Szwajcaria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Szwajcaria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.

Szwajcaria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Szwajcaria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
Szwajcaria
Kod MKOl SUI
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1924
Antwerpia
Liczba zawodników 141 w 74 konkurencjach w 17 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 6..
Złoto
7
Srebro
8
Brąz
10
Razem
25

Szwajcarię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 reprezentowało 141 zawodników: 136 mężczyzn i 5 kobiet. Był to siódmy start reprezentacji Szwajcarii na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
August Güttinger
Gimnastyka
ćwiczenia na poręczach 21,630 pkt[1]
Złoto
Josef Wilhelm
Gimnastyka
ćwiczenia na koniu z łękami 21,230 pkt[1]
Złoto
Alphonse Gemuseus
Jeździectwo
skoki przez przeszkody indywidualnie 6,0[2]
Złoto
Édouard Candeveau, Alfred Felber, Émile Lachapelle
Wioślarstwo
dwójka ze sternikiem 8:39,0[3]
Złoto
Emile Albrecht, Alfred Probst, Eugen Sigg, Hans Walter, Walter Lossli
Wioślarstwo
Czwórka ze sternikiem 7:18,4[3]
Złoto
Hermann Gehri
Zapasy
waga półśrednia styl wolny
Złoto
Fritz Hagmann
Zapasy
waga średnia styl wolny
Srebro
Jean Gutweniger
Gimnastyka
ćwiczenia na drążku 19,236 pkt[1]
Srebro
Jean Gutweniger
Gimnastyka
ćwiczenia na koniu z łękami 21,130 pkt[1]
Srebro
Alphonse Gemuseus, Werner Stuber, Hans Bühler
Jeździectwo
skoki przez przeszkody drużynowo 50 pkt[2]
Srebro
Paul Martin
Lekkoatletyka
bieg na 800 m mężczyzn 1:52,6[4]
Srebro
Willy Schärer
Lekkoatletyka
bieg na 1500 m mężczyzn 3:55,0[4]
Srebro
Hans Pulver, Adolphe Reymond, Rudolf Ramseyer, August Oberhauser, Paul Schmiedlin, Aron Pollitz, Karl Ehrenbolger, Robert Pache, Walter Dietrich, Xam Abegglen, Paul Fässler, Félix Bédouret, Adolphe Mengotti, Paul Sturzenegger, Edmond Kramer
Piłka nożna
turniej mężczyzn W finale ulegli reprezentacji Urugwaju 0:3[5]
Srebro
Fritz Hünenberger
Podnoszenie ciężarów
waga półciężka 490,0 kg[6]
Srebro
Henri Wernli
Zapasy
waga ciężka styl wolny
Brąz
Hans Grieder, August Güttinger, Jean Gutweninger, Georges Miez, Otto Pfister, Antoine Rebetez, Carl Widmer, Josef Wilhelm
Gimnastyka
wielobój drużynowo 816,661 pkt[1]
Brąz
Antoine Rebetez
Gimnastyka
ćwiczenia na koniu z łękami 20,500 pkt[1]
Brąz
August Güttinger
Gimnastyka
Wspinanie się po linie 7,8[1]
Brąz
Arthur Reinmann
Podnoszenie ciężarów
waga piórkowa 382,5 kg[6]
Brąz
Josias Hartmann
Strzelectwo
karabin 50m leżąc indywidualnie 394 pkt[7]
Brąz
Josef Schneider
Wioślarstwo
jedynka mężczyzn 8:01,1[3]
Brąz
Rudolf Bosshard, Heinrich Thoma
Wioślarstwo
dwójka podwójna
Brąz
Emile Albrecht, Alfred Probst, Eugen Sigg, Hans Walter
Wioślarstwo
czwórka bez sternika
Brąz
Otto Müller
Zapasy
waga półśrednia styl wolny
Brąz
Charles Courant
Zapasy
waga półciężka styl wolny

Skład kadry

Boks

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
R. Nyffeler waga musza BYE Kanada Stephen Rennie
P
NQ 9.
Johann Weidel waga kogucia BYE Antonio Sánchez
P
NQ 9.
Jacques Sauthie waga piórkowa BYE Bruno Petrarca
P
NQ 9.
Louis Sauthier waga półśrednia Belgia Jean Delarge
P
NA 17.
Teodor Stauffer Austria Alexander Decker
W
Argentyna Alfredo Santoro
W
Irlandia Patrick Dwyer
P
NQ 5.
Erich Siebert waga średnia BYE Wielka Brytania Harry Mallin
P
NQ 9.
Georges Givel Luksemburg Jules Steichen
W
Wielka Brytania John Elliott
P
NQ 9.

Gimnastyka

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
August Güttinger wielobój indywidualnie 105,176 7.
Jean Gutweniger 102,342 14.
Hans Grieder 99,646 22.
Georges Miez 98,796 23.
Josef Wilhelm 97,096 25.
Otto Pfister 95,746 28.
Carl Widmer 94,936 32.
Antoine Rebetez 89,583 38.
August Güttinger
Jean Gutweninger
Hans Grieder
Georges Miez
Josef Wilhelm
Otto Pfister
Carl Widmer
Antoine Rebetez
wielobój drużynowo 816,661
August Güttinger skok przez konia wzdłuż 9,08 17.
Jean Gutweninger 8,37 23.
Otto Pfister 8,33 24.
Georges Miez 8,17 25.
Hans Grieder 7,08 41.
Josef Wilhelm 6,87 46.
Carl Widmer 4,83 57.
Antoine Rebetez 0,0 67.
Hans Grieder skok przez konia wszerz 9,17 29.
Josef Wilhelm 9,06 34.
Otto Pfister 8,86 39.
Georges Miez 8,70 42.
Jean Gutweninger 8,50 46.
August Güttinger 8,41 48.
Antoine Rebetez 7,80 62.
Carl Widmer 7,66 63.
August Güttinger ćwiczenia na poręczach 21,63
Josef Wilhelm 21,40 4.
Jean Gutweninger 21,26 8.
Hans Grieder 20,94 12.
Georges Miez 20,36 21.
Carl Widmer 19,76 31.
Antoine Rebetez 19,08 35.
Otto Pfister 18,96 39.
Jean Gutweninger ćwiczenia na drążku 19,236
Antoine Rebetez 19,053 4.
Georges Miez 19,050 5.
August Güttinger 18,886 .
Josef Wilhelm 17,150 22.
Hans Grieder 16,946 24.
Otto Pfister 16,920 25.
Carl Widmer 16,190 31.
Antoine Rebetez ćwiczenia na kółkach 17,920 30.
Jean Gutweninger 17,846 32.
August Güttinger 17,570 37.
Josef Wilhelm 17,386 40.
Otto Pfister 17,246 41.
Hans Grieder 17,070 43.
Carl Widmer 16,996 44.
Georges Miez 16,686 45.
Josef Wilhelm ćwiczenia na koniu z łękami 21,230
Jean Gutweniger 21,130
Antoine Rebetez 20,730
Carl Widmer 20,500 4.
August Güttinger 19,600 8.
Georges Miez 18,830 14.
Hans Grieder 18,440 15.
Otto Pfister 18,430 16.
August Güttinger wspinanie po linie 10 (7,8 S)
Hans Grieder 10 (9,0 S) 18.
Carl Widmer 9 (9,2 s) 23.
Georges Miez 7 (9,6 s) 31.
Otto Pfister 7 (9,6 s) 31.
Jean Gutweninger 6 (9,8 s) 35.
Antoine Rebetez 5 (10,2 s) 41.
Josef Wilhelm 4 (10,4 s) 45.

Jeździectwo

Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Wynik Poz.
Ujeżdżenie indywidualnie Henri von der Weid Uhlard 243,2 7.
Adolphe Mercier Knabe 223,6 16.
Werner Stuber Queen-Mary 206,2 20.
Charles Schlumberger Kincses 189,4 21.
Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Punkty karne Miejsce
Skoki indywidualnie Alphonse Gemuseus Lucette 6,00
Werner Stuber Girandole 20,00 14.
Hans Bühler Sailor Boy 24,00 20.
Henri von der Weld Admiral 24,00 21.
Skoki drużynowo Alphonse Gemuseus
Werner Stuber
Hans Bühler
Henri von der Weld
jak wyżej 50,00
Konkurencja Zawodnik Koń Ujeżdżenie Próba terenowa Skoki Razem Pozycja
WKKW indywidualnie Hans Bühler Mikosch 156 1161,5 160 1477,5 14.
Charles Stoffel Kreuzritter 149 1077,0 240 1466,0 15.
Werner Fehr Prahlhans 152 1042,5 200 1395,0 18.
René de Ribeaupierre Adel 100 724,5 80 904,5 28.
WKKW drużynowo Hans Bühler
Charles Stoffel
Werner Fehr
René de Ribeaupierre
jak wyżej punktacja jak wyżej 4338,5 4.

Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Albert Blattmann jazda indywidualna na czas (m) 6:34:09,0 5.
Otto Lehner 6:43:39,0 14.
Georg Antenen 6:53:27,0 21.
Fritz Bossi 7:05:43,4 28.
Albert Blattmann
Otto Lehner
Georg Antenen
Fritz Bossi
jazda drużynowa na czas (m) 20:11:15,0 4.

Kolarstwo torowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Repasaże Ćwierćfinał Repasaże Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce
sprint Louis Mermillod Holandia Jacob Meijer
Ferenc Uhereczky
b.d 2. Ferenc Uhereczky
Czechy Oldřich Červinka
b.d 1. Francesco Del Grosso
Polska Franciszek Szymczyk
b.d 2. Belgia Pierre De Bruyne
János Grimm
Wielka Brytania George Owen
b.d 1. Francja Jean Cugnot
Australia George Dempsey
b.d 3. NQ
wyścig na dochodzenie drużynowy Ernst Leutert
Arnold Nötzli
Ernst Richli
Gottfried Weilenmann
 Czechy 5:23,0 1. N/A  Francja 5:21,6 2. N/A NQ 5.

Lekkoatletyka

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m Walter Strebi 11,2 2. DNS NQ
Karl Borner b.d 3. NQ
David Moriaud b.d 4. NQ
200 m Karl Borner b.d 3. NQ
400 m Josef Imbach 51,8 1. 48,0 OR 1. 48,3 2. DNF
Christian Simmen b.d 5. NQ
800 m Paul Martin 2:00,2 1. N/A 1:55,6 3. 1:52,6
1500 m Willy Schärer N/A 4:06,6 1. 3:55,0
5000 m William Marthe N/A DNF NQ
110 m przez płotki Willi Moser b.d 2. N/A 16,1 5. NQ
Victor Moriaud b.d 3. N/A NQ
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn Karl Borner
Heinz Hemmi
Josef Imbach
Victor Moriaud
42,2 1. N/A 42,2 2. DSQ
chód na 10 km Arthur Tell Schwab N/A b.d 3. 49:50,0 5.

Konkurencje techniczne

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
skok w dal Adolf Meier 6,61 17. NQ
pchnięcie kulą Werner Nüesch 12,45 21. NQ
Otto Garnus 12,12 23. NQ
rzut dyskiem Werner Nüesch 38,205 16. NQ
Otto Garnus 35,16 26. NQ
rzut oszczepem Hans Wipf 48,57 21. NQ
Willi Moser 46,80 25. NQ
Zawodnik Konkurencje Wyniki Punkty Miejsce
Constant Bucher pięciobój skok w dal 6,170 21 21.
rzut oszczepem 38,95 24 24.
Bieg na 200 m 24,4 18 18.
rzut dyskiem DNS
Bieg na 1500 m DNS
Finał 63 22.
Ernst Gerspach dziesięciobój bieg 100 m 11,4 809,6 2.
skok w dal 6,46 720,7 9.
pchnięcie kulą 10,355 501,5 21.
skok wzwyż 1,70 678 8.
bieg 400 m 53,4 804,48 9.
bieg na 110 m przez płotki 16,8 829 5.
rzut dyskiem 33,91 570,60 8.
skok o tyczce 3,40 703,0 4.
rzut oszczepem 44,82 555,05 10.
bieg na 1500 m 5:08,2 571,6 13.
Finał 6743,53 6.
Constant Bucher bieg 100 m 11,4 809,6 2.
skok w dal 6,12 637,4 25.
pchnięcie kulą 9,71 437,0 28
skok wzwyż 1,60 538 21.
bieg 400 m 54,0 781,92 12.
bieg na 110 m przez płotki 18,4 677 20.
rzut dyskiem 34,78 603,66 6.
skok o tyczce 2,90 433,0 16.
rzut oszczepem 39,415 406,4125 17.
bieg na 1500 m 4:57,2 637,6 11.
Finał 5961,5925 15.
Adolf Meier bieg 100 m 11,6 762,0 8.
skok w dal 6,175 650,875 22.
pchnięcie kulą 10,00 466,0 25.
skok wzwyż 0 0 NM
bieg 400 m 55,2 736,8 1.
bieg na 110 m przez płotki 17,0 810 8.
rzut dyskiem DNS
skok o tyczce DNS
rzut oszczepem DNS
bieg na 1500 m DNS
Finał DNF

Piłka nożna

Reprezentacja mężczyzn

Runda 1

25 maja 1924
15:30
Szwajcaria 
Sturzenegger Gol 2'43'68'85'
Dietrich Gol 14'
Abegglen Gol 41'50'58'
Ramseyer Gol 63' (k.)
9–0  Litwa Stade Pershing, Vincennes
Widzów: 8,110
Sędzia: Antonio Scamoni (ITA)

Runda 2

28 maja 1924
17:00
Szwajcaria 
Dietrich Gol 79'
1–1 (dogrywka)  Czechosłowacja
Sloup Gol 21' (k.)
Stade Bergeyre
Widzów: 12,000
Sędzia: P. Chr. Andersen (NOR)
30 maja 1924
17:00
Szwajcaria 
Pache Gol 87'
1–0  Czechosłowacja Stade Bergeyre
Widzów: 10,000
Sędzia: Marcel Slawik (FRA)

Ćwierćfinał

2 czerwca 1924
17:00
Szwajcaria 
2–1  Włochy
Della Valle Gol 52'
Stade Bergeyre
Widzów: 12,000
Sędzia: Johannes Mutters (NED)

Półfinał

5 czerwca 1924
17:00
Szwajcaria 
Abegglen Gol 15'77'
2–1  Szwecja
Kock Gol 41'
Stade Olympique, Colombes
Widzów: 7,448
Sędzia: Mihaly Ivancsics (HUN)

Finał

9 czerwca 1924
16:30
Urugwaj 
Petrone Gol 9'
Cea Gol 65'
Romano Gol 82'
3–0  Szwajcaria Stade Olympique, Colombes
Widzów: 41,000
Sędzia: Marcel Slawik (FRA)

Piłka wodna

  • Charles Biefer
  • Henri Demiéville
  • Robert Girod
  • Charles Kopp
  • Albert Moret
  • Fernand Moret
  • Robert Wyss

Turniej główny

Runda 1

Reprezentacja Szwajcarii została sklasyfikowana na 10. miejscu.

Pływanie

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Charles Kopp 1:15,0 4. NQ
200 m klasycznym Robert Wyss 3:03,6 2. 3:04,2 3. 3:05,6 5.

Podnoszenie ciężarów

Konkurencja Zawodnik Wyciskanie jednorącz Podrzut jednorącz Rwanie Wyciskanie oburącz Podrzut oburącz Łącznie Pozycja
waga piórkowa Arthur Reinmann 57,5 kg 70 kg 80 kg 75 kg 100 kg 382,5 kg
Edgar Juillerat 55 kg 70 kg 67,5 kg 75 kg 100 kg 367,5 kg 8.
waga lekka Joseph Jaquenoud 65 kg 85 kg 77,5 kg 85 kg 105 kg 417,5 kg 5.
Félix Bichsel 70 kg 95 kg 65 kg 75 kg 105 kg 410 kg 8.
Jules von Gunten 65 kg 77,5 kg 72,5 kg 75 kg 100 kg 390 kg 14.
waga średnia Albert Aeschmann 67,5 kg 87,5 kg 82,5 kg 87,5 kg 117,5 kg 442,5 kg 5.
waga lekkociężka Fritz Hünenberger 80 kg 107,5 kg 80 kg 97,5 kg 125 kg 490 kg
Anton Schärer 75 kg 85 kg 100 kg 95 kg 120 kg 475 kg 7.
waga ciężka Eugène Peney 65 kg 85 kg 80 kg DNF DNS DNF

Skoki do wody

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
trampolina 3m Arthur Bischoff 385 6. NQ

Strzelectwo

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
karabin małokalibrowy leżąc 50 m Josias Hartmann 394
Jakob Reich 392 7.
Walter Lienhard 390 10.
Willy Schnyder 376 41.
karabin dowolny 600 m leżąc Conrad Stucheli 82 24.
Jakob Reich 81 31.
Arnold Rösli 79 35.
Albert Tröndle 73 51.
karabin dowolny, drużynowo Jakob Reich
Arnold Rösli
Willy Schnyder
Conrad Stucheli
Albert Tröndle
635 4.

Szermierka

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda Ćwierćfinał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
szpada indywidualnie Constantin Antoniades Stany Zjednoczone George Breed
Wielka Brytania Charles Biscoe
Virgilio Mantegazza
Szwecja Carl Gripenstedt
Krikor Agathon
Urugwaj Domingo Mendy
Belgia Charles Delporte
Czechosłowacja Josef Jungmann
Miguel Zabalza
N/A NQ
Frédéric Fitting Francja Roger Ducret
Wielka Brytania Robert Frater
Argentyna Pedro Nazar
Belgia Paul Anspach
Grecja Theodoros Foustanos
Urugwaj Conrado Rolando
Kuba Eduardo Alonso
Pierwsza Republika Czechosłowacka Josef Javůrek
N/A Francja Armand Massard
Renzo Compagna
Grecja Tryfon Triantafyllakos
Portugalia Mário de Lopez
Stany Zjednoczone Allan Milner
Belgia Paul Anspach
Holandia Willem Hubert
Urugwaj Conrado Rolando
Wielka Brytania Robert Frater
Szwecja Bror Lagercrantz
Renzo Compagna
Francja Gaston Cornereau
Belgia Charles Delporte
Belgia Léon Tom
Szwecja Nils Hellsten
Portugalia Mário de Lopez
Norwegia Raoul Heide
Argentyna Luis Lucchetti
Szwajcaria Henri Jacquet
Dania Ivan Osiier
Francja Roger Ducret
NQ
Eugène Empeyta Francja Armand Massard
Stany Zjednoczone Allan Milner
Dania Ivan Osiier
Wielka Brytania Martin Holt
Argentyna Luis Lucchetti
Kuba Ramíro Mañalich
Kuba Salvador Quesada
Urugwaj Santos Ferreira
N/A Belgia Ernest Gevers
Francja Georges Buchard
Szwecja Nils Hellsten
Virgilio Mantegazza
Wielka Brytania Charles Biscoe
Joseph Misrahi
Norwegia Sigurd Akre
Holandia Pieter von Boven
Argentyna Wenceslao Paunero
Virgilio Mantegazza
Belgia Paul Anspach
Francja Armand Massard
Belgia Ernest Gevers
Dania Peter Ryefelt
Stany Zjednoczone Allan Milner
Wielka Brytania Charles Biscoe
Francja Georges Buchard
Kuba Ramón Fonst
Domingo García
Szwecja Carl Gripenstedt
NQ
Henri Jacquet Domingo García
Kuba Ramón Fonst
Norwegia Raoul Heide
Francja Georges Buchard
Szwecja Bror Lagercrantz
Holandia Jan de Beaufort
Dania Jens Berthelsen
Argentyna Francisco Bollini
Portugalia António de Castro
N/A Kuba Ramón Fonst
Szwecja Carl Gripenstedt
Francja Émile Cornereau
Stany Zjednoczone George Breed
Belgia Léon Tom
Dania Peter Ryefelt
Portugalia Ruimondo Ferro
Holandia Wouter Brouwer
Argentyna Pedro Nazar
Renzo Compagna
Francja Gaston Cornereau
Belgia Charles Delporte
Belgia Léon Tom
Szwecja Nils Hellsten
Portugalia Mário de Lopez
Norwegia Raoul Heide
Argentyna Luis Lucchetti
Francja Roger Ducret
Dania Ivan Osiier
Szwajcaria Frédéric Fitting
NQ
szpada drużynowo John Albaret
Constantin Antoniades
Eugène Empeyta
Frédéric Fitting
Henri Jacquet
 Kuba
 Grecja

W
N/A  Belgia
 Stany Zjednoczone
P
R
NQ
floret indywidualnie Édouard Fitting Holandia Nicolaas Nederpeld Juan Delgado
Portugalia Manuel Queiróz
Wielka Brytania Philip Doyne
Belgia Charles Crahay
Austria Alois Gottfried
P
P
P
W
W
NQ
Eugène Empeyta Belgia Charles Crahay
Argentyna Roberto Larraz
Francja Roger Ducret
P
P
P
NQ
Frédéric Fitting Wielka Brytania Robert Montgomerie
Stany Zjednoczone Harold Bloomer
Austria Ernst Huber
W
W
P
Wielka Brytania Edgar Seligman
Dania Ivan Osiier
Austria Kurt Ettinger
Holandia Adrianus de Jong
Santiago García
P
P
P
W
W
NQ
John Albaret Urugwaj Pedro Mendy
Austria Kurt Ettinger
Dania Svend Munck
Polska Konrad Winkler
P
W
W
W
Stany Zjednoczone George Calnan
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Argentyna Horacio Casco
Diego Díez
Francja Roger Ducret
P
P
P
P
P
NQ
floret drużynowo John Albaret
Constantin Antoniades
Eugène Empeyta
Édouard Fitting
Frédéric Fitting
Charles Rochat
 Dania N/A  Włochy
 Węgry
 Austria
P
W
W
NQ

Kobiety

Konkurencja Zawodnik Ćwierćfinał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
floret indywidualnie Emma Fitting Wielka Brytania Gladys Davies
Szwecja Elsa Hellquist
Dania Ellen Osiier
Holandia Johanna Stokhuyzen-de Jong
Francja Yvonne Conte
Stany Zjednoczone Irma Hopper
P
P
P
W
W
W
Wielka Brytania Gladys Davies
Dania Grete Heckscher
Gizella Tary
Francja Lucienne Prost
Szwecja Ellen Hamilton
P
P
P
P
W
NQ
Judith Morgenthaler Francja Lucienne Prost
Wielka Brytania Muriel Freeman
Szwecja Hanna Olsen
Dania Ingeborg Buhl
Holandia Adriana Admiraal-Meijerink
P
P
p
W
p
NQ
S. Bonnard Dania Grete Heckscher
Francja Fernande Tassy
Gizella Tary
Stany Zjednoczone Adelaide Gehrig
Wielka Brytania Alice Walker
P
P
W
P
P
NQ

Tenis ziemny

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda 3 runda 4 runda Ćwierćfinały Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Singiel (m) Charles Aeschlimann BYE Argentyna Carlos Dumas
W 3:0
(7:5,6:4,6:0)
Béla von Kehrling
P 2:3
(6:4,8:6,5:7,2:6.3:6)
NQ 17.
Maurice Ferrier Finlandia Ernst Schybergson
W 3:0
(6:4,6:3,6:3)
Indie Brytyjskie Sydney Jacob
P 1:3
(7:5,3:6,1:6,1:6)
NQ 33.
Pablo Debran Irlandia Edwin McCrea
W 3:0
(6:4,6:4,6:0)
Umberto De Morpurgo
P 0:3
(2:6,3:6,3:6)
NQ 33.
Hanns Syz BYE Związek Południowej Afryki Patrick Spence
P 0:3
(3:6,2:6,5:7)
NQ 33.
debel (m) Pablo Debran
Hanns Syz
N/A Irlandia Edwin McCrea
Irlandia William Ireland
W 3:2
(4:6,6:2,6:2,1:6,6:4)
Dania Erik Tegner
Dania Einer Ulrich
P 0:0
(0:6,0:6,1:6)
NQ 16.
Charles Aeschlimann
Maurice Ferrier
N/A Związek Południowej Afryki Louis Raymond
Związek Południowej Afryki Patrick Spence
W 3:0
(w/o)
Czechy Jan Koželuh
Czechy Ladislav Žemla
P 1:3
(4:6,6:3,4:6,4:6)
NQ 16.

Wioślarstwo

Konkurencja Zawodnik Runda 1 Ćwierćfinał Półfinał Repasaże Finał Pozycja
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Jedynka Josef Schneider N/A 7:15,6 1. N/A 8:01,1 3.
Dwójka podwójna Rudolf Bosshard
Heinrich Thoma
N/A 6:55,0 1. N/A b.d 3.
dwójka ze sternikiem Édouard Candeveau
Alfred Felber
Émile Lachapelle
N/A 7:49,6 1. N/A 8:39,0 1.
Czwórka bez sternika Émile Albrecht
Alfred Probst
Eugen Sigg
Hans Walter
N/A b.d 2. N/A b.d 3.
Czwórka ze sternikiem Émile Albrecht
Émile Lachapelle
Alfred Probst
Eugen Sigg
Hans Walter
N/A b.d 2. 7:27,7 1. 7:18,4 1.

Zapasy

Zawodnik Konkurencja Runda pierwsza Runda druga Runda trzecia Runda czwarta Runda piąta Runda szósta Runda siódma Runda finałowa Pozycja
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl klasyczny waga średnia J. Grandjean Francja Émile Clody
p
Czechy Oldřich Pštros
p
NQ N/A 20.
Louis Veuve Polska Wacław Okulicz-Kozaryn
p
Nikola Grbić
p
NQ N/A 20.
Konkurencja Zawodnik 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl wolny waga lekka Édouard Belet Wielka Brytania Ernest Bacon
W
Wielka Brytania George Gardiner
p
NQ 5.
Auguste Corti Finlandia Arvo Haavisto
p
NQ 9.
styl wolny waga półśrednia Hermann Gehri Francja G. Fichu
W
Stany Zjednoczone William Johnson
W
Finlandia Eino Leino
W
Stany Zjednoczone Guy Lookabough
W
Otto Müller Stany Zjednoczone Guy Lookabough
P
NQ Kanada Donald Stockton
W[8]
Stany Zjednoczone William Johnson
p
styl wolny waga średnia Fritz Hagmann Dania John Christoffersen
W
Finlandia Johan Penttilä
W
Wielka Brytania Noel Rhys
W
Belgia Pierre Ollivier
W
Ernst Tognetti Wielka Brytania Bernard Rowe
W
Belgia Pierre Ollivier
p
Finlandia Johan Penttilä
p[8]
NQ 5.
styl wolny waga półciężka Charles Courant Stany Zjednoczone Charles Strack
W
Dania Poul Hansen
W
Szwecja Johan Svensson
p
NQ
Fritz Roth Dania Poul Hansen
p
NQ 11.
styl wolny waga ciężka Henri Wernli Francja Edmond Dame
W
Szwecja Johan Richthoff
W
Stany Zjednoczone Harry Steel
P[9]
Szwecja Ernst Nilsson
W[9]
Wielka Brytania Andrew McDonald
W[9]
Hans Roth Finlandia Hjalmar Nyström
W
Finlandia Toivo Pohjala
p
NQ 8.

Żeglarstwo

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Punkty Finałowa pozycja
Wyścig I
miejsce
Wyścig II
miejsce
Wyścig I
miejsce
Wyścig II
miejsce
Ella Maillart monotyp olimpijski 5. 3. NQ

Przypisy

  1. a b c d e f g Gymnastics – Olympic Games – Artistic Gymnastics 1924 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-02-13].
  2. a b Equestrian – Olympic Ganes 1924 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-02-13].
  3. a b c Rowing – Olympic Games 1924 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-02-13].
  4. a b Athletics – Olympic Games 1924 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-02-13].
  5. Football – Soccer Men's Olympic Games 1924 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-02-13].
  6. a b Weightlifting – Olympic Games 1924 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-02-13].
  7. Shooting sports – Olympic Games 1924 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-02-13].
  8. a b Walka stoczona w turnieju o brązowy medal.
  9. a b c Walka stoczona w turnieju o złoty medal.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Szwajcaria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
Listen to this article