Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994.

Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994
Stany Zjednoczone
Kod MKOl USA
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1994
Lillehammer
Chorąży Cammy Myler
Liczba zawodników 147 w 12 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 5.
Złoto
6
Srebro
5
Brąz
2
Razem
13

Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994 reprezentowało 147 zawodników. Był to siedemnasty start Stanów Zjednoczonych na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Złoto
Tommy Moe
Narciarstwo alpejskie
Zjazd mężczyzn
Złoto
Diann Roffe
Narciarstwo alpejskie
Supergigant kobiet
Złoto
Cathy Turner
Short track
500 m kobiet
Złoto
Dan Jansen
Łyżwiarstwo szybkie
1000 m mężczyzn
Złoto
Bonnie Blair
Łyżwiarstwo szybkie
500 m kobiet
Złoto
Bonnie Blair
Łyżwiarstwo szybkie
1000 m kobiet
Srebro
Tommy Moe
Narciarstwo alpejskie
Supergigant mężczyzn
Srebro
Picabo Street
Narciarstwo alpejskie
Zjazd kobiet
Srebro
Nancy Kerrigan
Łyżwiarstwo figurowe
Solistki
Srebro
Elizabeth McIntyre
Narciarstwo dowolne
Jazda po muldach kobiet
Srebro
Randall Bartz
John Coyle
Eric Flaim
Andrew Gabel
Short track
Sztafeta mężczyzn
Brąz
Amy Peterson
Short track
500 m kobiet
Brąz
Karen Cashman
Amy Peterson
Cathy Turner
Nikki Ziegelmeyer
Short track
Sztafeta kobiet

Wyniki reprezentantów Stanów Zjednoczonych

Biathlon

Mężczyźni

  • Duncan Douglas
sprint - 65. miejsce
  • Jon Engen
bieg indywidualny - 64. miejsce
  • Dave Jareckie
sprint - 64. miejsce
  • Curt Schreiner
bieg indywidualny - 65. miejsce
  • Curt Schreiner
    Dave Jareckie
    Jon Engen
    Duncan Douglas
sztafeta - 14. miejsce

Kobiety

sprint - 51. miejsce
bieg indywidualny - 33. miejsce
sprint - 52. miejsce
bieg indywidualny - 17. miejsce
sprint - 24. miejsce
bieg indywidualny - 14. miejsce
bieg indywidualny - 32. miejsce
sprint - 64. miejsce
sztafeta - 8. miejsce

Bobsleje

Mężczyźni

  • Jim Herberich
    Chip Minton
Dwójki - 14. miejsce
Dwójki - 13. miejsce
Czwórki - 15. miejsce
Czwórki - DNF

Biegi narciarskie

Mężczyźni

  • John Aalberg
10 km stylem klasycznym - 45. miejsce
Bieg łączony - 33. miejsce
30 km stylem dowolnym - 43. miejsce
  • Luke Bodensteiner
10 km stylem klasycznym - 58. miejsce
Bieg łączony - 45. miejsce
30 km stylem dowolnym - 36. miejsce
  • Todd Boonstra
10 km stylem klasycznym - 41. miejsce
Bieg łączony - 41. miejsce
50 km stylem klasycznym - 39. miejsce
  • Ben Husaby
10 km stylem klasycznym - 52. miejsce
Bieg łączony - 43. miejsce
50 km stylem klasycznym - 53. miejsce
  • Marcus Nash
30 km stylem dowolnym - 65. miejsce
30 km stylem dowolnym - 45. miejsce
  • Pete Vordenberg
50 km stylem klasycznym - 49. miejsce
  • Justin Wadsworth
50 km stylem klasycznym - 35. miejsce
  • John Aalberg
    Ben Husaby
    Todd Boonstra
    Luke Bodensteiner
sztafeta - 13. miejsce

Kobiety

  • Ingrid Butts
5 km stylem klasycznym - 53. miejsce
Bieg łączony - 50. miejsce
5 km stylem klasycznym - 28. miejsce
Bieg łączony - 31. miejsce
15 km stylem dowolnym - 42. miejsce
30 km stylem klasycznym - 27. miejsce
  • Karen Petty
5 km stylem klasycznym - 59. miejsce
Bieg łączony - DNF
  • Leslie Thompson
5 km stylem klasycznym - 40. miejsce
Bieg łączony - 37. miejsce
15 km stylem dowolnym - 32. miejsce
  • Laura McCabe
15 km stylem dowolnym - 34. miejsce
  • Laura Wilson
15 km stylem dowolnym - 35. miejsce
30 km stylem klasycznym - 49. miejsce
  • Suzanne King
30 km stylem klasycznym - 51. miejsce
  • Dorcas Wonsavage
30 km stylem klasycznym - 40. miejsce
sztafeta - 10. miejsce

Hokej na lodzie

Mężczyźni

  • Mark Beaufait, Jim Campbell, Peter Ciavaglia, Ted Crowley, Ted Drury, Mike Dunham, Peter Ferraro, Brett Hauer, Darby Hendrickson, Chris Imes, Craig Johnson, Peter Laviolette, Jeff Lazaro, John Lilley, Todd Marchant, Matt Martin, Travis Richards, Barry Richter, Dave Roberts, Brian Rolston, Dave Sacco, Garth Snow – 5. miejsce

Kombinacja norweska

Mężczyźni

  • Ryan Heckman
Gundersen - 29. miejsce
  • Dave Jarrett
Gundersen - 36. miejsce
Gundersen - 13. miejsce
Gundersen - 30. miejsce
sztafeta - 7. miejsce

Łyżwiarstwo figurowe

Mężczyźni

soliści - 6. miejsce
  • Scott Davis
soliści - 8. miejsce

Kobiety

solistki - 8. miejsce
solistki -

Pary

  • Karen Courtland
    Todd Reynolds
Pary taneczne - 14. miejsce
  • Kyoko Ina
    Jason Dungjen
Pary sportowe - 9. miejsce
  • Jenni Meno
    Todd Sand
Pary sportowe - 5. miejsce
  • Elizabeth Punsalan
    Jerod Swallow
Pary taneczne - 15. miejsce

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

  • Dave Besteman
500 m - 27. miejsce
1000 m - 30. miejsce
  • Dave Cruikshank
500 m - 19. miejsce
500 m - 8. miejsce
1000 m -
  • Nate Mills
500 m - 20. miejsce
1000 m - 21. miejsce
1500 m - 37. miejsce
  • Brendan Eppert
1000 m - 35. miejsce
1500 m - 39. miejsce
1500 m - 22. miejsce
  • Brian Wanek
1500 m - 32. miejsce
5000 m - 30. miejsce

Kobiety

500 m -
1000 m -
1500 m - 4. miejsce
  • Peggy Clasen
500 m - 23. miejsce
  • Michelle Kline
500 m - DSQ
1000 m - 24. miejsce
1500 m - 20. miejsce
  • Kristen Talbot
500 m - 20. miejsce
1000 m - 23. miejsce
  • Chantal Bailey
1000 m - 31. miejsce
1500 m - 27. miejsce
3000 m - 22. miejsce
  • Angela Zuckerman
1500 m - 21. miejsce
3000 m - 19. miejsce
  • Chris Scheels
3000 m - 21. miejsce

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

supergigant - DNF
kombinacja - DNF
slalom - DNF
  • A J Kitt
zjazd - 17. miejsce
supergigant - DSQ
zjazd -
supergigant -
kombinacja - 5. miejsce
gigant - 9. miejsce
slalom - DNF
  • Harper Phillips
gigant - DNF
gigant - DNF
slalom - 7. miejsce
zjazd - 11. miejsce
supergigant - DSQ
kombinacja - 31. miejsce
gigant - 34. miejsce
slalom - DNF
zjazd - 38. miejsce
kombinacja - DNF

Kobiety

zjazd - 20. miejsce
supergigant - DNF
zjazd - 7. miejsce
supergigant - 13. miejsce
supergigant - 10. miejsce
  • Anne-Lise Parisien
gigant - 13. miejsce
slalom - DSQ
kombinacja - DSQ
  • Monique Pelletier
slalom - DSQ
kombinacja - 24. miejsce
supergigant -
gigant - DNF
zjazd - 27. miejsce
  • Carrie Sheinberg
slalom - 18. miejsce
zjazd -
kombinacja - 10. miejsce
gigant - 6. miejsce
slalom - DNF
gigant - DNF

Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

jazda po muldach - 8. miejsce
skoki akrobatyczne - 7. miejsce
jazda po muldach - 11. miejsce
jazda po muldach - 18. miejsce
jazda po muldach - 13. miejsce
skoki akrobatyczne - 5. miejsce
jazda po muldach - 19. miejsce

Kobiety

jazda po muldach - 8. miejsce
  • Tracy Evans
skoki akrobatyczne - 7. miejsce
jazda po muldach -
skoki akrobatyczne - 20. miejsce
skoki akrobatyczne - 13. miejsce
jazda po muldach - 7. miejsce

Saneczkarstwo

Mężczyźni

  • Duncan Kennedy
jedynki - DNF
  • Robert Pipkins
jedynki - 16. miejsce
jedynki - 5. miejsce
dwójki - 5. miejsce
dwójki - 4. miejsce

Kobiety

  • Bethany Calcaterra-McMahon
jedynki - 12. miejsce
jedynki - 11. miejsce
  • Erin Warren
jedynki - DNF

Short track

Mężczyźni

500 m - 19. miejsce
1000 m - 19. miejsce
500 m - 25. miejsce
1000 m - 10. miejsce
500 m - 14. miejsce
1000 m - 9. miejsce
sztafeta -

Kobiety

500 m -
1500 m - 13. miejsce
  • Erin Porter
1000 m -
1500 m - 8. miejsce
sztafeta -

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Skocznia normalna - 48. miejsce
Skocznia duża - 46. miejsce
Skocznia normalna - 35. miejsce
Skocznia duża - 50. miejsce
Skocznia normalna - 33. miejsce
Skocznia duża - 35. miejsce
Skocznia normalna - 44. miejsce
Skocznia duża - 53. miejsce
drużynowo - 11. miejsce

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994
Listen to this article