Węgry na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Węgry na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908.

Węgry na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Węgry na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908
Kod MKOl HUN
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1908
Londyn
Chorąży István Mudin
Liczba zawodników 65 w 37 konkurencjach w 8 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 6.
Złoto
3
Srebro
4
Brąz
2
Razem
9

Węgry na IV Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 w Londynie reprezentowało 65 sportowców (sami mężczyźni) startujących w 8 dyscyplinach. Był to 4 występ reprezentacji Węgier na letnich igrzyskach olimpijskich

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Jenő Fuchs
Szermierka
szabla mężczyzn indywidualnie
Złoto
Jenő Fuchs
Oszkár Gerde
Péter Tóth
Lajos Werkner
Dezső Földes
Szermierka
szabla mężczyzn drużynowo
Złoto
Richárd Weisz
Zapasy
styl klasyczny waga ciężka (powyżej 93 kg) w finale pokonał Rosjanina Aleksandra Pietrowa
Srebro
István Somodi
Lekkoatletyka
skok wzwyż mężczyzn 1,82 m
Srebro
Zoltán Halmay
Pływanie
100 m stylem dowolnym mężczyzn 1:02,80
Srebro
József Munk
Imre Zachár
Béla von Las-Torres
Zoltán Halmay
Pływanie
sztafeta 4 x 200 m stylem dowolnym 10:59,00
Srebro
Béla Zulawszky
Szermierka
szabla mężczyzn indywidualnie
Brąz
Pál Simon
Frigyes Mezei
József Nagy
Ödön Bodor
Vilmos Rácz[1]
Lekkoatletyka
sztatefa mieszana 3:32,50
Brąz
Károly Levitzky
Wioślarstwo
jedynka mężczyzn

Skład kadry

Gimnastyka

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
János Nyisztor wielobój indywidualnie 236 15.
Kálmán Szabó b.d 34.
Imre Gellért b.d 39.
Mihály Antos b.d 45.
Frigyes Gráf Nie ukończył konkurencji
Ferenc Szüts Nie ukończył konkurencji

Lekkoatletyka

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m Pál Simon 11,5 2. Nie awansował
Frigyes Wiesner b.d 4. Nie awansował
Vilmos Rácz 11,4 2. Nie awansował
200 m Vilmos Rácz 23,3 2. Nie awansował
Frigyes Wiesner 24,0 2. Nie awansował
Károly Radóczy Walkower 22,8 3. Nie awansował
Pál Simon b.d 4. Nie awansował
400 m József Nagy 51,1 2. Nie awansował
800 m Ödön Bodor 1:58,6 1. 1:55,4 4.
József Nagy b.d 4. Nie awansował
1500 m Ödön Bodor b.d 8. Nie awansował
József Nagy 4:19,6 2. Nie awansował
110 m przez płotki Nándor Kovács 17,2 2. Nie awansował
400 m przez płotki walkower Nie ukończył biegu Nie awansował
3200 m z przeszkodami Antal Lovas Nie ukończył biegu Nie awansował
sztafeta olimpijska Pál Simon
Vilmos Rácz
József Nagy (lekkoatleta)\József Nagy
Ödön Bodor
Frigyes Wiesner[2]
3:32,6 1. 3:32,5
5 mil indywidualnie Antal Lovas Nie ukończył biegu Nie awansował
maraton L. Merenyi Nie stanął na starcie
chód na 3500 m István Drubina 18:44,6 5. Nie awansował

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Ödön Holits skok w dal 6,54 14.
Géza Kövesdi b.d 21.
István Somodi skok wzwyż 1,88
József Haluzsinsky 1,72 13.
Kálmán Szathmáry skok o tyczce 3,35 8.
István Mudin rzut młotem b.d 10.
pchnięcie kulą b.d 9.
Mór Kóczán b.d 9.
György Luntzer rzut dyskiem 38,34 7.
Mór Kóczán 32,76 12. - 42.
Ferenc Jesina b.d 12. - 42.
Imre Mudin b.d 12. - 42.
István Mudin rzut dyskiem greckim 33,11 7.
György Luntzer b.d 11.
Imre Mudin b.d 11.
Mór Kóczán b.d 11.
Imre Mudin rzut oszczepem w stylu wolnym 45,96 7.
Ferenc Jesina 36,82 10. - 33.
György Luntzer b.d 10. - 33.
István Mudin b.d 10. - 33.
Mór Kóczán b.d 10. - 33.

Pływanie

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Zoltán Halmay 1:08,2 1. 1:09,4 1. 1:06,2
József Munk b.d 3. Nie awansował
Henrik Hajós b.d 3. Nie awansował
József Ónody 1:13,2 2. Nie awansował
400 m dowolnym Béla von Las-Torres 5:52,2 2. b.d 4. Nie awansował
József Ónody b.d 3. Nie awansował
Imre Zachár 6:09,8 1. b.d 4. Nie awansował
Henrik Hajós 6:19,8 1. b.d 5. Nie awansował
100 m grzbietowym Sándor Kugler Dyskwalifikacja Nie awansował
200 m klasycznym András Baronyi 3:18,0 2. Nie awansował
Ödön Toldi 3:14,4 1. 3:16,4 2. 3:15,2 4.
József Fabinyi 3:23,4 1. b.d 4. Nie awansował
4 × 200 m dowolnym József Munk
Imre Zachár
Béla von Las-Torres
Zoltán Halmay
b.d 1. 10:59,0

Strzelectwo

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
karabin dowolny 3 pozycje Sándor Prokopp 627 43.
István Móricz 490 49.

Szermierka

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
szpada indywidualnie Dezső Földes Wielka Brytania Leaf Daniell
Vilém Goppold von Lobsdorf
Francja Frédéric Dubordieu
Cesarstwo Niemieckie Emil Schön
Belgia Fernand Bosmans
Holandia Willem Hubert van Blijenburgh
P
P
P
P
P
W
Nie awansował
Béla Zulawszky Wielka Brytania Edgar Amphlett
Holandia Jetze Doorman
Francja Eugène Olivier
Cesarstwo Niemieckie Ernst Moldenhauer
Pietro Sarzano
W
P
P
P
R
Nie awansował
Tóth Péter Francja Jean Stern
Wielka Brytania Henry Davids
Belgia Marcel van Langenhove
Cesarstwo Niemieckie Julius Lichtenfels
P
P
W
P
Nie awansował
szabla indywidualnie Péter Tóth Otakar Lada
Wielka Brytania Arthur Murray
Belgia Joseph van der Voodt
Cesarstwo Niemieckie Johannes Adam
P
W
W
P
Jenő Szántay
Holandia Willem van Blijenburgh
Cesarstwo Austrii Siegfried Flesch
Holandia Alfred Labouchere
W
W
W
W
Holandia Jetze Doorman
Vilém Goppold von Lobsdorf
Belgia Joseph van der Voodt
Béla Zulawszky
Oszkár Gerde
Dania Lauritz Østrup
Sante Ceccherini
P
W
W
W
W
P
W
Jenő Fuchs
Béla Zulawszky
Vilém Goppold von Lobsdorf
Jenő Szántay
Lajos Werkner
Holandia Jetze Doorman
Francja Georges de la Falaise
P
W
W
P
W
P
P
5.
Jenő Szántay Francja Georges de la Falaise
Belgia Antoine van Tomme
Cesarstwo Niemieckie August Petri
Holandia Jacob van Löben Sels
W
W
P
W
Péter Tóth
Holandia Willem van Blijenburgh
Cesarstwo Austrii Siegfried Flesch
Holandia Alfred Labouchere
P
W
W
W
Jenő Fuchs
Francja Georges de la Falaise
Lajos Werkner
Marcello Bertinetti
Dezső Földes
Wielka Brytania C. Barry Notley
Francja Bertrand Marie de Lesseps
W
P
W
W
W
P
P
Jenő Fuchs
Béla Zulawszky
Vilém Goppold von Lobsdorf
Péter Tóth
Lajos Werkner
Holandia Jetze Doorman
Francja Georges de la Falaise
P
P
P
W
W
R
W
4.
Dezső Földes Cesarstwo Niemieckie Jakob Erkrath de Bary
Sante Ceccherini
Wielka Brytania Richard Badman
Holandia Lion van Minden
Francja Ismaël de Lesseps
W
W
W
W
W
Lajos Werkner
Cesarstwo Niemieckie Fritz Jack
Holandia George van Rossem
Wielka Brytania Richard Badman
P
W
W
W
Jenő Fuchs
Francja Georges de la Falaise
Lajos Werkner
Marcello Bertinetti
Jenő Szántay
Wielka Brytania C. Barry Notley
Francja Bertrand Marie de Lesseps
P
P
P
W
P
W
W
Nie awansował
Béla Zulawszky Marcello Bertinetti
Francja Bertrand Marie de Lesseps
Cesarstwo Niemieckie Robert Krünert
Wielka Brytania Charles Wilson
Wielka Brytania Kolonia Przylądkowa Walter Gates
W
P
P
W
W
Francja Bertrand Marie de Lesseps
Bedřich Schejbal
Vilém Tvrzský
P
W
W
Holandia Jetze Doorman
Vilém Goppold von Lobsdorf
Péter Tóth
Belgia Joseph van der Voodt
Oszkár Gerde
Dania Lauritz Østrup
Sante Ceccherini
W
P
P
W
W
W
W
Jenő Fuchs
Jenő Szántay
Vilém Goppold von Lobsdorf
Péter Tóth
Lajos Werkner
Holandia Jetze Doorman
Francja Georges de la Falaise
P
W
W
W
W
W
W
Oszkár Gerde Belgia André du Bosch
Dania Lauritz Østrup
Holandia Willem van Blijenburgh
Wielka Brytania Alfred Keene
Francja Jacques de Saint-Brisson
W
P
W
W
W
Cesarstwo Niemieckie Emil Schön
Sante Ceccherini
Otakar Lada
Belgia Paul Anspach
W
W
W
W
Holandia Jetze Doorman
Vilém Goppold von Lobsdorf
Péter Tóth
Béla Zulawszky
Belgia Joseph van der Voodt
Dania Lauritz Østrup
Sante Ceccherini
W
P
P
P
W
W
W
Nie awansował
Jenő Apáthy Vilém Goppold von Lobsdor
Belgia Paul Anspach
Wielka Brytania Edward Brookfield
Holandia Johan van Schreven
Pietro Sarzano
Cesarstwo Niemieckie Georg Stöhr
Francja Jean Mikorski
P
P
P
W
W
W
W
Dania Lauritz Østrup
Francja Georges de la Falaise
Dania Einar Schwartz-Nielsen
P
W
W
Nie awansował
Jenő Fuchs Cesarstwo Niemieckie Ernst Moldenhauer
Holandia Gustaaf van Hulstijn
Vilém Tvrzský
Arolodo Pinelli
Wielka Brytania Lockhart Leith
W
W
W
W
W
Belgia Etienne Grade
Wielka Brytania C. Barry Notley
Holandia Richard Schoemaker
Francja René Lateux
W
W
P
W
Lajos Werkner
Francja Georges de la Falaise
Jenő Szántay
Marcello Bertinetti
Dezső Földes
Wielka Brytania C. Barry Notley
Francja Bertrand Marie de Lesseps
W
W
P
W
W
W
W
Béla Zulawszky
Jenő Szántay
Vilém Goppold von Lobsdorf
Péter Tóth
Lajos Werkner
Holandia Jetze Doorman
Francja Georges de la Falaise
W
W
R
W
W
W
W
Lajos Werkner Cesarstwo Niemieckie Emil Schön
Riccardo Nowak
Francja Marc Perrodon
Holandia Jan de Beaufort
František Šourek-Tuček
Wielka Brytania Anthony Chalke
W
P
W
W
W
W
Cesarstwo Niemieckie Fritz Jack
Dezső Földes
Holandia George van Rossem
Wielka Brytania Richard Badman
W
W
W
W
Jenő Fuchs
Francja Georges de la Falaise
Jenő Szántay
Marcello Bertinetti
Dezső Földes
Wielka Brytania C. Barry Notley
Francja Bertrand Marie de Lesseps
P
W
P
W
W
W
W
Béla Zulawszky
Jenő Szántay
Vilém Goppold von Lobsdorf
Péter Tóth
Jenő Fuchs
Holandia Jetze Doorman
Francja Georges de la Falaise
P
P
P
P
P
W
W
6.
szabla drużynowo Jenő Fuchs
Oszkár Gerde
Péter Tóth
Lajos Werkner
 Cesarstwo Niemieckie W  Włochy W  Bohemia W

Tenis ziemny

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda 3 runda Ćwierćfinały Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Singiel (m) Ede Tóth Jozef Micovský
W 1:0 (6:2,2:1 krecz)
Wielka Brytania James Parke
P 0:3 (1:6,3:6,2:6)
Nie awansował 16.
Jenő von Zsigmondy Bohuslav Hykš
P 1:3 (5:7,4:6,6:3,0:6)
Nie awansował 16.
Dezsö Lauber Wielka Brytania Charles Dixon
P 0:3 (1:6,0:6, 0:6)
Nie awansował 16.
debel (m) Ede Tóth
Jenő von Zsigmondy
Wielka Brytania Josiah Ritchie
Wielka Brytania James Parke
P 0:3 (1:6,0:6,3:6)
Nie awansowali 7.

Wioślarstwo

Konkurencja Zawodnik Runda 1 Ćwierćfinał Półfinał Finał Pozycja
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
M1x Ernő Killer Nie ukończył wyścigu Nie awansował 9.
Károly Levitzky 10:08,0 1. b.d 2. Nie awansował
M8+ Sándor Klekner
Lajos Haraszthy
Antal Szebeny
Róbert Éder
Sándor Hautzinger
Jenő Várady
Imre Wampetich
Ferenc Kirchknopf
Kálmán Vaskó
8:15,7 2. Nie awansowali

Zapasy

Konkurencja Zawodnik 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl klasyczny waga lekka József Maróthy Wielka Brytania Arthur Rose
W
Wielka Brytania William Wood
W
Szwecja Gunnar Persson
p
Nie awansował 5.
Ödön Radvány Wielka Brytania William Ruff
W
Wielka Brytania Arthur Hawkins
W
Rosja Nikołaj Orłow
p
Nie awansował 5.
Téger József Holandia Jacob van Moppes
W
Enrico Porro
p
Nie awansował 9.
styl klasyczny waga średnia Miklós Orosz wolny los Dania Jóhannes Jósepsson
p
Nie awansował 9.
styl klasyczny waga półciężka Hugó Payr wolny los Rosja Jewgienij Zamotin
W
Holandia Jacob van Westrop
W
Verner Weckman
p
Nie awansował 4.
György Luntzer Holandia Douwe Wijbrands
p
Nie awansował 17.
styl klasyczny waga ciężka Hugó Payr Wielka Brytania Edward Barrett
W
Rosja Aleksandr Pietrow
p
Nie awansował 4.
Richárd Weisz Dania Carl Jensen
W
Dania Søren Marinus Jensen
W
Rosja Aleksandr Pietrow
W

Przypisy

  1. Brał udział w biegach eliminacyjnych
  2. Brał udział w biegu finałowym.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Węgry na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908
Listen to this article