Tinkoff
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Tinkoff (Kod UCI: TNK) – nieistniejąca rosyjska drużyna kolarska, której założycielem i wieloletnim dyrektorem generalnym był kontrowersyjny zwycięzca Tour de France 1996, duński kolarz Bjarne Riis. 2 grudnia 2013 roku Riis sprzedał drużynę wraz z licencją WorldTour rosyjskiemu przedsiębiorcy Olegowi Tińkowowi[1]. Drużyna rozwiązana w 2016 roku[2].
Zobacz też: inne znaczenia. |
Szybkie fakty Kod, Data założenia ...
Drużyna podczas Tour of Britain 2015 | |
Kod |
TNK |
---|---|
Data założenia |
1998 |
Data rozwiązania |
2016 |
Dywizja | |
Państwo | |
Sponsor techniczny | |
Strona internetowa |
Zamknij
1998
1999
- Mistrz Danii w wyścigu ze startu wspólnego: Nicolai Bo Larsen
- Mistrz Danii w jeździe indywidualnej na czas: Michael Sandstød
- 1. miejsce, 1. etap Tour Down Under: Nicolai Bo Larsen
2000
- 1. miejsce, 4. etap Paryż-Nicea: Bo Hamburger
2001
- Mistrz Danii w wyścigu ze startu wspólnego: Jakob Piil
- Mistrz Danii w jeździe indywidualnej na czas: Michael Blaudzun
- 1. miejsce, 4. i 7. etap Tour de France: Laurent Jalabert
- 1. miejsce, klasyfikacja górska Tour de France: Laurent Jalabert
- 1. miejsce, Clásica de San Sebastián: Laurent Jalabert
2002
- Mistrz Danii w wyścigu ze startu wspólnego: Michael Sandstød
- Mistrz Danii w jeździe indywidualnej na czas: Michael Sandstød
- 1. miejsce, 3. etap Paryż-Nicea: Laurent Jalabert
- 1. miejsce, 14. etap (ITT) Giro d’Italia: Tyler Hamilton
- 1. miejsce, klasyfikacja górska Tour de France: Laurent Jalabert
- 1. miejsce, Clásica de San Sebastián: Laurent Jalabert
- 1. miejsce, Paris-Tours: Jakob Piil
2003
- Mistrz Danii w wyścigu ze startu wspólnego: Nicki Sørensen
- Mistrz Danii w jeździe indywidualnej na czas: Michael Blaudzun
- 1. miejsce, Liège – Bastogne – Liège: Tyler Hamilton
- 1. miejsce, 5. etap (ITT) Tour de Romandie: Tyler Hamilton
- 1. miejsce, klasyfikacja generalna Tour de Romandie: Tyler Hamilton
- 1. miejsce, 10. etap Tour de France: Jakob Piil
- 1. miejsce, 13. etap Tour de France: Carlos Sastre
- 1. miejsce, 16. etap Tour de France: Tyler Hamilton
2004
- Mistrz Danii w wyścigu ze startu wspólnego: Michael Blaudzun
- Mistrz Danii w jeździe indywidualnej na czas: Michael Sandstød
- 1. miejsce, 1. etap (ITT) Paryż-Nicea: Jörg Jaksche
- 1. miejsce, klasyfikacja generalna Paryż-Nicea: Jörg Jaksche
- 1. miejsce, 5. etap (część a) Vuelta al País Vasco: Jens Voigt
- 1. miejsce, 5. etap (część b) Vuelta al País Vasco: Bobby Julich
- 1. miejsce, 12. etap Tour de France: Ivan Basso
2005
- Mistrz Danii w wyścigu ze startu wspólnego: Lars Ytting Bak
- Mistrz Luksemburga w wyścigu ze startu wspólnego: Frank Schleck
- Mistrz Danii w jeździe indywidualnej na czas: Michael Blaudzun
- Mistrz Luksemburga w jeździe indywidualnej na czas: Andy Schleck
- Mistrz Rosji w jeździe indywidualnej na czas: Vladimir Gusev
- 1. miejsce, Prolog (ITT) Paryż-Nicea: Jens Voigt
- 1. miejsce, klasyfikacja generalna Paryż-Nicea: Bobby Julich
- 1. miejsce, klasyfikacja punktowa Paryż-Nicea: Jens Voigt
- 1. miejsce, klasyfikacja drużynowa Paryż-Nicea
- 1. miejsce, 5. etap (część a) Vuelta al País Vasco: Jens Voigt
- 1. miejsce, 8. etap (ITT) Giro d’Italia: David Zabriskie
- 1. miejsce, 17. i 18. (ITT) etap Giro d’Italia: Ivan Basso
- 1. miejsce, 7. etap Tour de Suisse: Linus Gerdemann
- 1. miejsce, 1. etap (ITT) Tour de France: David Zabriskie
- 1. miejsce, 7. etap Eneco Tour: Bobby Julich
- 1. miejsce, klasyfikacja generalna Eneco Tour: Bobby Julich
- 1. miejsce, klasyfikacja górska Eneco Tour: Christian Vandevelde
- 1. miejsce, 18. etap Vuelta a España: Nicki Sørensen
- 2. miejsce, Liège-Bastogne-Liège: Jens Voigt
- 2. miejsce, klasyfikacja generalna Tour de France: Ivan Basso
2006
- Mistrz Świata w jeździe indywidualnej na czas: Fabian Cancellara
- Mistrz Danii w wyścigu ze startu wspólnego: Allan Johansen
- Mistrz Austrii w jeździe indywidualnej na czas: Peter Luttenberger
- Mistrz Danii w jeździe indywidualnej na czas: Brian Bach Vandborg
- Mistrz Norwegii w jeździe indywidualnej na czas: Kurt Asle Arvesen
- Mistrz Szwajcarii w jeździe indywidualnej na czas: Fabian Cancellara
- Mistrz USA w jeździe indywidualnej na czas: David Zabriskie
- 1. miejsce, Prolog (ITT) Paryż-Nicea: Bobby Julich
- 1. miejsce, 5. etap (ITT) Tirreno-Adriático: Fabian Cancellara
- 1. miejsce, Paris-Roubaix: Fabian Cancellara
- 1. miejsce, Amstel Gold Race: Frank Schleck
- 1. miejsce, 5. etap (TTT) Giro d’Italia
- 1. miejsce, 8., 16. i 20. etap Giro d’Italia: Ivan Basso
- 1. miejsce, klasyfikacja generalna Giro d’Italia: Ivan Basso
- 1. miejsce, Prolog {ITT) i 3. {ITT) etap Critérium du Dauphiné: David Zabriskie
- 1. miejsce, ProTour Ploegentijdrit
- 1. miejsce, 13. etap Tour de France: Jens Voigt
- 1. miejsce, 15. etap Tour de France: Frank Schleck
- 1. miejsce, 1. etap (TTT) Vuelta a España
- 3. miejsce, La Flèche Wallonne: Karsten Kroon
- 3. miejsce, klasyfikacja generalna Tour de France: Carlos Sastre
- 10. miejsce, klasyfikacja generalna Tour de France: Frank Schleck
2007
- Mistrz Świata w jeździe indywidualnej na czas: Fabian Cancellara
- Mistrz Danii w jeździe indywidualnej na czas: Lars Ytting Bak
- Mistrz Szwajcarii w jeździe indywidualnej na czas: Fabian Cancellara
- Mistrz USA w jeździe indywidualnej na czas: David Zabriskie
- 1. miejsce, 3. etap Paryż-Nicea: Alexandr Kolobnev
- 1. miejsce, 4. etap Vuelta al País Vasco: Jens Voigt
- 1. miejsce, Paris-Roubaix: Stuart O’Grady
- 1. miejsce, 8. etap Giro d’Italia: Kurt Asle Arvesen
- 1. miejsce, klasyfikacja młodzieżowa Giro d’Italia: Andy Schleck
- 1. miejsce, Prolog {ITT) i 8. {ITT) etap Tour de Suisse: Fabian Cancellara
- 1. miejsce, 3. etap Tour de Suisse: Frank Schleck
- 1. miejsce, ProTour Ploegentijdrit
- 1. miejsce, Prolog (ITT) i 3. etap Tour de France: Fabian Cancellara
- 1. miejsce, klasyfikacja górska Eneco Tour: Martin Pedersen
- 2. miejsce, klasyfikacja generalna Giro d’Italia: Andy Schleck
- 3. miejsce, klasyfikacja generalna Tour Down Under: Lars Ytting Bak
- 3. miejsce, Liège-Bastogne-Liège: Frank Schleck
- 4. miejsce, klasyfikacja generalna Tour de France: Carlos Sastre
2008
- Mistrz Olimpijski w jeździe indywidualnej na czas: Fabian Cancellara
- Mistrz Danii w wyścigu ze startu wspólnego: Nicki Sørensen
- Mistrz Luksemburga w wyścigu ze startu wspólnego: Frank Schleck
- Mistrz Norwegii w wyścigu ze startu wspólnego: Kurt Asle Arvesen
- Mistrz Danii w jeździe indywidualnej na czas: Lars Ytting Bak
- Mistrz Szwajcarii w jeździe indywidualnej na czas: Fabian Cancellara
- 1. miejsce, 5. etap (ITT) Tirreno-Adriático: Fabian Cancellara
- 1. miejsce, klasyfikacja generalna Tirreno-Adriático: Fabian Cancellara
- 1. miejsce, Milano-San Remo: Fabian Cancellara
- 1. miejsce, 18. etap Giro d’Italia: Jens Voigt
- 1. miejsce, 6. etap Critérium du Dauphiné: Chris Anker Sørensen
- 1. miejsce, 7. i 9. etap Tour de Suisse: Fabian Cancellara
- 1. miejsce, klasyfikacja punktowa Tour de Suisse: Fabian Cancellara
- 1. miejsce, 11. etap Tour de France: Kurt Asle Arvesen
- 1. miejsce, 17. etap Tour de France: Carlos Sastre
- 1. miejsce, klasyfikacja generalna Tour de France: Carlos Sastre
- 1. miejsce, klasyfikacja młodzieżowa Tour de France: Andy Schleck
- 1. miejsce, klasyfikacja drużynowa Tour de France
- 1. miejsce, 1. etap (TTT) Tour de Pologne
- 1. miejsce, 6. etap Tour de Pologne: Jens Voigt
- 1. miejsce, klasyfikacja generalna Tour de Pologne: Jens Voigt
- 1. miejsce, klasyfikacja górska Tour de Pologne: Jens Voigt
- 1. miejsce, 21. etap Vuelta a España: Matti Breschel
- 2. miejsce, Paris-Roubaix: Fabian Cancellara
- 2. miejsce, Amstel Gold Race: Frank Schleck
- 2. miejsce, Clásica de San Sebastián: Alexandr Kolobnev
- 3. miejsce, Liège-Bastogne-Liège: Frank Schleck
- 5. miejsce, klasyfikacja generalna Tour de France: Frank Schleck
2009
- Mistrz Świata w jeździe indywidualnej na czas: Fabian Cancellara
- Mistrz Danii w wyścigu ze startu wspólnego: Matti Breschel
- Mistrz Luksemburga w wyścigu ze startu wspólnego: Andy Schleck
- Mistrz Norwegii w wyścigu ze startu wspólnego: Kurt Asle Arvesen
- Mistrz Szwajcarii w wyścigu ze startu wspólnego: Fabian Cancellara
- Mistrz Szwecji w wyścigu ze startu wspólnego: Marcus Ljungqvist
- Mistrz Danii w jeździe indywidualnej na czas: Lars Ytting Bak
- 1. miejsce, klasyfikacja drużynowa Paryż-Nicea
- 1. miejsce, Liège-Bastogne-Liège: Andy Schleck
- 1. miejsce, 2. etap Vuelta al País Vasco: Matti Breschel
- 1. miejsce, 1. {ITT) i 9. {ITT) etap Tour de Suisse: Fabian Cancellara
- 1. miejsce, 4. etap Tour de Suisse: Matti Breschel
- 1. miejsce, klasyfikacja generalna Tour de Suisse: Fabian Cancellara
- 1. miejsce, klasyfikacja punktowa Tour de Suisse: Fabian Cancellara
- 1. miejsce, klasyfikacja drużynowa Tour de Suisse
- 1. miejsce, 1. etap (ITT) Tour de France: Fabian Cancellara
- 1. miejsce, 12. etap Tour de France: Nicki Sørensen
- 1. miejsce, 17. etap Tour de France: Frank Schleck
- 1. miejsce, klasyfikacja młodzieżowa Tour de France: Andy Schleck
- 1. miejsce, 5. etap Eneco Tour: Lars Ytting Bak
- 1. miejsce, 1. (ITT) i 7. (ITT) etap Vuelta a España: Fabian Cancellara
- 2. miejsce, klasyfikacja generalna Tour Down Under: Stuart O’Grady
- 2. miejsce, klasyfikacja generalna Paryż-Nicea: Frank Schleck
- 2. miejsce, Amstel Gold Race: Karsten Kroon
- 2. miejsce, La Flèche Wallonne: Andy Schleck
- 2. miejsce, klasyfikacja generalna Tour de France: Andy Schleck
- 5. miejsce, klasyfikacja generalna Tour de France: Frank Schleck
2010
- Mistrz Świata w jeździe indywidualnej na czas: Fabian Cancellara
- Mistrz Danii w wyścigu ze startu wspólnego: Nicki Sørensen
- Mistrz Luksemburga w wyścigu ze startu wspólnego: Frank Schleck
- Mistrz Danii w jeździe indywidualnej na czas: Jakob Fuglsang
- Mistrz Luksemburga w jeździe indywidualnej na czas: Andy Schleck
- Mistrz Polski w jeździe indywidualnej na czas: Jarosław Marycz
- Mistrz Szwecji w jeździe indywidualnej na czas: Gustav Larsson
- 1. miejsce, 4. etap Volta Ciclista a Catalunya: Jens Voigt
- 1. miejsce, 7. etap Volta Ciclista a Catalunya: Juan José Haedo
- 1. miejsce, Ronde van Vlaanderen: Fabian Cancellara
- 1. miejsce, Paris-Roubaix: Fabian Cancellara
- 1. miejsce, 3. etap (ITT) Tour de Romandie: Richie Porte
- 1. miejsce, 8. etap Giro d"Italia: Chris Anker Sørensen
- 1. miejsce, 21. etap (ITT) Giro d"Italia: Gustav Larsson
- 1. miejsce, klasyfikacja młodzieżowa Giro d"Italia: Richie Porte
- 1. miejsce, 2. etap Critérium du Dauphiné: Juan José Haedo
- 1. miejsce, 1. etap {ITT) Tour de Suisse: Fabian Cancellara
- 1. miejsce, 3. etap Tour de Suisse: Frank Schleck
- 1. miejsce, klasyfikacja generalna Tour de Suisse: Frank Schleck
- 1. miejsce, klasyfikacja drużynowa Tour de Suisse
- 1. miejsce, 1. (ITT) i 19. (ITT) etap Tour de France: Fabian Cancellara
- 1. miejsce, 8. i 17. etap Tour de France: Andy Schleck
- 1. miejsce, klasyfikacja młodzieżowa Tour de France: Andy Schleck
- 2. miejsce, klasyfikacja generalna Tour de France: Andy Schleck
- 3. miejsce, klasyfikacja generalna Tour de Suisse: Jakob Fuglsang
- 7. miejsce, klasyfikacja generalna Giro d’Italia: Richie Porte
2011
- Mistrz Danii w wyścigu ze startu wspólnego: Nicki Sørensen
- Mistrz Szwecji w jeździe indywidualnej na czas: Gustav Larsson
- 1. miejsce, 3. etap Tirreno-Adriático: Juan José Haedo
- 1. miejsce, 3. etap Volta Ciclista a Catalunya: Alberto Contador
- 1. miejsce, klasyfikacja generalna Volta Ciclista a Catalunya: Alberto Contador
- 1. miejsce, Ronde van Vlaanderen: Nick Nuyens
- 1. miejsce, klasyfikacja górska Tour de Romandie: Chris Anker Sørensen
- 1. miejsce, 9. i 16. (ITT) etap Giro d"Italia: Alberto Contador
- 1. miejsce, klasyfikacja generalna Giro d"Italia: Alberto Contador
- 1. miejsce, klasyfikacja punktowa Giro d"Italia: Alberto Contador
- 1. miejsce, 16. etap Vuelta a España: Juan José Haedo
- 5. miejsce, klasyfikacja generalna Tour de France: Alberto Contador
Więcej informacji Imię i nazwisko, Data urodzenia ...
Imię i nazwisko | Data urodzenia | Narodowość | Dalsza kariera - sezon 2017 (po rozwiązaniu grupy) |
---|---|---|---|
Baška, ErikErik Baška | 1994-01-12 12 stycznia 1994(dts) | Słowacja | Bora-Hansgrohe |
Bennati, DanieleDaniele Bennati | 1980-09-24 24 września 1980(dts) | Włochy | Movistar Team |
Blythe, AdamAdam Blythe | 1989-10-01T00:00:00.001 1 października 1989(dts) | Wielka Brytania | Aqua Blue Sport |
Boaro, ManueleManuele Boaro | 1987-12-03 3 grudnia 1987(dts) | Włochy | Bahrain-Merida |
Bodnar, MaciejMaciej Bodnar | 1985-03-07 7 marca 1985(dts) | Polska | Bora-Hansgrohe |
Brutt, PawiełPawieł Brutt | 1982-01-29 29 stycznia 1982(dts) | Rosja | Gazprom-RusVelo |
Contador, AlbertoAlberto Contador | 1982-12-06 6 grudnia 1982(dts) | Hiszpania | Trek-Segafredo |
Gatto, OscarOscar Gatto | 1985-01-01T00:00:00.001 1 stycznia 1985(dts) | Włochy | Astana Pro Team |
Gogl, MichaelMichael Gogl | 1993-11-04 4 listopada 1993(dts) | Austria | Trek-Segafredo |
Hansen, JesperJesper Hansen | 1990-10-23 23 października 1990(dts) | Dania | Astana Pro Team |
Hernández, JesúsJesús Hernández | 1981-09-28 28 września 1981(dts) | Hiszpania | Trek-Segafredo |
Kišerlovski, RobertRobert Kišerlovski | 1986-08-09 9 sierpnia 1986(dts) | Chorwacja | Team Katusha-Alpecin |
Kolář, MichalMichal Kolář | 1992-12-21 21 grudnia 1992(dts) | Słowacja | Bora-Hansgrohe |
Kreuziger, RomanRoman Kreuziger | 1986-05-08 8 maja 1986(dts) | Czechy | Orica-Scott |
Majka, RafałRafał Majka | 1989-09-12 12 września 1989(dts) | Polska | Bora-Hansgrohe |
McCarthy, JayJay McCarthy | 1992-09-08 8 września 1992(dts) | Australia | Bora-Hansgrohe |
Paulinho, SérgioSérgio Paulinho | 1980-03-26 26 marca 1980(dts) | Portugalia | Efapel |
Pietrow, JewgienijJewgienij Pietrow | 1978-05-25 25 maja 1978(dts) | Rosja | brak danych |
Poljański, PawełPaweł Poljański | 1990-05-06 6 maja 1990(dts) | Polska | Bora-Hansgrohe |
Rogers, MichaelMichael Rogers | 1979-12-20 20 grudnia 1979(dts) | Australia | zakończenie kariery |
Rownyj, IwanIwan Rownyj | 1987-09-30 30 września 1987(dts) | Rosja | Gazprom-RusVelo |
Sagan, JurajJuraj Sagan | 1988-12-23 23 grudnia 1988(dts) | Słowacja | Bora-Hansgrohe |
Sagan, PeterPeter Sagan | 1990-01-26 26 stycznia 1990(dts) | Słowacja | Bora-Hansgrohe |
Tosatto, MatteoMatteo Tosatto | 1974-05-14 14 maja 1974(dts) | Włochy | zakończenie kariery |
Trofimow, JurijJurij Trofimow | 1984-01-26 26 stycznia 1984(dts) | Rosja | Caja Rural-Seguros RGA |
Trusow, NikołajNikołaj Trusow | 1985-07-02 2 lipca 1985(dts) | Rosja | Gazprom-RusVelo |
Valgren, MichaelMichael Valgren | 1992-02-07 7 lutego 1992(dts) | Dania | Astana Pro Team |
Zamknij
Więcej informacji lata, nazwa ...
lata | nazwa |
---|---|
1998–1999 | Home-Jack & Jones |
2000 | Memory Card-Jack & Jones |
2001–2002 | CSC-Tiscali |
2003–2008 | Team CSC |
2008 | Team CSC Saxo Bank |
2009–2010 | Team Saxo Bank |
2011 | Team Saxo Bank-SunGard |
2012 | Team Saxo Bank |
2012 | Team Saxo Bank-Tinkoff Bank |
2013 | Team Saxo-Tinkoff |
2014–2015 | Tinkoff-Saxo |
2016 | Tinkoff |
Zamknij
- Odchodzi, by wrócić i wygrać. Tinkow wciąż chce podbić Tour de France, Przegląd Sportowy (online) z 2016-07-26 [dostęp: 2017-06-18]