For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Szwecja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992.

Szwecja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Szwecja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992
Szwecja
Kod MKOl

SWE

Letnie Igrzyska Olimpijskie 1992
Barcelona
Chorąży

Stefan Edberg

Liczba zawodników

187 w 121 konkurencjach w 22 dyscyplinach

Medale
Pozycja: 27.
Złoto
1
Srebro
7
Brąz
4
Razem
12

Szwecję na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992 reprezentowało 187 zawodników: 143 mężczyzn i 44 kobiety. Był to 21 start reprezentacji Szwecji na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Gold medal.svg
Złoto
Jan-Ove Waldner
Table tennis pictogram.svg
Tenis stołowy
gra pojedyncza mężczyzn w finale pokonał Francuza Jeana Philippa Gatien 3:0 (21:10, 21:18, 25:23)[1]
Silver medal.svg
Srebro
Susanne Wiberg-Gunnarsson, Agneta Andersson
Canoeing (flatwater) pictogram.svg
Kajakarstwo
K-2 500 m kobiet 1:40,41 min[2]
Silver medal.svg
Srebro
Karl Sundqvist, Gunnar Olsson
Canoeing (flatwater) pictogram.svg
Kajakarstwo
K-2 1000 m mężczyzn 3:17,70 min[3]
Silver medal.svg
Srebro
Patrik Sjöberg
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
skok wzwyż mężczyzn 2,34 m[4]
Silver medal.svg
Srebro
Magnus Anderson, Robert Andersson, Anders Bäckegren, Per Carlén, Magnus Cato, Erik Hajas, Robert Hedin, Patrik Liljestrand, Ola Lindgren, Mats Olsson, Staffan Olsson, Axel Sjöblad, Tommy Suoraniemi, Tomas Svensson, Pierre Thorsson, Magnus Wislander
Handball pictogram.svg
Piłka ręczna
turniej mężczyzn w finale przegrali z drużyną WNP 20:22[5]
Silver medal.svg
Srebro
Anders Holmertz
Swimming pictogram.svg
Pływanie
200 m stylem dowolnym mężczyzn 1:46,86 min[6]
Silver medal.svg
Srebro
Christer Wallin, Anders Holmertz, Tom Werner, Lars Frölander
Swimming pictogram.svg
Pływanie
sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym 7:15,51 min[6]
Silver medal.svg
Srebro
Tomas Johansson
Wrestling pictogram.svg
Zapasy
styl klasyczny waga do 130 kg w finale przegrał z Aleksandrem Karielinem z WNP[7]
Bronze medal.svg
Brąz
Anna Olsson, Maria Haglund, Susanne Rosenqvist, Agneta Andersson
Canoeing (flatwater) pictogram.svg
Kajakarstwo
K-4 500 m kobiet 1:39,79 min[2]
Bronze medal.svg
Brąz
Anders Holmertz
Swimming pictogram.svg
Pływanie
400 m stylem dowolnym mężczyzn 3:46,77 min[6]
Bronze medal.svg
Brąz
Ragnar Skanåker
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
pistolet dowolny 50 m mężczyzn 657 pkt[8]
Bronze medal.svg
Brąz
Torbjörn Kornbakk
Wrestling pictogram.svg
Zapasy
styl klasyczny waga do 74 kg w walce o brązowy medal pokonał Kubańczyka Nestora Almanza Barda[7]

Skład kadry

Badminton pictogram.svg
Badminton

Kobiety

  • Christine Magnusson – gra pojedyncza – 17. miejsce,
  • Catrine Bengtsson – gra pojedyncza – 17. miejsce,
  • Maria Bengtsson, Catrine Bengtsson – gra podwójna – 5. miejsce.

Mężczyźni

  • Jens Olsson – gra pojedyncza – 17. miejsce,
  • Peter Axelsson – gra pojedyncza – 17. miejsce,
  • Pär-Gunnar Jönsson, Peter Axelsson – gra podwójna – 17. miejsce,
  • Jan-Eric Antonsson, Stellan Österberg – gra podwójna – 17. miejsce.

Boxing pictogram.svg
Boks

Mężczyźni

  • Wasesa Sabuni waga piórkowa do 57 kg – 17. miejsce,
  • Sören Antman waga półśrednia do 67 kg – 5. miejsce,
  • John Pettersson waga ciężka do 91 kg – 17. miejsce.

Gymnastics pictogram.svg
Gimnastyka

Mężczyźni

  • Johan Jonasson
wielobój indywidualnie – 52. miejsce,
ćwiczenia wolne – 50. miejsce,
skok przez konia – 53. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 65. miejsce,
ćwiczenia na drążku – 62. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 53. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 46. miejsce.

Equestrian Vaulting pictogram.svg
Jeździectwo

  • Tinne Wilhelmsson-Silfvén – ujeżdżenie indywidualnie – 18. miejsce,
  • Ann Behrenfors – ujeżdżenie indywidualnie – 20. miejsce,
  • Annica Westerberg – ujeżdżenie indywidualnie – 24. miejsce,
  • Eva Karin Oscarsson-Göthberg – ujeżdżenie indywidualnie – 35. miejsce,
  • Tinne Wilhelmsson-Silfvén, Ann Behrenfors, Annica Westerberg, Eva Karin Oscarsson-Göthberg – ujeżdżenie drużynowo – 4. miejsce,
  • Maria Gretzer – skoki przez przeszkody indywidualnie – 6. miejsce,
  • Peter Eriksson – skoki przez przeszkody indywidualnie – nie ukończył rundy finałowej,
  • Ulrika Hedin – skoki przez przeszkody indywidualnie – nie ukończył rundy finałowej,
  • Henrik Lannér – skoki przez przeszkody indywidualnie – 66. miejsce,
  • Maria Gretzer, Ulrika Hedin, Henrik Lannér – skoki przez przeszkody drużynowo – 8. miejsce,
  • Peder Fredricson – WKKW indywidualnie – 14. miejsce,
  • Anna Hermann – WKKW indywidualnie – 43. miejsce,
  • Erik Duvander – WKKW indywidualnie – 57. miejsce,
  • Staffan Lidbeck – WKKW indywidualnie – nie ukończył konkurencji,
  • Peder Fredricson, Anna Hermann, Erik Duvander, Staffan Lidbeck – WKKW drużynowo – 11. miejsce.

Judo pictogram.svg
Judo

Kobiety

  • Eva Wikström waga do 52 kg – 16. miejsce,
  • Ursula Myrén waga do 56 kg – 9. miejsce,
  • Katarina Håkansson waga do 72 kg – 7. miejsce.

Mężczyźni

  • Jörgen Häggqvist waga do 65 kg – 36. miejsce,
  • Anders Dahlin waga do 71 kg – 34. miejsce,
  • Lars Adolfsson waga do 78 kg – 5. miejsce.

Canoeing pictogram.svg
Kajakarstwo

Kobiety

Mężczyźni

K-2 500 m – 5. miejsce,
K-2 1000 m – 2. miejsce,
  • Jonas Fager, Pablo Grate, Anders Ohlsén, Hans Olsson – K-4 1000 m – 7. miejsce,
  • Peter Liljedahl
C-1 500 m – odpadł w półfinale,
C-1 1000 m – odpadł w półfinale (dyskwalifikacja).

Cycling (road) pictogram.svg
Kolarstwo szosowe

Kobiety

  • Marie Höljer – wyścig ze startu wspólnego – 9. miejsce,
  • Elisabeth Westman – wyścig ze startu wspólnego – 27. miejsce,
  • Madeleine Lindberg – wyścig ze startu wspólnego – 38. miejsce.

Mężczyźni

  • Michel Lafis – wyścig ze startu wspólnego – 12. miejsce,
  • Michael Andersson – wyścig ze startu wspólnego – 67. miejsce,
  • Glenn Magnusson – wyścig ze startu wspólnego – 77. miejsce,
  • Michael Andersson, Björn Johansson, Jan Karlsson, Johan Fagrell – jazda drużynowa na czas na 100 km – nie ukończyli wyścigu.

Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka

Kobiety

Mężczyźni

chód na 20 km – 15. miejsce,
chód na 50 km – 11. miejsce,

Archery pictogram.svg
Łucznictwo

Kobiety

  • Jenny Sjöwall – indywidualnie – 18. miejsce,
  • Lise-Lotte Djerf – indywidualnie – 28. miejsce,
  • Kristina Persson-Nordlander – indywidualnie – 34. miejsce,
  • Jenny Sjöwall, Kristina Persson-Nordlander, Lise-Lotte Djerf – drużynowo – 5. miejsce.

Modern pentathlon pictogram.svg
Pięciobój nowoczesny

Mężczyźni

  • Håkan Norebrink – indywidualnie – 6. miejsce,
  • Per Nyqvist – indywidualnie – 28. miejsce,
  • Per-Olov Danielsson – indywidualnie – 40. miejsce,
  • Håkan Norebrink, Per Nyqvist, Per-Olov Danielsson – drużynowo – 8. miejsce.

Football pictogram.svg
Piłka nożna

Mężczyźni

Handball pictogram.svg
Piłka ręczna

Mężczyźni

Swimming pictogram.svg
Pływanie

Kobiety

50 m stylem dowolnym – 23. miejsce,
200 m stylem zmiennym – 18. miejsce,
  • Eva Nyberg – 100 m stylem dowolnym – 19. miejsce,
  • Ellenor Svensson – 100 m stylem dowolnym – 23. miejsce,
  • Malin Nilsson
200 m stylem dowolnym – 12. miejsce,
400 m stylem dowolnym – 7. miejsce,

Mężczyźni

  • Pär Lindström – 50 m stylem dowolnym – 11. miejsce,
  • Tom Werner – 100 m stylem dowolnym – 6. miejsce,
  • Håkan Karlsson – 100 m stylem dowolnym – 18. miejsce.
  • Anders Holmertz
200 m stylem dowolnym – 2. miejsce,
400 m stylem dowolnym – 3. miejsce,
  • Tom Werner – 200 m stylem dowolnym – 18. miejsce,
  • Christer Wallin – 400 m stylem dowolnym – 36. miejsce.
  • Rudi Dollmayer
100 m stylem grzbietowym – 37. miejsce,
200 m stylem grzbietowym – 47. miejsce.
  • Jan Bidrman
200 m stylem zmiennym – odpadł w eliminacjach (dyskwalifikacja),
400 m stylem zmiennym – 15. miejsce,

Weightlifting pictogram.svg
Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

  • Mats Lindqvist – waga do 75 kg – 24. miejsce,
  • Bijan Rezaei – waga do 100 kg – 10. miejsce,
  • Anders Lindsjö – waga do 110 kg – nie sklasyfikowany (nie zaliczył żadnej udanej próby w ),
  • Anders Bergström – waga powyżej 110 kg – 13. miejsce,
  • Rickard Nilsson – waga powyżej 110 kg – 16. miejsce.

Diving pictogram.svg
Skoki do wody

Mężczyźni

Shooting pictogram.svg
Strzelectwo

Kobiety

  • Cris Kajd
pistolet pneumatyczny 10 m – 5. miejsce,
pistolet sportowy 25 m – 21. miejsce.
  • Britt-Marie Ellis
pistolet pneumatyczny 10 m – 12. miejsce,
pistolet sportowy 25 m – 32. miejsce.

Mężczyźni

  • Peter Gabrielsson
karabin małokalibrowy, leżąc 50 m – 7. miejsce,
karabin małokalibrowy, trzy pozycje 50 m – 7. miejsce,
  • Benny Östlund
pistolet pneumatyczny 10 m – 26. miejsce,
pistolet dowolny 50 m – 15. miejsce,
pistolet pneumatyczny 10 m – 26. miejsce,
pistolet dowolny 50 m – 3. miejsce.

Open

  • Björn Thorwaldsson – skeet – 51. miejsce,
  • Thomas Knutsson – trap – 39. miejsce.

Fencing pictogram.svg
Szermierka

Mężczyźni

  • Ola Kajbjer – floret indywidualnie – 12. miejsce,
  • Péter Vánky – szpada indywidualnie – 10. miejsce,
  • Thomas Lundblad – szpada indywidualnie – 28. miejsce,
  • Ulf Sandegren – szpada indywidualnie – 46. miejsce,
  • Mats Ahlgren, Jerri Bergström, Thomas Lundblad, Ulf Sandegren, Péter Vánky – szpada drużynowo – 8. miejsce.

Table tennis pictogram.svg
Tenis stołowy

Kobiety

  • Lotta Erlman – gra pojedyncza – 17. miejsce,
  • Lotta Erlman, Marie Svensson – gra podwójna – 17. miejsce.

Mężczyźni

  • Jan-Ove Waldner – gra pojedyncza – 1. miejsce,
  • Jörgen Persson – gra pojedyncza – 5. miejsce,
  • Mikael Appelgren – gra pojedyncza – 17. miejsce,
  • Erik Lindh, Jörgen Persson – gra podwójna – 9. miejsce,
  • Jan-Ove Waldner, Mikael Appelgren – gra podwójna – 9. miejsce.

Tennis pictogram.svg
Tenis ziemny

Kobiety

  • Catarina Lindqvist – gra pojedyncza – 33. miejsce,
  • Catarina Lindqvist, Maria Lindström – gra powdójna – 17. miejsce.

Mężczyźni

Rowing pictogram.svg
Wioślarstwo

Kobiety

  • Maria Brandin – jedynki – 5. miejsce.

Mężczyźni

  • Mattias Lindgren, Per Andersson – dwójki podwójne – 17. miejsce,
  • Fredrik Hultén, Tommy Österlund, David Svensson, Per-Olof Claesson – czwórki podwójne – 15. miejsce.

Wrestling pictogram.svg
Zapasy

Mężczyźni

Sailing pictogram.svg
Żeglarstwo

Przypisy

  1. Table tennis – Men's Olympic Games 1992, the-sports.org [dostęp 2012-08-14] (ang.).
  2. a b Canoeing – Olympic Games Flatwater 1992 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-08-14] (ang.).
  3. Canoeing – Olympic Games Flatwater 1992 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-08-14] (ang.).
  4. Athletics – Olympic Games 1992 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-08-14] (ang.).
  5. Handball – Men's Olympic Games Final 1992, the-sports.org [dostęp 2012-08-14] (ang.).
  6. a b c Swimming – Olympic Games 1992 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-08-14] (ang.).
  7. a b LA84 Foundation – official olympic reports, la84foundation.org [dostęp 2012-08-14] [zarchiwizowane z adresu 2018-06-16] (ang.).
  8. Shooting sports – Olympic Games 1992 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-08-14] (ang.).
  9. Brała udział w wyścigach eliminacyjnych
  10. Brał udział w wyścigach eliminacyjnych

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Szwecja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.