Skoki narciarskie na Zimowej Uniwersjadzie 2015
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Zawody w skokach narciarskich na Zimowej Uniwersjadzie 2015 odbyły się w dniach 27 stycznia – 1 lutego 2015 na skoczniach w Szczyrbskim Jeziorze. Rozegranych zostało pięć konkurencji – dwa konkursy indywidualne kobiet i mężczyzn na skoczni normalnej, dwa konkursy drużynowe mężczyzn i kobiet na skoczni K-90 i jeden konkurs mieszany na skoczni K-90.
Szybkie fakty Data, Gospodarz ...
| |||
Data |
27 stycznia – 1 lutego 2015 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | |||
Organizator | |||
Liczba konkurencji |
5 | ||
Zwycięzcy | |||
Konkurs indywidualny na skoczni K-90 |
Irina Awwakumowa | ||
Konkurs drużynowy kobiet | |||
Konkurs drużynowy mężczyzn | |||
Konkurs mieszany | |||
Strona internetowa |
Zamknij
Była to 27. z kolei zimowa uniwersjada, na której odbędą się konkursy skoków narciarskich.
Kobiety
Więcej informacji Data, Godzina ...
Data | Godzina | Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|---|---|
27 stycznia 2015 | 14:00 UTC+1 | Konkurs indywidualny na skoczni normalnej | Irina Awwakumowa | Yūka Kobayashi | Anastasija Gładyszewa |
29 stycznia 2015 | 15:00 UTC+1 | Konkurs drużynowy na skoczni normalnej | Rosja | Japonia | Czechy |
Zamknij
Mężczyźni
Więcej informacji Data, Godzina ...
Data | Godzina | Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|---|---|
27 stycznia 2015 | 15:00 UTC+1 | Konkurs indywidualny na skoczni normalnej | Władimir Zografski | Ilmir Chazietdinow | Jewgienij Klimow |
1 lutego 2015 | 14:00 UTC+1 | Konkurs drużynowy na skoczni normalnej | Rosja | Japonia | Polska |
Zamknij
Konkurencje mieszane
Konkurs indywidualny mężczyzn K-90
Więcej informacji Miejsce, Zawodnik ...
Miejsce | Zawodnik | Skok 1. | Skok 2. | Nota końcowa |
---|---|---|---|---|
1. | Władimir Zografski | 95,0 m | 94,0 m | 248,8 |
2. | Ilmir Chazietdinow | 90,0 m | 94,5 m | 244,2 |
3. | Jewgienij Klimow | 92,5 m | 91,5 m | 241,7 |
4. | Michaił Maksimoczkin | 90,5 m | 90,5 m | 235,3 |
5. | Junshirō Kobayashi | 89,5 m | 91,0 m | 232,1 |
6. | Miran Zupančič | 95,5 m | 86,5 m | 230,5 |
7. | Stanisław Biela | 91,5 m | 91,0 m | 228,0 |
8. | Andrzej Zapotoczny | 89,0 m | 91,0 m | 224,8 |
9. | Kanta Takanashi | 91,5 m | 89,0 m | 221,6 |
10. | Mitja Mežnar | 91,0 m | 89,5 m | 221,3 |
11. | Minato Mabuchi | 87,0 m | 88,5 m | 219,9 |
12. | Aleksiej Romaszow | 88,5 m | 90,0 m | 219,1 |
13. | Žiga Mandl | 88,0 m | 88,5 m | 215,1 |
14. | Thomas Ortner | 88,5 m | 88,0 m | 213,9 |
15. | Jakub Kot | 87,5 m | 88,0 m | 212,1 |
16. | Aleksandr Sardyko | 82,5 m | 92,5 m | 212,0 |
17. | Čestmír Kožíšek | 85,0 m | 87,5 m | 211,8 |
18. | Thomas Lackner | 85,0 m | 89,0 m | 211,7 |
19. | Sabirżan Muminow | 86,5 m | 91,0 m | 210,3 |
20. | Björn Koch | 86,0 m | 88,0 m | 208,6 |
Joakim Aune | 88,0 m | 86,0 m | 208,6 | |
22. | Stian André Skinnes | 88,5 m | 86,5 m | 206,8 |
23. | Jan Mayländer | 88,0 m | 86,5 m | 205,9 |
24. | Tobias Simon | 87,0 m | 86,5 m | 204,3 |
25. | Ossi-Pekka Valta | 83,5 m | 88,0 m | 203,1 |
26. | Ernest Prišlič | 86,0 m | 86,0 m | 203,0 |
27. | Shōtarō Hosoda | 84,0 m | 85,0 m | 201,1 |
28. | Frans Tähkävuori | 82,0 m | 86,5 m | 200,8 |
29. | Florian Menz | 86,0 m | 86,0 m | 199,7 |
30. | Roman Trofimow | 83,0 m | 84,0 m | 197,3 |
31. | Michael Lunardi | 84,0 m | – | 97,4 |
32. | Riku Tähkävuori | 85,5 m | – | 96,6 |
33. | Lukas Müller | 82,5 m | – | 96,4 |
34. | Grzegorz Miętus | 81,0 m | – | 96,2 |
35. | Witalij Kaliniczenko | 83,5 m | – | 96,0 |
36. | Andrzej Gąsienica | 78,5 m | – | 87,8 |
37. | Alexander Henningsen | 77,5 m | – | 84,2 |
38. | Andrij Kłymczuk | 80,0 m | – | 82,8 |
39. | Thomas Juffinger | 78,5 m | – | 81,9 |
40. | Alaksiej Murawicki | 75,0 m | – | 80,3 |
41. | Faik Yüksel | 77,5 m | – | 78,9 |
42. | Jan Souček | 71,0 m | – | 74,5 |
43. | Vít Háček | 72,0 m | – | 73,1 |
44. | Matej Likar | 74,5 m | – | 71,8 |
45. | Czingiz Kałykow | 72,0 m | – | 71,7 |
46. | Andrij Kalinczuk | 73,0 m | – | 71,1 |
47. | Raiko Heide | 64,0 m | – | 51,9 |
48. | Mojmír Nosáľ | 59,0 m | – | 47,9 |
49. | Li Chao | 64,5 m | – | 47,2 |
50. | Witalij Dodiuk | 62,0 m | – | 46,9 |
51. | Ihor Jakibjuk | 60,0 m | – | 42,8 |
52. | Wang Bingrong | 54,0 m | – | 38,1 |
53. | Mustafa Öztaşyonar | 54,5 m | – | 31,0 |
Zamknij
Konkurs indywidualny kobiet K-90
Więcej informacji Miejsce, Zawodnik ...
Miejsce | Zawodnik | Skok 1. | Skok 2. | Nota końcowa | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Odległość | Nota | Odległość | Nota | |||
1. | Irina Awwakumowa | 88,5 | 108,3 | 95,5 | 114,9 | 223,2 |
2. | Yūka Kobayashi | 83,5 | 99,7 | 84,0 | 98,5 | 198,2 |
3. | Anastasija Gładyszewa | 85,5 | 96,0 | 83,5 | 94,5 | 190,5 |
4. | Michaela Doleželová | 82,5 | 93,6 | 82,0 | 92,7 | 186,3 |
5. | Li Xueyao | 81,5 | 85,2 | 78,5 | 88,3 | 173,5 |
6. | Aki Matsuhashi | 78,5 | 83,5 | 80,5 | 88,9 | 172,4 |
7. | Vladěna Pustková | 70,5 | 67,9 | 69,5 | 65,8 | 133,7 |
8. | Ma Tong | 61,0 | 45,0 | 66,0 | 56,8 | 101,8 |
9. | Katharina Keil | 61,0 | 46,2 | 61,5 | 47,3 | 93,5 |
10. | Swietłana Gładikowa | 57,0 | 32,4 | 57,5 | 41,3 | 73,7 |
11. | Adela Raszytowa | DSQ | – | 0,0 | ||
Zamknij
Konkurs drużynowy mężczyzn K-90
Więcej informacji Miejsce, Państwo ...
Miejsce | Państwo | Zawodnicy | Nota końcowa |
---|---|---|---|
1. | Rosja | Jewgienij Klimow, Michaił Maksimoczkin, Ilmir Chazietdinow | 723,2 |
2. | Japonia | Kanta Takanashi, Minato Mabuchi, Junshirō Kobayashi | 702,3 |
3. | Polska | Andrzej Zapotoczny, Stanisław Biela, Jakub Kot | 680,3 |
4. | Niemcy | Florian Menz, Jan Mayländer, Tobias Simon | 625,0 |
5. | Finlandia | Frans Tähkävuori, Riku Tähkävuori, Ossi-Pekka Valta | 618,0 |
6. | Słowenia | Matej Likar, Žiga Mandl, Ernest Prišlič | 617,7 |
7. | Austria | Thomas Ortner, Björn Koch, Thomas Lackner | 610,1 |
8. | Norwegia | Joakim Aune, Alexander Henningsen, Stian André Skinnes | 590,5 |
9. | Czechy | Jan Souček, Vít Háček, Petr Kutal | 235,4 |
10. | Ukraina | Witalij Dodiuk, Ihor Jakibjuk, Rusłan Bałanda | 174,2 |
Zamknij
Konkurs drużynowy kobiet K-90
Więcej informacji Miejsce, Państwo ...
Miejsce | Państwo | Zawodnicy | Nota końcowa |
---|---|---|---|
1. | Rosja | Anastasija Gładyszewa, Irina Awwakumowa | 392,3 |
2. | Japonia | Aki Matsuhashi, Yūka Kobayashi | 385,9 |
3. | Czechy | Vladěna Pustková, Michaela Doleželová | 322,8 |
4. | Chiny | Ma Tong, Li Xueyao | 283,4 |
5. | drużyna mieszana | Swietłana Gładikowa, Katharina Keil | 183,8 |
Zamknij
Konkurs mieszany K-90
Więcej informacji Miejsce, Państwo ...
Miejsce | Państwo | Zawodnicy | Nota końcowa |
---|---|---|---|
1. | Japonia I | Yūka Kobayashi, Junshirō Kobayashi | 202,4 |
2. | Rosja II | Anastasija Gładyszewa, Michaił Maksimoczkin | 185,0 |
3. | Japonia II | Aki Matsuhashi, Kanta Takanashi | 178,6 |
4. | Rosja I | Irina Awwakumowa, Ilmir Chazietdinow | 178,0 |
5. | Czechy I | Michaela Doleželová, Jan Souček | 129,5 |
6. | Austria | Katharina Keil, Lukas Müller | 122,8 |
7. | Chiny I | Li Xueyao, Li Chao | 102,6 |
8. | Chiny II | Ma Tong, Wang Bingrong | 62,9 |
9. | Czechy II | Vladěna Pustková, Vít Háček | 48,6 |
Zamknij
- COMPETITION SCHEDULE – WINTER UNIVERSIADE 2015. tatry2015.sk. [dostęp 2014-12-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-01-28)]. (ang.).
- Universiade 2015 - Event Results. data.fis-ski.com. [dostęp 2021-12-30]. (ang.).