Tour de Pologne 2021 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Tour de Pologne 2021.

Tour de Pologne 2021

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Tour de Pologne 2021
Start 3. etapu na rynku w Sanoku
Informacje ogólne
Wyścig78. Tour de Pologne
KategoriaUCI World Tour 2021 2.UWT
Etapów7
Daty9 – 15 sierpnia 2021
Dystans1140,5 km
Państwo
Polska
StartLublin
MetaKraków
Drużyn22
Startujących151
Ukończyło140
Średnia prędkość43,423 km/h
Suma wzniesień11850 m
Klasyfikacje końcowe
Pierwsze miejsce
João Almeida (Deceuninck-Quick Step)
Drugie miejsce
Matej Mohorič (Bahrain Victorious)
Trzecie miejsce
Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers)
Punktowa
João Almeida (Deceuninck-Quick Step)
Górska
Łukasz Owsian (Arkéa-Samsic)
Sprinterska
João Almeida (Deceuninck-Quick Step)
Najaktywniejszych
Taco van der Hoorn (Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux)
Drużynowa
Deceuninck-Quick Step
Krajowa
Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers)
◀ 2020
Commons-logo.svgDokumentacja Wikidata-logo S.svg

Tour de Pologne 2021 – 78. edycja wyścigu kolarskiego Tour de Pologne, która odbyła się w dniach 9 do 15 sierpnia 2021 na liczącej ponad 1140 kilometrów trasie składającej się z 7 etapów i biegnącej z Lublina do Krakowa. Impreza kategorii 2.UWT należała do cyklu UCI World Tour 2021.

Etapy

Trasa wyścigu została oficjalnie zaprezentowana 20 maja 2021[1].

Wikidata-logo S.svgEtapDataStart – MetatypeDystans (km)Suma wzniesień (m)Zwycięzca etapuLider
1 9 sierpnia 2021LublinChełm
216,41522 m
Phil Bauhaus
Phil Bauhaus
2 10 sierpnia 2021ZamośćPrzemyśl
200,81591 m
João Almeida
João Almeida
3 11 sierpnia 2021SanokRzeszów
226,42625 m
Fernando Gaviria
João Almeida
4 12 sierpnia 2021TarnówBukowina Tatrzańska
159,92567 m
João Almeida
João Almeida
5 13 sierpnia 2021ChochołówBielsko-Biała
172,82530 m
Nikias Arndt
João Almeida
6 14 sierpnia 2021KatowiceKatowice
19,1126 m
Rémi Cavagna
João Almeida
7 15 sierpnia 2021ZabrzeKraków
145,1889 m
Julius van den Berg
João Almeida

Uczestnicy

Drużyny

Oprócz 19 zespołów UCI WorldTeams prawo starto w wyścigu otrzymały również 3 inne drużyny. Organizatorzy przyznali dzikie karty reprezentacji Polski oraz dwóm zespołom dywizji UCI ProTeam – belgijskiej grupie Alpecin-Fenix oraz rosyjskiej Gazprom-RusVelo[2].

WorldTeams (19)ProTeams (2)Reprezentacja
  • Polska

Lista startowa

Legenda: DNF – nie ukończył etapu, OTL – przekroczył limit czasu, DNS – nie wystartował do etapu, DSQ – zdyskwalifikowany. Numer przy skrócie oznacza etap, na którym kolarz opuścił wyścig.

Wyniki etapów

Etap 1

Lublin - Chełm
(216,4 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Phil Bauhaus
Niemcy
Bahrain Victorious5h 01' 24"
2. Álvaro Hodeg
Kolumbia
Deceuninck-Quick Step+ 0"
3. Hugo Hofstetter
Francja
Israel Start-Up Nation+ 0"
4. Edward Theuns
Belgia
Trek-Segafredo+ 0"
5. David Dekker
Holandia
Jumbo-Visma+ 0"
6. Dion Smith
Nowa Zelandia
Team BikeExchange+ 0"
7. Jonas Rickaert
Belgia
Alpecin-Fenix+ 0"
8. Biniam Ghirmay
Erytrea
Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux+ 0"
9. Matej Mohorič
Słowenia
Bahrain Victorious+ 0"
10. Michał Kwiatkowski
Polska
Ineos Grenadiers+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Phil Bauhaus
Niemcy
Bahrain Victorious5h 01' 14"
2. Álvaro Hodeg
Kolumbia
Deceuninck-Quick Step+ 4"
3. Hugo Hofstetter
Francja
Israel Start-Up Nation+ 6"
4. Michał Kwiatkowski
Polska
Ineos Grenadiers+ 7"
5. Matej Mohorič
Słowenia
Bahrain Victorious+ 8"
6. Edward Theuns
Belgia
Trek-Segafredo+ 10"
7. David Dekker
Holandia
Jumbo-Visma+ 10"
8. Dion Smith
Nowa Zelandia
Team BikeExchange+ 10"
9. Jonas Rickaert
Belgia
Alpecin-Fenix+ 10"
10. Biniam Ghirmay
Erytrea
Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux+ 10"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 2

Zamość - Przemyśl
(200,8 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. João Almeida
Portugalia
Deceuninck-Quick Step4h 41' 33"
2. Diego Ulissi
Włochy
UAE Team Emirates+ 0"
3. Matej Mohorič
Słowenia
Bahrain Victorious+ 0"
4. Michał Kwiatkowski
Polska
Ineos Grenadiers+ 4"
5. Mikkel Frølich Honoré
Dania
Deceuninck-Quick Step+ 8"
6. Lorenzo Rota
Włochy
Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux+ 12"
7. Jai Hindley
Australia
Team DSM+ 12"
8. Giovanni Aleotti
Włochy
Bora-Hansgrohe+ 12"
9. Dylan Teuns
Belgia
Bahrain Victorious+ 12"
10. Tim Wellens
Belgia
Lotto-Soudal+ 16"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. João Almeida
Portugalia
Deceuninck-Quick Step9h 42' 47"
2. Matej Mohorič
Słowenia
Bahrain Victorious+ 4"
3. Diego Ulissi
Włochy
UAE Team Emirates+ 4"
4. Michał Kwiatkowski
Polska
Ineos Grenadiers+ 11"
5. Mikkel Frølich Honoré
Dania
Deceuninck-Quick Step+ 18"
6. Dylan Teuns
Belgia
Bahrain Victorious+ 22"
7. Lorenzo Rota
Włochy
Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux+ 22"
8. Jai Hindley
Australia
Team DSM+ 22"
9. Giovanni Aleotti
Włochy
Bora-Hansgrohe+ 22"
10. Tim Wellens
Belgia
Lotto-Soudal+ 26"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 3

Sanok - Rzeszów
(226,4 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Fernando Gaviria
Kolumbia
UAE Team Emirates5h 18' 15"
2. Olav Kooij
Holandia
Jumbo-Visma+ 0"
3. Phil Bauhaus
Niemcy
Bahrain Victorious+ 0"
4. Max Kanter
Niemcy
Team DSM+ 0"
5. Max Walscheid
Niemcy
Qhubeka NextHash+ 0"
6. Jonas Rickaert
Belgia
Alpecin-Fenix+ 0"
7. Hugo Hofstetter
Francja
Israel Start-Up Nation+ 0"
8. Michael Schwarzmann
Niemcy
Bora-Hansgrohe+ 0"
9. Michał Kwiatkowski
Polska
Ineos Grenadiers+ 0"
10. John Degenkolb
Niemcy
Lotto-Soudal+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. João Almeida
Portugalia
Deceuninck-Quick Step15h 01' 02"
2. Diego Ulissi
Włochy
UAE Team Emirates+ 4"
3. Matej Mohorič
Słowenia
Bahrain Victorious+ 4"
4. Michał Kwiatkowski
Polska
Ineos Grenadiers+ 11"
5. Mikkel Frølich Honoré
Dania
Deceuninck-Quick Step+ 18"
6. Dylan Teuns
Belgia
Bahrain Victorious+ 22"
7. Lorenzo Rota
Włochy
Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux+ 22"
8. Jai Hindley
Australia
Team DSM+ 22"
9. Giovanni Aleotti
Włochy
Bora-Hansgrohe+ 22"
10. Einer Rubio
Kolumbia
Movistar Team+ 26"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 4

Tarnów - Bukowina Tatrzańska
(159,9 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. João Almeida
Portugalia
Deceuninck-Quick Step3h 51' 32"
2. Matej Mohorič
Słowenia
Bahrain Victorious+ 0"
3. Andrea Vendrame
Włochy
AG2R Citroën Team+ 0"
4. Michał Kwiatkowski
Polska
Ineos Grenadiers+ 0"
5. Dion Smith
Nowa Zelandia
Team BikeExchange+ 0"
6. Jai Hindley
Australia
Team DSM+ 0"
7. Ben Tulett
Wielka Brytania
Alpecin-Fenix+ 0"
8. Diego Ulissi
Włochy
UAE Team Emirates+ 0"
9. Antonio Tiberi
Włochy
Trek-Segafredo+ 0"
10. Quinten Hermans
Belgia
Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. João Almeida
Portugalia
Deceuninck-Quick Step18h 52' 24"
2. Matej Mohorič
Słowenia
Bahrain Victorious+ 8"
3. Diego Ulissi
Włochy
UAE Team Emirates+ 14"
4. Michał Kwiatkowski
Polska
Ineos Grenadiers+ 21"
5. Jai Hindley
Australia
Team DSM+ 32"
6. Dylan Teuns
Belgia
Bahrain Victorious+ 32"
7. Lorenzo Rota
Włochy
Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux+ 32"
8. Giovanni Aleotti
Włochy
Bora-Hansgrohe+ 32"
9. Einer Rubio
Kolumbia
Movistar Team+ 36"
10. Tim Wellens
Belgia
Lotto-Soudal+ 36"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 5

Chochołów - Bielsko-Biała
(172,8 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Nikias Arndt
Niemcy
Team DSM4h 02' 20"
2. Matej Mohorič
Słowenia
Bahrain Victorious+ 0"
3. Stefano Oldani
Włochy
Lotto-Soudal+ 0"
4. João Almeida
Portugalia
Deceuninck-Quick Step+ 0"
5. Diego Ulissi
Włochy
UAE Team Emirates+ 0"
6. Quinten Hermans
Belgia
Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux+ 0"
7. David Dekker
Holandia
Jumbo-Visma+ 0"
8. Jake Stewart
Wielka Brytania
Groupama-FDJ+ 0"
9. Andrea Vendrame
Włochy
AG2R Citroën Team+ 0"
10. Mikkel Frølich Honoré
Dania
Deceuninck-Quick Step+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. João Almeida
Portugalia
Deceuninck-Quick Step22h 54' 44"
2. Matej Mohorič
Słowenia
Bahrain Victorious+ 2"
3. Diego Ulissi
Włochy
UAE Team Emirates+ 14"
4. Michał Kwiatkowski
Polska
Ineos Grenadiers+ 21"
5. Lorenzo Rota
Włochy
Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux+ 32"
6. Giovanni Aleotti
Włochy
Bora-Hansgrohe+ 32"
7. Dylan Teuns
Belgia
Bahrain Victorious+ 32"
8. Einer Rubio
Kolumbia
Movistar Team+ 36"
9. Tim Wellens
Belgia
Lotto-Soudal+ 36"
10. Mikkel Frølich Honoré
Dania
Deceuninck-Quick Step+ 37"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 6

Katowice - Katowice
(19,1 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Rémi Cavagna
Francja
Deceuninck-Quick Step22' 11"
2. João Almeida
Portugalia
Deceuninck-Quick Step+ 13"
3. Maciej Bodnar
Polska
Bora-Hansgrohe+ 16"
4. Mikkel Bjerg
Dania
UAE Team Emirates+ 18"
5. Michał Kwiatkowski
Polska
Ineos Grenadiers+ 18"
6. Max Walscheid
Niemcy
Qhubeka NextHash+ 21"
7. Nikias Arndt
Niemcy
Team DSM+ 27"
8. Mikkel Frølich Honoré
Dania
Deceuninck-Quick Step+ 28"
9. Matej Mohorič
Słowenia
Bahrain Victorious+ 31"
10. Matthias Brändle
Austria
Israel Start-Up Nation+ 32"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. João Almeida
Portugalia
Deceuninck-Quick Step23h 17' 07"
2. Matej Mohorič
Słowenia
Bahrain Victorious+ 20"
3. Michał Kwiatkowski
Polska
Ineos Grenadiers+ 27"
4. Diego Ulissi
Włochy
UAE Team Emirates+ 37"
5. Mikkel Frølich Honoré
Dania
Deceuninck-Quick Step+ 53"
6. Tim Wellens
Belgia
Lotto-Soudal+ 57"
7. Jai Hindley
Australia
Team DSM+ 1' 06"
8. Dylan Teuns
Belgia
Bahrain Victorious+ 1' 25"
9. Ben Tulett
Wielka Brytania
Alpecin-Fenix+ 1' 28"
10. Pascal Eenkhoorn
Holandia
Jumbo-Visma+ 1' 30"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 7

Zabrze - Kraków
(145,1 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Julius van den Berg
Holandia
EF Education-Nippo2h 58' 46"
2. Alexis Renard
Francja
Israel Start-Up Nation+ 0"
3. Matteo Jorgenson
Stany Zjednoczone
Movistar Team+ 0"
4. Gianni Moscon
Włochy
Ineos Grenadiers+ 0"
5. Álvaro Hodeg
Kolumbia
Deceuninck-Quick Step+ 0"
6. Fernando Gaviria
Kolumbia
UAE Team Emirates+ 0"
7. Olav Kooij
Holandia
Jumbo-Visma+ 0"
8. John Degenkolb
Niemcy
Lotto-Soudal+ 0"
9. Phil Bauhaus
Niemcy
Bahrain Victorious+ 0"
10. Lionel Taminiaux
Belgia
Alpecin-Fenix+ 0"
Źródło: ProCyclingStats


Klasyfikacje

Klasyfikacja generalna

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. João Almeida
Portugalia
Deceuninck-Quick Step26h 15' 53"
2. Matej Mohorič
Słowenia
Bahrain Victorious+ 20"
3. Michał Kwiatkowski
Polska
Ineos Grenadiers+ 27"
4. Diego Ulissi
Włochy
UAE Team Emirates+ 37"
5. Mikkel Frølich Honoré
Dania
Deceuninck-Quick Step+ 53"
6. Tim Wellens
Belgia
Lotto-Soudal+ 57"
7. Jai Hindley
Australia
Team DSM+ 1' 06"
8. Dylan Teuns
Belgia
Bahrain Victorious+ 1' 25"
9. Ben Tulett
Wielka Brytania
Alpecin-Fenix+ 1' 28"
10. Pascal Eenkhoorn
Holandia
Jumbo-Visma+ 1' 30"
Źródło: ProCyclingStats


Liderzy klasyfikacji

Wikidata-logo S.svgEtapPierwsze miejsce
_
Klasyfikacja generalna
Górska
Sprinterska
Najaktywniejszych
Drużynowa
_
Krajowa
_
1
Phil Bauhaus
Phil Bauhaus
Michał Paluta
Phil Bauhaus
Jewgienij Fiodorow
Bahrain Victorious
Michał Kwiatkowski
2
João Almeida
João Almeida
Matej Mohorič
Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
3
Fernando Gaviria
Łukasz Owsian
Michał Kwiatkowski
Taco van der Hoorn
4
João Almeida
5
Nikias Arndt
Matej Mohorič
6
Rémi Cavagna
João Almeida
Deceuninck-Quick Step
7
Julius van den Berg
Koniec
João Almeida
Łukasz Owsian
João Almeida
Taco van der Hoorn
Deceuninck-Quick Step
Michał Kwiatkowski

Przypisy

  1. Kacper Krawczyk: Oficjalna trasa Tour de Pologne 2021!. naszosie.pl, 2021-05-20. [dostęp 2021-05-21].
  2. "Dzikie karty" na Tour de Pologne 2021. rowery.org, 2021-04-08. [dostęp 2021-05-21].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Tour de Pologne 2021
Listen to this article