Szwecja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Szwecja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912.

Szwecja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Szwecja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912
Szwecja
Kod MKOl SWE
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1912
Sztokholm
Chorąży Robert Olsson
Liczba zawodników 444 w 95 konkurencjach w 16 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 2.
Złoto
24
Srebro
24
Brąz
17
Razem
65

Szwecję na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912 w Sztokholmie reprezentowało aż 444 zawodników (421 mężczyzn i 23 kobiety). Najmłodszym olimpijczykiem była pływaczka Greta Carlsson (14 lat 1 dzień) a najstarszym strzelec Oscar Swahn (64 lat 258 dni).

Był to czwarty start reprezentacji Szwecji na letnich igrzyskach olimpijskich.

Medale

Złoto

Srebro

Brąz

Skład kadry

Gimnastyka

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Per Bertilsson, Carl-Ehrenfried Carlberg, Nils Granfelt, Curt Hartzell, Oswald Holmberg, Anders Hylander, Axel Janse, Boo Kullberg, Sven Landberg, Per Nilsson, Benkt Norelius, Axel Norling, Daniel Norling, Sven Rosén, Nils Silfverskiöld, Carl Silfverstrand, John Sörenson, Yngve Stiernspetz, Karl-Erik Svensson, Karl-Johan Svensson, Knut Torell, Edvard Wennerholm, Claës-Axel Wersäll, David Wiman wielobój drużynowo system szwedzki 937,46

Jeździectwo

Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Wynik Poz.
Ujeżdżenie indywidualnie Carl Bonde Emperor 15
Gustaf Adolf Boltenstern Neptun 21
Hans von Blixen-Finecke Maggie 32
Carl Rosenblad Miss Hastings 43 5.
Oscar af Ström Irish Lass 47 6.
Carl Kruckenberg Kartusch 51 8.
Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Punkty karne Zdobyte punkty Miejsce
Skoki indywidualnie Nils Adlercreutz Ilex 9 181 6.
Ernst Casparsson Kiriki 9 181 6.
Gustaf Lewenhaupt Medusa 10 180 9.
Charles Lewenhaupt Arno 10 180 9.
Carl-Axel Torén Falken 11 179 13.
Åke Hök Mona 20 170 22.
Skoki drużynowo Gustaf Lewenhaupt
Gustaf Kilman
Hans von Rosen
Fredrik Rosencrantz
Medusa
Gåtan
Lord Iron
Drabant




545
Konkurencja Zawodnik Koń Próba jeździecka Próba terenowa Bieg z przeszkodami Skoki Ujeżdżenie Razem Pozycja
WKKW indywidualnie Axel Nordlander Lady Artist 10,00 10,00 10,00 8,93 7,66 46,59
Nils Adlercreutz Atout 10,00 9,85 10,00 9,00 7,46 46,31 4.
Ernst Casparsson Irmelin 10,00 9,62 10,00 9,67 6,87 46,16 5.
Henric Horn af Åminne Omen 10,00 10,00 10,00 8,27 7,58 45,85 10.
WKKW drużynowo Axel Nordlander
Nils Adlercreutz
Ernst Casparsson
Henric Horn af Åminne
jak wyżej punktacja jak wyżej 139,06

Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Erik Friborg jazda indywidualna na czas (m) 11:04:17,0 7.
Ragnar Malm 11:08:14,5 8.
Axel Persson 11:10:59,6 9.
Algot Lönn 11:12:02,5 10.
Alex Ekström 11:14:50,7 12.
Henrik Morén 11:21:31,9 15.
Werner Karlsson 11:24:18,0 19.
Gunnar Björk 12:00:49,4 51.
Karl Landsberg Nie ukończył wyścigu
Hjalmar Levin Nie ukończył wyścigu
Carl Lundquist Nie ukończył wyścigu
Arvid Pettersson Nie ukończył wyścigu
Erik Friborg
Ragnar Malm
Axel Persson
Algot Lönn
jazda drużynowa na czas (m) 44:35:33,6

Lekkoatletyka

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m Charles Luther 12,8 1. b.d 2. Nie awansował
Ivan Möller 11,5 1. b.d 2. Nie awansował
Rolf Smedmark b.d 2. Nie ukończył biegu Nie awansował
Ture Person b.d 3. Nie awansował
Knut Lindberg 11,6 1. b.d 2. Nie awansował
Skotte Jacobsson b.d 3. Nie awansował
Ragnar Ekberg b.d 3. Nie awansował
200 m Knut Stenborg b.d 3. Nie awansował
Karl Lindblom b.d 3. Nie awansował
Charles Luther 23,6 1. 22,3 3. Nie awansował
Knut Lindberg 23,1 1. 22,5 3. Nie awansował
Gustav Möller b.d 3. Nie awansował
Ivan Möller b.d 2. 22,4 4. Nie awansował
Emil Grandell b.d 3. Nie awansował
Skotte Jacobsson 23,2 2. b.d 2. Nie awansował
Ture Person 23,2 1. b.d 2. Nie awansował
400 m Paul Zerling 55,4 1. b.d 2. Nie awansował
Gösta Möller b.d 3. Nie awansował
Knut Stenborg 1:01,6 1. 50,5 4. Nie awansował
Johan Dahlin 51,0 2. Nie stanął na starcie Nie awansował
Eric Lindholm 51,4 1. 50,2 2. Nie awansował
800 m Eric Lindholm 2:01,5 4. Nie awansował
Evert Björn b.d 2. b.d 6. Nie awansował
Erik Frisell 1:59,2 3. Nie awansował
Karl Haglund 2:01,2 4. Nie awansował
1500 m John Zander 4:05,5 1. 4:02,0 7.
Evert Björn 4:07,2 2. b.d 9.
Nils Frykberg 4:11,2 4. Nie awansował
Ernst Wide 4:06,0 1. 3:57,6 5.
5000 m Klas Lundström Nie ukończył biegu Nie awansował
Bror Modigh 16:07,1 4. Nie awansował
Martin Persson Nie ukończył biegu Nie awansował
Mauritz Carlsson 15:34,6 1. 15:18,6 7.
Henrik Nordström 15:49,1 2. Nie stanął na starcie
Thorild Olsson 15:25,2 2. Nie stanął na starcie
10 000 m John Eke 34:55,8 4. Nie stanął na starcie
Albert Öberg 35:45,0 6. Nie awansował
Mauritz Carlsson 33:06,2 3. Nie ukończył biegu
Brynolf Larsson b.d 7. Nie awansował
Bror Fock Nie ukończył biegu Nie awansował
Martin Persson 34:18,6 4. Nie stanął na starcie
maraton Sigfrid Jacobsson 2:43:24,9 6.
Jacob Westberg 3:02:05,2 22.
Carl Andersson 3:06:13,0 24.
Hjalmar Dahlberg 3:13:32,2 27.
Ivar Lundberg 3:16:35,2 28.
Calle Nilsson 3:26:56,4 32.
Alexis Ahlgren Nie ukończył biegu
Thure Bergvall Nie ukończył biegu
William Grüner Nie ukończył biegu
David Guttman Nie ukończył biegu
Ivan Lönnberg Nie ukończył biegu
Gustaf Törnros Nie ukończył biegu
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn Ivan Möller
Charles Luther
Ture Person
Knut Lindberg
43,6 1. 42,5 1. 42,6
sztafeta 4 × 400 m mężczyzn Paul Zerling
Johan Dahlin
Eric Lindholm
Knut Stenborg
3:25,0 2. Nie awansowali
bieg przełajowy Hjalmar Andersson 45:44,8
John Eke 46:37,6
Josef Ternström 47:07,1 5.
Brynolf Larsson 47:37,4 9.
Johan Sundkvist 47:40,0 10.
Klas Lundström 48:45,4 13.
Bror Fock 50:15,8 17.
Gustav Carlén 51:26,8 21.
Edvin Hellgren Nie ukończył biegu
John Klintberg Nie ukończył biegu
Axel Lindahl Nie ukończył biegu
Henrik Nordström Nie ukończył biegu
bieg 3000 m drużynowo Bror Fock
Nils Frykberg
Ernst Wide
Thorild Olsson
John Zander
9 1. 13
bieg przełajowy drużynowo Hjalmar Andersson
John Eke
Josef Ternström
10

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Georg Åberg skok w dal 7,18
Charles Lomberg 6,62 17.
Patrik Ohlsson 6,28 20.
Gustav Betzén 6,24 21.
Gustaf Lindblom trójskok 14,76
Georg Åberg 14,51
Erik Almlöf 14,17
Hjalmar Ohlsson 14,01 7.
Gustaf Nordén 13,81 10.
Inge Lindholm 13,74 12.
Patrik Ohlsson 13,45 15.
Skotte Jacobsson 13,33 17.
Karl Kullerstrand skok wzwyż 1,83 8.
Richard Sjöberg 1,75 .13.
Gösta Hallberg 1,75 13.
Paulus af Uhr 1,70 23.
Ragnar Mattson 1,70 23.
Thage Brauer 1,60 28.
Gösta Holmér 1,60 28.
Bertil Uggla skok o tyczce 3,80
Carl Hårleman 3,60 12.
Richard Sjöberg 3,60 12.
Clas Gille 3,60 12.
Magnus Nilsson 3,20 18.
Hugo Svensson 3,20 18.
Sander Santesson 3,20 18.
Gustaf Malmsten skok w dal z miejsca 3,20 4.
Edvard Möller 3,14 5.
Gustaf Ljunggren 3,09 11.
Ragnar Ekberg 3,03 13.
Douglas Melin 3,02 14.
Karl Bergh 2,95 18.
Edvard Möller skok wzwyż z miejsca 1,50 4.
Rudolf Smedmark 1,45 7.
Leif Ekman 1,45 7.
Karl Bergh 1,45 7.
Helmer Måhl 1,30 17.
Robert Olsson rzut młotem 46,50 4.
Carl Johan Lind 45,61 5.
Nils Linde 43,32 7.
Carl Jahnzon 42,58 8.
Arvid Åberg 41,11 10.
Gunnar Johnson 39,92 11.
Viktor Hackberg 38,44 13.
Einar Nilsson pchnięcie kulą 12,62 7.
pchnięcie kulą oburącz 27,14 4.
Emil Magnusson rzut dyskiem 39,91 8.
Einar Nilsson 39,69 10.
Gunnar Nilsson 37,44 23.
Gunnar Bolander 36,22 26.
Carl Johan Lind 36,07 27.
Folke Fleetwood 35,06 28.
Henning Möller 32,33 37.
Otto Nilsson 31,07 40.
Eric Lemming rzut oszczepem 60,64
Richard Åbrink 52,20 6.
Otto Nilsson 49,18 10.
Karl Sonne 47,85 11.
Svante Olsson 46,94 13.
Anders Krigsman 46,71 14.
Janne Dahl 45,67 15.
Arvid Ohrling 45,32 16.
Algot Larsson 43,18 21.
Eskil Falk b.d 24.
Emil Magnusson rzut dyskiem oburącz 77,37
Einar Nilsson 71,40 4.
Folke Fleetwood 68,22 7.
Carl Johan Lind 68,02 8.
Nils Linde 67,10 9.
Gunnar Nilsson 67,09 10.
Eric Lemming 67,08 11.
Eric Lemming rzut oszczepem oburącz 98,59 4.
Richard Åbrink 93,12 6.
Otto Nilsson 88,90 8.
Arvid Ohrling 87,17 10.
Sten Hagander 86,80 11.
Anders Krigsman 85,80 13.
Karl Sonne 84,96 14.
Zawodnik Konkurencje Wyniki Punkty Miejsce
Oscar Lemming pięciobój skok w dal 6,55 5 5.
rzut oszczepem 49,51 2 2.
Bieg na 200 m 24,6 18 18.
rzut dyskiem 27,64 12 12.
Bieg na 1500 m Nie stanął na starcie
Finał Nie ukończył konkurencji
Charles Lomberg skok w dal 6,53 6 6.
rzut oszczepem 37,15 17 17.
Bieg na 200 m 24,4 17 17.
rzut dyskiem Nie stanął na starcie
Bieg na 1500 m Nie ukończył konkurencji
Finał Nie ukończył konkurencji
Erik Kugelberg skok w dal 6,45 8 8.
rzut oszczepem 42,02 11 11.
Bieg na 200 m 24,9 21 21.
rzut dyskiem Nie stanął na starcie
Bieg na 1500 m Nie ukończył konkurencji
Finał Nie ukończył konkurencji
Nils Fjästad skok w dal 6,43 10 10.
rzut oszczepem 40,15 14 14.
Bieg na 200 m 23,6 9 9.
rzut dyskiem 30,43 9 9.
Bieg na 1500 m Nie stanął na starcie
Finał Nie ukończył konkurencji
Inge Lindholm skok w dal 6,32 12 12.
rzut oszczepem 41,94 12 12.
Bieg na 200 m 23,5 7 7.
rzut dyskiem 30,47 8 8.
Bieg na 1500 m Nie stanął na starcie
Finał Nie ukończył konkurencji
Hugo Wieslander skok w dal 6,27 14 14.
rzut oszczepem 49,56 1 1.
Bieg na 200 m 24,1 14 14.
rzut dyskiem 30,74 7 7.
Bieg na 1500 m 4:53,1 4 4.
Finał 32 7.
Einar Nilsson skok w dal 6,23 15 15.
rzut oszczepem 43,67 8 8.
Bieg na 200 m 24,3 16 16.
rzut dyskiem Nie stanął na starcie
Bieg na 1500 m Nie ukończył konkurencji
Finał Nie ukończył konkurencji
Gösta Holmér skok w dal 6,02 20 20.
rzut oszczepem 45,46 5 5.
Bieg na 200 m 24,0 11 11.
rzut dyskiem 31,78 5 5.
Bieg na 1500 m Nie stanął na starcie
Finał Nie ukończył konkurencji
Hugo Ericson skok w dal 5,58 26 26.
rzut oszczepem 43,74 7 7.
Bieg na 200 m 24,0 11 11.
rzut dyskiem Nie stanął na starcie
Bieg na 1500 m Nie ukończył konkurencji
Finał Nie ukończył konkurencji
Hugo Wieslander dziesięciobój bieg 100 m 11,8 762,0 13.
skok w dal 6,42 740,30 8.
pchnięcie kulą 12,14 734 4
skok wzwyż 1,75 790 4.
bieg 400 m 53,6 804,48 8.
rzut dyskiem 36,29 803,54 4.
bieg na 110 m przez płotki 17,2 791,00 11.
skok o tyczce 3,10 670,6 8.
rzut oszczepem 50,40 878,175 1.
bieg na 1500 m 4:45,0 750,4 6.
Finał 7724,495
Charles Lomberg bieg 100 m 11,8 762,0 13.
skok w dal 6,87 850,55 1.
pchnięcie kulą 11,67 687 5.
skok wzwyż 1,80 860 2.
bieg 400 m 55,0 751,84 12.
rzut dyskiem 35,35 767,82 6.
bieg na 110 m przez płotki 17,6 753,00 14.
skok o tyczce 3,25 751,6 3.
rzut oszczepem 41,83 642,500 7.
bieg na 1500 m 5:12,2 587,2 12.
Finał 7413,510
Gösta Holmér bieg 100 m 11,4 857,2 7.
skok w dal 5,98 632,50 19.
pchnięcie kulą 10,98 618 12.
skok wzwyż 1,70 720 7.
bieg 400 m 53,2 819,52 6.
rzut dyskiem 31,78 632,16 8.
bieg na 110 m przez płotki 17,0 810,00 8.
skok o tyczce 3,20 724,6 7.
rzut oszczepem 46,28 764,875 3.
bieg na 1500 m 4:41,9 769,0 2.
Finał 7347,855
Erik Kugelberg bieg 100 m 12,3 643,0 22.
skok w dal 6,20 686,40 13.
pchnięcie kulą 9,98 518 19.
skok wzwyż 1,65 650 13.
bieg 400 m 55,7 725,52 14.
rzut dyskiem 31,48 620,76 10.
bieg na 110 m przez płotki 17,2 791,0 11.
skok o tyczce 3,00 616,6 9.
rzut oszczepem 45,67 748,100 5.
bieg na 1500 m 4:43,5 759,4 3.
Finał 6758,780 8.
Einar Nilsson bieg 100 m 11,5 833,4 8.
skok w dal 5,72 568,80 24.
pchnięcie kulą 12,83 803 2.
skok wzwyż 1,70 720 7.
bieg 400 m Nie stanął na starcie
rzut dyskiem
bieg na 110 m przez płotki
skok o tyczce
rzut oszczepem
bieg na 1500 m
Finał Nie ukończył konkurencji
Skotte Jacobsson bieg 100 m 11,0 952,4 1.
skok w dal 6,46 750,10 6.
pchnięcie kulą 9,35 455 26.
skok wzwyż 1,55 510 20.
bieg 400 m Nie stanął na starcie
rzut dyskiem
bieg na 110 m przez płotki
skok o tyczce
rzut oszczepem
bieg na 1500 m
Finał Nie ukończył konkurencji
Gunnar Rönström bieg 100 m 12,3 643,0 22.
skok w dal 5,99 634,95 18.
pchnięcie kulą 10,69 589 13.
skok wzwyż 1,60 580 18.
bieg 400 m Nie stanął na starcie
rzut dyskiem
bieg na 110 m przez płotki
skok o tyczce
rzut oszczepem
bieg na 1500 m
Finał Nie ukończył konkurencji
iktor Hackberg bieg 100 m 12,5 595,4 28.
skok w dal 5,64 549,20 25.
pchnięcie kulą 10,30 550 15.
skok wzwyż Nie stanął na starcie
bieg 400 m
rzut dyskiem
bieg na 110 m przez płotki
skok o tyczce
rzut oszczepem
bieg na 1500 m
Finał Nie ukończył konkurencji

Pięciobój nowoczesny

Zawodnik Konkurencja Strzelanie Pływanie Szermierka Jazda konna Bieg przełajowy Suma punktów Pozycja
Wynik M. Punkty Czas M. Punkty Wygrane M. Punkty Kary M. Punkty Czas M. Punkty
Gösta Åsbrink indywidualnie 193 1. 1 5:46,0 4. 4 12 15. 15 0 7. 7 19:00,9 1. 1. 28
Georg de Laval 192 2. 2 5:28,0 3. 3 15 10. 10 0 3. 3 21:56,2 12. 12 30
Gösta Lilliehöök 192 3. 3 6:05,8 10. 10 17 5. 5 0 4. 4 20:32,9 5. 5 27
Patrik de Laval 188 5. 5 6:54,4 17. 17 13 13. 13 2 17. 17 24:19,6 20. 20 72 14.
Erik de Laval 185 7. 7 6:20,0 13. 13 15 11. 11 Dyskwalifikacja Nie ukończył konkurencji
Eric Carlberg 185 8. 8 Nie wystartował Nie ukończył konkurencji|
Erik Wersäll 182 9. 9 5:56,2 8. 8 7 21. 21 7 19. 19 20:36,0 6. 6 63 9.
James Stranne 176 11. 11 6:00,8 9. 9 21 3. 3 0 8. 8 21:45,1 11. 11 42 6.
Nils Häggström 180 13. 13 6:35,8 15. 15 11 18. 18 7 20. 20 19:04,0 2. 2 68 12.
Bror Mannström 171 14. 14 6:28,8 14. 14 12 16. 16 0 2. 2 21:21,9 9. 9 55 7.
Åke Grönhagen 158 18. 18 5:49,6 5. 5 24 1. 1 0 1. 1 21:41,6 10. 10 35 4.
Gustaf Lewenhaupt 148 24. 24 6:10,4 12. 12 8 19. 19 2 15. 15 20:16,7 4. 4 74 17.

Piłka nożna

Reprezentacja mężczyzn

Reprezentacja Szwecji w pierwszej rundzie turnieju głównego uległa reprezentacji Holandii. W turnieju pocieszenia w pierwszej rundzie uległa reprezentacji Włoch i ostatecznie zajęła 9. miejsce.

Pierwsza runda

29 czerwca 1912
19:00
Szwecja 
Ivar Svensson Gol 3'80'
Erik Börjesson Gol 62' (k)
3 : 4 (dog.)
(3:4, 3:3, 1:2)
 Holandia
Gol 28'52' Nico Bouvy
Gol 43'91' Jan Vos
Stadion Olimpijski, Sztokholm
Widzów: 14 000
Sędzia: Wielka Brytania George Wagstaffe Simmons

Turniej pocieszenia (dla drużyn, które odpadły)

I runda turnieju

1 lipca 1912
19:00
Włochy 
Franco Bontadini Gol 15'
1 : 0
(1:0)
 Szwecja Idrottsplats Råsunda, Solna
Widzów: 2500
Sędzia: Holandia Herbert James Willing

Przeciąganie liny

Do zawodów zgłosiły się tylko dwa zespoły.

Zawodnik Ćwierćfinał Półfinał Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Arvid Andersson
Adolf Bergman
Johan Edman
Erik Algot Fredriksson
Carl Jonsson
Erik Larsson
August Gustafsson
Herbert Lindström
 Wielka Brytania
W

Piłka wodna

Reprezentacja Szwecji w turnieju głównym uległa w półfinale reprezentacji Wielkiej Brytanii. W finale turnieju o srebrny i brązowy medal reprezentanci Szwecji pokonali reprezentację Belgii i zdobyli Srebrny medal. Turniej główny

Ćwierćfinał

Półfinał

Turniej o srebrny medal

II runda

Mecz o srebrny medal

Pływanie

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Robert Andersson 1:09,4 2. 1:10,0 4. Nie awansował
Erik Andersson b.d 4. Nie awansował
Harald Julin 1:11,8 2. Nie stanął na starcie Nie awansował
Erik Bergqvist 1:17,8 2. Nie stanął na starcie Nie awansował
400 m dowolnym Eskil Wedholm 6:29,8 3. Nie awansował
Nils-Erik Haglund 6:23,4 4. Nie awansował
David Theander Nie ukończył wyścigu Nie awansował
1500 m dowolnym Vilhelm Andersson 23:12,2 1. 23:14,4 4. Nie awansował
Eskil Wedholm 27:38,0 3. nie awansował
Gustav Collin 27:05,2 4. Nie awansował
100 m grzbietowym Åke Bergman 1:33,8 3. Nie awansował
Hugo Lundevall 1:46,8 3. Nie awansował
Gunnar Sundman 1:31,2 3. 1:35,0 5. Nie awansował
200 m klasycznym Thor Henning 3:14,0 2. 3:10,4 2. Nie ukończył wyścigu
Nils Andersson 3:20,6 3. Nie awansował
Fredrik Löwenadler 3:22,2 3. Nie awansował
Pontus Hanson 3:14,2 2. Nie ukończył wyścigu Nie awansował
Harald Julin 3:12,8 2. 3:10,6 3. Nie awansował
Sven Hanson 3:24,4 5. Nie awansował
Oscar Hamrén b.d 6. Nie awansował
400 m klasycznym Thor Henning 6:52,4 1. 6:32,0 2. 6:35,6
Nils Andersson 7:17,0 3. Nie awansował

Kobiety

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Greta Johansson 1:41,4 4. Nie awansowała
Karin Lundgren 1:44,8 5. Nie awansowała
Sonja Johnsson b.d 6. Nie awansowała
Elsa Björklund b.d 6. Nie awansowała
Greta Carlsson b.d 5. Nie awansowała
Vera Thulin 1:44,0 3. Nie awansowała
4 × 100 m dowolnym Greta Carlsson
Greta Johansson
Sonja Johnsson
Vera Thulin
b.d 4.

Skoki do wody

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
wieża 10 m Torsten Eriksson 35,8 2. Nie awansował
Alfred Johansson 34,7 4. Nie awansował
Elis Holmer 30,2 6. Nie awansował
John Jansson 38,3 1. 39,1
Gunnar Ekstrand 35,3 4. Nie awansował
Hjalmar Johansson 40,1 1. 39,3
Axel Runström 38,3 3. 36,0 6.
Ernst Brandsten 37,7 4. 36,2 7.
Viktor Crondahl 37,0 5. 37,1 4.
Jens Stefenson 31,2 9. Nie awansował
Erik Adlerz 39,9 1. 40,0
Sven Montan 30,2 7. Nie awansował
trampolina 3m Ernst Brandsten 65,02 4. Nie awansował
Sven Nylund 62,60 5. Nie awansował
Eskil Brodd 62,60 6. Nie awansował
John Jansson 77,77 1. 69,64 7.
Ernst Eklund 53,02 3. Nie awansował
Ernfrid Appelqvist 62,61 5. Nie awansował
Axel Runström 58,42 6. Nie awansował
Erik Tjäder 53,56 7. Nie awansował
skoki standard i dowolne Hjalmar Johansson 68,06 1. 67,80 4.
Gösta Sjöberg 62,08 4. Nie awansował
Ernst Brandsten 61,42 5. Nie awansował
John Jansson 59,75 7. Nie awansował
Erik Adlerz 74,76 1. 73,94
Gustaf Blomgren 68,50 2. 69,56
Harald Arbin 62,75 3. 62,62 6.
Ernst Eklund 59,94 4. Nie awansował
Alvin Carlsson 66,98 1. 63,16 7.
Robert Andersson 60,39 4. Nie awansował
Jens Stefenson 41,54 5. Nie awansował

Kobiety

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
skoki standard i dowolne Greta Johansson 36,2 1. 39,9
Lisa Regnell 34,1 2. 36,0
Tora Larsson 31,0 4. 26,8 8.
Selma Andersson 30,6 5. 28,3 7.
Elsa Andersson 29,7 6. 31,3 6.
Willy Thulin 25,0 7. Nie awansowała
Märta Adlerz 21,9 8. Nie awansowała
Ella Eklund 34,4 1. 31,9 5.
Elsa Regnell 34,9 2. 33,2 4.
Gerda Johansson 28,7 3. Nie awansowała
Dagmar Nilsson 27,3 4. Nie awansowała
Ester Edström 26,3 5. Nie awansowała

Strzelectwo

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
karabin dowolny 600 m Werner Jernström 88 6.
Carl Wallenborg 87 11.
Emil Gustafsson 85 15.
Hugo Johansson 82 23.
Carl-Johan Sund 82 24.
Tönnes Björkman 81 25.
Erik Ohlsson 81 28.
Robert Jonsson 79 36.
Mauritz Eriksson 77 38.
Ruben Örtegren 74 49.
Torsten Nyström 69 66.
karabin wojskowy trzy pozycje 300 m Nils Romander 94 5.
Carl Flodström 91 8.
Tönnes Björkman 88 14.
Gustaf Adolf Jonsson 88 16.
Per-Olof Arvidsson 87 18.
Erik Jonsson 86 19.
Per Stridfeldt 86 20.
Erik Ohlsson 86 21.
Torsten Nyström 81 40.
Werner Jernström 75 53.
Arvid Hoflund 70 64.
Carl Wallenborg 56 83.
karabin wojskowy drużynowo Mauritz Eriksson
Werner Jernström
Tönnes Björkman
Carl Björkman
Bernhard Larsson
Hugo Johansson
1570
karabin dowolny 3 pozycje Hugo Johansson 959 4.
Bernhard Larsson 954 6.
Tönnes Björkman 947 8.
Erik Blomqvist 932 10.
Gustaf Adolf Jonsson 928 11.
Mauritz Eriksson 922 14.
Werner Jernström 912 20.
Carl Björkman 888 34.
Robert Jonsson 875 37.
August Wikström 870 42.
Nils Skog 869 43.
Per-Olof Arvidsson 839 48.
karabin dowolny 3 pozycje drużynowo Mauritz Eriksson
Hugo Johansson
Erik Blomqvist
Carl Björkman
Bernhard Larsson
Gustaf Adolf Jonsson
5655
karabin małokalibrowy znikająca tarcza 25 m Vilhelm Carlberg 242
Johan Hübner von Holst 233
Gideon Ericsson 231
Axel Gyllenkrok 227 6.
Robert Löfman 221 10.
Erik Odelberg 219 11.
Gustaf Boivie 212 15.
Eric Carlberg 219 20.
Axel Wahlstedt 200 25.
Arthur Nordenswan 200 28.
Robert Jonsson 143 35.
karabin małokalibrowy dowolna pozycja 50 m Erik Boström 189 8.
Johan Hübner von Holst 189 9.
Axel Wahlstedt 187 11.
Fredrik Nyström 187 15.
Arthur Nordenswan 186 16.
Eric Carlberg 186 17.
Ruben Örtegren 186 19.
Ernst Johansson 185 20.
Vilhelm Carlberg 185 21.
Robert Löfman 185 22.
Erik Odelberg 179 28.
Gideon Ericsson 157 39.
karabin małokalibrowy znikająca tarcza drużynowo Johan Hübner von Holst
Eric Carlberg
Vilhelm Carlberg
Gustaf Boivie
925
karabin małokalibrowy 50 m leżąc drużynowo Arthur Nordenswan
Eric Carlberg
Ruben Örtegren
Vilhelm Carlberg
748
runda pojedyncza – sylwetka jelenia Alfred Swahn 41
Åke Lundeberg 41
Karl Larsson 39 4.
Oscar Swahn 39 4.
Anders Lindskog 39 4.
Adolph Cederström 37 8.
Johan Ekman 34 11.
Erik Sökjer-Petersén 34 11.
Gustaf Lyman 31 15.
Emil Lindewald 27 24.
Per-Olof Arvidsson 26 26.
Edward Benedicks 26 26.
runda podwójna – sylwetka jelenia Åke Lundeberg 79
Edward Benedicks 74
Oscar Swahn 72
Alfred Swahn 68 4.
Per-Olof Arvidsson 68 4.
Anders Lindskog 67 6.
Erik Sökjer-Petersén 65 7.
Emil Lindewald 64 8.
Gustaf Lyman 61 9.
Hjalmar Frisell 58 12.
Johan Ekman 58 12.
Wilhelm Dybäck 57 14.
runda pojedyncza – sylwetka jelenia drużynowo Oscar Swahn
Åke Lundeberg
Alfred Swahn
Per-Olof Arvidsson
151
pistolet pojedynkowy 30 m Paul Palén 286
Johan Hübner von Holst 283
Ivan Törnmarck 280 5.
Eric Carlberg 278 6.
Georg de Laval 277 7.
Gustaf Boivie 272 11.
Patrik de Laval 268 13.
Vilhelm Carlberg 274 15.
Erik Boström 274 17.
Frans-Albert Schartau 270 18.
Axel Gyllenkrok 255 30.
Hugo Cederschiöld 225 37.
pistolet dowolny indywidualnie Georg de Laval 470 4.
Erik Boström 468 5.
Ivan Törnmarck 453 11.
Eric Carlberg 452 12.
Vilhelm Carlberg 446 16.
Fredrik Nyström 426 25.
Robert Löfman 423 29.
Paul Palén 410 36.
Gideon Ericsson 408 37.
Gustaf Boivie 401 42.
Gustaf Stiernspetz 357 48.
Hugo Cederschiöld 352 51.
pistolet pojedynkowy drużynowo Eric Carlberg
Vilhelm Carlberg
Johan Hübner von Holst
Paul Palén
1145
pistolet dowolny drużynowo Georg de Laval
Eric Carlberg
Vilhelm Carlberg
Erik Boström
1849
trap indywidualnie Åke Lundeberg 84 17.
Alfred Swahn 82 21.
Hjalmar Frisell 38 29.
Victor Wallenberg 37 34.
Edward Benedicks 34 38.
Johan Ekman 31 40.
Herman Eriksson 14 41.
Carl Nyberg 13 45.
Oscar Swahn 10 56.
Otto Bökman 10 56.
Carl Wollert 10 56.
Nils Klein 10 56.
trap drużynowo Åke Lundeberg
Alfred Swahn
Johan Ekman
Victor Wallenberg
Hjalmar Frisell
Carl Wollert
243 4.

Szermierka

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
szpada indywidualnie Åke Grönhagen Holandia Hendrik de Iongh
Dania Ejnar Levison
Grecja Sotirios Notaris
Cesarstwo Niemieckie Julius Lichtenfels
Belgia Victor Willems
Wielka Brytania Gordon Alexander
Imperium Rosyjskie Pawieł Guworski
Nie awansował
Knut Enell Grecja Petros Manos
Dania Jens Berthelsen
Cesarstwo Niemieckie Friedrich Schwarz
Belgia Paul Anspach
Imperium Rosyjskie Aleksandr Soldatenkow
A.M. Hassanein
Nie awansował
Einar Sörensen Vilém Goppold Jr.
Imperium Rosyjskie Władimir Sarnawski
Norwegia Severin Finne
Holandia George van Rossem
Stany Zjednoczone Sherman Hall
Cesarstwo Niemieckie Emil Schön
Wielka Brytania Gerald Ames
Grecja Petros Manos
Stany Zjednoczone George Breed
Norwegia Sigurd Mathiesen
Belgia Léon Tom
Grecja Petros Manos
Stany Zjednoczone William Bowman
Wielka Brytania Edgar Amphlett
Zdeněk Vávra
Dania Ivan Osiier
Belgia Philippe le Hardy de Beaulieu
Belgia Léon Tom
Belgia Paul Anspach
Wielka Brytania Edgar Seligman
Belgia Victor Boin
Wielka Brytania Martin Holt
P
P
W
P
W
P
W
5.
Louis Sparre Holandia Jan de Beaufort
Belgia Gaston Salmon
Cesarstwo Niemieckie Hans Thomson
Wielka Brytania Percival Davson
Josef Pfeiffer
Stany Zjednoczone John MacLaughlin
Grecja Konstandinos Kodzias
Holandia Adrianus de Jong
Pál Rosty
Karel Goppold
Belgia Henri Anspach
Nie awansował
Gustaf Lindblom Belgia Marcel Berré
Holandia Adrianus de Jong
Grecja Georgios Versis
Wielka Brytania Sydney Martineau
Cesarstwo Niemieckie Hermann Plaskuda
Stany Zjednoczone John Gignoux
Dania Hans Olsen
Vilém Goppold Jr.
Grecja Trifon Triantafyllakos
Belgia Victor Boin
Wielka Brytania Charles Van Der Byl
Dania Jens Berthelsen
Dania Ivan Osiier
Belgia Henri Anspach
Belgia Victor Boin
Wielka Brytania Robert Montgomerie
František Kříž
Nie awansował
Georg Branting Cesarstwo Niemieckie Emil Schön
Grecja Trifon Triantafyllakos
Holandia Willem van Blijenburgh
Dania Oluf Berntsen
Wielka Brytania John Blake
Béla Békessy
Stany Zjednoczone James Moore
Grecja Georgios Versis
Belgia Léon Tom
Wielka Brytania Martin Holt
Zdeněk Bárta
Stany Zjednoczone Albertson van zo Post
Grecja Georgios Petropoulos
Wielka Brytania Martin Holt
Belgia Philippe le Hardy de Beaulieu
Dania Ejnar Levison
Vilém Goppold Jr.
Nie awansował
szpada drużynowo Einar Sörensen
Louis Sparre
Gustaf Lindblom
Georg Branting
Eric Carlberg
Pontus von Rosen
 Bohemia
 Norwegia
-
W
 Belgia
 Grecja
 Cesarstwo Niemieckie
W
W
W
 Belgia
 Wielka Brytania
 Holandia
4.
floret indywidualnie Gustaf Armgarth Wielka Brytania Arthur Fagan
Dania Jens Berthelsen
Stany Zjednoczone Graeme Hammond
Belgia Gaston Salmon
Cesarstwo Niemieckie Julius Lichtenfels
Imperium Rosyjskie Władimir Kejser
Nie awansował
Carl Personne Stany Zjednoczone Sherman Hall
Pietro Speciale
Wielka Brytania Sydney Martineau
Imperium Rosyjskie Aleksandr Mordowin
Dania Hans Olsen
Belgia Victor Willems
Nie awansował
Nils Grönvall Stany Zjednoczone Harold Rayner
Béla Zulawszky
Cesarstwo Niemieckie Adolf Davids
Imperium Rosyjskie Władimir Samojłow
P
P
P
W
Nie awansował
Axel Jöhncke Dania Ivan Osiier
Cesarstwo Austrii Friedrich Golling
Imperium Rosyjskie Gawriił Bertrain
Edoardo Alaimo
Béla Békessy
Stany Zjednoczone Sherman Hall
Belgia Fernand de Montigny
Cesarstwo Niemieckie Adolf Davids
Nie awansował
Carl Hjorth Dania Oluf Berntsen
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Belgia Paul Anspach
Imperium Rosyjskie Leonid Martuczew
Norwegia Christopher von Tangen
Cesarstwo Austrii Reinhold Trampler
Fernando Cavallini
Pál Pajzs
Belgia Henri Anspach
Wielka Brytania Arthur Fagan
Cesarstwo Austrii Friedrich Golling
P
P
P
W
W
Nie awansował
Gunnar Böös Fernando Cavallini
Cesarstwo Niemieckie Emil Schön
Stany Zjednoczone George Breed
Imperium Rosyjskie Leonid Griniow
Belgia Robert Hennet
P
P
P
P
P
Nie awansował
szabla indywidualnie Gustaf Armgarth Giovanni Benfratello
Imperium Rosyjskie Władimir Danicz
Lajos Werkner
P
P
p
Nie awansował
Helge Werner Cesarstwo Niemieckie Julius Lichtenfels
Imperium Rosyjskie Władimir Andriejew
Cesarstwo Austrii Friedrich Golling
Béla Zulawszky
P
P
P
P
Nie awansował
Carl-Gustaf Klerck Wielka Brytania Charles Van Der Byl
Josef Javůrek
Cesarstwo Austrii Josef Puhm
Imperium Rosyjskie Georgij Zakiricz
Nie awansował
Sven Nordenström Holandia Hendrik de Iongh
Péter Tóth
Wielka Brytania Douglas Godfree
Imperium Rosyjskie Aleksandr Mordowin
P
P
W
W
Nedo Nadi
Pál Pajzs
Wielka Brytania Alfred Keene
Béla Zulawszky
Cesarstwo Austrii Josef Puhm
P
P
P
P
-
Nie awansował
Carl Personne Imperium Rosyjskie Apollon Guiber von Greifenfels
Jenő Fuchs
Cesarstwo Niemieckie Julius Lichtenfels
Péter Tóth
Francesco Pietrasanta
Wielka Brytania Alfred Ridley-Martin
Stany Zjednoczone Albertson van zo Post
Dezső Földes
Pál Pajzs
Wielka Brytania Charles Van Der Byl
Imperium Rosyjskie Boris Arsenjew
Ervin Mészáros
P
P
P
P
P
Nie awansował
Gunnar Lindholm Aristide Pontenani
Wielka Brytania Edward Brookfield
László Berti
P
P
P
Nie awansował
szabla drużynowo Axel Jöhncke
Helge Werner
Birger Personne
Carl-Gustaf Klerck
 Wielka Brytania
 Cesarstwo Niemieckie
P
Nie awansowali

Tenis ziemny

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda 3 runda Ćwierćfinały Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Singiel (m) Hakon Leffler Związek Południowej Afryki Harold Kitson
P 0:3
(2:6,1:6,0:6)
Nie awansował 31.
Frans Möller Związek Południowej Afryki Harold Kitson
P 0:3
(2:6,2:6,3:6)
Nie awansował 17.
Wollmar Boström Norwegia Trygve Smith
W 3:0
(6:2,6:4,6:1)
Cesarstwo Austrii Ludwig von Salm
P 0:3
(5:7,4:6,1:6)
Nie awansował 17.
Charles Wennergren Jaromír Zeman
W 3:0
(6:1,6:0,6:0)
Dania Ludvig Rovsing
W 3:2
(4:6,9:7,6:8,6:1,6:1)
Cesarstwo Austrii Ludwig von Salm
P 1:3
(3:6,7:5,5:7,1:6)
Nie awansował 9.
Thorsten Grönfors Dania Vagn Ingerslev
P 0:3
(1:6,2:6,2:6)
Nie awansował 17.
Curt Benckert Cesarstwo Austrii Arthur Zborzil
P 1:3
(2:6,4:6,6:1,3:6)
Nie awansował 31.
Gunnar Setterwall Holandia Otte Blom
W 3:0
(6:3,6:3,8:6)
Imperium Rosyjskie Michaił Sumarokow-Elston
P 1:3
(2:6,3:6,13:11,2:6)
Nie awansował 17.
debel (m) Wollmar Boström
Curt Benckert
wolny los Cesarstwo Austrii Arthur Zborzil
Cesarstwo Austrii Fritz Felix Piepes
P 1:3
(3:6,6:4,1:6,1:6)
Nie awansowali 5.
Charles Wennergren
Carl-Olof Nylén
Dania Axel Thayssen
Dania Aage Madsen
W 3:0
(6:1,6:2,6:4)
Związek Południowej Afryki Harold Kitson
Związek Południowej Afryki Charles Winslow
P 0:3
(3:6,5:7,1:6)
Nie awansowali 5.
Frans Möller
Thorsten Grönfors
Cesarstwo Niemieckie Robert Spiess
Cesarstwo Niemieckie Luis Maria Heyden
P 2:3
(6:3,4:6,2:6,6:4,1:6)
Nie awansowali 15.
singiel (k) Annie Holmström Szwecja Edith Arnheim
P 1:2
(6:4,4:6,1:6)
Nie awansowała 5.
Edith Arnheim Szwecja Annie Holmström
W 2:1
(4:6,6:4;6:1)
Cesarstwo Niemieckie Dorothea Köring
P 0:2
(4:6,3:6)
Norwegia Molla Bjurstedt
P 0:2
(2:6,2:6)
4.
Margareta Cederschiöld Szwecja Ellen Brusewitz
W 2:0
(8:6,8:6)
Francja Marguerite Broquedis
P 0:2
(1:6,4:6)
Nie awansowała 5.
Ellen Brusewitz Szwecja Margareta Cederschiöld
P 0:2
(6:8,6:8)
Nie awansowała 7.
Sigrid Fick Cesarstwo Niemieckie Dorothea Köring
P 0:2
(5:7,3:6)
Nie awansowała 7.
mikst Edith Arnheim
Carl-Olof Nylén
Francja Marguerite Broquedis
Francja Albert Canet
P 0:2
(2:6,4:6)
Nie awansowali 5.
Sigrid Fick
Gunnar Setterwall
Szwecja Annie Holmström
Szwecja Thorsten Grönfors
W 2:0
(8:6,10:8)
Wolny los Cesarstwo Niemieckie Dorothea Köring
Cesarstwo Niemieckie Heinrich Schomburgk
P 0:2
(4:6,0:6)
Annie Holmström
Thorsten Grönfors
Norwegia Molla Bjurstedt
Norwegia Conrad Langaard
W 2:1
(6:4,4:6,7:5)
Szwecja Sigrid Fick
Szwecja Gunnar Setterwall
W 0:2
(6:8,8:10)
Nie awansowali 4.
singiel (m) w hali Gunnar Setterwall Wielka Brytania Herbert Barrett
W 3:2
(4:6,6:1,6:4,6:8,6:4)
Wielka Brytania Gordon Lowe
P 1:3
(4:6,6:1,3:6,6:8)
Nie awansował 5.
Thorsten Grönfors Australazja Anthony Wilding
P 0:3
(3:6,3:6,3:6)
Nie awansował 9.
Lennart Silfverstolpe Australazja Anthony Wilding
P 0:3
(0:6,1:6,1:6)
Nie awansował 16.
Frans Möller Wielka Brytania George Caridia
P 1:3
(2:6,5:7,6:3,4:6)
Nie awansował 16.
Hakon Leffler Wielka Brytania Arthur Gore
P 0:3
(5:7,4:6,5:7)
Nie awansował 16.
Wollmar Boström Wielka Brytania Arthur Lowe
P 1:3
(7:5,4:6,4:6,4:6)
Nie awansował 16.
Johan Kempe Jaroslav Hainz
W 3:1
(6:1,6:4,3:6,6:3)
Francja André Gobert
P 0:3
(1:6,2:6,5:7)
Nie awansował 9.
Charles Wennergren Wielka Brytania Gordon Lowe
P 0:3
(4:6,1:6,4:6)
Nie awansował 16.
debel (m) w hali Gunnar Setterwall
Johan Kempe
Wielka Brytania George Caridia
Wielka Brytania Theodore Mavrogordato
W 3:2
(6:4,4:6,6:8,6:2,6:3)
wolny los Wielka Brytania Herbert Barrett
Wielka Brytania Arthur Gore
W 3:2
(4:6,3:6,6:1,6:4,6:3)
Francja André Gobert
Francja Maurice Germot
P 1:3
(4:6,14:12,2:6,4:6)
Wollmar Boström
Curt Benckert
Wielka Brytania Herbert Barrett
Wielka Brytania Arthur Gore
P 0:3
(5:7,4:6,1:6)
Nie awansowali 5.
Charles Wennergren
Carl-Olof Nylén
Wielka Brytania Gordon Lowe
Wielka Brytania Arthur Lowe
P 0:3
(7:9,9:11,2:6)
Nie awansowali 7.
singiel (k) w hali Margareta Cederschiöld Wielka Brytania Mabel Parton
P 0:2
(0:6,1:6)
Nie awansowała 8.
Edith Arnheim Wielka Brytania Edith Hannam
P 0:2
(5:7,1:6)
Nie awansowała 5.
Sigrid Fick Szwecja Annie Holmström
W 2:0
(6:1,6:1)
Dania Sofie Castenschiold
P 0:2
(4:6,4:6)
Wielka Brytania Mabel Parton
P 0:2
(3:6,3:6)
4
Annie Holmström Szwecja Sigrid Fick
P 0:2
(1:6,1:6)
Nie awansowała 5
mikst w hali Edith Arnheim
Carl-Olof Nylén
Wielka Brytania Helen Aitchison
Wielka Brytania Herbert Barrett
P 0:2
(2:6,4:6)
Nie awansowali 7.
Ebba Hay
Frans Möller
Wielka Brytania Mabel Parton
Wielka Brytania Theodore Mavrogordato
P 0:2
(3:6,0:6)
Nie awansowali 7.
Sigrid Fick
Gunnar Setterwall
wolny los Wielka Brytania Helen Aitchison
Wielka Brytania Herbert Barrett
P 1:2
(6:3,1:6,2:6)
Nie awansowali
Margareta Cederschiöld
Johan Kempe
wolny los Wielka Brytania Edith Hannam
Wielka Brytania Charles Dixon (tenisista)Charles Dixon
P 0:2
(2:6,2:6)
Nie awansowali 4.

Wioślarstwo

Konkurencja Zawodnik Runda 1 Ćwierćfinał Półfinał Finał Pozycja
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Czwórka ze sternikiem John Lager
Axel Eriksson
Ernst Wetterstrand
Gunnar Lager
Karl Sundholm
b.d 2. Nie awansowali
Czwórka ze sternikiem (łodzie z takielunkiem) Ture Rosvall
William Bruhn-Möller
Conrad Brunkman
Herman Dahlbäc
Wilhelm Wilkens
7:51,5 1. 7:39,2 1. 7:56,9 2.
Tage Johnson
Axel Johansson
Axel Gabrielsson
Charles Gabrielsson
Wilhelm Brandes
b.d 2. Nie awansował
ósemka Einar Amundén
Ragnar Bergstedt
Gustaf Broberg
Simon Ericsson
Ivar Rydberg
Anders Almqvist
Arvid Svendel
Leif Sörvik
Gillis Ahlberg
b.d 2. Nie awansowali
Gustaf Brunkman
Per Mattson
Sebastian Tamm
Ted Wachtmeister
Conrad Brunkman
William Bruhn-Möller
Ture Rosvall
Herman Dahlbäck
Wilhelm Wilkens
7:05,20 1. b.d 2. Nie awansowali

Zapasy

Konkurencja Zawodnik Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Runda 5 Runda 6 Runda 7 Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl klasyczny waga piórkowa Bruno Åkesson Norwegia Mikael Hestdahl
p
Wielka Brytania Alfred Taylor
W
Nie stanął na starcie Nie awansował
Erik Öberg Wielka Brytania Alfred Taylor
W
Norwegia Mikael Hestdahl
W
Kaarlo Leivonen
p
Imperium Rosyjskie Pawieł Pawłowicz
W
Hjalmar Lehmusvirta
W
Lauri Haapanen
W
Otto Lasanen
p
Nie awansował
Karl Karlsson Imperium Rosyjskie Pawieł Pawłowicz
p
Josef Beránek
p
Nie awansował
Arvid Beckman Otto Lasanen
p
Norwegia Ragnvald Gullaksen
W
Norwegia Kristian Arneson
W
Karl Kangas
p
Nie awansował
Ewald Persson Norwegia Ragnvald Gullaksen
p
Otto Lasanen
p
Nie awansował
Harry Larsson Cesarstwo Niemieckie Conrad Stein
W
Karl Kangas
W
Imperium Rosyjskie Aleksandr Ankondinow
W
Otto Lasanen
p
Kaarlo Leivonen
p
Nie awansował
Hugo Johansson Cesarstwo Niemieckie Georg Andersen
W
Stany Zjednoczone William Lysohn
W
Cesarstwo Niemieckie Georg Gerstäcker
p
József Pongrácz
W
Otto Lasanen
p
Nie awansował
Carl-Georg Andersson Dania Carl Hansen
W
Cesarstwo Austrii Friedrich Schärer
p
Portugalia António Pereira
W
Kaarlo Koskelo
p
Nie awansował
styl klasyczny waga lekka Karl Johnson József Sándor
p
Cesarstwo Niemieckie Ludwig Saeurhöfer
p
Nie awansował
Johan Nilsson Cesarstwo Niemieckie Ludwig Sauerhöfer
W
Węgry József Sándor
W
Norwegia Herbrand Lofthus
W
Volmar Wikström
p
Johan Salonen
W
Ödön Radvány
p
Nie awansował
Edvin Mattiasson Cesarstwo Niemieckie Andreas Dumrauf
W
Francja Raymond Cabal
W
Volmar Wikström
p
Dezső Orosz
W
Norwegia Herbrand Lofthus
W
Jan Balej
W
wolny los Eemili Väre p
Szwecja Gustaf Malmström P
Richard Rydström Dezső Orosz
p
Volmar Wikström
p
Nie awansował
Gustaf Malmström Johan Urvikko
W
Paul Tirkkonen
W
Ernő Márkus
W
Cesarstwo Austrii Viktor Fischer
W
Volmar Wikström
W
Eemili Väre
p
wolny los Szwecja Edvin Mattiasson W
Eemili Väre P
Gottfrid Svenson Armas Laitinen
p
Norwegia Thorbjørn Frydenlund
W
Ödön Radvány
W
Jan Balej
p
Nie awansował
Bror Flygare Karel Halík
W
Ödön Radvány
p
Nie stanął na starcie Nie awansował
Hugo Björklund Wielka Brytania Robert Phelps
W
Cesarstwo Niemieckie Bruno Heckel
p
David Kolehmainen
p
Nie awansował
Carl Lund Cesarstwo Niemieckie Bruno Heckel
W
Wielka Brytania Robert Phelps
W
Aatami Tanttu
p
David Kolehmainen
W
wolny los Volmar Wikström
W
Ödön Radvány
P
Nie awansował
styl klasyczny waga średnia Edvin Fältström Grecja Anastasios Antonopoulos
W
Cesarstwo Austrii Peter Kokotowitsch
W
Cesarstwo Niemieckie Josef Merkle
p
Andrea Gargano
W
August Jokinen
p
Nie awansował
Wiktor Melin Fridolf Lundstein
p
Nie stanął na starcie Nie awansował
Mauritz Andersson Francja Adrien Barrier
W
Zavirre Carcereri
W
Fridolf Lundstein
p
Alfred Asikainen
p
Nie awansował
Axel Frank Imperium Rosyjskie Aleksandr Siewierow
W
Emil Westerlund
W
Cesarstwo Austrii Alois Totuschek
p
Nie stanął na starcie Nie awansował
Theodor Dahlberg Emil Westerlund
p
Imperium Rosyjskie Aleksandr Siewierow
p
Nie awansował
Claes Johanson Cesarstwo Austrii Alois Totuschek
W
Teodor Tirkkonen
W
Imperium Rosyjskie Aleksandr Siewierow
W
Fridolf Lundstein
W
Alfred Asikainen
p
August Jokinen
W
Karl Åberg
W
Alfred Asikainen W
Imperium Rosyjskie Martin Klein W
Sven Ohlsson Holandia Jan Sint
p
Árpád Miskey
p
Nie awansował
Frits Johansson Dania Hvitfeldt Hansen
W
Rezső Somogyi
W
Teodor Tirkkonen
p
Mikko Holm
p
Nie awansował
Theodor Bergqvist Árpád Miskey
p
Imperium Rosyjskie Martin Klein
p
Nie awansował
styl klasyczny waga półciężka Ragnar Fogelmark Johan Salila
p
Dania Johannes Eriksen
p
Nie awansował
Karl Ekman Béla Varga
p
Knut Lindberg
p
Nie awansował
Johan Andersson František Kopřiva
W
Imperium Rosyjskie Augusts Pikker
W
Cesarstwo Niemieckie Fritz Lange
p
Béla Varga
p
Nie awansował
Ernst Nilsson Dania Jens Christensen
p
František Kopřiva
W
Renato Gardini
W
Knut Lindberg
p
Nie awansował
Anders Ahlgren[1] Wolny los Francja Edouard Martin W
Dania Jens Christensen W
Karl Lind
W
Renato Gardini
W
Knut Lindberg
W
Wolny los Béla Varga W
Ivar Böhling R
styl klasyczny waga ciężka David Karlsson Yrjö Saarela
p
Gustaf Pelander
p
Nie awansował
Frans Lindstrand Belgia Laurent Gerstmans
W
Johan Olin
p
Yrjö Saarela
p
Nie awansował
Alrik Sandberg Adolf Lindfors
p
Gustaf Pelander
p
Nie awansował

Żeglarstwo

Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
Wyścig I
miejsce
Wyścig II
miejsce
Eric Sandberg
Otto Aust
Harald Sandberg
klasa 6 metrów 6. 3. 1
Olof Mark
Edvin Hagberg
jonas Jonsson
3. 4. 1 4.
Bengt Heyman
Emil Henriques
Alvar Thiel
Herbert Westermark
Nils Westermark
klasa 8 metrów 2. 4. 3
Fritz Sjöqvist
Arvid Sjöqvist
Ragnar Gripe
Thorsten Grönfors
Gustaf Månsson
Emil Hagström
6. 6. 0 5.
Filip Ericsson
Carl Hellström
Paul Isberg
Humbert Lundén
Herman Nyberg
Harry Rosenswärd
Erik Wallerius
Harald Wallin
klasa 10 metrów 1. 1. 14
Wilhelm Forsberg
Bertil Bothén
Björn Bothén
Erik Lindén
Arvid Perslow
Erik Waller
4. 4. 0 4.
Nils Persson
Per Bergman
Dick Bergström
Kurt Bergström
Hugo Clason
Folke Johnson
Sigurd Kander
Nils Lamby
Erik Lindqvist
Richard Sällström
klasa 12 metrów 2. 2. 6

Przypisy

  1. Z uwagi na wolny los w drugiej rundzie zawodnik stoczył dwie walki.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Szwecja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912
Listen to this article