For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Tauron Liga (2020/2021).

Tauron Liga (2020/2021)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Tauron Liga 2020/2021
2019/2020 2021/2022
Szczegóły
Państwo

 Polska

Organizator

Polska Liga Siatkówki

Edycja

XVI

Liczba zespołów

12

Termin

19.09.2020 - 24.04.2021

Liczba obiektów sportowych

10 (w 11 miejscowościach)

Zwycięzca

Grupa Azoty Chemik Police

Tauron Liga 2020/2021 – 16. sezon mistrzostw Polski organizowany przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Drużyny uczestniczące

Hale sportowe

Klub Hala sportowa Liczba miejsc siedzących
BKS Stal Bielsko-Biała Hala BKS Stal 1400
Enea PTPS Piła Hala Sportowo-Widowiskowa MOSiR 1500
Energa MKS Kalisz Arena Kalisz 3164
Grot Budowlani Łódź Łódź Sport Arena im. Józefa Żylińskiego 3000
Volleyball Wrocław Hala „Orbita” 3000
KS Developres Rzeszów Hala Podpromie 4300
Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz Hala Łuczniczka 6082
ŁKS Commercecon Łódź Łódź Sport Arena im. Józefa Żylińskiego 3000
Grupa Azoty Chemik Police Hala sportowa im. Ignacego Łukasiewicza 1100
E.Leclerc Moya Radomka Radom Hala sportowa MOSiR 1700
DPD Legionovia Legionowo Arena Legionowo 1988
Joker Świecie Hala Widowiskowo-Sportowa 1800

Trenerzy

Klub Pierwszy trener Narodowość Drugi trener Narodowość
BKS Stal Bielsko-Biała Piekarczyk, BartłomiejBartłomiej Piekarczyk  Polska Sufa, BartoszBartosz Sufa  Polska
DPD Legionovia Legionowo Chiappini, AlessandroAlessandro Chiappini  Włochy Chyliński, AdrianAdrian Chyliński  Polska
E.Leclerc Moya Radomka Radom Marchesi, RiccardoRiccardo Marchesi  Włochy Panigalli, DanieleDaniele Panigalli  Włochy
Enea PTPS Piła Zemło, DamianDamian Zemło  Polska
Energa MKS Kalisz Pasiński, JacekJacek Pasiński  Polska Widera, MarcinMarcin Widera  Polska
Grot Budowlani Łódź Krzyształowicz, BłażejBłażej Krzyształowicz  Polska Czekaj, AdamAdam Czekaj  Polska
Grupa Azoty Chemik Police Akbaş, FerhatFerhat Akbaş  Turcja Kawka, PrzemysławPrzemysław Kawka  Polska
Joker Świecie Kurczyński, WojciechWojciech Kurczyński  Polska Mariaskin, MikołajMikołaj Mariaskin  Polska
KS Developres Rzeszów Antiga, StéphaneStéphane Antiga  Francja Dąbrowski, BartłomiejBartłomiej Dąbrowski  Polska
ŁKS Commercecon Łódź Mašek, MichalMichal Mašek  Słowacja Solarewicz, MarekMarek Solarewicz  Polska
Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz Matela, PiotrPiotr Matela  Polska Tęcza, JakubJakub Tęcza  Polska
Volleyball Wrocław Murek, DawidDawid Murek  Polska

Zmiany trenerów

Klub Były trener Narodowość Data odejścia Powód Nowy trener Narodowość Data przyjścia
Przed sezonem
E.Leclerc Moya Radomka Radom Grabowski, AdamAdam Grabowski  Polska 23.04.2020 koniec kontraktu Marchesi, RiccardoRiccardo Marchesi  Włochy 23.04.2020
Enea PTPS Piła Zawieracz, MirosławMirosław Zawieracz  Polska 07.09.2020 koniec kontraktu Grabowski, AdamAdam Grabowski  Polska 07.09.2020
W trakcie sezonu
ŁKS Commercecon Łódź Cuccarini, GiuseppeGiuseppe Cuccarini  Włochy 01.12.2020 Mašek, MichalMichal Mašek  Słowacja 01.12.2020
Volleyball Wrocław Kurczyński, WojciechWojciech Kurczyński  Polska 18.12.2020 rezygnacja ze względu na słabe wyniki sportowe Murek, DawidDawid Murek  Polska 27.12.2020
Joker Świecie Wojtowicz, MarcinMarcin Wojtowicz  Polska 22.12.2020 brak oczekiwanych wyników sportowych Kurczyński, WojciechWojciech Kurczyński  Polska 27.12.2020
Enea PTPS Piła Grabowski, AdamAdam Grabowski  Polska 04.01.2021 rezygnacja Zemło, DamianDamian Zemło  Polska 04.01.2021

Rozgrywki

Faza zasadnicza

Tabela wyników

Gospodarz \ Gość1 POL RZE ŁDZ LEG ŁÓD BYD BIE PIŁ KAL RAD WRO ŚWC
Grupa Azoty Chemik Police - 3:2 3:0 3:0 3:0 3:1 3:0 3:1 3:1 2:3 3:0 3:0
KS Developres Rzeszów 3:1 - 3:0 3:0 2:3 3:1 3:0 3:0 3:0 3:0 3:1 3:0
ŁKS Commercecon Łódź 3:0 3:2 - 3:0 1:3 3:1 0:3 3:0 2:3 3:0 3:0 3:1
DPD Legionovia Legionowo 3:2 1:3 3:1 - 3:0 3:2 1:3 3:1 3:0 0:3 3:0 0:3
Grot Budowlani Łódź 3:1 1:3 1:3 3:1 - 1:3 3:1 3:0 3:1 3:2 0:3 1:3
Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 2:3 2:3 0:3 1:3 0:3 - 0:3 3:0 3:0 1:3 3:2 3:1
BKS Stal Bielsko-Biała 2:3 0:3 3:2 2:3 2:3 3:2 - 3:1 0:3 2:3 3:0 3:0
Enea PTPS Piła 0:3 1:3 1:3 0:3 0:3 0:3 2:3 - 0:3 0:3 0:3 3:1
Energa MKS Kalisz 2:3 3:1 0:3 3:1 3:1 3:2 0:3 3:0 - 1:3 1:3 2:3
E.Leclerc Moya Radomka Radom 3:2 2:3 1:3 3:1 3:1 3:0 3:1 3:0 3:2 - 3:0 3:0
Volleyball Wrocław 2:3 2:3 1:3 1:3 2:3 0:3 0:3 3:1 1:3 2:3 - 3:2
Joker Świecie 0:3 2:3 0:3 0:3 0:3 1:3 1:3 3:0 1:3 1:3 2:3 -

Źródło: lsk.pls.pl (pol.)
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Terminarz i wyniki

Tabela

Lp. Drużyna Pkt Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M W P 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 wyg. prz. stos. zdob. str. stos.
1 KS Developres Rzeszów 53 22 18 4 8 6 4 3 1 0 61 26 2.35 2007 1775 1.13
2 E.Leclerc Moya Radomka Radom 48 22 17 5 6 6 5 2 1 2 56 31 1.81 1966 1823 1.08
3 Grupa Azoty Chemik Police 46 22 16 6 8 3 5 3 2 1 56 31 1.81 1988 1766 1.13
4 ŁKS Commercecon Łódź 46 22 15 7 8 6 1 2 2 3 51 29 1.76 1872 1674 1.12
5 BKS Stal Bielsko-Biała 37 22 12 10 6 3 3 4 2 4 46 39 1.18 1890 1845 1.02
6 Grot Budowlani Łódź 35 22 13 9 4 5 4 0 6 3 45 40 1.13 1941 1852 1.05
7 DPD Legionovia Legionowo 33 22 12 10 5 4 3 0 5 5 41 40 1.03 1813 1843 0.98
8 Energa MKS Kalisz 31 22 10 12 3 5 2 3 4 5 40 45 0.89 1863 1923 0.97
9 Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 28 22 8 14 4 3 1 5 5 4 39 47 0.83 1897 1943 0.98
10 Volleyball Wrocław 21 22 6 16 2 2 2 5 4 7 32 54 0.59 1797 1944 0.92
11 Joker Świecie 14 22 4 18 2 1 1 3 7 8 25 57 0.44 1622 1892 0.86
12 Enea PTPS Piła 4 22 1 21 0 1 0 1 6 14 11 64 0.17 1453 1829 0.79

Źródło: lsk.pl (pol.)
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     faza play-off

     mecze o miejsca 9-10

     spadek do 1. ligi

Faza play-off

Ćwierćfinały

(do 2 zwycięstw)

KS Developres Rzeszów (1) 2 – 0 (8) Energa MKS Kalisz
Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
13.03.2021 20:30 KS Developres Rzeszów 3:1 (23:25, 27:25, 25:20, 25:23) Energa MKS Kalisz 0 Kanada Kiera Van Ryk
19.03.2021 17:30 Energa MKS Kalisz 0:3 (19:25, 10:25, 18:25) KS Developres Rzeszów 0 Polska Gabriela Polańska
ŁKS Commercecon Łódź (4) 2 – 0 (5) BKS Stal Bielsko-Biała
Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
14.03.2021 17:30 ŁKS Commercecon Łódź 3:1 (23:25, 25:14, 26:24, 27:25) BKS Stal Bielsko-Biała 0 Serbia Katarina Lazović
22.03.2021 17:30 BKS Stal Bielsko-Biała 1:3 (16:25, 25:22, 21:25, 21:25) ŁKS Commercecon Łódź 0 Serbia Nađa Ninković
E.Leclerc Moya Radomka Radom (2) 2 – 1 (7) DPD Legionovia Legionowo
Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
15.03.2021 17:30 E.Leclerc Moya Radomka Radom 1:3 (25:15, 19:25, 23:25, 22:25) DPD Legionovia Legionowo 0 Polska Alicja Grabka
20.03.2021 17:30 DPD Legionovia Legionowo 1:3 (29:31, 23:25, 25:20, 17:25) E.Leclerc Moya Radomka Radom 0 Brazylia Bruna Honório
23.03.2021 17:30 E.Leclerc Moya Radomka Radom 3:1 (25:23, 25:15, 22:25, 25:10) DPD Legionovia Legionowo 0 Serbia Ana Bjelica
Grupa Azoty Chemik Police (3) 2 – 0 (6) Grot Budowlani Łódź
Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
15.03.2021 20:30 Grupa Azoty Chemik Police 3:1 (25:22, 22:25, 25:20, 25:19) Grot Budowlani Łódź 0 Polska Marlena Kowalewska
21.03.2021 17:30 Grot Budowlani Łódź 0:3 (21:25, 23:25, 22:25) Grupa Azoty Chemik Police 0 Polska Martyna Grajber

Półfinały

(do 2 zwycięstw)

KS Developres Rzeszów (1) 2 – 1 (4) ŁKS Commercecon Łódź
Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
29.03.2021 17:30 KS Developres Rzeszów 0:3 (25:27, 23:25, 23:25) ŁKS Commercecon Łódź 0 Serbia Katarina Lazović
02.04.2021 17:30 ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (20:25, 22:25, 23:25) KS Developres Rzeszów 0 Kanada Kiera Van Ryk
06.04.2021 20:30 KS Developres Rzeszów 3:1 (22:25, 25:20, 25:17, 30:28) ŁKS Commercecon Łódź 0 Kanada Kiera Van Ryk
E.Leclerc Moya Radomka Radom (2) 0 – 2 (3) Grupa Azoty Chemik Police
Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
28.03.2021 17:30 E.Leclerc Moya Radomka Radom 0:3 (23:25, 20:25, 17:25) Grupa Azoty Chemik Police 0 Polska Paulina Maj-Erwardt
01.04.2021 17:30 Grupa Azoty Chemik Police 3:1 (22:25, 25:18, 25:23, 26:24) E.Leclerc Moya Radomka Radom 0 Polska Natalia Mędrzyk

Finał

(do 3 zwycięstw)

KS Developres Rzeszów (1) 1 – 3 (3) Grupa Azoty Chemik Police
Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
10.04.2021 14:45 KS Developres Rzeszów 3:2 (25:20, 29:31, 22:25, 25:22, 15:13) Grupa Azoty Chemik Police 0 Serbia Jelena Blagojević
13.04.2021 17:30 Grupa Azoty Chemik Police 3:2 (21:25, 21:25, 25:22, 25:16, 15:13) KS Developres Rzeszów 0 Polska Martyna Łukasik
17.04.2021 17:30 KS Developres Rzeszów 2:3 (21:25, 25:21, 17:25, 25:17, 13:15) Grupa Azoty Chemik Police 0 Serbia Jovana Brakočević-Canzian
20.04.2021 20:30 Grupa Azoty Chemik Police 3:1 (25:23, 23:25, 25:22, 25:15) KS Developres Rzeszów 0 Serbia Jovana Brakočević-Canzian

Mecze o 3 miejsce

(do 3 zwycięstw)

E.Leclerc Moya Radomka Radom (2) 2 – 3 (4) ŁKS Commercecon Łódź
Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
10.04.2021 17:30 E.Leclerc Moya Radomka Radom 3:0 (25:22, 25:19, 25:19) ŁKS Commercecon Łódź 0 Brazylia Bruna Honório
13.04.2021 20:30 ŁKS Commercecon Łódź 2:3 (25:23, 25:20, 20:25, 23:25, 9:15) E.Leclerc Moya Radomka Radom 0 Brazylia Bruna Honório
17.04.2021 14:45 E.Leclerc Moya Radomka Radom 2:3 (20:25, 25:17, 19:25, 25:19, 11:15) ŁKS Commercecon Łódź 0 Polska Katarzyna Zaroślińska-Król
20.04.2021 17:30 ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:23, 25:19, 25:17) E.Leclerc Moya Radomka Radom 0 Polska Katarzyna Zaroślińska-Król
24.04.2021 14:45 E.Leclerc Moya Radomka Radom 0:3 (21:25, 19:25, 23:25) ŁKS Commercecon Łódź 0 Holandia Britt Bongaerts

Mecze o 5 miejsce

(do 2 zwycięstw, możliwy złoty set)

BKS Stal Bielsko-Biała (5) 1 – 0 (6) Grot Budowlani Łódź
Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
29.03.2021 20:30 Grot Budowlani Łódź 1:3 (25:21, 23:25, 29:31, 22:25) BKS Stal Bielsko-Biała 0 Polska Karolina Drużkowska
01.04.2021 18:00 BKS Stal Bielsko-Biała 0:3 (16:25, 21:25, 21:25) Grot Budowlani Łódź 0 Polska Zuzanna Górecka
BKS Stal Bielsko-Biała złoty set: 12:15 Grot Budowlani Łódź

Mecze o 7 miejsce

(do 2 zwycięstw, możliwy złoty set)

DPD Legionovia Legionowo (7) 0 – 2 (8) Energa MKS Kalisz
Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
27.03.2021 18:30 Energa MKS Kalisz 3:0 (25:18, 25:13, 28:26) DPD Legionovia Legionowo 0 Polska Justyna Łysiak
30.03.2021 17:00 DPD Legionovia Legionowo 2:3 (17:25, 25:22, 25:17, 15:25, 11:15) Energa MKS Kalisz 0 Polska Julia Szczurowska

Mecze o 9 miejsce

(do 2 zwycięstw, możliwy złoty set)

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz (9) 2 – 0 (10) Volleyball Wrocław
Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
19.03.2021 17:30 Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:2 (25:22, 25:20, 26:28, 16:25, 15:13) Volleyball Wrocław 0 Francja Alexandra Dascalu
01.04.2021 15:30 Volleyball Wrocław 2:3 (25:21, 23:25, 25:17, 15:25, 12:15) Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 0 Polska Marta Ziółkowska

Klasyfikacja końcowa

Grupa Azoty Chemik Police Mistrzem Polski w sezonie 2020/2021
Grupa Azoty Chemik Police Mistrzem Polski w sezonie 2020/2021
Lp. Drużyna
1 Grupa Azoty Chemik Police
Simple gold cup.svg
Simple gold crown.svg
2 KS Developres Rzeszów
3 ŁKS Commercecon Łódź
4 E.Leclerc Moya Radomka Radom
5 Grot Budowlani Łódź
6 BKS Stal Bielsko-Biała
7 Energa MKS Kalisz
8 DPD Legionovia Legionowo
9 KS Pałac Bydgoszcz
10 Volleyball Wrocław
11 Joker Świecie
12 PTPS Piła

     Liga Mistrzyń

     Puchar CEV

     Puchar Challenge

     spadek do I ligi

Najlepsze zawodniczki meczów