For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Tour de France 2020.

Tour de France 2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Tour de France 2020
Cycling (road) pictogram.svg
Tadej Pogačar (2020-09-20) - Yellow jersey - Tour de France 2020.jpg
Informacje ogólne
Wyścig107. Tour de France
KategoriaUCI World Tour 2020 2.UWT
Etapów21
Daty29 sierpnia – 20 września 2020
Dystans3484,2 km
Państwo
FRA
Francja
StartNicea
MetaParyż
Drużyn22
Startujących176
Ukończyło146
Średnia prędkość40,22 km/h
Klasyfikacje końcowe
Pierwsze miejsce
SLO
Tadej Pogačar[2] (UAE Team Emirates)
Drugie miejsce
SLO
Primož Roglič[3] (Jumbo-Visma)
Trzecie miejsce
AUS
Richie Porte (Trek-Segafredo)
Punktowa
IRL
Sam Bennett (Deceuninck-Quick Step)
Górska
SLO
Tadej Pogačar[2] (UAE Team Emirates)
Młodzieżowa
SLO
Tadej Pogačar[2] (UAE Team Emirates)
Najaktywniejszych
SUI
Marc Hirschi[1] (Team Sunweb)
Drużynowa
ESP
Movistar Team
Route of the 2020 Tour de France.png
◀20192021▶
Commons-logo.svgDokumentacja Wikidata-logo S.svg

Tour de France 2020 – 107. edycja wyścigu kolarskiego Tour de France, która odbyła się w dniach 29 sierpnia–20 września 2020. Wyścig był częścią UCI World Tour 2020.

Początkowo wyścig miał wystartować 27 czerwca 2020, jednak ze względu na pandemię COVID-19 jego start został przełożony na 29 sierpnia 2020[4].

Etapy

Wyścig składał się z 21 etapów – 7 górskich (w tym jednej jazdy indywidualnej na czas), 6 etapów pagórkowatych i 8 etapów płaskich. Trasa wyścigu liczy 3470 kilometrów[5].

Wikidata-logo S.svgEtapDataStart – MetatypeDystans (km)Suma wzniesień (m)Zwycięzca etapuLider
1 29 sierpnia 2020NiceaNicea
płaski
1561596 m
NOR
Alexander Kristoff
NOR
Alexander Kristoff
2 30 sierpnia 2020NiceaNicea
górski
1864044 m
FRA
Julian Alaphilippe
FRA
Julian Alaphilippe
3 31 sierpnia 2020NiceaSisteron
płaski
1982978 m
AUS
Caleb Ewan
FRA
Julian Alaphilippe
4 1 września 2020Sisteron – Orcières 1850
pagórkowaty
160,53200 m
SLO
Primož Roglič
FRA
Julian Alaphilippe
5 2 września 2020GapPrivas
płaski
1831388 m
BEL
Wout Van Aert
GBR
Adam Yates
6 3 września 2020Le Teil – Mont Aigoual
pagórkowaty
1913087 m
KAZ
Aleksiej Łucenko
GBR
Adam Yates
7 4 września 2020MillauLavaur
płaski
1682007 m
BEL
Wout Van Aert
GBR
Adam Yates
8 5 września 2020CazèresLoudenvielle
górski
1413821 m
FRA
Nans Peters
GBR
Adam Yates
9 6 września 2020PauLaruns
górski
1533500 m
SLO
Tadej Pogačar
SLO
Primož Roglič
10 8 września 2020OléronÎle de Ré
płaski
168,5528 m
IRL
Sam Bennett
SLO
Primož Roglič
11 9 września 2020Châtelaillon-PlagePoitiers
płaski
167,51004 m
AUS
Caleb Ewan
SLO
Primož Roglič
12 10 września 2020ChauvignySarran
pagórkowaty
2183389 m
SUI
Marc Hirschi
SLO
Primož Roglič
13 11 września 2020Châtel-Guyon – Puy Mary
górski
191,54459 m
COL
Daniel Felipe Martínez
SLO
Primož Roglič
14 12 września 2020Clermont-FerrandLyon
płaski
1942646 m
DEN
Søren Kragh Andersen
SLO
Primož Roglič
15 13 września 2020LyonGrand Colombier
górski
174,52734 m
SLO
Tadej Pogačar
SLO
Primož Roglič
16 15 września 2020Tour-du-PinVillard-de-Lans
górski
1643903 m
GER
Lennard Kämna
SLO
Primož Roglič
17 16 września 2020Grenoble – Col de la Loze
górski
1704430 m
COL
Miguel Ángel López
SLO
Primož Roglič
18 17 września 2020MéribelLa Roche-sur-Foron
górski
1755166 m
POL
Michał Kwiatkowski
SLO
Primož Roglič
19 18 września 2020Bourg-en-BresseChampagnole
płaski
166,52208 m
DEN
Søren Kragh Andersen
SLO
Primož Roglič
20 19 września 2020Lure – Planche des Belles Filles
jazda indywidualna na czas pod górę
36,2962 m
SLO
Tadej Pogačar
SLO
Tadej Pogačar
21 20 września 2020Mantes-la-JolieParyż
płaski
122788 m
IRL
Sam Bennett
SLO
Tadej Pogačar

Uczestnicy

Drużyny

WorldTeams (19)ProTeams (3)

Lista startowa

Legenda: DNF – nie ukończył etapu, OTL – przekroczył limit czasu, DNS – nie wystartował do etapu, DSQ – zdyskwalifikowany. Numer przy skrócie oznacza etap, na którym kolarz opuścił wyścig.

Wyniki etapów

Etap 1

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Alexander Kristoff
NOR
Norwegia
UAE Team Emirates3h 46' 23"
2. Mads Pedersen
DEN
Dania
Trek-Segafredo+ 0"
3. Cees Bol
NED
Holandia
Team Sunweb+ 0"
4. Sam Bennett
IRL
Irlandia
Deceuninck-Quick Step+ 0"
5. Peter Sagan
SVK
Słowacja
Bora-Hansgrohe+ 0"
6. Elia Viviani
ITA
Włochy
Cofidis+ 0"
7. Giacomo Nizzolo
ITA
Włochy
NTT Pro Cycling+ 0"
8. Bryan Coquard
FRA
Francja
B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM+ 0"
9. Anthony Turgis
FRA
Francja
Total Direct Énergie+ 0"
10. Jasper Stuyven
BEL
Belgia
Trek-Segafredo+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Alexander Kristoff
żółta koszulka (klasyfikacja generalna)
zielona koszulka (klasyfikacja punktowa)
NOR
Norwegia
UAE Team Emirates3h 46' 13"
2. Mads Pedersen
biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)
DEN
Dania
Trek-Segafredo+ 4"
3. Cees Bol
NED
Holandia
Team Sunweb+ 6"
4. Sam Bennett
IRL
Irlandia
Deceuninck-Quick Step+ 10"
5. Peter Sagan
SVK
Słowacja
Bora-Hansgrohe+ 10"
6. Elia Viviani
ITA
Włochy
Cofidis+ 10"
7. Giacomo Nizzolo
ITA
Włochy
NTT Pro Cycling+ 10"
8. Bryan Coquard
FRA
Francja
B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM+ 10"
9. Anthony Turgis
FRA
Francja
Total Direct Énergie+ 10"
10. Jasper Stuyven
BEL
Belgia
Trek-Segafredo+ 10"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 2

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Julian Alaphilippe
FRA
Francja
Deceuninck-Quick Step4h 55' 27"
2. Marc Hirschi
SUI
Szwajcaria
Team Sunweb+ 0"
3. Adam Yates
GBR
Wielka Brytania
Mitchelton-Scott+ 1"
4. Greg Van Avermaet
BEL
Belgia
CCC Team+ 2"
5. Sergio Higuita
COL
Kolumbia
EF Pro Cycling+ 2"
6. Bauke Mollema
NED
Holandia
Trek-Segafredo+ 2"
7. Aleksiej Łucenko
KAZ
Kazachstan
Astana+ 2"
8. Tadej Pogačar
SLO
Słowenia
UAE Team Emirates+ 2"
9. Maximilian Schachmann
GER
Niemcy
Bora-Hansgrohe+ 2"
10. Alberto Bettiol
ITA
Włochy
EF Pro Cycling+ 2"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Julian Alaphilippe
żółta koszulka (klasyfikacja generalna)
FRA
Francja
Deceuninck-Quick Step8h 41' 35"
2. Adam Yates
GBR
Wielka Brytania
Mitchelton-Scott+ 4"
3. Marc Hirschi
biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)
SUI
Szwajcaria
Team Sunweb+ 7"
4. Sergio Higuita
COL
Kolumbia
EF Pro Cycling+ 17"
5. Tadej Pogačar
SLO
Słowenia
UAE Team Emirates+ 17"
6. Esteban Chaves
COL
Kolumbia
Mitchelton-Scott+ 17"
7. Davide Formolo
ITA
Włochy
UAE Team Emirates+ 17"
8. Egan Bernal
COL
Kolumbia
Ineos Grenadiers+ 17"
9. Richard Carapaz
ECU
Ekwador
Ineos Grenadiers+ 17"
10. Tom Dumoulin
NED
Holandia
Jumbo-Visma+ 17"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 3

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Caleb Ewan
AUS
Australia
Lotto-Soudal5h 17' 42"
2. Sam Bennett
IRL
Irlandia
Deceuninck-Quick Step+ 0"
3. Giacomo Nizzolo
ITA
Włochy
NTT Pro Cycling+ 0"
4. Hugo Hofstetter
FRA
Francja
Israel Start-Up Nation+ 0"
5. Peter Sagan
SVK
Słowacja
Bora-Hansgrohe+ 0"
6. Edward Theuns
BEL
Belgia
Trek-Segafredo+ 0"
7. Cees Bol
NED
Holandia
Team Sunweb+ 0"
8. Matteo Trentin
ITA
Włochy
CCC Team+ 0"
9. Bryan Coquard
FRA
Francja
B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM+ 0"
10. Niccolò Bonifazio
ITA
Włochy
Total Direct Énergie+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Julian Alaphilippe
żółta koszulka (klasyfikacja generalna)
FRA
Francja
Deceuninck-Quick Step13h 59' 17"
2. Adam Yates
GBR
Wielka Brytania
Mitchelton-Scott+ 4"
3. Marc Hirschi
biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)
SUI
Szwajcaria
Team Sunweb+ 7"
4. Tadej Pogačar
SLO
Słowenia
UAE Team Emirates+ 17"
5. Davide Formolo
ITA
Włochy
UAE Team Emirates+ 17"
6. Egan Bernal
COL
Kolumbia
Ineos Grenadiers+ 17"
7. Tom Dumoulin
NED
Holandia
Jumbo-Visma+ 17"
8. Sergio Higuita
COL
Kolumbia
EF Pro Cycling+ 17"
9. Guillaume Martin
FRA
Francja
Cofidis+ 17"
10. Esteban Chaves
COL
Kolumbia
Mitchelton-Scott+ 17"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 4

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič
SLO
Słowenia
Jumbo-Visma4h 07' 47"
2. Tadej Pogačar
SLO
Słowenia
UAE Team Emirates+ 0"
3. Guillaume Martin
FRA
Francja
Cofidis+ 0"
4. Nairo Quintana
COL
Kolumbia
Arkéa-Samsic+ 0"
5. Julian Alaphilippe
żółta koszulka (klasyfikacja generalna)
FRA
Francja
Deceuninck-Quick Step+ 0"
6. Miguel Ángel López
COL
Kolumbia
Astana+ 0"
7. Egan Bernal
COL
Kolumbia
Ineos Grenadiers+ 0"
8. Thibaut Pinot
FRA
Francja
Groupama-FDJ+ 0"
9. Mikel Landa
ESP
Hiszpania
Bahrain McLaren+ 0"
10. Adam Yates
GBR
Wielka Brytania
Mitchelton-Scott+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Julian Alaphilippe
żółta koszulka (klasyfikacja generalna)
FRA
Francja
Deceuninck-Quick Step18h 07' 04"
2. Adam Yates
GBR
Wielka Brytania
Mitchelton-Scott+ 4"
3. Primož Roglič
SLO
Słowenia
Jumbo-Visma+ 7"
4. Tadej Pogačar
biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)
SLO
Słowenia
UAE Team Emirates+ 11"
5. Guillaume Martin
FRA
Francja
Cofidis+ 13"
6. Egan Bernal
COL
Kolumbia
Ineos Grenadiers+ 17"
7. Tom Dumoulin
NED
Holandia
Jumbo-Visma+ 17"
8. Esteban Chaves
COL
Kolumbia
Mitchelton-Scott+ 17"
9. Nairo Quintana
COL
Kolumbia
Arkéa-Samsic+ 17"
10. Miguel Ángel López
COL
Kolumbia
Astana+ 17"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 5

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Wout Van Aert
BEL
Belgia
Jumbo-Visma4h 21' 22"
2. Cees Bol
NED
Holandia
Team Sunweb+ 0"
3. Sam Bennett
IRL
Irlandia
Deceuninck-Quick Step+ 0"
4. Peter Sagan
zielona koszulka (klasyfikacja punktowa)
SVK
Słowacja
Bora-Hansgrohe+ 0"
5. Jasper Stuyven
BEL
Belgia
Trek-Segafredo+ 0"
6. Luka Mezgec
SLO
Słowenia
Mitchelton-Scott+ 0"
7. Bryan Coquard
FRA
Francja
B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM+ 0"
8. Caleb Ewan
AUS
Australia
Lotto-Soudal+ 0"
9. Clément Venturini
FRA
Francja
AG2R La Mondiale+ 0"
10. Hugo Hofstetter
FRA
Francja
Israel Start-Up Nation+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Adam Yates
żółta koszulka (klasyfikacja generalna)
GBR
Wielka Brytania
Mitchelton-Scott22h 28' 30"
2. Primož Roglič
SLO
Słowenia
Jumbo-Visma+ 3"
3. Tadej Pogačar
biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)
SLO
Słowenia
UAE Team Emirates+ 7"
4. Guillaume Martin
FRA
Francja
Cofidis+ 9"
5. Egan Bernal
COL
Kolumbia
Ineos Grenadiers+ 13"
6. Tom Dumoulin
NED
Holandia
Jumbo-Visma+ 13"
7. Nairo Quintana
COL
Kolumbia
Arkéa-Samsic+ 13"
8. Esteban Chaves
COL
Kolumbia
Mitchelton-Scott+ 13"
9. Miguel Ángel López
COL
Kolumbia
Astana+ 13"
10. Romain Bardet
FRA
Francja
AG2R La Mondiale+ 13"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 6

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Aleksiej Łucenko
KAZ
Kazachstan
Astana4h 32' 34"
2. Jesús Herrada
ESP
Hiszpania
Cofidis+ 55"
3. Greg Van Avermaet
BEL
Belgia
CCC Team+ 2' 15"
4. Neilson Powless
USA
Stany Zjednoczone
EF Pro Cycling+ 2' 17"
5. Julian Alaphilippe
FRA
Francja
Deceuninck-Quick Step+ 2' 52"
6. Bauke Mollema
NED
Holandia
Trek-Segafredo+ 2' 53"
7. Michał Kwiatkowski
POL
Polska
Ineos Grenadiers+ 2' 53"
8. Egan Bernal
COL
Kolumbia
Ineos Grenadiers+ 2' 53"
9. Richard Carapaz
ECU
Ekwador
Ineos Grenadiers+ 2' 53"
10. Adam Yates
żółta koszulka (klasyfikacja generalna)
GBR
Wielka Brytania
Mitchelton-Scott+ 2' 53"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Adam Yates
żółta koszulka (klasyfikacja generalna)
GBR
Wielka Brytania
Mitchelton-Scott27h 03' 57"
2. Primož Roglič
SLO
Słowenia
Jumbo-Visma+ 3"
3. Tadej Pogačar
biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)
SLO
Słowenia
UAE Team Emirates+ 7"
4. Guillaume Martin
FRA
Francja
Cofidis+ 9"
5. Egan Bernal
COL
Kolumbia
Ineos Grenadiers+ 13"
6. Tom Dumoulin
NED
Holandia
Jumbo-Visma+ 13"
7. Esteban Chaves
COL
Kolumbia
Mitchelton-Scott+ 13"
8. Nairo Quintana
COL
Kolumbia
Arkéa-Samsic+ 13"
9. Romain Bardet
FRA
Francja
AG2R La Mondiale+ 13"
10. Miguel Ángel López
COL
Kolumbia
Astana+ 13"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 7

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Wout Van Aert
BEL
Belgia
Jumbo-Visma3h 32' 03"
2. Edvald Boasson Hagen
NOR
Norwegia
NTT Pro Cycling+ 0"
3. Bryan Coquard
FRA
Francja
B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM+ 0"
4. Christophe Laporte
FRA
Francja
Cofidis+ 0"
5. Jasper Stuyven
BEL
Belgia
Trek-Segafredo+ 0"
6. Clément Venturini
FRA
Francja
AG2R La Mondiale+ 0"
7. Hugo Hofstetter
FRA
Francja
Israel Start-Up Nation+ 0"
8. Egan Bernal
COL
Kolumbia
Ineos Grenadiers+ 0"
9. Adam Yates
żółta koszulka (klasyfikacja generalna)
GBR
Wielka Brytania
Mitchelton-Scott+ 0"
10. Alejandro Valverde
ESP
Hiszpania
Movistar Team+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Adam Yates
żółta koszulka (klasyfikacja generalna)
GBR
Wielka Brytania
Mitchelton-Scott30h 36' 00"
2. Primož Roglič
SLO
Słowenia
Jumbo-Visma+ 3"
3. Guillaume Martin
FRA
Francja
Cofidis+ 9"
4. Egan Bernal
biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)
COL
Kolumbia
Ineos Grenadiers+ 13"
5. Tom Dumoulin
NED
Holandia
Jumbo-Visma+ 13"
6. Nairo Quintana
COL
Kolumbia
Arkéa-Samsic+ 13"
7. Romain Bardet
FRA
Francja
AG2R La Mondiale+ 13"
8. Miguel Ángel López
COL
Kolumbia
Astana+ 13"
9. Thibaut Pinot
FRA
Francja
Groupama-FDJ+ 13"
10. Rigoberto Urán
COL
Kolumbia
EF Pro Cycling+ 13"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 8

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Nans Peters
FRA
Francja
AG2R La Mondiale4h 02' 12"
2. Toms Skujiņš
LAT
Łotwa
Trek-Segafredo+ 47"
3. Carlos Verona
ESP
Hiszpania
Movistar Team+ 47"
4. Ilnur Zakarin
RUS
Rosja
CCC Team+ 1' 09"
5. Neilson Powless
USA
Stany Zjednoczone
EF Pro Cycling+ 1' 41"
6. Ben Hermans
BEL
Belgia
Israel Start-Up Nation+ 3' 42"
7. Quentin Pacher
FRA
Francja
B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM+ 3' 42"
8. Søren Kragh Andersen
DEN
Dania
Team Sunweb+ 4' 04"
9. Tadej Pogačar
SLO
Słowenia
UAE Team Emirates+ 6' 00"
10. Romain Bardet
FRA
Francja
AG2R La Mondiale+ 6' 38"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Adam Yates
żółta koszulka (klasyfikacja generalna)
GBR
Wielka Brytania
Mitchelton-Scott34h 44' 52"
2. Primož Roglič
SLO
Słowenia
Jumbo-Visma+ 3"
3. Guillaume Martin
FRA
Francja
Cofidis+ 9"
4. Romain Bardet
FRA
Francja
AG2R La Mondiale+ 11"
5. Egan Bernal
biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)
COL
Kolumbia
Ineos Grenadiers+ 13"
6. Nairo Quintana
COL
Kolumbia
Arkéa-Samsic+ 13"
7. Miguel Ángel López
COL
Kolumbia
Astana+ 13"
8. Rigoberto Urán
COL
Kolumbia
EF Pro Cycling+ 13"
9. Tadej Pogačar
SLO
Słowenia
UAE Team Emirates+ 48"
10. Enric Mas
ESP
Hiszpania
Movistar Team+ 1' 00"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 9

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tadej Pogačar
SLO
Słowenia
UAE Team Emirates3h 55' 17"
2. Primož Roglič
SLO
Słowenia
Jumbo-Visma+ 0"
3. Marc Hirschi
SUI
Szwajcaria
Team Sunweb+ 0"
4. Egan Bernal
biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)
COL
Kolumbia
Ineos Grenadiers+ 0"
5. Mikel Landa
ESP
Hiszpania
Bahrain McLaren+ 0"
6. Bauke Mollema
NED
Holandia
Trek-Segafredo+ 11"
7. Guillaume Martin
FRA
Francja
Cofidis+ 11"
8. Romain Bardet
FRA
Francja
AG2R La Mondiale+ 11"
9. Richie Porte
AUS
Australia
Trek-Segafredo+ 11"
10. Rigoberto Urán
COL
Kolumbia
EF Pro Cycling+ 11"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič
żółta koszulka (klasyfikacja generalna)
SLO
Słowenia
Jumbo-Visma38h 40' 01"
2. Egan Bernal
biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)
COL
Kolumbia
Ineos Grenadiers+ 21"
3. Guillaume Martin
FRA
Francja
Cofidis+ 28"
4. Romain Bardet
FRA
Francja
AG2R La Mondiale+ 30"
5. Nairo Quintana
COL
Kolumbia
Arkéa-Samsic+ 32"
6. Rigoberto Urán
COL
Kolumbia
EF Pro Cycling+ 32"
7. Tadej Pogačar
SLO
Słowenia
UAE Team Emirates+ 44"
8. Adam Yates
GBR
Wielka Brytania
Mitchelton-Scott+ 1' 02"
9. Miguel Ángel López
COL
Kolumbia
Astana+ 1' 15"
10. Mikel Landa
ESP
Hiszpania
Bahrain McLaren+ 1' 42"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 10

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Sam Bennett
IRL
Irlandia
Deceuninck-Quick Step3h 35' 22"
2. Caleb Ewan
AUS
Australia
Lotto-Soudal+ 0"
3. Peter Sagan
zielona koszulka (klasyfikacja punktowa)
SVK
Słowacja
Bora-Hansgrohe+ 0"
4. Elia Viviani
ITA
Włochy
Cofidis+ 0"
5. Mads Pedersen
DEN
Dania
Trek-Segafredo+ 0"
6. André Greipel
GER
Niemcy
Israel Start-Up Nation+ 0"
7. Bryan Coquard
FRA
Francja
B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM+ 0"
8. Cees Bol
NED
Holandia
Team Sunweb+ 0"
9. Jasper Stuyven
BEL
Belgia
Trek-Segafredo+ 0"
10. Luka Mezgec
SLO
Słowenia
Mitchelton-Scott+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič
żółta koszulka (klasyfikacja generalna)
SLO
Słowenia
Jumbo-Visma42h 15' 23"
2. Egan Bernal
biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)
COL
Kolumbia
Ineos Grenadiers+ 21"
3. Guillaume Martin
FRA
Francja
Cofidis+ 28"
4. Romain Bardet
FRA
Francja
AG2R La Mondiale+ 30"
5. Nairo Quintana
COL
Kolumbia
Arkéa-Samsic+ 32"
6. Rigoberto Urán
COL
Kolumbia
EF Pro Cycling+ 32"
7. Tadej Pogačar
SLO
Słowenia
UAE Team Emirates+ 44"
8. Adam Yates
GBR
Wielka Brytania
Mitchelton-Scott+ 1' 02"
9. Miguel Ángel López
COL
Kolumbia
Astana+ 1' 15"
10. Mikel Landa
ESP
Hiszpania
Bahrain McLaren+ 1' 42"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 11

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Caleb Ewan
AUS
Australia
Lotto-Soudal4h 00' 01"
2. Sam Bennett
zielona koszulka (klasyfikacja punktowa)
IRL
Irlandia
Deceuninck-Quick Step+ 0"
3. Wout Van Aert
BEL
Belgia
Jumbo-Visma+ 0"
4. Bryan Coquard
FRA
Francja
B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM+ 0"
5. Clément Venturini
FRA
Francja
AG2R La Mondiale+ 0"
6. Mads Pedersen
DEN
Dania
Trek-Segafredo+ 0"
7. Luka Mezgec
SLO
Słowenia
Mitchelton-Scott+ 0"
8. Hugo Hofstetter
FRA
Francja
Israel Start-Up Nation+ 0"
9. Oliver Naesen
BEL
Belgia
AG2R La Mondiale+ 0"
10. Ryan Gibbons
RSA
Południowa Afryka
NTT Pro Cycling+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič
żółta koszulka (klasyfikacja generalna)
SLO
Słowenia
Jumbo-Visma46h 15' 24"
2. Egan Bernal
biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)
COL
Kolumbia
Ineos Grenadiers+ 21"
3. Guillaume Martin
FRA
Francja
Cofidis+ 28"
4. Romain Bardet
FRA
Francja
AG2R La Mondiale+ 30"
5. Nairo Quintana
COL
Kolumbia
Arkéa-Samsic+ 32"
6. Rigoberto Urán
COL
Kolumbia
EF Pro Cycling+ 32"
7. Tadej Pogačar
SLO
Słowenia
UAE Team Emirates+ 44"
8. Adam Yates
GBR
Wielka Brytania
Mitchelton-Scott+ 1' 02"
9. Miguel Ángel López
COL
Kolumbia
Astana+ 1' 15"
10. Mikel Landa
ESP
Hiszpania
Bahrain McLaren+ 1' 42"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 12

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Marc Hirschi
SUI
Szwajcaria
Team Sunweb5h 08' 49"
2. Pierre Rolland
FRA
Francja
B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM+ 47"
3. Søren Kragh Andersen
DEN
Dania
Team Sunweb+ 52"
4. Quentin Pacher
FRA
Francja
B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM+ 52"
5. Jesús Herrada
ESP
Hiszpania
Cofidis+ 52"
6. Maximilian Schachmann
GER
Niemcy
Bora-Hansgrohe+ 52"
7. Hugo Houle
CAN
Kanada
Astana+ 52"
8. Sébastien Reichenbach
SUI
Szwajcaria
Groupama-FDJ+ 52"
9. Kenny Elissonde
FRA
Francja
Trek-Segafredo+ 56"
10. Nicolas Roche
IRL
Irlandia
Team Sunweb+ 56"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič
żółta koszulka (klasyfikacja generalna)
SLO
Słowenia
Jumbo-Visma51h 26' 43"
2. Egan Bernal
biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)
COL
Kolumbia
Ineos Grenadiers+ 21"
3. Guillaume Martin
FRA
Francja
Cofidis+ 28"
4. Romain Bardet
FRA
Francja
AG2R La Mondiale+ 30"
5. Nairo Quintana
COL
Kolumbia
Arkéa-Samsic+ 32"
6. Rigoberto Urán
COL
Kolumbia
EF Pro Cycling+ 32"
7. Tadej Pogačar
SLO
Słowenia
UAE Team Emirates+ 44"
8. Adam Yates
GBR
Wielka Brytania
Mitchelton-Scott+ 1' 02"
9. Miguel Ángel López
COL
Kolumbia
Astana+ 1' 15"
10. Mikel Landa
ESP
Hiszpania
Bahrain McLaren+ 1' 42"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 13

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Daniel Felipe Martínez
COL
Kolumbia
EF Pro Cycling5h 01' 47"
2. Lennard Kämna
GER
Niemcy
Bora-Hansgrohe+ 4"
3. Maximilian Schachmann
GER
Niemcy
Bora-Hansgrohe+ 51"
4. Valentin Madouas
FRA
Francja
Groupama-FDJ+ 1' 33"
5. Pierre Rolland
FRA
Francja
B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM+ 1' 42"
6. Nicolas Edet
FRA
Francja
Cofidis+ 1' 53"
7. Simon Geschke
GER
Niemcy
CCC Team+ 2' 35"
8. Marc Soler
ESP
Hiszpania
Movistar Team+ 2' 43"
9. Hugh Carthy
GBR
Wielka Brytania
EF Pro Cycling+ 3' 18"
10. David de la Cruz
ESP
Hiszpania
UAE Team Emirates+ 3' 52"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič
żółta koszulka (klasyfikacja generalna)
SLO
Słowenia
Jumbo-Visma56h 34' 35"
2. Tadej Pogačar
biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)
SLO
Słowenia
UAE Team Emirates+ 44"
3. Egan Bernal
COL
Kolumbia
Ineos Grenadiers+ 59"
4. Rigoberto Urán
COL
Kolumbia
EF Pro Cycling+ 1' 10"
5. Nairo Quintana
COL
Kolumbia
Arkéa-Samsic+ 1' 12"
6. Miguel Ángel López
COL
Kolumbia
Astana+ 1' 31"
7. Adam Yates
GBR
Wielka Brytania
Mitchelton-Scott+ 1' 42"
8. Mikel Landa
ESP
Hiszpania
Bahrain McLaren+ 1' 55"
9. Richie Porte
AUS
Australia
Trek-Segafredo+ 2' 06"
10. Enric Mas
ESP
Hiszpania
Movistar Team+ 2' 54"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 14

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Søren Kragh Andersen
DEN
Dania
Team Sunweb4h 28' 10"
2. Luka Mezgec
SLO
Słowenia
Mitchelton-Scott+ 15"
3. Simone Consonni
ITA
Włochy
Cofidis+ 15"
4. Peter Sagan
SVK
Słowacja
Bora-Hansgrohe+ 15"
5. Casper Pedersen
DEN
Dania
Team Sunweb+ 15"
6. Jasper Stuyven
BEL
Belgia
Trek-Segafredo+ 15"
7. Tony Martin
GER
Niemcy
Jumbo-Visma+ 15"
8. Oliver Naesen
BEL
Belgia
AG2R La Mondiale+ 15"
9. Sonny Colbrelli
ITA
Włochy
Bahrain McLaren+ 15"
10. Marc Hirschi
SUI
Szwajcaria
Team Sunweb+ 15"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič
żółta koszulka (klasyfikacja generalna)
SLO
Słowenia
Jumbo-Visma61h 03' 00"
2. Tadej Pogačar
biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)
SLO
Słowenia
UAE Team Emirates+ 44"
3. Egan Bernal
COL
Kolumbia
Ineos Grenadiers+ 59"
4. Rigoberto Urán
COL
Kolumbia
EF Pro Cycling+ 1' 10"
5. Nairo Quintana
COL
Kolumbia
Arkéa-Samsic+ 1' 12"
6. Miguel Ángel López
COL
Kolumbia
Astana+ 1' 31"
7. Adam Yates
GBR
Wielka Brytania
Mitchelton-Scott+ 1' 42"
8. Mikel Landa
ESP
Hiszpania
Bahrain McLaren+ 1' 55"
9. Richie Porte
AUS
Australia
Trek-Segafredo+ 2' 06"
10. Enric Mas
ESP
Hiszpania
Movistar Team+ 2' 54"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 15

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tadej Pogačar
biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)
SLO
Słowenia
UAE Team Emirates4h 34' 13"
2. Primož Roglič
żółta koszulka (klasyfikacja generalna)
SLO
Słowenia
Jumbo-Visma+ 0"
3. Richie Porte
AUS
Australia
Trek-Segafredo+ 5"
4. Miguel Ángel López
COL
Kolumbia
Astana+ 8"
5. Enric Mas
ESP
Hiszpania
Movistar Team+ 15"
6. Sepp Kuss
USA
Stany Zjednoczone
Jumbo-Visma+ 15"
7. Mikel Landa
ESP
Hiszpania
Bahrain McLaren+ 15"
8. Adam Yates
GBR
Wielka Brytania
Mitchelton-Scott+ 15"
9. Rigoberto Urán
COL
Kolumbia
EF Pro Cycling+ 18"
10. Alejandro Valverde
ESP
Hiszpania
Movistar Team+ 24"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič
żółta koszulka (klasyfikacja generalna)
SLO
Słowenia
Jumbo-Visma65h 37' 09"
2. Tadej Pogačar
biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)
SLO
Słowenia
UAE Team Emirates+ 40"
3. Rigoberto Urán
COL
Kolumbia
EF Pro Cycling+ 1' 34"
4. Miguel Ángel López
COL
Kolumbia
Astana+ 1' 45"
5. Adam Yates
GBR
Wielka Brytania
Mitchelton-Scott+ 2' 03"
6. Richie Porte
AUS
Australia
Trek-Segafredo+ 2' 13"
7. Mikel Landa
ESP
Hiszpania
Bahrain McLaren+ 2' 16"
8. Enric Mas
ESP
Hiszpania
Movistar Team+ 3' 15"
9. Nairo Quintana
COL
Kolumbia
Arkéa-Samsic+ 5' 08"
10. Tom Dumoulin
NED
Holandia
Jumbo-Visma+ 5' 12"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 16

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Lennard Kämna
GER
Niemcy
Bora-Hansgrohe4h 12' 52"
2. Richard Carapaz
ECU
Ekwador
Ineos Grenadiers+ 1' 27"
3. Sébastien Reichenbach
SUI
Szwajcaria
Groupama-FDJ+ 1' 56"
4. Pawieł Siwakow
RUS
Rosja
Ineos Grenadiers+ 2' 34"
5. Simon Geschke
GER
Niemcy
CCC Team+ 2' 35"
6. Warren Barguil
FRA
Francja
Arkéa-Samsic+ 2' 37"
7. Tiesj Benoot
BEL
Belgia
Team Sunweb+ 2' 41"
8. Nicolas Roche
IRL
Irlandia
Team Sunweb+ 2' 47"
9. Quentin Pacher
FRA
Francja
B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM+ 2' 51"
10. Julian Alaphilippe
FRA
Francja
Deceuninck-Quick Step+ 2' 54"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič
żółta koszulka (klasyfikacja generalna)
SLO
Słowenia
Jumbo-Visma70h 06' 47"
2. Tadej Pogačar
biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)
SLO
Słowenia
UAE Team Emirates+ 40"
3. Rigoberto Urán
COL
Kolumbia
EF Pro Cycling+ 1' 34"
4. Miguel Ángel López
COL
Kolumbia
Astana+ 1' 45"
5. Adam Yates
GBR
Wielka Brytania
Mitchelton-Scott+ 2' 03"
6. Richie Porte
AUS
Australia
Trek-Segafredo+ 2' 13"
7. Mikel Landa
ESP
Hiszpania
Bahrain McLaren+ 2' 16"
8. Enric Mas
ESP
Hiszpania
Movistar Team+ 3' 15"
9. Tom Dumoulin
NED
Holandia
Jumbo-Visma+ 5' 19"
10. Nairo Quintana
COL
Kolumbia
Arkéa-Samsic+ 5' 43"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 17

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Miguel Ángel López
COL
Kolumbia
Astana4h 49' 10"
2. Primož Roglič
żółta koszulka (klasyfikacja generalna)
SLO
Słowenia
Jumbo-Visma+ 15"
3. Tadej Pogačar
biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)
SLO
Słowenia
UAE Team Emirates+ 30"
4. Sepp Kuss
USA
Stany Zjednoczone
Jumbo-Visma+ 56"
5. Richie Porte
AUS
Australia
Trek-Segafredo+ 1' 01"
6. Enric Mas
ESP
Hiszpania
Movistar Team+ 1' 12"
7. Mikel Landa
ESP
Hiszpania
Bahrain McLaren+ 1' 20"
8. Adam Yates
GBR
Wielka Brytania
Mitchelton-Scott+ 1' 20"
9. Rigoberto Urán
COL
Kolumbia
EF Pro Cycling+ 1' 59"
10. Tom Dumoulin
NED
Holandia
Jumbo-Visma+ 2' 13"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič
żółta koszulka (klasyfikacja generalna)
SLO
Słowenia
Jumbo-Visma74h 56' 04"
2. Tadej Pogačar
biała koszulka w czerwone grochy (klasyfikacja górska)
biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)
SLO
Słowenia
UAE Team Emirates+ 57"
3. Miguel Ángel López
COL
Kolumbia
Astana+ 1' 26"
4. Richie Porte
AUS
Australia
Trek-Segafredo+ 3' 05"
5. Adam Yates
GBR
Wielka Brytania
Mitchelton-Scott+ 3' 14"
6. Rigoberto Urán
COL
Kolumbia
EF Pro Cycling+ 3' 24"
7. Mikel Landa
ESP
Hiszpania
Bahrain McLaren+ 3' 27"
8. Enric Mas
ESP
Hiszpania
Movistar Team+ 4' 18"
9. Tom Dumoulin
NED
Holandia
Jumbo-Visma+ 7' 23"
10. Alejandro Valverde
ESP
Hiszpania
Movistar Team+ 9' 31"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 18

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Michał Kwiatkowski
POL
Polska
Ineos Grenadiers4h 47' 33"
2. Richard Carapaz
ECU
Ekwador
Ineos Grenadiers+ 0"
3. Wout Van Aert
BEL
Belgia
Jumbo-Visma+ 1' 51"
4. Primož Roglič
żółta koszulka (klasyfikacja generalna)
SLO
Słowenia
Jumbo-Visma+ 1' 53"
5. Tadej Pogačar
biała koszulka w czerwone grochy (klasyfikacja górska)
biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)
SLO
Słowenia
UAE Team Emirates+ 1' 53"
6. Richie Porte
AUS
Australia
Trek-Segafredo+ 1' 54"
7. Enric Mas
ESP
Hiszpania
Movistar Team+ 1' 54"
8. Mikel Landa
ESP
Hiszpania
Bahrain McLaren+ 1' 54"
9. Damiano Caruso
ITA
Włochy
Bahrain McLaren+ 1' 54"
10. Tom Dumoulin
NED
Holandia
Jumbo-Visma+ 1' 54"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič
żółta koszulka (klasyfikacja generalna)
SLO
Słowenia
Jumbo-Visma79h 45' 30"
2. Tadej Pogačar
biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)
SLO
Słowenia
UAE Team Emirates+ 57"
3. Miguel Ángel López
COL
Kolumbia
Astana+ 1' 27"
4. Richie Porte
AUS
Australia
Trek-Segafredo+ 3' 06"
5. Mikel Landa
ESP
Hiszpania
Bahrain McLaren+ 3' 28"
6. Enric Mas
ESP
Hiszpania
Movistar Team+ 4' 19"
7. Adam Yates
GBR
Wielka Brytania
Mitchelton-Scott+ 5' 55"
8. Rigoberto Urán
COL
Kolumbia
EF Pro Cycling+ 6' 05"
9. Tom Dumoulin
NED
Holandia
Jumbo-Visma+ 7' 24"
10. Alejandro Valverde
ESP
Hiszpania
Movistar Team+ 12' 12"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 19

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Søren Kragh Andersen
DEN
Dania
Team Sunweb3h 36' 33"
2. Luka Mezgec
SLO
Słowenia
Mitchelton-Scott+ 53"
3. Jasper Stuyven
BEL
Belgia
Trek-Segafredo+ 53"
4. Greg Van Avermaet
BEL
Belgia
CCC Team+ 53"
5. Oliver Naesen
BEL
Belgia
AG2R La Mondiale+ 53"
6. Nikias Arndt
GER
Niemcy
Team Sunweb+ 53"
7. Luke Rowe
GBR
Wielka Brytania
Ineos Grenadiers+ 59"
8. Sam Bennett
zielona koszulka (klasyfikacja punktowa)
IRL
Irlandia
Deceuninck-Quick Step+ 1' 02"
9. Peter Sagan
SVK
Słowacja
Bora-Hansgrohe+ 1' 02"
10. Matteo Trentin
ITA
Włochy
CCC Team+ 1' 02"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič
żółta koszulka (klasyfikacja generalna)
SLO
Słowenia
Jumbo-Visma83h 29' 41"
2. Tadej Pogačar
biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)
SLO
Słowenia
UAE Team Emirates+ 57"
3. Miguel Ángel López
COL
Kolumbia
Astana+ 1' 27"
4. Richie Porte
AUS
Australia
Trek-Segafredo+ 3' 06"
5. Mikel Landa
ESP
Hiszpania
Bahrain McLaren+ 3' 28"
6. Enric Mas
ESP
Hiszpania
Movistar Team+ 4' 19"
7. Adam Yates
GBR
Wielka Brytania
Mitchelton-Scott+ 5' 55"
8. Rigoberto Urán
COL
Kolumbia
EF Pro Cycling+ 6' 05"
9. Tom Dumoulin
NED
Holandia
Jumbo-Visma+ 7' 24"
10. Alejandro Valverde
ESP
Hiszpania
Movistar Team+ 12' 12"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 20

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tadej Pogačar
biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)
SLO
Słowenia
UAE Team Emirates55' 55"
2. Tom Dumoulin
NED
Holandia
Jumbo-Visma+ 1' 21"
3. Richie Porte
AUS
Australia
Trek-Segafredo+ 1' 21"
4. Wout Van Aert
BEL
Belgia
Jumbo-Visma+ 1' 31"
5. Primož Roglič
żółta koszulka (klasyfikacja generalna)
SLO
Słowenia
Jumbo-Visma+ 1' 56"
6. Rémi Cavagna
FRA
Francja
Deceuninck-Quick Step+ 1' 59"
7. Damiano Caruso
ITA
Włochy
Bahrain McLaren+ 2' 29"
8. David de la Cruz
ESP
Hiszpania
UAE Team Emirates+ 2' 40"
9. Enric Mas
ESP
Hiszpania
Movistar Team+ 2' 45"
10. Rigoberto Urán
COL
Kolumbia
EF Pro Cycling+ 2' 54"
Źródło: ProCyclingStats
  • żółta koszulka (klasyfikacja generalna)
  • biała koszulka w czerwone grochy (klasyfikacja górska)
  • biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)
  • SLO
  • SLO
  • AUS
  • ESP
  • ESP
  • COL
  • NED
  • COL
  • GBR
  • ITA


Etap 21

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Sam Bennett
zielona koszulka (klasyfikacja punktowa)
IRL
Irlandia
Deceuninck-Quick Step2h 53' 32"
2. Mads Pedersen
DEN
Dania
Trek-Segafredo+ 0"
3. Peter Sagan
SVK
Słowacja
Bora-Hansgrohe+ 0"
4. Alexander Kristoff
NOR
Norwegia
UAE Team Emirates+ 0"
5. Elia Viviani
ITA
Włochy
Cofidis+ 0"
6. Wout Van Aert
BEL
Belgia
Jumbo-Visma+ 0"
7. Caleb Ewan
AUS
Australia
Lotto-Soudal+ 0"
8. Hugo Hofstetter
FRA
Francja
Israel Start-Up Nation+ 0"
9. Bryan Coquard
FRA
Francja
B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM+ 0"
10. Max Walscheid
GER
Niemcy
NTT Pro Cycling+ 0"
Źródło: ProCyclingStats


Klasyfikacje

Klasyfikacja generalna

  • żółta koszulka (klasyfikacja generalna)
  • biała koszulka w czerwone grochy (klasyfikacja górska)
  • biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)
  • SLO
  • SLO
  • AUS
  • ESP
  • żółty numer (klasyfikacja drużynowa)
  • ESP
  • COL
  • NED
  • COL
  • GBR
  • ITA
  • FRA
  • żółty numer (klasyfikacja drużynowa)
  • ESP
  • ECU
  • FRA
  • USA
  • ESP
  • COL
  • FRA
  • żółty numer (klasyfikacja drużynowa)
  • ESP
  • BEL
  • żółty numer (klasyfikacja drużynowa)
  • ESP
  • ESP
  • COL
  • SUI
  • FRA


  • żółta koszulka (klasyfikacja generalna)
  • biała koszulka w czerwone grochy (klasyfikacja górska)
  • biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)
  • SLO
  • żółty numer (klasyfikacja drużynowa)
  • ESP
  • FRA
  • COL
  • GER
  • COL
  • DEN
  • SUI
  • USA
  • RUS
  • żółty numer (klasyfikacja drużynowa)
  • ESP
  • NED
  • BRN
  • USA
  • GBR
  • USA
  • KAZ
  • FRA
  • UAE
  • AUS

Przypisy

  1. (fr) Tour de France : Marc Hirschi (Sunweb) remporte le prix du Super Combatif, lequipe.fr, 19 września 2020.
  2. a b c (fr) Tour de France 2020 : un jeune vainqueur, Tadej Pogacar, et de vieux doutes, lemonde.fr, 21 września 2020.
  3. (fr) Primoz Roglic : « On verra dans l'avenir si je peux encore gagner un Tour », lequipe.fr, 20 września 2020.
  4. Tour de France to go ahead at end of August after coronavirus delay, bbc.com, 15 kwietnia 2020 [dostęp 2020-08-12] (ang.).
  5. 2020 Route, letour.fr [dostęp 2020-08-12] (ang.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Tour de France 2020
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.

X

Wikiwand 2.0 is here 🎉! We've made some exciting updates - No worries, you can always revert later on