For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Tour de France 2016.

Tour de France 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Tour de France 2016
Cycling (road) pictogram.svg
Tour de France 2016, Stage 18, Chris Froome.jpg
Informacje ogólne
Wyścig103. Tour de France
KategoriaUCI World Tour 2016 2.UWT
Etapów21
Daty2 – 24 lipca 2016
Dystans3529 km
Państwa
FRA
Francja
ESP
Hiszpania
AND
Andora
SUI
Szwajcaria
StartMont-Saint-Michel
MetaParyż
Drużyn22
Startujących198
Ukończyło174
Średnia prędkość39,616 km/h
Klasyfikacje końcowe
Pierwsze miejsce
GBR
Chris Froome (Sky)
Drugie miejsce
FRA
Romain Bardet (AG2R La Mondiale)
Trzecie miejsce
COL
Nairo Quintana (Movistar Team)
Punktowa
SVK
Peter Sagan (Tinkoff)
Górska
POL
Rafał Majka (Tinkoff)
Młodzieżowa
GBR
Adam Yates (Orica-BikeExchange)
Najaktywniejszych
SVK
Peter Sagan (Tinkoff)
Drużynowa
ESP
Movistar
2016 Tour de France map.png
◀20152017▶
Commons-logo.svgDokumentacja Wikidata-logo S.svg

103. edycja wyścigu kolarskiego Tour de France odbyła się w dniach 2 – 24 lipca 2016 roku. Liczyła dwadzieścia jeden etapów o łącznym dystansie 3529 km. Wyścig ten zaliczany jest do rankingu światowego UCI World Tour 2016.

Etapy

[1]

Wikidata-logo S.svgEtapDataStart – MetatypeDystans (km)Zwycięzca etapuLider
1 2 lipca 2016Mont-Saint-MichelPlaża Utah
płaski
188
GBR
Mark Cavendish
GBR
Mark Cavendish
2 3 lipca 2016Saint-LôCherbourg-en-Cotentin
pagórkowaty
183
SVK
Peter Sagan
SVK
Peter Sagan
3 4 lipca 2016GranvilleAngers
płaski
223,5
GBR
Mark Cavendish
SVK
Peter Sagan
4 5 lipca 2016SaumurLimoges
płaski
237,5
GER
Marcel Kittel
SVK
Peter Sagan
5 6 lipca 2016Limoges – Le Lioran
górzysty
216
BEL
Greg Van Avermaet
BEL
Greg Van Avermaet
6 7 lipca 2016Arpajon-sur-CèreMontauban
płaski
190,5
GBR
Mark Cavendish
BEL
Greg Van Avermaet
7 8 lipca 2016L'Isle-Jourdain – Lac de Payolle
górski
162,5
GBR
Steve Cummings
BEL
Greg Van Avermaet
8 9 lipca 2016PauBagnères-de-Luchon
górski
184
GBR
Chris Froome
GBR
Chris Froome
9 10 lipca 2016
ESP
Vielha e Mijaran
AND
Ordino-Arcalís
górski
184,5
NED
Tom Dumoulin
GBR
Chris Froome
10 12 lipca 2016
AND
Escaldes-EngordanyRevel
górzysty
197
AUS
Michael Matthews
GBR
Chris Froome
11 13 lipca 2016CarcassonneMontpellier
płaski
162,5
SVK
Peter Sagan
GBR
Chris Froome
12 14 lipca 2016Montpellier – Chalet Reynard
górski
178
BEL
Thomas De Gendt
GBR
Chris Froome
13 15 lipca 2016Bourg-Saint-Andéol – Grotte Chauvet 2 - Ardèche
jazda indywidualna na czas
37,5
NED
Tom Dumoulin
GBR
Chris Froome
14 16 lipca 2016MontélimarVillars-les-Dombes
płaski
208,5
GBR
Mark Cavendish
GBR
Chris Froome
15 17 lipca 2016Bourg-en-BresseCuloz
górski
160
COL
Jarlinson Pantano
GBR
Chris Froome
16 18 lipca 2016Moirans-en-Montagne
SUI
Berno
pagórkowaty
209
SVK
Peter Sagan
GBR
Chris Froome
17 20 lipca 2016
SUI
Berno
SUI
Finhaut
górski
184,5
RUS
Ilnur Zakarin
GBR
Chris Froome
18 21 lipca 2016SallanchesMegève
jazda indywidualna na czas
17
GBR
Chris Froome
GBR
Chris Froome
19 22 lipca 2016AlbertvilleSaint-Gervais-les-Bains
górski
146
FRA
Romain Bardet
GBR
Chris Froome
20 23 lipca 2016MegèveMorzine
górski
146,5
ESP
Ion Izagirre
GBR
Chris Froome
21 24 lipca 2016ChantillyParyż
płaski
113
GER
André Greipel
GBR
Chris Froome

Uczestnicy

Na starcie tego wieloetapowego wyścigu stanęły 22 zawodowe ekipy, 18 drużyn jeżdżących w UCI World Tour 2016 i 4 profesjonalne zespoły zaproszone przez organizatorów z tzw. „dziką kartą”.

Lista drużyn uczestniczących w wyścigu:

Numery Kod Drużyna
1-9 SKY Wielka Brytania Team Sky
11-19 MOV Hiszpania Movistar Team
21-29 AST Kazachstan Pro Team Astana
31-39 TNK Rosja Tinkoff
41-49 ALM Francja Ag2r-La Mondiale
51-59 TLJ Holandia Team LottoNL-Jumbo
61-69 TFS Stany Zjednoczone Trek-Segafredo
71-79 IAM Szwajcaria IAM Cycling
81-89 CDT Stany Zjednoczone Cannondale–Drapac
91-99 BMC Stany Zjednoczone BMC Racing Team
101-109 DDD Południowa Afryka Team Dimension Data
Numery Kod Drużyna
111-119 GIA Niemcy Team Giant-Alpecin
121-129 FDJ Francja FDJ
131-139 BOA Niemcy Bora-Argon 18
141-149 KAT Rosja Team Katusha
151-159 LAM Włochy Lampre-Merida
161-169 LTS Belgia Lotto Soudal
171-179 DEN Francja Direct Énergie
181-189 EQS Belgia Etixx-Quick Step
191-199 COF Francja Cofidis
201-209 OBE Australia Orica–BikeExchange
211-219 FVC Francja Fortuneo-Vital Concept

Wyniki etapów

Etap 1 – 02.07: Mont-Saint-Michel > Plaża Utah, 188 km

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Mark Cavendish Południowa Afryka DDD 4h 14' 05"
2. Niemcy Marcel Kittel Belgia EQS + 0"
3. Słowacja Peter Sagan Rosja TNK + 0"
97. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 0"
124. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 0"
190. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 2' 48"
Klasyfikacja generalna po 1. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Mark Cavendish Południowa Afryka DDD 4h 13' 55"
2. Niemcy Marcel Kittel Belgia EQS + 4"
3. Słowacja Peter Sagan Rosja TNK + 6"
97. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 10"
124. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 10"
192. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 2' 58"

Etap 2 – 03.07: Saint-Lô > Cherbourg-en-Cotentin, 183 km

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Słowacja Peter Sagan Rosja TNK 4h 20' 51"
2. Francja Julian Alaphilippe Belgia EQS + 0"
3. Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV + 0"
161. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 6' 51"
165. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 6' 51"
167. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 6' 51"
Klasyfikacja generalna po 2. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Słowacja Peter Sagan Rosja TNK 8h 34' 42"
2. Francja Julian Alaphilippe Belgia EQS + 8"
3. Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV + 10"
150. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 7' 05"
154. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 7' 05"
188. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 9' 53"

Etap 3 – 04.07: Granville – Angers, 223,5 km

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Mark Cavendish Południowa Afryka DDD 5h 59' 54"
2. Niemcy André Greipel Belgia LTS + 0"
3. Francja Bryan Coquard Francja DEN + 0"
94. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 0"
138. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 31"
171. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 1' 26"
Klasyfikacja generalna po 3. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Słowacja Peter Sagan Rosja TNK 14h 34' 36"
2. Francja Julian Alaphilippe Belgia EQS + 8"
3. Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV + 10"
140. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 7' 05"
147. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 7' 36"
189. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 11' 19"

Etap 4 – 05.07: Saumur – Limoges, 237,5 km

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Niemcy Marcel Kittel Belgia EQS 5h 28' 30"
2. Francja Bryan Coquard Francja DEN + 0"
3. Słowacja Peter Sagan Rosja TNK + 0"
106. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 0"
181. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 6' 28"
182. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 6' 28"
Klasyfikacja generalna po 4. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Słowacja Peter Sagan Rosja TNK 20h 03' 02"
2. Francja Julian Alaphilippe Belgia EQS + 12"
3. Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV + 14"
129. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 7' 40"
173. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 13' 37"
194. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 17' 51"

Etap 5 – 06.07: Limoges – Le Lioran, 216 km

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Belgia Greg Van Avermaet Stany Zjednoczone BMC 5h 31' 36"
2. Belgia Thomas De Gendt Belgia LTS + 2' 34"
3. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 5' 04"
6. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 5' 07"
158. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 25' 14"
Klasyfikacja generalna po 5. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Belgia Greg Van Avermaet Stany Zjednoczone BMC 25h 34' 46"
2. Francja Julian Alaphilippe Belgia EQS + 5' 11"
3. Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV + 5' 13"
44. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 12' 39"
73. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 22' 43"
178. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 38' 43"

Etap 6 – 07.07: Arpajon-sur-Cère – Montauban, 190,5 km

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Mark Cavendish Południowa Afryka DDD 4h 43' 48"
2. Niemcy Marcel Kittel Belgia EQS + 0"
3. Wielka Brytania Daniel McLay Francja FVC + 0"
164. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 57"
178. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 1' 25"
186. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 1' 38"
Klasyfikacja generalna po 6. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Belgia Greg Van Avermaet Stany Zjednoczone BMC 30h 18' 38"
2. Francja Julian Alaphilippe Belgia EQS + 5' 11"
3. Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV + 5' 13"
46. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 13' 32"
78. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 24' 17"
176. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 40' 04"

Etap 7 – 08.07: L’Isle-Jourdain – Lac de Payolle, 162,5 km

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Steve Cummings Południowa Afryka DDD 3h 48' 09"
2. Południowa Afryka Daryl Impey Australia OBE + 1' 04"
3. Hiszpania Daniel Navarro Francja COF + 1' 04"
53. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 4' 58"
137. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 17' 25"
193. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 20' 09"
Klasyfikacja generalna po 7. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Belgia Greg Van Avermaet Stany Zjednoczone BMC 34h 09' 44"
2. Wielka Brytania Adam Yates Australia OBE + 5' 50"
3. Francja Julian Alaphilippe Belgia EQS + 5' 51"
65. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 26' 18"
67. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 28' 06"
188. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 57' 16"

Etap 8 – 09.07: Pau – Bagnères-de-Luchon, 184 km

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 4h 57' 33"
2. Irlandia Daniel Martin Belgia EQS + 13"
3. Hiszpania Joaquim Rodríguez Rosja KAT + 13"
37. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 11' 26"
42. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 13' 25"
123. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 34' 43"
Klasyfikacja generalna po 8. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 39h 13' 04"
2. Wielka Brytania Adam Yates Australia OBE + 16"
3. Hiszpania Joaquim Rodríguez Rosja KAT + 16"
50. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 31' 57"
57. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 35' 58"
181. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 1h 26' 12"

Etap 9 – 10.07: Vielha e Mijaran – Ordino-Arcalís, 184,5 km

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Holandia Tom Dumoulin Niemcy GIA 5h 16' 24"
2. Portugalia Rui Costa Włochy LAM + 38"
3. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 38"
51. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 15' 55"
151. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 35' 26"
Klasyfikacja generalna po 9. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 44h 36' 03"
2. Wielka Brytania Adam Yates Australia OBE + 16"
3. Irlandia Daniel Martin Belgia EQS + 19"
32. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 25' 56"
52. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 44' 58"
180. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 1h 55' 03"

Etap 10 – 12.07: Escaldes-Engordany – Revel, 197 km

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Australia Michael Matthews Australia OBE 4h 22' 38"
2. Słowacja Peter Sagan Rosja TNK + 0"
3. Norwegia Edvald Boasson Hagen Południowa Afryka DDD + 0"
94. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 9' 39"
150. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 9' 39"
151. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 9' 39"
Klasyfikacja generalna po 10. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 49h 08' 20"
2. Wielka Brytania Adam Yates Australia OBE + 16"
3. Irlandia Daniel Martin Belgia EQS + 19"
32. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 25' 56"
53. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 44' 58"
178. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 1h 55' 03"

Etap 11 – 13.07: Carcassonne – Montpellier, 162,5 km

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Słowacja Peter Sagan Rosja TNK 3h 26' 23"
2. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY + 0"
3. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 0"
45. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 20"
161. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 5' 39"
Klasyfikacja generalna po 11. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 52h 34' 37"
2. Wielka Brytania Adam Yates Australia OBE + 28"
3. Irlandia Daniel Martin Belgia EQS + 31"
34. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 31' 41"
49. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 45' 24"
169. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 1h 55' 05"

Etap 12 – 14.07: Montpellier – Chalet Reynard, 178,0 km

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Belgia Thomas De Gendt Belgia LTS 4h 31' 51"
2. Belgia Serge Pauwels Południowa Afryka DDD + 2"
3. Hiszpania Daniel Navarro Francja COF + 14"
52. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 14' 33"
101. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 25' 25"
170. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 28' 24"
Klasyfikacja generalna po 12. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 57h 11' 33"
2. Wielka Brytania Adam Yates Australia OBE + 47"
3. Kolumbia Nairo Quintana Hiszpania MOV + 54"
41. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 52' 01"
45. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 54' 52"
173. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 2h 18' 24"

Etap 13 – 15.07: Bourg-Saint-Andéol – Caverne du Pont-d’Arc, 37,5 km

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Holandia Tom Dumoulin Niemcy GIA 50' 15"
2. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY + 1' 03"
3. Kolumbia Nairo Quintana Hiszpania MOV + 1' 31"
12. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 2' 32"
102. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 7' 09"
121. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 7' 33"
Klasyfikacja generalna po 13. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 58h 02' 51"
2. Holandia Bauke Mollema Stany Zjednoczone TFS + 1' 47"
3. Wielka Brytania Adam Yates Australia OBE + 2' 45"
42. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 58' 31"
46. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 1h 00' 58"
151. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 2h 19' 53"

Etap 14 – 16.07: Montélimar – Villars-les-Dombes, 208,5 km

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Mark Cavendish Południowa Afryka DDD 5h 43' 49"
2. Norwegia Alexander Kristoff Rosja KAT + 0"
3. Słowacja Peter Sagan Rosja TNK + 0"
61. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 0"
132. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 30"
172. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 2' 38"
Klasyfikacja generalna po 14. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 63h 46' 40"
2. Holandia Bauke Mollema Stany Zjednoczone TFS + 1' 47"
3. Wielka Brytania Adam Yates Australia OBE + 2' 45"
41. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 1h 00' 58"
42. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 1h 01' 09"
152. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 2h 20' 23"

Etap 15 – 17.07: Bourg-en-Bresse – Culoz, 160 km

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Kolumbia Jarlinson Pantano Szwajcaria IAM 4h 24' 49"
2. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 0"
3. Francja Alexis Vuillermoz Francja ALM + 6"
12. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 2' 10"
133. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 28' 07"
Klasyfikacja generalna po 15. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 68h 14' 36"
2. Holandia Bauke Mollema Stany Zjednoczone TFS + 1' 47"
3. Wielka Brytania Adam Yates Australia OBE + 2' 45"
33. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 57' 56"
35. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 1h 00' 01"
151. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 2h 45' 23"

Etap 16 – 18.07: Onoz – Berno, 209 km

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Słowacja Peter Sagan Rosja TNK 4h 26' 02"
2. Norwegia Alexander Kristoff Rosja KAT + 0"
3. Norwegia Sondre Holst Enger Szwajcaria IAM + 0"
65. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 59"
137. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 3' 53"
173. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 8' 18"
Klasyfikacja generalna po 16. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 72h 40' 38"
2. Holandia Bauke Mollema Stany Zjednoczone TFS + 1' 47"
3. Wielka Brytania Adam Yates Australia OBE + 2' 45"
33. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 1h 01' 00"
34. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 1h 01' 49"
161. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 2h 53' 41"

Etap 17 – 20.07: Lyss – Finhaut, 184,5 km

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Rosja Ilnur Zakarin Rosja KAT 4h 36' 33"
2. Kolumbia Jarlinson Pantano Szwajcaria IAM + 55"
3. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 1' 26"
60. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 26' 15"
155. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 39' 51"
Klasyfikacja generalna po 17. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 77h 25' 10"
2. Holandia Bauke Mollema Stany Zjednoczone TFS + 2' 27"
3. Wielka Brytania Adam Yates Australia OBE + 2' 53"
29. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 55' 12"
39. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 1h 19' 16"
161. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 3h 25' 33"

Etap 18 – 21.07: Sallanches – Megève, 17 km

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 30' 43"
2. Holandia Tom Dumoulin Niemcy GIA + 21"
3. Włochy Fabio Aru Kazachstan AST + 33"
67. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 3' 23"
82. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 3' 37"
108. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 4' 18"
Klasyfikacja generalna po 18. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 77h 55' 53"
2. Holandia Bauke Mollema Stany Zjednoczone TFS + 3' 52"
3. Wielka Brytania Adam Yates Australia OBE + 4' 16"
29. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 58' 49"
39. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 1h 23' 34"
156. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 3h 28' 56"

Etap 19 – 22.07: Albertville – Saint-Gervais-les-Bains, 146 km

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Francja Romain Bardet Francja ALM 4h 14' 08"
2. Hiszpania Joaquim Rodríguez Rosja KAT + 23"
3. Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV + 23"
27. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 6' 13"
89. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 27' 38"
162. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 31' 28"
Klasyfikacja generalna po 19. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 82h 10' 37"
2. Francja Romain Bardet Francja ALM + 4' 11"
3. Kolumbia Nairo Quintana Hiszpania MOV + 4' 27"
28. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 1h 04' 26"
42. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 1h 50' 36"
154. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 3h 59' 48"

Etap 20 – 23.07: Megève – Morzine, 146,5 km

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Hiszpania Ion Izagirre Hiszpania MOV 4h 06' 45"
2. Kolumbia Jarlinson Pantano Szwajcaria IAM + 19"
3. Włochy Vincenzo Nibali Kazachstan AST + 42"
15. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 4' 17"
35. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 9' 10"
172. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 35' 00"
Klasyfikacja generalna po 20. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 86h 21' 40"
2. Francja Romain Bardet Francja ALM + 4' 05"
3. Kolumbia Nairo Quintana Hiszpania MOV + 4' 21"
27. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 1h 04' 25"
39. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 1h 55' 28"
160. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 4h 30' 30"

Etap 21 – 24.07: Chantilly – Paryż, 113 km

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Niemcy André Greipel Belgia LTS 2h 43' 08"
2. Słowacja Peter Sagan Rosja TNK + 0"
3. Norwegia Alexander Kristoff Rosja KAT + 0"
39. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 0"
94. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 0"
101. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 0"
Klasyfikacja generalna po 21. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 89h 04' 48"
2. Francja Romain Bardet Francja ALM + 4' 05"
3. Kolumbia Nairo Quintana Hiszpania MOV + 4' 21"
27. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 1h 04' 25"
39. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 1h 55' 28"
159. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 4h 30' 30"

Liderzy klasyfikacji po etapach

Etap Zwycięzca Klasyfikacja generalna
Jersey yellow.svg
Klasyfikacja punktowa
Jersey green.svg
Klasyfikacja górska
Jersey polkadot.svg
Klasyfikacja młodzieżowa
Jersey white.svg
Klasyfikacja drużynowa
Jersey yellow number.svg
Najaktywniejszy kolarz etapu
Jersey red number.svg
1 Mark Cavendish Mark Cavendish Mark Cavendish Paul Voss Edward Theuns Lotto Soudal Anthony Delaplace
2 Peter Sagan Peter Sagan Peter Sagan Jasper Stuyven Julian Alaphilippe Orica–BikeExchange Jasper Stuyven
3 Mark Cavendish Mark Cavendish Thomas Voeckler
4 Marcel Kittel Peter Sagan Oliver Naesen
5 Greg Van Avermaet Greg Van Avermaet Thomas De Gendt BMC Racing Team Thomas De Gendt
6 Mark Cavendish Mark Cavendish Yukiya Arashiro
7 Steve Cummings Adam Yates Vincenzo Nibali
8 Chris Froome Chris Froome Rafał Majka Thibaut Pinot
9 Tom Dumoulin Thibaut Pinot Movistar Team Tom Dumoulin
10 Michael Matthews Peter Sagan BMC Racing Team Peter Sagan
11 Peter Sagan Arthur Vichot
12 Thomas De Gendt Thomas De Gendt Thomas De Gendt
13 Tom Dumoulin
14 Mark Cavendish Jérémy Roy
15 Jarlinson Pantano Rafał Majka Movistar Team Rafał Majka
16 Peter Sagan Julian Alaphilippe
17 Ilnur Zakarin Jarlinson Pantano
18 Chris Froome
19 Romain Bardet Rui Costa
20 Ion Izagirre Jarlinson Pantano
21 André Greipel
Klasyfikacja końcowa Chris Froome Peter Sagan Rafał Majka Adam Yates Movistar Team Peter Sagan

Klasyfikacje końcowe

Klasyfikacja generalna

Zawodnik Zespół Czas
1 Wielka Brytania Chris Froome
Jersey yellow.svg
Team Sky 89h 04' 48"
2 Francja Romain Bardet Ag2r-La Mondiale + 4' 05"
3 Kolumbia Nairo Quintana Movistar Team + 4' 21"
4 Wielka Brytania Adam Yates
Jersey white.svg
Orica–BikeExchange + 4' 42"
5 Australia Richie Porte BMC Racing Team + 5' 17"
6 Hiszpania Alejandro Valverde Movistar Team + 6' 16"
7 Hiszpania Joaquim Rodríguez Team Katusha + 6' 58"
8 Południowa Afryka Louis Meintjes Lampre-Merida + 6' 58"
9 Irlandia Daniel Martin Etixx-Quick Step + 7' 04"
10 Czechy Roman Kreuziger Tinkoff + 7' 11"
28 Polska Rafał Majka
Jersey polkadot.svg
Tinkoff + 1h 04' 25"
39 Polska Bartosz Huzarski Bora-Argon 18 + 1h 55' 28"
159 Polska Maciej Bodnar Tinkoff + 4h 30' 30"

Przypisy

  1. Znamy trasę Tour de France 2016!. naszosie.pl. [dostęp 2016-07-27]. (pol.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Tour de France 2016
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.

X

Wikiwand 2.0 is here 🎉! We've made some exciting updates - No worries, you can always revert later on