Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996.

Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Stany Zjednoczone
Kod MKOl USA
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1996
Atlanta
Chorąży Bruce Baumgartner
Liczba zawodników 646 w 31 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 1.
Złoto
44
Srebro
32
Brąz
25
Razem
101

Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w roku 1996 w Atlancie reprezentowało 646 sportowców: 375 mężczyzn i 271 kobiet startujących w 31 dyscyplinach. Był to 22 start reprezentacji Stanów Zjednoczonych na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
David Reid
Boks
waga lekkośrednia mężczyźni w finale pokonał Kubańczyka Alfredo Duvergel
Złoto
Shannon Miller, Dominique Moceanu, Dominique Dawes, Kerri Strug, Jaycie Phelps, Amy Chow, Amanda Borden
Gimnastyka
Wielobój drużynowy kobiet 389,225 pkt[1]
Złoto
Shannon Miller
Gimnastyka
ćwiczenia na równoważni kobiet 9,862 pkt[1]
Złoto
Teresa Edwards, Alice Bolton-Holifield, Sheryl Swoopes, Lisa Leslie, Katrina McClain, Dawn Staley, Jennifer Azzi, Carla McGhee, Kathryn Steding, Rebecca Lobo, Venus Lacey, Nikki McCray
Koszykówka
turniej kobiet w meczu finałowym pokonały zespół Brazylii 111:87[2]
Złoto
Penny Hardaway, Charles Barkley, David Robinson, Gary Payton, Grant Hill, Hakeem Olajuwon, John Stockton, Karl Malone, Mitch Richmond, Reggie Miller, Scottie Pippen, Shaquille O’Neal
Koszykówka
turniej mężczyzn w meczu finałowym pokonali zespół Jugosławii 95:69[3]
Złoto
Michael Johnson
Lekkoatletyka
bieg na 200 m mężczyzn 19,32 s[4][5]
Złoto
Michael Johnson
Lekkoatletyka
bieg na 400 m mężczyzn 43,49 s[4][6]
Złoto
Allen Johnson
Lekkoatletyka
bieg na 110 m przez płotki mężczyzn 12,95 s[4][6]
Złoto
Derrick Adkins
Lekkoatletyka
bieg na 400 m przez płotki mężczyzn 47,54 s[4]
Złoto
LaMont Smith, Alvin Harrison, Derek Mills, Anthuan Maybank, Jason Rouser[7]
Lekkoatletyka
sztafeta 4 × 400 m mężczyzn 2:55,99 s
Złoto
Charles Austin
Lekkoatletyka
skok wzwyż mężczyzn 2,39 m[4][6]
Złoto
Carl Lewis
Lekkoatletyka
skok w dal mężczyzn 8,50 m[4]
Złoto
Kenny Harrison
Lekkoatletyka
trójskok mężczyzn 18,09 m[4][6]
Złoto
Randy Barnes
Lekkoatletyka
pchnięcie kulą mężczyzn 21,62 m[4]
Złoto
Dan O’Brien
Lekkoatletyka
dziesięciobój mężczyzn 8824 pkt[4]
Złoto
Gail Devers
Lekkoatletyka
bieg na 100 m kobiet 10,94 s[8]
Złoto
Chryste Gaines, Gail Devers, Inger Miller, Gwen Torrence, Carlette Guidry-White[9]
Lekkoatletyka
sztafeta 4 × 100 m kobiet 41,95 s[8]
Złoto
Rochelle Stevens, Maicel Malone, Kim Graham, Jearl Miles-Clark, Linetta Wilson[9]
Lekkoatletyka
sztafeta 4 × 400 m kobiet 3:20,91 s[8]
Złoto
Justin Huish
Łucznictwo
turniej indywidualny mężczyzn w finale pokonał Szweda Magnusa Peterssona 112:107
Złoto
Justin Huish, Butch Johnson, Rod White
Łucznictwo
turniej drużynowy mężczyzn w finale pokonali zespół Korei Południowej 251:249
Złoto
Briana Scurry, Cindy Parlow, Carla Overbeck, Tiffany Roberts, Brandi Chastain, Shannon MacMillan, Mia Hamm, Michelle Akers, Julie Foudy, Carin Gabarra, Kristine Lilly, Joy Fawcett, Tisha Venturini, Tiffeny Milbrett
Piłka nożna
turniej kobiet w finale pokonały drużnę Chin 2:1[10]
Złoto
Amy Van Dyken
Pływanie
50 m stylem dowolnym kobiet 24,87 s[11]
Złoto
Brooke Bennett
Pływanie
800 m stylem dowolnym kobiet 8:27,89[11]
Złoto
Angel Martino, Amy Van Dyken, Catherine Fox, Jenny Thompson, Lisa Jacob[9], Melanie Valerio[9]
Pływanie
sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym kobiet 3:39,29[11]
Złoto
Trina Jackson, Cristina Teuscher, Sheila Taormina, Jenny Thompson, Lisa Jacob[9], Annette Salmeen[9], Ashley Whitney[9]
Pływanie
sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym kobiet 7:59,87[11]
Złoto
Beth Botsford
Pływanie
100 m stylem grzbietowym kobiet 1:01,19[11]
Złoto
Amy Van Dyken
Pływanie
100 m stylem motylkowym kobiet 59,13[11]
Złoto
Beth Botsford, Amanda Beard, Angel Martino, Amy Van Dyken, Catherine Fox[9], Whitney Hedgepeth[9], Kristine Quance[9], Jenny Thompson[9]
Pływanie
sztafeta 4 × 100 m stylem zmiennym kobiet 4:02,88[9]
Złoto
Jon Olsen, Josh Davis, Brad Schumacher, Gary Hall Jr., David Fox[7], Scott Tucker[7]
Pływanie
sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym mężczyzn 3:15,41[12]
Złoto
Josh Davis, Joseph Hudepohl, Brad Schumacher, Ryan Berube, Jon Olsen[7]
Pływanie
sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym mężczyzn 7:14,84[12]
Złoto
Jeff Rouse
Pływanie
100 m stylem grzbietowym mężczyzn 54,10[12]
Złoto
Brad Bridgewater
Pływanie
200 m stylem grzbietowym mężczyzn 1:58,54[12]
Złoto
Tom Dolan
Pływanie
400 m stylem zmiennym mężczyzn 4:14,90[12]
Złoto
Jeff Rouse, Jeremy Linn, Mark Henderson, Gary Hall Jr., Josh Davis[7], Kurt Grote[7], John Hargis[7], Tripp Schwenk[7]
Pływanie
sztafeta 4 × 100 m stylem zmiennym 3:34,84[12]
Złoto
Suzannah Bianco, Tammy Cleland-McGregor, Becky Dyroen-Lancer, Emily LeSueur, Heather Pease-Olson, Jill Savery, Nathalie Schneyder, Heather Simmons-Carrasco, Jill Sudduth, Margot Thien
Pływanie synchroniczne
drużynowo 99,720 pkt[13]
Złoto
Karch Kiraly, Kent Steffes
Siatkówka plażowa
turniej mężczyzn w finale pokonali parę Mike Whitmarsh, Mike Dodd 2:0
Złoto
Laura Berg, Gillian Boxx, Sheila Cornell-Douty, Lisa Fernandez, Michele Granger, Lori Harrigan, Dionna Harris, Kim Maher, Leah O’Brien-Amico, Dot Richardson, Julie Smith, Michele Smith, Shelly Stokes, Dani Tyler, Christa Williams
Softball
turniej kobiet w finale pokonały drużynę Chin 3:1[14]
Złoto
Kim Rhode
Strzelectwo
podwójny trap kobiet 141 pkt
Złoto
Lindsay Davenport
Tenis ziemny
gra pojedyncza kobiet w finale pokonała Hiszpankę Arantxa Sánchez Vicario 2:0 (7:6, 6:2)[15]
Złoto
Gigi Fernández, Mary Joe Fernández
Tenis ziemny
gra podwójna kobiet w finale pokonały Czeski debel Jana Novotná Helena Suková 2:0 (7:6, 6:4)[16]
Złoto
Andre Agassi
Tenis ziemny
gra pojedyncza mężczyzn w finale pokonał Hiszpana Sergi Bruguera 3:0 (6:2, 6:3, 6:1)[17]
Złoto
Kendall Cross
Zapasy
styl wolny waga do 57 kg mężczyzn w finale pokonał Kanadyjczyka Guivi Sissaouri
Złoto
Tom Brands
Zapasy
styl wolny waga do 62 kg mężczyzn w finale pokonał Koreańczyka Jang Jae-Sung
Złoto
Kurt Angle
Zapasy
styl wolny waga do 100 kg mężczyzn w finale pokonał Irańczyka Abbasa Jadidi
Srebro
Jair Lynch
Gimnastyka
ćwiczenia na poręczach mężczyzn 9,825 pkt[18]
Srebro
Amy Chow
Gimnastyka
ćwiczenia na poręczach kobiet 9,837 pkt[1]
Srebro
Leslie Burr-Howard, Anne Kursinski, Michael Matz, Peter Leone
Jeździectwo
skoki przez przeszkody drużynowo 12 pkt[19]
Srebro
David O’Connor, Bruce Davidson, Karen O’Connor, Jill Henneberg
Jeździectwo
WKKW drużynowo 261,1 pkt[19]
Srebro
Dana Chladek
Kajakarstwo górskie
K-1 slalom kobiety 169,49 pkt[20]
Srebro
Marty Nothstein
Kolarstwo torowe
sprint mężczyzn 10,175 s[21]
Srebro
Erin Hartwell
Kolarstwo torowe
1 lm ze startu zatrzymanego mężczyzn 1:02,940[21]
Srebro
Mark Crear
Lekkoatletyka
bieg na 110 m przez płotki mężczyzn 13,09 s[4]
Srebro
Jon Drummond, Tim Harden, Michael Marsh, Dennis Mitchell, Tim Montgomery[7]
Lekkoatletyka
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn 38,05 s[4]
Srebro
John Godina
Lekkoatletyka
pchnięcie kulą mężczyzn 20,79 m[4]
Srebro
Lance Deal
Lekkoatletyka
rzut młotem mężczyzn 81,12 m[4]
Srebro
Kim Batten
Lekkoatletyka
bieg na 400 m przez płotki kobiet 53,08 s[8]
Srebro
Whitney Hedgepeth
Pływanie
100 m stylem grzbietowym kobiet 1:01,47[9]
Srebro
Whitney Hedgepeth
Pływanie
200 m stylem grzbietowym kobiet 2:11,98[11]
Srebro
Amanda Beard
Pływanie
100 m stylem klasycznym kobiet 1:08,09[11]
Srebro
Amanda Beard
Pływanie
200 m stylem klasycznym kobiet 2:25,75[11]
Srebro
Allison Wagner
Pływanie
400 m stylem zmiennym kobiet 4:42,03[11]
Srebro
Gary Hall Jr.
Pływanie
50 m stylem dowolnym mężczyzn 22,26 s[12]
Srebro
Gary Hall Jr.
Pływanie
100 m stylem dowolnym mężczyzn 48,81 s[12]
Srebro
Tripp Schwenk
Pływanie
200 m stylem grzbietowym mężczyzn 1:58,99[12]
Srebro
Jeremy Linn
Pływanie
100 m stylem klasycznym 1:00,77[12]
Srebro
Tom Malchow
Pływanie
200 m stylem motylkowym 1:57,44[12]
Srebro
Eric Namesnik
Pływanie
400 m stylem zmiennym mężczyzn 4:15,25[12]
Srebro
Mike Whitmarsh, Mike Dodd
Siatkówka plażowa
turniej mężczyzn w finale przegrali z parą Karch Kiraly, Kent Steffes 0:2
Srebro
Josh Lakatos
Strzelectwo
trap mężczyzn 147 pkt
Srebro
Tim Young, Brian Jamieson, Eric Mueller, Jason Gailes
Wioślarstwo
czwórka podwójna mężczyzn 5:59,10[22]
Srebro
Missy Schwen-Ryan, Karen Kraft
Wioślarstwo
dwójka bez sternika 7:01,78[23]
Srebro
Teresa Bell, Lindsay Burns
Wioślarstwo
dwójka podwójna wagi lekkiej 7:14,65[23]
Srebro
Brandon Paulson
Zapasy
styl klasyczny waga do 52 kg mężczyzn w finale przegrał z zawodnikiem z Armenii Armenem Nazarjanem
Srebro
Dennis Hall
Zapasy
styl klasyczny waga do 57 kg mężczyzn w finale przegrał z Kazachem Jurijem Mielniczenko
Srebro
Matt Ghaffari
Zapasy
styl klasyczny waga do 130 kg mężczyzn w finale przegrał z Rosjaniniem Aleksandrem Karielinem
Srebro
Townsend Saunders
Zapasy
styl wolny waga do 68 kg mężczyzn w finale przegrał z Rosjaniniem Wadimem Bogijew
Brąz
Robert Dickey, Warren Morris, Octavio Ojeda, Mark Kotsay, Jason Williams, John Allen, Chadwick Green, Kiplan Harkrider, Braden Looper, Travis Lee, Andrew Hinch, Jacque Jones, Brian Loyd, Troy Glaus, Seth Gresinger, Mattew LeCroy, Kristin Benson, James Parque, Jeffrey Weaver, William Koch
Baseball
turniej mężczyzn w meczu o brązowy medal pokonali drużynę Nikarguii 10:3[21]
Brąz
Floyd Mayweather Jr.
Boks
waga kogucia mężczyźni w półfinale przegrał z Bułgarem Serafinem Todorowem
Brąz
Terrance Cauthen
Boks
waga lekka mężczyźni w półfinale przegrał z Bułgarem Tontcho Tontchewem
Brąz
Rhoshii Wells
Boks
waga średnia mężczyzn w półfinale przegrał Kubańczykiem Arielem Hernándezem
Brąz
Antonio Tarver
Boks
waga półciężka mężczyzn w półfinale przegrał z Kazachem Wasilijem Żyrowem
Brąz
Nate Jones
Boks
waga ciężka mężczyzn w półfinale przegrał z Kanadyjczykiem Davidem Defiagbonem
Brąz
Dominique Dawes
Gimnastyka
ćwiczenia wolne kobiet 9,837 pkt[1]
Brąz
Michelle Gibson, Guenter Seidel, Steffen Peters, Robert Dover
Jeździectwo
Ujeżdżenie drużynowo 5309 pkt[19]
Brąz
Kerry Milliken
Jeździectwo
WKKW indywidualnie 73,7 pkt[19]
Brąz
Jimmy Pedro
Judo
waga do 71 kg w walce o brązowy medal pokonał Francuza Christophera Gagliano[24]
Brąz
Susan DeMattei
Kolarstwo górskie
cross-country kobiet 1:52:36 h[21]
Brąz
Calvin Davis
Lekkoatletyka
bieg na 400 m przez płotki mężczyzn 47,96 s[4]
Brąz
Joe Greene
Lekkoatletyka
skok w dal mężczyzn 8,24 m[4]
Brąz
Gwen Torrence
Lekkoatletyka
bieg na 100 m kobiet 10,96 s[8]
Brąz
Tonja Buford-Bailey
Lekkoatletyka
bieg na 400 m przez płotki kobiet 53,22 s[8]
Brąz
Jackie Joyner-Kersee
Lekkoatletyka
skok w dal kobiet 7,00 m[8]
Brąz
Angel Martino
Pływanie
100 m stylem dowolnym kobiet 54,93 s[11]
Brąz
Angel Martino
Pływanie
100 m stylem motylkowym kobiet 59,23[11]
Brąz
Mary Ellen Clark
Skoki do wody
wieża 10 m kobiet 472,95 pkt
Brąz
Mark Lenzi
Skoki do wody
trampolina 3 m mężczyzn 686,49 pkt
Brąz
Lance Bade
Strzelectwo
trap mężczyzn 147 pkt
Brąz
David Collins, Jeff Pfaendtner, Marc Schneider, Bill Carlucci
Wioślarstwo
czwórka bez sternika wagi lekkiej 6:12,29[22]
Brąz
Bruce Baumgartner
Zapasy
styl wolny waga do 130 kg mężczyzn
Brąz
Courtenay Becker-Dey
Żeglarstwo
klasa Europa 39 pkt
Brąz
Jeff Madrigali, Jim Barton, Kent Massey
Żeglarstwo
klasa Soling w wyścigach o brązowy medal pokonali osadę Wielkiej Brytanii 3:1

Skład kadry

Badminton

Kobiety

  • Erika Von Heiland – gra pojedyncza – 33. miejsce,
  • Erika Von Heiland, Linda French – gra podwójna – 17. miejsce

Mężczyźni

  • Kevin Han – gra pojedyncza – 33. miejsce,

Baseball

Mężczyźni

  • Robert Dickey, Warren Morris, Octavio Ojeda, Mark Kotsay, Jason Williams, John Allen, Chadwick Green, Kiplan Harkrider, Braden Looper, Travis Lee, Andrew Hinch, Jacque Jones, Brian Loyd, Troy Glaus, Seth Gresinger, Mattew LeCroy, Kristin Benson, James Parque, Jeffrey Weaver, William Koch – 3. miejsce

Boks

Mężczyźni

  • Albert Guardado – waga papierowa (do 48 kg) – 6. miejsce,
  • Eric Morel – waga musza (do 51 kg) – 17. miejsce,
  • Zahir Raheem – waga kogucia (do 54 kg) – 9. miejsce,
  • Floyd Mayweather Jr. – waga piórkowa (do 57 kg) – 3. miejsce,
  • Terrance Cauthen – waga lekka (do 60 kg) – 3. miejsce,
  • David Diaz – waga lekkopółśrednia (do 63,5 kg) – 9. miejsce,
  • Fernando Vargas – waga półśrednia (do 67 kg) – 9. miejsce,
  • David Reid – waga lekkośrednia (do 71 kg) – 1. miejsce,
  • Rhoshii Wells – waga średnia (do 75 kg) – 3. miejsce,
  • Antonio Tarver – waga półciężka (do 81 kg) – 3. miejsce,
  • Nate Jones – waga ciężka (do 91 kg) – 3. miejsce,
  • Lawrence Clay-Bey – waga superciężka (powyżej 91 kg) – 9. miejsce

Gimnastyka

Kobiety

  • Shannon Miller
    • wielobój indywidualnie – 8. miejsce,
    • ćwiczenia wolne – 18. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • skok przez konia – 8. miejsce
    • ćwiczenia na poręczach – 9. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • ćwiczenia na równoważni – 1. miejsce
  • Dominique Moceanu
    • wielobój indywidualnie – 9. miejsce,
    • ćwiczenia wolne – 4. miejsce,
    • skok przez konia – 48. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • ćwiczenia na poręczach – 11. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • ćwiczenia na równoważni – 6. miejsce,
  • Dominique Dawes
    • wielobój indywidualnie – 17. miejsce,
    • ćwiczenia wolne – 3. miejsce,
    • skok przez konia – 6. miejsce,
    • ćwiczenia na poręczach – 4. miejsce,
    • ćwiczenia na równoważni – 11. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
  • Kerri Strug
    • wielobój indywidualnie – 7. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • ćwiczenia wolne – 1. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • skok przez konia – 5. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • ćwiczenia na poręczach – 14. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • ćwiczenia na równoważni – 15. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
  • Jaycie Phelps
    • wielobój indywidualnie – 17. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • ćwiczenia wolne – 15. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • skok przez konia – 21. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • ćwiczenia na poręczach – 13. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • ćwiczenia na równoważni – 38. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
  • Amy Chow
    • wielobój indywidualnie – 95. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • skok przez konia – 11. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • ćwiczenia na poręczach – 2. miejsce,
  • Amanda Borden
    • wielobój indywidualnie – 97. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • ćwiczenia wolne – 10. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • ćwiczenia na równoważni – 19. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
  • Shannon Miller, Dominique Moceanu, Dominique Dawes, Kerri Strug, Jaycie Phelps, Amy Chow, Amanda Borden – wielobój drużynowo – 1. miejsce
  • Jessica Davis – gimnastyka artystyczna indywidualnie – 30. miejsce,
  • Mandy James, Alaine Mata-Baquerot, Kate Nelson, Brandi Siegel, Challen Sievers, Becky Turner – gimnastyka artystyczna wielobój drużynowo – 9. miejsce

Mężczyźni

  • John Roethlisberger
    • wielobój indywidualnie – 7. miejsce,
    • ćwiczenia wolne – 10. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • skok przez konia – 29. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • ćwiczenia na poręczach – 13. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • ćwiczenia na drążku – 9. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • ćwiczenia na kółkach – 11. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • ćwiczenia na koniu z łękami – 45. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
  • Blaine Wilson
    • wielobój indywidualnie – 10. miejsce,
    • ćwiczenia wolne – 50. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • skok przez konia – 20. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • ćwiczenia na poręczach – 29. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • ćwiczenia na drążku – 18. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • ćwiczenia na kółkach – 7. miejsce,
    • ćwiczenia na koniu z łękami – 25. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
  • John MacReady
    • wielobój indywidualnie – 29. miejsce,
    • ćwiczenia wolne – 34. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • skok przez konia – 76. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • ćwiczenia na poręczach – 73. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • ćwiczenia na drążku – 27. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • ćwiczenia na kółkach – 44. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • ćwiczenia na koniu z łękami – 50. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
  • Jair Lynch
    • wielobój indywidualnie – 65. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • ćwiczenia wolne – 14. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • skok przez konia – 25. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • ćwiczenia na poręczach – 2. miejsce,
    • ćwiczenia na drążku – 104. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • ćwiczenia na kółkach – 64. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • ćwiczenia na koniu z łękami – 22. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
  • Kip Simons
    • wielobój indywidualnie – 80. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • ćwiczenia wolne – 60. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • skok przez konia – 42. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • ćwiczenia na poręczach – 39. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • ćwiczenia na drążku – 38. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • ćwiczenia na kółkach – 17. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
  • Chainey Umphrey
    • wielobój indywidualnie – 95. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • ćwiczenia wolne – 64. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • skok przez konia – 103. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • ćwiczenia na poręczach – 104. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • ćwiczenia na drążku – 99. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • ćwiczenia na kółkach – 25. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • ćwiczenia na koniu z łękami – 62. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
  • Mihai Bagiu
    • wielobój indywidualnie – 108. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej
    • skok przez konia – 97. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • ćwiczenia na poręczach – 102. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • ćwiczenia na drążku – 68. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
    • ćwiczenia na koniu z łękami – 56. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej,
  • John Roethlisberger, Blaine Wilson, John MacReady, Jair Lynch, Kip Simons, Chainey Umphrey, Mihai Bagiu – wielobój drużynowo – 5. miejsce

Hokej na trawie

Kobiety

  • Patricia Shea, Laurel Hershey-Martin, Elizabeth Tchou, Marcia Pankratz, Cindy Werley, Diane Madl, Kristen Fillat, Kelli James, Tracey Fuchs, Antoinette Lucas, Kathrine Kauffman, Andrea Wieland, Leslie Lyness, Barbara Marois, Jill Reeve, Pamela Bustin – 5. miejsce,

Mężczyźni

  • Thomas Vano, Steven Danielson, Larry Amar, Marq Mellor, Scott Williams, Steven Jennings, Steven van Randwijck, Marcus Wentges, John O’Neill, Eelco Wassenaar, Nicholas Butcher, Ahmed Elmaghraby, Philip Sykes, Otto Steffers, Benjamin Maruquin, Steven Wagner – 12. miejsce

Jeździectwo

  • Michelle Gibson – ujeżdżenie indywidualnie – 5. miejsce,
  • Guenter Seidel – ujeżdżenie indywidualnie – 8. miejsce,
  • Steffen Peters – ujeżdżenie indywidualnie – 15. miejsce,
  • Robert Dover – ujeżdżenie indywidualnie – 25. miejsce,
  • Michelle Gibson, Guenter Seidel, Steffen Peters, Robert Dover – ujeżdżenie drużynowo – 3. miejsce,
  • Leslie Burr-Howard – skoki przez przeszkody indywidualnie – 11. miejsce,
  • Anne Kursinski – skoki przez przeszkody indywidualnie – 20. miejsce,
  • Michael Matz – skoki przez przeszkody indywidualnie – 9. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej – odpadł z dalszej rywalizacji,
  • Peter Leone – skoki przez przeszkody indywidualnie – 16. miejsce w rundzie kwalifikacyjnej – odpadł z dalszej rywalizacji,
  • Leslie Burr-Howard, Anne Kursinski, Michael Matz, Peter Leone – skoki przez przeszkody drużynowo – 2. miejsce,
  • Kerry Milliken – WKKW indywidualnie – 3. miejsce,
  • David O’Connor – WKKW indywidualnie – 5. miejsce,
  • Mara DePuy – WKKW indywidualnie – 6. miejsce,
  • David O’Connor, Bruce Davidson, Karen O’Connor, Jill Henneberg – WKKW drużynowo – 2. miejsce,

Judo

Kobiety

Mężczyźni

Kajakarstwo

Kobiety

  • Traci Phillips – K-1 500 m – odpadła w półfinale,
  • DeAnne Hemmens, Lia Rousset – K-2 500 m – odpadły w półfinale,
  • Alexandra Harbold, DeAnne Hemmens, Lia Rousset, Drusilla Van Hengel – K-4 500 m – odpadły w półfinale,
  • Dana Chladek – kajakarstwo górskie K-1 slalom – 2. miejsce,
  • Cathy Hearn – kajakarstwo górskie K-1 slalom – 7. miejsce,

Mężczyźni

  • Michael Herbert – K-1 500 m – odpadł w półfinale,
  • Michael Harbold – K-1 1000 m – odpadł w półfinale,
  • Stein Jorgensen, John Mooney, – K-2 500 m – odpadli w półfinale,
  • John Mooney, Peter Newton – K-2 1000 m – odpadli w półfinale,
  • Curt Bader, Philippe Boccara, Mark Hamilton, Cliff Meidl – K-4 1000 m – odpadli w półfinale,
  • Jim Terrell – C-1 500 m – odpadł w półfinale,
  • Joseph Harper – C-1 1000 m – odpadł w półfinale,
  • Rich Weiss – kajakarstwo górskie K-1 slalom – 6. miejsce,
  • Scott Shipley – kajakarstwo górskie K-1 slalom – 12. miejsce,
  • Eric Giddens – kajakarstwo górskie K-1 slalom – 20. miejsce,
  • David Hearn – kajakarstwo górskie C-1 slalom – 9. miejsce,
  • Adam Clawson – kajakarstwo górskie C-1 slalom – 19. miejsce,
  • Horace Holden, Wayne Dickert – kajakarstwo górskie C-2 slalom – 11. miejsce,

Kolarstwo

Kobiety

  • Jeanne Golay
    • kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego – 29. miejsce,
    • kolarstwo szosowe jazda indywidualna na czas – 16. miejsce,
    • kolarstwo torowe wyścig punktowy – 17. miejsce,
  • Linda Brenneman
    • kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego – 36. miejsce,
    • kolarstwo szosowe jazda indywidualna na czas – 11. miejsce,
  • Alison Dunlap – kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego – 37. miejsce,
  • Connie Paraskevin-Young – kolarstwo torowe sprint – odpadła w eliminacjach,
  • Rebecca Twigg – kolarstwo torowe wyścig na 3000 m na dochodzenie indywidualnie – 5. miejsce,
  • Susan DeMattei – kolarstwo górskie cross-country – 3. miejsce
  • Juli Furtado – kolarstwo górskie cross-country – 10. miejsce,

Mężczyźni

  • Frankie Andreu – kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego – 4. miejsce,
  • Lance Armstrong
    • kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego – 12. miejsce,
    • kolarstwo szosowe jazda indywidualna na czas – 6. miejsce,
  • Greg Randolph – kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego – 74. miejsce,
  • George Hincapie – kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego – 76. miejsce,
  • Steve Hegg
    • kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego – 93. miejsce,
    • kolarstwo szosowe jazda indywidualna na czas – 16. miejsce,
  • Marty Nothstein – kolarstwo torowe sprint – 2. miejsce,
  • William Clay – kolarstwo torowe sprint – odpadł w repasażach (dyskwalifikacja),
  • Erin Hartwell – kolarstwo torowe 1 km ze startu zatrzymanego – 2. miejsce
  • Kent Bostick – kolarstwo torowe wyścig na 4000 m na dochodzenie indywidualnie – 9. miejsce,
  • Dirk Copeland, Mariano Friedick, Adam Laurent, Michael McCarthy – kolarstwo torowe wyścig na 4000 m na dochodzenie drużynowo – 6. miejsce,
  • Brian McDonough – kolarstwo torowe wyścig punktowy – 19. miejsce,
  • Tinker Juarez – kolarstwo górskie cross-country – 19. miejsce,
  • Don Myrah – kolarstwo górskie cross-country – 20. miejsce

Koszykówka

Kobiety

Mężczyźni

Lekkoatletyka

Kobiety

  • Gail Devers
    • bieg na 100 m – 1. miejsce,
    • bieg na 100 m przez płotki – 4. miejsce,
  • Gwen Torrence – bieg na 100 m – 3. miejsce,
  • D'Andre Hill – bieg na 100 m – odpadła w półfinale,
  • Inger Miller – bieg na 200 m – 4. miejsce,
  • Carlette Guidry-White – bieg na 200 m – 8. miejsce,
  • Dannette Young – bieg na 200 m – odpadła w półfinale,
  • Jearl Miles-Clark – bieg na 400 m – 5. miejsce,
  • Kim Graham – bieg na 400 m – odpadła w półfinale,
  • Maicel Malone – bieg na 400 m – odpadła w półfinale,
  • Meredith Rainey – bieg na 800 m – odpadła w półfinale,
  • Joetta Clark-Diggs – bieg na 800 m – odpadła w eliminacjach,
  • Suzy Favor-Hamilton – bieg na 800 m – odpadła w eliminacjach,
  • Regina Jacobs – bieg na 1500 m – 10. miejsce,
  • Vicki Huber – bieg na 1500 m – odpadła w eliminacjach,
  • Juli Henner – bieg na 1500 m – odpadła w eliminacjach,
  • Lynn Jennings – bieg na 5000 m – 9. miejsce,
  • Amy Rudolph – bieg na 5000 m – 10. miejsce,
  • Mary Decker-Slaney – bieg na 5000 m – odpadła w eliminacjach,
  • Kate Fonshell – bieg na 10 000 m – odpadła w eliminacjach,
  • Joan Nesbit – bieg na 10 000 m – odpadła w eliminacjach,
  • Olga Avalos-Appell – bieg na 10 000 m – odpadła w eliminacjach,
  • Anne Marie Lauck – maraton – 10. miejsce,
  • Linda Somers – maraton – 31. miejsce,
  • Jenny Spangler – maraton – nie ukończyła biegu,
  • Lynda Tolbert-Goode – bieg na 100 m przez płotki – 7. miejsce,
  • Cheryl Dickey – bieg na 100 m przez płotki – odpadła w ćwierćfinale,
  • Kimberly Batten – bieg na 400 m przez płotki – 2. miejsce,
  • Tonja Buford-Bailey – bieg na 400 m przez płotki – 3. miejsce,
  • Sandra Farmer-Patrick – bieg na 400 m przez płotki – odpadła w półfinale,
  • Chryste Gaines, Gail Devers, Inger Miller, Gwen Torrence, Carlette Guidry-White[9] – sztafeta 4 × 100 m – 1. miejsce,
  • Rochelle Stevens, Maicel Malone, Kim Graham, Jearl Miles-Clark, Linetta Wilson[9] – sztafeta 4 × 400 m – 1. miejsce,
  • Michelle Rohl – chód na 10 km – 14. miejsce,
  • Debbi Lawrence – chód na 10 km – 20. miejsce,
  • Tori Herazo – chód na 10 km – nie ukończyła konkurencji (dyskwalifikacja),
  • Tisha Waller – skok wzwyż – 9. miejsce,
  • Connie Teaberry – skok wzwyż – 18. miejsce,
  • Amy Acuff – skok wzwyż – 24. miejsce,
  • Jackie Joyner-Kersee
    • skok w dal – 3. miejsce,
    • siedmiobój – nie sklasyfikowana (nie ukończyła konkurencji),
  • Marieke Veltman – skok w dal – 16. miejsce,
  • Shana Williams – skok w dal – nie sklasyfikowana (nie oddała żadnej dobrej próby),
  • Sheila Hudson-Strudwick – trójskok – 10. miejsce,
  • Cynthea Rhodes – trójskok – 15. miejsce,
  • Diana Orrange – trójskok – nie sklasyfikowana (nie oddała żadnej dobrej próby),
  • Connie Price-Smith – pchnięcie kulą – 5. miejsce,
  • Ramona Pagel – pchnięcie kulą – 9. miejsce,
  • Valeyta Althouse – pchnięcie kulą – 16. miejsce,
  • Lacy Barnes-Mileham – rzut dyskiem – 30. miejsce,
  • Suzy Powell-Roos – rzut dyskiem – 33. miejsce,
  • Aretha Hill-Thurmond – rzut dyskiem – 34. miejsce,
  • Nicole Carroll – rzut oszczepem – 26. miejsce,
  • Erica Wheeler – rzut oszczepem – 30. miejsce,
  • Kelly Blair – siedmiobój – 8. miejsce,
  • Sharon Hanson – siedmiobój – 9. miejsce,

Mężczyźni

Łucznictwo

Kobiety

  • Janet Dykman – indywidualnie – 16. miejsce,
  • Lindsay Langston – indywidualnie – 22. miejsce,
  • Judi Adams – indywidualnie – 39. miejsce,
  • Janet Dykman, Lindsay Langston, Judi Adams – drużynowo – 13. miejsce,

Mężczyźni

  • Justin Huish – indywidualnie – 1. miejsce,
  • Butch Johnson – indywidualnie – 11. miejsce,
  • Rod White – indywidualnie – 24. miejsce,
  • Justin Huish, Butch Johnson, Rod White – drużynowo – 1. miejsce

Pięciobój nowoczesny

Mężczyźni

  • Michael Gostigian – indywidualnie – 16. miejsce,

Piłka nożna

Kobiety

Mężczyźni

Piłka ręczna

Kobiety

  • Dawn Allinger, Patricia Neder, Sharon Cain, Kim Clarke, Laura Coenen, Kristen Danihy, Jennifer Demby-Horton, Lisa Eagen, Laurie Fellner, Chryssandra Hires, Tami Jameson, Toni Jameson, Dannette Leininger, Dawn Marple, Carol Peterka – 8. miejsce,

Mężczyźni

  • Derek Brown, Gregpry Caccia, David DeGraaf, Yaro Dachniwsky, Robert Dunn, Denny Fercho, Joseph Fitzgerald, Thomas Fitzgerald, Darrick Heath, John Keller, Frank Clifton Mannon, Steven Penn, Matthew Ryan, Markus Schmocker, Michael Thornberry, George Van Os – 9. miejsce,

Piłka wodna

Mężczyźni

  • Gavin Arroyo, Troy Barnhart Jr., Christopher Duplanty, Michael Evans, Kirk Everist, Daniel Hackett, Christopher Humbert, Kyle Kopp, Jeremy Laster, Christopher McNair, Christopher Oeding, Alexis Rousseau, Wolfgang Wigo – 7. miejsce

Pływanie

Kobiety

Mężczyźni

  • Gary Hall Jr.
    • 50 m stylem dowolnym – 2. miejsce,
    • 100 m stylem dowolnym – '2. miejsce,
  • David Fox – 50 m stylem dowolnym – 6. miejsce,
  • Jon Olsen – 100 m stylem dowolnym – 9. miejsce,
  • Josh Davis – 200 m stylem dowolnym – 7. miejsce,
  • John Piersma
    • 200 m stylem dowolnym – 12. miejsce,
    • 400 m stylem dowolnym – 9. miejsce,
  • Tom Dolan
    • 400 m stylem dowolnym – 17. miejsce,
    • 200 m stylem zmiennym – 7. miejsce,
    • 400 m stylem zmiennym – 1. miejsce
  • Peter Wright – 1500 m stylem dowolnym – 12. miejsce,
  • Carlton Bruner – 1500 m stylem dowolnym – 13. miejsce,
  • Jon Olsen, Josh Davis, Brad Schumacher, Gary Hall Jr., David Fox[7], Scott Tucker[7] – sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym – 1. miejsce
  • Josh Davis, Joseph Hudepohl, Brad Schumacher, Ryan Berube, Jon Olsen[7] – sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym – 1. miejsce,
  • Jeff Rouse – 100 m stylem grzbietowym – 1. miejsce,
  • Tripp Schwenk
    • 100 m stylem grzbietowym – 5. miejsce,
    • 200 m stylem grzbietowym – 2. miejsce,
  • Brad Bridgewater – 200 m stylem grzbietowym – 1. miejsce,
  • Jeremy Linn – 100 m stylem klasycznym – 2. miejsce,
  • Kurt Grote
    • 100 m stylem klasycznym – 6. miejsce,
    • 200 m stylem klasycznym – 8. miejsce,
  • Eric Wunderlich – 200 m stylem klasycznym – 7. miejsce
  • Mark Henderson – 100 m stylem motylkowym – 9. miejsce,
  • John Hargis – 100 m stylem motylkowym – 16. miejsce,
  • Tom Malchow – 200 m stylem motylkowym – 2. miejsce,
  • Ray Carey – 200 m stylem motylkowym – 21. miejsce,
  • Greg Burgess – 200 m stylem zmiennym – 6. miejsce,
  • Eric Namesnik – 400 m stylem zmiennym – 2. miejsce,
  • Jeff Rouse, Jeremy Linn, Mark Henderson, Gary Hall Jr., Josh Davis[7], Kurt Grote[7], John Hargis[7], Tripp Schwenk[7] – sztafeta 4 × 100 m stylem zmiennym – 1. miejsce,

Pływanie synchroniczne

Kobiety

  • Suzannah Bianco, Tammy Cleland-McGregor, Becky Dyroen-Lancer, Emily LeSueur, Heather Pease-Olson, Jill Savery, Nathalie Schneyder, Heather Simmons-Carrasco, Jill Sudduth, Margot Thien – drużynowo – 1. miejsce

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

  • Bryan Jacob – waga do 59 kg – 9. miejsce,
  • Vernon Patao – waga do 64 kg – 22. miejsce,
  • Thanh Nguyen – waga do 64 kg – 32. miejsce,
  • Timothy McRae – waga do 70 kg – 14. miejsce,
  • Thomas Gough – waga do 91 kg – 14. miejsce,
  • Peter Kelley – waga do 99 kg – 14. miejsce,
  • Wesley Barnett – waga do 108 kg – 6. miejsce,
  • Konstantine Starikovitch – waga do 108 kg – 12. miejsce,
  • Mark Henry – waga powyżej 108 kg – 14. miejsce,
  • Thomas Ingalsbe – waga powyżej 108 kg – 16. miejsce,

Siatkówka

Kobiety

  • Tonya Sanders-Williams, Yoko Zetterlund, Paula Weishoff, Caren Kemner, Lori Endicott, Kristin Klein, Beverly Oden, Tammy Webb-Liley, Elaina Oden, Danielle Scott-Arruda, Tara Cross-Battle, Elaine Youngs – 7. miejsce,
  • Barbra Fontana Harris, Linda Hanley – siatkówka plażowa – 4. miejsce,
  • Holly McPeak, Nancy Reno – siatkówka plażowa – 5. miejsce,
  • Gail Castro, Debra Richardson – siatkówka plażowa – 9. miejsce,

Mężczyźni

  • Lloy Ball, John Hyden, Robert Ctvrtlik, Bryan Ivie, Thomas Sorensen, Scott Fortune, Jeffery Stork, Jeff Nygaard, Michael Lambert, Daniel Landry, Brett Winslow – 9. miejsce,
  • Karch Kiraly, Kent Steffes – siatkówka plażowa – 1. miejsce,
  • Mike Whitmarsh, Mike Dodd – siatkówka plażowa – 2. miejsce,
  • Sinjin Smith, Carl Henkel – siatkówka plażowa – 5. miejsce,

Skoki do wody

Kobiety

  • Melisa Moses – trampolina 3 m – 4. miejsce,
  • Jenny Keim – trampolina 3 m – 9. miejsce,
  • Mary Ellen Clark – wieża 10 m – 3. miejsce,
  • Becky Ruehl – wieża 10 m – 4. miejsce

Mężczyźni

  • Mark Lenzi – trampolina 3 m – 3. miejsce,
  • Scott Donie – trampolina 3 m – 4. miejsce,
  • David Pichler – wieża 10 m – 6. miejsce,
  • Patrick Jeffrey – wieża 10 m – 9. miejsce,

Softball

Kobiety

  • Laura Berg, Gillian Boxx, Sheila Cornell-Douty, Lisa Fernandez, Michele Granger, Lori Harrigan, Dionna Harris, Kim Maher, Leah O’Brien-Amico, Dot Richardson, Julie Smith, Michele Smith, Shelly Stokes, Dani Tyler, Christa Williams – '1. miejsce

Strzelectwo

Kobiety

  • Beki Snyder – pistolet pneumatyczny 10 m – 30. miejsce,
  • Jo Ann Sevin – pistolet pneumatyczny 10 m – 32. miejsce,
  • Connie Petracek – pistolet sportowy 25 m – 9. miejsce,
  • Libby Callahan – pistolet sportowy 25 m – 23. miejsce,
  • Elizabeth Jagush-Bourland
    • karabin pneumatyczny 10 m – 13. miejsce,
    • karabin małokalibrowy trzy pozycje 50 m – 7. miejsce,
  • Nancy Napolski-Johnson – karabin pneumatyczny – 36. miejsce,
  • Jean Foster – karabin małokalibrowy trzy pozycje 50 m – 12. miejsce,
  • Kim Rhode – podwójny trap – 1. miejsce,
  • Terry DeWitt – podwójny trap – 4. miejsce,

Mężczyźni

  • Neal Caloia
    • pistolet pneumatyczny 10 m – 41. miejsce,
    • pistolet dowolny 50 m – 39. miejsce,
  • Ben Amonette
    • pistolet pneumatyczny 10 m – 44. miejsce,
    • pistolet dowolny 50 m – 25. miejsce,
  • John McNally – pistolet szybkostrzelny 25 m – 12. miejsce,
  • Roger Mar – pistolet szybkostrzelny 25 m – 18. miejsce,
  • Robert Harbison
    • karabin pneumatyczny 10 m – 7. miejsce,
    • karabin małokalibrowy trzy pozycje 50 m – 6. miejsce,
  • Glenn Dubis
    • karabin pneumatyczny 10 m – 41. miejsce,
    • karabin małokalibrowy trzy pozycje 50 m – 10. miejsce,
  • William Meek – karabin małokalibrowy leżąc 50 m – 8. miejsce,
  • Eric Uptagrafft – karabin małokalibrowy leżąc 50 m – 30. miejsce,
  • Adam Saathoff – ruchoma tarcza 10 m – 20. miejsce,
  • Josh Lakatos – trap – 2. miejsce,
  • Lance Bade – - trap – 3. miejsce,
  • Bret Erickson – trap – 20. miejsce,
  • David Alcoriza – podwójny trap – 8. miejsce,
  • Lance Bade – podwójny trap – 10. miejsce,
  • William Roy – skeet – 9. miejsce,
  • Todd Graves – skeet – 15. miejsce,
  • George Quigley – 26. miejsce,

Szermierka

Kobiety

  • Ann Marsh – floret indywidualnie – 7. miejsce,
  • Felicia Zimmermann – floret indywidualnie – 21. miejsce,
  • Suzanne Paxton – floret indywidualny – 33. miejsce,
  • Ann Marsh, Felicia Zimmermann, Suzanne Paxton – floret drużynowo – 10. miejsce
  • Leslie Marx – szpada indywidualnie – 16. miejsce,
  • Nhi Lan Le – szpada indywidualnie – 37. miejsce,
  • Elaine Cheris – szpada indywidualnie – 39. miejsce,
  • Leslie Marx, Nhi Lan Le, Elaine Cheris – szpada drużynowo – 8. miejsce,
  • Cliff Bayer – floret indywidualnie – 34. miejsce,
  • Peter Devine – floret indywidualnie – 37. miejsce,
  • Nick Bravin – floret indywidualnie – 39. miejsce,
  • Cliff Bayer, Peter Devine, Nick Bravin – floret drużynowo – 10. miejsce
  • Jim Carpenter – szpada indywidualnie – 25. miejsce,
  • Mike Marx – szpada indywidualnie – 28. miejsce,
  • Tamir Bloom – szpada indywidualnie – 31. miejsce,
  • Jim Carpenter, Mike Marx, Tamir Bloom – szpada drużynowo – 8. miejsce,
  • Peter Cox Jr. – szabla indywidualnie – 28. miejsce,
  • Tom Strzalkowski – szabla indywidualnie – 34. miejsce,
  • Peter Westbrook – szabla indywidualnie – 37. miejsce,
  • Peter Cox Jr., Tom Strzalkowski, Peter Westbrook – szabla drużynowo – 9. miejsce,

Tenis stołowy

Kobiety

  • Amy Feng – gra pojedyncza – 17. miejsce,
  • Lily Hugh-Yip – gra pojedyncza – 17. miejsce,
  • Lily Hugh-Yip, Wei Wang – gra podwójna – 9. miejsce,

Mężczyźni

  • David Zhuang – gra pojedyncza – 33. miejsce,
  • Jim Butler – gra pojedyncza – 33. miejsce,
  • Jim Butler, Todd Sweeris – gra podwójna – 25. miejsce,

Tenis ziemny

Kobiety

Mężczyźni

Wioślarstwo

Kobiety

  • Ruth Davidon – jedynki – 6. miejsce,
  • Michelle Knox-Zaloom, Jennifer Devine – dwójka podwójna – 9. miejsce,
  • Teresa Bell, Lindsay Burns – dwójka podwójna wagi lekkiej – 2. miejsce,
  • Missy Schwen-Ryan, Karen Kraft – dwójka bez sternika – 2. miejsce,
  • Dré Thies, Cécile Tucker, Cathy Symon, Julia Chilicki – czwórka podwójna – 8. miejsce,
  • Anne Kakela, Mary McCagg, Laurel Korholz, Catriona Fallon, Betsy McCagg, Monica Tranel Michini, Amy Fuller, Jennifer Dore, Yasmin Farooq – ósemka – 4. miejsce,

Mężczyźni

  • Cyrus Beasley – jedynka – 10. miejsce,
  • Mike Peterson, Adam Holland – dwójka bez sternika – 7. miejsce,
  • Tim Young, Brian Jamieson, Eric Mueller, Jason Gailes – czwórka podwójna – 2. miejsce,
  • Sean Hall, Jason Scott, Tom Murray, Jeff Klepacki – czwórka bez sternika – 11. miejsce,
  • Doug Burden, Bob Kaehler, Porter Collins, Ted Murphy, Jamie Koven, Jon Brown, Don Smith, Fred Honebein, Steven Segaloff – ósemka – 5. miejsce,
  • Tom Auth, Steve Peterson – dwójka podwójna wagi lekkiej – 9. miejsce,
  • David Collins, Jeff Pfaendtner, Marc Schneider, Bill Carlucci – czwórka bez sternika wagi lekkiej – 3. miejsce,

Zapasy

Mężczyźni

  • Mujaahid Maynard – styl klasyczny waga do 48 kg – 13. miejsce,
  • Brandon Paulson – styl klasyczny waga do 52 kg – 2. miejsce,
  • Dennis Hall – styl klasyczny waga do 57 kg – 2. miejsce,
  • David Zuniga – styl klasyczny waga do 62 kg – 10. miejsce,
  • Rodney Smith – styl klasyczny waga do 68 kg – 9. miejsce,
  • Marty Morgan – styl klasyczny waga do 74 kg – 9. miejsce,
  • Dan Henderson – styl klasyczny waga do 82 kg – 12. miejsce,
  • Derrick Waldroup – styl klasyczny waga do 90 kg – 7. miejsce,
  • Jason Gleasman – styl klasyczny waga do 100 kg – 12. miejsce,
  • Matt Ghaffari – styl klasyczny waga do 130 kg – 2. miejsce,
  • Rob Eiter – styl wolny waga do 48 kg – 8. miejsce,
  • Lou Rosselli – styl wolny waga do 52 kg – 11. miejsce,
  • Kendall Cross – styl wolny waga do 57 kg – 1. miejsce,
  • Tom Brands – styl wolny waga do 62 kg – 1. miejsce,
  • Townsend Saunders – styl wolny waga do 68 kg – 2. miejsce,
  • Kenny Monday – styl wolny waga do 74 kg – 6. miejsce,
  • Les Gutches – styl wolny waga do 82 kg – 7. miejsce,
  • Melvin Douglas – styl wolny waga do 90 kg – 7. miejsce,
  • Kurt Angle – styl wolny waga do 100 kg – 1. miejsce,
  • Bruce Baumgartner – styl wolny waga do 130 kg – 3. miejsce,

Żeglarstwo

  • Mike Gebhardt – windsurfing mężczyźni – 6. miejsce,
  • Will Martin – klasa Finn – 23. miejsce,
  • Nick Adamson – klasa Laser – 21. miejsce,
  • Lanee Butler-Beashel – windsurfing kobiet – 11. miejsce,
  • Courtenay Becker-Dey – klasa Europa – 3. miejsce,
  • Kris Stookey, Louise Van Voorhis – klasa 470 kobiet – 4. miejsce,
  • Morgan Reeser, Kevin Burnham – klasa 470 mężczyźni – 8. miejsce,
  • Mark Reynolds, Hal Haenel, – klasa Star – 8. miejsce,
  • John Lovell, Charlie Ogletree – klasa Tornado – 8. miejsce,
  • Jeff Madrigali, Jim Barton, Kent Massey – klasa Soling – '3. miejsce

Przypisy

  1. a b c d Gymnastics – Olympic Games Artistic Gymnastics 1996 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-04-25] (ang.).
  2. Basketball – Women’s Olympic Games – Final 1996 results, the-sports.org [dostęp 2012-04-25] (ang.).
  3. Basketball – Men's Olympic Games – Final 1996 results, the-sports.org [dostęp 2012-04-25] (ang.).
  4. a b c d e f g h i j k l m n o Athletics – Olympic Games 1996 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-04-25] (ang.).
  5. Rekord świata
  6. a b c d Rekord olimpijski
  7. a b c d e f g h i j k l m n o p q r Brał udział w biegach (wyścigach) eliminacyjnych, półfinale
  8. a b c d e f g Athletics – Olympic Games 1996 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-04-25] (ang.).
  9. a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x Brała udział w biegach (wyścigach) eliminacyjnych
  10. Football-Soccer – WOmens Olympic Games, the-sports.org [dostęp 2012-04-25] (ang.).
  11. a b c d e f g h i j k l Swimming Olympic Games 1996 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-04-25] (ang.).
  12. a b c d e f g h i j k l Swimming Olympic Games 1996 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-04-25] (ang.).
  13. Synchronized Swimming – Olympic Games 1996 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-04-25] (ang.).
  14. Softball – Women’s Olympic Games 1996, the-sports.org [dostęp 2012-04-25] (ang.).
  15. Tennis Tournament Women’s Olympic Games 1996, the-sports.org [dostęp 2012-04-25] (ang.).
  16. Olympic Games – Tournament Women’s Olympic Games Doubles 1996, the-sports.org [dostęp 2012-04-25] (ang.).
  17. Tennis Tournament Men's Olympic Games 1996, the-sports.org [dostęp 2012-04-25] (ang.).
  18. Gymnastics – Olympic Games Artistic Gymnastics 1996 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-04-25] (ang.).
  19. a b c d Equestrian Olympic Games 1996 results, the-sports.org [dostęp 2012-04-25] (ang.).
  20. Canoeing Olympic Games Slalom 1996 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-04-25] (ang.).
  21. a b c d LA84 Fundation – official olympic reports, la84foundation.org [dostęp 2012-04-25] (ang.).
  22. a b Rowing – Olympic Games 1996 – results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 25 kwietnia 2012].
  23. a b Rowing – Olympic Games 1996 – results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 25 kwietnia 2012].
  24. The latest judo results, judoinside.com [dostęp 2012-04-25] (ang.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Listen to this article