Sportowe ratownictwo wodne na World Games 2017 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Sportowe ratownictwo wodne na World Games 2017.

Sportowe ratownictwo wodne na World Games 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Ten artykuł od 2018-04 wymaga zweryfikowania podanych informacji.Należy podać wiarygodne źródła, najlepiej w formie przypisów bibliograficznych.Część lub nawet wszystkie informacje w artykule mogą być nieprawdziwe. Jako pozbawione źródeł mogą zostać zakwestionowane i usunięte. Po wyeliminowaniu niedoskonałości należy usunąć szablon ((Dopracować)) z tego artykułu.

Sportowe ratownictwo wodne na World Games 2017 zostało rozegrane w dniach 21–22 lipca w 16 konkurencjach. Zawody odbywały się na pływalni w hali "Orbita". Najwięcej złotych medali zdobyli reprezentanci Włoch.

Kalendarz rozgrywek

K Kwalifikacje F Finał
Data → Pt. 21 Sob. 22
Wydarzenie ↓ R W R W
Mężczyźni
Holowanie ratownika w płetwach na 100 m K F
Ratowanie manekina w płetwach na 100 m K F
Pływanie z przeszkodami na 200 m K F
Ratowanie manekina na 50 m K F
Super ratownik na 200 m K F
Sztafeta ratownicza 4 x 50 m stylem zmiennym K F
Sztafeta z przeszkodami 4 x 50 m K F
Holowanie manekina – sztafeta 4 x 25 m K F
Kobiety
Holowanie ratownika w płetwach na 100 m K F
Ratowanie manekina w płetwach na 100 m K F
Pływanie z przeszkodami na 200 m K F
Ratowanie manekina na 50 m K F
Super ratownik na 200 m K F
Sztafeta ratownicza 4 x 50 m stylem zmiennym K F
Sztafeta z przeszkodami 4 x 50 m K F
Holowanie manekina – sztafeta 4 x 25 m K F

Uczestnicy

Do zawodów w sportowym ratownictwie wodnym zgłoszonych zostało 98 zawodników z 10 państw: [1]

Medaliści

Mężczyźni

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Holowanie ratownika w płetwach na 100 m
(szczegóły)
Włochy Jacopo Musso Niemcy Kevin Lehr Australia Samuel Bell
Ratowanie manekina w płetwach na 100 m
(szczegóły)
Włochy Jacopo Musso Włochy Andrea Vittorio Piroddi Niemcy Kevin Lehr
Pływanie z przeszkodami na 200 m
(szczegóły)
Australia Bradley Woodward Włochy Federico Gilardi Nowa Zelandia Steven Kent
Ratowanie manekina na 50 m
(szczegóły)
Niemcy Danny Wieck Niemcy Joshua Perling Australia Bradley Woodward
Super ratownik na 200 m
(szczegóły)
Włochy Daniele Sanna Włochy Federico Gilardi Australia Tom Montgomery
Sztafeta ratownicza 4 x 50 m stylem zmiennym
(szczegóły)
 Włochy
Federico Gilardi
Jacopo Musso
Andrea Vittorio Piroddi
Daniele Sanna
 Australia
Samuel Bell
Matthew Davis
Jake Smith
Bradley Woodward
 Niemcy
Christian Ertel
Kevin Lehr
Jan Malkowski
Danny Wieck
Sztafeta z przeszkodami 4 x 50 m
(szczegóły)
 Japonia
Suguru Ando
Keisuke Hatano
Naoya Hirano
Shun Nishiyama
 Polska
Adam Dubiel
Cezary Kępa
Wojciech Kotowski
Bartosz Makowski
 Francja
Jérémy Badre
Florian Laclaustra
Gaetan Quirin
Thomas Vilaceca
Holowanie manekina – sztafeta 4 x 25 m
(szczegóły)
 Niemcy
Christian Ertel
Kevin Lehr
Joshua Perling
Danny Wieck
 Polska
Adam Dubiel
Cezary Kępa
Wojciech Kotowski
Bartosz Stanielewicz
 Hiszpania
Eduardo Blasco
Sergio Calderon
José Victor Garcia
Carlos Perianez

Kobiety

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Holowanie ratownika w płetwach na 100 m
(szczegóły)
Francja Justine Weyders Włochy Federica Volpini Australia Pamela Hendry
Ratowanie manekina w płetwach na 100 m
(szczegóły)
Australia Pamela Hendry Francja Justine Weyders Włochy Federica Volpini
Pływanie z przeszkodami na 200 m
(szczegóły)
Włochy Silvia Meschiari Polska Alicja Tchórz Francja Margaux Fabre
Ratowanie manekina na 50 m
(szczegóły)
Wu Huimin Australia Mariah Jones Włochy Cristina Leanza
Super ratownik na 200 m
(szczegóły)
Włochy Silvia Meschiari Australia Prue Davies Australia Mariah Jones
Sztafeta ratownicza 4 x 50 m stylem zmiennym
(szczegóły)
 Niemcy
Sophia Bauer
Alena Kröhler
Kerstin Lange
Jessica Luster
 Australia
Prue Davies
Chelsea Gillet
Pamela Hendry
Mariah Jones
 Polska
Karolina Faszczewska
Dominika Kossakowska
Anna Nocoń
Alicja Tchórz
Sztafeta z przeszkodami 4 x 50 m
(szczegóły)
 Francja
Léna Bousquin
Margaux Fabre
Magalie Rousseau
Justine Weyders
 Australia
Prue Davies
Pamela Hendry
Mariah Jones
Rachel Wood
 Chiny
Bao Xueyi
Dai Xiaodie
Hu Yifan
Wu Huimin
Holowanie manekina – sztafeta 4 x 25 m
(szczegóły)
 Belgia
Sofie Boogaerts
Aurelie Romanini
Nele Vanbuel
Bieke Vandenabeele
 Chiny
Bao Xueyi
Dai Xiaodie
Hu Yifan
Wu Huimin
 Niemcy
Sophia Bauer
Annalena Geyer
Kerstin Lange
Jessica Luster

Klasyfikacja medalowa

Lp. Państwo Złoto Srebro Brąz Razem
1  Włochy 6 4 2 12
2  Niemcy 3 2 3 8
3  Australia 2 5 5 12
4  Francja 2 1 2 5
5  Chiny 1 1 1 3
6  Belgia 1 0 0 1
 Japonia 1 0 0 1
8  Polska 0 3 1 4
9  Hiszpania 0 0 1 1
 Nowa Zelandia 0 0 1 1
Ogółem (10 państw) 16 16 16 48

Przypisy

  1. Life Saving - Entry List by NOC (ang.). [dostęp 2017-07-23].

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Sportowe ratownictwo wodne na World Games 2017
Listen to this article