Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1900 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1900.

Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1900

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1900
Stany Zjednoczone
Kod MKOl USA
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1900
Paryż
Liczba zawodników 76 w 41 konkurencjach w 11 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 2.
Złoto
19
Srebro
14
Brąz
14
Razem
47

Stany Zjednoczone na II Letnich Igrzyskach Olimpijskich w roku 1900 w Paryżu reprezentowało 76 sportowców: 69 mężczyzn i 7 kobiet startujących w 11 dyscyplinach. Irving Baxter oraz Walter Tewksbury, byli zawodnikami którzy indywidualnie zdobyli największą liczbę medali (5) pośród wszystkich startujących zawodników.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Irving Baxter
Lekkoatletyka
Skok wzwyż 1,90 m[a]
Złoto
Irving Baxter
Lekkoatletyka
Skok o tyczce 3,30 m[b]
Złoto
Alvin Kraenzlein
Lekkoatletyka
Bieg na 60 m 7,0 s[1]
Złoto
Alvin Kraenzlein
Lekkoatletyka
Bieg na 110 m przez płotki 15,4 s[1][c]
Złoto
Alvin Kraenzlein
Lekkoatletyka
Bieg na 200 m przez płotki 25,4 s[1][d]
Złoto
Alvin Kraenzlein
Lekkoatletyka
Skok w dal 7,18 m[1][e]
Złoto
Walter Tewksbury
Lekkoatletyka
Bieg na 200 m 22,2 s[1][f]
Złoto
Walter Tewksbury
Lekkoatletyka
Bieg na 400 m przez płotki 57,6 s[1][g]
Złoto
Frank Jarvis
Lekkoatletyka
Bieg na 100 m 11,2 s[1]
Złoto
Maxey Long
Lekkoatletyka
Bieg na 400 m 49,4 s[1][h]
Złoto
Ray Ewry
Lekkoatletyka
Skok wzwyż z miejsca 1,65 m[1]
Złoto
Ray Ewry
Lekkoatletyka
Skok w dal z miejsca 3,30 m[1][i]
Złoto
Ray Ewry
Lekkoatletyka
Trójskok z miejsca 10,58 m[1]
Złoto
Myer Prinstein
Lekkoatletyka
Trójskok 14,47 m[1][j]
Złoto
Richard Sheldon
Lekkoatletyka
Pchnięcie kulą 14,10 m[1][k]
Złoto
John Flanagan
Lekkoatletyka
Rzut młotem 51,01 m[1][l]
Złoto
Charles Sands
Golf
Mężczyźni indywidualnie
Złoto
Margaret Abbott
Golf
Kobiety indywidualnie
Złoto
John Exley, Jr.
Harry DeBaecke
Jim Juvenal
John Geiger
William Carr
Edwin Hedley
Edward Marsh
Roscoe Lockwood
Louis Abell
Wioślarstwo
Ósemka 6:07,8[1]
Srebro
Irving Baxter
Lekkoatletyka
Skok w dal z miejsca 3,135 m[1]
Srebro
Irving Baxter
Lekkoatletyka
Skok wzwyż z miejsca 1,525 m[1]
Srebro
Irving Baxter
Lekkoatletyka
Trójskok z miejsca 9,95 m[1]
Srebro
Walter Tewksbury
Lekkoatletyka
Bieg na 60 m 7,1 s[1]
Srebro
Walter Tewksbury
Lekkoatletyka
Bieg na 100 m
Srebro
William Holland
Lekkoatletyka
Bieg na 400 m 49,6 s[1]
Srebro
John Cregan
Lekkoatletyka
Bieg na 800 m 2:01,8 s[1]
Srebro
John McLean
Lekkoatletyka
Bieg na 110 m przez płotki 15,6 s[1]
Srebro
Meredith Colket
Lekkoatletyka
Skok o tyczce 3,25 m[1]
Srebro
Myer Prinstein
Lekkoatletyka
Skok w dal 7,17 m[1][m]
Srebro
James Connolly
Lekkoatletyka
Trójskok 13,97 m[1]
Srebro
Josiah McCracken
Lekkoatletyka
Pchnięcie kulą 12,85 m[1]
Srebro
Truxtun Hare
Lekkoatletyka
Rzut młotem 46,26 m[1]
Srebro
Paulline Whittier
Golf
Kobiety indywidualnie
Brąz
Walter Tewksbury
Lekkoatletyka
Bieg na 200 m przez płotki 26,1 s[1]
Brąz
David Hall
Lekkoatletyka
Bieg na 800 m 2:03,0 s[1]
Brąz
John Bray
Lekkoatletyka
Bieg na 1500 m 4:07,2 s[1]
Brąz
Frederic Moloney
Lekkoatletyka
Bieg na 110 m przez płotki 15,6 s[1]
Brąz
Lewis Sheldon
Lekkoatletyka
Skok wzwyż z miejsca 1,50 m[1]
Brąz
Lewis Sheldon
Lekkoatletyka
Trójskok 13,64 m[1]
Brąz
Robert Garrett
Lekkoatletyka
Trójskok z miejsca 9,50 m[1]
Brąz
Robert Garrett
Lekkoatletyka
Pchnięcie kulą 12,35 m[1]
Brąz
Richard Sheldon
Lekkoatletyka
Rzut dyskiem 34,60 m[1]
Brąz
Josiah McCracken
Lekkoatletyka
Rzut młotem 43,58 m[1]
Brąz
John Lake
Kolarstwo
Kolarstwo torowe - Sprint
Brąz
Daria Pratt
Golf
Kobiety indywidualnie
Brąz
H. Machenry
Żeglarstwo
Klasa 3-10 ton 4:38,49[1]
Brąz
Marion Jones Farquhar
Tenis ziemny
Kobiety gra pojedyncza

Skład kadry

Golf

Zawodnik Konkurencja Runda 1 Runda 2 Łącznie Pozycja
Charles Sands indywidualnie (m) 82 85 167
Frederick Taylor b.d 182 4.
Albert Lambert 94 95 189 8.
Arthur Lord b.d 221 9.
Margaret Ives Abbott indywidualnie (k) b.d 47
Pauline Whittier b.d 49
Daria Pratt b.d 53
Ellen Ridgway b.d 57 5.
Mary Abbott b.d 65 7.

Kolarstwo

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Czas Przeciwnik Czas Przeciwnik Czas Przeciwnik Czas
John Henry Lake sprint Francja Espeit
Francja Bullier
Francja J. Bérard
Francja Maxime Bertrand
Francja Vladislav Chalupa
Włochy Jacques Droëtti
Francja Stertz
1:35,8 Włochy Giacomo Stratta
Francja Chaput
2:02,0 Francja Ferdinand Vasserot
Francja Maissonnave
2:09,6 Francja Georges Taillandier
Francja Fernand Sanz
b.d
25 km Nie ukończył wyścigu

Lekkoatletyka

Mężczyźni

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Repasaż Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Alvin Kraenzlein 60 m 7,0 1. 7,0
Edmund Minahan 7,0 2. 7,3 4.
William Holland b.d 3. Nie awansował
Walter Tewksbury 7,2 1. 7,1
Arthur Duffey 100 m 11,4 1. 11,0 1. Nie ukończył biegu
Frederick Moloney 11,5 2. b.d 3. b.d 4. Nie awansował
Walter Tewksbury 11,4 1. 10,8 1. 11,1
Thaddeus McClain 11,4 2. 11,3 2. b.d 4. Nie awansował
Frank Jarvis 10,8 1. 11,2 1. 11,0
Clark Leiblee 11,4 1. 10,9 2. b.d 3. Nie awansował
Edmund Minahan 11,5 2. b.d 4. Nie awansował
Charles Burroughs 11,4 1. b.d 3. b.d 4. Nie awansował
Dixon Boardman 11,5 2. b.d 4. Nie awansował
Henry Slack b.d 3. Nie awansował
William Holland 200 m 24,0 1. 22,9 4.
Walter Tewksbury 25,1 2. 22,2
Maxey Long 400 m 50,4 1. 49,4
Harry Lee b.d 2. Nie stanął na starcie
Harvey Lord b.d 3. Nie awansował
Walter Drumheller b.d 3. Nie awansował
William Moloney 51,0 1. Nie stanął na starcie
Dixon Boardman 51,2 1. Nie stanął na starcie
William Holland b.d 2. b.d
Henry Slack b.d 3. Nie awansował
David Hall 800 m 1:59,0 1. 2:03,8
Howard Hayes b.d 3. Nie awansował
Walter Drumheller b.d 6. Nie awansował
Justus Scrafford 2:01,8 3. Nie awansował
Edward Bushnell b.d 6. Nie awansował
Harrison Smith b.d 6. Nie awansował
John Cregan 2:03,0 1. 2:03,0
John Bray b.d. 2. b.d 6.
Harvey Lord 2:04,5 3. Nie awansował
Edward Mechling b.d 4. Nie awansował
John Bray 1500 m 4:07,0
David Hall b.d 4.
Arthur Newton maraton 4:04,12 5.
Alvin Kraenzlein 110 m przez płotki 15,6 1. 15,4
Frederick Moloney 16,0 2. 17,0 1. 15,6
John McLean 16,3 3. 17,0 1. 15,5
William Remington 16,8 2. b.d 2. Nie awansował
William Lewis b.d 3. 17,8 2. Nie awansował
Alvin Kraenzlein 200 m przez płotki 27,0 1. 25,4
Walter Tewksbury 27,1 2. 26,1
Frederick Moloney 27,6 3. Nie awansował
William Remington b.d 4. Nie awansował
Thaddeus McClain 27,2 3. Nie awansował
William Lewis b.d 5. Nie awansował
Walter Tewksbury 400 m przez płotki 1:01,0 1. 57,6
William Lewis 1:02,4 2. Nie stanął na starcie
Arthur Newton 2500 m z przeszkodami b.d 4.
Thaddeus McClain 4000 m z przeszkodami b.d 7.

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Richard Sheldon rzut dyskiem 34,10 3. 34,60
John Flanagan 33,00 7. Nie awansował
Josiah McCracken 32,00 10. Nie awansował
Robert Garrett Nie oddał żadnego ważnego rzutu
Truxtun Hare Nie oddał żadnego ważnego rzutu
Richard Sheldon pchnięcie kulą 13,80 1. 14,10
Josiah McCracken 12,85 2. Nie stanął na starcie
Robert Garrett 12,37 3. Nie stanął na starcie
Truxtun Hare 10,92 8. Nie awansował
Myer Prinstein skok w dal 7,175 1. 7,175
Alvin Kraenzlein 6,930 2. 7,185
William Remington 6,725 4. 6,825 4.
John McLean 6,655 6. Nie awansował
Thaddeus McClain 6,435 7. Nie awansował
Ray Ewry skok w dal z miejsca 3,210
Irving Baxter 3,135
Lewis Sheldon 3,020 4.
Myer Prinstein trójskok 14,47
James Connolly 13,97
Lewis Sheldon 13,64
Daniel Horton b.d 7.
Frank Jarvis b.d 7.
John McLean b.d 7.
Ray Ewry trójskok z miejsca 10,58
Irving Baxter 9,95
Robert Garrett 9,50
Lewis Sheldon 9,45 4.
Daniel Horton b.d 5.
Frank Jarvis b.d 5.
John McLean b.d 5.
John Flanagan rzut młotem 51,01
Truxtun Hare 46,26
Josiah McCracken 43,58
Irving Baxter skok wzwyż 1,90
Ray Ewry skok wzwyż z miejsca 1,655
Irving Baxter 1,525
Lewis Sheldon 1,500
Irving Baxter skok o tyczce 3,30
Meredith Colket 3,25

Pływanie

Zawodnik Konkurencja Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce
Fred Hendschel 200 m dowolnym 3:42,0 3. Nie awansował
200 m z przeszkodami 3:45,2 4. Nie awansował

Polo


Foxhall Parker Keene, Frank MacKey byli zawodnikiami drużyny polo Foxhunters Hurlingham, która to drużyna zdobyła złoty medal, natomiast Walter McCreery zdobył wraz z drużyną BLO Polo Club Rugby srebrny medal.

Szermierka

Zawodnik Konkurencja Runda 1 Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
F.weill floret amatorzy Francja Léon Thiébaut P Nie awansował
N. Orleans szabla zawodowcy b.d P Nie awansował

Tenis ziemny

Zawodnik Konkurencja 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Basil Garmendia singel (m) Stany Zjednoczone Charles Voight
W 2:0 (6:1,6:3)
Wielka Brytania Lawrence Doherty
P 0:2 (2:6, 6:8)
Nie awansował 5.
Charles Voight Stany Zjednoczone Basil Garmendia
P 0:2 (1:6,3:6)
Nie awansował 8.
Charles Sands Wielka Brytania Harold Mahony
P 0:2 (2:6,3:6)
Nie awansował 8.
Georgina Jones singel (k) Francja Hélène Prévost
P 0:2 (0:6, 1:6)
Nie awansowała 5.
Marion Jones Wielka Brytania Charlotte Cooper Sterny
P 0:2 (2:6. 5:7)
Nie awansowała
Georgina Jones
Charles Sands
mikst Stany Zjednoczone Marion Jones
Wielka Brytania Lawrence Doherty
P 0:2 (1:6, 5:7)
Nie awansowali 5.

Basil de Garmendia wystąpił w parze z Francuzem Maxem Décugisem w grze podwójnej, w której zdobył srebrny medal, natomiast Charles Sands wystąpił w parze z Brytyjczykiem Archibaldem Wardenem, odpadając w ćwierćfinale.

Wioślarstwo

Zawodnik Konkurencja Półfinały Finał Miejsce
Czas M. Czas M.
William Carr
Harry DeBaecke
John Exley
John Geiger
Edwin Hedley
James Juvenal
Roscoe Lockwood
Edward Marsh
Louis Abell
M8+ 5:15,4 1. 6:07,8 1.

Żeglarstwo


Sternik (Państwo) Załoga Nazwa jachtu Czas rzeczywisty Handicap Czas Pozycja
Stany Zjednoczone H. Mac Henry b.d Frimousse 4:04:39 34:10 4:38:49

Uwagi

  1. Rekord Olimpijski
  2. Rekord Olimpijski
  3. Rekord Olimpijski
  4. Rekord Olimpijski
  5. Rekord Olimpijski
  6. Rekord Olimpijski
  7. Rekord Olimpijski
  8. Rekord Olimpijski
  9. Rekord Olimpijski
  10. Rekord olimpijski
  11. Rekord olimpijski
  12. Rekord olimpijski
  13. Rekord olimpijski poprawiony przez Al Kraenzieina w trakcie konkursu

Przypisy

  1. a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z aa ab ac ad ae af ag ah ai aj ak al Athletics - Olympic Games 1900 results, the-sports.org [dostęp 2012-03-02] (ang.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1900
Listen to this article