For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for UCI Europe Tour 2022.

UCI Europe Tour 2022

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Ten artykuł dotyczy trwającego lub niedawnego wydarzenia sportowego. Informacje w nim zamieszczone mogą się zmienić lub zdezaktualizować wraz z postępem zdarzenia. Początkowe doniesienia, wyniki lub statystyki mogą być niepewne. Ostatnie aktualizacje do tego artykułu mogą nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji.
UCI Europe Tour 2022
2021 2023
Data

23 stycznia – 16 października 2022

Organizator

Międzynarodowa Unia Kolarska

Strona internetowa

UCI Europe Tour 2022 – 18. edycja cyklu wyścigów UCI Europe Tour, która odbywa się od stycznia do października 2022.

Seria UCI Europe Tour, podobnie jak pozostałe cykle kontynentalne (UCI Africa Tour, UCI America Tour, UCI Asia Tour, UCI Oceania Tour), powstała w 2005 jako zaplecze dla utworzonego w tym samym czasie UCI ProTour (później przekształconego w UCI World Tour)[1]. W 2020 odbyła się pierwsza edycja cyklu UCI ProSeries utworzonego jako drugi poziom wyścigów z kalendarza UCI, w związku z czym UCI Europe Tour, podobnie jak pozostałe cykle kontynentalne, od sezonu 2020 stał się trzecim poziomem zmagań w kalendarzu UCI[2].

W kalendarzu cyklu zaplanowano kilkadziesiąt wyścigów[3].

Kalendarz

Opracowano na podstawie:[3][4]

Uwaga: ze względu na zachodzące w trakcie sezonu znaczące zmiany w kalendarzu poniższe zestawienie obecnie nie obejmuje wszystkich zaplanowanych wyścigów, a jedynie te już rozegrane, a także imprezy zaplanowane na kolejnych kilka tygodni od daty ostatniej aktualizacji artykułu. Ze względów technicznych tabela została podzielona na miesięczne podsekcje, w których wyścigi rozdzielono według dat ich rozpoczęcia

Stan na 24 lipca 2022

Styczeń

Opracowano na podstawie:[3][4]

Daty Państwo Wyścig Kategoria Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
0000-01-23 23 stycznia(dts) br  Hiszpania Gran Premio Valencia 1.2 Włochy Giovanni Lonardi Belgia Amaury Capiot Wielka Brytania Christopher Lawless
0000-01-26 26 stycznia(dts) br  Hiszpania Trofeo Calvià 1.1 Stany Zjednoczone Brandon McNulty Szwajcaria Joël Suter Włochy Vincenzo Albanese
0000-01-27 27 stycznia(dts) br  Hiszpania Trofeo Alcudia-Port d'Alcudia 1.1 Erytrea Biniam Ghirmay Południowa Afryka Ryan Gibbons Włochy Giacomo Nizzolo
0000-01-28 28 stycznia(dts) br  Hiszpania Trofeo Serra de Tramuntana 1.1 Belgia Tim Wellens Hiszpania Alejandro Valverde Australia Simon Clarke
0000-01-29 29 stycznia(dts) br  Hiszpania Trofeo Pollença 1.1 Hiszpania Alejandro Valverde Stany Zjednoczone Brandon McNulty Rosja Aleksandr Własow
0000-01-30 30 stycznia(dts) br  Hiszpania Trofeo Playa de Palma 1.1 Belgia Arnaud De Lie Kolumbia Juan Sebastián Molano Belgia Sasha Weemaes
0000-01-30 30 stycznia(dts) br  Francja Grand Prix Cycliste La Marseillaise 1.1 Belgia Amaury Capiot Dania Mads Pedersen Hiszpania Francisco Galván
0000-01-30 30 stycznia(dts) br  Turcja Grand Prix Megasaray 1.2 Norwegia Tord Gudmestad Włochy Enrico Zanoncello Włochy Nicolas Dalla Valle

Luty

Opracowano na podstawie:[3][4]

Daty Państwo Wyścig Kategoria Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
0000-02-02 2 lutego(dts) br0000-02-06 6 lutego(dts) br  Francja Étoile de Bessèges 2.1 Francja Benjamin Thomas Włochy Alberto Bettiol Norwegia Tobias Halland Johannessen
0000-02-05 5 lutego(dts) br  Turcja Grand Prix Alanya 1.2 Włochy Alessio Martinelli Norwegia Sindre Kulset Ukraina Anatolij Budiak
0000-02-10 10 lutego(dts) br0000-02-13 13 lutego(dts) br  Turcja Tour of Antalya 2.1 Dania Jacob Hindsgaul Madsen Włochy Alessandro Fedeli Luksemburg Luc Wirtgen
0000-02-12 12 lutego(dts) br  Hiszpania Vuelta a Murcia 1.1 Włochy Alessandro Covi Włochy Matteo Trentin Francja Matis Louvel
0000-02-14 14 lutego(dts) br  Hiszpania Jaén Paraiso Interior 1.1 Kazachstan Aleksiej Łucenko Belgia Tim Wellens Belgia Loïc Vliegen
0000-02-18 18 lutego(dts) br0000-02-20 20 lutego(dts) br  Francja Tour des Alpes-Maritimes et du Var 2.1 Kolumbia Nairo Quintana Belgia Tim Wellens Francja Guillaume Martin
0000-02-19 19 lutego(dts) br  Turcja Grand Prix Velo Alanya 1.2 Kazachstan Igor Czżan Holandia Meindert Weulink Niemcy Moritz Kretschy
0000-02-20 20 lutego(dts) br  Turcja Grand Prix Justiniano Race 1.2 Białoruś Jauhienij Karalok Mohd Harrif Saleh Holandia Joren Bloem
0000-02-24 24 lutego(dts) br0000-02-27 27 lutego(dts) br  Hiszpania Gran Camiño 2.1 Hiszpania Alejandro Valverde Kanada Michael Woods Ukraina Mark Padun

Marzec

Opracowano na podstawie:[3][4]

Daty Państwo Wyścig Kategoria Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
0000-03-01T00:00:00.001 1 marca(dts) br  Belgia Le Samyn 1.1 Włochy Matteo Trentin Francja Hugo Hofstetter Belgia Dries De Bondt
0000-03-02 2 marca(dts) br  Chorwacja Trofej Umag 1.2 Austria Daniel Auer Czechy Tomáš Bárta Serbia Dušan Rajović
0000-03-05 5 marca(dts) br  Turcja Grand Prix Gazipaşa 1.2 Turcja Onur Balkan Irwandie Lakasek Kazachstan Jewgienij Gidicz
0000-03-06 6 marca(dts) br  Belgia Grote Prijs Jean-Pierre Monseré 1.1 Belgia Arnaud De Lie Belgia Dries De Bondt Francja Hugo Hofstetter
0000-03-06 6 marca(dts) br  Francja Grand Prix de la Ville de Lillers 1.2 Belgia Milan Menten Belgia Gianluca Pollefliet Francja Jason Tesson
0000-03-06 6 marca(dts) br  Turcja Grand Prix Mediterrennean 1.2 Ukraina Anatolij Budiak Kazachstan Daniił Maruchin Turcja Mustafa Sayar
0000-03-06 6 marca(dts) br  Chorwacja Trofej Poreč 1.2 Serbia Dušan Rajović Słowenia Matevž Govekar Chorwacja Viktor Potočki
0000-03-06 6 marca(dts) br  Holandia Elfsteden Race 1.2 Holandia Elmar Reinders Holandia Mick van Dijke Holandia Timo de Jong
0000-03-10 10 marca(dts) br0000-03-13 13 marca(dts) br  Chorwacja Istarsko Proljeće 2.2 Stany Zjednoczone Matthew Riccitello Francja Alex Baudin Wielka Brytania Sean Flynn
0000-03-12 12 marca(dts) br0000-03-13 13 marca(dts) br  Grecja South Aegean Tour 2.2 Kanada Matteo Dal-Cin Niemcy Luca Dreßler Francja Alexis Guerin
0000-03-13 13 marca(dts) br  Holandia Ronde van Drenthe 1.1 Belgia Dries Van Gestel Węgry Barnabás Peák Francja Hugo Hofstetter
0000-03-13 13 marca(dts) br  Portugalia Classica da Arrabida 1.2 Wenezuela Orluis Aular Portugalia Luis Gomes Portugalia Luís Mendonça
0000-03-13 13 marca(dts) br  Holandia Dorpenomloop Rucphen 1.2 Holandia Maikel Zijlaard Belgia Sasha Weemaes Belgia Timothy Dupont
0000-03-16 16 marca(dts) br0000-03-20 20 marca(dts) br  Portugalia Volta ao Alentejo 2.2 Wenezuela Orluis Aular Hiszpania Xabier Azparren Portugalia José Fernandes
0000-03-17 17 marca(dts) br0000-03-20 20 marca(dts) br  Holandia Olympia's Tour 2.2 Holandia Maikel Zijlaard Holandia Bert-Jan Lindeman Holandia Joren Bloem
0000-03-19 19 marca(dts) br  Francja Classic Loire Atlantique 1.1 Francja Anthony Perez Wielka Brytania Lewis Askey Francja Matis Louvel
0000-03-19 19 marca(dts) br  Turcja Grand Prix Manavgat Side 1.2 Mamyr Stasz Ukraina Mychajło Kononenko Kazachstan Johan Sztein
0000-03-20 20 marca(dts) br  Francja Cholet-Pays de la Loire 1.1 Francja Marc Sarreau Francja Emmanuel Morin Belgia Piet Allegaert
0000-03-20 20 marca(dts) br  Włochy Per sempre Alfredo 1.1 Szwajcaria Marc Hirschi Australia Dion Smith Belgia Rémy Mertz
0000-03-20 20 marca(dts) br  Słowenia GP Slovenian Istria 1.2 Austria Daniel Auer Wielka Brytania Oliver Stockwell Włochy Nicolo Buratti
0000-03-20 20 marca(dts) br  Belgia Grand Prix Criquielion 1.2 Kanada Pier-André Côté Belgia Gil Gelders Belgia Thimo Willems
0000-03-20 20 marca(dts) br  Turcja Grand Prix Gündoğmuş 1.2 Ukraina Anatolij Budiak Erytrea Metkel Eyob Mongolia Jambaljamts Sainbayar
0000-03-20 20 marca(dts) br  Grecja International Rhodes Grand Prix 1.2 Norwegia André Drege Dania Andreas Stokbro Niemcy Christian Koch
0000-03-20 20 marca(dts) br  Włochy La Popolarissima 1.2 Kolumbia Nicolas David Gomez Włochy Francesco Della Lunga Włochy Matteo Baseggio
0000-03-21 21 marca(dts) br0000-03-27 27 marca(dts) br  Francja Tour de Normandie 2.2 Francja Mathis Le Berre Francja Thomas Bonnet Francja Paul Penhoët
0000-03-22 22 marca(dts) br0000-03-26 26 marca(dts) br  Włochy Settimana Internazionale di Coppi e Bartali 2.1 Irlandia Edward Dunbar Wielka Brytania Ben Tulett Szwajcaria Marc Hirschi
0000-03-24 24 marca(dts) br  Słowenia GP Vipava Valley & Crossborder Goriška 1.2 Chorwacja Fran Miholjević Niemcy Felix Engelhardt Niemcy Jonas Rapp
0000-03-24 24 marca(dts) br0000-03-27 27 marca(dts) br  Grecja International Tour of Rhodes 2.2 Dania Louis Bendixen Niemcy Lukas Meiler Francja Alexis Guerin
0000-03-27 27 marca(dts) br  Francja La Roue Tourangelle 1.1 Francja Nacer Bouhanni Francja Bryan Coquard Francja Sandy Dujardin
0000-03-27 27 marca(dts) br  Słowenia GP Adria Mobil 1.2 Polska Maciej Paterski Włochy Andrea Debiasi Włochy Nicola Venchiarutti

Kwiecień

Opracowano na podstawie:[3][4]

Daty Państwo Wyścig Kategoria Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
0000-04-01T00:00:00.001 1 kwietnia(dts) br  Francja Route Adélie de Vitré 1.1 Francja Axel Zingle Francja Dorian Godon Francja Valentin Ferron
0000-04-02 2 kwietnia(dts) br  Holandia Volta Limburg Classic 1.1 Belgia Arnaud De Lie Włochy Stefano Oldani Belgia Loïc Vliegen
0000-04-05 5 kwietnia(dts) br0000-04-08 8 kwietnia(dts) br  Francja Circuit de la Sarthe 2.1 Holandia Olav Kooij Francja Benoît Cosnefroy Belgia Xandro Meurisse
0000-04-06 6 kwietnia(dts) br0000-04-09 9 kwietnia(dts) br  Francja Circuit des Ardennes 2.2 Szwecja Lucas Eriksson Nowa Zelandia Reuben Thompson Czechy Dominik Neuman
0000-04-12 12 kwietnia(dts) br0000-04-15 15 kwietnia(dts) br  Włochy Giro di Sicilia 2.1 Włochy Damiano Caruso Ekwador Jefferson Alexander Cepeda Południowa Afryka Louis Meintjes
0000-04-12 12 kwietnia(dts) br  Francja Paryż-Camembert 1.1 Francja Anthony Delaplace Francja Valentin Ferron Francja Thibault Ferasse
0000-04-13 13 kwietnia(dts) br0000-04-17 17 kwietnia(dts) br  Bośnia i Hercegowina Belgrad–Banja Luka 2.1 Polska Jakub Kaczmarek Belgia Gianni Marchand Belgia Lennert Teugels
0000-04-13 13 kwietnia(dts) br0000-04-17 17 kwietnia(dts) br  Francja Tour du Loir-et-Cher 2.2 Czechy Michael Kukrle Dania Jeppe Aaskov Pallesen Francja Valentin Retailleau
0000-04-15 15 kwietnia(dts) br  Francja Classic Grand Besançon Doubs 1.1 Hiszpania Jesús Herrada Francja Victor Lafay Francja Alexis Vuillermoz
0000-04-16 16 kwietnia(dts) br  Francja Tour du Jura 1.1 Australia Ben O’Connor Hiszpania Jesús Herrada Francja Axel Zingle
0000-04-16 16 kwietnia(dts) br  Holandia Arno Wallaard Memorial 1.2 Holandia Elmar Reinders Holandia Maikel Zijlaard Dania Tobias Kongstad
0000-04-24 24 kwietnia(dts) br  Wielka Brytania Rutland-Melton International CiCLE Classic 1.2 Wielka Brytania Finn Crockett Czechy Tomáš Kopecký Wielka Brytania Jacob Scott
0000-04-25 25 kwietnia(dts) br0000-05-01T00:00:00.001 1 maja(dts) br  Francja Tour de Bretagne 2.2 Francja Johan Le Bon Francja Alex Baudin Francja Mathis Le Berre
0000-04-27 27 kwietnia(dts) br0000-05-01T00:00:00.001 1 maja(dts) br  Grecja Tour of Hellas 2.1 Nowa Zelandia Aaron Gate Belgia Lennert Teugels Wielka Brytania Mark Stewart
0000-04-29 29 kwietnia(dts) br0000-05-01T00:00:00.001 1 maja(dts) br  Hiszpania Vuelta a Asturias 2.1 Kolumbia Iván Sosa Włochy Lorenzo Fortunato Francja Nicolas Edet
0000-04-29 29 kwietnia(dts) br  Polska Grand Prix Nasielsk-Serock 1.2 Polska Marceli Bogusławski Polska Patryk Stosz Niemcy Tobias Nolde
0000-04-30 30 kwietnia(dts) br  Polska Grand Prix Wyszków 1.2 Izrael Itamar Einhorn Polska Marceli Bogusławski Czechy Daniel Babor
0000-04-30 30 kwietnia(dts) br  Holandia PWZ Zuidenveld Tour 1.2 Holandia Coen Vermeltfoort Czechy Tomáš Kopecký Dania Marcus Sander Hansen

Maj

Opracowano na podstawie:[3][4]

Daty Państwo Wyścig Kategoria Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
0000-05-01T00:00:00.001 1 maja(dts) br  Włochy Circuito del Porto 1.2 Włochy Davide Persico Włochy Mattia Pinazzi Włochy Matteo Fiaschi
0000-05-07 7 maja(dts) br  Holandia Ronde van Overijssel 1.2 Holandia Coen Vermeltfoort Australia Cameron Scott Holandia Joren Bloem
0000-05-07 7 maja(dts) br  Norwegia Sundvolden GP 1.2 Norwegia Martin Tjøtta Norwegia Embret Svestad-Bårdseng Dania Mathias Bregnhøj
0000-05-08 8 maja(dts) br  Belgia Flèche Ardennaise 1.2 Francja Romain Grégoire Belgia Lennert Van Eetvelt Wielka Brytania Thomas Gloag
0000-05-08 8 maja(dts) br  Norwegia Ringerike GP 1.2 Norwegia Sakarias Koller Løland Dania Andreas Stokbro Norwegia Ludvik Holstad
0000-05-11 11 maja(dts) br0000-05-15 15 maja(dts) br  Węgry Tour de Hongrie 2.1 Irlandia Edward Dunbar Hiszpania Óscar Rodríguez Włochy Samuele Battistella
0000-05-21 21 maja(dts) br  Francja Tour du Finistère 1.1 Francja Julien Simon Francja Clément Venturini Francja Sandy Dujardin
0000-05-21 21 maja(dts) br  Holandia Veenendaal-Veenendaal Classic 1.1 Holandia Dylan Groenewegen Belgia Gerben Thijssen Belgia Arnaud De Lie
0000-05-21 21 maja(dts) br  Dania Grand Prix Herning 1.2 Dania Andreas Stokbro Dania Mads Rahbek Dania Mads Pedersen
0000-05-22 22 maja(dts) br  Belgia Antwerp Port Epic 1.1 Belgia Florian Vermeersch Belgia Gianni Vermeersch Belgia Thibau Nys
0000-05-22 22 maja(dts) br  Francja Boucles de l’Aulne 1.1 Norwegia Idar Andersen Hiszpania Jesús Herrada Belgia Stan Dewulf
0000-05-22 22 maja(dts) br  Niemcy Rund um Köln 1.1 Niemcy Nils Politt Holandia Danny van Poppel Niemcy Nikias Arndt
0000-05-22 22 maja(dts) br  Dania Fyen Rundt 1.2 Dania Mads Pedersen Holandia Elmar Reinders Dania Sebastian Kolze Changizi
0000-05-22 22 maja(dts) br  Słowenia GP Gorenjska 1.2 Polska Patryk Stosz Słowenia Tilen Finkšt Czechy Daniel Babor
0000-05-25 25 maja(dts) br0000-05-29 29 maja(dts) br  Francja Alpes Isère Tour 2.2 Szwajcaria Yannis Voisard Francja Romain Grégoire Australia Sebastian Berwick
0000-05-25 25 maja(dts) br0000-05-29 29 maja(dts) br  Luksemburg Flèche du Sud 2.2 Belgia Thibau Nys Francja Thomas Bonnet Niemcy Mika Heming
0000-05-26 26 maja(dts) br  Belgia Circuit de Wallonie 1.1 Włochy Andrea Pasqualon Francja Axel Zingle Belgia Philippe Gilbert
0000-05-26 26 maja(dts) br0000-05-28 28 maja(dts) br  Estonia Tour of Estonia 2.1 Litwa Evaldas Šiškevicius Estonia Norman Vahtra Australia Kaden Groves
0000-05-26 26 maja(dts) br0000-05-29 29 maja(dts) br  Francja Tour de la Mirabelle 2.1 Wielka Brytania Robert Scott Wielka Brytania Matthew Bostock Szwajcaria Simon Vitzthum
0000-05-28 28 maja(dts) br  Włochy Strade Bianche di Romagna 1.2 Irlandia Darren Rafferty Czechy Petr Kelemen Włochy Simone Raccani
0000-05-29 29 maja(dts) br  Belgia Grote Prijs Marcel Kint 1.1 Belgia Arnaud De Lie Włochy Luca Mozzato Belgia Gerben Thijssen
0000-05-31 31 maja(dts) br  Francja Mercan’Tour Classic Alpes-Maritimes 1.1 Dania Jakob Fuglsang Kanada Michael Woods Francja David Gaudu
0000-05-31 31 maja(dts) br0000-06-04 4 czerwca(dts) br  Albania Tour of Albania 2.2 Albania Ylber Sefa Mołdawia Cristian Raileanu Albania Mikel Demiri

Czerwiec

Opracowano na podstawie:[3][4]

Daty Państwo Wyścig Kategoria Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
0000-06-02 2 czerwca(dts) br  Włochy Giro dell’Appennino 1.1 Południowa Afryka Louis Meintjes Erytrea Natnael Tesfatsion Niemcy Georg Zimmermann
0000-06-02 2 czerwca(dts) br  Włochy Trofeo Alcide Degasperi 1.2 Niemcy Pierre-Pascal Keup Belgia Luca Van Boven Dania Anders Foldager
0000-06-02 2 czerwca(dts) br0000-06-05 5 czerwca(dts) br  Francja Ronde de l’Oise 2.2 Nowa Zelandia James Fouché Hiszpania Aritz Bagües Francja Jason Tesson
0000-06-03 3 czerwca(dts) br0000-06-05 5 czerwca(dts) br  Polska Małopolski Wyścig Górski 2.2 Niemcy Jonas Rapp Austria Rainer Kepplinger Czechy Jakub Otruba
0000-06-04 4 czerwca(dts) br  Belgia Heistse Pijl 1.1 Belgia Arnaud De Lie Włochy Giacomo Nizzolo Wielka Brytania Mark Cavendish
0000-06-04 4 czerwca(dts) br0000-06-08 8 czerwca(dts) br  Włochy Adriatica Ionica Race 2.1 Włochy Filippo Zana Erytrea Natnael Tesfatsion Kazachstan Wadim Pronski
0000-06-05 5 czerwca(dts) br  Belgia Memorial Philippe Van Coningsloo 1.2 Australia Cameron Scott Belgia Jelle Vermoote Słowacja Matúš Štoček
0000-06-06 6 czerwca(dts) br  Belgia Ronde van Limburg 1.1 Belgia Arnaud De Lie Włochy Simone Consonni Holandia Danny van Poppel
0000-06-06 6 czerwca(dts) br  Francja Paryż-Troyes 1.2 Wielka Brytania Robert Scott Hiszpania Xavier Cañellas Francja Kévin Avoine
0000-06-09 9 czerwca(dts) br0000-06-12 12 czerwca(dts) br  Austria Oberösterreichrundfahrt 2.2 Austria Rainer Kepplinger Francja Alexis Guerin Norwegia Johannes Staune-Mittet
0000-06-10 10 czerwca(dts) br  Szwajcaria Grosser Preis des Kantons Aargau 1.1 Szwajcaria Marc Hirschi Niemcy Maximilian Schachmann Dania Andreas Kron
0000-06-10 10 czerwca(dts) br0000-06-12 12 czerwca(dts) br  Francja Tour d’Eure-et-Loir 2.2 Francja Samuel Leroux Francja Valentin Tabellion Francja Emilien Jeannière
0000-06-12 12 czerwca(dts) br  Belgia Elfstedenronde 1.1 Holandia Fabio Jakobsen Australia Caleb Ewan Belgia Tim Merlier
0000-06-14 14 czerwca(dts) br  Francja Mont Ventoux Dénivelé Challenge 1.1 Portugalia Ruben Guerreiro Kolumbia Esteban Chaves Australia Michael Storer
0000-06-16 16 czerwca(dts) br0000-06-19 19 czerwca(dts) br  Francja Route d’Occitanie 2.1 Kanada Michael Woods Hiszpania Carlos Rodríguez Hiszpania Jesús Herrada
0000-06-17 17 czerwca(dts) br0000-06-19 19 czerwca(dts) br  Francja Tour du Pays de Montbéliard 2.2 Czechy Michael Kukrle Francja Ewen Costiou Australia Dylan George
0000-06-19 19 czerwca(dts) br  Holandia Midden-Brabant Poort Omloop 1.2 Łotwa Mārtiņš Pluto Holandia Hartthijs de Vries Wielka Brytania Reece Wood
0000-06-29 29 czerwca(dts) br0000-07-02 2 lipca(dts) br  Polska Wyścig Solidarności i Olimpijczyków 2.2 Belgia Timo Kielich Polska Tomasz Budziński Słowacja Matúš Štoček
0000-06-30 30 czerwca(dts) br0000-07-03 3 lipca(dts) br  Portugalia Troféu Joaquim Agostinho 2.2 Portugalia Frederico Figueiredo Hiszpania Joan Bou Portugalia Tiago Antunes

Lipiec

Opracowano na podstawie:[3][4]

Daty Państwo Wyścig Kategoria Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
0000-07-02 2 lipca(dts) br0000-07-05 5 lipca(dts) br  Rumunia Sibiu Cycling Tour 2.2 Włochy Giovanni Aleotti Belgia Harm Vanhoucke Belgia Cian Uijtdebroeks
0000-07-03 3 lipca(dts) br  Włochy Giro del Medio Brenta 1.2 Włochy Thomas Pesenti Włochy Davide De Pretto Włochy Andrea Garosio
0000-07-05 5 lipca(dts) br  Włochy Trofeo Città di Brescia 1.2 Włochy Riccardo Verza Włochy Lorenzo Quartucci Włochy Francesco Di Felice
0000-07-09 9 lipca(dts) br  Czechy Visegrad 4 Bicycle Race Grand Prix Czech Republic 1.2 Czechy Adam Ťoupalík Polska Jakub Kaczmarek Czechy Jan Kašpar
0000-07-10 10 lipca(dts) br  Belgia Districtenpijl 1.2 Holandia Coen Vermeltfoort Wielka Brytania Matthew Bostock Nowa Zelandia Luke Mudgway
0000-07-10 10 lipca(dts) br  Francja Grand Prix International de la ville de Nogent-sur-Oise 1.2 Wielka Brytania Alexandar Richardson Francja Baptiste Veistroffer Francja Maxime Dransart
0000-07-10 10 lipca(dts) br  Polska Visegrad 4 Bicycle Race Grand Prix Poland 1.2 Polska Marceli Bogusławski Czechy Tomáš Bárta Izrael Itamar Einhorn
0000-07-13 13 lipca(dts) br0000-07-17 17 lipca(dts) br  Włochy Giro della Valle d'Aosta 2.2U Francja Lenny Martinez Nowa Zelandia Reuben Thompson Włochy Simone Raccani
0000-07-16 16 lipca(dts) br0000-07-17 17 lipca(dts) br  Węgry Gemenc Grand Prix 2.2 Nowa Zelandia Luke Mudgway Czechy Tomáš Bárta Polska Damian Papierski
0000-07-23 23 lipca(dts) br  Turcja Grand Prix Erciyes 1.2 Holandia Jeroen Meijers Ukraina Mychajło Kononenko Ukraina Ołeksandr Prewar
0000-07-23 23 lipca(dts) br  Węgry Visegrad 4 Bicycle Race Grand Prix Hungary 1.2 Czechy Adam Ťoupalík Włochy Thomas Pesenti Węgry Barnabás Peák
0000-07-24 24 lipca(dts) br  Słowenia GP Kranj 1.2 Włochy Andrea Peron Czechy Tomáš Bárta Słowenia Tilen Finkšt
0000-07-24 24 lipca(dts) br  Francja Grand Prix de la ville de Pérenchies 1.2 Nowa Zelandia Laurence Pithie Estonia Rait Ärm Południowa Afryka Morné Van Niekerk
0000-07-24 24 lipca(dts) br  Turcja Grand Prix Kayseri 1.2 Ukraina Anatolij Budiak Erytrea Metkel Eyob Uzbekistan Akramdżon Sunnatow
0000-07-24 24 lipca(dts) br  Słowacja Visegrad 4 Bicycle Race Grand Prix Slovakia 1.2 Włochy Thomas Pesenti Czechy Adam Ťoupalík Czechy Jakub Ťoupalík
0000-07-25 25 lipca(dts) br  Hiszpania Prueba Villafranca-Ordiziako Klasika 1.1 Wielka Brytania Simon Yates Nowa Zelandia Dion Smith Hiszpania Xavier Cañellas
0000-07-26 26 lipca(dts) br  Polska Memoriał Andrzeja Trochanowskiego 1.2 Niemcy Tobias Nolde Holandia Tim Bierkens Łotwa Mārtiņš Pluto
0000-07-27 27 lipca(dts) br0000-07-28 28 lipca(dts) br  Hiszpania Vuelta a Castilla y León 2.1 Wielka Brytania Simon Yates Nowa Zelandia George Bennett Hiszpania Jonathan Lastra
0000-07-27 27 lipca(dts) br0000-07-30 30 lipca(dts) br  Polska Dookoła Mazowsza 2.2 Polska Marceli Bogusławski Holandia Jesper Rasch Polska Alan Banaszek
0000-07-27 27 lipca(dts) br0000-07-31 31 lipca(dts) br  Francja Tour Alsace 2.2 Wielka Brytania Finlay Pickering Belgia Lennert Van Eetvelt Szwajcaria Roland Thalmann
0000-07-29 29 lipca(dts) br0000-08-01T00:00:00.001 1 sierpnia(dts) br  Francja Kreiz Breizh Elites 2.2 Szwecja Lucas Eriksson Dania Jeppe Aaskov Pallesen Francja Jean-Louis Le Ny
0000-07-31 31 lipca(dts) br  Hiszpania Circuito de Getxo 1.1 Hiszpania Juan Ayuso Włochy Andrea Piccolo Holandia Wilco Kelderman
0000-07-31 31 lipca(dts) br  Turcja Grand Prix Yahyalı 1.2 Ukraina Ołeksandr Prewar Ukraina Mychajło Kononenko Holandia Jeroen Meijers
0000-07-31 31 lipca(dts) br  Polska Puchar Ministra Obrony Narodowej 1.2 Holandia Jesper Rasch Polska Bartłomiej Proć Holandia Dennis van der Horst

Sierpień

Opracowano na podstawie:[3][4]

Daty Państwo Wyścig Kategoria Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
0000-08-04 4 sierpnia(dts) br0000-08-07 7 sierpnia(dts) br  Czechy Sazka Tour 2.1 Włochy Lorenzo Rota Dania Anthon Charmig Włochy Kevin Colleoni
0000-08-04 4 sierpnia(dts) br0000-08-15 15 sierpnia(dts) br  Portugalia Volta a Portugal 2.1 Urugwaj Mauricio Moreira Portugalia Frederico Figueiredo Portugalia António Carvalho
0000-08-05 5 sierpnia(dts) br0000-08-14 14 sierpnia(dts) br  Francja Tour de Guadeloupe 2.2 Francja Stéfan Bennett Francja Tom Donnenwirth Francja Célestin Guillon
0000-08-06 6 sierpnia(dts) br  Francja La Maurienne 1.2 Australia Matthew Dinham Włochy Davide Piganzoli Australia Samuel Jenner
0000-08-06 6 sierpnia(dts) br  Szwecja Scandinavian Race Uppsala 1.2 Dania Rasmus Bøgh Wallin Dania Nils Lau Nyborg Broge Dania Mathias Larsen
0000-08-07 7 sierpnia(dts) br  Belgia Grote Prijs Jef Scherens 1.1 Belgia Victor Campenaerts Czechy Zdeněk Štybar Norwegia Alexander Kristoff
0000-08-09 9 sierpnia(dts) br0000-08-11 11 sierpnia(dts) br  Francja Tour de l’Ain 2.1 Francja Guillaume Martin Dania Mattias Skjelmose Jensen Francja Rudy Molard
0000-08-09 9 sierpnia(dts) br0000-08-13 13 sierpnia(dts) br  Rumunia Tour of Szeklerland 2.2 Polska Szymon Rekita Rumunia Emil Dima Polska Maciej Paterski
0000-08-13 13 sierpnia(dts) br  Polska Memoriał Henryka Łasaka 1.2 Polska Tomasz Budziński Czechy Michael Boroš Czechy Matěj Zahálka
0000-08-14 14 sierpnia(dts) br  Francja La Polynormande 1.1 Francja Franck Bonnamour Włochy Lorenzo Rota Francja Anthony Turgis
0000-08-14 14 sierpnia(dts) br  Włochy Gran Premio Sportivi di Poggiana 1.2U Włochy Nicolò Buratti Włochy Federico Guzzo Nowa Zelandia Laurence Pithie
0000-08-14 14 sierpnia(dts) br  Polska Memoriał Jana Magiery 1.2 Czechy Michael Boroš Polska Paweł Cieślik Czechy Michael Kukrle
0000-08-16 16 sierpnia(dts) br0000-08-19 19 sierpnia(dts) br  Francja Tour du Limousin 2.1 Hiszpania Alex Aranburu Włochy Diego Ulissi Belgia Greg Van Avermaet
0000-08-16 16 sierpnia(dts) br  Włochy GP Capodarco 1.2U Włochy Nicolò Buratti Włochy Davide De Pretto Włochy Martin Marcellusi
0000-08-18 18 sierpnia(dts) br0000-08-21 21 sierpnia(dts) br  Estonia Baltic Chain Tour 2.2 Estonia Rait Ärm Estonia Martin Laas Niemcy Mika Heming
0000-08-18 18 sierpnia(dts) br  Turcja Grand Prix Tomarza 1.2 Algieria Yacine Hamza Ukraina Mychajło Kononenko Algieria Nassim Saidi
0000-08-19 19 sierpnia(dts) br  Turcja Grand Prix Kapuzbaşı 1.2 Ukraina Mychajło Kononenko Kazachstan Daniił Maruchin Ukraina Anatolij Budiak
0000-08-20 20 sierpnia(dts) br  Turcja Grand Prix Develi 1.2 Mongolia Jambaljamts Sainbayar Ukraina Witalij Buc Algieria Yacine Hamza
0000-08-21 21 sierpnia(dts) br  Belgia Schaal Sels 1.1 Belgia Arnaud De Lie Wielka Brytania Christopher Lawless Belgia Kenneth Van Rooy
0000-08-21 21 sierpnia(dts) br  Turcja Grand Prix Cappadocia 1.2 Kazachstan Anton Kuzmin Południowa Afryka Kent Main Ukraina Anatolij Budiak
0000-08-23 23 sierpnia(dts) br  Belgia Egmont Cycling Race 1.1 Belgia Arnaud De Lie Francja Arnaud Démare Belgia Jasper De Buyst
0000-08-23 23 sierpnia(dts) br0000-08-26 26 sierpnia(dts) br  Francja Tour Poitou-Charentes en Nouvelle-Aquitaine 2.1 Szwajcaria Stefan Küng Francja Kévin Vauquelin Francja Pierre Latour
0000-08-24 24 sierpnia(dts) br  Belgia Druivenkoers Overijse 1.1 Francja Matis Louvel Francja Arnaud Démare Belgia Dries Van Gestel
0000-08-25 25 sierpnia(dts) br0000-08-28 28 sierpnia(dts) br  Turcja Tour of Sakarya 2.2 Ukraina Mychajło Kononenko Mongolia Jambaljamts Sainbayar Kazachstan Igor Czżan
0000-08-27 27 sierpnia(dts) br0000-09-01T00:00:00.001 1 września(dts) br  Bułgaria Dookoła Bułgarii 2.2 Ukraina Kyryło Carenko Francja Alexis Guérin Włochy Francesco Di Felice
0000-08-28 28 sierpnia(dts) br  Holandia Ronde van de Achterhoek 1.2 Holandia Coen Vermeltfoort Holandia Martijn Budding Wielka Brytania Jim Brown

Wrzesień

Opracowano na podstawie:[3][4]

Daty Państwo Wyścig Kategoria Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
...

Październik

Opracowano na podstawie:[3][4]

Daty Państwo Wyścig Kategoria Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
0000-10-02 2 października(dts) br  Belgia Famenne Ardenne Classic 1.1 Francja Axel Zingle Belgia Amaury Capiot Belgia Oliver Naesen]
0000-10-02 2 października(dts) br  Francja Tour de Vendée 1.1 Francja Bryan Coquard Francja Arnaud Démare Włochy Luca Mozzato
0000-10-02 2 października(dts) br  Włochy Piccolo Giro di Lombardia 1.2U Belgia Alec Segaert Kazachstan Jewgienij Fiodorow Francja Jordan Labrosse
0000-10-04 4 października(dts) br  Belgia Binche-Chimay-Binche 1.1 Francja Christophe Laporte Norwegia Rasmus Tiller Francja Hugo Page
0000-10-06 6 października(dts) br  Francja Paryż-Bourges 1.1 Belgia Jasper Philipsen Francja Arnaud Démare Francja Bryan Coquard
0000-10-09 9 października(dts) br  Belgia Memorial Rik Van Steenbergen 1.1 Belgia Tim Merlier Wielka Brytania Mark Cavendish Holandia Dylan Groenewegen
0000-10-09 9 października(dts) br  Francja Paryż-Tours U23 1.2U Norwegia Per Strand Hagenes Francja Mathis Le Berre Czechy Tomáš Kopecký
0000-10-12 12 października(dts) br  Włochy Giro del Veneto 1.1 Włochy Matteo Trentin Francja Rémy Rochas Francja Mattéo Vercher
0000-10-16 16 października(dts) br  Francja Chrono des Nations 1.1 Szwajcaria Stefan Küng Norwegia Tobias Foss Włochy Matteo Sobrero
0000-10-16 16 października(dts) br  Włochy Veneto Classic 1.1 Szwajcaria Marc Hirschi Włochy Davide Formolo Włochy Nicola Conci
0000-10-16 16 października(dts) br  Francja Chrono des Nations U23 1.2U Belgia Alec Segaert Norwegia Søren Wærenskjold Francja Pierre Thierry

Zobacz też

Przypisy

  1. The UCI Oceania Tour explained. cyclingtips.com, 2014-02-20. [dostęp 2022-01-25]. (ang.).
  2. Men’s professional road cycling: Changes for 2020. uci.org, 2018-12-21. [dostęp 2022-01-25]. (ang.).
  3. a b c d e f g h i j k l Calendar 2022 Europe Tour. procyclingstats.com. [dostęp 2022-01-25]. (ang.).
  4. a b c d e f g h i j k CALENDAR. uci.org. [dostęp 2021-03-17]. (ang.).
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
UCI Europe Tour 2022
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.

X

Wikiwand 2.0 is here 🎉! We've made some exciting updates - No worries, you can always revert later on