Tirreno-Adriático 2015 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Tirreno-Adriático 2015.

Tirreno-Adriático 2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Tirreno-Adriático 2015
2014 2016
Data 11–17 marca 2015
Etapów 7
Dystans 993,4 km
Czas zwycięzcy 25h 11′ 16″
Zgłoszenia 175 kolarzy
Ukończyło wyścig 138 kolarzy
Podium
Pierwsze miejsce Kolumbia Nairo Quintana
Drugie miejsce Holandia Bauke Mollema
Trzecie miejsce Kolumbia Rigoberto Urán
Pozostałe klasyfikacje
Górska Kolumbia Carlos Quintero
Punktowa Słowacja Peter Sagan
Młodzieżowa Kolumbia Nairo Quintana
Drużynowa Rosja Team Katusha
Oficjalna strona WWW

50. edycja wyścigu kolarskiego Tirreno-Adriático odbywa się od 11 do 17 marca 2015 roku. Liczy siedem etapów, o łącznym dystansie 993,4 km. Wyścig figuruje w rankingu światowym UCI World Tour 2015.

Uczestnicy

Na starcie wyścigu stanęły 22 drużyny. Wśród nich znalazło się wszystkie siedemnaście ekip UCI World Tour 2015 oraz pięć innych zaproszonych przez organizatorów[1].

Numery Kod Drużyna
1-8 TTS Rosja Team Tinkoff-Saxo
11-18 ALM Francja Ag2r-La Mondiale
21-28 AST Kazachstan Pro Team Astana
31-38 BAR Włochy Bardiani CSF
41-48 BMC Stany Zjednoczone BMC Racing Team
51-58 BOA Niemcy Bora-Argon 18
61-68 COL Kolumbia Team Colombia
71-78 EQS Belgia Etixx-Quick Step
81-88 FDJ Francja FDJ.fr
91-98 IAM Szwajcaria IAM Cycling
101-108 LAM Włochy Lampre-Merida
Numery Kod Drużyna
111-118 LTS Belgia Lotto Soudal
121-128 MOV Hiszpania Movistar Team
131-138 MTN Południowa Afryka MTN-Qhubeka
141-148 OGE Australia Orica-GreenEDGE
151-158 TCG Stany Zjednoczone Team Cannondale - Garmin
161-168 EUC Francja Team Europcar
171-178 GIA Niemcy Team Giant-Alpecin
181-188 KAT Rosja Team Katusha
191-198 LTJ Holandia Team LottoNL - Jumbo
201-208 SKY Wielka Brytania Team Sky
211-218 TRE Stany Zjednoczone Trek Factory Racing

Etapy

Etap Data Start - Meta km Typ Zwycięzca etapu Lider
1. 11 marca Lido di Camaiore 5,4
ITT
Włochy Adriano Malori Włochy Adriano Malori
2. 12 marca Camaiore > Cascina 153
Belgia Jens Debusschere Włochy Adriano Malori
3. 13 marca Cascina > Arezzo 203
Belgia Greg Van Avermaet Belgia Greg Van Avermaet
4. 14 marca Indicatore > Castelraimondo 218
Holandia Wout Poels Holandia Wout Poels
5. 15 marca Amatrice > Guardiagrele 194
Kolumbia Nairo Quintana Kolumbia Nairo Quintana
6. 16 marca Rieti > Porto Sant’Elpidio 210
Słowacja Peter Sagan Kolumbia Nairo Quintana
7. 17 marca San Benedetto del Tronto 10
ITT
Szwajcaria Fabian Cancellara Kolumbia Nairo Quintana

Etap 1. - 11.03 : Lido di Camaiore, 5,4 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Włochy Adriano Malori Hiszpania MOV 6' 04"
2 Szwajcaria Fabian Cancellara Stany Zjednoczone TRE + 1"
3 Belgia Greg Van Avermaet Stany Zjednoczone BMC + 2"
4 Polska Maciej Bodnar Rosja TCS + 2"
124 Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 29"
127 Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 30”
Klasyfikacja generalna po 1. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Włochy Adriano Malori Hiszpania MOV 6' 04"
2 Szwajcaria Fabian Cancellara Stany Zjednoczone TRE + 1"
3 Belgia Greg Van Avermaet Stany Zjednoczone BMC + 2"
4 Polska Maciej Bodnar Rosja TCS + 2"
124 Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 29"
127 Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 30”

Etap 2. - 12.03 : Camaiore > Cascina, 153 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Belgia Jens Debusschere Belgia LTS 3h 30' 18"
2 Słowacja Peter Sagan Rosja TCS + 0"
3 Irlandia Sam Bennett Niemcy BOA + 0"
27 Polska Maciej Bodnar Rosja TCS + 0"
88 Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 0"
165 Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 5' 31”
Klasyfikacja generalna po 2. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Włochy Adriano Malori Hiszpania MOV 3h 36' 22"
2 Słowacja Peter Sagan Rosja TCS + 0"
3 Szwajcaria Fabian Cancellara Stany Zjednoczone TRE + 1"
6 Polska Maciej Bodnar Rosja TCS + 2"
110 Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 29"
166 Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 6' 01”

Etap 3. - 13.03 : Cascina > Arezzo, 203 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Belgia Greg Van Avermaet Stany Zjednoczone BMC 4h 58' 17"
2 Słowacja Peter Sagan Rosja TCS + 0"
3 Czechy Zdeněk Štybar Belgia EQS + 0"
62 Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 0"
140 Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 2' 02"
141 Polska Maciej Bodnar Rosja TCS + 2' 02”
Klasyfikacja generalna po 3. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Belgia Greg Van Avermaet Stany Zjednoczone BMC 8h 34' 31"
2 Słowacja Peter Sagan Rosja TCS + 2"
3 Włochy Adriano Malori Hiszpania MOV + 8"
53 Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 37"
123 Polska Maciej Bodnar Rosja TCS + 2' 12"
164 Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 8' 11”

Etap 4. - 14.03 : Indicatore > Castelraimondo, 218 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Holandia Wout Poels Wielka Brytania SKY 5h 53' 38"
2 Kolumbia Rigoberto Urán Belgia EQS + 14"
3 Hiszpania Joaquim Rodríguez Rosja KAT + 14"
13 Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 14"
102 Polska Maciej Bodnar Rosja TCS + 13' 41"
140 Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 13' 41”
Klasyfikacja generalna po 4. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Holandia Wout Poels Wielka Brytania SKY 14h 28' 18"
2 Kolumbia Rigoberto Urán Belgia EQS + 17"
3 Wielka Brytania Steve Cummings Południowa Afryka MTN + 26"
13 Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 42"
116 Polska Maciej Bodnar Rosja TCS + 15' 03"
153 Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 21' 43”

Etap 5. - 15.03 : Amatrice > Guardiagrele, 194 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Kolumbia Nairo Quintana Hiszpania MOV 5h 26' 03"
2 Holandia Bauke Mollema Stany Zjednoczone TRE + 41"
3 Hiszpania Joaquim Rodríguez Rosja KAT + 55"
9 Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 1' 05"
129 Polska Maciej Bodnar Rosja TCS + 26' 41"
159 Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 34' 35”
Klasyfikacja generalna po 5. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Kolumbia Nairo Quintana Hiszpania MOV 19h 54' 45"
2 Holandia Bauke Mollema Stany Zjednoczone TRE + 39"
3 Kolumbia Rigoberto Urán Belgia EQS + 48"
13 Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 1' 23"
122 Polska Maciej Bodnar Rosja TCS + 41' 20"
157 Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 56' 10”

Etap 6. - 16.03 : Rieti > Porto Sant’Elpidio, 210 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Słowacja Peter Sagan Rosja TCS 5h 04' 13"
2 Niemcy Gerald Ciolek Południowa Afryka MTN + 0"
3 Belgia Jens Debusschere Belgia LTS + 0"
31 Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 0"
46 Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 0"
79 Polska Maciej Bodnar Rosja TCS + 1' 28”
Klasyfikacja generalna po 6. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Kolumbia Nairo Quintana Hiszpania MOV 24h 58' 58"
2 Holandia Bauke Mollema Stany Zjednoczone TRE + 39"
3 Kolumbia Rigoberto Urán Belgia EQS + 48"
13 Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 1' 23"
99 Polska Maciej Bodnar Rosja TCS + 42' 48"
130 Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 56' 10”

Etap 7. - 17.03 : San Benedetto del Tronto, 10 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Szwajcaria Fabian Cancellara Stany Zjednoczone TRE 11' 23"
2 Włochy Adriano Malori Hiszpania MOV + 4"
3 Białoruś Wasil Kiryjenka Wielka Brytania SKY + 9"
5 Polska Maciej Bodnar Rosja TCS + 16"
50 Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 55"
106 Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 1' 28”
Klasyfikacja generalna po 7. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Kolumbia Nairo Quintana Hiszpania MOV 25h 11' 16"
2 Holandia Bauke Mollema Stany Zjednoczone TRE + 18"
3 Kolumbia Rigoberto Urán Belgia EQS + 31"
12 Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 1' 23"
97 Polska Maciej Bodnar Rosja TCS + 42' 09"
129 Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 56' 43”

Liderzy klasyfikacji po etapach

Etap Zwycięzca Klasyfikacja generalna
Klasyfikacja punktowa
Klasyfikacja górska
Klasyfikacja młodzieżowa
Klasyfikacja drużynowa
1. Adriano Malori Adriano Malori Adriano Malori - Peter Sagan BMC Racing Team
2 Jens Debusschere Jens Debusschere Danilo Wyss
3 Greg Van Avermaet Greg Van Avermaet Peter Sagan Movistar Team
4 Wout Poels Wout Poels Carlos Quintero Thibaut Pinot Team Sky
5 Nairo Quintana Nairo Quintana Nairo Quintana Team Katusha
6 Peter Sagan
7 Fabian Cancellara
Klasyfikacja końcowa Nairo Quintana Peter Sagan Carlos Quintero Nairo Quintana Team Katusha

Klasyfikacje końcowe

Klasyfikacja generalna

Zawodnik Zespół Czas
1 Kolumbia Nairo Quintana
Movistar Team 25h 11' 16"
2 Holandia Bauke Mollema Trek Factory Racing + 18"
3 Kolumbia Rigoberto Urán Etixx-Quick Step + 31"
4 Francja Thibaut Pinot FDJ.fr + 35″
5 Hiszpania Alberto Contador Team Tinkoff-Saxo + 39″
6 Wielka Brytania Steve Cummings MTN-Qhubeka + 40"
7 Holandia Wout Poels Team Sky + 56"
8 Włochy Domenico Pozzovivo Ag2r-La Mondiale + 59"
9 Wielka Brytania Adam Yates Orica-GreenEDGE + 1' 09"
10 Czechy Roman Kreuziger Team Tinkoff-Saxo + 1' 11"
12 Polska Przemysław Niemiec Lampre-Merida + 1' 23"
97 Polska Maciej Bodnar Team Tinkoff-Saxo + 42' 09"
89 Polska Bartosz Huzarski Bora-Argon 18 + 56' 43"
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Tirreno-Adriático 2015
Listen to this article