Szwajcaria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Szwajcaria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.

Szwajcaria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Szwajcaria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Szwajcaria
Kod MKOl CHE
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1920
Antwerpia
Chorąży Luigi Antognini
Liczba zawodników 77 w 45 konkurencjach w 13 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 13..
Złoto
2
Srebro
2
Brąz
7
Razem
11

Szwajcarię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 reprezentowało 77 zawodników (nie wystąpiła żadna kobieta). Był to siódmy start reprezentacji Szwajcarii na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Willy Brüderlin, Max Rudolf, Paul Rudolf, Hans Walter, Paul Staub
Wioślarstwo
Czwórka ze sternikiem 6:54,0 min[1]
Złoto
Robert Roth
Zapasy
Styl wolny waga ciężka
Srebro
Fritz Hünenberger
Podnoszenie ciężarów
waga lekkociężka 277,5 kg[2]
Srebro
Charles Courant
Zapasy
Styl wolny waga półciężka
Brąz
Eugène Ryther
Podnoszenie ciężarów
waga piórkowa 210 kg[2]
Brąz
Eugene Addor, Joseph Jehle, Fritz Kuchen, Werner Schneeberger, Weibel
Strzelectwo
Karabin wojskowy 300 i 600 m leżąc drużynowo 563 pkt[3]
Brąz
Fritz Kuchen
Strzelectwo
Karabin wojskowy 300 m leżąc indywidualnie 59 pkt[3]
Brąz
Gustave Amoudruz, Ulrich Fahrner, Fritz Kuchen, Werner Schneeberger, Bernhard Siegenthaler
Strzelectwo
Karabin dowolny 3 postawy drużynowo 4698 pkt[3]
Brąz
Gustave Amoudruz, Hans Egli, Domenico Giambonini, Joseph Jehle, Fritz Zulauf
Strzelectwo
Pistolet wojskowy 30 m drużynowo 1270 pkt[3]
Brąz
Fritz Zulauf
Strzelectwo
Pistolet wojskowy 30 m indywidualnie 269 pkt[3]
Brąz
Édouard Candeveau, Alfred Felber, Paul Piaget
Wioślarstwo
Dwójka ze sternikiem

Skład kadry

Boks

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Willy Reichenbach waga półśrednia Wielka Brytania Alexander Ireland
P
Nie awansował

Hokej na lodzie

Reprezentacja mężczyzn

  • Rodolphe Cuendet
  • Louis Dufour, Jr.
  • Max Holzboer
  • Marius Jaccard
  • Bruno Leuzinger
  • Paul Lob
  • René Savoie
  • Max Sillig

Turniej o złoty medal

Ćwierćfinał

Stany Zjednoczone  29:0  Szwajcaria

Turniej o brązowy medal

Półfinał

Szwecja  4:0  Szwajcaria

Reprezentacja Szwajcarii została sklasyfikowana na 5. miejscu

Lekkoatletyka

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m August Waibel b.d 4. Nie awansował
Josef Imbach 11,0 2. 11,1 3. Nie awansował
200 m August Waibel b.d 4. Nie awansował
Josef Imbach 23,5 2. 23,1 2. Nie ukończył biegu Nie awansował
800 m Paul Martin 1:59,0 6. Nie awansował
5000 m Alfred Gaschen 16:03,0 5. Nie awansował
10 000 m Alfred Gaschen 34:38,4 5. Nie ukończył biegu
Oscar Garin 33:04,4 5. b.d 9.
110 m przez płotki Willi Moser Nie ukończył biegu Nie awansował
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn August Waibel
Walter Leibundgut
Adolf Rysler
Josef Imbach
44,2 4. Nie awansowali
chód na 3 km Stanislas Anselmetti Dyskwalifikacja Nie awansował
chód na 10 km Nie ukończył wyścigu Nie awansował

Konkurencje techniczne

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
skok w dal Hans Kindler 6,340 15. Nie awansował
pchnięcie kulą Luigi Antognini 10,320 19. Nie awansował
Zawodnik Konkurencje Wyniki Punkty Miejsce
Ernst Gerspach dziesięciobój bieg 100 m 12,0 666,8 7.
skok w dal 6,0 608,0 13.
pchnięcie kulą 10,59 525 17.
skok wzwyż 1,60 538 11.
bieg 400 m 57,0 669,12 17.
rzut dyskiem 32,78 527,66 10.
bieg na 110 m przez płotki 17,2 791,0 10.
skok o tyczce 3,10 541,0 7.
rzut oszczepem 41,88 474,200 7.
bieg na 1500 m 5:02,3 607,0 11.
Finał 5947,780 9.
Constant Bucher bieg 100 m 11,8 714,4 5.
skok w dal 5,850 571,250 16.
pchnięcie kulą 9,71 437 21.
skok wzwyż 1,45 328 21.
bieg 400 m 56,0 706,72 13.
rzut dyskiem 32,43 514,36 11.
bieg na 110 m przez płotki 19,2 601,0 15.
skok o tyczce 2,90 433 10.
rzut oszczepem 36,46 325,150 10.
bieg na 1500 m 4:56,4 642,4 7.
Finał 5273,280 10.

Łyżwiarstwo figurowe

Zawodnik Konkurencja Nota Pozycja
Alfred Mégroz Soliści 52,5 8.

Piłka wodna

  • Albert Mondet
  • Charles Biefer
  • Charles Horn
  • Henri Demiéville
  • Jean Jenni
  • Armand Boppart
  • René Ricolfi-Doria

Turniej główny

1/8 Finału

Reprezentacja Szwajcarii została sklasyfikowana na 9. miejscu.

Pływanie

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Jean Jenni b.d 5. Nie awansował
400 m dowolnym René Ricolfi-Doria b.d 5. Nie awansował
1500 m dowolnym Nie ukończył wyścigu Nie awansował
Hans Drexler b.d 4. Nie awansował
400 m klasycznym Henri Demiéville 7:12,4 2. b.d 4. Nie awansował

Podnoszenie ciężarów

Konkurencja Zawodnik Wynik Pozycja
waga piórkowa Eugène Ryter 210
waga lekkociężka Fridriech Hünenberger 277,5

Skoki do wody

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
trampolina 3m Paul Knuchel 431,35 7. Nie awansował

Strzelectwo

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
pistolet wojskowy 30 m Fritz Zulauf 269
pistolet wojskowy drużynowo Fritz Zulauf
Joseph Jehle
Gustave Amoudruz
Hans Egli
Domenico Giambonini
1270
pistolet dowolny drużynowo Fritz Zulauf
Domenico Giambonini
Hans Egli
Gustave Amoudruz
Bernhard Siegenthaler
2136 9.
karabin dowolny 3 pozycje Fritz Kuchen 961 b.d
Gustave Amoudruz 959 b.d
Werner Schneeberger 947 b.d
Ulrich Fahrner 925 b.d
Bernhard Siegenthaler 906 b.d
karabin dowolny 3 pozycje drużynowo Fritz Kuchen
Gustave Amoudruz
Werner Schneeberger
Ulrich Fahrner
Bernhard Siegenthaler
4698
karabin wojskowy 300 m leżąc Fritz Kuchen 59
karabin wojskowy leżąc 300 m drużynowo Fritz Kuchen
Albert Tröndle
Arnold Rösli
Walter Lienhard
Caspar Widmer
281 4.
karabin wojskowy stojąc 300 m drużynowo Fritz Kuchen
Albert Tröndle
Arnold Rösli
Walter Lienhard
Caspar Widmer
234 8.
karabin wojskowy leżąc 600 m drużynowo Fritz Kuchen
Albert Tröndle
Arnold Rösli
Walter Lienhard
Caspar Widmer
279 6.
karabin wojskowy leżąc 300 i 600 m drużynowo Werner Schneeberger
Joseph Jehle
Weibel
Fritz Kuchen
Eugene Addor
563

Szermierka

Konkurencja Zawodnik 1 runda Ćwierćfinał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
szpada indywidualnie Frédéric Fitting Holandia Jan Van der Wiel
Portugalia António Mascarenhas
Grecja Evangelos Skotidas
Belgia Maurice Dewee
Wielka Brytania Roland Willoughby
Dania Kay Schrøder
Szwecja Bertil Uggla
Nie awansował
Edouard Fitting Czechosłowacja Josef Javůrek
Dania Poul Rasmussen
Francja Frédéric Dubourdieu
Belgia Ernest Gevers
Szwecja Carl Gripenstedt
Portugalia Frederico Paredes
Holandia Louis Delaunoij
Stany Zjednoczone Raymond Dutcher
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Szwecja Nils Hellsten
Francja Alexandre Lippmann
Dania Einar Levison
Belgia Orphile de Montigny
Włochy Dino Urbani
Portugalia Henrique da Silveira
Belgia Victor Boin
Holandia Wouter Brouwer
Francja Georges Casanova
Wielka Brytania Robin Dalglish
Nie awansował
Eugène Empeyta Szwecja Nils Hellsten
Portugalia Ruimondo Mayer
Belgia Joseph de Craecker
Czechosłowacja Otakar Švorčík
Francja Alexandre Lippmann
Wielka Brytania Martin Holt
Dania Georg Hegner
Grecja Vasilios Zarkadis
Nie awansował
Henri Jacquet Belgia Orphile de Montigny
Czechosłowacja Viliam Tvrský
Holandia Adrianus de Jong
Portugalia Henrique da Silveira
Włochy Giovanni Canova
Szwecja David Warholm
Wielka Brytania Ronald Campbell
Francja Georges Casanova
Nie awansowała
Louis de Tribolet Ahmed Hassanein
Włochy Dino Urbani
Wielka Brytania Robin Dalglish
Dania Otto Baerentzen
Francja Armand Massard
Portugalia Manuel Queiróz
Holandia Félix Vigeveno
Stany Zjednoczone Leonard Schoonmaker
P
P
P
P
P
W
W
W
Nie awansował
szpada drużynowo Henri Jacquet
Léopold Montagnier
Franz Wilhelm
Frédéric Fitting
Eugène Empeyta
Louis de Tribolet
John Albaret
Édouard Fitting
 Francja
 Stany Zjednoczone
 Wielka Brytania
 Czechosłowacja
P
W
W
W
 Włochy
 Belgia
 Francja
 Portugalia
 Stany Zjednoczone
P
P
P
P
W
5.

Tenis ziemny

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda 3 runda Ćwierćfinały Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Singiel (m) Cesare Colombo Francja Jacques Brugnon
P 0:3
(4:6,5:7,4:6)
Nie awansował 17.
Charles Simon Enrique de Satrústegui
W 3:2
(3:6,8:6,6:2,8:6,6:2)
Szwecja Jarl Malmström
P 0:3
(2:6,2:6,0:5)
Nie awansował 9.
Hanns Syz Belgia Albert Lammens
P 1:3
(3:6,4:6,6:3,7:5)
Nie awansował 32.
debel (m) Charles Simon
Hanns Syz
Mino Balbi di Robecco
Cesare Colombo
P 1:3
(3:6,5:7,6:4,4:6)
Nie awansowali 9.

Wioślarstwo

Konkurencja Zawodnik Runda 1 Ćwierćfinał Półfinał Finał Pozycja
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Jedynka Albert Lammens 7:49,0 2. Nie awansował
dwójka ze sternikiem Édouard Candeveau
Alfred Felber
Paul Piaget
8:50,0 1. b.d 3
Czwórka ze sternikiem Willy Brüderlin
Max Rudolf
Paul Rudolf
Hans Walter
Paul Staub
7:03,0 1. 6:54,0 1.
ósemka Hans Walter
Max Rudolf
Willy Brüderlin
Paul Rudolf
P. Baur
Franz Türler
Charles Freuler
Rudolf Bosshard
Paul Staub
6:21,4 2. Nie awansowali

Zapasy

Konkurencja Zawodnik 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał/Walka o 3. miejsce Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl wolny waga piórkowa Daniel Kaiser wolny los Stany Zjednoczone Charles Ackerly
p
Nie awansował
styl wolny waga średnia Otto Bron wolny los Finlandia Eino Leino
p
Nie awansował
styl wolny waga półciężka Charles Courant wolny los Związek Południowej Afryki Jan van Rensburg
W
Stany Zjednoczone John Redman
W
Szwecja Anders Larsson
p
styl wolny waga ciężka Robert Roth Finlandia Jussi Salila
W
Stany Zjednoczone Fred Meyer
W
Stany Zjednoczone Nat Pendleton
W

Przypisy

  1. Events - worldrowing.com (ang.). worldrowing.com.
  2. a b Weightlifting - Olympic Games 1920 results (ang.). the-sports.org.
  3. a b c d e Shootong sports - Olympic Games 1920 results (ang.). the-sports.org.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Szwajcaria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Listen to this article