Szwecja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Szwecja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996.

Szwecja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Szwecja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Szwecja
Kod MKOl SWE
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1996
Atlanta
Chorąży Jan-Ove Waldner
Liczba zawodników 177 w 22 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 29.
Złoto
2
Srebro
4
Brąz
2
Razem
8

Szwecję na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 reprezentowało 177 zawodników: 111 mężczyzn i 66 kobiet. Był to 22 start reprezentacji Szwecji na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Agneta Andersson, Susanne Wiberg-Gunnarsson
Kajakarstwo
K-2 500 m kobiet 1:39,32 min[1]
Złoto
Ludmiła Narozhilenko-Engquist
Lekkoatletyka
100 m przez płotki kobiet 12,58 s[2]
Srebro
Magnus Petersson
Łucznictwo
mężczyźni indywidualnie w finale przegrał z Amerykaninem Justinem Husinem 107:112[3]
Srebro
Tomas Svensson, Martin Frändesjö, Mats Olsson, Robert Hedin, Magnus Wislander, Tomas Sivertsson, Ola Lindgren, Per Carlén, Erik Hajas, Johan Pettersson, Stefan Lövgren, Robert Andersson, Pierre Thorsson, Staffan Olsson, Magnus Andersson, Andreas Larsson
Piłka ręczna
turniej mężczyzn w finale ulegli drużynie Chorwacji 26:27[4]
Srebro
Christer Wallin, Anders Holmertz, Lars Frölander, Anders Lyrbring
Pływanie
sztafeta 4 x 200 m stylem dowolnym mężczyzn 7:17,56 min[5]
Srebro
Hans Wallén, Bobby Lohse
Żeglarstwo
klasa Star 29 pkt[6]
Brąz
Agneta Andersson, Ingela Ericsson, Anna Olsson, Susanne Rosenqvist
Kajakarstwo
K-4 500 m kobiet 1:32,91 min[1]
Brąz
Mikael Ljungberg
Zapasy
styl klasyczny waga do 100 kg mężczyzn w walce o brązowy medal pokonał Rosjanina Tejmuraza Ediszeraszwilego 3:0[3]

Skład kadry

Badminton

Kobiety

  • Margit Borg – gra pojedyncza - 9. miejsce,
  • Christine Magnusson – gra pojedyncza - 17. miejsce,
  • Catrine Bengtsson – gra pojedyncza - 33. miejsce,
  • Margit Borg, Maria Bengtsson – gra podwójna - 17. miejsce,

Mężczyźni

  • Jens Olsson – gra pojedyncza - 9. miejsce,
  • Tomas Johansson – gra pojedyncza - 17. miejsce,
  • Pär-Gunnar Jönsson, Peter Axelsson – gra podwójna - 17. miejsce,

Miksty

Boks

Mężczyźni

  • Stefan Ström waga papierowa do 48 kg - 17. miejsce,
  • John Hamed Larbi waga kogucia do 54 kg - 17. miejsce,
  • Roger Pettersson waga lekkośrednia do 71 kg - 9. miejsce,
  • Ismael Koné waga półciężka do 81 kg - 9. miejsce,
  • Kwamena Turkson waga ciężka do 91 kg - 9. miejsce,
  • Attila Levin waga superciężka powyżej 91 kg - 5. miejsce,

Judo

Kobiety

  • Ursula Myrén – waga do 56 kg - 20. miejsce,

Jeździectwo

  • Louise Nathhorst – ujeżdżenie indywidualnie - 10. miejsce,
  • Annette Solmell – ujeżdżenie indywidualnie - 19. miejsce,
  • Ulla Håkansson – ujeżdżenie indywidualnie - 20. miejsce,
  • Tinne Wilhelmsson-Silfvén – ujeżdżenie indywidualnie - 37. miejsce,
  • Louise Nathhorst, Annette Solmell, Ulla Håkansson, Tinne Wilhelmsson-Silfvén - ujeżdżenie drużynowo - 5. miejsce,
  • Peter Eriksson – skoki przez przeszkody indywidualnie - 16. miejsce,
  • Maria Gretzer – skoki przez przeszkody indywidualnie - 45. miejsce,
  • Rolf-Göran Bengtsson – skoki przez przeszkody indywidualnie - 46. miejsce,
  • Malin Baryard – skoki przez przeszkody indywidualnie - 48. miejsce,
  • Peter Eriksson, Maria Gretzer, Rolf-Göran Bengtsson, Malin Baryard - skoki przez przeszkody drużynowo - 10. miejsce,
  • Fredrik Jönsson – WKKW indywidualnie - . miejsce,
  • Linda Algotsson, Paula Törnqvist, Therese Olausson, Dag Albert – WKKW drużynowo - 7. miejsce,

Kajakarstwo

Kobiety

Mężczyźni

  • Tom Krantz
K-1 500 m - odpadł w repesażach,
K-1 1000 m - odpadł w repesażach,
K-2 500 m - odpadli w półfinale,
K-2 1000 m - 8. miejsce,
  • Paw Madsen, Mattias Oscarsson, Henrik Nilsson, Jonas Fager – K-4 1000 m - 6. miejsce,

Kolarstwo

Kobiety

  • Susanne Ljungskog – kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego - 25. miejsce,

Mężczyźni

  • Michel Lafis – kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego - 34. miejsce,
  • Glenn Magnusson – kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego - 35. miejsce,
  • Markus Andersson – kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego - 55. miejsce,
  • Michael Andersson
kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego - nie ukończył wyścigu,
kolaratwo szosowe - jazda indywidualna na czas - nie ukończył wyścigu,
  • Jan Karlsson – kolaratwo szosowe - jazda indywidualna na czas - 18. miejsce,
  • Roger Persson – kolarstwo górskie - cross country - 21. miejsce,

Lekkoatletyka

Kobiety

Mężczyźni

  • Peter Karlsson – bieg na 100 m – odpadł w ćwierćfinale,
  • Torbjörn Eriksson
bieg na 100 m - odpadł w eliminacjach,
bieg na 200 m – odpadł w ćwierćfinale,

Łucznictwo

Kobiety

  • Jenny Sjöwall – indywidualnie - 26. miejsce
  • Christa Bäckman – indywidualnie - 35. miejsce
  • Kristina Persson-Nordlander – indywidualnie - 43. miejsce,
  • Christa Bäckman, Kristina Persson-Nordlander, Jenny Sjöwall - drużynowo - 7. miejsce,

Mężczyźni

  • Magnus Petersson – indywidualnie - 2. miejsce
  • Mikael Larsson – indywidualnie - 21. miejsce,
  • Göran Bjerendal – indywidualnie - 34. miejsce,
  • Göran Bjerendal, Mikael Larsson, Magnus Petersson - drużynowo - 6. miejsce,

Pięciobój nowoczesny

Mężczyźni

  • Per-Olov Danielsson – indywidualnie - 10. miejsce,

Piłka nożna

Kobiety

  • Annelie Nilsson, Cecilia Sandell, Åsa Jakobsson, Annika Nessvold, Kristin Bengtsson, Anna Pohjanen, Pia Sundhage, Malin Swedberg, Malin Andersson, Ulrika Kalte, Lena Videkull, Ulrika Karlsson, Camilla Svensson, Maria Kun, Julia Carlsson, Hanna Ljungberg – 6. miejsce,

Piłka ręczna

Mężczyźni

Pływanie

Kobiety

  • Linda Olofsson
50 m stylem dowolnym – 6. miejsce,
100 m stylem dowolnym – 10. miejsce,
100 m stylem klasycznym - 23. miejsce,
200 m stylem klasycznym – 21. miejsce,

Mężczyźni

100 m stylem dowolnym - 17. miejsce,
100 m stylem motylkowym - 19. miejsce,
200 m stylem dowolnym – 5. miejsce,
400 m stylem dowolnym – 5. miejsce,
  • Lars Frölander, Fredrik Letzler, Anders Holmertz, Christer Wallin, Johan Wallberg[8] - sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym - 7. miejsce,
  • Christer Wallin, Anders Holmertz, Lars Frölander, Anders Lyrbring – sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym - 2. miejsce,

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

  • André Aldenhov – waga do 70 kg - 21. miejsce,
  • Anders Bergström – waga powyżej 108 kg - 12. miejsce,

Siatkówka plażowa

Mężczyźni

  • Tom Englén, Fredrik Peterson – 17. miejsce,

Skoki do wody

Kobiety

  • Anna Lindberg – trampolina 3 m - 8. miejsce,

Mężczyźni

  • Jimmy Sjödin
tramolina 3 m - 20. miejsce,
wieża 10 m - 14. miejsce,
  • Joakim Andersson – trampolina 3 m - 22. miejsce,

Strzelectwo

Mężczyźni

  • Lennart Andersson
pistolet pneumatyczny - 23. miejsce,
pistolet dowolny - 42. miejsce,
pistolet pneumatyczny - 26. miejsce,
pistolet dowolny - 25. miejsce,
  • Peter Gabrielsson
karabin małokalibrowy trzy pozycje 50 m - 22. miejsce,
karabin małokalibrowy leżąc 50 m - 42. miejsce,

Szermierka

Kobiety

Mężczyźni

Tenis stołowy

Kobiety

  • Marie Svensson – gra pojedyncza - 17. miejsce,
  • Åsa Svensson – gra pojedyncza - 33. miejsce,
  • Åsa Svensson, Pernilla Pettersson – gra podwójna - 17. miejsce,

Mężczyźni

Tenis ziemny

Mężczyźni

Wioślarstwo

Kobiety

  • Maria Brandin – jedynka - 4. miejsce,
  • Monika Knejp, Kristina Knejp – dwójka podwójna wagi lekkiej - 12. miejsce,

Mężczyźni

  • Mattias Tichy, Anders Christensson – dwójka podwójna wagi lekkiej - 6. miejsce,
  • Johan Flodin, Pontus Ek, Fredrik Hultén, Henrik Nilsson – czwórka podwójna - 6. miejsce,

Zapasy

Mężczyźni

  • Usama Aziz – styl klasyczny waga do 62 kg - 14. miejsce,
  • Anders Magnusson – styl klasyczny waga do 68 kg - 17. miejsce,
  • Thorbjörn Kornbakk – styl klasyczny waga do 74 kg - 10. miejsce,
  • Martin Lidberg – styl klasyczny waga do 82 kg - 6. miejsce,
  • Mikael Ljungberg – styl klasyczny waga do 100 kg - 3. miejsce,
  • Tomas Johansson – styl klasyczny waga do 130 kg - 7. miejsce,
  • Fariborz Besarati – styl wolny waga do 48 kg - 14. miejsce,

Żeglarstwo

  • Malin Milbourn – klasa Europa – 9. miejsce,
  • Lena Carlsson, Boel Bengtsson, - klasa 470 kobiet - 14. miejsce,
  • Fredrik Palm – windsyrfing mężczyźni - 19. miejsce,
  • Fredrik Lööfklasa Finn – 5. miejsce,
  • Marcus Westerlind, Henrik Wallin – klasa 470 mężczyźni - 18. miejsce,
  • John Harrysson – klasa Laser – 6. miejsce,
  • Mats Nyberg, Magnus Lövdén – klasa Tornado – 16. miejsce,
  • Hans Wallén, Bobby Lohseklasa Star2. miejsce,
  • Magnus Holmberg, Björn Alm, Johan Barne – klasa Soling – 13. miejsce,

Przypisy

  1. a b Canoeing - Olympic Games - Flatwater 1996 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-05-29] (ang.).
  2. Athletics - Olympic Games 1996 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-05-29] (ang.).
  3. a b LA84 Foundation - official olympic reports, la84foundation.org [dostęp 2018-11-30] (ang.).
  4. Handball - Men's Olympic Games 1996 results, the-sports.org [dostęp 2012-05-29] (ang.).
  5. Swimming - Olympic Games 1996 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-05-29] (ang.).
  6. Sailing - Olympic Games 1996 results Mixed, the-sports.org [dostęp 2012-05-29] (ang.).
  7. Brał udział w biegach eliminacyjnych
  8. Brał udział w wyścigach eliminacyjnych

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Szwecja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Listen to this article