Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1984 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1984.

Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1984

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1984
Szwajcaria
Kod MKOl SUI
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1984
Sarajewo
Chorąży Erika Hess
Liczba zawodników 42 w 8 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 7.
Złoto
2
Srebro
2
Brąz
1
Razem
5

Szwajcarię na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1984 reprezentowało 42 zawodników: dwadzieścia dziewięć mężczyzn i trzynaście kobiet. Był to czternasty start reprezentacji Szwajcarii na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Medaliści

Medal Imię i nazwisko Dyscyplina Konkurencja
Max Julen Narciarstwo alpejskie Slalom gigant mężczyzn
Michela Figini Narciarstwo alpejskie Zjazd kobiet
Peter Müller Narciarstwo alpejskie Zjazd mężczyzn
Maria Walliser Narciarstwo alpejskie Zjazd kobiet
Silvio Giobellina
Heinz Stettler
Urs Salzmann
Rico Freiermuth
Bobsleje Czwórki

Skład reprezentacji

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Wyścig 1 Wyścig 2 Łącznie
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Conradin Cathomen Zjazd 1:47.63 14
Urs Räber 1:46.32 5
Pirmin Zurbriggen 1:46.05 4
Peter Müller 1:45.86
Pirmin Zurbriggen Slalom gigant Nie ukończył Nie ukończył
Joël Gaspoz 1:21.98 8 1:21.62 10 2:43.60 10
Thomas Bürgler 1:21.75 7 1:22.09 15 2:43.84 11
Max Julen 1:20.54 1 1:20.64 2 2:41.18
Max Julen Slalom Nie ukończył Nie ukończył
Pirmin Zurbriggen Nie ukończył Nie ukończył
Joël Gaspoz Nie ukończył Nie ukończył
Thomas Bürgler 53.16 11 48.87 9 1:42.03 10
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Wyścig 1 Wyścig 2 Łącznie
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Brigitte Oertli Zjazd 1:14.93 12
Ariane Ehrat 1:13.95 4
Maria Walliser 1:13.41
Michela Figini 1:13.36
Maria Walliser Slalom gigant Nie ukończyła Nie ukończyła
Monika Hess 1:10.90 14 1:13.68 19 2:24.58 15
Michela Figini 1:10.58 12 1:12.76 11 2:23.34 12
Erika Hess 1:10.54 11 1:11.97 3 2:22.51 7
Brigitte Oertli Slalom Nie ukończyła Nie ukończyła
Erika Hess 49.57 10 48.34 3 1:37.91 5
Monika Hess 49.55 9 49.12 10 1:38.67 11

Biathlon

Mężczyźni
Konkurencja Zawodnik Pudła 1 Czas Miejsce
10 km Sprint Beat Meier 4 34:22.1 32
Konkurencja Zawodnik Czas Kary Skorygowany czas 2 Miejsce
20 km Beat Meier 1'14:24.4 7 1'21:24.4 31

Bobsleje

Osada Zawodnicy Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
SUI-1 Hans Hiltebrand
Meinrad Müller
Dwójki 51.73 4 52.21 5 51.35 5 51.47 5 3:26.76 5
SUI-2 Ralph Pichler
Rico Freiermuth
Dwójki 52.21 6 52.21 5 51.84 7 51.97 6 3:28.23 6
Osada Zawodnicy Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
SUI-1 Silvio Giobellina
Heinz Stettler
Urs Salzmann
Rico Freiermuth
Czwórki 49.92 3 50.48 3 50.49 3 50.50 3 3:21.39
SUI-2 Ekkehard Fasser
Hans Märchy
Kurt Poletti
Rolf Strittmatter
Czwórki 50.46 5 50.60 4 50.81 4 51.03 5 3:22.90 4

Biegi narciarskie

Mężczyźni
Konkurencja Zawodnik Wyścig
Czas Miejsce
15 km Markus Fähndrich 44:08.0 32
Konrad Hallenbarter 44:00.3 28
Giachem Guidon 42:45.9 12
Andi Grünenfelder 42:45.7 11
30 km Daniel Sandoz 1'39:18.6 46
Konrad Hallenbarter 1'35:23.2 28
Giachem Guidon 1'33:28.3 20
Andi Grünenfelder 1'33:26.4 19
50 km Markus Fähndrich 2'25:26.4 25
Giachem Guidon 2'24:25.9 19
Konrad Hallenbarter 2'21:11.6 9
Andi Grünenfelder 2'19:46.2 6
Sztafeta mężczyzn 4 × 10 km
Zawodnicy Wyścig
Czas Miejsce
Giachem Guidon
Konrad Hallenbarter
Joos Ambühl
Andi Grünenfelder
1'58:06.0 5
Kobiety
Konkurencja Zawodniczka Wyścig
Czas Miejsce
5 km Monika Germann 19:42.0 42
Christina Gilli-Brügger 18:56.2 35
Karin Thomas 18:30.4 26
Evi Kratzer 17:47.5 9
10 km Monika Germann 35:36.0 38
Karin Thomas 34:31.6 23
Christina Gilli-Brügger 34:17.8 20
Evi Kratzer 33:04.8 11
20 km Monika Germann 1'08:25.5 34
Karin Thomas 1'06:36.1 22
Evi Kratzer 1'03:56.4 8
Sztafeta kobiet 4 × 5 km
Zawodniczki Wyścig
Czas Miejsce
Karin Thomas
Monika Germann
Christina Gilli-Brügger
Evi Kratzer
1'09:40.3 6

Łyżwiarstwo figurowe

Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Nota Miejsce
Myriam Oberwiler Solistki 28.2 14
Sandra Cariboni Solistki 20.0 11

Kombinacja norweska

Konkurencje:

  • Skocznia normalna
  • bieg na 15 km
Zawodnik Konkurencja Skok Bieg Łącznie
Dystans 1 Dystans 2 Punkty Miejsce Czas Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Walter Hurschler Indywidualny 66.0 74.0 143.8 28 48:12.4 204.940 4 348.740 26

Skoki narciarskie

Zawodnik Konkurencja Skok 1 Skok 2 Łącznie
Dystans Punkty Dystans Punkty Punkty Miejsce
Fabrice Piazzini Skocznia normalna 75.0 76.5 73.5 76.1 152.6 53
Christian Hauswirth 73.5 76.6 76.0 82.6 159.2 48
Hansjörg Sumi 80.0 89.5 80.0 89.0 178.5 32
Fabrice Piazzini Skocznia duża 91.5 74.8 92.5 76.7 151.5 40
Hansjörg Sumi 99.0 88.3 98.5 88.1 176.4 22

Łyżwiarstwo szybkie

Kobiety
Konkurencja Zawodniczka Wyścig
Czas Miejsce
Bieg na 500 m Silvia Brunner 42.99 11
Bieg na 1000 m Silvia Brunner 1:26.61 11
Bieg na 1500 m Silvia Brunner 2:12.62 16

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1984
Listen to this article