Vytautas Strolia - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Vytautas Strolia.

Vytautas Strolia

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Vytautas Strolia
Data i miejsce urodzenia 28 listopada 1992
Onikszty, Litwa
Klub Sk Viesulas Anyksciai
Wzrost 194 cm
Debiut w PŚ 25 listopada 2011, Ruka
(118. miejsce – sprint)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Litwa

Vytautas Strolia (ur. 28 listopada 1992 r.) – litewski biegacz narciarski i biathlonista, zawodnik klubu Sk Viesulas Anyksciai.

Kariera

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej Vytautas Strolia pojawił się w 6 grudnia 2008 roku, podczas zawodów FIS Race w Särna (Szwecja), gdzie zajął 97. miejsce na dystansie 10 km stylem klasycznym.

W Pucharze Świata zadebiutował 25 listopada 2011 roku w Ruce, gdzie zajął 118. miejsce w sprincie techniką klasyczną. Pucharowych punktów jeszcze nie wywalczył.

Osiągnięcia sportowe

Igrzyska olimpijskie

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
66. 9 lutego 2014 Rosja Soczi 30 km - bieg łączony 1:08:15,4 h +12:21,8 min Szwajcaria Dario Cologna
70. 11 lutego 2014 Rosja Soczi Sprint stylem dowolnym Norwegia Ola Vigen Hattestad
70. 14 lutego 2014 Rosja Soczi 15 km stylem klasycznym 38:29,7 min +6:38,3 min Szwajcaria Dario Cologna

Mistrzostwa świata

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
98. 24 lutego 2011 Norwegia Oslo Sprint stylem dowolnym Szwecja Marcus Hellner
81. 21 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint stylem dowolnym Rosja Nikita Kriukow
70. 23 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 30 km - bieg łączony 1:13:09,3 h +9:12,9 min Szwajcaria Dario Cologna
89. 23 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 15 km stylem dowolnym 34:37,1 min +7:51,0 min Norwegia Petter Northug

Uniwersjada

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
52. 12 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme 15 km - bieg łączony 38:42,1 min +4:00,9 min Rosja Raul Szakirzianow
47. 14 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme sprint stylem klasycznym Rosja Maksim Kowalew
18. 15 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint drużynowy stylem dowolnym[a] 17:55,40 min półfinał Rosja Rosja II
23. 17 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme 10 km stylem dowolnym 23:57,4 min +1:09,5 min Serbia Milanko Petrović

MŚ U-23

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
50. 22 stycznia 2013 Czechy Liberec sprint stylem klasycznym Włochy Federico Pellegrino
35. 24 stycznia 2013 Czechy Liberec 15 km stylem dowolnym 35:44,1 min +2:51,1 min Rosja Siergiej Ustiugow
43. 26 stycznia 2013 Czechy Liberec 30 km - bieg łączony 1:11:37,1 h +4:55,5 min Rosja Siergiej Ustiugow
57. 29 stycznia 2014 Włochy Val di Fiemme sprint stylem dowolnym Rosja Siergiej Ustiugow
59. 30 stycznia 2014 Włochy Val di Fiemme 15 km stylem klasycznym 38:26,6 min +4:36,4 min Finlandia Iivo Niskanen

Mistrzostwa świata juniorów

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
94. 25 lutego 2010 Niemcy Hinterzarten sprint stylem dowolnym Norwegia Tomas Northug
71. 27 lutego 2010 Niemcy Hinterzarten 10 km stylem klasycznym 23:58,0 min +3:00,6 min Norwegia Pål Golberg
61. 29 lutego 2010 Niemcy Hinterzarten 10 km stylem klasycznym 56:54,1 min +6:55,9 min Rosja Piotr Siedow
80. 26 stycznia 2011 Estonia Otepää 10 km stylem dowolnym 24:05,2 min +3:19,2 min Norwegia Sindre Bjørnestad Skar
67. 28 stycznia 2011 Estonia Otepää sprint stylem klasycznym Rosja Siergiej Ustiugow
58. 30 stycznia 2011 Estonia Otepää 20 km - bieg łączony 53:31,1 min +5:41,3 min Niemcy Markus Weeger
50. 20 lutego 2012 Turcja Erzurum sprint stylem dowolnym Rosja Siergiej Ustiugow
56. 22 lutego 2012 Turcja Erzurum 10 km stylem klasycznym 25:24,7 min +3:01,2 min Rosja Siergiej Ustiugow
32. 24 lutego 2012 Turcja Erzurum 20 km - bieg łączony 50:28,8 min +3:05,5 min Rosja Siergiej Ustiugow

Olimpijski festiwal młodzieży Europy

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
49. 17 lutego 2009 Polska Szczyrk 7,5 km stylem klasycznym 22:07,6 min +3:18,0 min Norwegia Sindre Bjørnestad Skar
50. 18 lutego 2009 Polska Szczyrk 10 km stylem dowolnym 26:50,2 min +3:50,3 min Finlandia Perttu Hyvärinen
52. 19 lutego 2009 Polska Szczyrk sprint stylem dowolnym Rosja Gleb Rietiwych

Puchar Świata

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Sezon Miejsce
2011/2012 niesklasyfikowany
2012/2013 niesklasyfikowany
2013/2014 niesklasyfikowany

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata

stan po zakończeniu sezonu 2013/2014

Sezon 2011/2012
RT
TdS
FPŚ punkty
- 118 116 - - - - - - - - - - - - - - - - - - 69 61 - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2012/2013
RT
TdS
FPŚ punkty
- 112 86 dns - - - - - - - - - - - - - 66 - 82 dns - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2013/2014
RT
TdS
FPŚ punkty
100 113 dns - - - - 80 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski DNS – Zawodnik został zgłoszony do biegu, ale w nim nie wystartował DNF – Zawodnik nie ukończył biegu LPD – Zawodnik został zdublowany

Biathlon

Zimowe igrzyska olimpijskie

Rok Miejscowość Konkurencje
IN SP PU MS RL RM
2018 Pjongczang 82. 49. 43. 19.

Mistrzostwa świata

Rok Miejscowość Konkurencje
IN SP PU MS RL RM
2015 Kontiolahti 66. 69. nd. nd. 23. nd.
2016 Oslo 87. 87. nd. nd. 23. 23.
2017 Hochfilzen 73. 54. 56. nd. 25. 24.
2019 Östersund 61. 26. DSQ nd. 21. nd.
2020 Anterselva 55. 28. 31. nd. 24. 16.
2021 Pokljuka 66. 63. nd. nd. 26. 17.

Mistrzostwa Europy

Rok Miejscowość Konkurencje
IN SP PU MS RL RM
2015 Otepää 66. 71. nd. nd. nd. nd.
2016 Tiumeń nd. 55. 46. nd. nd. nd.
2018 Ridnaun nd. 73. nd. nd. nd. DNF

Puchar Świata

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Sezon Miejsce
2017/2018 97.
2018/2019 88.
2019/2020 49.
2020/2021 55.

Miejsca w poszczególnych konkursach

Sezon 2014/2015

IN

SP

PU

SP

PU

SP

PU

MS

SP

MS

SP

MS

SP

PU

SP

PU

IN

SP

SP

PU

IN

MS

SP

PU

MS
punkty
- - - - - - - - 87 - 97 - - - - - - - 69 - 66 - - - - 0
Sezon 2015/2016

IN

SP

PU

SP

PU

SP

PU

MS

SP

PU

MS

IN

MS

SP

PU

SP

MS

SP

PU

SP

PU

IN

MS

SP

PU
punkty
71 103 - 97 - 100 - - 74 - - 64 - 79 - 74 - 64 - 87 - 87 - 83 - 0
Sezon 2016/2017

IN

SP

PU

SP

PU

SP

PU

MS

SP

PU

MS

SP

PU

IN

MS

SP

PU

IN

MS

SP

PU

SP

PU

SP

PU

MS
punkty
68 88 - 94 - 88 - - 63 - - 80 - 99 - 54 56 72 - 77 - 85 - 91 - - 0
Sezon 2017/2018

IN

SP

PU

SP

PU

SP

PU

MS

SP

PU

IN

MS

SP

PU

MS

SP

MS

SP

PU

SP

PU

MS
punkty
87 57 58 50 38 49 54 - 61 - 79 - 60 DNS - 60 - 47 56 74 - - 3
Sezon 2018/2019

IN

SP

PU

SP

PU

SP

PU

MS

SP

PU

SP

MS

SP

PU

MS

IN

SP

PU

SP

PU

IN

MS

SP

PU

MS
punkty
78 80 - 65 - 57 59 - 48 DNS 76 - 70 - - 79 47 51 26 DSQ 61 - 66 - - 15
Sezon 2019/2020

SP

IN

SP

PU

SP

PU

MS

SP

MS

SP

PU

IN

MS

SP

PU

IN

MS

SP

MS

SP

PU

SP

PU

MS
punkty
67 82 31 47 75 - - 20 - 26 dns 55 - 28 31 55 - 68 - 32 33 - - - 86
Legenda
1 2 3 11-40 poniżej 40

– zawodnik nie wystartował

SP – sprint IN – bieg indywidualny PU – bieg pościgowy MS – bieg masowy

Uwagi

  1. Skład drużyny: Vytautas Strolia, Ingrida Ardišauskaitė
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Vytautas Strolia
Listen to this article