Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.

Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000
Stany Zjednoczone
Kod MKOl USA
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2000
Sydney
Chorąży Cliff Meidl
Liczba zawodników 586 w 31 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 1.
Złoto
36
Srebro
24
Brąz
31
Razem
91

Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000 reprezentowało 586 zawodników, 333 mężczyzn i 253 kobiety.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja
Złoto
Maurice Greene
Lekkoatletyka
bieg na 100 m
Złoto
Michael Johnson
Lekkoatletyka
bieg na 400 m
Złoto
Angelo Taylor
Lekkoatletyka
bieg na 400 m przez płotki
Złoto
Nick Hysong
Lekkoatletyka
skok o tyczce
Złoto
Stacy Dragila
Lekkoatletyka
skok o tyczce
Złoto
Jon Drummond
Bernard Williams
Brian Lewis
Maurice Greene
Tim Montgomery (eliminacje)
Kenny Brokenburr (eliminacje)
Lekkoatletyka
sztafeta 4x100 m
Złoto
Tim Young
Ernie Young
Todd Williams
Brad Wilkerson
Ben Sheats
Bobby Seay
Anthony Sauders
Jon Rouch
Roy Oswalt
Mike Neill
Doug Mientkiewicz
Rick Krivda
Mike Kinkade
Marcus Jensen
Shane Heams
Chris George
Ryan Franklin
Adam Everett
Travis Dawkins
John Cotton
Sean Burroughs
Pat Borders
Kurt Ainsworth
Brent Abernathy
Baseball
Złoto
Steve Smith
Gary Payton
Vince Carter
Ray Allen
Vin Baker
Kevin Garnett
Tim Hardaway
Allan Houston
Jason Kidd
Antonio McDyess
Alonzo Mourning
Shareef Abdur-Rahim
Koszykówka
Złoto
Ruthie Bolton-Holifield
Teresa Edwards
Yolanda Griffith
Chamique Holdsclaw
Lisa Leslie
Nikki McCray
DeLisha Milton-Jones
Katie Smith
Dawn Staley
Sheryl Swoopes
Natalie Williams
Kara Wolters
Koszykówka
Złoto
Dain Blanton
Eric Fonoimoana
Siatkówka
Siatkówka plażowa
Złoto
Marty Nothstein
Kolarstwo
Sprint
Złoto
Laura Wilkinson
Skoki do wody
Platforma - 10 m
Złoto
David O’Connor
Jeździectwo
WKKW
Złoto
Magnus Liljedahl
Mark Reynolds
Żeglarstwo
Klasa Star
Złoto
Nancy Napolski-Johnson
Strzelectwo
Strzelanie od ruchomej tarczy z 10 m kobiet
Złoto
Laura Berg
Lisa Fernandez
Lori Harrigan
Michele Smith
Christie Ambrosi
Jennifer Brundage
Crystl Bustos
Sheila Cornell
Danielle Henderson
Jennifer McFalls
Stacey Nuveman
Leah O’Brien
Dot Richardson
Michelle Venturella
Christa Lee Williams
Softball
Złoto
Anthony Ervin
Pływanie
50 m stylem dowolnym mężczyzn
Złoto
Gary Hall Jr.
Pływanie
50 m stylem dowolnym mężczyzn
Złoto
Lenny Krayzelburg
Pływanie
100 m stylem grzbietowym mężczyzn
Złoto
Lenny Krayzelburg
Pływanie
200 m stylem grzbietowym mężczyzn
Złoto
Tom Malchow
Pływanie
200 m stylem motylkowym mężczyzn
Złoto
Tom Dolan
Pływanie
400 m stylem zmiennym mężczyzn
Złoto
Lenny Krayzelburg
Ian Crocker
Ed Moses
Gary Hall Jr.
Pływanie
4x100 m stylem zmiennym mężczyzn
Złoto
Brooke Bennett
Pływanie
400 m stylem dowolnym kobiet
Złoto
Brooke Bennett
Pływanie
800 m stylem dowolnym kobiet
Złoto
Megan Quann
Pływanie
100 m stylem klasycznym kobiet
Złoto
Misty Hyman
Pływanie
200 m stylem motylkowym kobiet
Złoto
Amy Van Dyken
Courtney Shealy
Jenny Thompson
Dara Torres
Pływanie
4x100 m stylem dowolnym kobiet
Złoto
Diana Munz
Samantha Arsenault
Jenny Thompson
Lindsay Benko
Pływanie
4x200 m stylem dowolnym kobiet
Złoto
Barbara Bedford
Megan Quann
Jenny Thompson
Dara Torres
Pływanie
4x100 m stylem zmiennym kobiet
Złoto
Steven López
Taekwondo
Waga lekka (68 kg)
Złoto
Venus Williams
Tenis ziemny
Gra pojedyncza kobiet
Złoto
Venus Williams
Serena Williams
Tenis ziemny
Gra podwójna kobiet
Złoto
Tara Nott-Cunningham
Podnoszenie ciężarów
Kategoria do 48 kg
Złoto
Brandon Slay
Zapasy
Kategoria 76 kg w stylu wolnym
Złoto
Rulon Gardner
Zapasy
Kategoria 130 kg w stylu klasycznym
Srebro
Vic Wunderle
Łucznictwo
Konkurs indywidualny mężczyzn
Srebro
Alvin Harrison
Lekkoatletyka
400 m mężczyzn
Srebro
Terrence Trammell
Lekkoatletyka
110 m przez płotki mężczyzn
Srebro
Lawrence Johnson
Lekkoatletyka
skok o tyczce
Srebro
Adam Nelson
Lekkoatletyka
pchnięcie kulą
Srebro
Ricardo Juarez
Boks
waga piórkowa (57 kg)
Srebro
Ricardo Williams
Boks
waga lekkopółśrednia (63,5 kg)
Srebro
Mari Holden
Kolarstwo
Jazda indywidualna na czas kobiet
Srebro
Brandi Chastain
Lorry Fair
Joe Fawcett
Julie Foudy
Mia Hamm
Kristine Lilly
Shannon MacMillan
Tiffeny Milbrett
Siri Mullinix
Cindy Parlow
Christie Pearce-Rampone
Nikki Serlenga
Kate Sobrero-Markgraf
Piłka nożna
Turniej kobiet
Srebro
Emily de Riel
Pięciobój nowoczesny
Turniej kobiet
Srebro
Ted Murphy
Sebastian Bea
Wioślarstwo
Dwójka bez sternika mężczyzn
Srebro
Bob Merrick
Paul Foerster
Żeglarstwo
Klasa 470
Srebro
Jennifer Isler
Sarah Glaser
Żeglarstwo
Klasa 470
Srebro
Aaron Peirsol
Pływanie
200 m stylem grzbietowym
Srebro
Ed Moses
Pływanie
100 m stylem klasycznym
Srebro
Tom Dolan
Pływanie
200 m stylem zmiennym
Srebro
Erik Vendt
Pływanie
400 m stylem zmiennym
Srebro
Neil Warker
Anthony Ervin
Gary Hall Jr.
Jason Lezak
Pływanie
4x100 m stylem dowolnym
Srebro
Jamie Rauch
Josh Davis
Scott Goldblatt
Klete Keller
Pływanie
4x200 m stylem dowolnym
Srebro
Diana Munz
Pływanie
400 m stylem dowolnym
Srebro
Kirsty Kowal
Pływanie
200 m stylem klasycznym
Srebro
Robin Beauregard
Ellen Estes
Courtney Johnson
Erika Lorenz
Heather Moody
Mo O’Toole
Berwice Orwig
Nicole Payne
Heather Petri
Kathy Sheehy
Coralie Simmons
Julie Swail-Ertel
Brenda Villa
Piłka wodna
Turniej kobiet
Srebro
Sammie Henson
Zapasy
Kategoria 54 kg w stylu wolnym
Srebro
Matt Lindland
Zapasy
Kategoria 76 kg w stylu klasycznym
Brąz
Vic Wunderle
Butch Johnson
Rod White
Łucznictwo
Konkurs drużynowy mężczyzn
Brąz
Mark Crear
Lekkoatletyka
110 m przez płotki
Brąz
John Godina
Lekkoatletyka
Pchnięcie kulą
Brąz
Chris Huffins
Lekkoatletyka
Dziesięciobój
Brąz
Melissa Morrison-Howard
Lekkoatletyka
100 m przez płotki
Brąz
Clarence Vinson
Boks
Waga kogucia (do 54 kg)
Brąz
Jermain Taylor
Boks
Waga lekkośrednia (do 71 kg)
Brąz
Lance Armstrong
Kolarstwo
Wyścig indywidualny
Brąz
Nina Fout
Karen O’Connor
David O’Connor
Linden Wiesman
Jeździectwo
WKKW drużynowo
Brąz
Susan Blinks
Robert Dover
Guenter Seidel
Christine Traurig
Jeździectwo
Dresaż drużynowo
Brąz
Christine Collins
Sarah Garner
Wioślarstwo
Dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet
Brąz
Karen Kraft
Missy Schwen-Ryan
Wioślarstwo
Dwójka bez sternika kobiet
Brąz
Jonathan i Charlie McKee
Żeglarstwo
Klasa 49er
Brąz
Todd Graves
Strzelectwo
Rzutki - skeet
Brąz
Kim Rhode
Strzelectwo
Rzutki - trap podwójny
Brąz
Gary Hall Jr.
Pływanie
100 m stylem dowolnym
Brąz
Klete Keller
Pływanie
400 m stylem dowolnym
Brąz
Chris Thompson
Pływanie
800 m stylem dowolnym
Brąz
Tom Wilkens
Pływanie
200 m stylem zmiennym
Brąz
Dara Torres
Pływanie
50 m stylem dowolnym
Brąz
Dara Torres
Pływanie
100 m stylem dowolnym
Brąz
Jenny Thompson
Pływanie
100 m stylem dowolnym
Brąz
Kaitlin Sandeno
Pływanie
800 m stylem dowolnym
Brąz
Amanda Beard
Pływanie
200 m stylem klasycznym
Brąz
Dara Torres
Pływanie
100 m stylem motylkowym
Brąz
Cristina Teuscher
Pływanie
200 m stylem zmiennym
Brąz
Michael Chang
Tenis ziemny
Turniej indywidualny mężczyzn
Brąz
Cheryl Haworth
Podnoszenie ciężarów
Kategoria +75 kg
Brąz
Terry Brands
Zapasy
Kategoria 58 kg w stylu wolnym
Brąz
Lincoln McIlrawy
Zapasy
Kategoria 69 kg w stylu wolnym
Brąz
Garrett Lowney
Zapasy
Kategoria 97 kg w stylu klasycznym

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000
Listen to this article