Urugwaj na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1936 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Urugwaj na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1936.

Urugwaj na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1936

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Urugwaj na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1936
Urugwaj
Kod MKOl URU
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1936
Berlin
Liczba zawodników 37 w 15 konkurencjach w 6 dyscyplinach
Medale Złoto
0
Srebro
0
Brąz
0
Razem
0

Urugwaj na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 1936 roku reprezentowało 37 zawodników (wszyscy mężczyźni) w 6 dyscyplinach. Nie zdobyli oni podczas olimpiady żadnego medalu dla swej reprezentacji.

Był to czwarty występ Urugwaju na letnich igrzyskach olimpijskich.

Wyniki zawodników

Boks

Zawodnik Konkurencja 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał/O brąz Pozycja Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Fidel Tricánico Waga musza (50,802 kg) BYE III Rzesza W. Kaiser
Porażka - decyzja sędziów
NQ 5-8. [1]
Alfredo Petrone Waga kogucia (53,525 kg) Holandia J. de Moor
Wygrana - decyzja sędziów
Stany Zjednoczone G. Wilson
Porażka - decyzja sędziów
NQ 9-16. [2]
Arquímedes Arrieta Waga piórkowa (57,152 kg) S. Miyama
Wygrana - decyzja sędziów
Wielka Brytania J. Treadaway
Porażka - decyzja sędziów
NQ 9-15. [3]
Francisco Costanzo Waga półśrednia (66,678 kg) R. Tritz
Porażka - DSQ w 2. rundzie
NQ 17-24. [4]
Juan Bregaliano Waga średnia (72,574 kg) BYE J. Despeaux
Porażka - decyzja sędziów
NQ 9-16. [5]
Antonio Adipe Waga półciężka (79,378 kg) BYE Wielka Brytania T. Griffin
Porażka - decyzja sędziów
NQ 9-15. [6]
José Feans Waga ciężka (>79,378 kg) BYE II Rzeczpospolita S. Piłat
Wygrana - decyzja sędziów
Argentyna G. Lovell
Porażka - KO w 2. rundzie
NQ 5-8. [7]

Koszykówka

Zawodnicy 1/32 finału Baraż o 1/16 finału 1/16 finału Baraż o 1/8 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Mecze o miejsca 5-8 Półfinał Finał/O brąz Pozycja Źródło
Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
drużyna mężczyzn  Łotwa
P 17:20
 Belgia
W 17:10
 Egipt
W 36:23
BYE  Pierwsza Republika Czechosłowacka
W 28:19
 Kanada
P 21:43
 Peru
W - walkower
 Filipiny
P 23:33
BYE 6. [8]

Kadra

  • Alejandro González Roig
  • Carlos Gabín
  • Gregorio Agós Muruzabal
  • Humberto Bernasconi Galvar
  • Leandro Gómez Harley
  • Prudencio de Pena Gómez
  • Rodolfo Braselli
  • Tabaré Quintans
  • Víctor Miguel Tomás Latou Jaume

Piłka wodna

Zawodnicy Grupa eliminacyjna Grupa półfinałowa O miejsca 5-8. Grupa finalowa Pozycja Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Bilans meczy i bramek Pozycja w grupie
drużyna mężczyzn  Belgia
P 0:1
 Stany Zjednoczone
P 1:2
 Holandia
R 1:1
0-2-1
2-4
4. NQ 13-16. [8]

Kadra

  • Enrique Pereira Kliche
  • Julio César Costemalle
  • Maximino Garcí­a Rodrí­guez
  • Francisco Figueroa Serantes
  • Hugo Garcí­a Rodrí­guez
  • Alberto Batignani Trucco
  • José Gabino Castro Porca

Szermierka

Zawodnik Konkurencja Grupa eliminacyjna Grupa ćwierćfinałowa Grupa półfinałowa Grupa finałowa Źródło
Przeciwnik
Wynik
Bilans Pozycja Przeciwnik
Wynik
Bilans Pozycja Przeciwnik
Wynik
Bilans Pozycja Przeciwnik
Wynik
Bilans Pozycja
París Rodríguez Riet Szabla indywidualnie V. Pinton
P 3:5
D. Vasilev
W 5:1
Szwecja I. Tingdahl
W 5:3
Argentyna C. Merlo
W 5:2
P. Pintarić
W 5:2
Holandia P. van Wieringen
P 4:5
4-2 3. (Q) A. Gerevich
W 5:2
Belgia R. Van Den Neucker
W 5:1
Chile J. Moreno
W 5:1
II Rzeczpospolita W. Dobrowolski
P 1:5
3-1 1. (Q) E. Kabos
P 2:5
II Rzeczpospolita A. Sobik
P 3:5
G. Gaudini
P 4:5
Holandia P. van Wieringen
W 5:1
É. Gardère
W 5:1
2-3 4. NQ [9]
José Julián de la Fuente Vázquez Stany Zjednoczone John Huffman
P 2:5
Pierwsza Republika Czechosłowacka H. Frass von Friedenfeldt
W 5:2
K. Botasis
W 5:4
Kanada F. Collinge
W 5:2
Kostaryka B de la Guardia
W 5:0
Dania E. Hammer Sørensen
P 3:5
4-2 2. (Q) Federalne Państwo Austriackie H. Loisel
P 1:5
L. Rajcsányi
P 0:5
Belgia E. Laermans
W 5:3
Wielka Brytania G. Harry
W 5:2
Pierwsza Republika Czechosłowacka J. Benedik
W 5:3
3-2 3. (Q) V. Pinton
P 3:5
L. Rajcsányi
P 1:5
II Rzeczpospolita W. Segda
P 3:5
Dimitar Vasilev
W 5:3
1-3 5. NQ
Carmelo Bentancur A. Gerevich
P 2:5
M. Faure
P 2:5
Wielka Brytania R. Brook
P 4:5
II Rzeczpospolita W. Segda
W 5:3
Argentyna J. M. Brunet
W 5:4
M. Psarrakis
W 5:3
Belgia G. Heywaert
W 5:3
4-3 5. NQ
Carmelo Bentancur
José Julián de la Fuente Vázquez
Hildemaro Lista
París Rodríguez Riet
Jorge Rolando
Szabla drużynowo Rumunia
W 8:8 (60:57)
1-0 2. (Q) Węgry
P 2:14
Federalne Państwo Austriackie Austria
P 5:11
0-2 3. NQ [10]

Wioślarstwo

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Baraże o półfinał Półfinały Finał Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Arquímedes Juanicó Jedynki 7:39.6 4. 7:52.4 4. NQ [11]
Baldomiro Benquet
Gabriel Benquet
Dwójki bez sternika 7:42.1 3. 9:00.8 2. NQ [12]
León Sánchez
Juan Andrés Dutra Romero
Julio Flebbe
Francisco Sunara
Isidoro Alonso
Czwórki ze sternikiem 7:42.1 4. 8:08.3 3. NQ [13]

Żeglarstwo

Zawodnik Konkurencja Wyścig Wynik końcowy Źródło
1 2 3 4 5 6 7
Eugenio Lauz Santurio Klasa O-Jolle Pozycja 15. 16. 12. 2. 15. 21. 10. 14. [14]
Punkty 11 pkt 10 pkt 14 pkt 24 pkt 11 pkt 5 pkt 16 pkt 91 pkt

Przypisy

  1. Boxing at the 1936 Berlin Summer Games: Men's Flyweight, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-14] [zarchiwizowane z adresu 2011-09-19] (ang.).
  2. Boxing at the 1936 Berlin Summer Games: Men's Bantamweight, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-14] [zarchiwizowane z adresu 2011-01-17] (ang.).
  3. Boxing at the 1936 Berlin Summer Games: Men's Featherweight, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-14] [zarchiwizowane z adresu 2012-10-24] (ang.).
  4. Boxing at the 1936 Berlin Summer Games: Men's Welterweight, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-14] [zarchiwizowane z adresu 2012-03-02] (ang.).
  5. Boxing at the 1936 Berlin Summer Games: Men's Middleweight, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-14] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18] (ang.).
  6. Boxing at the 1936 Berlin Summer Games: Men's Light-Heavyweight, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-14] [zarchiwizowane z adresu 2012-03-02] (ang.).
  7. Boxing at the 1936 Berlin Summer Games: Men's Heavyweight, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-14] [zarchiwizowane z adresu 2008-08-26] (ang.).
  8. a b Basketball at the 1936 Berlin Summer Games: Men's Basketball, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-14] [zarchiwizowane z adresu 2008-12-11] (ang.).
  9. Fencing at the 1936 Berlin Summer Games: Men's Sabre, Individual, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-16] [zarchiwizowane z adresu 2012-01-30] (ang.).
  10. Fencing at the 1936 Berlin Summer Games: Men's Sabre, Team, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-16] [zarchiwizowane z adresu 2012-01-30] (ang.).
  11. Rowing at the 1936 Berlin Summer Games: Men's Single Sculls, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-17] [zarchiwizowane z adresu 2010-06-12] (ang.).
  12. Rowing at the 1936 Berlin Summer Games: Men's Coxless Pairs, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-17] [zarchiwizowane z adresu 2011-09-02] (ang.).
  13. Rowing at the 1936 Berlin Summer Games: Men's Coxed Fours, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-17] [zarchiwizowane z adresu 2009-08-17] (ang.).
  14. Sailing at the 1936 Berlin Summer Games: Mixed One Person Dinghy, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-17] [zarchiwizowane z adresu 2010-02-01] (ang.).
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Urugwaj na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1936
Listen to this article