Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1948 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1948.

Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1948

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1948
Stany Zjednoczone
Kod MKOl USA
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1948
Londyn
Chorąży Ralph Craig
Liczba zawodników 300 w 19 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 1.
Złoto
38
Srebro
27
Brąz
19
Razem
84

Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1948 reprezentowało 300 zawodników, 262 mężczyzn i 38 kobiet.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja
Złoto
Harrison Dillard
Lekkoatletyka
Bieg na 100 m
Złoto
Mel Patton
Lekkoatletyka
Bieg na 200 m
Złoto
Malvin Whitfield
Lekkoatletyka
Bieg na 800 m
Złoto
William Porter
Lekkoatletyka
Bieg na 110 m przez płotki
Złoto
Roy Cochran
Lekkoatletyka
Bieg na 400 m przez płotki
Złoto
Barney Ewell
Lorenzo Wright
Harrison Dillard
Mel Patton
Lekkoatletyka
Sztafeta 4 x 100 m
Złoto
Arthur Harnden
Clifford Bourland
Roy Cochran
Malvin Whitfield
Lekkoatletyka
Sztafeta 4 x 400 m
Złoto
Willie Steele
Lekkoatletyka
Skok w dal
Złoto
Guinn Smith
Lekkoatletyka
Skok o tyczce
Złoto
Wilbur Thompson
Lekkoatletyka
Pchnięcie kulą
Złoto
Robert Mathias
Lekkoatletyka
Dziesięciobój
Złoto
Alice Coachman
Lekkoatletyka
Skok wzwyż
Złoto
Cliff Barker
Don Barksdale
Ralph Beard
Lew Beck
Vince Boryla
Gordon Carpenter
Alex Groza
Wallace Jones
Bob Kurland
Ray Lumpp
R. C. Pitts
Jesse Renick
Jack Robinson
Kenny Rollins
Koszykówka
Turniej mężczyzn
Złoto
Stephen Lysak
Stephen Macknowski
Kajakarstwo
C-2 10 000 m
Złoto
Bruce Harlan
Skoki do wody
Trampolina 3 m
Złoto
Sammy Lee
Skoki do wody
Wieża 10 m
Złoto
Vicki Draves
Skoki do wody
Trampolina 3 m
Złoto
Vicki Draves
Skoki do wody
Wieża 10 m
Złoto
Frank Henry
Charles Anderson
Earl Foster Thomson
Jeździectwo
WKKW drużynowo
Złoto
Warren Westlund
Bob Martin
Bob Will
Gordy Giovanelli
Allan Morgan
Wioślarstwo
Czwórka ze sternikiem
Złoto
Ian Turner
Dave Turner
Jim Hardy
George Ahlgren
Lloyd Butler
Dave Brown
Justus Smith
John Stack
sternik: Ralph Purchase
Wioślarstwo
Ósemka
Złoto
Herman Whiton
Alfred Loomis
James Weekes
James Smith
Michael Monney
Żeglarstwo
Klasa 6 m
Złoto
Hilary Smart
Paul Smart
Żeglarstwo
Klasa Star
Złoto
Arthur Edwin Cook
Strzelectwo
Karabin dowolny leżąc 50 m
Złoto
Walter Ris
Pływanie
100 m stylem dowolnym
Złoto
William Smith
Pływanie
400 m stylem dowolnym
Złoto
James McLane
Pływanie
1500 m stylem dowolnym
Złoto
Allen Stack
Pływanie
100 m stylem grzbietowym
Złoto
Joseph Verdeur
Pływanie
200 m stylem klasycznym
Złoto
Ann Curtis
Pływanie
400 m stylem dowolnym
Złoto
Marie Corridon
Ann Curtis
Brenda Helser
Thelma Kalama
Pływanie
Sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym
Złoto
Walter Ris
William Smith
James McLane
Wallace Wolf
Pływanie
Sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym
Złoto
Joseph Di Pietro
Podnoszenie ciężarów
Waga kogucia
Złoto
Frank Spellman
Podnoszenie ciężarów
Waga półśrednia
Złoto
Stanley Stanczyk
Podnoszenie ciężarów
Waga średnia
Złoto
John Davis
Podnoszenie ciężarów
Waga ciężka
Złoto
Glen Brand
Zapasy
Waga średnia w stylu wolnym
Złoto
Henry Wittenberg
Zapasy
Waga półciężka w stylu wolnym
Srebro
Barney Ewell
Lekkoatletyka
Bieg na 100 m
Srebro
Barney Ewell
Lekkoatletyka
Bieg na 200 m
Srebro
Clyde Scott
Lekkoatletyka
Bieg na 110 m przez płotki
Srebro
Jim Delaney
Lekkoatletyka
Pchnięcie kulą
Srebro
Steve Seymour
Lekkoatletyka
Rzut oszczepem
Srebro
Horace Herring
Boks
Waga półśrednia
Srebro
Frank Havens
Kajakarstwo
C-1 10 000 m
Srebro
Stephen Lysak
Stephen Macknowski
Kajakarstwo
C-2 1 000 m
Srebro
Miller Anderson
Skoki do wody
Trampolina 3 m
Srebro
Bruce Harlan
Skoki do wody
Wieża 10 m
Srebro
Zoe Ann Olsen
Skoki do wody
Trampolina 3 m
Srebro
Patsy Elsener
Skoki do wody
Wieża 10 m
Srebro
Robert Borg
Earl Foster Thomson
Frank Henry
Jeździectwo
Ujeżdżenie drużynowo
Srebro
Frank Henry
Jeździectwo
WKKW drużynowo
Srebro
George Moore
Pięciobój nowoczesny
Indyywidualnie
Srebro
Ralph Evans
Żeglarstwo
Klasa Finn
Srebro
Walter Tomsen
Strzelectwo
Karabin dowolny leżąc 50 m
Srebro
Alan Ford
Pływanie
100 m stylem dowolnym
Srebro
James McLane
Pływanie
400 m stylem dowolnym
Srebro
Robert Cowell
Pływanie
100 m stylem grzbietowym
Srebro
Keith Carter
Pływanie
100 m stylem klasycznym
Srebro
Ann Curtis
Pływanie
100 m stylem dowolnym
Srebro
Suzanne Zimmerman
Pływanie
100 m stylem grzbietowym
Srebro
Peter George
Podnoszenie ciężarów
Waga półśrednia
Srebro
Harold Sakata
Podnoszenie ciężarów
Waga średnia
Srebro
Norbert Schemansky
Podnoszenie ciężarów
Waga ciężka
Srebro
Gerald Leeman
Zapasy
Waga kogucia w stylu wolnym
Brąz
Malvin Whitfield
Lekkoatletyka
Bieg na 400 m
Brąz
Craig Dixon
Lekkoatletyka
Bieg na 110 m przez płotki
Brąz
George Stanich
Lekkoatletyka
Skok wzwyż
Brąz
Herbert Douglas
Lekkoatletyka
Skok w dal
Brąz
Bob Richards
Lekkoatletyka
Skok o tyczce
Brąz
James Fuchs
Lekkoatletyka
Pchnięcie kulą
Brąz
Fortune Gordien
Lekkoatletyka
Rzut dyskiem
Brąz
Robert Bennett
Lekkoatletyka
Rzut młotem
Brąz
Floyd Simmons
Lekkoatletyka
Dziesięciobój
Brąz
Audrey Patterson
Lekkoatletyka
Bieg na 200 m
Brąz
Sammy Lee
Skoki do wody
Trampolina 3 m
Brąz
Patsy Elsener
Skoki do wody
Trampolina 3 m
Brąz
Norman Armitage
George Worth
Tibor Nyilas
Dean Cetrulo
Miguel de Capriles
James Flynn
Szermierka
Szpada drużynowo
Brąz
Helen Schifano
Clara Schroth-Lomady
Meta Elste
Marian Barone
Ladislava Bakanic
Connie Caruccio-Lenz
Anita Simonis
Dorothy Dalton
Gimnastyka
Wielobój drużynowo
Brąz
Fred Kingsbury
Stu Griffing
Greg Gates
Bob Perew
Wioślarstwo
Czwórka bez sternika
Brąz
Lockwood Pine
Owen Tory
Żeglarstwo
Klasa Jaskółka
Brąz
Robert Sohl
Pływanie
200 m stylem klasycznym
Brąz
Richard Tom
Podnoszenie ciężarów
Waga kogucia
Brąz
Leland Merrill
Zapasy
Waga półśrednia w stylu wolnym

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1948
Listen to this article