Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908.

Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908
Stany Zjednoczone
Kod MKOl USA
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1908
Londyn
Chorąży Ralph Rose
Liczba zawodników 122 w 10 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 2.
Złoto
23
Srebro
12
Brąz
12
Razem
47

Stany Zjednoczone na IV Letnich Igrzyskach Olimpijskich w roku 1908 w Londynie reprezentowało 122 sportowców (sami mężczyźni) startujących w 10 dyscyplinach. Był to 4. start reprezentacji Stanów Zjednoczonych na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Jay Gould
Jeu de paume
mężczyźni indywidualnie
Złoto
Mel Sheppard
Lekkoatletyka
bieg na 800 m mężczyzn 1:52,8 s[1]
Złoto
Mel Sheppard
Lekkoatletyka
bieg na 1500 m mężczyzn 4:03,40 s[2]
Złoto
John Hayes
Lekkoatletyka
maraton mężczyzn 2:55:18,4 h
Złoto
Forrest Smithson
Lekkoatletyka
bieg na 110 m przez płotki mężczyzn 15,0 s[1]
Złoto
Charles Bacon
Lekkoatletyka
bieg na 400 m przez płotki mężczyzn 55,0 s[1]
Złoto
William Hamilton
Nathaniel Cartmell
John Taylor
Mel Sheppard
Lekkoatletyka
sztafeta mężczyzn 1600 m 3:29,40 s
Złoto
Harry Porter
Lekkoatletyka
skok wzwyż mężczyzn 1,90 m[2]
Złoto
Raymond Ewry
Lekkoatletyka
skok wzwyż z miejsca 1,57 m
Złoto
Alfred Gilbert
Lekkoatletyka
skok o tyczce 3,71 m[3]
Złoto
Edward Cook
Lekkoatletyka
skok o tyczce 3,71 m[3]
Złoto
Frank Irons
Lekkoatletyka
skok w dal 7,48 m[2]
Złoto
Raymond Ewry
Lekkoatletyka
skok w dal z miejsca 3,33 m
Złoto
Ralph Rose
Lekkoatletyka
pchnięcie kulą mężczyzn 14,21 m
Złoto
Martin Sheridan
Lekkoatletyka
rzut dyskiem mężczyzn 40,89 m[2]
Złoto
Martin Sheridan
Lekkoatletyka
rzut dyskiem w stylu greckim mężczyzn 31,5 m
Złoto
John Flanagan
Lekkoatletyka
rzut młotem mężczyzn 51,92 m[2]
Złoto
Charles Daniels
Pływanie
100 m stylem dowolnym mężczyzn 1:05,6[1]
Złoto
James Gorman
Irving Calkins
John Dietz
Charles Axtell
Strzelectwo
pistolet dowolny 50 jardów mężczyzn drużynowo 1914 pkt
Złoto
William Leushner
William Martin
Charles Winder
Kellogg Casey
Ivan Eastman
Charles Benedict
Strzelectwo
karabin wojskowy 200/500/600/800/900/1000 jardów mężczyzn drużynowo 2531 pkt
Złoto
Walter Winans
Strzelectwo
runda podwójna do sylwetki jelenia mężczyzn 90 pkt[2]
Złoto
George Mehnert
Zapasy
styl wolny kategoria kogucia mężczyzn w finale pokonał Brytyjczyka Williama Pressa
Złoto
George Dole
Zapasy
styl wolny kategoria piórkowa mężczyzn w finale pokonał Brytyhczyka Jamesa Slima
Srebro
James Rector
Lekkoatletyka
bieg na 100 m mężczyzn 11,0 s
Srebro
Robert Cloughen
Lekkoatletyka
bieg na 200 m mężczyzn 22,6 s
Srebro
John Garrels
Lekkoatletyka
bieg na 110 m przez płotki mężczyzn 15,7 s
Srebro
Harry Hillman
Lekkoatletyka
bieg na 400 m przez płotki mężczyzn 55,3 s
Srebro
John Eisele
George Bonhag
Herbert Trube
Gayle Dull
Harvey Cohn
Lekkoatletyka
bieg na 3 mile mężczyzn drużynowy
Srebro
John Biller
Lekkoatletyka
skok wzwyż z miejsca 1,55 m
Srebro
Daniel Kelly
Lekkoatletyka
skok w dal 7,09 m
Srebro
Merritt Giffin
Lekkoatletyka
rzut dyskiem mężczyzn 40,70 m
Srebro
Marquis Horr
Lekkoatletyka
rzut dyskiem w stylu greckim mężczyzn 37,32 m
Srebro
Matt McGrath
Lekkoatletyka
rzut młotem mężczyzn 51,18 m
Srebro
Harry Simon
Strzelectwo
karabin dowolny trzy pozycje 300 m mężczyzn 887 pkt
Srebro
Kellogg Casey
Strzelectwo
karabin dowolny 1000 jardów 93 pkt
Brąz
Nathaniel Cartmell
Lekkoatletyka
bieg na 200 m mężczyzn 22,7 s
Brąz
Joseph Forshaw
Lekkoatletyka
maraton mężczyzn 2:57:10,40 h
Brąz
Arthur Shaw
Lekkoatletyka
bieg na 110 m przez płotki mężczyzn 15,8 s
Brąz
John Eisele
Lekkoatletyka
bieg na 3200 m z przeszkodami mężczyzn 11:00,8 s
Brąz
Charles Jacobs
Lekkoatletyka
skok o tyczce mężczyzn 3,58 m
Brąz
Martin Sheridan
Lekkoatletyka
skok w dal z miejsca mężczyzn 3,22 m
Brąz
John Garrels
Lekkoatletyka
pchnięcie kulą mężczyzn 13,18 m
Brąz
Marquis Horr
Lekkoatletyka
rzut dyskiem mężczyzn 39,45 m
Brąz
Henry Richardson
Łucznictwo
runda podwójna mężczyzn 760 pkt
Brąz
Harry Hebner
Leo Goodwin
Charles Daniels
Leslie Rich
Pływanie
sztafeta 4 x 200 m stylem dowolnym mężczyzn 11:02,80
Brąz
George Gaidzik
Skoki do wody
trampolina mężczyzn 80,80 pkt
Brąz
James Gorman
Strzelectwo
pistolet dowolny 50 jardów mężczyzn 485 pkt

Skład kadry

Kolarstwo

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce
660 jardów George Cameron Belgia Léon Coeckelberg 1:05,2 1. Francja André Auffray
Wielka Brytania Daniel Flynn
Wielka Brytania Ernest Payne
b.d 3. Nie awansował
20 km Louis Weintz Wielka Brytania Herbert Bouffler
Wielka Brytania Kolonia Przylądkowa Frank Shore
Cesarstwo Niemieckie Max Triebsch
Kanada Harry Young
Francja Henri Cunault
Holandia Dorus Nijland
Wielka Brytania Frederick Hamlin
33:39.8 1. Wielka Brytania Leon Meredith
Wielka Brytania Benjamin Jones
Wielka Brytania Clarence Kingsbury
Francja François Bonnet
Wielka Brytania Arthur Denny
Szwecja Andrew Hansson
Francja Octave Lapize
Belgia Joseph Werbrouck
b.d 4. 4.
George Cameron Wielka Brytania Benjamin Jones
Cesarstwo Niemieckie Alwin Boldt
Wielka Brytania Kolonia Przylądkowa T.H.E. Passmore
Francja Octave Lapize
Francja Henri Baumler
Holandia Johannes van Spengen
Wielka Brytania W. Lower
32:39.2 2. Nie awansował
100 km Louis Weintz Szwecja Gustaf Westerberg
Wielka Brytania Charles Bartlett
Belgia Guillaume Coeckelberg
Francja Octave Lapize
Kanada Walter Andrews
Wielka Brytania William Pett
Wielka Brytania Charles Denny
Kanada Harry Young
Włochy Cesare Zanzottera
Francja Charles Avrillon
Francja H. Cunault
Cesarstwo Niemieckie Bruno Götze
Francja Pierre Hostein
Wielka Brytania Robert Jolly
Francja Jean Madelaine
Włochy Guglielmo Malatesta
Cesarstwo Niemieckie Hermann Martens
Kanada William Morton
Holandia Dorus Nijland
Wielka Brytania David Noon
Włochy Battista Parini
Wielka Brytania T.H.E. Passmore
Cesarstwo Niemieckie Paul Schulze
Cesarstwo Niemieckie Max Triebsch
Wielka Brytania Leon Meredith
Nie ukończył wyścigu Nie awansował
Sprint George Cameron Wielka Brytania Herbert Crowther
Wielka Brytania Kolonia Przylądkowa Philipus Frylink
Francja G. Dreyfus
1:29,4 1. Francja Maurice Schilles
Wielka Brytania Daniel Flynn
Wielka Brytania Ernest Payne
b.d 2. Nie awansował
Louis Weintz Wielka Brytania George Summers
Francja Pierre Texier
b.d 3. Nie awansował

Jeu de paume

Zawodnik 1 runda Ćwierćfinały Półfinały Finał
Mecz o 3. miejsce
Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Jay Gould II Wielka Brytania Vane Pennell
W 3:0 (6:3,6:3,6:2)
Wielka Brytania Arthur Page
W 3:0 (6:1,6:0,6:0)
Wielka Brytania Eustace Miles
W 3:0 (6:5,6:4,6:4)
Charles Sands Wielka Brytania Eustace Miles
P 0:3 (3:6,3:6,3:6)
Nie awansował 9.

Lekkoatletyka

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m Nathaniel Cartmell 11,0 1. 11,2 1. 11,2 4.
Edgar Kiralfy b.d 4. Nie awansował
Robert Cloughen 11,0 1. Nie satnął na starcie Nie awansował
William May 11,2 1. 11,0 2. Nie awansował
Lester Stevens 11,2 1. b.d 4. Nie awansował
William Hamilton 11,2 1. Nie stanął na starcie Nie awansował
Harold Huff 11,4 1. 11,1 2. Nie awansował
Lawson Robertson 11,4 1. 11,2 2. Nie awansował
Nathaniel Sherman 11,2 1. 11,3 2. Nie awansował
James Rector 10,8 1. 10,8 1. 10,9
200 m Harold Huff 22,8 1. 23,0 3. Nie awansował
Lawson Robertson 23,0 2. Nie awansował
Nathaniel Cartmell 23,0 1. 22,6 1. 22,7
Robert Cloughen 23,4 1. 22,6 1. 22,6
William Hamilton 22,4 1. 22,7 2. Nie awansował
William May 22,7 2. Nie awansował
Nathaniel Sherman 22,8 1. 22,9 2. Nie awansował
400 m Paul Pilgrim 51,4 2. Nie awansował
John Taylor 50,8 1. 49,8 1. Nie stanął na starcie
William C. Robbins 50,4 1. 49,0 1. Nie stanął na starcie
William Prout 50,4 1. b.d 3. Nie awansował
Horace Ramey 51,0 1. 50,5 2. Nie awansował
John Atlee 50,4 1. b.d 3. Nie awansował
Ned Merriam 52,2 1. b.d 3. Nie awansował
John Carpenter 49,8 1. 49,4 1. Dyskwalifikacja
Frederick de Selding 50,8 2. Nie awansował
800 m Jim Lightbody b.d 4. Nie awansował
Mel Sheppard 1:58,0 1. 1:52,8
John Halstead 2:01,4 1. b.d 6.
Harry Coe 1:58,0 2. Nie awansował
Lloyd Jones b.d 3. Nie awansował
Clarke Beard 1:59,8 1. Nie ukończył biegu
Charles French Nie ukończył biegu Nie awansował
Joseph Bromilow 1:58,3 2. Nie awansował
Horace Ramey Nie ukończył biegu Nie awansował
Francis Sheehan b.d 4. Nie awansował
1500 m James Sullivan 4:07,6 1. Nie ukończył biegu
Jim Lightbody 4:08,6 2. Nie awansował
Mel Sheppard 4:05,0 1. 4:03,4
John Halstead 4:05,6 2. Nie awansował
Frank Riley Nie ukończył biegu Nie awansował
Harry Coe 4:09,2 2. Nie awansował
110 m przez płotki John Garrels 16,2 1. 15,8 1. 15,7
William Rand 15,8 1. 15,8 1. 16,0 4.
Forrest Smithson 15,8 1. 15,4 1. 15,0
Leonard Howe 15,8 1. 15,8 3. Nie awansował
Arthur Shaw Walkower 15,6 1. 15,8
400 m przez płotki Harry Coe 58,8 1. 57,0 2. Nie awansował
Charles Bacon 57,0 1. 58,8 1. 55,0
Harry Hillman 59,2 1. 56,4 1. 55,3
3200 m przez przeszkody John Eisele 11:13,6 1. 11:00,8
Edward Carr Nie ukończył biegu Nie awansował
Gayle Dull 11:50,0 2. Nie awansował
George Bonhag Nie ukończył biegu Nie awansował
Charles Hall b.d 4. Nie awansował
Roland Spitzer b.d 3. Nie awansował
Jim Lightbody 11:41,0 2. Nie awansował
sztafeta olimpijska William Hamilton
Nathaniel Cartmell
John Taylor
Mel Sheppard
3:27,2 1. 3:29,4
3 mile drużynowo John Eisele
Herbert Trube
George Bonhag
Gayle Dull
Harvey Conn
10 pkt 1. 19 pkt
5 mil Frederick Bellars 26:45,0 2. b.d 8.
Herbert Trube Nie ukończył biegu Nie awansował
Charles Hall 28:24,0 4. Nie awansował
Edward Carr 27:24,4 2. Nie awansował
maraton Lewis Tewanima 3:09:15,0 9.
Johnny Hayes 2:55:18,4
Joseph Forshaw 2:57:10,4
Alton Welton 2:59:44,4 4.
Sidney Hatch 3:17:52,4 14.
Tom Morrissey Nie ukończył biegu
Michael Ryan Nie ukończył biegu
James J. Lee Nie stanął na starcie
Frederick Lorz Nie stanął na starcie
James W. O’Mara Nie stanął na starcie
Alexander Thibeau Nie stanął na starcie
W. Wood Nie stanął na starcie

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Frank Irons skok w dal 7,48
Daniel Kelly 7,09
Edward Cook 6,97 4.
John Brennan 6,86 5.
Frank Mount Pleasant 6,82 7.
Sam Bellah 6,64 12.
John O’Connell b.d 21.
Platt Adams trójskok 14,07 5.
Frank Mount Pleasant 13,97 6.
John Brennan 13,59 8.
Martin Sheridan 13,42 9.
Frank Irons 12,67 16.
Sam Bellah 12,55 17.
Nathaniel Sherman b.d 18.
Harry Porter skok wzwyż 1,90
Herbert Gidney 1,85 5.
Tom Moffitt 1,85 5.
Neil Patterson 1,83 7.
Edward Cook skok o tyczce 3,71
Alfred Carlton Gilbert 3,71
Clare Jacobs 3,58
Sam Bellah 3,50 6.
Thomas Jackson 3,05 12.
Ray Ewry skok w dal z miejsca 3,33
Martin Sheridan 3,23
John Biller 3,21 4.
Platt Adams 3,11 6.
Frank Holmes 3,11 6.
Frank Irons b.d 8.
Sigmund Muenz b.d 8.
Ray Ewry skok wzwyż z miejsca 1,57
John Biller 1,55
Frank Holmes 1,52 4.
Platt Adams 1,47 5.
Frank Irons 1,42 8.
Martin Sheridan 1,37 15.
Lawson Robertson b.d 19.
Ralph Rose pchnięcie kulą 14,21
John Garrels 13,18
Wesley Coe 13,07 4.
Bill Horr 12,83 6.
Lee Talbott 11,63 8.
Wilbur Burroughs b.d 9.
Martin Sheridan b.d 9.
Martin Sheridan rzut dyskiem 40,89
Merritt Giffin 40,70
Bill Horr 39,45
Arthur Dearborn 38,52 5.
Lee Talbott 38,40 6.
John Flanagan 37,80 9.
Wilbur Burroughs 37,43 10.
Platt Adams b.d 12.
John Garrels b.d 12.
Simon Gillis b.d 12.
John Flanagan rzut młotem 51,92
Matt McGrath 51,18
Lee Talbott 47,86 5.
Bill Horr 46,94 6.
Simon Gillis 45,59 7.
Benjamin Sherman b.d 10.
Martin Sheridan rzut dyskiem greckim 37,99
Bill Horr 37,32
Arthur Dearborn 35,65 4.
Wilbur Burroughs 32,81 8.
Platt Adams b.d 11.
John Garrels b.d 11.

Łucznictwo

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Henry B. Richardson runda podwójna mężczyzn 760
runda kontynentalna mężczyzn 171 15.

Łyżwiarstwo figurowe

Zawodnik Konkurencja Wynik Pozycja
Irving Brokaw Soliści 232,0 6.

Pływanie

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Conrad Trubenbach 100 m dowolnym b.d 3. Nie awansował
Robert Foster b.d 3. Nie awansował
Charles Daniels 1:05,8 1. 1:10,2 1. 1:05,6
Harry Hebner 1:11,0 1. 1:11,8 3. Nie awansował
Leslie Rich 1:14,6 1. 1:10,8 2. b.d 4.
Leo Goodwin 400 m dowolnym b.d 3. Nie awansował
Conrad Trubenbach b.d 3. Nie awansował
James Green 1500 m dowolnym 28:09,0 2. Nie awansował
Augustus Goessling 100 m grzbietowym 1:29,0 2. Nie awansował
200 m klasycznym b.d 3. Nie awansował
Harry Hebner
Leo Goodwin
Charles Daniels
Leslie Rich
4 × 200 m dowolnym 11:01,4 2. 11:02,8

Przeciąganie liny

  • Franklin Horr
  • Matthew McGrath
  • Ralph Rose
  • Leander Talbott

Reprezentanci Stanów Zjednoczonych zajęli 5. miejsce.

Skoki do wody

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
trampolina 3 m George Gaidzik 82,8 1. 85,6 1. 80,8
Harold Grote 79,5 2. 74,5 5. Nie awansował
wieża 10 m George Gaidzik 81,8 1. 61,0 3. 56,30 5.
Harold Grote 62,8 3. Nie awansował

Strzelectwo

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
karabin dowolny 1000 jardów Kellogg Casey 93
William Leuschner 89 11.
Charles Benedict 88 13.
Ivan Eastman 88 13.
Charles Jeffers 88 13.
Charles Winder 87 16.
Harry Simon 86 19.
Edward Green 84 24.
John Hessian 84 24.
karabin dowolny 3 pozycje Harry Simon 887
Edward Green 792 16.
John Hessian 746 29.
karabin wojskowy drużynowo William Leuschner
William Martin
Charles Winder
Kellogg Casey
Ivan Eastman
Charles Benedict
2531
karabin małokalibrowy ruchoma tarcza Walter Winans 13 10.
karabin małokalibrowy znikająca tarcza 30 19.
runda pojedyncza - sylwetka jelenia 21 6.
runda podwójna - sylwetka jelenia 46
pistolet dowolny indywidualnie James Gorman 485
Charles Axtell 480 4.
Irving Calkins 457 8.
John Dietz 455 9.
Thomas LeBoutillier 436 19.
Reginald Sayre 430 21.
Walter Winans 368 38.
pistolet dowolny drużynowo James Gorman
Irving Calkins
John Dietz
Charles Axtell
1914

Zapasy

Konkurencja Zawodnik 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl wolny waga kogucia George Mehnert wolny los Wielka Brytania Harry Sprenger
W
Kanada Aubert Coté
W
Wielka Brytania William Press
W
styl wolny waga piórkowa George Dole Wielka Brytania Percy Cockings
W
Wielka Brytania James Webster
W
Wielka Brytania William McKie
W
Wielka Brytania James Slim
W
styl wolny waga lekka John Krug Wielka Brytania Joseph Hoy
W
Wielka Brytania William Wood
p
Nie awansował 5.
styl wolny waga średnia John Craige wolny los Szwecja Carl Andersson
p
Nie awansował 5.
Frederico Narganes wolny los Wielka Brytania Frederick Beck
p
Nie awansował 5.
styl wolny waga ciężka Lee Talbott Wielka Brytania Con O’Kelly Sr.
p
Nie awansował 9.

Przypisy

  1. a b c d Rekord świata
  2. a b c d e f Rekord olimpijski
  3. a b Wyrówanał rekord olimpijski

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908
Listen to this article