Węgry na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Węgry na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996.

Węgry na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Węgry na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Węgry
Kod MKOl HUN
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1996
Atlanta
Chorąży Bence Szabó
Liczba zawodników 212 w 24 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 12.
Złoto
7
Srebro
4
Brąz
10
Razem
21

Węgry na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 reprezentowało 212 zawodników: 147 mężczyzn i 65 kobiet. Był to 21 start reprezentacji Węgier na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
István Kovács
Boks
waga kogucia (do 54 kg) w finale pokonał Kubańczyka Arnaldo Mesę 14:7[1]
Złoto
Rita Kőbán
Kajakarstwo
K-1 500 m kobiet 1:47,65 min[2]
Złoto
Csaba Horváth, György Kolonics
Kajakarstwo
C-2 500 m mężczyzn 1:40,42 min[3]
Złoto
Balázs Kiss
Lekkoatletyka
rzut młotem mężczyzn 81,24 m[4]
Złoto
Krisztina Egerszegi
Pływanie
200 m stylem grzbietowym kobiet 2:07,83 min[5]
Złoto
Norbert Rózsa
Pływanie
200 m stylem klasycznym mężczyzn 2:12,57 min[6]
Złoto
Attila Czene
Pływanie
200 m stylem zmiennym mężczyzn 1:59,91 min[6]
Srebro
Szilveszter Csollány
Gimnastyka
ćwiczenia na kółkach mężczyzn 9,812 pkt[7]
Srebro
Attila Adrovicz, Ferenc Csipes, Gábor Horváth, András Rajna
Kajakarstwo
K-4 1000 m mężczyzn 2:53,18 min[3]
Srebro
Károly Güttler
Pływanie
200 m stylem klasycznym mężczyzn 2:13,03[6]
Srebro
Bence Szabó, Csaba Köves, József Navarrete
Szermierka
szabla mężczyzn drużynowo w finale ulegli zespołowi Rosji 25:45[1]
Brąz
Imre Pulai
Kajakarstwo
C-1 500 m mężczyzn 1:50,758 min[3]
Brąz
György Zala
Kajakarstwo
C-1 1000 m mężczyzn 3:56,36 min[3]
Brąz
Csaba Horváth, György Kolonics
Kajakarstwo
C-2 1000 m mężczyzn 3:32,51 min[3]
Brąz
János Martinek
Pięciobój nowoczesny
mężczyźni indywidualnie 5501 pkt[8]
Brąz
Anikó Meksz, Beatrix Kökény, Andrea Farkas, Anikó Kántor, Anikó Nagy, Anna Szántó, Beáta Hoffmann, Beatrix Tóth-Győri, Beáta Siti, Erzsébet Kocsis, Eszter Mátéfi, Éva Erdős, Helga Németh, Ildikó Pádár, Katalin Szilágyi
Piłka ręczna
turniej kobiet w meczu o brązowy medal pokonały zespół Norwegii 20:18[9]
Brąz
Ágnes Kovács
Pływanie
200 m stylem klasycznym kobiet 2:26,57 min[5]
Brąz
Krisztina Egerszegi
Pływanie
400 m stylem zmiennym kobiet 4:42,53 min[5]
Brąz
Attila Feri
Podnoszenie ciężarów
waga do 70 kg mężczyzn 340 kg[10]
Brąz
Gyöngyi Szalay-Horváth
Szermierka
szpada kobiet indywidualnie w walce o brązowy medal pokonała Włoszkę Margherita Zalaffi 15:13[1]
Brąz
Géza Imre
szermierka
szpada mężczyzn indywidualnie w walce o brązowy medal pokonał Ivána Kovácsa 15:9

Skład kadry

Badminton

'Kobiety

  • Andrea Ódor - gra pojedyncza - 17. miejsce,

Boks

Mężczyźni

  • István Kovács waga kogucia do 54 kg - 1. miejsce,
  • János Nagy waga piórkowa do 57 kg - 6. miejsce,
  • ózsef Nagy waga półśrednia do 67 kg - 17. miejsce,
  • György Mizsei waga lekkośrednia do 71 kg - 9. miejsce,
  • Zsolt Erdei waga średnia do 75 kg - 9. miejsce,

Gimnastyka

Kobiety

  • Adrienn Varga
wielobój indywidualnie - 28. miejsce,
ćwiczenia wolne - 38. miejsce,
skok przez konia - 36. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 38. miejsce,
ćwiczenia na równoważni - 42. miejsce,
  • Adrienn Nyeste
wielobój indywidualnie - 30. miejsce,
ćwiczenia wolne - 44. miejsce,
skok przez konia - 29. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 32. miejsce,
ćwiczenia na równoważni - 51. miejsce,
  • Nikolett Krausz
wielobój indywidualnie - 32. miejsce,
ćwiczenia wolne - 34. miejsce,
skok przez konia - 34. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 27. miejsce,
ćwiczenia na równoważni - 88. miejsce,
  • Andrea Molnár
wielobój indywidualnie - 52. miejsce,
ćwiczenia wolne - 84. miejsce,
skok przez konia - 51. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 53. miejsce,
ćwiczenia na równoważni - 67. miejsce,
wielobój indywidualnie - 76. miejsce,
ćwiczenia wolne - 48. miejsce,
skok przez konia - 40. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 93. miejsce,
ćwiczenia na równoważni - 36. miejsce,
  • Ildikó Balog
wielobój indywidualnie - 93. miejsce,
ćwiczenia wolne - 95. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 59. miejsce,
ćwiczenia na równoważni - 68. miejsce,
  • Eszter Óváry
wielobój indywidualnie - 98. miejsce,
ćwiczenia wolne - 94. miejsce,
skok przez konia - 62. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 94. miejsce,
  • Adrienn Varga, Adrienn Nyeste, Nikolett Krausz, Andrea Molnár, Henrietta Ónodi, Ildikó Balog, Eszter Óváry - wielobój drużynowo - 9. miejsce,
  • Viktória Fráter - gimnastyka artystyczna - indywidualnie - odpadła w eliminacjach,
  • Andrea Szalay - gimnastyka artystyczna - indywidualnie - odpadła w eliminacjach,

Mężczyźni

  • Zoltán Supola
wielobój indywidualnie - 22. miejsce,
ćwiczenia wolne - 58. miejsce,
skok przez konia - 15. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 43. miejsce,
ćwiczenia na drążku - 11. miejsce,
ćwiczenia na kółkach - 66. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami - 20. miejsce,
wielobój indywidualnie - 48. miejsce,
ćwiczenia wolne - 77. miejsce,
skok przez konia - 63. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 78. miejsce,
ćwiczenia na drążku - 85. miejsce,
ćwiczenia na kółkach - 2. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami - 60. miejsce,
  • Krisztián Jordanov
wielobój indywidualnie - 62. miejsce,
ćwiczenia wolne - 50. miejsce,
skok przez konia - 84. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 68. miejsce,
ćwiczenia na drążku - 80. miejsce,
ćwiczenia na kółkach - 93. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami - 95. miejsce,

Judo

Kobiety

  • Mária Pekli - waga do 56 kg - 9. miejsce,
  • Éva Gránitz - waga powyżej 72 kg - 9. miejsce,

Mężczyźni

Jeździectwo

  • Anita Nemtin - WKKW indywidualnie - 19. miejsce,
  • Pál Tuska, Attila Soós Jr., Gábor Schaller, Tibor Herczegfalvy - WKKW drużynowo - 13. miejsce,

Kajakarstwo

Kobiety

Mężczyźni

C-2 500 m - 1. miejsce,
C-2 1000 m - 3. miejsce,

Kolarstwo szosowe

Mężczyźni

Lekkoatletyka

Kobiety

Mężczyźni

Łucznictwo

Kobiety

  • Judit Kovács - indywidualnie - 45. miejsce,
  • Tímea Kiss - indywidualnie - 51. miejsce,

Pięciobój nowoczesny

Mężczyćni

  • János Martinek - indywidualnie - 3. miejsce,
  • Ákos Hanzély - indywidualnie - 6. miejsce,
  • Péter Sárfalvi - indywidualnie - 21. miejsce,

Piłka nożna

Mężczyźni

Piłka ręczna

Kobiet

Piłka wodna

Mężczyźni

Pływanie

Kobiety

200 m stylem grzbietowym - 1. miejsce,
400 m stylem zmiennym - 3. miejsce,
100 m stylem klasycznym - 7. miejsce,
200 m stylem klasycznym - 3. miejsce,
  • Edit Klocker
100 m stylem motylkowym - 31. miejsce,
200 m stylem motylkowym - 23. miejsce,

Mężczyźni

  • Tamás Kerékjártó - 50 m stylem dowolnym - 55. miejsce,
  • Attila Zubor - 100 m stylem dowolnym - 20. miejsce,
  • Béla Szabados
100 m stylem dowolnym - 35. miejsce,
400 m stylem dowolnym - 23. miejsce,
100 m stylem klasycznym - 4. miejsce,
200 m stylem klasycznym - 2. miejsce,
100 m stylem klasycznym - 17. miejsce,
200 m stylem klasycznym - 1. miejsce,
  • Péter Horváth
100 m stylem motylkowym - 11. miejsce,
200 m stylem motylkowym - 8. miejsce,
200 m stylem motylkowym - 9. miejsce,
200 m stylem zmiennym - 1. miejsce,
  • Attila Zubor - 200 m stylem zmiennym - 22. miejsce,
  • István Batházi - 400 m stylem zmiennym - nie sklasyfikowany (dyskwalifikacja w finale B),
  • Gergő Kiss - 400 m stylem zmiennym - 19. miejsce,
  • Tamás Deutsch, Károly Güttler, Péter Horváth, Attila Czene, Attila Zubor[11] - sztafeta 4 x 100 m stylem zmiennym - 6. miejsce,

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

  • Tibor Karczag - waga do 56 kg - nie został sklasyfikowany (nie zaliczył żadnej próby w rwaniu),
  • Zoltán Farkas - waga do 59 kg - 8. miejsce,
  • Adrián Popa - waga do 64 kg - 5. miejsce,
  • Zoltán Kecskés - waga do 64 kg - 8. miejsce,
  • Attila Feri - waga do 70 kg - 3. miejsce,
  • Gábor Molnár - waga do 70 kg - nie został sklasyfikowany (nie zaliczył żadnej próby w rwaniu),
  • Tibor Stark - waga powyżej 108 kg - 8. miejsce,

Skoki do wody

Kobiety

  • Orsolya Pintér - trampolina 3 m - 25. miejsce,

Mężczyźni

  • Imre Lengyel - trampolina 3 m - 17. miejsce,

Strzelectwo

Kobiety

  • Éva Joó
karabin pneumatyczny 10 m - 7. miejsce,
karabin małokalibrowy trzy pozycje 50 m - 20. miejsce,
  • Éva Fórián
karabin pneumatyczny 10 m - 31. miejsce,
karabin małokalibrowy trzy pozycje 50 m - 30. miejsce,

Mężczyźni

  • Zoltán Papanitz
pistolet pneumatyczny 10 m - 19. miejsce,
pistolet dowolny 50 m - 28. miejsce,
  • Zsolt Karacs
pistolet pneumatyczny 10 m - 23. miejsce,
pistolet dowolny 50 m - 33. miejsce,
  • Lajos Pálinkás - pistolet szybkostrzelny 25 m - 7. miejsce,
  • Zsolt Vári
karabin pneumatyczny 10 m - 33. miejsce
karabin małokalibrowy, trzy pozycje 50 m - 27. miejsce,
karabin małokalibrowy, leżąc 50 m - 11. miejsce,
  • József Sike - ruchoma tarcza 10 m - 4. miejsce,
  • Tamás Burkus - ruchoma tarcza 10 m - 14. miejsce,
  • Zoltán Bodó
trap - 13. miejsce,
podwójny trap - 27. miejsce,
trap - 20. miejsce,
podwójny trap - 24. miejsce,

Szermierka

Kobiety

Mężczyźni

  • Zsolt Érsek - floret indywidualnie - 10. miejsce,
  • Márk Marsi - floret indywidualnie - 24. miejsce,
  • Róbert Kiss - floret indywidualnie - 36. miejsce,
  • Márk Marsi, Róbert Kiss, Zsolt Érsek - floret drużynowo - 5. miejsce,
  • Géza Imre - szpada indywidualnie - 3. miejsce,
  • Iván Kovács - szpada indywidualnie - 4. miejsce,
  • Krisztián Kulcsár - szpada indywidualnie - 22. miejsce,
  • Géza Imre, Iván Kovács, Krisztián Kulcsár- szpada drużynowo - 6. miejsce,
  • József Navarrete - szabla indywidualnie - 4. miejsce,
  • Bence Szabó - szabla indywidualnie - 17. miejsce,
  • Csaba Köves - szabla indywidualnie - 18. miejsce,
  • Bence Szabó, Csaba Köves, József Navarrete - szabla drużynowo - 2. miejsce,

Tenis stołowy

Kobiety

  • Csilla Bátorfi - gra pojedyncza - 9. miejsce,
  • Krisztina Tóth - gra pojedyncza - 33. miejsce,
  • Csilla Bátorfi, Krisztina Tóth - gra podwójna - 9. miejsce,

Mężczyźni

  • Károly Németh - gra pojedyncza - 17. miejsce,
  • Zoltán Bátorfi - gra pojedyncza - 33. miejsce,

Tenis ziemny

Kobiety

  • Virág Csurgó - gra pojedyncza - 17. miejsce,
  • Andrea Temesvári - gra pojedyncza - 33. miejsce,
  • Virág Csurgó, Andrea Temesvári - gra podwójna - 9. miejsce,

Mężczyźni

Wioślarstwo

Mężczyźni

  • László Szögi - jedynki - 15. miejsce,
  • Zsolt Dani, Gábor Mitring - dwójki podwójne - 16. miejsce,

Zapasy

Mężczyźni

Żeglarstwo

  • Áron Gádorfalvi - windsurfing mężczyźni - 40. miejsce,
  • Farkas Litkey - klasa Finn - 26. miejsce,
  • Botond Litkey, Zsolt Nyári - klasa 470 mężczyźni - 21. miejsce,
  • Tamás Eszes - klasa Laser - 31. miejsce,
  • Csaba Haranghy, András Komm - klasa Star - 18. miejsce,
  • György Wossala, László Kovácsi, Károly Vezér - klasa Soling - 20. miejsce,
  • Katalin Bácsics, Enikő Németh - klasa 470 kobiety - 18. miejsce,

Przypisy

  1. a b c LA84 Foundation - official olympic reports, la84foundation.org [dostęp 2012-05-29] [zarchiwizowane z adresu 2018-06-16] (ang.).
  2. Canoeing - Olympic Games - Flatwater 1996 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-05-29] (ang.).
  3. a b c d e Canoeing - Olympic Games - Flatwater 1996 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-05-29] (ang.).
  4. Athletics - Olympic Games 1996 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-05-29] (ang.).
  5. a b c Swimming - Olympic Games 1996 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-05-29] (ang.).
  6. a b c Swimming - Olympic Games 1996 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-05-29] (ang.).
  7. Gymnastics - Olympic Games - Artistic Gymnastics 1996 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-05-29] (ang.).
  8. Modern Pentathlon - Olympic Games 1996 results, the-sports.org [dostęp 2012-05-29] (ang.).
  9. Handball - Women's Olympic Games 1996 results, the-sports.org [dostęp 2012-05-29] (ang.).
  10. Weightlifting - Olympic Games 1996 results, the-sports.org [dostęp 2012-05-29] (ang.).
  11. Brał udział w wyścigach eliminacyjnych

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Węgry na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Listen to this article