Snowboard na Zimowej Uniwersjadzie 2013 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Snowboard na Zimowej Uniwersjadzie 2013.

Snowboard na Zimowej Uniwersjadzie 2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

 Główny artykuł: Zimowa Uniwersjada 2013.
Snowboard na Zimowej Uniwersjadzie 2013
2011 2015
Data 12 – 21 grudnia 2013
Gospodarz Trydent
Liczba konkurencji 4
Zwycięzcy
Snowboardcross Czechy Eva Samková

Austria Hanno Douschan
Halfpipe Chińska Republika Ludowa Li Shuang

Hiszpania Rubén Verges
Slalom gigant równoległy Austria Julia Dujmovits

Austria Sebastian Kislinger
Slopestyle Nowa Zelandia Natalie Good

Szwajcaria Philippe Hänni

Snowboard na Zimowej Uniwersjadzie 2013 odbył się w dniach 1121 grudnia 2013. Zawodnicy rywalizowali w ośmiu konkurencjach - czterech męskich i czterech żeńskich.

W konkurencji snowboardcross wśród kobiet triumfowała Czeszka Eva Samková, a wśród mężczyzn Austriak Hanno Douschan.

Zestawienie medalistów

Kobiety

Data Godzina Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
12 grudnia 2013 10:30 UTC+1 Snowboardcross (SBX)
(szczegóły)
Czechy Eva Samková Czechy Kateřina Chourová Polska Zuzanna Smykała
17 grudnia 2013 11:00 UTC+1 Halfpipe (HP)
(szczegóły)
Chińska Republika Ludowa Li Shuang Chińska Republika Ludowa Sun Zhifeng Chińska Republika Ludowa Xu Xiujuan
19 grudnia 2013 13:30 UTC+1 Slalom gigant równoległy (PGS)
(szczegóły)
Austria Julia Dujmovits Austria Sabine Schöffmann Niemcy Selina Jörg
21 grudnia 2013 11:30 UTC+1 Slopestyle (SBS)
(szczegóły)
Nowa Zelandia Natalie Good Szwajcaria Carla Somaini Szwajcaria Caroline Höckel

Mężczyźni

Data Godzina Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
12 grudnia 2013 10:30 UTC+1 Snowboardcross (SBX)
(szczegóły)
Austria Hanno Douschan Rosja Nikołaj Olunin Francja Leo Trespeuch
17 grudnia 2013 11:00 UTC+1 Halfpipe (HP)
(szczegóły)
Hiszpania Rubén Verges Chińska Republika Ludowa Hu Yi Szwajcaria Rafael Imhof
19 grudnia 2013 13:30 UTC+1 Slalom gigant równoległy (PGS)
(szczegóły)
Austria Sebastian Kislinger Włochy Aaron March Słowenia Tim Mastnak
21 grudnia 2013 11:30 UTC+1 Slopestyle (SBS)
(szczegóły)
Szwajcaria Philippe Hänni Stany Zjednoczone Billy Wandling Szwajcaria Rafael Imhof

Klasyfikacja medalowa

Miejsce Państwo
Razem
1.  Austria 3 1 0 4
2.  Chiny 1 2 1 4
3.  Szwajcaria 1 1 3 5
4.  Czechy 1 1 0 2
5.  Hiszpania 1 0 0 1
 Nowa Zelandia 1 0 0 1
7.  Rosja 0 1 0 1
 Stany Zjednoczone 0 1 0 1
 Włochy 0 1 0 1
10.  Francja 0 0 1 1
 Niemcy 0 0 1 1
 Polska 0 0 1 1
 Słowenia 0 0 1 1

Wyniki

Kobiety

Snowboardcross

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas
Eva Samková  Czechy
Kateřina Chourová  Czechy
Zuzanna Smykała  Polska
4. Anastasija Asanowa  Rosja
5. Karen Iwadare  Japonia
6. Giulia Manfrini  Włochy
7. Hannah Orchard  Nowa Zelandia
8. Danielle Hildebrand  Kanada
9. Irina Kowalowa  Rosja
10. Marija Wasilcowa  Rosja

Slalom gigant równoległy

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas
Julia Dujmovits  Austria
Sabine Schöffmann  Austria
Selina Jörg  Niemcy
4. Patrizia Kummer  Szwajcaria
5. Anke Karstens  Niemcy
6. Karolina Sztokfisz  Polska
7. Annamari Czundak  Ukraina
8. Wiera Kołegowa  Rosja
9. Nina Micić  Serbia
10. Corinna Boccacini  Włochy

Halfpipe

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas
Li Shuang  Chiny 91,00
Sun Zhifeng  Chiny 80,25
Xu Xiujuan  Chiny 76,75
4. Misa Honda  Japonia 75,50
5. Carla Somaini  Szwajcaria 66,50
6. Sun Juan  Szwajcaria 43,25
7. Caroline Höckel  Szwajcaria Półfinał
8. Audrey McManiman  Kanada Półfinał
9. Julia Piasecka  Polska Półfinał
10. Anne­-Frederique Grenier  Kanada Kwalifikacje

Slopestyle

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas
Natalie Good  Nowa Zelandia 81,25
Carla Somaini  Szwajcaria 78,25
Caroline Höckel  Szwajcaria 74,75
4. Audrey McManiman  Kanada 51,50
5. Tamara Truchon  Kanada 34,25
6. Jaime Vincent  Stany Zjednoczone 29,50

Mężczyźni

Snowboardcross

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas
Hanno Douschan  Austria
Nikołaj Olunin  Rosja
Leo Trespeuch  Francja
4. Anton Kopriwica  Rosja
5. Dawid Wal  Polska
6. Thomas Bankes  Wielka Brytania
7. Emil Novák  Czechy
8. Woo Jin-yong  Korea Południowa
9. Marcin Bocian  Polska
10. Robin Ligeon  Francja

Slalom gigant równoległy

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas
Sebastian Kislinger  Austria
Aaron March  Włochy
Tim Mastnak  Słowenia
4. Kim Sang­-kyum  Korea Południowa
5. Aleksiej Żiwajew  Rosja
6. Shin Bong­-shik  Korea Południowa
7. Alexander Payer  Austria
8. Tomasz Kowalczyk  Polska
9. Radosław Jankow  Bułgaria
10. Choi Bo­-gun  Korea Południowa

Halfpipe

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas
Rubén Verges  Hiszpania 88,75
Hu Yi  Chiny 84,25
Rafael Imhof  Szwajcaria 76,00
4. Woo Jae­-won  Korea Południowa 75,25
5. Huang Shiying  Chiny 71,50
6. Philippe Hänni  Szwajcaria 70,50
7. Matěj Novák  Czechy 66,50
8. Xu Dechao  Chiny 53,00
9. Billy Wandling  Stany Zjednoczone 49,00
10. Pawieł Smirnow  Rosja 41,75

Slopestyle

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas
Philippe Hänni  Szwajcaria 86,25
Billy Wandling  Stany Zjednoczone 84,75
Rafael Imhof  Szwajcaria 81,25
4. Aidan Melen  Stany Zjednoczone 78,75
5. Benedek Kis  Węgry 76,50
6. Nam Seung­-yeun  Korea Południowa 75,00

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Snowboard na Zimowej Uniwersjadzie 2013
Listen to this article