnnika Belshaw 77,0 m 73,5 NQ 254,3
Sankey, LoganLogan Sankey 71,0 m 59,3
Hoffmann, AnnaAnna Hoffmann 73,0 m 64,5
Jones, PaigePaige Jones 68,5 m 57,0
11.  Kanada Eilers, NatalieNatalie Eilers 67,5 m 49,7 NQ 246,7
Bodnarchuk, NatashaNatasha Bodnarchuk 70,5 m 55,7
Loutitt, AlexandriaAlexandria Loutitt 73,0 m 67,7
Strate, AbigailAbigail Strate 76,0 m 73,6
12.  Rumunia Trâmbițaș, DianaDiana Trâmbițaș 65,0 m 47,8 NQ 209,8
Mîțu-Coșca, AlessiaAlessia Mîțu-Coșca 61,0 m 33,9
Folea, DeliaDelia Folea 65,0 m 44,8
Haralambie, DanielaDaniela Haralambie 81,5 m 83,3

Kwalifikacje do konkursu indywidualnego na skoczni HS 137 – 2 marca 2021

M Zawodniczka Reprezentacja Skok Wynik Kwalifikacja
1. Kramer, MaritaMarita Kramer  Austria 137,5 m 153,3 Q
2. Klinec, EmaEma Klinec  Słowenia 130,0 m 148,8 Q
3. Takanashi, SaraSara Takanashi  Japonia 127,0 m 146,2 Q
4. Althaus, KatharinaKatharina Althaus  Niemcy 128,0 m 136,9 Q
5. Križnar, NikaNika Križnar  Słowenia 123,5 m 135,7 Q
6. Lundby, MarenMaren Lundby  Norwegia 122,5 m 134,4 Q
7. Bogataj, UršaUrša Bogataj  Słowenia 127,0 m 129,9 Q
8. Bjørseth, Thea MinyanThea Minyan Bjørseth  Norwegia 123,0 m 128,9 Q
9. Hölzl, ChiaraChiara Hölzl  Austria 122,5 m 125,2 Q
10. Brecl, JernejaJerneja Brecl  Słowenia 121,0 m 123,0 Q
...

Konkurs indywidualny na skoczni HS 137 – 3 marca 2021

M Zawodniczka Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik punktowy
Skok Nota Skok Nota
Lundby, MarenMaren Lundby  Norwegia 128,0 m 139,8 130,5 m 156,8 296,6
Takanashi, SaraSara Takanashi  Japonia 126,0 m 134,0 134,0 m 153,9 287,9
Križnar, NikaNika Križnar  Słowenia 126,0 m 136,2 129,0 m 150,9 287,1
4. Kramer, MaritaMarita Kramer  Austria 126,5 m 135,2 127,5 m 146,7 281,9
5. Opseth, SiljeSilje Opseth  Norwegia 124,0 m 132,0 138,0 m 145,1 277,1
6. Klinec, EmaEma Klinec  Słowenia 120,0 m 127,0 139,5 m 146,3 273,3
7. Awwakumowa, IrinaIrina Awwakumowa
Ros. Fed. Narc.
122,5 m 127,9 126,5 m 137,8 265,7
8. Hölzl, ChiaraChiara Hölzl  Austria 120,5 m 123,1 133,0 m 139,5 262,6
9. Iraschko-Stolz, DanielaDaniela Iraschko-Stolz  Austria 116,5 m 118,2 128,0 m 133,8 252,0
10. Seyfarth, JulianeJuliane Seyfarth  Niemcy 118,0 m 115,5 123,0 m 127,2 242,7
...

Mężczyźni

Kwalifikacje do konkursu indywidualnego na skoczni HS 106 – 26 lutego 2021

M Zawodnik Reprezentacja Skok Wynik Kwalifikacja
1. Granerud, Halvor EgnerHalvor Egner Granerud  Norwegia 105,5 m 144,2 Q
2. Lanišek, AnžeAnže Lanišek  Słowenia 103,0 m 137,4 Q
3. Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 101,5 m 134,4 Q
4. Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 102,5 m 133,6 Q
5. Satō, YukiyaYukiya Satō  Japonia 104,5 m 131,8 Q
6. Stoch, KamilKamil Stoch  Polska 101,0 m 131,6 Q
7. Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 100,5 m 131,5 Q
8. Aschenwald, PhilippPhilipp Aschenwald  Austria 100,0 m 129,2 Q
9. Lindvik, MariusMarius Lindvik  Norwegia 98,0 m 128,0 Q
10. Sadriejew, DaniłDanił Sadriejew
Ros. Fed. Narc.
102,5 m 127,3 Q
...

Konkurs indywidualny na skoczni HS 106 – 27 lutego 2021

M Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik punktowy
Skok Nota Skok Nota
Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 105,0 m 138,7 102,5 m 130,1 268,8
Geiger, KarlKarl Geiger  Niemcy 103,5 m 135,5 102,0 m 129,7 265,2
Lanišek, AnžeAnže Lanišek  Słowenia 102,5 m 135,7 101,0 m 125,8 261,5
4. Granerud, Halvor EgnerHalvor Egner Granerud  Norwegia 99,0 m 128,3 103,0 m 131,4 259,7
5. Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 102,0 m 135,0 99,0 m 122,1 257,1
6. Johansson, RobertRobert Johansson  Norwegia 100,0 m 129,7 101,0 m 126,8 256,5
7. Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 101,0 m 131,5 97,5 m 122,4 253,9
8. Pavlovčič, BorBor Pavlovčič  Słowenia 101,5 m 130,5 98,0 m 122,9 253,4
9. Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 101,0 m 131,2 98,0 m 124,0 251,6
10. Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 100,5 m 129,3 97,5 m 121,9 251,2
11. Paschke, PiusPius Paschke  Niemcy 103,0 m 133,7 95,0 m 117,2 250,9
12. Aschenwald, PhilippPhilipp Aschenwald  Austria 100,0 m 129,9 98,0 m 120,1 250,0
12. Kobayashi, RyōyūRyōyū Kobayashi  Japonia 104,0 m 135,6 96,5 m 114,4 250,0
14. Lindvik, MariusMarius Lindvik  Norwegia 102,0 m 133,6 94,5 m 114,9 248,5
15. Prevc, CeneCene Prevc  Słowenia 102,0 m 124,9 98,0 m 121,1 246,0
16. Satō, YukiyaYukiya Satō  Japonia 104,0 m 132,6 95,0 m 111,7 244,3
17. Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 98,5 m 129,6 95,5 m 111,5 241,1
18. Klimow, JewgienijJewgienij Klimow
Ros. Fed. Narc.
103,0 m 126,2 95,0 m 113,4 239,6
19. Huber, DanielDaniel Huber  Austria 99,5 m 125,8 94,5 m 113,6 239,4
20. Ammann, SimonSimon Ammann  Szwajcaria 103,5 m 125,3 95,0 m 111,7 237,0
21. Satō, KeiichiKeiichi Satō  Japonia 98,0 m 123,5 95,5 m 113,3 236,8
22. Stoch, KamilKamil Stoch  Polska 96,0 m 121,2 96,0 m 114,8 236,0
23. Schmid, ConstantinConstantin Schmid  Niemcy 97,5 m 119,6 92,5 m 113,6 233,2
24. Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 97,5 m 121,6 94,0 m 110,8 232,4
25. Sadriejew, DaniłDanił Sadriejew
Ros. Fed. Narc.
99,5 m 115,4 94,5 m 112,4 227,8
26. Kytösaho, NikoNiko Kytösaho  Finlandia 98,5 m 119,4 91,0 m 106,0 225,4
27. Aalto, AnttiAntti Aalto  Finlandia 100,5 m 119,9 88,5 m 105,0 224,9
28. Jelar, ŽigaŽiga Jelar  Słowenia 96,0 m 118,7 90,5 m 104,8 223,5
29. Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi  Japonia 97,5 m 116,7 92,0 m 106,5 223,2
30. Stękała, AndrzejAndrzej Stękała  Polska 95,0 m 115,6 87,5 m 96,0 211,6
31. Peter, DominikDominik Peter  Szwajcaria 96,5 m 114,7 NQ 114,7
32. Kožíšek, ČestmírČestmír Kožíšek  Czechy 96,5 m 113,5 NQ 113,5
33. Dean, DeckerDecker Dean  Stany Zjednoczone 96,5 m 112,2 NQ 112,2
34. Boyd-Clowes, MackenzieMackenzie Boyd-Clowes  Kanada 94,5 m 109,0 NQ 109,0
35. Štursa, VojtěchVojtěch Štursa  Czechy 94,0 m 108,5 NQ 108,5
36. Murańka, KlemensKlemens Murańka  Polska 93,0 m 108,0 NQ 108,0
37. Nazarow, MichaiłMichaił Nazarow
Ros. Fed. Narc.
92,0 m 107,6 NQ 107,6
38. Korniłow, DienisDienis Korniłow
Ros. Fed. Narc.
93,0 m 106,5 NQ 106,5
38. Polášek, ViktorViktor Polášek  Czechy 93,0 m 106,5 NQ 106,5
40. Tkaczenko, SiergiejSiergiej Tkaczenko  Kazachstan 93,5 m 105,4 NQ 105,4
41. Aigro, ArttiArtti Aigro  Estonia 92,5 m 104,9 NQ 104,9
42. Schuler, AndreasAndreas Schuler  Szwajcaria 93,0 m 104,7 NQ 104,7
43. Zografski, WładimirWładimir Zografski  Bułgaria 92,5 m 103,7 NQ 103,7
44. Kaliniczenko, WitalijWitalij Kaliniczenko  Ukraina 90,5 m 103,2 NQ 103,2
45. Muminow, SabirżanSabirżan Muminow  Kazachstan 90,5 m 100,1 NQ 100,1
46. Larson, CaseyCasey Larson  Stany Zjednoczone 90,5 m 99,4 NQ 99,4
47. Bresadola, GiovanniGiovanni Bresadola  Włochy 89,5 m 96,1 NQ 96,1
48. Sakala, FilipFilip Sakala  Czechy 84,0 m 88,1 NQ 88,1
49. Wasiljew, DaniłDanił Wasiljew  Kazachstan 79,0 m 76,6 NQ 76,6
50. Nousiainen, EetuEetu Nousiainen  Finlandia 88,0 m 75,0 NQ 75,0
51. Moroder, DanielDaniel Moroder  Włochy 81,0 m 74,8 NQ 74,8

Kwalifikacje do konkursu indywidualnego na skoczni HS 137 – 4 marca 2021

M Zawodnik Reprezentacja Skok Wynik Kwalifikacja
1. Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 127,0 m 143,5 Q
2. Forfang, Johann AndréJohann André Forfang  Norwegia 133,5 m 142,2 Q
3. Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 127,5 m 140,8 Q
4. Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 127,0 m 140,7 Q
5. Satō, KeiichiKeiichi Satō  Japonia 128,5 m 139,5 Q
6. Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 129,0 m 137,4 Q
7. Huber, DanielDaniel Huber  Austria 127,0 m 136,6 Q
8. Kobayashi, RyōyūRyōyū Kobayashi  Japonia 126,0 m 136,2 Q
9. Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 124,0 m 135,2 Q
10. Aschenwald, PhilippPhilipp Aschenwald  Austria 130,0 m 135,0 Q
...

Konkurs indywidualny na skoczni HS 137 – 5 marca 2021

M Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik punktowy
Skok Nota Skok Nota
Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 132,5 m 137,8 134,0 m 138,7 276,5
Johansson, RobertRobert Johansson  Norwegia 129,5 m 132,1 135,5 m 140,0 272,1
Geiger, KarlKarl Geiger  Niemcy 132,0 m 127,7 132,0 m 139,7 267,4
4. Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 130,5 m 128,4 137,0 m 136,0 264,4
5. Lanišek, AnžeAnže Lanišek  Słowenia 126,5 m 124,6 136,5 m 133,9 258,5
6. Lindvik, MariusMarius Lindvik  Norwegia 126,5 m 124,3 131,5 m 132,9 257,2
7. Satō, YukiyaYukiya Satō  Japonia 134,0 m 128,7 130,5 m 128,0 256,7
8. Huber, DanielDaniel Huber  Austria 133,5 m 131,7 123,5 m 123,6 255,3
9. Prevc, CeneCene Prevc  Słowenia 129,5 m 125,1 129,5 m 128,1 253,2
10. Hörl, JanJan Hörl  Austria 127,0 m 117,7 136,5 m 127,7 245,4
...

Konkurs drużynowy na skoczni HS 137 – 6 marca 2021

M Zespół Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Nota Nota zespołu
Skok Nota Skok Nota
1.  Niemcy Paschke, PiusPius Paschke 136,5 m 134,3 132,0 m 132,3 266,6 1046,6
Freund, SeverinSeverin Freund 127,5 m 113,8 123,0 m 118,3 232,1
Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler 135,0 m 126,1 138,5 m 144,5 270,6
Geiger, KarlKarl Geiger 133,5 m 130,8 136,0 m 146,5 277,3
2.  Austria Aschenwald, PhilippPhilipp Aschenwald 138,5 m 136,2 136,0 m 138,8 275,0 1035,5
Hörl, JanJan Hörl 136,0 m 127,5 126,5 m 125,4 252,9
Huber, DanielDaniel Huber 129,0 m 114,0 130,5 m 128,6 242,6
Kraft, StefanStefan Kraft 130,0 m 123,6 133,0 m 141,4 265,0
3.  Polska Żyła, PiotrPiotr Żyła 139,0 m 139,7 139,0 m 146,0 285,7 1031,2
Stękała, AndrzejAndrzej Stękała 122,5 m 105,9 127,0 m 126,5 232,4
Stoch, KamilKamil Stoch 133,0 m 121,1 132,5 m 134,7 255,8
Kubacki, DawidDawid Kubacki 131,0 m 127,2 127,5 m 130,1 257,3
...

Konkurs mieszany

Konkurs drużynowy na skoczni HS 106 – 28 lutego 2021

M Zespół Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Nota Nota zespołu
Skok Nota Skok Nota
1.  Niemcy Althaus, KatharinaKatharina Althaus 104,0 m 122,4 99,5 m 133,1 255,5 1000,8
Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler 100,0 m 121,3 98,5 m 129,2 250,5
Rupprecht, AnnaAnna Rupprecht 92,5 m 105,5 98,5 m 130,8 236,3
Geiger, KarlKarl Geiger 99,5 m 123,6 99,5 m 134,9 258,5
2.  Norwegia Opseth, SiljeSilje Opseth 103,0 m 118,9 98,5 m 129,5 248,4 995,6
Johansson, RobertRobert Johansson 100,5 m 118,5 96,0 m 125,4 243,9
Lundby, MarenMaren Lundby 98,0 m 116,6 101,0 m 135,5 252,1
Granerud, Halvor EgnerHalvor Egner Granerud 94,0 m 113,9 102,0 m 137,3 251,2
3.  Austria Kramer, MaritaMarita Kramer 105,5 m 124,3 103,0 m 135,9 260,2 986,5
Hayböck, MichaelMichael Hayböck 98,5 m 113,2 94,5 m 120,7 233,9
Iraschko-Stolz, DanielaDaniela Iraschko-Stolz 95,5 m 112,2 101,5 m 135,8 248,0
Kraft, StefanStefan Kraft 91,5 m 107,5 101,5 m 136,9 244,4
...

Składy reprezentacji

W poniższej tabeli znajdują się składy kobiecych i męskich reprezentacji, które zostały zgłoszone do konkursów skoków narciarskich podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie. W tabeli zamieszczono także porównanie miejsc zajętych w poszczególnych konkursach mistrzostw świata w latach 2019 i 2021.

Do zawodów zgłoszone zostały 64 kobiety z 18 państw oraz 79 mężczyzn z 18 państw, łącznie reprezentujących 21 różnych krajów[1].

Reprezentacje kobiet
Zawodniczka
Miejsca na MŚ 2019[2]
Miejsca na MŚ 2021[1]
ind. norm. druż. norm. mieszany ind. norm. ind. duża druż. norm. mieszany
 Austria (5)
Chiara Hölzl 26. 2.
8. 1.
Daniela Iraschko-Stolz 3. 2. 2. 8. 9. 1. 3.
Marita Kramer
4. 4. 1. 3.
Eva Pinkelnig 5. 2. 2. 32.
Sophie Sorschag
DSQ 17. 1.
 Czechy (4)
Karolína Indráčková 31. 9. 9. 25. 25. 8. 8.
Veronika Jenčová
q q 8.
Štěpánka Ptáčková 29. 9. 9. q q 8.
Klára Ulrichová
q 36. 8. 8.
 Finlandia (4)
Susanna Forsström 40.
11. 34. 37. 9.
Julia Kykkänen q
11. 29. 21. 9. 9.
Jenny Rautionaho
31. 32. 9. 9.
Julia Tervahartiala
q
9.
 Francja (2)
Julia Clair
17. 20.
Joséphine Pagnier 31. 7.
16. 22.
 Japonia (5)
Yūki Itō 15. 6. 5. 11. 13. 4. 5.
Kaori Iwabuchi
6.
29.
Nozomi Maruyama 17. 6.
20. 18. 4.
Yūka Setō 28.
22.
4.
Sara Takanashi 6. 6. 5. 3. 2. 4. 5.
 Kanada (5)
Natasha Bodnarchuk
q
11.
Natalie Eilers 39.
39. 40. 11.
Alexandria Loutitt
q 38. 11. 10.
Nicole Maurer
q
Abigail Strate
27. 28. 11. 10.
 Kazachstan (1)
Dajana Piecha q 11.
q q
 Niemcy (5)
Katharina Althaus 2. 1. 1. 10. 12. 5. 1.
Luisa Görlich
19. 5.
Anna Rupprecht 24.
14. 15. 5. 1.
Juliane Seyfarth 4. 1. 1. 21. 10. 5.
Carina Vogt 10. 1.
30.
 Norwegia (4)
Thea Minyan Bjørseth
7. 14. 3
Maren Lundby 1. 3. 3. 2. 1. 3. 2.
Silje Opseth 11. 3.
6. 5. 3 2.
Anna Odine Strøm 9. 3. 3. 19. 27. 3
 Polska (5)
Kamila Karpiel 23.
6. q 34. 7. 6.
Nicole Konderla
q 35.
Kinga Rajda 34.
6. 38. 33. 7.
Joanna Szwab
7.
Anna Twardosz
33. 24. 7. 6.
Rosyjska Federacja Narciarska (5)
Irina Awwakumowa
12. 7. 6. 7.
Irma Machinia
23. 30. 6. 7.
Kristina Prokopjewa
28.
6.
Anna Szpyniowa 12. 5. 7.
26.
Sofja Tichonowa 20. 5. 7. 24. 23. 6.
 Rumunia (4)
Delia Folea
q
12.
Daniela Haralambie 13.
12. 26. 31. 12. 11.
Alessia Mîțu-Coșca
q
12.
Diana Trâmbițaș q
12. q q 12. 11.
 Słowenia (5)
Urša Bogataj 8. 4. 4. 13. 11. 2.
Jerneja Brecl 18. 4.
9. 16.
Ema Klinec
1. 6. 2. 4.
Nika Križnar 7. 4. 4. 5. 3. 2. 4.
Špela Rogelj 22. 4.
2.
 Stany Zjednoczone (4)
Annika Belshaw
37. q 10. 12.
Anna Hoffmann
q q 10.
Paige Jones
36. 39. 10. 12.
Logan Sankey q 10.
q q 10.
 Szwecja (2)
Astrid Norstedt q
q q
Frida Westman
35. q
 Ukraina (1)
Tetiana Pyłypczuk
q
 Węgry (1)
Virág Vörös q
q q
 Włochy (2)
Jessica Malsiner
15.
Lara Malsiner 14. 8. 8. 18.
Reprezentacje mężczyzn
Zawodnik
Miejsca na MŚ 2019[2]
Miejsca na MŚ 2021[1]
ind. norm. ind. duża druż. duża mieszany ind. norm. ind. duża druż. duża mieszany
 Austria (6)
Philipp Aschenwald 4. 13. 2. 2. 12. 11. 2.
Manuel Fettner
24.
Michael Hayböck 9. 14. 2.
7.
3.
Jan Hörl 44.
10. 2.
Daniel Huber 21. 11. 2.
19. 8. 2.
Stefan Kraft 3. 6. 2. 2. 10. 1. 2. 3.
 Bułgaria (1)
Władimir Zografski 37. 30.
43. 37.
 Czechy (4)
Čestmír Kožíšek 39. 34. 8.
32. 36. 11. 8.
Viktor Polášek 38. 25. 8. 9. 38. 46. 11. 8.
Filip Sakala 29.
48. 42. 11.
Vojtěch Štursa
35. 41. 11.
 Estonia (2)
Artti Aigro 49. q
41. 25.
Kevin Maltsev 30. 44.
q q
 Finlandia (4)
Antti Aalto 47. 31. 10. 11. 27. 31. 9.
Niko Kytösaho
26. 30. 9. 9.
Jarkko Määttä 19. 50. 10. 11. q
Eetu Nousiainen 42. 48. 10.
50. 38. 9. 9.
Arttu Pohjola
q 9.
 Japonia (5)
Junshirō Kobayashi 17. 17. 3.
29. 32.
Ryōyū Kobayashi 14. 4. 3. 5. 12. 34. 4. 5.
Naoki Nakamura
4.
Keiichi Satō
21. 13. 4.
Yukiya Satō 7. 21. 3. 5. 16. 7. 4. 5.
 Kanada (2)
Mackenzie Boyd-Clowes 32. 27.
34. 28.
10.
Matthew Soukup q q
q 44.
10.
 Kazachstan (5)
Nikita Diewiatkin q q 12.
q q
Sabirżan Muminow q q 12. 13. 45. q 14.
Siergiej Tkaczenko q 36. 12. 13. 40. 40. 14.
Nurszat Tursunżanow q
14.
Danił Wasiljew
49. 47. 14.
 Niemcy (6)
Markus Eisenbichler 7. 1. 1. 1. 17. 17. 1. 1.
Severin Freund
22. 1.
Karl Geiger 18. 2. 1. 1. 2. 3. 1. 1.
Martin Hamann
24.
Pius Paschke
11. 18. 1.
Constantin Schmid
23.
 Norwegia (6)
Johann André Forfang 45. 7. 5.
13. 6.
Halvor Egner Granerud
33. 5.
4.
2.
Anders Håre
Robert Johansson 16. 8. 5. 3. 6. 2. 6. 2.
Marius Lindvik
14. 6. 6.
Daniel-André Tande
9. 12. 6.
 Polska (6)
Dawid Kubacki 1. 12. 4. 6. 5. 15. 3. 6.
Klemens Murańka
36.
Andrzej Stękała
30. 21. 3.
Kamil Stoch 2. 5. 4. 6. 22. 19. 3.
Jakub Wolny
40.
Piotr Żyła 33. 19. 4.
1. 4. 3. 6.
Rosyjska Federacja Narciarska (5)
Jewgienij Klimow 35. 18. 9. 7. 18. 23. 8. 7.
Dienis Korniłow
q 9.
38. 27. 8.
Ilja Mańkow
8.
Michaił Nazarow
37. 35. 8.
Danił Sadriejew
25. 43.
7.
 Rumunia (4)
Daniel Cacina
q q 12. 11.
Andrei Feldorean
q 45. 12.
Sorin Mitrofan
q q 12. 11.
Mihnea Spulber
q q 12.
 Słowenia (6)
Žiga Jelar 27. 23. 6. 4. 28.
Anže Lanišek
35. 6.
3. 5. 5. 4.
Bor Pavlovčič
8. DSQ
4.
Cene Prevc
15. 9. 5.
Domen Prevc
5.
Peter Prevc 24. 16. 6. 4.
16. 5.
 Stany Zjednoczone (4)
Erik Belshaw
q q 10.
Decker Dean
33. q 10. 12.
Casey Larson 28. 38. 11. 10. 46. 48. 10. 12.
Andrew Urlaub q 44. 11.
q 49. 10.
 Szwajcaria (4)
Simon Ammann 12. 15. 7.
20. 26. 7.
Gregor Deschwanden
24. 20. 7.
Dominik Peter
31. 33. 7.
Andreas Schuler 41. 26. 7.
42. q 7.
 Ukraina (4)
Witalij Kaliniczenko q 42.
44. 29. 13.
Anton Korczuk
q q 13.
Jewhen Marusiak q q
q 39. 13.
Andrij Waskuł q
q q 13.
 Włochy (4)
Giovanni Bresadola
47.
Francesco Cecon
q
Alex Insam 42. 41.
8. q
Daniel Moroder
51.

Uwagi

  1. W tabeli podano rekordy skoczni obowiązujące przez mistrzostwami świata bądź ustanowione w trakcie ich trwania

Przypisy

  1. a b c d Oberstdorf (GER) FIS Nordic World Championships (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2021-02-24].
  2. a b c Seefeld (AUT) FIS Nordic World Ski Championships (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2021-02-25].
  3. Adrian Dworakowski: Rosyjscy skoczkowie wystartują podczas MŚ pod flagą FIS. skijumping.pl, 2021-01-13. [dostęp 2021-02-24].
  4. Adrian Dworakowski: Skład Rosjan na MŚ, kulisy zawieszenia Klimowa. skijumping.pl, 2021-02-17. [dostęp 2021-02-24].
  5. Audi Arena, Oberstdorf, Skocznie Narciarskie Archiwum  »  skisprungschanzen.com [dostęp 2021-01-24] (pol.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Skoki narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2021
Listen to this article