Urugwaj na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1952 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Urugwaj na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1952.

Urugwaj na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1952

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Urugwaj na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1952
Urugwaj
Kod MKOl URU
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1952
Helsinki
Liczba zawodników 32 w 17 konkurencjach w 9 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 37.
Złoto
0
Srebro
0
Brąz
2
Razem
2

Urugwaj na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 1952 roku reprezentowało 32 zawodników (31 mężczyzn i 1 kobieta) w 9 dyscyplinach. Zdobyli łącznie 2 brązowe medale, plasując kraj na 37. miejscu w klasyfikacji medalowej igrzysk.

Był to szósty występ Urugwaju na letnich igrzyskach olimpijskich.

Medaliści

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Data
Juan Rodríguez Iglesias
Miguel Seijas Cuestas
Wioślarstwo Dwójka podwójna mężczyzn 23 lipca
Reprezentacja w koszykówce mężczyzn (kadra poniżej) Koszykówka Turniej mężczyzn 2 sierpnia

Wyniki zawodników

Boks

Zawodnik Konkurencja 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Luis Albino Acuña Waga lekka (60 kg) István Juhász
Porażka - decyzja sędziów (0-3)
NQ 17-27. [1]

Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja Źródło
Virgilio Pereyra Ferrer Wyścig indywidualny ze startu wspólnego 5:22:33.4 33. [2]
Luis Ángel de los Santos Grossi 5:22:34.3 38.
Hugo Machado Cabral 5:23:33.7 39.
Julio Sobrera Fernández DNF
Virgilio Pereyra Ferrer
Luis Ángel de los Santos Grossi
Hugo Machado Cabral
Julio Sobrera Fernández
Wyścig drużynowy ze startu wspólnego 16:08:41.4 13. [3]

Kolarstwo torowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja Źródło
Luis Ángel de los Santos Grossi 1 km na czas 1:17.0 19. [4]
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja Źródło
Czas Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Luis Ángel de los Santos Grossi
Luis Serra Deluchi
Atilio François Baldi
Juan de Armas
Wyścig drużynowy na dochodzenie 4:58.9 12. NQ 12. [5]

Koszykówka

Zawodnicy Faza kwalifikacyjna Faza grupowa Druga faza grupowa Półfinały O brąz Finał Pozycja Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Punkty
Bilans meczy i punktów
Pozycja w grupie Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Punkty
Bilans meczy i punktów
Pozycja w grupie Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
drużyna mężczyzn BYE  Czechosłowacja
W 53-51
 Węgry
W 70-56
 Stany Zjednoczone
P 44-57
4 pkt
2-0-1
167-164
2. (Q)  Francja
P 66-68
 Bułgaria
W 62-54
 Argentyna
W 66-65
4 pkt
2-0-1
194-187
1. (Q)  ZSRR
P 57-61
 Argentyna
W 66-65
NQ
[6]

Kadra

Lekkoatletyka

Konkurencje techniczne

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał Źródło
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Hércules Azcune Skok wzwyż 1,80 m 32. NQ [7]
Kobiety
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał Źródło
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Estrella Puente Buceta Rzut oszczepem 40,10 m 11. (Q) 41,44 m 10. [8]

Pięciobój nowoczesny

Zawodnik Konkurencja Jeździectwo Szermierka Strzelectwo Pływanie Bieg Suma punktów Pozycja Źródło
Punkty Czas Pozycja Wygrane (Remisy) Pozycja Trafienia Punkty Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Alberto Ortíz Alvárez Indywidualnie 96 pkt 10:32.6 22. 16 (8) 44. 20 190 pkt 2. 5:51.4 43. 15:35.8 15. 126 pkt 26. [9]
Lem Martínez Punschke 53 pkt 11:49.7 39. 22 (3) 25. 18 136 pkt 47. 5:18.8 35. 17:10.8 41. 187 pkt 43.
Américo González Batista 43 pkt 12:10.1 43. 9 (7) 51. 19 164 pkt 41. 6:04.7 45. 16:20.8 32. 212 pkt 49.
Alberto Ortíz Alvárez
Lem Martínez Punschke
Américo González Batista
Drużynowo Wyżej 14.
(101 pkt)
Wyżej 14.
(114 pkt)
Wyżej 12.
(84 pkt)
Wyżej 14.
(113 pkt)
Wyżej 12.
(83 pkt)
495 pkt 13. [10]

Pływanie

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Eduardo Priggione Presa 400 m stylem dowolnym 5:12.1 4. NQ [11]
1500 m stylem dowolnym 21:11.9 7. NQ

Szermierka

Zawodnik Konkurencja Grupa eliminacyjna Grupa ćwierćfinałowa Grupa półfinałowa Grupa finałowa Źródło
Bilans Dotknięcia Pozycja Bilans Dotknięcia Pozycja Bilans Dotknięcia Pozycja Bilans Dotknięcia Pozycja
Sergio Iesi Tedesco Szpada indywidualnie 2-3 17 4. (Q) 1-5 25 1. (Q) NQ [12]
Ricardo Rimini di Cave 0-4 20 6. NQ

Wioślarstwo

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Baraże o półfinał Półfinały Baraże o finał Finał Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Eduardo Risso Salaverrí­a Jedynki 7:52.0 2. (Q) BYE 8:05.9 3. 7:50.5 3. NQ [13]
Miguel Seijas Cuestas
Juan Rodríguez Iglesias
Dwójki podwójne 7:06.9 2. (q) BYE 8:04.0 4. 7:01.7 1. (Q) 7:43.7
[14]

Żeglarstwo

Zawodnik Konkurencja Wyścig Wynik końcowy Źródło
1 2 3 4 5 6 7
Eugenio Lauz Santurio Klasa Dragon Pozycja 10. 17. 12. 25. 14. 13. 21. 20. [15]
Punkty 548 pkt 318 pkt 469 pkt 150 pkt 402 pkt 434 pkt 226 pkt 2397 pkt

Przypisy

  1. Boxing at the 1952 Helsinki Summer Games: Men's Lightweight, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-19] [zarchiwizowane z adresu 2012-08-03] (ang.).
  2. Cycling at the 1952 Helsinki Summer Games: Men's Road Race, Individual, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-19] [zarchiwizowane z adresu 2009-01-01] (ang.).
  3. Cycling at the 1952 Helsinki Summer Games: Men's Road Race, Team, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-19] [zarchiwizowane z adresu 2009-01-01] (ang.).
  4. Cycling at the 1952 Helsinki Summer Games: Men's 1,000 metres Time Trial, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-19] [zarchiwizowane z adresu 2009-01-01] (ang.).
  5. Cycling at the 1952 Helsinki Summer Games: Men's Team Pursuit, 4,000 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-19] [zarchiwizowane z adresu 2015-09-23] (ang.).
  6. Basketball at the 1952 Helsinki Summer Games: Men's Basketball, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-19] [zarchiwizowane z adresu 2009-08-25] (ang.).
  7. Athletics at the 1952 Helsinki Summer Games: Men's High Jump, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-19] [zarchiwizowane z adresu 2015-09-27] (ang.).
  8. Athletics at the 1952 Helsinki Summer Games: Women's Javelin Throw, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-19] [zarchiwizowane z adresu 2014-12-02] (ang.).
  9. Modern Pentathlon at the 1952 Helsinki Summer Games: Men's Individual, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-19] [zarchiwizowane z adresu 2009-01-01] (ang.).
  10. Modern Pentathlon at the 1952 Helsinki Summer Games: Men's Team, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-19] [zarchiwizowane z adresu 2009-01-01] (ang.).
  11. Eduardo Priggione Bio, Stats, and Results, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-19] [zarchiwizowane z adresu 2009-07-28] (ang.).
  12. Fencing at the 1952 Helsinki Summer Games: Men's Foil, Individual, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-19] [zarchiwizowane z adresu 2012-01-17] (ang.).
  13. Rowing at the 1952 Helsinki Summer Games: Men's Single Sculls, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-19] [zarchiwizowane z adresu 2012-11-11] (ang.).
  14. Rowing at the 1952 Helsinki Summer Games: Men's Double Sculls, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-19] [zarchiwizowane z adresu 2012-11-11] (ang.).
  15. Sailing at the 1960 Roma Summer Games: Mixed Three Person Keelboat, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-26] [zarchiwizowane z adresu 2012-11-12] (ang.).
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Urugwaj na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1952
Listen to this article