Szwecja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Szwecja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994.

Szwecja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Szwecja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994
Szwecja
Kod MKOl SWE
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1994
Lillehammer
Chorąży Pernilla Wiberg
Liczba zawodników 84 w 10 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 10.
Złoto
2
Srebro
1
Brąz
0
Razem
3

Szwecję na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994 reprezentowało 84 zawodników. Był to siedemnasty start Szwecji na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Złoto
Pernilla Wiberg
Narciarstwo alpejskie
Kombinacja kobiet
Złoto
Håkan Algotsson
Jonas Bergqvist
Charles Berglund
Andreas Dackell
Christian Due-Boje
Niklas Eriksson
Peter Forsberg
Roger Hansson
Roger Johansson
Jörgen Jönsson
Tomas Jonsson
Kenny Jönsson
Patrik Juhlin
Patric Kjellberg
Håkan Loob
Mats Näslund
Leif Rohlin
Daniel Rydmark
Tommy Salo
Fredrik Stillman
Magnus Svensson
Stefan Örnskog
Hokej na lodzie
Mężczyźni
Srebro
Marie Lindgren
Narciarstwo dowolne
Skoki akrobatyczne kobiet

Wyniki reprezentantów Szwecji

Biathlon

Mężczyźni

bieg indywidualny - 25. miejsce
sprint - 38. miejsce
bieg indywidualny - 27. miejsce
sprint - 20. miejsce
bieg indywidualny - 42. miejsce
bieg indywidualny - 66. miejsce
sztafeta - 11. miejsce

Kobiety

sprint - 59. miejsce
bieg indywidualny - 60. miejsce
sprint - 67. miejsce
bieg indywidualny - 58. miejsce
bieg indywidualny - 46. miejsce
sprint - 60. miejsce
sztafeta - 9. miejsce

Biegi narciarskie

Mężczyźni

30 km stylem dowolnym - 22. miejsce
30 km stylem dowolnym - 12. miejsce
30 km stylem dowolnym - 23. miejsce
10 km stylem klasycznym - 30. miejsce
50 km stylem klasycznym - 27. miejsce
10 km stylem klasycznym - 19. miejsce
Bieg łączony - 23. miejsce
50 km stylem klasycznym - 6. miejsce
10 km stylem klasycznym - 27. miejsce
30 km stylem dowolnym - 24. miejsce
10 km stylem klasycznym - 14. miejsce
Bieg łączony - 15. miejsce
50 km stylem klasycznym - 18. miejsce
sztafeta - 6. miejsce

Kobiety

  • Annika Evaldsson
5 km stylem klasycznym - 25. miejsce
Bieg łączony - 29. miejsce
15 km stylem dowolnym - 29. miejsce
5 km stylem klasycznym - 17. miejsce
Bieg łączony - 37. miejsce
30 km stylem klasycznym - 13. miejsce
5 km stylem klasycznym - 35. miejsce
Bieg łączony - 25. miejsce
15 km stylem dowolnym - 19. miejsce
30 km stylem klasycznym - 28. miejsce
5 km stylem klasycznym - 10. miejsce
Bieg łączony - 9. miejsce
15 km stylem dowolnym - 7. miejsce
30 km stylem klasycznym - 11. miejsce
15 km stylem dowolnym - 17. miejsce
30 km stylem klasycznym - 12. miejsce
sztafeta - 6. miejsce

Bobsleje

Mężczyźni

  • Fredrik Gustafsson
    Hans Byberg
Dwójki - 22. miejsce
  • Fredrik Gustafsson
    Jörgen Kruse
    Lennart Westermark
    Hans Byberg
Czwórki - 17. miejsce

Hokej na lodzie

Mężczyźni

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

  • Per Bengtsson
5000 m - 14. miejsce
10 000 m - 16. miejsce
  • Magnus Enfeldt
500 m - 34. miejsce
1000 m - 23. miejsce
  • Hans Markström
500 m - 25. miejsce
1000 m - 29. miejsce
  • Jonas Schön
5000 m - 12. miejsce
10 000 m - 8. miejsce

Kobiety

  • Jasmin Krohn
3000 m - 20. miejsce

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

slalom - 13. miejsce
slalom - 5. miejsce
supergigant - 19. miejsce
gigant - DNF
slalom - DNF
kombinacja - 13. miejsce
zjazd - 34. miejsce
supergigant - 18. miejsce
gigant - DNF
kombinacja - DNF
zjazd - 32. miejsce
supergigant - 25. miejsce
gigant - 18. miejsce
kombinacja - 8. miejsce
gigant - 25. miejsce
slalom - DNF

Kobiety

gigant - DNF
slalom - 19. miejsce
zjazd - 34. miejsce
supergigant - 27. miejsce
gigant - DNF
slalom - DNF
kombinacja - 11. miejsce
gigant - DNF
  • Christina Rodling
slalom - 13. miejsce
zjazd - 9. miejsce
supergigant - 4. miejsce
gigant - DNF
slalom - 4. miejsce
kombinacja -

Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

skoki akrobatyczne - 8. miejsce
jazda po muldach - 11. miejsce
jazda po muldach - 5. miejsce
jazda po muldach - 12. miejsce
  • Fredrik Thulin
jazda po muldach - 10. miejsce

Kobiety

skoki akrobatyczne - 14. miejsce
jazda po muldach -
  • Helena Waller
jazda po muldach - 17. miejsce

Saneczkarstwo

Mężczyźni

  • Mikael Holm
jedynki - 12. miejsce
  • Anders Söderberg
jedynki - 13. miejsce
jedynki - 17. miejsce
  • Hans Kohala
    Carl-Johan Lindqvist
dwójki - 13. miejsce

Short track

Mężczyźni

  • Martin Johansson
500 m - 7. miejsce
1000 m - 17. miejsce

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Skocznia normalna - 43. miejsce
Skocznia duża - 40. miejsce
Skocznia normalna - 23. miejsce
Skocznia duża - 34. miejsce
Skocznia duża - 41. miejsce
Skocznia normalna - 34. miejsce
Skocznia duża - 56. miejsce
Skocznia normalna - 53. miejsce
drużynowo - 10. miejsce

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Szwecja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994
Listen to this article