Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992.

Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992
Stany Zjednoczone
Kod MKOl USA
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1992
Albertville
Chorąży Bill Koch
Liczba zawodników 147 w 12 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 5.
Złoto
5
Srebro
4
Brąz
2
Razem
11

Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992 reprezentowało 147 zawodników. Był to szesnasty start Stanów Zjednoczonych na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Złoto
Kristi Yamaguchi
Łyżwiarstwo figurowe
Solistki
Złoto
Donna Weinbrecht
Narciarstwo dowolne
Jazda po muldach kobiet
Złoto
Cathy Turner
Short track
500 m kobiet
Złoto
Bonnie Blair
Łyżwiarstwo szybkie
500 m mężczyzn
Złoto
Bonnie Blair
Łyżwiarstwo szybkie
1000 m mężczyzn
Srebro
Hilary Lindh
Narciarstwo alpejskie
Zjazd kobiet
Srebro
Diann Roffe
Narciarstwo alpejskie
Gigant kobiet
Srebro
Paul Wylie
Łyżwiarstwo figurowe
Soliści
Srebro
Darcie Dohnal
Amy Peterson
Cathy Turner
Nikki Ziegelmeyer
Short track
Sztafeta kobiet
Brąz
Nancy Kerrigan
Łyżwiarstwo figurowe
Solistki
Brąz
Nelson Carmichael
Narciarstwo dowolne
Jazda po muldach mężczyzn

Wyniki reprezentantów Stanów Zjednoczonych

Biathlon

Mężczyźni

  • Duncan Douglas
sprint - 55. miejsce
bieg indywidualny - 59. miejsce
  • Jon Engen
bieg indywidualny - 70. miejsce
  • Curt Schreiner
sprint - 37. miejsce
bieg indywidualny - 51. miejsce
sprint - 32. miejsce
bieg indywidualny - 16. miejsce
  • Erich Wilbrecht
sprint - 49. miejsce
sztafeta - 13. miejsce

Kobiety

bieg indywidualny - 42. miejsce
sprint - 44. miejsce
bieg indywidualny - 34. miejsce
bieg indywidualny - 47. miejsce
bieg indywidualny - 64. miejsce
sprint - 25. miejsce
sprint - 21. miejsce
bieg indywidualny - 55. miejsce
sztafeta - 15. miejsce

Bobsleje

Mężczyźni

  • Brian Richardson
    Greg Harrell
Dwójki - 24. miejsce
Dwójki - 7. miejsce
Czwórki - 9. miejsce
  • Chuck Leonowicz
    Bob Weissenfels
    Bryan Leturgez
    Jeff Woodard
Czwórki - 11. miejsce

Biegi narciarskie

Mężczyźni

  • John Aalberg
10 km stylem klasycznym - 18. miejsce
Bieg łączony - 26. miejsce
50 km stylem dowolnym - 33. miejsce
  • John Bauer
10 km stylem klasycznym - 23. miejsce
Bieg łączony - 32. miejsce
  • Luke Bodensteiner
30 km stylem klasycznym - 27. miejsce
50 km stylem dowolnym - 43. miejsce
30 km stylem klasycznym - 49. miejsce
50 km stylem dowolnym - 56. miejsce
  • John Farra
10 km stylem klasycznym - 60. miejsce
Bieg łączony - 49. miejsce
  • Ben Husaby
10 km stylem klasycznym - 26. miejsce
Bieg łączony - 46. miejsce
  • Pete Vordenberg
30 km stylem klasycznym - 51. miejsce
50 km stylem dowolnym - 57. miejsce
  • John Aalberg
    Ben Husaby
    John Bauer
    Luke Bodensteiner
sztafeta - 12. miejsce

Kobiety

  • Ingrid Butts
5 km stylem klasycznym - 47. miejsce
Bieg łączony - 48. miejsce
  • Dorcas Denhartog
15 km stylem klasycznym - 44. miejsce
30 km stylem dowolnym - 45. miejsce
  • Nancy Fiddler
5 km stylem klasycznym - 25. miejsce
Bieg łączony - 29. miejsce
15 km stylem klasycznym - 27. miejsce
30 km stylem dowolnym - 29. miejsce
  • Sue Forbes
15 km stylem klasycznym - 41. miejsce
5 km stylem klasycznym - 56. miejsce
Bieg łączony - 52. miejsce
  • Leslie Thompson
5 km stylem klasycznym - 52. miejsce
Bieg łączony - 41. miejsce
  • Brenda White
15 km stylem klasycznym - 36. miejsce
30 km stylem dowolnym - 49. miejsce
  • Betsy Youngman
30 km stylem dowolnym - 43. miejsce
  • Nancy Fiddler
    Ingrid Butts
    Leslie Thompson
    Betsy Youngman
sztafeta - 13. miejsce

Hokej na lodzie

Mężczyźni

  • Greg Brown, Clark Donatelli, Ted Donato, Ted Drury, David Emma, Scott Gordon, Guy Gosselin, Bret Hedican, Steve Heinze, Sean Hill, Jim Johannson, Scott Lachance, Ray LeBlanc, Moe Mantha, Shawn McEachern, Marty McInnis, Joe Sacco, Tim Sweeney, Keith Tkachuk, Dave Tretowicz, C. J. Young, Scott Young - 4. miejsce

Kombinacja norweska

Mężczyźni

  • Ryan Heckman
Gundersen - 37. miejsce
  • Joe Holland
Gundersen - DNF
Gundersen - 40. miejsce
  • Todd Wilson
Gundersen - 39. miejsce
sztafeta - 8. miejsce

Łyżwiarstwo figurowe

Mężczyźni

soliści - 4. miejsce
soliści - 10. miejsce
  • Paul Wylie
soliści -

Kobiety

solistki - 4. miejsce
solistki -
solistki -

Pary

  • Natasha Kuchiki
    Todd Sand
Pary sportowe - 6. miejsce
  • Rachel Mayer
    Peter Breen
Pary taneczne - 15. miejsce
  • Jenni Meno
    Scott Wendland
Pary sportowe - 11. miejsce
  • April Sargent-Thomas
    Russ Witherby
Pary taneczne - 11. miejsce
  • Calla Urbanski
    Rocky Marval
Pary sportowe - 10. miejsce

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

  • Dave Besteman
1000 m - 20. miejsce
  • Dave Cruikshank
500 m - 22. miejsce
1000 m - 16. miejsce
1500 m - 24. miejsce
5000 m - 6. miejsce
  • Mark Greenwald
5000 m - 19. miejsce
10 000 m - 24. miejsce
500 m - 4. miejsce
1000 m - 26. miejsce
  • Jeff Klaiber
10 000 m - 27. miejsce
  • Nate Mills
500 m - 35. miejsce
  • Marty Pierce
500 m - 19. miejsce
  • Chris Shelley
1500 m - 32. miejsce
500 m - 13. miejsce
1000 m - 15. miejsce
  • Brian Wanek
1500 m - 12. miejsce
5000 m - 22. miejsce
10 000 m - 22. miejsce

Kobiety

500 m -
1000 m -
1500 m - 21. miejsce
  • Peggy Clasen
500 m - 22. miejsce
1000 m - 29. miejsce
  • Moira D'Andrea
1000 m - 32. miejsce
1500 m - 15. miejsce
3000 m - 15. miejsce
5000 m - 17. miejsce
  • Michelle Kline
500 m - 26. miejsce
1000 m - DNF
3000 m - 25. miejsce
5000 m - 24. miejsce
  • Tara Laszlo
1500 m - 27. miejsce
5000 m - 23. miejsce
  • Kristen Talbot
500 m - 17. miejsce
  • Angela Zuckerman
1500 m - 26. miejsce
3000 m - 22. miejsce

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

  • Reggie Crist
zjazd - 28. miejsce
gigant - DNF
slalom - 10. miejsce
  • A J Kitt
zjazd - 9. miejsce
supergigant - 23. miejsce
kombinacja - DNF
  • Joe Levins
slalom - DNF
zjazd - 20. miejsce
supergigant - 28. miejsce
kombinacja - 18. miejsce
  • Jeff Olson
supergigant - 13. miejsce
kombinacja - DNF
  • Rob Parisien
gigant - 20. miejsce
gigant - 25. miejsce
slalom - DNF
  • Chris Puckett
gigant - DNF
zjazd - 16. miejsce
supergigant - 17. miejsce
kombinacja - 16. miejsce
  • Kyle Wieche
slalom - 23. miejsce

Kobiety

  • Kristin Krone
kombinacja - DNF
zjazd -
supergigant - 17. miejsce
supergigant - DNF
gigant - 5. miejsce
slalom - 4. miejsce
  • Monique Pelletier
slalom - 18. miejsce
supergigant - DNF
gigant -
zjazd - 12. miejsce
kombinacja - 11. miejsce
  • Edie Thys
zjazd - 25. miejsce
gigant - DNF
supergigant - 8. miejsce
gigant - 7. miejsce
slalom - DNF
slalom - 20. miejsce

Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

  • Bob Aldighieri
jazda po muldach - 23. miejsce
jazda po muldach -
jazda po muldach - 15. miejsce
jazda po muldach - 13. miejsce

Kobiety

jazda po muldach - 21. miejsce
jazda po muldach - 22. miejsce
jazda po muldach - 6. miejsce
jazda po muldach -

Saneczkarstwo

Mężczyźni

  • Duncan Kennedy
jedynki - 10. miejsce
  • Robert Pipkins
jedynki - 21. miejsce
jedynki - 12. miejsce
dwójki - 9. miejsce
dwójki - 12. miejsce

Kobiety

jedynki - 5. miejsce
  • Erica Terwillegar
jedynki - 9. miejsce
  • Erin Warren
jedynki - 18. miejsce

Short track

Mężczyźni

1000 m - DNF

Kobiety

500 m -
1500 m - 21. miejsce
sztafeta -

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Skocznia normalna - 13. miejsce
Skocznia duża - 12. miejsce
Skocznia normalna - 51. miejsce
Skocznia duża - 36. miejsce
Skocznia normalna - 28. miejsce
Skocznia duża - 48. miejsce
Skocznia normalna - 38. miejsce
Skocznia duża - 36. miejsce
drużynowo - 12. miejsce
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992
Listen to this article