For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Węgry na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992.

Węgry na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Węgry na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992
Węgry
Kod MKOl

HUN

Letnie Igrzyska Olimpijskie 1992
Barcelona
Chorąży

Tibor Komáromi

Liczba zawodników

217 w 156 konkurencjach w 23 dyscyplinach

Medale
Pozycja: 8.
Złoto
11
Srebro
12
Brąz
7
Razem
30

Węgry na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992 reprezentowało 217 zawodników: 159 mężczyzn i 58 kobiet. Był to 20 start reprezentacji Węgier na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Gold medal.svg
Złoto
Henrietta Ónodi
Gymnastics (artistic) pictogram.svg
Gimnastyka
skok przez konia 9,925 pkt[1]
Gold medal.svg
Złoto
Antal Kovács
Judo pictogram.svg
Judo
waga do 95 kg mężczyzn w finale pokonał Brytyjczyka Raymonda Stevensa[2]
Gold medal.svg
Złoto
Éva Dónusz, Kinga Czigány, Erika Mészáros, Rita Kőbán
Canoeing (flatwater) pictogram.svg
Kajakarstwo
K-4 500 m kobiet 1:38,32 min[3]
Gold medal.svg
Złoto
Krisztina Egerszegi
Swimming pictogram.svg
Pływanie
100 m stylem grzbietowym kobiet 1:00,68 min[4]
Gold medal.svg
Złoto
Krisztina Egerszegi
Swimming pictogram.svg
Pływanie
200 m stylem grzbietowym kobiet 2:07,06 min[4]
Gold medal.svg
Złoto
Krisztina Egerszegi
Swimming pictogram.svg
Pływanie
400 m stylem zmiennym kobiet 4:36,54 min[4]
Gold medal.svg
Złoto
Tamás Darnyi
Swimming pictogram.svg
Pływanie
200 m stylem zmiennym 2:00,76 min[5]
Gold medal.svg
Złoto
Tamás Darnyi
Swimming pictogram.svg
Pływanie
400 m stylem zmiennym mężczyzn 4:14,23 min[5]
Gold medal.svg
Złoto
Bence Szabó
Fencing pictogram.svg
Szermierka
szabla mężczyzn indywidualnie w finale pokonał Włocha Marco Marina 5:1[2]
Gold medal.svg
Złoto
Attila Repka
Wrestling pictogram.svg
Zapasy
waga do 68 kg w finale pokonał Islama Duguszajewa[2]
Gold medal.svg
Złoto
Péter Farkas
Wrestling pictogram.svg
Zapasy
waga do 82 kg mężczyzn w finale pokonał Piotra Stępnia[2]
Silver medal.svg
Srebro
Henrietta Ónodi
Gymnastics pictogram.svg
Gimnastyka
ćwiczenia wolne kobiet 9,950 pkt[1]
Silver medal.svg
Srebro
József Csák
Judo pictogram.svg
Judo
waga do 65 kg mężczyzn w finale przegrał z Brazylijczykiem Rogério Cardoso[2]
Silver medal.svg
Srebro
Bertalan Hajtós
Judo pictogram.svg
Judo
waga do 71 kg w finale uległ Japończykowi Toshihiko Koga[2]
Silver medal.svg
Srebro
Rita Kőbán
Canoeing (flatwater) pictogram.svg
Kajakarstwo
K-1 500 m kobiet 1:51,96 min[3]
Silver medal.svg
Srebro
Zsolt Gyulay
Canoeing (flatwater) pictogram.svg
Kajakarstwo
K-1 500 m mężczyzn 1:40,64 min[6]
Silver medal.svg
Srebro
Ferenc Csipes, Zsolt Gyulay, László Fidel, Attila Ábrahám
Canoeing (flatwater) pictogram.svg
Kajakarstwo
K-4 1000 m mężczyzn 2:54,82 min[6]
Silver medal.svg
Srebro
Attila Mizsér
Modern pentathlon pictogram.svg
Pięciobój nowoczesny
mężczyźni indywidualnie 5446 pkt[7]
Silver medal.svg
Srebro
Tünde Szabó
Swimming pictogram.svg
Pływanie
100 m stylem grzbietowym kobiet 1:01,14 min[4]
Silver medal.svg
Srebro
Norbert Rózsa
Swimming pictogram.svg
Pływanie
100 m stylem klasycznym mężczyzn 1:01,68 min[5]
Silver medal.svg
Srebro
Norbert Rózsa
Swimming pictogram.svg
Pływanie
200 m stylem klasycznym mężczyzn 2:11,23 min[5]
Silver medal.svg
Srebro
Iván Kovács, Krisztián Kulcsár, Ferenc Hegedűs, Ernő Kolczonay, Gábor Totola
Fencing pictogram.svg
Szermierka
szpada mężczyzn drużynowo w finale ulegli zespołowi Niemiec 8:4[2]
Silver medal.svg
Srebro
Bence Szabó, Csaba Köves, György Nébald, Péter Abay, Imre Bujdosó
Fencing pictogram.svg
Szermierka
szabla mężczyzn drużynowo w finale ulegli zespołowi WNP 9:5[2]
Bronze medal.svg
Brąz
István Kovács
Boxing pictogram.svg
Boks
waga musza (do 51 kg) w półfinale przegrał z Koreańczykiem Choi Chol-Su[2]
Bronze medal.svg
Brąz
György Mizsei
Boxing pictogram.svg
Boks
waga lekkośrednia (do 71 kg) w półfinale przegrał z Kubańczykiem Juanem Lemusem[2]
Bronze medal.svg
Brąz
Zoltán Béres
Boxing pictogram.svg
Boks
waga półciężka (do 81 kg) w półfinale przegrał z Rostysławem Załyczynyjem z WNP[2]
Bronze medal.svg
Brąz
Imre Csősz
Judo pictogram.svg
Judo
waga powyżej 95 kg mężczyzn w walce o brązowy medal pokonał Belga Harry'ego van Barnevelda[2]
Bronze medal.svg
Brąz
Rita Kőbán, Éva Dónusz
Canoeing (flatwater) pictogram.svg
Kajakarstwo
K-2 500 m kobiet 1:40,81 min[3]
Bronze medal.svg
Brąz
György Zala
Canoeing (flatwater) pictogram.svg
Kajakarstwo
C-1 1000 m mężczyzn 4:07,35 min[6]
Bronze medal.svg
Brąz
Attila Czene
Swimming pictogram.svg
Pływanie
200 m stylem zmiennym mężczyzn 2:01,00 min[5]

Skład kadry

Badminton pictogram.svg
Badminton

Kobiety

  • Andrea Harsági – gra pojedyncza – 33. miejsce,
  • Andrea Dakó – gra pojedyncza – 33. miejsce,
  • Csilla Fórián – gra pojedyncza – 33. miejsce,
  • Andrea Dakó, Csilla Fórián – gra podwójna – 17. miejsce,

Boxing pictogram.svg
Boks

Mężczyźni

  • Pál Lakatos waga papierowa do 48 kg – 5. miejsce,
  • István Kovács waga musza do 51 kg – 3. miejsce,
  • László Bognár waga kogucia do 54 kg – 17. miejsce,
  • János Petrovics waga lekka do 60 kg – 17. miejsce,
  • László Szűcs waga lekkopółśrednia do 63,5 kg – 5. miejsce,
  • György Mizsei waga lekkośrednia do 71 kg – 3. miejsce,
  • Zoltán Béres waga półciężka do 81 kg – 3. miejsce,
  • István Szikora waga superciężka powyżej 91 kg – 9. miejsce,

Gymnastics pictogram.svg
Gimnastyka

Kobiety

wielobój indywidualnie – 8. miejsce,
ćwiczenia wolne – 2. miejsce,
skok przez konia – 1. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 12. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 47. miejsce,
  • Andrea Molnár
wielobój indywidualnie – 15. miejsce,
ćwiczenia wolne – 28. miejsce,
skok przez konia – 21. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 23. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 55. miejsce,
  • Bernadett Balázs
wielobój indywidualnie – 54. miejsce,
ćwiczenia wolne – 32. miejsce,
skok przez konia – 51. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 54. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 75. miejsce,
  • Kinga Horváth
wielobój indywidualnie – 55. miejsce,
ćwiczenia wolne – 73. miejsce,
skok przez konia – 43. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 52. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 59. miejsce,
  • Ildikó Balog
wielobój indywidualnie – 81. miejsce,
ćwiczenia wolne – 48. miejsce,
skok przez konia – 64. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 78. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 87. miejsce,
  • Krisztina Molnár
wielobój indywidualnie – 89. miejsce,
ćwiczenia wolne – 33. miejsce,
skok przez konia – 90. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 46. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 55. miejsce,
  • Henrietta Ónodi, Andrea Molnár, Bernadett Balázs, Kinga Horváth, Ildikó Balog, Krisztina Molnár – wielobój drużynowo – 6. miejsce,
  • Viktória Fráter – gimnastyka artystyczna – indywidualnie – 24. miejsce,
  • Andrea Szalay – gimnastyka artystyczna – indywidualnie – 28. miejsce,

Mężczyźni

wielobój indywidualnie – 9. miejsce,
ćwiczenia wolne – 74. miejsce,
skok przez konia – 7. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 49. miejsce,
ćwiczenia na drążku – 53. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 6. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 14. miejsce,
  • Zoltán Supola
wielobój indywidualnie – 12. miejsce,
ćwiczenia wolne – 20. miejsce,
skok przez konia – 5. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 20. miejsce,
ćwiczenia na drążku – 31. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 13. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 35. miejsce,
  • Csaba Fajkusz
wielobój indywidualnie – 28. miejsce,
ćwiczenia wolne – 40. miejsce,
skok przez konia – 61. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 58. miejsce,
ćwiczenia na drążku – 15. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 40. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 33. miejsce,
  • Róbert Élő
wielobój indywidualnie – 71. miejsce,
ćwiczenia wolne – 56. miejsce,
skok przez konia – 55. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 90. miejsce,
ćwiczenia na drążku – 56. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 55. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 44. miejsce,
  • Károly Schupkégel
wielobój indywidualnie – 73. miejsce,
ćwiczenia wolne – 69. miejsce,
skok przez konia – 42. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 84. miejsce,
ćwiczenia na drążku – 86. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 47. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 59. miejsce,
  • Miklós Pánczél
wielobój indywidualnie – . miejsce,
ćwiczenia wolne – 92. miejsce,
skok przez konia – 88. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 43. miejsce,
ćwiczenia na drążku – 28. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 68. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 38. miejsce,
  • Zoltán Supola, Szilveszter Csollány, Csaba Fajkusz, Róbert Élő, Károly Schupkégel, Miklós Pánczél – wielobój drużynowo – 9. miejsce,

Equestrian Vaulting pictogram.svg
Jeździectwo

  • Vilmos Göttler – skoki przez przeszkody indywidualnie – 58. miejsce,
  • Attila Soós, Jr. – WKKW indywidualnie – 31. miejsce,
  • Tibor Herczegfalvy – WKKW indywidualnie – 54. miejsce,
  • Attila Ling – WKKW indywidualnie – nie ukończyła konkurencji,
  • Zsolt Bubán – WKKW indywidualnie – nie ukończyła konkurencji,
  • Attila Soós, Jr., Tibor Herczegfalvy, Attila Ling, Zsolt Bubán – WKKW drużynowo – nie sklasyfikowanie (drużyna została zdekompletowana),

Judo pictogram.svg
Judo

Kobiety

Mężczyźni

Canoeing pictogram.svg
Kajakarstwo górskie

Kobiety

Mężczyźni

C-2 500 m – 7. miejsce,
C-2 1000 m – 5. miejsce,

Cycling pictogram.svg
Kolarstwo

Kobiety

  • Éva Izsák – kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – 51. miejsce,

Mężczyźni

  • Csaba Steig – kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – 58. miejsce,
  • Károly Eisenkrammer – kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – 80. miejsce,
  • Miklós Somogyi – kolarstwo torowe – wyścig punktowy – nie ukończył wyścigu finałowego,

Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka

Kobiety

skok w dal – nie sklasyfikowana (nie zaliczyła żadnej udanej próby w kwalifikacjach),
siedmiobój – nie ukończyła konkurencji,

Mężczyźni

Archery pictogram.svg
Łucznictwo

Kobiety

  • Judit Kovács – indywidualnie – 16. miejsce,
  • Marina Szendey – indywidualnie – 35. miejsce,
  • Tímea Kiss – indywidualnie – 54. miejsce,
  • Tímea Kiss, Marina Szendey, Judit Kovács – drużynowo – 14. miejsce,

Modern pentathlon pictogram.svg
Pięciobój nowoczesny

Mężczyźni

  • Attila Mizsér – indywidualnie – 2. miejsce,
  • László Fábián – indywidualnie – 32. miejsce,
  • Attila Kálnoki Kis – indywidualnie – 33. miejsce,
  • Attila Mizsér, László Fábián, Attila Kálnoki Kis – drużynowo – 5. miejsce,

Handball pictogram.svg
Piłka ręczna

Mężczyźni

  • Attila Borsos, Attila Horváth, Ferenc Zoltán Füzesi, Igor Zubjuk, Imre Bíró, István Csoknyai, Jakab Sibalin, János Szathmári, József Éles, László Marosi, László Sótonyi, Mihály Iváncsik, Ottó Csicsay, Richárd Mezei, Sandor Győrffy – 7. miejsce,

Water polo pictogram.svg
Piłka wodna

Mężczyźni

  • Péter Kuna, Gábor Schmiedt, Zsolt Petőváry, Balázs Vincze, László Tóth, András Gyöngyösi, Imre Tóth, Tibor Benedek, István Dóczi, Gábor Nemes, Imre Péter, Frank Tóth, Zsolt Varga – 6. miejsce,

Swimming pictogram.svg
Pływanie

Kobiety

400 m stylem dowolnym – 24. miejsce,
800 m stylem dowolnym – 18. miejsce,
100 m stylem grzbietowym1. miejsce,
200 m stylem grzbietowym1. miejsce,
400 m stylem zmiennym1. miejsce,
100 m stylem grzbietowym – 2. miejsce,
200 m stylem grzbietowym – 6. miejsce,
  • Gabriella Csépe
100 m stylem klasycznym – 6. miejsce,
200 m stylem klasycznym – 9. miejsce,

Mężczyźni

  • Béla Szabados
100 m stylem dowolnym – 20. miejsce,
200 m stylem dowolnym – 27. miejsce,
  • Zoltán Szilágyi
200 m stylem dowolnym – nie sklasyfikowany (dyskwalifikacja w wyścigu eliminacyjnym),
400 m stylem dowolnym – 20. miejsce,
1500 m stylem dowolnym – 21. miejsce,
  • Tamás Deutsch
100 m stylem grzbietowym – 13. miejsce,
200 m stylem grzbietowym – 7. miejsce,
  • Olivér Ágh
100 m stylem grzbietowym – 41. miejsce,
200 m stylem grzbietowym – 27. miejsce,
100 m stylem klasycznym – 2. miejsce,
200 m stylem klasycznym – 2. miejsce,
100 m stylem klasycznym – 9. miejsce,
200 m stylem klasycznym – 5. miejsce,
200 m stylem zmiennym1. miejsce,
400 m stylem zmiennym – 1. miejsce,
200 m stylem zmiennym – 3. miejsce,
400 m stylem zmiennym – 9. miejsce,

Weightlifting pictogram.svg
Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

  • Tibor Karczag – waga do 56 kg – 6. miejsce,
  • Ferenc Lénárt – waga do 56 kg – 9. miejsce,
  • Attila Czanka – waga do 60 kg – 7. miejsce,
  • László Barsi – waga do 82,5 kg – 14. miejsce,
  • István Mészáros – waga do 82,5 kg – 18. miejsce,
  • István Dudás – waga do 90 kg – 10. miejsce,
  • István Halász – waga do 90 kg – 11. miejsce,
  • Andor Szanyi – waga do 100 kg – nie sklasyfikowany (nie zaliczył żadnej próby w podrzucie),
  • László Németh – waga do 110 kg – 12. miejsce,
  • Tibor Stark – waga do 110 kg – 15. miejsce,

Diving pictogram.svg
Skoki do wody

Kobiety

  • Ágnes Gerlach – trampolina 3 m – 18. miejsce,
  • Ibolya Nagy – wieża 10 m – 21. miejsce,
  • Brigitta Cserba – wieża 10 m – 27. miejsce,

Shooting pictogram.svg
Strzelectwo

Kobiety

  • Ágnes Ferencz
pistolet pneumatyczny 10 m – 15. miejsce,
pistolet sportowy 25 m – 26. miejsce,
  • Annamária Gönczi
pistolet pneumatyczny 10 m – 24. miejsce,
pistolet sportowy 25 m – 12. miejsce,
  • Éva Fórián
karabin pneumatyczny 10 m – 7. miejsce,
karabin małokalibrowy, trzy pozycje 50 m – 4. miejsce,
  • Éva Joó
karabin pneumatyczny 10 m – 15. miejsce,
karabin małokalibrowy, trzy pozycje 50 m – 8. miejsce,

Mężczyźni

  • István Ágh
pistolet pneumatyczny 10 m – 14. miejsce,
pistolet dowolny 50 m – 6. miejsce,
  • László Pető – pistolet pneumatyczny 10 m – 43. miejsce,
  • Lajos Pálinkás – pistolet szybkostrzelny 25 m – 22. miejsce,
  • Sándor Kacskó – pistolet szybkostrzelny 25 m – 28. miejsce,
  • Zoltán Papanitz – pistolet dowolny 50 m – 31. miejsce,
  • Attila Záhonyi
karabin pneuymatyczny 10 m – 21. miejsce,
karabin małokalibrowy, trzy pozycje 50 m – 20. miejsce,
karabin małokalibrowy, leżąc 50 m – 26. miejsce,
  • Olivér Gáspár – karabin pneumatyczny 10 m – 31. miejsce,
  • Zsolt Vári
karabin małokalibrowy, trzy pozycje 50 m – 8. miejsce,
karabin małokalibrowy, leżąc 50 m – 15. miejsce,
  • József Sike – ruchoma tarcza 10 m – 5. miejsce,
  • Attila Solti – ruchoma tarcza 10 m – 13. miejsce,

Open

  • Zoltán Bodó – trap – 25. miejsce,
  • István Putz – trap – 39. miejsce,
  • Diána Igaly – skeet – 42. miejsce,
  • Erzsébet Vasvári-Pongrátz – skeet – 58. miejsce,

Fencing pictogram.svg
Szermierka

Kobiety

Mężczyźni

Table tennis pictogram.svg
Tenis stołowy

Kobiety

Tennis pictogram.svg
Tenis ziemny

Mężczyźni

Rowing pictogram.svg
Wioślarstwo

Kobiety

  • Katalin Sarlós – jedynki – 13. miejsce,
  • Edit Punk, Anikó Kapócs – dwójka podwójna – 13. miejsce,

Mężczyźni

  • Gábor Mitring – jedynki – 15. miejsce,
  • Zsolt Dani, Zsolt Lévai – dwójka podwójna – 10. miejsce,
  • Henrik Schneider, Imre Magyar – dwójka bez sternika – 16. miejsce,

Wrestling pictogram.svg
Zapasy

Mężczyźni

  • József Faragó – styl klasyczny waga do 48 kg – odpadł w eliminacjach,
  • András Sike – styl klasyczny waga do 57 kg – 10. miejsce,
  • Jenő Bódi – styl klasyczny waga do 62 kg – 5. miejsce,
  • Attila Repka – styl klasyczny waga do 68 kg – 1. miejsce,
  • János Takács – styl klasyczny waga do 74 kg – odpadł w eliminacjach,
  • Péter Farkas – styl klasyczny waga do 82 kg – 1. miejsce,
  • Tibor Komáromi – styl klasyczny waga do 90 kg – odpadł w eliminacjach,
  • Norbert Növényi – styl klasyczny waga do 100 kg – 7. miejsce,
  • László Klauz – styl klasyczny waga do 130 kg – 4. miejsce,
  • László Óváry – styl wolny waga do 48 kg – 10. miejsce,
  • Béla Nagy – styl wolny waga do 57 kg – odpadł w eliminacjach,
  • Endre Elekes – styl wolny waga do 68 kg – 10. miejsce,
  • János Nagy – styl wolny waga do 74 kg – 7. miejsce,
  • László Dvorák – styl wolny waga do 82 kg – 10. miejsce,
  • Gábor Tóth – styl wolny waga do 90 kg – odpadł w eliminacjach,
  • Sándor Kiss – styl wolny waga do 100 kg – 8. miejsce,
  • Zsolt Gombos – styl wolny waga do 130 kg – odpadł w eliminacjach,

Sailing pictogram.svg
Żeglarstwo

Przypisy

  1. a b Gymnastics – Olympic Games Artistic Gymnastics 1992 – results Women, the-sports.org [dostęp 2012-09-07] (ang.).
  2. a b c d e f g h i j k l LA84 Foundation – official olympic reports, la84foundation.org [dostęp 2012-09-07] [zarchiwizowane z adresu 2018-06-16] (ang.).
  3. a b c Canoeing – Olympic Games Flatwater 1992 – results Women, the-sports.org [dostęp 2012-09-07] (ang.).
  4. a b c d Swimming – Olympic Games 1992 – results Women, the-sports.org [dostęp 2012-09-07] (ang.).
  5. a b c d e Swimming – Olympic Games 1992 – results Men, the-sports.org [dostęp 2012-09-07] (ang.).
  6. a b c Canoeing – Olympic Games Flatwater 1992 – results Men, the-sports.org [dostęp 2012-09-07] (ang.).
  7. Modern Pentathlon – Olympic Games 1992 – results, the-sports.org [dostęp 2012-09-07] (ang.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Węgry na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.