Węgry na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Węgry na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.

Węgry na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Węgry na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Węgry
Kod MKOl HUN
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012
Londyn
Chorąży Péter Biros
Liczba zawodników 152 w 111 konkurencjach w 21 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 9.
Złoto
8
Srebro
4
Brąz
6
Razem
18

Węgry na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 reprezentowało 152 zawodników: 93 mężczyzn i 59 kobiet. Był to 25 start reprezentacji Węgier na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Krisztián Berki
Gimnastyka
ćwiczenia na koniu z łękami mężczyzn 16,066 pkt[1]
Złoto
Rudolf Dombi, Roland Kökény
Kajakarstwo
K-2 1000 m mężczyzn 3:09,646 min[2]
Złoto
Danuta Kozák
Kajakarstwo
K-1 500 m kobiet 1:51,456[3]
Złoto
Gabriella Szabó, Danuta Kozák, Katalin Kovács, Krisztina Fazekas
Kajakarstwo
K-4 500 m kobiet 1:30,827 min[3]
Złoto
Krisztián Pars
Lekkoatletyka
rzut młotem mężczyzn 80,59 m[4]
Złoto
Dániel Gyurta
Pływanie
200 m stylem klasycznym mężczyzn 2:07,28 min[5]
Złoto
Éva Risztov
Pływanie
10 km kobiet na otwartym akwenie 1:57:38,2 h[6]
Złoto
Áron Szilágyi
Szermierka
szabla indywidualnie mężczyzn w finale pokonał Włocha Diego Occhiuzzi 15:8[7]
Srebro
Miklós Ungvári
Judo
waga do 66 kg mężczyzn w finale przegrał z Gruzinem Laszą Szawdatuaszwili[8]
Srebro
Zoltán Kammerer, Dávid Tóth, Tamás Kulifai, Dániel Pauman
Kajakarstwo
K-4 1000 m mężczyzn 2:55,699 min[2]
Srebro
Katalin Kovács, Natasa Douchev-Janics
Kajakarstwo
K-2 500 m kobiet 1:43,278 min[3]
Srebro
Tamás Lőrincz
Zapasy
kategoria do 66 kg mężczyzn w finale przegrał z Koreańczykiem Kim Hyeon-woo 0-3[9]
Brąz
Éva Csernoviczky
Judo
waga do 48 kg kobiet w walce o brązowy medal pokonała Japonkę Tomoko Fukumi[10]
Brąz
Natasa Douchev-Janics
Kajakarstwo
K-1 200 m kobiet 45,128 s[3]
Brąz
Ádám Marosi
Pięciobój nowoczesny
mężczyźni indywidualnie 5836 pkt[11]
Brąz
László Cseh
Pływanie
200 m stylem zmiennym mężczyzn 1:56,22 min[5]
Brąz
Péter Módos
Zapasy
styl klasyczny kategoria do 55 kg mężczyzn w pojedynku o brązowy medal pokonał Duńczyka Håkana Nybloma 3:1[12]
Brąz
Gábor Hatos
Zapasy
styl wolny kategoria do 74 kg mężczyzn medal przyznany po przyłapaniu Sosłana Tigijewa na dopingu

Skład kadry

Boks

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Miklós Varga 60 kg Litwa Evaldas Petrauskas
12-20
→ Nie awansował 17.
Gyula Káté 64 kg Egipt Eslam Mohamed
16-10
Włochy Vincenzo Mangiacarpe
14-20
→ Nie awansował 9.
Zoltán Harcsa 75 kg Wenezuela José Espinoza
16-13
Namibia Mujandjae Kasuto
16-7
Brazylia Esquiva Falcão Florentino
10-14
→ Nie awansował 5.

Gimnastyka

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencje
Wielobój indywidualnie Ćwiczenia wolne Ćwiczenia na koniu z łękami Ćwiczenia na kółkach Ćwiczenia na poręczach Ćwiczenia na drążku Skoki Wielobój drużynowy
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Krisztián Berki 16,066
Vid Hidvégi 14,300 8.

Kobiety

Zawodniczka Wynik
Wielobój indywidualnie Ćwiczenia wolne Ćwiczenia na poręczach Ćwiczenia na równoważni Skoki Wielobój drużynowy
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Dorina Böczögő 50,599 49. 13,166 52. 13,200 50. 11,600 73. 12,633 79.

Judo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Pierwsza runda repasaży Półfinał repasaży Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Miklós Ungvári - 66 kg Ajmal Faizzada
W 0100-0000
Belize Eddermys Sanchez
W 0100-0000
Słowenia Rok Drakšič
W 0011-0002
Polska Paweł Zagrodnik
W 0010-0002
Hiszpania Sugoi Uriarte
W 0011-0000
Gruzja Lasza Szawdatuaszwili
P 0001-0001
László Csoknyai - 81 kg Indonezja Putu Wiradamungga
W 0200-0001
Korea Południowa Kim Jae-bum
P 0002-0010
→ Nie awansował 9.
Tamás Madarász - 90 kg Uzbekistan Dilshod Choriyev
P 0000-1000
→ Nie awansował 9.
Barna Bor +100 kg Holandia Luuk Verbij
0010-0002
Maroko El Mehdi Malki
W 1000-0000
Niemcy Andreas Tölzer
P 0002-0011
→ Nie awansował Brazylia Rafael Silva
P 0001-0001
→ Nie awansował 7.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Pierwsza runda repasaży Półfinał repasaży Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Éva Csernoviczky - 48 kg Holandia Birgit Ente
W 0010-0001
Belgia Charline Van Snick
P 0000-1001
→ Nie awansowała Wu Shugen
W 0210-0002
Japonia Tomoko Fukumi
W 1001-0001
→ Nie awansowała
Hedvig Karakas - 57 kg Hiszpania Concepción Bellorín
W 0100-0011
Brazylia Rafaela Silva
W 0100-0000
Rumunia Corina Caprioriu
P 0000-0000
→ Nie awansowała Rosja Irina Zabłudina
W 0011-0000
Francja Automne Pavia
P 0002-0011
→ Nie awansowała 5.
Anett Mészáros - 70 kg Niemcy Kerstin Thiele
P 0001-0001
→ Nie awansowała 9.
Abigél Joó - 78 kg Gabon Audrey koumba
W 1000-0000
Stany Zjednoczone Kayla Harrison
P 0100-1010
→ Nie awansowała Polska Daria Pogorzelec
W 1012-0022
Francja Audrey Tcheuméo
P 0001-1000
→ Nie awansowała 5.

Kajakarstwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał A/B Pozycja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Miklós Dudás K-1 200 m 35,323 3. 35,993 3. 36,830 6. (A) 6.
Attila Vajda C-1 200 m 44,761 5. 42,970 5. 44,466 3.(B) 11.
C-1 1000 m 3:59,853 2. 3:52,365 2. 3:50,926 6. (A) 6.
Rudolf Dombi
Roland Kökény
K-2 1000 m 3:11,393 1. 3:09,646 1.(A)
Zoltán Kammerer
Dávid Tóth
Tamás Kulifai
Dániel Pauman
K-4 1000 m 2:54,153 1. 2:55,699 2. (A)

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał Pozycja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Natasa Dusev-Janics K-1 200 m 41,221 1. 40,570 1. 45,128 3. (A)
Danuta Kozák K-1 500 m 1:52,828 1. 1:50,469 1. 1:51,456 1. (A)
Katalin Kovács
Natasa Dusev-Janics
K-2 500 m 1:43,984 1. 1:41,613 2. 1:43,278 2. (A)
Gabriella Szabó
Danuta Kozák
Katalin Kovács
Krisztina Fazekas
K-4 500 m 1:35,769 1. 1:30,827 1. (A)

Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Krisztián Lovassy wyścig ze startu wspólnego (m) → Nie ukończył wyścigu

Kolarstwo górskie

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Barbara Benkó cross-country (k) 1:43:24 27.
András Parti cross-country (m) → Nie ukończył wyścigu

Lekkoatletyka

Mężczyźni

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Marcell Deák-Nagy 400 m 46,17 4. → Nie awansował
Tamás Kazi 800 m 1:47,10 6. → Nie awansował
Tamás Kovács maraton 2:27:48 72.
Dániel Kiss 110 m przez płotki 13,62 6. → Nie awansował
Balázs Baji 13,76 5. → Nie awansował
Albert Minczér 3000 m z przeszkodami 8:40,74 12. → Nie awansował
Máté Helebrandt chód 20 km 1:23:32 32.

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Lajos Kürthy pchnięcie kulą 19,65 21. → Nie awansował
Krisztián Pars rzut młotem 79,37 1. 80,59
Zawodnik Konkurencje Wyniki Punkty Miejsce
Attila Szabó dziesięciobój bieg 100 m 11,15 827 24.
skok w dal 6,96 804 23.
pchnięcie kulą 13,93 724 20.
skok wzwyż 1,90 714 28.
bieg 400 m 50,83 777 26.
bieg na 110 m przez płotki 14,92 859 21.
rzut dyskiem 45,14 770 13.
skok o tyczce 4,60 790 16.
rzut oszczepem 58,84 720 14.
bieg na 1500 m 4:53,81 596 22.
Finał 7581 24.

Kobiety

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Beáta Rakonczai maraton 2:41:20 85.
Zsófia Erdélyi 2:44:45 92.
Anikó Kálovics 2:45:55 95.
Viktoria Madarasz chód 20 km 1:34:48 41.

Konkurencje techniczne

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Éva Orbán rzut młotem 68,64 17. → Nie awansowała
Vanda Juhász rzut oszczepem 50,01 36. → Nie awansowała
Anita Márton pchnięcie kulą 17,48 24. → Nie awansowała
Zawodniczka Konkurencja Wyniki Punkty Miejsce
Györgyi Farkas siedmiobój bieg na 100 m przez płotki 14,33 932 36.
skok wzwyż 1,80 978 3.
pchnięcie kulą 13,55 764 5.
bieg 200 m 25,72 822 35.
skok w dal 6,07 871 16.
rzut oszczepem 46,52 793 13.
bieg na 800 m 2:17,83 853 22.
Finał 6013 22.

Pięciobój nowoczesny

Zawodnik Konkurencja Szermierka Pływanie Jazda konna Kombinacja: strzelanie/bieg przełajowy Suma punktów Pozycja
Wynik M. Punkty Czas M. Punkty Kary M. Punkty Czas M. Punkty
Ádám Marosi mężczyźni 20-15 6. 880 2:02,08 8. 1336 0 2. 1200 10:45,72 12. 2420 5836
Róbert Kasza 20-15 6. 880 2:01,59 7. 1344 0 1. 1200 11:27,85 32. 2252 5676 12.
Adrienn Tóth kobiety 24-11 2. 976 2:17,32 12. 1156 100 24. 1100 13:07,33 31. 1852 5084 20.
Sarolta Kovács 11-24 32. 664 2:08,11 1. 1264 680 34. 520 12:43,69 26. 1948 4396 33.

Piłka ręczna

Reprezentacja Węgier brała udział w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego zajmując w niej czwarte miejsce i awansując do ćwierćfinału. W ćwierćfinale pokonała reprezentację Islandii i awansowała do półfinału w którym uległa reprezentacji Szwecji. W meczu o brązowy medal przegrała z reprezentacją Chorwacji zajmując 4. miejsce w turnieju olimpijskim.

Grupa A

Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + - +/-
 Chorwacja 5 5 0 0 150 109 +41 10
 Dania 5 4 0 1 124 129 -5 8
 Hiszpania 5 3 0 2 140 126 +14 6
 Węgry 5 2 0 3 114 128 -14 4
 Serbia 5 1 0 4 120 131 -11 2
 Korea Południowa 5 0 0 5 115 140 -25 0

Rozgrywki grupowe


29 lipca 2012
22:15

 Węgry

25:27

Dania 

Copper Box, Londyn
Sędziowie: Francja LAZAAR Nordine, REVERET Laurent
Gábor Császár 8 Gol
 1×
((10:13))
raport
Anders Eggert 9 Gol
 3×

31 lipca 2012
12:15

 Korea Południowa

19:22

Węgry 

Copper Box, Londyn
Sędziowie: Macedonia Północna Nachevski, Nikolov
Widzów: 4 262[13]
Jeong Yik-yeong, Jeong Han 4 Gol
 4×
((9:7))
raport
Máté Lékai 5 Gol
 4×

2 sierpnia 2012
15:30

 Chorwacja

26:19

Węgry 

Copper Box, Londyn
Sędziowie: Norwegia Kenneth Abrahamsen, Arne Kristiansen
Ivan Čupić 7 Gol
 3×
((11:9))
raport
Gábor Császár, László Nagy 4 Gol
 3×

4 sierpnia 2012
22:15

 Węgry

22:33

Hiszpania 

Copper Box, Londyn
Sędziowie: Czechy Václav Horáček, Jiří Novotný
László Nagy 7 Gol
 4×
((13:16))
raport
Julen Aguinagalde 9 Gol
 3×

6 sierpnia 2012
10:30

 Węgry

26:23

Serbia 

Copper Box, Londyn
Sędziowie: Norwegia Kenneth Abrahamsen, Arne Kristiansen
Tamás Mocsai 9 Gol
 4×
((9:11))
raport
Momir Ilić, Rajko Prodanović 5 Gol
 3×

Ćwierćfinał

8 sierpnia 2012
11:00

 Islandia

33:34 (dogr.)

Węgry 

Copper Box, Londyn
Sędziowie: Francja LAZAAR Nordine, REVERET Laurent
Guðjón Valur Sigurðsson Gol 8
 3×
((12:16))
raport
László Nagy Gol 9
 3×

Półfinał

10 sierpnia 2012
17:30

 Węgry

26:27

Szwecja 

Copper Box, Londyn
Sędziowie: Niemcy Lars Geipel, Marcus Helbig
Gábor Császár Gol 8
 4×
((12:15))
raport
Niclas Ekberg Gol 6
 3×

Mecz o brązowy medal

12 sierpnia 2012
11:00

 Węgry

26:33

Chorwacja 

Copper Box, Londyn
Sędziowie: Czechy Václav Horáček, Jiří Novotný
Gergely Harsányi Gol 7
 4×
((14:19))
raport
Ivan Čupić Gol 8
 3×

Piłka wodna

Reprezentacja Węgier brała udział w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego zajmując w niej trzecie miejsce i awansując do ćwierćfinału. W ćwierćfinale uległa Włochom. W meczach o miejsca5-8. najpierw pokonała reprezentację Australii, a następnie reprezentację Hiszpanii zajmując ostatecznie 5. miejsce w turnieju.

Grupa B

Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + - +/-
 Serbia 5 4 1 0 69 38 +31 9
 Czarnogóra 5 3 1 1 54 41 +13 7
 Węgry 5 3 0 2 65 52 +13 6
 Stany Zjednoczone 5 3 0 2 43 44 -1 6
 Rumunia 5 1 0 4 48 55 -7 2
 Wielka Brytania 5 0 0 5 28 78 -50 0

Rozgrywki grupowe

29 lipca 2012

Węgry  10:14  Serbia

31 lipca 2012

Węgry  10:11  Czarnogóra

2 sierpnia 2012

Rumunia  15:17  Węgry'

4 sierpnia 2012

Węgry  17:6  Wielka Brytania

6 sierpnia 2012

Węgry  11:6  Stany Zjednoczone

Ćwierćfinał

8 sierpnia 2012
18:40 CET
Włochy  11:9  Węgry Water Polo Arena, Londyn

Mecze o miejsca 5-8.

10 sierpnia 2012
18:20 CET
Węgry  10:9  Australia Water Polo Arena, Londyn

12 sierpnia 2012
12:40 CET
Hiszpania  8:14  Węgry Water Polo Arena, Londyn
  • Flóra Bolonyai
  • Dóra Czigány
  • Dóra Antal
  • Hanna Kisteleki
  • Gabriella Szűcs
  • Orsolya Takács
  • Rita Drávucz
  • Rita Keszthelyi
  • Ildikó Tóth
  • Barbara Bujka
  • Dóra Csabai
  • Kara Mária Menczinger
  • Edina Gangl

Reprezentacja Węgier brała udział w rozgrywkach grupy A turnieju olimpijskiego zajmując w niej trzecie miejsce i awansując do ćwierćfinału. W ćwierćfinale pokonała reprezentację Rosji i awansowała do półfinału. W półfinale przegrała z Hiszpanią. W meczu o trzecie miejsce uległa reprezentacji Australii ostatecznie zajmując 4. miejsce.

Grupa A

Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + - +/-
 Hiszpania 3 2 1 0 33 26 +7 5
 Stany Zjednoczone 3 2 1 0 30 28 +2 5
 Węgry 3 1 0 2 35 37 -2 2
 Chiny 3 0 0 3 24 29 -5 0

Rozgrywki grupowe

30 lipca 2012

Węgry  13:14  Stany Zjednoczone

1 sierpnia 2012

Węgry  11:10  Chiny

3 sierpnia 2012

Hiszpania  13:11  Węgry

Ćwierćfinał

5 sierpnia 2012
16:10 CET
Węgry Węgry 11:10 Rosja Rosja Water Polo Arena, Londyn

Półfinał

7 sierpnia 2012
19:40 CET
Węgry Węgry 9:10 Hiszpania Hiszpania Water Polo Arena, Londyn

Mecz o trzecie miejsce

9 sierpnia 2012
18:40 CET
Australia Australia 13:11
(dogr.)
Węgry Węgry Water Polo Arena, Londyn

Pływanie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Krisztián Takács 50 m dowolnym 22,19 4. 22,01 12. → Nie awansował
Dominik Kozma 200 m dowolnym 1:47,18 4. 1:46,93 10. → Nie awansował
Gergő Kis 400 m dowolnym 3:46,77 2. 3:47,03 6.
1500 m dowolnym 15:21,74 19. → Nie awansował
Gergely Gyurta 15:04,22 12. → Nie awansował
Richárd Bohus 100 m grzbietowym 54,84 22. → Nie awansował
200 m grzbietowym 1:56,98 1. 1"57,56 11. → Nie awansował
Péter Bernek 1:57,52 3. 1:57,71 12. → Nie awansował
Dániel Gyurta 100 m klasycznym 59,76 1. 59,74 6. 59,53 4.
200 m klasycznym 2:08,71 1. 2:08,32 1. 2:07,28
Ákos Molnár 2:12,42 20. → Nie awansował
Bence Pulai 100 m motylkowym 52,19 1. 52,40 14. → Nie awansował
Bence Biczó 200 m motylkowym 1:56,51 3. 1:55,36 9. → Nie awansował
László Cseh 1:55,86 2. 1:55,88 12. → Nie awansował
200 m zmiennym 1:57,20 1. 1:56,74 1. 1:56,22
400 m zmiennym 4:13,40 9. → Nie awansował
Dávid Verrasztó 200 m zmiennym 2:04,53 35. → Nie awansował
400 m zmiennym 4:20,24 22. → Nie awansował
Csaba Gercsák 10 km 1:51:30,9 18.
Péter Bernek
Gergő Kis
Gábor Balog
Krisztián Takács
4 × 100 m dowolnym 3:21,91 14. → Nie awansowali
Dominik Kozma
Péter Bernek
László Cseh
Gergő Kis
4 × 200 m dowolnym 7:11,64 4. 7:13,66 8.
László Cseh
Dániel Gyurta
Bence Pulai
Dominik Kozma
4 × 100 m zmiennym 3:34,44 4. 3:33,02 5.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Eszter Dara 100 m dowolnym 55,37 23. → Nie awansowała
Ágnes Mutina 200 m dowolnym 1:59,56 22. → Nie awansowała
Éva Risztov 400 m dowolnym 4:09,08 16. → Nie awansowała
800 m dowolnym 8:29,06 13. → Nie awansowała
Boglárka Kapás 400 m dowolnym 4:10,01 17. → Nie awansowała
800 m dowolnym 8:26,43 2. 8:23,89 6.
Eszter Povázsay 100 m grzbietowym 1:03,55 37. → Nie awansowała
Dorina Szekeres 200 m grzbietowym 2:18,16 35. → Nie awansowała
Anna Sztankovics 100 m klasycznym 1:09,65 31. → Nie awansowała
200 m klasycznym 2:29,67 29. → Nie awansowała
Liliána Szilágyi 100 m motylkowym 1:00,34 34. → Nie awansowała
Katinka Hosszú 200 m motylkowym 2:07,75 2. 2:07,69 9. → Nie awansowała
200 m zmiennym 2:10,68 2. 2:10,74 1. 2:14,19 8.
400 m zmiennym 4:33,77 2. 4:33,49 4.
Zsuzsanna Jakabos 200 m motylkowym 2:07,79 3. 2:06,82 3. 2:07,33 7.
400 m zmiennym 4:37,37 9. → Nie awansowała
Evelyn Verrasztó 200 m zmiennym 2:12,17 2. 2:11,53 9. → Nie awansowała
Éva Risztov 10 km 1:57:38,2
Ágnes Mutina
Evelyn Verrasztó
Éva Risztov
Eszter Dara
4 × 100 m dowolnym 3:44,79 15. → Nie awansowały
Ágnes Mutina
Zsuzsanna Jakabos
Katinka Hosszú
Evelyn Verrasztó<
4 × 200 m dowolnym 7:54,58 9. → Nie awansowały
Evelyn Verrasztó
Anna Sztankovics
Zsuzsanna Jakabos
Eszter Dara
4 × 100 m zmiennym Dyskwalifikacja → Nie awansowały

Pływanie synchroniczne

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał
Eliminacje - runda techniczna Eliminacje - runda dowolna Eliminacje - Razem
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Eszter Czékus
Szofi Kiss
Duety 79,400 21. 79,080 21. 158,480 21.[14] → Nie awansowały

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Peter Nagy +105 kg 191 kg 8. 225 kg 11. 416 kg 11.

Skoki do wody

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Preeliminacje Półfinał Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Nóra Barta trampolina 3 m indywidualnie 257,70 25. → Nie awansowała
Flóra Gondos 266,45 22. → Nie awansowała

Strzelectwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Péter Sidi kpn 60 594 13. → Nie awansował
Kdw 60l 595 11. → Nie awansował
Kdw 3 x 40 1168 8. 1269,0 6.
Richárd Bognár trap podwójny 137 6. 182 6.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Zsófia Csonka ppn 40 381 16. → Nie awansowała
psp 60 584 6. 784,0 6.

Szermierka

Kobiety
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Aida Mohamed floret indywidualnie Stany Zjednoczone Nzingha Prescod
15-10
Korea Południowa Nam Hyun-hee
7-8
→ Nie awansowała 9.
Emese Szász szpada indywidualnie Korea Południowa Choi In-jeong
12-15
→ Nie awansowała 17.
Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Géza Imre szpada indywidualnie Maroko Abdelkarim El Haouari
15-8
Norwegia Bartosz Piasecki
7-15
→ Nie awansował 9.
Áron Szilágyi szabla indywidualnie Malezja Yu Peng Kean
15-1
Zhong Man
15-10
Niemcy Max Harting
15-13
Rosja Nikołaj Kowalow
15-7
Włochy Diego Occhiuzzi
15-8

Tenis stołowy

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Runda 1 Runda 2 Runda 3 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Dániel Zwickl gra pojedyncza (m) Dania Allan Bentsen
4-1
11:9, 11:7, 12:10, 4:11, 11:8
Serbia Aleksandar Karakašević
4-1
12:10, 12:10, 10:12, 11:8, 12:10
Chuang Chih-yuan
0-4
8:11, 8:11, 6:11, 9:11
→ Nie awansował 17.
Ádám Pattantyús Australia William Henzell
1-4
11:13, 8:11, 9:11, 11:6, 9:11
→ Nie awansował 33.
Krisztina Tóth gra pojedyncza (k) Wenezuela Fabiola Ramos
4-3
11:9, 9:11, 9:11, 12:14, 11:5. 11:9, 12:10
Chen Szu-yu
3-4
12:10, 11:7, 11:7, 13:15, 5:11, 5:11, 11:13
→ Nie awansowała 33.
Georgina Póta Chorwacja Tian Yuan
4-1
11:13, 11:4, 11:2, 12:10, 11:2
Korea Południowa Park Mi-young
1-4
11:3, 8:11, 8:11, 6:11, 9:11
→ Nie awansowała 17.

Tenis ziemny

Kobiety
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Ágnes Szávay singel Wielka Brytania Elena Baltacha
3:6, 3:6
→ Nie awansowała Miejsca 33-64.
Tímea Babos Kazachstan Galina Woskobojewa
6:4, 6:2
Niemcy Angelique Kerber
1:6, 1:6
→ Nie awansowała Miejsca 17-32.
Ágnes Szávay
Tímea Babos
debel Czechy Andrea Hlaváčková
Czechy Lucie Hradecká
1:6, 7:6(5), 2:6
→ Nie awansowały Miejsca 17-31.

Triathlon

Zawodnik Konkurencja Pływanie (1,5 km) Zmiana 1 Jazda na rowerze (40 km) Zmiana 2 Bieg (10 km) Czas Pozycja
Zsófia Kovács kobiety 19:51 0:44 1:10:40 0:34 38:50 2:10:39 51.

Wioślarstwo

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repesaż Półfinały A/B Finał A/B Miejsce
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Domonkos Széll
Béla Simon
M2- 6:46,18 5. 6:27,88 4. → Nie awansowali 13.
Zsolt Hirling
Tamás Varga
LM2x 6:39,80 4. 6:32,31 2. 6:42,81 5. 6:39,98 5.(B) 11.

Zapasy

Mężczyźni - styl klasyczny
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Péter Módos -55 kg Uzbekistan Elmurod Toshmurodov
4-0
Hamid Surijan
0-3
→ Nie awansował Kirgistan Arsen Eralijew
3-0
Dania Håkan Nyblom
5-3
→ Nie awansował
Tamás Lőrincz -66 kg Niemcy Frank Stäbler
3-1
Stany Zjednoczone Justin Lester
3-1
Gruzja Manuczar Cchadaia
3-0
Korea Południowa Kim Hyeon-woo
0-3
Péter Bácsi -74 kg Litwa Aleksandr Kazakevič
2-1
→ Nie awansował 14.
Mihály Deák-Bárdos -120 kg Liu Deli
2-1
Szwecja Johan Eurén
0-3
→ Nie awansował 11.
Mężczyźni - styl wolny
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Gábor Hatos -74 kg Zhang Chongyao
4-0
Kazachstan Abdulkhakim Szapijew
2-0
Sadegh Gudarzi
0-4
Uzbekistan Sosłan Tigijew
0-2
→ Nie awansował 5.
Dániel Ligeti -120 kg
Białoruś Aleksiej Szemarow
1-4
→ Nie awansował 12.
Kobiety - styl wolny
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Marianna Sastin -63 kg Gwinea Bissau Jacira Mendonca
4-0
Ukraina Julija Ostapczuk
0-5
→ Nie awansowała 11.

Żeglarstwo

Kobiety
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M*
Diána Detre RS:X 17 16 13 19 16 14 17 18 21 20 150 18.
Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M*
Áron Gádorfalvi RS:X 34 33 39 22 7 21 18 24 3 25 187 25.
Zsombor Berecz Laser 30 34 11 12 33 3 21 14 4 31 159 21.

M = Wyścig medalowy

Przypisy

  1. Gymnastics Olympic Games Artistic Gymnastic 2012, the-sports.org [dostęp 2013-01-14] (ang.).
  2. a b Canoeing Olympic Games Flatwater 2012 results Men, the-sports.org [dostęp 2013-01-14] (ang.).
  3. a b c d Canoeing Olympic Games Flatwater 2012 results Women, the-sports.org [dostęp 2013-01-14] (ang.).
  4. Athletics Olympic Games 2012 results Men, the-sports.org [dostęp 2013-01-14] (ang.).
  5. a b Swimming - Olympic Games 2012 results Men, the-sports.org [dostęp 2013-01-14] (ang.).
  6. Swimming - Olympic Games 2012 results Women, the-sports.org [dostęp 2013-01-14] (ang.).
  7. Men's Individual Sabre - Olympic Fencing London 2012, the-sports.org [dostęp 2013-01-14] (ang.).
  8. Men's -66 kg Olympic Judo London 2012, london2012.com [dostęp 2013-01-14] (ang.).
  9. Men's 66kg Greco-Roman Olympic Wrestling London 2012, london2012.com [dostęp 2013-01-14] (ang.).
  10. Women’s -48 kg Olympic Judo London 2012, london2012.com [dostęp 2013-01-14] (ang.).
  11. Modern Pentathlon - Olympic Games 2012 results Men, the-sports.org [dostęp 2013-01-14] (ang.).
  12. Men's 55kg Greco-Roman Olympic Wrestling London 2012, london2012.com [dostęp 2013-01-14] (ang.).
  13. IHF: Frekwencja Korea Południowa - Węgry (ang.). [dostęp 2013-01-14].
  14. Women’s Duets Olympic Synnchronised Swimming London 2012, london2012.com [dostęp 2013-01-14] (ang.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Węgry na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Listen to this article