Szwajcaria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
lista w projekcie Wikimedia / Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Drogi AI, mówmy krótko, odpowiadając po prostu na te kluczowe pytania:
Czy możesz wymienić najważniejsze fakty i statystyki dotyczące Szwajcaria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924?
Podsumuj ten artykuł dla 10-latka
POKAŻ WSZYSTKIE PYTANIA
Szwajcarię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 reprezentowało 141 zawodników: 136 mężczyzn i 5 kobiet. Był to siódmy start reprezentacji Szwajcarii na letnich igrzyskach olimpijskich.
Szybkie fakty Kod MKOl, Liczba zawodników ...
Kod MKOl |
SUI | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1924 Paryż | ||||||
Liczba zawodników |
141 w 74 konkurencjach w 17 dyscyplinach | |||||
|
Zamknij
Więcej informacji Medal, Zawodnik ...
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja | Rezultat |
---|---|---|---|---|
Złoto | August Güttinger | Gimnastyka | ćwiczenia na poręczach | 21,630 pkt[1] |
Złoto | Josef Wilhelm | Gimnastyka | ćwiczenia na koniu z łękami | 21,230 pkt[1] |
Złoto | Alphonse Gemuseus | Jeździectwo | skoki przez przeszkody indywidualnie | 6,0[2] |
Złoto | Édouard Candeveau, Alfred Felber, Émile Lachapelle | Wioślarstwo | dwójka ze sternikiem | 8:39,0[3] |
Złoto | Émile Albrecht, Alfred Probst, Eugen Sigg, Hans Walter, Émile Lachapelle | Wioślarstwo | Czwórka ze sternikiem | 7:18,4[3] |
Złoto | Hermann Gehri | Zapasy | waga półśrednia styl wolny | |
Złoto | Fritz Hagmann | Zapasy | waga średnia styl wolny | |
Srebro | Jean Gutweniger | Gimnastyka | ćwiczenia na drążku | 19,236 pkt[1] |
Srebro | Jean Gutweniger | Gimnastyka | ćwiczenia na koniu z łękami | 21,130 pkt[1] |
Srebro | Alphonse Gemuseus, Werner Stuber, Hans Bühler | Jeździectwo | skoki przez przeszkody drużynowo | 50 pkt[2] |
Srebro | Paul Martin | Lekkoatletyka | bieg na 800 m mężczyzn | 1:52,6[4] |
Srebro | Willy Schärer | Lekkoatletyka | bieg na 1500 m mężczyzn | 3:55,0[4] |
Srebro | Hans Pulver, Adolphe Reymond, Rudolf Ramseyer, August Oberhauser, Paul Schmiedlin, Aron Pollitz, Karl Ehrenbolger, Robert Pache, Walter Dietrich, Max Abegglen, Paul Fässler, Félix Bédouret, Adolphe Mengotti, Paul Sturzenegger, Edmond Kramer | Piłka nożna | turniej mężczyzn | W finale ulegli reprezentacji Urugwaju 0:3[5] |
Srebro | Fritz Hünenberger | Podnoszenie ciężarów | waga półciężka | 490,0 kg[6] |
Srebro | Henri Wernli | Zapasy | waga ciężka styl wolny | |
Brąz | Hans Grieder, August Güttinger, Jean Gutweniger, Georges Miez, Otto Pfister, Antoine Rebetez, Carl Widmer, Josef Wilhelm | Gimnastyka | wielobój drużynowo | 816,661 pkt[1] |
Brąz | Antoine Rebetez | Gimnastyka | ćwiczenia na koniu z łękami | 20,500 pkt[1] |
Brąz | August Güttinger | Gimnastyka | Wspinanie się po linie | 7,8[1] |
Brąz | Arthur Reinmann | Podnoszenie ciężarów | waga piórkowa | 382,5 kg[6] |
Brąz | Josias Hartmann | Strzelectwo | karabin 50m leżąc indywidualnie | 394 pkt[7] |
Brąz | Josef Schneider | Wioślarstwo | jedynka mężczyzn | 8:01,1[3] |
Brąz | Rudolf Bosshard, Heinrich Thoma | Wioślarstwo | dwójka podwójna | |
Brąz | Émile Albrecht, Alfred Probst, Eugen Sigg, Hans Walter | Wioślarstwo | czwórka bez sternika | |
Brąz | Otto Müller | Zapasy | waga półśrednia styl wolny | |
Brąz | Charles Courant | Zapasy | waga półciężka styl wolny | |
Zamknij