Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.

Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
Kod MKOl SUI
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1998
Nagano
Chorąży Guido Acklin[1]
Liczba zawodników 69 w 12 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 12.
Złoto
2
Srebro
2
Brąz
3
Razem
7

Reprezentacja Szwajcarii na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 liczyła 69 zawodników - 50 mężczyzn i 19 kobiet, którzy wystąpili w dwunastu dyscyplinach sportowych. Reprezentanci tego kraju zdobyli łącznie siedem medali - dwa złote, dwa srebrne i trzy brązowe.

Najmłodszym szwajcarskim zawodnikiem podczas ZIO 1998 był Simon Ammann (16 lat i 232 dni), a najstarszym - Patrik Lörtscher (37 lat i 327 dni).

Medaliści

Medal Zawodnicy Dyscyplina Konkurencja
Złoto
Daniel Müller
Diego Perren
Dominic Andres
Patrick Hürlimann
Patrik Lörtscher
Curling
Mężczyźni
Złoto
Gian Simmen
Snowboarding
Half pipe mężczyzn
Srebro
Didier Cuche
Narciarstwo alpejskie
Supergigant mężczyzn
Srebro
Marcel Rohner
Markus Nüssli
Markus Wasser
Beat Seitz
Bobsleje
Czwórki mężczyzn
Brąz
Michael von Grünigen
Narciarstwo alpejskie
Slalom gigant mężczyzn
Brąz
Colette Brand
Narciarstwo dowolne
Skoki akrobatyczne kobiet
Brąz
Ueli Kestenholz
Snowboarding
Slalom gigant mężczyzn

Wyniki reprezentantów Szwajcarii

Biathlon

Mężczyźni

sprint - DNF
bieg indywidualny - 51. miejsce

Bobsleje

Mężczyźni

Dwójki - 4. miejsce
Dwójki - 6. miejsce
Czwórki -
Czwórki - 7. miejsce

Biegi narciarskie

Mężczyźni

  • Wilhelm Aschwanden
10 km stylem klasycznym - 63. miejsce
Bieg łączony - 49. miejsce
50 km stylem dowolnym - 22. miejsce
50 km stylem dowolnym - 49. miejsce
  • Beat Koch
10 km stylem klasycznym - 17. miejsce
30 km stylem klasycznym - 53. miejsce
10 km stylem klasycznym - DNF
10 km stylem klasycznym - 49. miejsce
30 km stylem klasycznym - 16. miejsce
50 km stylem dowolnym - 18. miejsce
sztafeta - 6. miejsce

Kobiety

5 km stylem klasycznym - 10. miejsce
Bieg łączony - 10. miejsce
30 km stylem dowolnym - 7. miejsce
30 km stylem dowolnym - 24. miejsce
5 km stylem klasycznym - 14. miejsce
Bieg łączony - 22. miejsce
15 km stylem klasycznym - 22. miejsce
5 km stylem klasycznym - 45. miejsce
  • Andrea Senteler
5 km stylem klasycznym - 62. miejsce
sztafeta - 4. miejsce

Curling

Mężczyźni -

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Gundersen - 17. miejsce
Gundersen - 28. miejsce
Gundersen - 18. miejsce
Gundersen - 25. miejsce
Drużynowo - 7. miejsce

Łyżwiarstwo figurowe

Mężczyźni

  • Patrick Meier
soliści - 22. miejsce

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

  • Martin Feigenwinter
5000 m - 21. miejsce

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

supergigant - 18. miejsce
gigant - 7. miejsce
slalom - 18. miejsce
kombinacja - DNF
slalom - DNF
zjazd - 14. miejsce
zjazd - 8. miejsce
supergigant -
zjazd - 4. miejsce
kombinacja - DNF
gigant -
slalom - 19. miejsce
gigant - 12. miejsce
zjazd - DNF
supergigant - 11. miejsce
kombinacja - DNF
gigant - 14. miejsce
slalom - 6. miejsce
slalom - 12. miejsce

Kobiety

slalom - 7. miejsce
zjazd - 22. miejsce
supergigant - 34. miejsce
gigant - 19. miejsce
kombinacja - 10. miejsce
gigant - DNF
slalom - DNF
zjazd - 30. miejsce
supergigant - 31. miejsce
gigant - 16. miejsce
slalom - DNF
zjazd - 12. miejsce
supergigant - 21. miejsce
gigant - 6. miejsce

Narciarstwo dowolne

Kobiety

jazda po muldach - 20. miejsce
skoki akrobatyczne -
skoki akrobatyczne - 15. miejsce
skoki akrobatyczne - 11. miejsce

Saneczkarstwo

Mężczyźni

  • Reto Gilly
jedynki - 22. miejsce

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Skocznia normalna - 35. miejsce
Skocznia duża - 39. miejsce
Skocznia normalna - 29. miejsce
Skocznia duża - 41. miejsce
Skocznia normalna - 18. miejsce
Skocznia duża - 19. miejsce
Skocznia normalna - 56. miejsce
Skocznia duża - 33. miejsce
Drużynowo - 6. miejsce

Snowboard

Mężczyźni

  • Bertrand Denervaud
halfpipe - 27. miejsce
  • André Grütter
gigant - DNF
  • Patrik Hasler
halfpipe - 32. miejsce
gigant - DNF
gigant -
gigant - DNF
halfpipe - 4. miejsce
halfpipe -

Kobiety

  • Renata Keller
gigant - 18. miejsce
  • Cécile Plancherel
gigant - 11. miejsce
  • Steffi von Siebenthal
gigant - DNF
halfpipe - 11. miejsce

Bibliografia

Przypisy

  1. Switzerland (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-12-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-09)].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
Listen to this article