Tajlandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Tajlandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.

Tajlandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Tajlandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004
Tajlandia
Kod MKOl THA
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2004
Ateny
Chorąży Paradorn Srichaphan
Liczba zawodników 42 w 13 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 25.
Złoto
3
Srebro
1
Brąz
4
Razem
8

Tajlandię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 reprezentowało 42 zawodników (24 mężczyzn, 18 kobiet). Był to 13. występ reprezentacji Tajlandii na letnich igrzyskach olimpijskich. Reprezentacja zdobyła osiem medali, co jest najlepszym jej osiągnięciem na igrzyskach olimpijskich[a].

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Udomporn Polsak
Podnoszenie ciężarów
waga do 53 kg kobiety 222,5 kg
Złoto
Pawina Thongsuk
Podnoszenie ciężarów
waga do 75 kg kobiety 272,5 kg
Złoto
Manus Boonjumnong
Boks
waga lekkopółśrednia w finale pokonał Kubańczyka Yudela Johnsona
Srebro
Worapoj Petchkoom
Boks
waga kogucia w finale przegrał z Kubańczykiem Guillermo Rigondeaux
Brąz
Suriya Prasathinphimai
Boks
waga średnia w półfinale przegrał z Rosjaninem Gajdarbiekiem Gajdarbiekowem
Brąz
Aree Wiratthaworn
Podnoszenie ciężarów
waga do 48 kg kobiety 200 kg
Brąz
Wandee Kameaim
Podnoszenie ciężarów
waga do 58 kg kobiety 230 kg
Brąz
Yaowapa Boorapolchai
Taekwondo
waga do 49 kg kobiety w walece 0 3 miejsce pokonała Kolumbijkę Gladys Mora

Skład reprezentacji

Badminton

Mężczyźni

  • Boonsak Ponsana - gra pojedyncza - 4. miejsce,
  • Pramote Teerawiwatana, Tesana Panvisavas - gra podwójna - 9. miejsce,
  • Sudket Prapakamol, Patapol Ngernsrisuk - gra podwójna - 17. miejsce
  • Sudket Prapakamol, Saralee Thungthongkam - gra mieszana - 9. miejece

Kobiety

  • Salakjit Ponsana - gra pojedyncza - 9. miejsce,
  • Saralee Thungthongkam, Sathinee Chankrachangwong - gra podwójna - 5. miejsce

Boks

Mężczyźni

  • Suban Pannon - waga papierowa (do 48 kg) - 9. miejsce,
  • Somjit Jongjohor - waga musza (do 51 kg) - 9. miejsce,
  • Worapoj Petchkoom - waga kogucia (do 54 kg) - 2. miejsce,
  • Somluck Kamsing - waga piórkowa (do 57 kg) - 17. miejsce,
  • Manus Boonjumnong - waga lekkopółśrednia (do 64 kg) - 1. miejsce
  • Suriya Prasathinphimai - waga średnia (do 75 kg) - 3. miejsce

Jeździectwo

  • Pongsiree Bunluewong - WKKW indywidualnie - nie została sklasyfikowana

Lekkoatletyka

Kobiety

  • Trecia Roberts - bieg na 100 m przez płotki - odpadła w eliminacjach,
  • Noengrothai Chaipetch - skok wzwyż - 21. miejsce,
  • Juttaporn Krasaeyan - pchnięcie kulą - 25. miejsce

Pływanie

Mężczyźni

  • Arwut Chinnapasaen - 50 m stylem dowolnym - 46. miejsce,
  • Charnvudth Saengsri - 400 m stylem dowolnym - 33. miejsce, 1500 m stylem dowolnym - 27. miejsce,
  • Ratapong Sirasanont - 200 m stylem klasycznym - 19. miejsce, 100 m stylem klasycznym - dyskwalifikacja

Kobiety

  • Pilin Tachakittiranan - 200 m stylem dowolnym - 35. miejsce, 400 m stylem dowolnym - 34. miejsce,
  • Chonlathorn Vorathamrong - 100 m stylem grzbietowym - 32. miejsce, 200 m stylem grzbietowym - 29. miejsce,
  • Nimitta Thaveesupsoonthorn - 400 m stylem zmiennym - 22. miejsce

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

  • Suriya Dattuyawat - waga do 69 kg - nie sklasyfikowany nie wystartował w podrzucie,

Kobiety

Strzelectwo

Mężczyźni

  • Jakkrit Panichpatikum - pistolet pneumatyczny 10 m - 36. miejsce, pistolet dowolny 50 m - 28. miejsce,
  • Tevarit Majchacheeap - karabin pneumatyczny 10 m - 35. miejsce, karabin małokalibrowy trzy postawy 50 m - 16. miejsce, karabin małokalibrowy leżąc 50 m - 36. miejsce

Szermierka

Mężczyźni

  • Siriroj Rathprasert - szpada indywidualnie - 32. miejsce,
  • Wiradech Kothny - szabla indywidualnie - 13. miejsce

Taekwondo

Mężczyźni

  • Ussadate Sutthikunkarn - waga do 58 kg - 11. miejsce,
  • Kriangkrai Noikoed - waga do 80 kg - 11. miejsce,

Kobiety

  • Yaowapa Boorapolchai - waga do 49 kg - 3. miejsce
  • Nootcharin Sukkhongdumnoen - waga do 57 kg - 5. miejsce

Tenis stołowy

Kobiety

  • Nanthana Komwong - gra pojedyncza - 17. miejsce

Tenis ziemny

Mężczyźni

Kobiety

Wioślarstwo

Kobiety

  • Phuttharaksa Nikree - jedynki - 22. miejsce

Żeglarstwo

Mężczyźni

  • Arun Homraruen - windsurfing - 21. miejsce

Uwagi

  1. Stan na 15 marca 2012 roku

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Tajlandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004
Listen to this article