For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992.

Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992
Stany Zjednoczone
Kod MKOl

USA

Letnie Igrzyska Olimpijskie 1992
Barcelona
Chorąży

Francie Larrieu-Smith

Liczba zawodników

545 w 248 konkurencjach w 28 dyscyplinach

Medale
Pozycja: 2.
Złoto
37
Srebro
34
Brąz
37
Razem
108

Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w roku 1992 w Barcelonie reprezentowało 545 sportowców: 355 mężczyzn i 190 kobiet. Był to 21 start reprezentacji Stanów Zjednoczonych na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Gold medal.svg
Złoto
Óscar de la Hoya
Boxing pictogram.svg
Boks
waga lekka (do 60 kg) w finale pokonał zawodnika z Niemiec Marco Rudolpha[1]
Gold medal.svg
Złoto
Trent Dimas
Gymnastics (artistic) pictogram.svg
Gimnastyka
ćwiczenia na drążku mężczyzn 9,875 pkt[2]
Gold medal.svg
Złoto
Scott Strausbaugh, Joe Jacobi
Canoeing (slalom) pictogram.svg
Kajakarstwo górskie
C-2 mężczyzn 122,41 pkt[3]
Gold medal.svg
Złoto
Charles Barkley, Larry Bird, Clyde Drexler, Patrick Ewing, Magic Johnson, Michael Jordan, Christian Laettner, Karl Malone, Chris Mullin, Scottie Pippen, David Robinson, John Stockton
Basketball pictogram.svg
Koszykówka
turniej mężczyzn w finale pokonali zespół Chorwacji 117:85[4]
Gold medal.svg
Złoto
Gail Devers
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
bieg na 100 m kobiet 10,82 s[5]
Gold medal.svg
Złoto
Gwen Torrence
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
bieg na 200 metrów kobiet 21,81 s[5]
Gold medal.svg
Złoto
Evelyn Ashford, Esther Jones, Carlette Guidry-White, Gwen Torrence, Michelle Finn[6]
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
sztafeta 4 × 100 m kobiet 42,11 s[5]
Gold medal.svg
Złoto
Jackie Joyner-Kersee
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
siedmiobój kobiet 7044 pkt[5]
Gold medal.svg
Złoto
Michael Marsh
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
bieg na 100 m mężczyzn 20,01 s[7]
Gold medal.svg
Złoto
Quincy Watts
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
bieg na 400 m mężczyzn 43,50 s[7]
Gold medal.svg
Złoto
Kevin Young
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
bieg na 400 m przez płotki mężczyzn 46,78 s[7]
Gold medal.svg
Złoto
Michael Marsh. Leroy Burrell, Dennis Mitchell, Carl Lewis, James Jett[8]
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn 37,40 s[7]
Gold medal.svg
Złoto
Andrew Valmon, Quincy Watts, Michael Johnson, Steve Lewis, Darnell Hall[8], Chip Jenkins[8]
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
sztafeta 4 × 400 m mężczyzn 2:55,74 min[7]
Gold medal.svg
Złoto
Carl Lewis
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
skok w dal mężczyzn 8,67 m[7]
Gold medal.svg
Złoto
Mike Conley
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
trójskok mężczyzn 18,17 m[7]
Gold medal.svg
Złoto
Mike Stulce
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
pchnięcie kulą mężczyzn 21,70 m[7]
Gold medal.svg
Złoto
Nicole Haislett
Swimming pictogram.svg
Pływanie
200 m stylem dowolnym kobiet 1:37,90 min[9]
Gold medal.svg
Złoto
Janet Evans
Swimming pictogram.svg
Pływanie
800 m stylem dowolnym kobiet 8:25,52 min[9]
Gold medal.svg
Złoto
Nicole Haislett, Dara Torres, Angel Martino, Jenny Thompson, Ashley Tappin[6], Crissy Ahmann-Leighton[6]
Swimming pictogram.svg
Pływanie
sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym kobiet 3:39,46 min[9]
Gold medal.svg
Złoto
Summer Sanders
Swimming pictogram.svg
Pływanie
200 m stylem motylkowym kobiet 2:11,91 min[9]
Gold medal.svg
Złoto
Lea Loveless, Anita Nall, Crissy Ahmann-Leighton, Jenny Thompson, Janie Wagstaff[6], Megan Kleine[6], Summer Sanders[6], Nicole Haislett[6]
Swimming pictogram.svg
Pływanie
sztafeta 4 × 100 m stylem zmiennym kobiet 4:02,54 min[9]
Gold medal.svg
Złoto
Joe Hudepohl, Matt Biondi, Tom Jager, Jon Olsen, Shaun Jordan[8], Joel Thomas[8]
Swimming pictogram.svg
Pływanie
sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym mężczyzn 3:16,74 min[10]
Gold medal.svg
Złoto
Nelson Diebel
Swimming pictogram.svg
Pływanie
100 m stylem klasycznym mężczyzn 1:01,50 min[10]
Gold medal.svg
Złoto
Michael Barrowman
Swimming pictogram.svg
Pływanie
200 m stylem klasycznym mężczyzn 2:10,16 min[10]
Gold medal.svg
Złoto
Pablo Morales
Swimming pictogram.svg
Pływanie
100 m stylem motylkowym mężczyzn 53,32 s[10]
Gold medal.svg
Złoto
Mel Stewart
Swimming pictogram.svg
Pływanie
200 m stylem motylkowym mężczyzn 1:56,26 min[10]
Gold medal.svg
Złoto
Jeff Rouse, Nelson Diebel, Pablo Morales, Jon Olsen, Dave Berkoff[8], Hans Dersch[8], Mel Stewart[8], Matt Biondi[8]
Swimming pictogram.svg
Pływanie
sztafeta 4 × 100 m stylem zmiennym mężczyzn 3:36,93 min[10]
Gold medal.svg
Złoto
Kristen Babb-Sprague
Synchronized swimming pictogram.svg
Pływanie synchroniczne
solo 191,848 pkt[11]
Gold medal.svg
Złoto
Karen Josephson, Sarah Josephson
Synchronized swimming pictogram.svg
Pływanie synchroniczne
duety 192,175 pkt[11]
Gold medal.svg
Złoto
Mark Lenzi
Diving pictogram.svg
Skoki do wody
trampolina 3 m mężczyzn 676.530 pkt[1]
Gold medal.svg
Złoto
Launi Meili
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
karabin małokalibrowy, trzy pozycje 50 m kobiet 684,3 pkt[12]
Gold medal.svg
Złoto
Jennifer Capriati
Tennis pictogram.svg
Tenis ziemny
gra pojedyncza kobiet w finale pokonała Niemkę Steffi Graf 2:1 (3:6, 6:3, 6:4)[13]
Gold medal.svg
Złoto
Mary Joe Fernandez, Gigi Fernandez
Tennis pictogram.svg
Tenis ziemny
gra podwójna kobiet w finale pokonały Hiszpanki Conchita MartínezArantxa Sánchez Vicario 2:1 (7:5, 2:6, 6:2)[14]
Gold medal.svg
Złoto
John Smith
Wrestling pictogram.svg
Zapasy
styl wolny waga do 62 kg w finale pokonał Irańczyka Askari Mohammadiana[1]
Gold medal.svg
Złoto
Kevin Jackson
Wrestling pictogram.svg
Zapasy
styl wolny waga do 82 kg w finale pokonał Elmadi Jabraiłowa w WNP[1]
Gold medal.svg
Złoto
Bruce Baumgartner
Wrestling pictogram.svg
Zapasy
styl wolny waga do 130 kg w finale pokonał Kanadyjczyka Jeffreya Thue[1]
Gold medal.svg
Złoto
Hal Haenel, Mark Reynolds
Sailing pictogram.svg
Żeglarstwo
klasa Star 31,4 pkt[15]
Silver medal.svg
Srebro
Chris Byrd
Boxing pictogram.svg
Boks
waga średnia (do 75 kg) w finale przegrał z Kubańczykiem Arielem Hernándezem[1]
Silver medal.svg
Srebro
Shannon Miller
Gymnastics (artistic) pictogram.svg
Gimnastyka
wielobój kobiet indywidualnie 39,725 pkt[16]
Silver medal.svg
Srebro
Shannon Miller
Gymnastics (artistic) pictogram.svg
Gimnastyka
ćwiczenia na równoważni kobiet 9,912 pkt[16]
Silver medal.svg
Srebro
Jason Morris
Judo pictogram.svg
Judo
waga do 78 kg mężczyzn w finale uległ Japończykowi Hidehiko Yoshida[1]
Silver medal.svg
Srebro
LaVonna Martin
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
bieg na 100 m przez płotki kobiet 12,69 s[5]
Silver medal.svg
Srebro
Sandra Farmer-Patrick
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
bieg na 400 m przez płotki kobiet 53,69 s[5]
Silver medal.svg
Srebro
Natasha Kaiser-Brown, Gwen Torrence, Jearl Miles-Clark, Rochelle Stevens, Denean Howard-Hill[6], Dannette Young[6]
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
sztafeta 4 × 400 m kobiet 3:20,92 min[5]
Silver medal.svg
Srebro
Steve Lewis
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
bieg na 400 m mężczyzn 44,21 s[7]
Silver medal.svg
Srebro
Tony Dees
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
bieg na 110 m przez płotki mężczyzn 13:24 s[7]
Silver medal.svg
Srebro
Mike Powell
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
skok w dal mężczyzn 8,64 m[7]
Silver medal.svg
Srebro
Charlie Simpkins
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
trójskok mężczyzn 17,60 m[7]
Silver medal.svg
Srebro
James Doehring
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
pchnięcie kulą mężczyzn 20,96 m[7]
Silver medal.svg
Srebro
Jenny Thompson
Swimming pictogram.svg
Pływanie
100 m stylem dowolnym kobiet 54,84 s[9]
Silver medal.svg
Srebro
Janet Evans
Swimming pictogram.svg
Pływanie
400 m stylem dowolnym kobiet 4:07,37 min[9]
Silver medal.svg
Srebro
Anita Nall
Swimming pictogram.svg
Pływanie
100 m stylem klasycznym kobiet 1:08,17 min[9]
Silver medal.svg
Srebro
Crissy Ahmann-Leighton
Swimming pictogram.svg
Pływanie
100 m stylem motylkowym kobiet 58,74 s[9]
Silver medal.svg
Srebro
Summer Sanders
Swimming pictogram.svg
Pływanie
200 m stylem zmiennym kobiet 2:11,91 min[9]
Silver medal.svg
Srebro
Matt Biondi
Swimming pictogram.svg
Pływanie
50 m stylem dowolnym mężczyzn 22,09 s[10]
Silver medal.svg
Srebro
Jeff Rouse
Swimming pictogram.svg
Pływanie
100 m stylem grzbietowym mężczyzn 54,04 s[10]
Silver medal.svg
Srebro
Greg Burgess
Swimming pictogram.svg
Pływanie
200 m stylem zmiennym mężczyzn 2:00,97 min[10]
Silver medal.svg
Srebro
Eric Namesnik
Swimming pictogram.svg
Pływanie
400 m stylem zmiennym mężczyzn 4:15,57 min[10]
Silver medal.svg
Srebro
Scott Donie
Diving pictogram.svg
Skoki do wody
wieża 10 m mężczyzn 633.630 pkt[1]
Silver medal.svg
Srebro
Robert Foth
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
karabin małokalibrowy, 3 pozycje 50 m mężczyzn 1266,6 pkt[17]
Silver medal.svg
Srebro
Shelagh Donohoe, Cindy Eckert, Amy Fuller, Carol Feeney
Rowing pictogram.svg
Wioślarstwo
czwórka bez sternika kobiet 6:31,86[18]
Silver medal.svg
Srebro
Doug Burden, Jeff McLaughlin, Thomas Bohrer, Pat Manning Jr.
Rowing pictogram.svg
Wioślarstwo
czwórka bez sternika mężczyzn 5:56,68[19]
Silver medal.svg
Srebro
Dennis Koslowski
Wrestling pictogram.svg
Zapasy
styl klasyczny waga do 100 kg w finale przegrał z Kubańczykiem Héctorem Miliánem[1]
Silver medal.svg
Srebro
Zeke Jones
Wrestling pictogram.svg
Zapasy
styl wolny waga do 52 kg w finale przegrał z Li Hak-Son z Korei Północnej[1]
Silver medal.svg
Srebro
Kenny Monday
Wrestling pictogram.svg
Zapasy
styl wolny waga do 74 kg w finale przegrał z Park Jang-Soon z Korei Południowej[1]
Silver medal.svg
Srebro
Mike Gebhardt
Sailing pictogram.svg
Żeglarstwo
windsurfing mężczyzn 71,1 pkt[20]
Silver medal.svg
Srebro
Brian Ledbetter
Sailing pictogram.svg
Żeglarstwo
klasa Finn 54,7 pkt[15]
Silver medal.svg
Srebro
Kevin Burnham, Morgan Reeser
Sailing pictogram.svg
Żeglarstwo
klasa 470 mężczyzn 66,7 pkt[20]
Silver medal.svg
Srebro
Keith Notary, Randy Smyth
Sailing pictogram.svg
Żeglarstwo
klasa Tornado 42,0 pkt[15]
Silver medal.svg
Srebro
Doug Kern, Jim Brady, Kevin Mahaney
Sailing pictogram.svg
Żeglarstwo
klasa Soling 34 pkt
Silver medal.svg
Srebro
Paul Foerster, Stephen Bourdow
Sailing pictogram.svg
Żeglarstwo
klasa Latający Holender 32,7 pkt[15]
Bronze medal.svg
Brąz
Timothy Austin
Boxing pictogram.svg
Boks
waga musza (do 51 kg) w półfinale przegrał z Kubańczykiem Raúlem Gonzálezem[1]
Bronze medal.svg
Brąz
Shannon Miller
Gymnastics (artistic) pictogram.svg
Gimnastyka
ćwiczenia wolne kobiet 9,912 pkt[16]
Bronze medal.svg
Brąz
Shannon Miller
Gymnastics (artistic) pictogram.svg
Gimnastyka
ćwiczenia na poręczach kobiet 9.962 pkt[16]
Bronze medal.svg
Brąz
Shannon Miller, Kim Zmeskal, Betty Okino, Kerri Strug, Dominique Dawes, Wendy Bruce
Gymnastics (artistic) pictogram.svg
Gimnastyka
wielobój drużynowo 394,704 pkt[16]
Bronze medal.svg
Brąz
Carol Lavell, Charlotte Bredahl, Robert Dover, Michael Poulin
Equestrian Vaulting pictogram.svg
Jeździectwo
ujeżdżenie drużynowo 4643 pkt[21]
Bronze medal.svg
Brąz
Norman Dello Joio
Equestrian Vaulting pictogram.svg
Jeździectwo
skoki przez przeszkody indywidualnie 4,75 pkt[21]
Bronze medal.svg
Brąz
Dana Chladek
Canoeing (slalom) pictogram.svg
Kajakarstwo górskie
K-1 kobiet 131,75 pkt[22]
Bronze medal.svg
Brąz
Greg Barton
Canoeing (flatwater) pictogram.svg
Kajakarstwo
K-1 1000 m mężczyzn 3:37,93 min[23]
Bronze medal.svg
Brąz
Rebecca Twigg
Cycling (track) pictogram.svg
Kolarstwo torowe
wyścig na 3000 m na dochodzenie kobiet
Bronze medal.svg
Brąz
Erin Hartwell
Cycling (track) pictogram.svg
Kolarstwo torowe
wyścig na 1 km ze startu zatrzymanego 1:04.753 min[24]
Bronze medal.svg
Brąz
Vicky Bullett, Daedra Charles, Cynthia Cooper, Clarissa Davis, Medina Dixon, Teresa Edwards, Tammy Jackson, Carolyn Jones, Katrina McClain, Suzanne McConnell, Vickie Orr, Teresa Weatherspoon
Basketball pictogram.svg
Koszykówka
turniej kobiet w mezu o brązowy medal pokonały zespół Kuby 88:74[25]
Bronze medal.svg
Brąz
Lynn Jennings
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
bieg na 10 000 m kobiet 31:19,89 min[5]
Bronze medal.svg
Brąz
Janeene Vickers
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
bieg na 400 m przez płotki kobiet 54,31 s[5]
Bronze medal.svg
Brąz
Jackie Joyner-Kersee
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
skok w dal kobiet 7,07 m[5]
Bronze medal.svg
Brąz
Dennis Mitchell
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
bieg na 100 m mężczyzn 10,04 s[7]
Bronze medal.svg
Brąz
Michael Bates
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
bieg na 200 m mężczyzn 20,38 s[7]
Bronze medal.svg
Brąz
Johnny Gray
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
bieg na 800 m mężczyzn 1:43,97 min[7]
Bronze medal.svg
Brąz
Jack Pierce
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
bieg na 110 m przez płotki mężczyzn 13,26 s[7]
Bronze medal.svg
Brąz
Hollis Conway
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
skok wzwyż mężczyzn 2,34 m[7]
Bronze medal.svg
Brąz
Joe Greene
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
skok w dal mężczyzn 8,34 m[7]
Bronze medal.svg
Brąz
David Johnson
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
dziesięciobój mężczyzn 8309 pkt[7]
Bronze medal.svg
Brąz
Angel Martino
Swimming pictogram.svg
Pływanie
50 m stylem dowolnym kobiet 25,23 s[9]
Bronze medal.svg
Brąz
Lea Loveless
Swimming pictogram.svg
Pływanie
100 m stylem grzbietowym kobiet 1:01,43 min[9]
Bronze medal.svg
Brąz
Anita Nall
Swimming pictogram.svg
Pływanie
200 m stylem klasycznym kobiet 2:26,88 min[9]
Bronze medal.svg
Brąz
Summer Sanders
Swimming pictogram.svg
Pływanie
400 m stylem zmiennym kobiet 4:37,58 min[9]
Bronze medal.svg
Brąz
Tom Jager
Swimming pictogram.svg
Pływanie
50 m stylem dowolnym mężczyzn 22,30 s[10]
Bronze medal.svg
Brąz
Joe Hudepohl, Mel Stewart, Jon Olsen, Doug Gjertsen, Scott Jaffe[8], Dan Jorgensen[8]
Swimming pictogram.svg
Pływanie
sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym mężczyzn 7:16,23 min[10]
Bronze medal.svg
Brąz
Dave Berkoff
Swimming pictogram.svg
Pływanie
100 m stylem grzbietowym mężczyzn 54,78 s[10]
Bronze medal.svg
Brąz
Paula Weishoff, Yoko Zetterlund, Elaina Oden, Kimberley Oden, Teee Sanders, Caren Kemner, Ruth Lawanson, Tammy Liley, Janet Cobbs, Tara Cross-Battle, Lori Endicott, Liane Sato
Volleyball pictogram.svg
Siatkówka
turniej kobiet w meczu o brązowy medal pokonały zespół Brazylii 3:0 (15:8, 15:6, 15:13)[26]
Bronze medal.svg
Brąz
Nick Becker, Carlos Briceno, Bob Ctvrtlik, Scott Fortune, Dan Greenbaum, Brent Hilliard, Bryan Ivie, Douglas Partie, Bob Samuelson, Eric Sato, Jeff Stork, Steve Timmons
Volleyball pictogram.svg
Siatkówka
turniej mężczyzn w meczu o brązowy medal pokonali zespół Kuby 3:1 (12:15, 15:13, 15:7, 15:11)[27]
Bronze medal.svg
Brąz
Mary Ellen Clark
Diving pictogram.svg
Skoki do wody
wieża 10 m kobiet 401,91 pkt[28]
Bronze medal.svg
Brąz
Mary Joe Fernandez
Tennis pictogram.svg
Tenis ziemny
gra pojedyncza kobiet wpółfinale przegrała z Steffi Graf 0:2 (4:6, 4:6)[13]
Bronze medal.svg
Brąz
Anna Seaton, Stephanie Maxwell-Pierson
Rowing pictogram.svg
Wioślarstwo
dwójka bez sternika kobiet 7:08,11[18]
Bronze medal.svg
Brąz
Rodney Smith
Wrestling pictogram.svg
Zapasy
styl klasyczny waga do 68 kg mężczyzn w walce o brązowy medal pokonał Kubańczyka Cecilio Rodrigueza[1]
Bronze medal.svg
Brąz
Chris Campbell
Wrestling pictogram.svg
Zapasy
styl wolny waga do 90 kg w walce o brązowy medal pokonał Mongoła Puntsaga Suchbata[1]
Bronze medal.svg
Brąz
Julia Trotman
Sailing pictogram.svg
Żeglarstwo
klasa Europa 62,7 pkt[29]
Bronze medal.svg
Brąz
Jennifer Isler, Pamela Healy
Sailing pictogram.svg
Żeglarstwo
klasa 470 kobiet 40,7 pkt[29]

Skład kadry

Badminton pictogram.svg
Badminton

Kobiety

  • Linda French – gra pojedyncza – 17. miejsce,
  • Joy Kitzmiller – gra pojedyncza – 33. miejsce,
  • Erika Von Heiland – gra pojedyncza – 33. miejsce,
  • Joy Kitzmiller, Linda French – gra podwójna – 17. miejsce,

Mężczyźni

  • Chris Jogis – gra pojedyncza – 17. miejsce,
  • Benny Lee – gra pojedyncza – 33. miejsce,
  • Benny Lee, Tommy Reidy – gra podwójna – 9. miejsce,

Baseball pictogram.svg
Baseball

Mężczyźni

  • Willie Adams, Jeff Alkire, Darren Dreifort, Nomar Garciaparra, Jason Giambi, Rick Greene, Jeffrey Hammonds, Rick Helling, Charles Johnson, Daron Kirkreit, Chad McConnell, Calvin Murray, Phillip Nevin, Christopher Roberts, Michael Tucker, Jason Varitek, Ronald Villone Jr., William Wallace, Craig Wilson, Chris Wimmer – 4. miejsce,

Boxing pictogram.svg
Boks

Mężczyźni

  • Eric Griffin waga papierowa do 48 kg – 9. miejsce,
  • Timothy Austin waga musza do 52 kg – 3. miejsce,
  • Sergio Reyes Jr. waga kogucia do 54 kg – 9. miejsce,
  • Julian Wheeler waga piórkowa do 57 kg – 17. miejsce,
  • Óscar de la Hoya waga lekka do 60 kg – 1. miejsce,
  • Vernon Forrest waga lekkopółśrednia do 63,5 kg – 17. miejsce,
  • Pepe Reilly waga półśrednia do 67 kg – 9. miejsce,
  • Raul Marquez waga lekkośrednia do 71 kg – 5. miejsce,
  • Chris Byrd waga średnia do 75 kg – 2. miejsce,
  • Montell Griffin waga półciężka do 81 kg – 5. miejsce,
  • Danell Nicholson waga ciężka do 91 kg – 5. miejsce,
  • Larry Donald waga superciężka powyżej 91 kg – 5. miejsce,

Gymnastics pictogram.svg
Gimnastyka

Kobiety

  • Shannon Miller
wielobój indywidualnie – 2. miejsce,
ćwiczenia wolne – 3. miejsce,
skok przez konia – 6. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 3. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 2. miejsce,
  • Kim Zmeskal
wielobój indywidualnie – 10. miejsce,
ćwiczenia wolne – 6. miejsce,
skok przez konia – 8. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 10. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 42. miejsce,
  • Betty Okino
wielobój indywidualnie – 12. miejsce,
ćwiczenia wolne – 14. miejsce,
skok przez konia – 5. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 17. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 6. miejsce,
  • Kerri Strug
wielobój indywidualnie – 14. miejsce,
ćwiczenia wolne – 15. miejsce,
skok przez konia – 9. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 25. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 20. miejsce,
  • Dominique Dawes
wielobój indywidualnie – 26. miejsce,
ćwiczenia wolne – 12. miejsce,
skok przez konia – 22. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 41. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 32. miejsce,
  • Wendy Bruce
wielobój indywidualnie – 28. miejsce,
ćwiczenia wolne – 42. miejsce,
skok przez konia – 11. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 30. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 33. miejsce,
  • Shannon Miller, Kim Zmeskal, Betty Okino, Kerri Strug, Dominique Dawes, Wendy Bruce – wielobój drużynowo – 3. miejsce
  • Jenifer Lovell – gimnastyka artystyczna indywidualnie – 23. miejsce
  • Tamara Levinson – gimnastyka artystyczna indywidualnie – 40. miejsce

Mężczyźni

  • Scott Keswick
wielobój indywidualnie – 19. miejsce,
ćwiczenia wolne – 16. miejsce,
skok przez konia – 82. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 32. miejsce,
ćwiczenia na drążku – 66. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 17. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 59. miejsce,
  • John Roethlisberger
wielobój indywidualnie – 34. miejsce,
ćwiczenia wolne – 20. miejsce,
skok przez konia – 49. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 54. miejsce,
ćwiczenia na drążku – 28. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 29. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 46. miejsce,
  • Chris Waller
wielobój indywidualnie – 35. miejsce,
ćwiczenia wolne – 24. miejsce,
skok przez konia – 79. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 24. miejsce,
ćwiczenia na drążku – 17. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 29. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 5. miejsce,
  • Trent Dimas
wielobój indywidualnie – 44. miejsce,
ćwiczenia wolne – 61. miejsce,
skok przez konia – 37. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 41. miejsce,
ćwiczenia na drążku – 1. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 69. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 49. miejsce,
  • Dominick Minicucci Jr.
wielobój indywidualnie – 56. miejsce,
ćwiczenia wolne – 63. miejsce,
skok przez konia – 67. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 49. miejsce,
ćwiczenia na drążku – 73. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 47. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 26. miejsce,
  • Jair Lynch
wielobój indywidualnie – 60. miejsce,
ćwiczenia wolne – 73. miejsce,
skok przez konia – 92. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 6. miejsce,
ćwiczenia na drążku – 15. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 66. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 26. miejsce,
  • Scott Keswick, John Roethlisberger, Chris Waller, Trent Dimas, Dominick Minicucci Jr., Jair Lynch – wielobój drużynowy – 6. miejsce,

Equestrian Vaulting pictogram.svg
Jeździectwo

  • Carol Lavell – ujeźdżenie indywidualnie – 6. miejsce,
  • Charlotte Bredahl – ujeźdżenie indywidualnie – 22. miejsce,
  • Robert Dover – ujeźdżenie indywidualnie – 22. miejsce,
  • Michael Poulin – ujeźdżenie indywidualnie – 27. miejsce,
  • Carol Lavell, Charlotte Bredahl, Robert Dover, Michael Poulin – ujeżdżenie drużynowo – 3. miejsce,
  • Norman Dello Joio – skoki przez przeszkody indywidualnie – 3. miejsce,
  • Michael Matz – skoki przez przeszkody indywidualnie – 10. miejsce,
  • Lisa Jacquin – skoki przez przeszkody indywidualnie – 17. miejsce,
  • Anne Kursinski – skoki przez przeszkody indywidualnie – 63. miejsce,
  • Michael Matz, Lisa Jacquin, Norman Dello Joio, Anne Kursinski – skoki przez przeszkody drużynowo – 5. miejsce,
  • Jill Walton – WKKW indywidualnie – 17. miejsce,
  • J. Michael Plumb – WKKW indywidualnie – 48. miejsce,
  • Stephen Bradley – WKKW indywidualnie – 53. miejsce,
  • Todd Trewin – WKKW indywidualnie – nie ukończył konkurencji,
  • Jill Walton, J. Michael Plumb, Stephen Bradley, Todd Trewin – WKKW drużynowo – 10. miejsce,

Judo pictogram.svg
Judo

Kobiety

Mężczyźni

Canoeing pictogram.svg
Kajakarstwo

Kobiety

  • Sheila Conover – K-1 500 m- odpadła w półfinale,
  • Cathy Marino-Geers, Traci Phillips – K-2 500 m – odpadły w półfinale,
  • Sheila Conover, Alexandra Harbold, Cathy Marino-Geers, Traci Phillips – K-4 500 m – 7. miejsce,
  • Dana Chladek – kajakarstwo górskie – K-1 – 3. miejsce,
  • Cathy Hearn – kajakarstwo górskie – K-1 – 9. miejsce,
  • Maylon Hanold – kajakarstwo górskie – K-1 – 25. miejsce,

Mężczyźni

  • Norman Bellingham – K-1 500 m – 4. miejsce,
  • Greg Barton – K-1 1000 m – 3. miejsce
  • Michael Harbold, Peter Newton – K-2 500 m – 8. miejsce,
  • Greg Barton, Norman Bellingham – K-2 1000 m – 4. miejsce,
  • Chris Barlow, Mark Hamilton, Mike Herbert, Terry Kent – K-4 1000 m – 9. miejsce,
  • Fred Spaulding
C-1 500 m – odpadł w półfinale,
C-1 1000 m – odpadł w półfinale,
  • Stewart Carr, Jim Terrell – C-2 500 m – odpadł w półfinale,
  • Wyatt Jones, Gregory Steward – C-2 1000 m – odpadli w półfinale,
  • Eric Jackson – kajakarstwo górskie – K-1 – 13. miejsce,
  • Rich Weiss – kajakarstwo górskie – K-1 – 16. miejsce,
  • Scott Shipley – kajakarstwo górskie – K-1 – 27. miejsce,
  • Jon Lugbill – kajakarstwo górskie – C-1 – 4. miejsce,
  • David Hearn – kajakarstwo górskie – C-1 – 11. miejsce,
  • Adam Clawson – kajakarstwo górskie – C-1 – 21. miejsce,
  • Scott Strausbaugh, Joe Jacobi – kajakarstwo górskie – C-2 – 1. miejsce,
  • Jamie McEwan, Lecky Haller – kajakarstwo górskie – C-2 – 4. miejsce,
  • Elliot Weintrob, Martin McCormick – kajakarstwo górskie – C-2 – 15. miejsce,

Cycling pictogram.svg
Kolarstwo

Kobiety

  • Jeanne Golay – kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – 6. miejsce,
  • Sally Zack – kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – 10. miejsce,
  • Inga Thompson-Benedict – kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – 26. miejsce,
  • Connie Paraskevin-Young – kolarstwo torowe – sprint – odpadła w eliminacjach,
  • Rebecca Twigg – kolarstwo torowe – wyścig na 3000 m na dochodzenie indywidualnie – 3. miejsce,

Mężczyźni

  • Lance Armstrong – kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – 14. miejsce,
  • Tim Peddie – kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – 37. miejsce,
  • Bob Mionske – kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – 75. miejsce,
  • George Hincapie, Nathan Sheafor, Scott Mercier, John Stenner – kolarstwo szosowe – jazda drużynowa na czas na 100 km – 16. miejsce,
  • Ken Carpenter – kolarstwo torowe – sprint – 5. miejsce,
  • Erin Hartwell – kolarstwo torowe – wyścig na 1 km ze startu zatrzymanego – 3. miejsce,
  • Carl Sundquist – kolarstwo torowe – wyścig na 4000 m na dochodzenie indywidualnie – 12. miejsce,
  • Chris Coletta, Dirk Copeland, Matthew Hamon, Jim Pollak – kolarstwo torowe – wyścig na 4000 m na dochodzenie drużynowo – 9. miejsce,
  • James Carney – kolarstwo torowe – wyścig punktowy – odpadł w eliminacjach,

Basketball pictogram.svg
Koszykówka

Kobiety

Mężczyźni

Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka

Kobiety

bieg na 100 m1. miejsce,
bieg na 100 m przez płotki – 5. miejsce,
bieg na 100 m – 4. miejsce,
bieg na 200 m1. miejsce,
bieg na 1500 m – 10. miejsce,
bieg na 3000 m – 5. miejsce,
skok w dal3. miejsce,
siedmiobój1. miejsce
  • Sharon Couch-Jewell – skok w dal – 6. miejsce,
  • Sheila Echols – skok w dal – 7. miejsce,
  • Ramona Pagelpchnięcie kulą – 11. miejsce,
  • Pam Dukes – pchnięcie kulą – 15. miejsce,
  • Bonnie Dasse – pchnięcie kulą – nie sklasyfikowana (dyskwalifikacja),
  • Connie Price-Smithrzut dyskiem – 20. miejsce,
  • Carla Garrett – rzut dyskiem – 22. miejsce,
  • Penny Neer – rzut dyskiem – 24. miejsce,
  • Donna Mayhew – rzut oszczepem – 12. miejsce,
  • Paula Berry – rzut oszczepem – 23. miejsce,
  • Cindy Greiner – siedmiobój – 9. miejsce,
  • Kym Carter – siedmiobój – 11. miejsce,

Mężczyźni

  • Dennis Mitchell – bieg na 100 m – 3. miejsce,
  • Leroy Burrell – bieg na 100 m – 5. miejsce,
  • Mark Witherspoon – bieg na 100 m – odpadł w półfinale (nie ukończył biegu),
  • Michael Marsh – bieg na 200 m – 1. miejsce,
  • Michael Bates – bieg na 200 m – 3. miejsce,
  • Michael Johnson – bieg na 200 m – odpadł w półfinale,
  • Quincy Watts – bieg na 400 m – 1. miejsce,
  • Steve Lewis – bieg na 400 m – 2. miejsce,
  • Danny Everett – bieg na 400 m – odpadł w półfinale,
  • Johnny Gray – bieg na 800 m – 3. miejsce,
  • Mark Everett – bieg na 800 m – nie ukończył biegu finałowego,
  • Tony Parilla – bieg na 800 m – odpadł w eliminacjach,
  • Jim Spivey – bieg na 1500 m – 8. miejsce,
  • Steve Holman – bieg na 1500 m – odpadł w półfinale,
  • Terrance Herrington – bieg na 1500 m – odpadł w eliminacjach,
  • Bob Kennedy – bieg na 5000 m – 12. miejsce,
  • Reuben Reina – bieg na 5000 m – odpadł w eliminacjach,
  • John Trautmann – bieg na 5000 m – odpadł w eliminacjach,
  • Todd Williams – bieg na 10 000 m – 10. miejsce,
  • Steve Plasencia – bieg na 10 000 m – odpadł w eliminacjach,
  • Aaron Ramirez – bieg na 10 000 m – odpadł w eliminacjach,
  • Steve Spence – maraton – 12. miejsce,
  • Ed Eyestone – maraton – 13. miejsce,
  • Bob Kempainen – maraton – 17. miejsce,
  • Tony Deesbieg na 110 m przez płotki2. miejsce',
  • Jack Pierce – bieg na 110 m przez płotki – 2. miejsce,
  • Arthur J. Blake – bieg na 110 m przez płotki – odpadł w półfinale (dyskwalifikacja),
  • Kevin Young – bieg na 400 m przez płotki – 1. miejsce,
  • David Patrick – bieg na 400 m przez płotki – 8. miejsce,
  • McClinton Neal – bieg na 400 m przez płotki – odpadł w półfinale,
  • Brian Diemerbieg na 3000 m z przeszkodami – 7. miejsce,
  • Mark Croghan – bieg na 3000 m z przeszkodami – odpadł w półfinale,
  • Danny Lopez – bieg na 3000 m z przeszkodami – odpadł w półfinale,
  • Michael Marsh. Leroy Burrell, Dennis Mitchell, Carl Lewis, James Jett[8]sztafeta 4 × 100 m1. miejsce,
  • Andrew Valmon, Quincy Watts, Michael Johnson, Steve Lewis, Darnell Hall[8], Chip Jenkins[8]sztafeta 4 × 400 m1. miejsce,
  • Allen James – chód na 20 km – 30. miejsce,
  • Carl Schueler – chód na 50 km – 23. miejsce,
  • Herm Nelson – chód na 50 km – 32. miejsce,
  • Marco Evoniuk – chód na 50 km – nie ukończył konkurencji,
  • Hollis Conway – skok wzwyż – 3. miejsce,
  • Charles Austin – skok wzwyż – 8. miejsce,
  • Darrin Plab – skok wzwyż – 18. miejsce,
  • Kory Tarpenning – skok o tyczce – 4. miejsce,
  • David Volz – skok o tyczce – 5. miejsce,
  • Tim Bright – skok o tyczce – nie sklasyfikowany (nie zaliczył żadnej wysokości w finale),
  • Carl Lewis – skok w dal – 1. miejsce,
  • Mike Powell – skok w dal – 2. miejsce,
  • Joe Greene – skok w dal – 3. miejsce,
  • Mike Conleytrójskok1. miejsce,
  • Charlie Simpkins – trójskok – 2. miejsce,
  • John Tillman – trójskok – 25. miejsce,
  • Mike Stulce – pchnięcie kulą – 1. miejsce,
  • Jim Doehring – pchnięcie kulą – 2. miejsce,
  • Ron Backes – pchnięcie kulą – 10. miejsce,
  • Tony Washington – rzut dyskiem – 12. miejsce,
  • Mike Buncic – rzut dyskiem – 18. miejsce,
  • Brian Blutreich – rzut dyskiem – 25. miejsce,
  • Lance Dealrzut młotem – 7. miejsce,
  • Jud Logan – rzut młotem – nie sklasyfikowany (dyskwalifikacja),
  • Ken Flax – rzut młotem – 23. miejsce,
  • Mike Barnett – rzut oszczepem – 7. miejsce,
  • Tom Pukstys – rzut oszczepem – 10. miejsce,
  • Brian Crouser – rzut oszczepem – 21. miejsce,
  • Dave Johnsondziesięciobój3. miejsce,
  • Rob Muzzio – dziesięciobój – 5. miejsce,
  • Aric Long – dziesięciobój – nie ukończył konkurencji,

Archery pictogram.svg
Łucznictwo

Kobiety

  • Denise Parker – indywidualnie – 5. miejsce,
  • Jennifer O’Donnell – indywidualnie – 11. miejsce,
  • Sherry Block – indywidualnie – 25. miejsce,
  • Jennifer O’Donnell, Sherry Block, Denise Parker – drużynowo – 8. miejsce,

Mężczyźni

  • Jay Barrs – indywidualnie – 5. miejsce,
  • Butch Johnson – indywidualnie – 18. miejsce,
  • Rick McKinney – indywidualnie – 40. miejsce,
  • Rick McKinney, Butch Johnson, Jay Barrs – drużynowo – 6. miejsce,

Modern pentathlon pictogram.svg
Pięciobój nowoczesny

Mężczyźni

  • Michael Gostigian – indywidualnie – 9. miejsce,
  • Rob Stull – indywidualnie – 20. miejsce,
  • James Haley – indywidualnie – 25. miejsce,
  • Michael Gostigian, Rob Stull, James Haley – drużynowo – 4. miejsce

Football pictogram.svg
Piłka nożna

Mężczyźni

Handball pictogram.svg
Piłka ręczna

Kobiety

  • Sharon Cain, Kim Clarke, Laura Coenen, Laurie Fellner, Sam Jones, Portia Lack, Dannette Leininger, Pat Neder, Karyn Palgut, Carol Peterka, Angie Raynor, Barbara Schaaf, Cindy Stinger – 6. miejsce,

Water polo pictogram.svg
Piłka wodna

Mężczyźni

  • Jeff Campbell, Chris Duplanty, Mike Evans, Kirk Everist, Erich Fischer, Charles Harris, Chris Humbert, Doug Kimbell, Craig Klass, Alex Rousseau, Terry Schroeder, John Vargas, Craig Wilson – 4. miejsce,

Swimming pictogram.svg
Pływanie

Kobiety

50 m stylem dowolnym – 5. miejsce,
100 m stylem dowolnym2. miejsce,
200 m stylem dowolnym – 17. miejsce,
100 m stylem dowolnym – 4. miejsce,
200 m stylem zmiennym – 17. miejsce,
200 m stylem dowolnym1. miejsce,
400 m stylem dowolnym2. miejsce,
800 m stylem dowolnym1. miejsce,
  • Erika Hansen
400 m stylem dowolnym – 4. miejsce,
800 m stylem dowolnym – 7. miejsce,
400 m stylem zmiennym – 10. miejsce,
100 m stylem grzbietowym3. miejsce',
200 m stylem grzbietowym – 4. miejsce,
  • Janie Wagstaff
100 m stylem grzbietowym – 5. miejsce,
200 m stylem grzbietowym – 17. miejsce,
100 m stylem klasycznym2. miejsce,
200 m stylem klasycznym3. miejsce,
100 m stylem motylkowym – 6. miejsce,
200 m stylem motylkowym1. miejsce,
200 m stylem zmiennym2. miejsce,
400 m stylem zmiennym3. miejsce,
  • Angie Wester-Krieg – 200 m stylem motylkowym – 6. miejsce,
  • Lea Loveless, Anita Nall, Crissy Ahmann-Leighton, Jenny Thompson, Janie Wagstaff[6], Megan Kleine[6], Summer Sanders[6], Nicole Haislett[6] – sztafeta 4 × 100 m stylem zmiennym – 1. miejsce,

Mężczyźni

50 m stylem dowolnym – 2. miejsce,
100 m stylem dowolnym – 5. miejsce,
  • Tom Jager – 50 m stylem dowolnym – 3. miejsce,
  • Jon Olsen – 100 m stylem dowolnym – 4. miejsce,
  • Joe Hudepohl – 200 m stylem dowolnym – 6. miejsce,
  • Doug Gjertsen – 200 m stylem dowolnym – 8. miejsce,
  • Sean Killion
400 m stylem dowolnym – 11. miejsce,
1500 m stylem dowolnym – 12. miejsce,
  • Dan Jorgensen – 400 m stylem dowolnym – 17. miejsce,
  • Lawrence Frostad – 1500 m stylem dowolnym – 7. miejsce,
  • Joe Hudepohl, Matt Biondi, Tom Jager, Jon Olsen, Shaun Jordan[8], Joel Thomas[8] – sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym – 1. miejsce,
  • Joe Hudepohl, Mel Stewart, Jon Olsen, Doug Gjertsen, Scott Jaffe[8], Dan Jorgensen[8] – sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym – 3. miejsce,
  • Jeff Rouse – 100 m stylem grzbietowym – 2. miejsce
  • Dave Berkoff – 100 m stylem grzbietowym – 3. miejsce,
  • Tripp Schwenk – 200 m stylem grzbietowym – 5. miejsce,
  • Royce Sharp – 200 m stylem grzbietowym – 18. miejsce,
  • Nelson Diebel – 100 m stylem klasycznym – 1. miejsce,
  • Hans Dersch – 100 m stylem klasycznym – 10. miejsce,
  • Michael Barrowman – 200 m stylem klasycznym – 1. miejsce,
  • Roque Santos – 200 m stylem klasycznym – 12. miejsce,
  • Pablo Morales – 100 m stylem motylkowym – 1. miejsce,
  • Mel Stewart
100 m stylem motylkowym – 5. miejsce,
200 m stylem motylkowym – 1. miejsce,
  • Dave Wharton
200 m stylem motylkowym – 10. miejsce,
400 m stylem zmiennym – 4. miejsce,
  • Greg Burgess – 200 m stylem zmiennym – 2. miejsce,
  • Ron Karnaugh – 200 m stylem zmiennym – 6. miejsce,
  • Eric Namesnik – 400 m stylem zmiennym – 2. miejsce,
  • Jeff Rouse, Nelson Diebel, Pablo Morales, Jon Olsen, Dave Berkoff[8], Hans Dersch[8], Mel Stewart[8], Matt Biondi[8] – sztafeta 4 × 100 m stylem zmiennym – 1. miejsce,

Synchronized swimming pictogram.svg
Pływanie synchroniczne

Kobiety

  • Kristen Babb-Sprague – solo – 1. miejsce
  • Karen Josephson – solo – odpadła w eliminacjach,
  • Sarah Josephson – solo – odpadła w eliminacjach,
  • Karen Josephson, Sarah Josephson – duety – 1. miejsce,

Weightlifting pictogram.svg
Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

  • Bryan Jacob – waga do 60 kg – 18. miejsce,
  • Tim McRae – waga do 67,5 kg – 8. miejsce,
  • Vernon Patao – waga do 67,5 kg – 10. miejsce,
  • Tony Urrutia – waga do 82,5 kg – 17. miejsce,
  • Brett Brian – waga do 90 kg – 13. miejsce,
  • Wes Barnett – waga do 100 kg- 15. miejsce,
  • David Langon – waga do 100 kg – nie sklasyfikowany (nie zaliczył żadnej udanej próby w rwaniu),
  • Rich Schutz – waga do 110 kg- 18. miejsce,
  • Mario Martinez – waga powyżej 110 kg – 8. miejsce,
  • Mark Henry – waga powyżej 110 kg – 10. miejsce,

Volleyball pictogram.svg
Siatkówka

Kobiety

Mężczyźni

Diving pictogram.svg
Skoki do wody

Kobiety

  • Julie Ovenhouse – trampolina 3 m – 5. miejsce,
  • Karen LaFace – trampolina 3 m – 9. miejsce,
  • Mary Ellen Clark – wieża 10 m – 3. miejsce,
  • Ellen Owen – wieża 10 m – 7. miejsce,

Mężczyźni

  • Mark Lenzi – trampolina 3 m – 1. miejsce,
  • Kent Ferguson – trampolina 3 m – 5. miejsce,
  • Scott Donie – wieża 10 m – 2. miejsce,
  • Matt Scoggin – wieża 10 m – 10. miejsce,

Shooting pictogram.svg
Strzelectwo

Kobiety

  • Connie Petracek
pistolet pneumatyczny 10 m – 24. miejsce,
pistolet sportowy 25 m – 29. miejsce,
  • Libby Callahan – pistolet pneumatyczny 10 m – 37. miejsce,
  • Roxane Thompson – pistolet sportowy 25 m – 24. miejsce,
  • Launi Meili
karabin pneumatyczny 10 m – 11. miejsce,
karabin małokalibrowy, trzy postawy 50 m – 1. miejsce,
  • Debra Sinclair – karabin pneumatyczny 10 m – 11. miejsce,
  • Ann-Marie Pfiffner – karabin małokalibrowy, 3 postawy 50 m – 12. miejsce,

Mężczyźni

  • Ben Amonette
pistolet pneumatyczny 10 m – 14. miejsce,
pistolet dowolny 50 m – 19. miejsce,
  • Darius Young
pistolet pneumatyczny 10 m – 33. miejsce,
pistolet dowolny 50 m – 4. miejsce,
  • John McNally – pistolet szybkostrzelny 25 m – 5. miejsce,
  • Roger Mar – pistolet szybkostrzelny 25 m – 9. miejsce,
  • Robert Foth
karabin pneumatyczny 10 m – 7. miejsce,
karabin malokalibrowy, 3 pozycje 50 m – 2. miejsce,
  • David Johnson
karabin pneumatyczny 10 m – 11. miejsce,
karabin malokalibrowy, 3 pozycje 50 m – 21. miejsce,
  • Bill Meek – karabin małokalibrowy, leżąc 50 m – 9. miejsce,
  • Michael Anti – karabin małokalibrowy, leżąc 50 m – 18. miejsce,
  • Rusty Hill – ruchoma tarcza 10 m – 11. miejsce,
  • Fritz Allen – ruchoma tarcza 10 m – 15. miejsce,

Open

  • Jay Waldron – trap – 6. miejsce,
  • Bret Erickson – trap – 16. miejsce,
  • Todd Graves
trap – 29. miejsce,
skeet – 11. miejsce,
  • Matt Dryke – skeet – 6. miejsce,
  • Connie Fluker-Smotek – skeet – 25. miejsce,

Fencing pictogram.svg
Szermierka

Kobiety

  • Caitlin Bilodeaux – floret indywidualnie – 29. miejsce,
  • Mary O’Neill – floret indywidualnie – 36. miejsce,
  • Molly Sullivan – floret indywidualnie – 39. miejsce,
  • Caitlin Bilodeaux, Mary O’Neill, Molly Sullivan, Ann Marsh, Sharon Monplaisir – floret drużynowo – 9. miejsce,

Mężczyźni

  • Mike Marx – floret indywidualnie – 36. miejsce,
  • Nick Bravin – floret indywidualnie – 39. miejsce,
  • Zaddick Longenbach – floret indywidualnie – 45. miejsce,
  • Robert Marx – szpada indywidualnie – 24. miejsce,
  • Jon Normile – szpada indywidualnie – 43. miejsce,
  • Chris O’Loughlin – szpada indywidualnie – 55. miejsce,
  • Mike Lofton – szabla indywidualnie – 21. miejsce,
  • Bob Cottingham – szabla indywidualnie – 24. miejsce,
  • Steve Mormando – szabla indywidualnie – 34. miejsce,
  • Mike Lofton, Bob Cottingham, Steve Mormando, John Friedberg, Peter Westbrook – szabla drużynowo – 9. miejsce,

Table tennis pictogram.svg
Tenis stołowy

Kobiety

  • Insook Bhushan – gra pojedyncza – 17. miejsce,
  • Diana Gee – gra pojedyncza – 33. miejsce,
  • Lily Hugh-Yip – gra pojedyncza – 33. miejsce,
  • Diana Gee, Lily Hugh-Yip – gra podwójna – 17. miejsce,

Mężczyźni

  • Jim Butler – gra pojedyncza – 17. miejsce,
  • Sean O’Neill – gra pojedyncza – 33. miejsce,
  • Jim Butler, Sean O’Neill – gra podwójna – 25. miejsce,

Tennis pictogram.svg
Tenis ziemny

Kobiety

Mężczyźni

  • Jim Courier – gra pojedyncza – 9. miejsce,
  • Pete Sampras – gra pojedyncza – 9. miejsce,
  • Michael Chang – gra pojedyncza – 17. miejsce,
  • Jim Courier, Pete Sampras – gra podwójna – 9. miejsce,

Rowing pictogram.svg
Wioślarstwo

Kobiety

  • Anne Marden – jedynki – 4. miejsce,
  • Cindy Ryder, Mary Mazzio – dwójka podwójna – 11. miejsce,
  • Anna Seaton, Stephanie Maxwell-Pierson – dwójka bez sternika – 3. miejsce,
  • Kristine Karlson, Alison Townley, Serena Eddy-Moulton, Michelle Knox-Zaloom – czwórka podwójna – 5. miejsce,
  • Shelagh Donohoe, Cindy Eckert, Amy Fuller, Carol Feeney – czwórka bez sternika – 2. miejsce,
  • Tina Brown, Shannon Day, Betsy McCagg, Mary McCagg, Sarah Gengler, Tracy Rude, Kelley Jones, Diana Olson, Yasmin Farooq – ósemka – 6. miejsce,

Mężczyźni

  • Greg Walker – jedynki – 19. miejsce,
  • Gregory Springer, Jonathan Smith – dwójka podwójna – 9. miejsce,
  • Peter Sharis, John Pescatore – dwójka bez sternika – 6. miejsce,
  • Aaron Pollock, John Moore, Stephen Shellans Jr. – dwójka ze sternikiem – 8. miejsce,
  • Keir Pearson, John Riley Jr., Bob Kaehler, Chip McKibben – czwórka podwójna – 8. miejsce,
  • Doug Burden, Jeff McLaughlin, Thomas Bohrer, Pat Manning Jr. – czwórka bez sternika – 2. miejsce,
  • James Neil, Teo Bielefeld, Sean Hall, Jack Rusher, IV, Tim Evans – czwórka ze sternikiem – 4. miejsce,
  • Mike Teti, Chris Sahs, James Munn, Jeff Klepacki, Robert Shepherd, Malcolm Baker, Richard Kennelly Jr., John Parker, Michael Moore – ósemka – 4. miejsce,

Wrestling pictogram.svg
Zapasy

Mężczyźni

  • Mark Fuller – styl klasyczny waga do 48 kg – odpadł w eliminacjach,
  • Shawn Sheldon – styl klasyczny waga do 52 kg – 4. miejsce,
  • Dennis Hall – styl klasyczny waga do 57 kg – 8. miejsce,
  • Buddy Lee – styl klasyczny waga do 62 kg – 6. miejsce,
  • Rodney Smith – styl klasyczny waga do 68 kg – 3. miejsce,
  • Travis West – styl klasyczny waga do 74 kg – odpadł w eliminacjach,
  • Dan Henderson – styl klasyczny waga do 82 kg – 10. miejsce,
  • Mike Foy – styl klasyczny waga do 90 kg – 6. miejsce,
  • Dennis Koslowski – styl klasyczny waga do 100 kg – 2. miejsce,
  • Matt Ghaffari – styl klasyczny waga do 130 kg – odpadł w eliminacjach,
  • Tim Vanni – styl wolny waga do 48 kg – 5. miejsce,
  • Zeke Jones – styl wolny waga do 52 kg – 2. miejsce,
  • Kendall Cross – styl wolny waga do 57 kg – 6. miejsce,
  • John Smith – styl wolny waga do 62 kg – 1. miejsce,
  • Townsend Saunders – styl wolny waga do 68 kg – 7. miejsce,
  • Kenny Monday – styl wolny waga do 74 kg – 2. miejsce,
  • Kevin Jackson – styl wolny waga do 82 kg – 1. miejsce,
  • Chris Campbell – styl wolny waga do 90 kg – 3. miejsce,
  • Mark Coleman – styl wolny waga do 100 kg – 7. miejsce,
  • Bruce Baumgartner – styl wolny waga do 130 kg – 1. miejsce,

Sailing pictogram.svg
Żeglarstwo

Przypisy

  1. a b c d e f g h i j k l m n LA84 Foundation – official olympic reports, la84foundation.org [dostęp 2012-10-04] (ang.).
  2. Gymnastics – Olympic Games – Artistics Gymnastics 1992 – results Men, the-sports.org [dostęp 2012-10-04] (ang.).
  3. Canoeing – Olympic Games – Slalom 1992 results Men, teh-sports.org [dostęp 2012-10-04] (ang.).
  4. Basketball – Men's Olympic Games 1992 results, teh-sports.org [dostęp 2012-10-04] (ang.).
  5. a b c d e f g h i j Athletics – Olympic Games 1992 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-10-04] (ang.).
  6. a b c d e f g h i j k l m n o p q Brała udział w biegach/wyścigach eliminacyjnych
  7. a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t Athletics – Olympic Games 1992 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-10-04] (ang.).
  8. a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v Brał udział w biegach/wyścigach eliminacyjnych
  9. a b c d e f g h i j k l m n Swimming – Olympic Games 1992 – results Women, the-sports.org [dostęp 2012-10-04] (ang.).
  10. a b c d e f g h i j k l m Swimming – Olympic Games 1992 – results Men, the-sports.org [dostęp 2012-10-04] (ang.).
  11. a b Synchronized Swimming – Olympic Games 1992 results, the-sports.org [dostęp 2012-10-04] (ang.).
  12. Shooting sports – Olympic Games 1992 – results Women, the-sports.org [dostęp 2012-10-04] (ang.).
  13. a b Tennis – Torurnament Women’s Olympic Games's 1992, the-sports.org [dostęp 2012-10-04] (ang.).
  14. Olympic Games – Torurnament Women’s Olympic Games's Doubles 1992, the-sports.org [dostęp 2012-10-04] (ang.).
  15. a b c d Sailing Olympic Games 1992 results Mixed, the-sports.org [dostęp 2012-10-04] (ang.).
  16. a b c d e Gymnastics – Olympic Games – Artistics Gymnastics 1992 – results Women, the-sports.org [dostęp 2012-10-04] (ang.).
  17. Shooting sports – Olympic Games 1992 – results Men, the-sports.org [dostęp 2012-10-04] (ang.).
  18. a b Rowing – Olympic Games 1992 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-10-04] (ang.).
  19. Rowing – Olympic Games 1992 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-10-04] (ang.).
  20. a b Sailing Olympic Games 1992 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-10-04] (ang.).
  21. a b Equestrian – Olympic Games 1992 – results Mixed, the-sports.org [dostęp 2012-10-04] (ang.).
  22. Canoeing – Olympic Games – Slalom 1992 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-10-04] (ang.).
  23. Canoeing – Olympic Games – Flatwater 1992 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-10-04] (ang.).
  24. Track Cycling – Olympic Games 1992 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-10-04] (ang.).
  25. Basketball – Women’s Olympic Games 1992 results, the-sports.org [dostęp 2012-10-04] (ang.).
  26. Volleyball – Women’s Olympic Games 1992 results, the-sports.org [dostęp 2012-10-04] (ang.).
  27. Volleyball – Men's Olympic Games 1992 results, the-sports.org [dostęp 2012-10-04] (ang.).
  28. Diving – Olympic Games 1992 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-10-04] (ang.).
  29. a b Sailing Olympic Games 1992 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-10-04] (ang.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.