Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.

Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Kod MKOl ITA
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1920
Antwerpia
Chorąży Nedo Nadi
Liczba zawodników 174 w 18 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 7.
Złoto
13
Srebro
5
Brąz
5
Razem
23

Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 w Antwerpii reprezentowało 174 zawodników, 173 mężczyzn i jedna kobieta. Reprezentacja wywalczyła 23 medale. Najmłodszym zawodnikiem w reprezentacji był wioślarz Guido De Felip (15 lat 342 dni), a najstarszym szermierz Pietro Speciale (43 lata 322 dni).

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Giorgio Zampori
Gimnastyka
Wielobój indywidualnie 88,35 pkt[1]
Złoto
Giorgio Zampori
Arnaldo Andreoli
Ettore Bellotto
Pietro Bianchi
Fernando Bonatti
Luigi Cambiaso
Luigi Contessi
Carlo Costigliolo
Luigi Costigliolo
Giuseppe Domenichelli
Roberto Ferrari
Carlo Fregosi
Romualdo Ghiglione
Ambrogio Levati
Francesco Loy
Vittorio Lucchetti
Luigi Maiocco
Ferdinando Mandrini
Renzo Mangiante
Antonio Marovelli
Michele Mastromarino
Giuseppe Paris
Manlio Pastorini
Ezio Roselli
Paolo Salvi
Giovanni Tubino
Angelo Zorzi
Gimnastyka
Wielobój drużynowo 359,855 pkt[2]
Złoto
Tommaso Lequio di Assaba
Jeździectwo
Skoki przez przeszkody indywidualnie 2 błędy[3]
Złoto
Franco Giorgetti
Ruggero Ferrario
Arnaldo Carli
Primo Magnani
Kolarstwo
4 km drużynowo na dochodzenie 5:14,20[4]
Złoto
Ugo Frigerio
Lekkoatletyka
Chód na 3000 metrów 13:14,20[5]
Złoto
Ugo Frigerio
Lekkoatletyka
Chód na 10 km 48:06,20[5]
Złoto
Filippo Bottino
Podnoszenie ciężarów
Waga ciężka (+82,5 kg) 265 kg[6]
Złoto
Nedo Nadi
Szermierka
Floret indywidualnie [7][8]
Złoto
Nedo Nadi
Szermierka
Szabla indywidualnie [7][8]
Złoto
Nedo Nadi
Tommaso Costantino
Aldo Nadi
Abelardo Olivier
Oreste Puliti
Pietro Speciale
Rodolfo Terlizzi
Baldo Baldi
Szermierka
Floret drużynowo [7][9]
Złoto
Nedo Nadi
Aldo Nadi
Dino Urbani
Oreste Puliti
Baldo Baldi
Francesco Gargano
Giorgio Santelli
Szermierka
Szpada drużynowo [7][9]
Złoto
Nedo Nadi
Tommaso Costantino
Aldo Nadi
Abelardo Olivier
Dino Urbani
Paolo Thaon di Revel
Tullio Bozza
Giovanni Canova
Andrea Marrazzi
Antonio Allocchio
Szermierka
Szabla drużynowo [7][9]
Złoto
Ercole Olgeni
Giovanni Scatturin
Guido De Felip
Wioślarstwo
Dwójka ze sternikiem 7:56,00[10]
Srebro
Alessandro Valerio
Jeździectwo
Skoki przez przeszkody indywidualnie 3 błędy[11]
Srebro
Ettore Caffaratti
Garibaldi Spighi
Giulio Cacciandra
Jeździectwo
WKKW drużynowo 1353,75 pkt[12]
Srebro
Pietro Bianchi
Podnoszenie ciężarów
Waga średnia (-75 kg) 235 kg[13]
Srebro
Aldo Nadi
Szermierka
Szabla indywidualnie [7][14]
Srebro
Erminio Dones
Pietro Annoni
Wioślarstwo
Dwójka podwójna 7:19,00[10]
Brąz
Edoardo Garzena
Boks
Waga piórkowa (57,152 kg) [15][16]
Brąz
Valerio Arri
Lekkoatletyka
Maraton 2-36:32,20[17]
Brąz
Ettore Caffaratti
Jeździectwo
WKKW indywidualnie 1733,75 ptk[18]
Brąz
Ettore Caffaratti
Giulio Cacciandra
Alessandro Alvisi
Carlo Di San Marzano Asinari
Jeździectwo
Skoki przez przeszkody drużynowo 33 błędy[12]
Brąz
Ernesto Ambrosini
Lekkoatletyka
Bieg na 3000 metrów z przeszkodami 10:32,00[19]

Ponadto reprezentanci Włoch wywalczyli złoty i srebrny medal w Olimpijskim konkursie sztuki i literatury:

Skład kadry

Boks

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Vincenzo Dell'Oro waga musza Francja Charles Albert
P
Nie awansował
Edoardo Garzena waga piórkowa Belgia Roger Vincken
W
Wielka Brytania James Cater
W
Francja Paul Fritsch
P
Stany Zjednoczone Jack Zivic
W[22]
Leonard Giunchi waga lekka Belgia Julien Van Muyzen
P
Nie awansował
Dario Della Valle waga półśrednia Norwegia Aage Steen
P
Nie awansował
Mariano Barbaresi waga ciężka Francja Xavier Eluère
P
Nie awansował

Gimnastyka

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Giorgio Zampori wielobój indywidualnie 88,35
Luigi Maiocco 85,38 7.
Luigi Costigliolo 84,90 8.
Angelo Zorzi 80,51 16.
Vittorio Lucchetti 80,12 18.
Arnaldo Andreoli, Ettore Bellotto, Pietro Bianchi, Fernando Bonatti, Luigi Cambiaso, Luigi Contessi, Carlo Costigliolo, Luigi Costigliolo, Giuseppe Domenichelli, Roberto Ferrari, Carlo Fregosi, Romualdo Ghiglione, Ambrogio Levati, Francesco Loi, Vittorio Lucchetti, Luigi Maiocco, Ferdinando Mandrini, Lorenzo Mangiante, Antonio Marovelli, Michele Mastromarino, Giuseppe Paris, Manlio Pastorini, Ezio Roselli, Paolo Salvi, Giovanni Tubino, Giorgio Zampori, Angelo Zorzi wielobój drużynowo 359,855

Jeździectwo

Konkurencja Zawodnik Koń Punkty karne Miejsce
Skoki indywidualnie Tommaso Lequio di Assaba Trebecco 2,00
Alessandro Valerio Cento 3,00
Santorre de Rossi di Santa Rosa Neruccio 7,00 7.
Garibaldi Spighi Virginia 8,00 10.
Ruggero Ubertalli Proton 10,25 17.
Emilio Benini Passero 13,00 19.
Skoki drużynowo Ettore Caffaratti
Alessandro Alvisi
Giulio Cacciandra
Carlo Asinari
Tradittore
Raggio di Sole
Fortunello
Varone
18,75
Konkurencja Zawodnik Koń 50 km 20 km Skoki Razem Pozycja
WKKW indywidualnie Ettore Caffaratti Caniche 862,50 600,00 271,25 1733,75
Garibaldi Spighi Otello 900,00 540,00 207,50 1647,50 5.
Giulio Cacciandra Facetto 900,00 0,00 453,75 1353,75 14.
Carlo Asinari Savari 765,00 480,00 0,00 1245,00 19.
WKKW drużynowo Ettore Caffaratti
Garibaldi Spighi
Giulio Cacciandra
Carlo Asinari
jak wyżej punktacja jak wyżej 4735,00

Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Konkurencja Zawodnik Czas Pozycja
jazda indywidualna na czas (m) Federico Gay 4:57:21,8 16.
Pietro Bestetti 5:02:15,0 21.
Camillo Arduino 5:03:16,8 23.
Dante Ghindani 5:21:50,4 32.
jazda drużynowa na czas (m) Federico Gay
Pietro Bestetti
Camillo Arduino
Dante Ghindani
20:24:44,0 5.

Kolarstwo torowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Repasaże - półfinały Repasaże - finał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce
sprint Pietro Martinelli Stany Zjednoczone Anthony Young
Holandia Mouritius Peeters
b.d 3. Nie awansował
Giuseppe Cavallotti Związek Południowej Afryki James Walker
Francja Georges Paillard
b.d 3. Nie awansował
Armido Rizzetto Stany Zjednoczone Fred Taylor
Francja Georges Perrin
b.d 3. Nie awansował
Francesco Giorgetti Belgia John Verhoeven
Związek Południowej Afryki William Smith
b.d 2. Belgia Binard
Wielka Brytania Harry Ryan
b.d 2. Francja Georges Perrin
Belgia Gustave Daghelinckx
Belgia Binard
Nie stanął na starcie Nie stanął na starcie
50 km Ruggero Ferrario b.d 4. 4.
Francesco Giorgetti b.d 6. 6.
Primo Magnani b.d 8. 8.
Luigi Gilardi Nie ukończył wyścigu
wyścig na dochodzenie drużynowo Primo Magnani
Arnaldo Carli
Ruggero Ferrario
Franco Giorgetti
 Francja 6:20,0 1.  Związek Południowej Afryki 5:10,8 1.  Wielka Brytania 5:14,2 1.

Lekkoatletyka

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m Mario Riccobono 11,2 2. b.d 5. Nie awansował
Vittorio Zucca 11,4 1. b.d 5. Nie awansował
Giovanni Orlandi b.d 6. Nie awansował
Giorgio Croci 11,2 3. Nie awansował
200 m Giovanni Orlandi 23,8 3. Nie awansował
Mario Riccobono b.d 4. Nie awansował
400 m Giuseppe Bernardoni 52,8 3. Nie awansował
Giovanni Tosi 51,8 4. Nie awansował
Agide Simonazzi 53,0 3. Nie awansował
800 m Giuseppe Bonini 2:02,2 2. 1:58,1 5. Nie awansował
Arturo Porro b.d 6. Nie awansował
Agide Simonazzi 1:58,9 5. Nie awansował
Ernesto Ambrosini 2:00,2 4. 1:59,5 4. Nie awansował
1500 m Carlo Martinenghi b.d 6. Nie awansował
Giuseppe Bonini b.d 7. Nie awansował
Arturo Porro 4:09,0 2. 4:06,6 7.
5000 m Augusto Maccario b.d 6. Nie awansował
Carlo Martinenghi Nie ukończył biegu Nie awansował
Carlo Speroni 15:27,6 1. b.d 7.
10 000 m Augusto Maccario 34:06,8 3. 32:02,0 4.
Carlo Speroni 32:13,1 4. Nie ukończył biegu
Constantino Lussana b.d 10. Nie awansował
3000 m z przeszkodami Ernesto Ambrosini 10:33,6 2. 10:32,0
Carlo Martinenghi Nie ukończył biegu Nie awansował
110 m przez płotki Daciano Colbacchini 15,6 1. b.d 6. Nie awansował
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn Vittorio Zucca
Giovanni Orlandi
Giorgio Croci
Mario Riccobono
Dyskwalifikacja Nie awansowali
bieg 3000 m drużynowo Ernesto Ambrosini
Augusto Maccario
Carlo Speroni
25 pkt 3. 36 pkt 5.
maraton Valerio Arri 2:36:32,8
Ettore Blasi Nie ukończył biegu
Antonio Persico Nie ukończył biegu
chód na 3 km Donato Pavesi 13:46,8 1. Dyskwalifikacja
Ugo Frigerio 13:40,2 1. 13:14,2
chód na 10 km Ugo Frigerio 47:06,4 1. 48:06,2
Donato Pavesi 48:12,0 4. Dyskwalifikacja

Konkurencje techniczne

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
pchnięcie kulą Aurelio Lenzi 12,325 13. Nie awansował
Giuseppe Tugnoli 12,07 14. Nie awansował
rzut dyskiem Aurelio Lenzi 37,75 9. Nie awansował
rzut oszczepem Oprando Bottura 42,70 17. Nie awansował
Zawodnik Konkurencje Wyniki Punkty Miejsce
Carlo Butti dziesięciobój bieg 100 m 12,6 524,0 21.
skok w dal 5,740 544,300 18.
pchnięcie kulą 10,61 527 16.
skok wzwyż 1,55 468 15.
bieg 400 m 58,0 631,52 19.
bieg na 110 m przez płotki 19,0 620,0 14.
rzut dyskiem Nie stanął na starcie
skok o tyczce - - -
rzut oszczepem - - -
bieg na 1500 m - - -
Finał Nie ukończył konkurencji

Pięciobój nowoczesny

Zawodnik Konkurencja Strzelanie Pływanie Szermierka Jazda konna Bieg przełajowy Suma punktów Pozycja
Wynik M. Punkty Czas M. Punkty Wygrane M. Punkty Kary M. Punkty Czas M. Punkty
Adriano Lanza indywidualnie 97 21. 21 8:50,4 19. 19 b.d 11. 11 b.d 21. 21 b.d 19. 19 91 22.

Piłka nożna

Reprezentacja mężczyzn

Turniej główny

Pierwsza runda

28 sierpnia 1920  Włochy 2:1
1:0
 Egipt La Gantoise, Gandawa

Ćwierćfinał

29 sierpnia 1920  Francja 3:1
2:1
 Włochy Olympisch Stadion, Antwerpia

Turniej o drugie i trzecie miejsce I runda

31 sierpnia 1920  Włochy 2:1
0:1
 Norwegia Stadion aan de Broodstraat

II runda

2 września 1920  Włochy 0:2
0:1
 Hiszpania Stadion aan de Broodstraat, Antwerpia

Ostatecznie reprezentacja Włoch została sklasyfikowana na 4. miejscu.

Piłka wodna

  • Salvatore Cabella
  • Ercole Boero
  • Amilcare Beretta
  • Luigi Burlando
  • Achille Olivari
  • Alberto Lungavia
  • Mario Boero
  • Angelo Vassallo

Turniej główny

1/8 finału

Turniej o brązowy medal

Ćwierćfinał

Reprezentacja Włoch zajęła 11.miejsce.

Pływanie

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Agostino Frassinetti 1:11,8 1. b.d 4. Nie awansował
Mario Massa 1:10,4 3. Nie awansował
400 m dowolnym Gilio Bisagno b.d 6. Nie awansował
Antonio Quarantotto b.d 5. Nie awansował
1500 m dowolnym Antonio Quarantotto b.d 4. Nie awansował
Gilio Bisagno 25:18,0 3. Nie awansował
4 × 200 m dowolnym Mario Massa
Agostino Frassinetti
Antonio Quarantotto
Gilio Bisagno
11:01,2 2. b.d 5.

Podnoszenie ciężarów

Konkurencja Zawodnik Wynik Pozycja
waga piórkowa Luigi Gatti 195 4.
waga lekka Giulio Monti 230 kg 4.
waga średnia Pietro Bianchi 235 kg
waga lekkociężka Gino Mattiello 235 kg 6.
waga ciężka Filippo Bottino 265 kg

Przeciąganie liny

Zawodnik Ćwierćfinał Półfinał Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Adriano Arnoldo
Silvio Calzolari
Romolo Carpi
Giovanni Forni
Rodolfo Rambozzi
Carlo Schiappapietra
Giuseppe Tonani
Amedeo Zotti
 Holandia P[23]
 Stany Zjednoczone P[24]
Nie awansowali 5.

Skoki do wody

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
wieża 10 m Guglielmo De Sanctis 98,0 7. Nie awansował
trampolina 3m 451,35 6. Nie awansował

Strzelectwo

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
pistolet wojskowy drużynowo Riccardo Ticchi
Alfredo Galli
Roberto Preda
Giancarlo Boriani
Raffaele Frasca
1121 9.
pistolet dowolny drużynowo Riccardo Ticchi
Alfredo Galli
Roberto Preda
Giancarlo Boriani
Raffaele Frasca
2224 7.
karabin małokalibrowy stojąc 50 m Alfredo Galli b.d b.d
Raffaele Frasca b.d b.d
Pier-Francesco Campus b.d b.d
Franco Micheli b.d b.d
Riccardo Ticchi b.d b.d
karabin małokalibrowy 50 m stojąc drużynowo Alfredo Galli
Raffaele Frasca
Pier-Francesco Campus
Franco Micheli
Franco Micheli
Riccardo Ticchi
1777 7.
karabin dowolny 3 pozycje Alfredo Galli b.d b.d
Franco Micheli b.d b.d
Pier Francesco Campus b.d b.d
Raffaele Frasca b.d b.d
Riccardo Ticchi b.d b.d
karabin dowolny 3 pozycje drużynowo Alfredo Galli
Raffaele Frasca
Pier-Francesco Campus
Franco Micheli
Riccardo Ticchi
4371 9.
karabin wojskowy leżąc 300 m drużynowo Riccardo Ticchi
Raffaele Frasca
Alfredo Galli
Camillo Isnardi
Pier-Francesco Campus
272 9.
karabin wojskowy stojąc 300 m Riccardo Ticchi 54 6.
karabin wojskowy stojąc 300 m drużynowo Riccardo Ticchi
Camillo Isnardi
Luigi Favretti
Giancarlo Boriani
Sem De Ranieri
251 4.
karabin wojskowy leżąc 600 m drużynowo Riccardo Ticchi
Raffaele Frasca
Alfredo Galli
Camillo Isnardi
Pier-Francesco Campus
257 12.
karabin wojskowy leżąc 300 i 600 m drużynowo Riccardo Ticchi
Raffaele Frasca
Camillo Isnardi
Alfredo Galli
Sem De Ranieri
527 9.

Szermierka

Konkurencja Zawodnik 1 runda Ćwierćfinał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
szpada indywidualnie Paolo Thaon Belgia Félix Goblet
Portugalia João Sassetti
Czechosłowacja Jan Černohorský
Szwecja Gustaf Lindblom
Grecja S. Antonidas
Wielka Brytania John Blake
Holandia Willem Hubert
Dania Ivan Osiier
Francja Roger Ducret
Nie awansował
Abelardo Olivier Portugalia Fernando Correia
Belgia Victor Boin
Dania Einar Levison
Holandia Wouter Brouwer
Francja Georges Trombert
Stany Zjednoczone John Dimond
Szwecja Hans Törnblom
Francja Armand Massard
Portugalia Fernando Correia
Czechosłowacja Josef Jungmann
Francja Frédéric Dubourdieu
Stany Zjednoczone Henry Breckenridge
Belgia Félix Goblet
Ahmed Hassanein
Portugalia Ruimondo Mayer
Holandia Henri Wijnoldij-Daniëls
Szwecja Carl Gripenstedt
Belgia Ernest Gevers
Francja Georges Trombert
Belgia Félix Goblet
Francja Émile Moureau
Francja Gustave Buchard
Portugalia Jorge de Paiva
Stany Zjednoczone Henry Breckenridge
Szwecja Nils Hellsten
Holandia Adrianus de Jong
Belgia Maurice Dewee
Portugalia João Sassetti
Francja Alexandre Lippmann
Francja Armand Massard
Belgia Ernest Gevers
Francja Georges Casanova
Portugalia António Mascarenhas
Francja Armand Massard
Francja Gustave Buchard
Szwecja Gustaf Lindblom
Belgia Charles Delporte
Belgia Félix Goblet
Portugalia Jorge de Paiva
6.
Tullio Bozza Francja Gustave Buchard
Holandia Henri Wijnoldij-Daniëls
Dania Aage Berntsen
Stany Zjednoczone William Russell
Szwecja Knut Enell
Belgia Léon Tom
Wielka Brytania George Burt
Czechosłowacja Otakar Švorčík
Szwecja Gustaf Lindblom
Portugalia Jorge de Paiva
Holandia Adrianus de Jong
Francja Georges Trombert
Belgia Charles Delporte
Francja Émile Moureau
Belgia Joseph de Craecker
Dania Poul Rasmussen
Wielka Brytania Roland Willoughby
Nie awansował
Aldo Boni Stany Zjednoczone Henry Breckinridge
Belgia Charles Delporte
Czechosłowacja Josef Jungmann
Portugalia Jorge de Paiva
Francja Émile Moureau
Holandia Salomon Zeldenrust
Wielka Brytania Charles Notley
Szwecja Einar Råberg
Nie awansował
Giovanni Canova Belgia Orphile de Montigny
Czechosłowacja Viliam Tvrský
Holandia Adrianus de Jong
Portugalia Henrique da Silveira
Francja Georges Casanova
Szwecja David Warholm
Wielka Brytania Ronald Campbell
Szwajcaria Henri Jacquet
Portugalia João Sassetti
Portugalia António Mascarenhas
Francja Roger Ducret
Belgia Ernest Gevers
Belgia Maurice Dewee
Francja Gustave Buchard
Stany Zjednoczone William Russell
Grecja Evangelos Skotidas
Dania Aage Berntsen
Grecja S. Antonidas
Holandia Jan Van der Wiel
Nie awansował
Dino Urbani Ahmed Hassanein
Francja Armand Massard
Wielka Brytania Robin Dalglish
Dania Otto Baerentzen
Szwajcaria Louis de Tribolet
Portugalia Manuel Queiróz
Holandia Félix Vigeveno
Stany Zjednoczone Leonard Schoonmaker
Szwecja Nils Hellsten
Francja Alexandre Lippmann
Dania Einar Levison
Belgia Orphile de Montigny
Francja Georges Casanova
Portugalia Henrique da Silveira
Belgia Victor Boin
Holandia Wouter Brouwer
Szwajcaria Edouard Fitting
Wielka Brytania Robin Dalglish
Stany Zjednoczone William Russell
Portugalia António Mascarenhas
Szwecja Gustaf Lindblom
Francja Armand Massard
Belgia Charles Delporte
Francja Alexandre Lippmann
Francja Frédéric Dubourdieu
Belgia Orphile de Montigny
Francja Georges Casanova
Portugalia Fernando Correia
Dania Einar Levison
Nie awansował
szpada drużynowo Nedo Nadi
Aldo Nadi
Abelardo Olivier
Dino Urbani
Tommaso Costantino
Tullio Bozza
Giovanni Canova
Andrea Marrazzi
Antonio Allocchio
 Portugalia
 Belgia
 Holandia
 Dania
 Szwecja
 Belgia
 Francja
 Portugalia
 Szwajcaria
 Stany Zjednoczone
W
W
W
W
W
floret indywidualnie Rodolfo Terlizzi Francja André Labatut
Dania Einar Levison
Stany Zjednoczone Henry Breckinridge
Holandia Wouter Brouwer
Belgia Jean Verbrugghe
Wielka Brytania Cecil Kershaw
Nie awansował
Nedo Nadi Belgia Charles Pape
Czechosłowacja Viliam Tvrzský
Holandia Salomon Zeldenrust
Stany Zjednoczone Millard Bloomer
Francja Georges Trombert
Wielka Brytania H. Evan James
Szwecja Gustaf Lindblom
Dania Kay Schrøder
Belgia Robert de Schepper
Oreste Puliti
Francja Lionel Bony de Castellane
Francja Roger Ducret
Stany Zjednoczone Francis Honeycutt
W
W
W
W
W
Belgia Orphile de Montigny
Francja Philippe Cattiau
Francja Roger Ducret
Aldo Nadi
Francja André Labatut
Oreste Puliti
Dania Ivan Osiier
Abelardo Olivier
Francja Georges Trombert
Francja Marcel Perrot
Pietro Speciale
Aldo Nadi Belgia Emile Dufrane
Dania Ivan Osiier
Francja Lionel Bony de Castellane
Wielka Brytania Roland Willoughby
Czechosłowacja Josef Jungmann
Szwecja Nils Hellsten
W
W
W
W
W
W
Czechosłowacja Viliam Tvrzský
Belgia Marcel Cuypers
Francja Marcel Perrot
Francja Philippe Cattiau
Dania Einar Levison
Belgia Orphile de Montigny
Francja Philippe Cattiau
Francja Roger Ducret
Nedo Nadi
Francja André Labatut
Oreste Puliti
Dania Ivan Osiier
Abelardo Olivier
Francja Georges Trombert
Francja Marcel Perrot
Pietro Speciale
5.
Abelardo Olivier Belgia Marcel Cuypers
Francja Marcel Perrot
Czechosłowacja Josef Javůrek
Dania Georg Hegner
Holandia Adrianus de Jong
Stany Zjednoczone Joseph Parker
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Szwecja Hans Törnblom
Belgia Jean Verbrugghe
Pietro Speciale
Holandia Félix Vigeveno
Szwecja Knut Enell
Francja André Labatut
W
W
W
W
P
Belgia Orphile de Montigny
Francja Philippe Cattiau
Francja Roger Ducret
Nedo Nadi
Francja André Labatut
Oreste Puliti
Dania Ivan Osiier
Aldo Nadi
Francja Georges Trombert
Francja Marcel Perrot
Pietro Speciale
9.
Federico Cesarano Belgia Charles Crahay
Stany Zjednoczone Francis Honeycutt
Ahmed Hassanein
Dania Verner Bonde
W
W
W
W
Belgia Charles Crahay
Dania Ivan Osiier
Belgia Orphile de Montigny
Francja Georges Trombert
Tommaso Constantino
P
P
P
P
P
Nie awansował
Pietro Speciale Czechosłowacja František Dvořák
Belgia Marcel Berré
Szwecja Knut Enell
Francja Philippe Cattiau
Wielka Brytania Philip Doyne
Holandia Jan Van der Wiel
Belgia Jean Verbrugghe
Abelardo Olivier
Holandia Félix Vigeveno
Szwecja Knut Enell
Francja André Labatut
Belgia Orphile de Montigny
Francja Philippe Cattiau
Francja Roger Ducret
Nedo Nadi
Francja André Labatut
Oreste Puliti
Dania Ivan Osiier
Aldo Nadi
Francja Georges Trombert
Francja Marcel Perrot
Abelardo Olivier
12.
Oreste Puliti Belgia Robert de Schepper
Francja Roger Ducret
Wielka Brytania Thomas Wand-Tetley
Stany Zjednoczone George Calnan
Dania Aage Berntsen
W
P
W
W
W
Nedo Nadi
Belgia Robert de Schepper
Francja Lionel Bony de Castellane
Francja Roger Ducret
Stany Zjednoczone Francis Honeycutt
P
W
W
W
W
Belgia Orphile de Montigny
Francja Philippe Cattiau
Francja Roger Ducret
Nedo Nadi
Francja André Labatut
Pietro Speciale
Dania Ivan Osiier
Aldo Nadi
Francja Georges Trombert
Francja Marcel Perrot
Abelardo Olivier
7.
Tommaso Constantino Stany Zjednoczone Leonard Schoonmaker
Belgia Orphile de Montigny
Holandia Félix Vigeveno
Wielka Brytania Edgar Seligman
Czechosłowacja Antonín Mikala
W
P
W
W
W
Belgia Charles Crahay
Dania Ivan Osiier
Belgia Orphile de Montigny
Francja Georges Trombert
Federico Cesarano
W
P
P
P
W
Nie awansował
floret drużynowo Tommaso Costantino
Aldo Nadi
Nedo Nadi
Abelardo Olivier
Oreste Puliti
Pietro Speciale
Rodolfo Terlizzi
Baldo Baldi
 Belgia
 Dania
 Wielka Brytania
 Czechosłowacja
W
W
W
W
 Francja
 Dania
 Wielka Brytania
 Stany Zjednoczone
W
W
W
W
szabla indywidualnie Oreste Puliti Belgia Alexis Simonson
Federico Cesarano
Holandia Adrianus de Jong
Dania Aage Berntsen
Stany Zjednoczone Edwin Fullinwider
Francja Marc Perrodon
Wielka Brytania Edward Startin
Belgia Robert Hennet
Holandia Adrianus de Jong
Federico Cesarano
Giulio Rusconi
Wielka Brytania Herbert Huntingdon
Dania Aage Berntsen
Aldo Nadi
Holandia Adrianus de Jong
Nedo Nadi
Holandia Jan van der Wiel
Belgia Léon Tom
Belgia Robert Hennet
Wielka Brytania Robin Dalglish
Holandia Henri Wijnoldij-Daniëls
Federico Cesarano
Francesco Gargano
Baldo Baldi
4.
Federico Cesarano Oreste Puliti
Belgia Alexis Simonson
Holandia Adrianus de Jong
Dania Aage Berntsen
Stany Zjednoczone Edwin Fullinwider
Francja Marc Perrodon
Wielka Brytania Edward Startin
Belgia Robert Hennet
Holandia Adrianus de Jong
Oreste Puliti
Giulio Rusconi
Wielka Brytania Herbert Huntingdon
Dania Aage Berntsen
Aldo Nadi
Holandia Adrianus de Jong
Oreste Puliti
Holandia Jan van der Wiel
Belgia Léon Tom
Belgia Robert Hennet
Wielka Brytania Robin Dalglish
Holandia Henri Wijnoldij-Daniëls
Francesco Gargano
Nedo Nadi
Baldo Baldi
10.
Aldo Nadi Stany Zjednoczone John Dimond
Wielka Brytania Robin Dalglish
Belgia Félix Goblet
Holandia Henri Wijnoldij-Daniëls
Holandia Wouter Brouwer
Wielka Brytania Ronald Campbell
Czechosłowacja Viliam Tvrský
Francja Georges Trombert
Holandia Henri Wijnoldij-Daniëls
Czechosłowacja Josef Javůrek
Giorgio Santelli
Francesco Gargano
Wielka Brytania Cecil Kershaw
Belgia Léon Tom
Nedo Nadi
Holandia Adrianus de Jong
Oreste Puliti
Holandia Jan van der Wiel
Belgia Léon Tom
Belgia Robert Hennet
Wielka Brytania Robin Dalglish
Holandia Henri Wijnoldij-Daniëls
Federico Cesarano
Francesco Gargano
Baldo Baldi
Nedo Nadi Belgia Robert Feyerick
Francja Henri de Saint-Germain
Wielka Brytania Cecil Kershaw
Baldo Baldi
Czechosłowacja Josef Javůrek
Stany Zjednoczone Clariborne Walker
Stany Zjednoczone Joseph Parker
Baldo Baldi
Holandia Jan van der Wiel
Wielka Brytania Robin Dalglish
Belgia Robert Feyerick
Belgia Félix Goblet
Aldo Nadi
Holandia Adrianus de Jong
Oreste Puliti
Holandia Jan van der Wiel
Belgia Léon Tom
Belgia Robert Hennet
Wielka Brytania Robin Dalglish
Holandia Henri Wijnoldij-Daniëls
Federico Cesarano
Francesco Gargano
Baldo Baldi
W
W
W
W
W
W
W
W
W
W
W
Baldo Baldi Belgia Robert Feyerick
Francja Henri de Saint-Germain
Wielka Brytania Cecil Kershaw
Nedo Nadi
Czechosłowacja Josef Javůrek
Stany Zjednoczone Clariborne Walker
Stany Zjednoczone Joseph Parker
Nedo Nadi
Holandia Jan van der Wiel
Wielka Brytania Robin Dalglish
Belgia Robert Feyerick
Belgia Félix Goblet
Aldo Nadi
Holandia Adrianus de Jong
Oreste Puliti
Holandia Jan van der Wiel
Belgia Léon Tom
Belgia Robert Hennet
Wielka Brytania Robin Dalglish
Holandia Henri Wijnoldij-Daniëls
Federico Cesarano
Francesco Gargano
Nedo Nadi
12.
Francesco Gargano Stany Zjednoczone Arthur Lyon
Belgia Léon Tom
Giulio Rusconi
Stany Zjednoczone Joseph Parker
Grecja Evangelos Skotidas
Holandia Félix Vigeveno
Czechosłowacja Zdeněk Vávra
Francja Jean Margraff
Wielka Brytania Alfred Martin
Holandia Henri Wijnoldij-Daniëls
Czechosłowacja Josef Javůrek
Giorgio Santelli
Aldo Nadi
Wielka Brytania Cecil Kershaw
Belgia Léon Tom
Aldo Nadi
Holandia Adrianus de Jong
Oreste Puliti
Holandia Jan van der Wiel
Belgia Léon Tom
Belgia Robert Hennet
Wielka Brytania Robin Dalglish
Holandia Henri Wijnoldij-Daniëls
Federico Cesarano
Nedo Nadi
Baldo Baldi
11.
Giulio Rusconi Stany Zjednoczone Arthur Lyon
Francesco Gargano
Belgia Léon Tom
Stany Zjednoczone Joseph Parker
Grecja Evangelos Skotidas
Holandia Félix Vigeveno
Czechosłowacja Zdeněk Vávra
Francja Jean Margraff
Wielka Brytania Alfred Martin
Belgia Robert Hennet
Holandia Adrianus de Jong
Federico Cesarano
Oreste Puliti
Wielka Brytania Herbert Huntingdon
Dania Aage Berntsen
Nie awansował
Giorgio Santelli Holandia Jan van der Wiel
Belgia Robert Hennet
Stany Zjednoczone Roscoe Bowman
Wielka Brytania Herbert Huntingdon
Francja Jean Servent
Grecja Vasilios Zarkadis
Stany Zjednoczone Frederick Cunningham
Czechosłowacja Jaroslav Šourek
Holandia Henri Wijnoldij-Daniëls
Czechosłowacja Josef Javůrek
Francesco Gargano
Aldo Nadi
Wielka Brytania Cecil Kershaw
Belgia Léon Tom
Nie awansował
szabla drużynowo Nedo Nadi
Aldo Nadi
Oreste Puliti
Baldo Baldi
Francesco Gargano
Giorgio Santelli
Dino Urbani
 Belgia
 Francja
 Holandia
 Czechosłowacja
 Stany Zjednoczone
 Dania
 Wielka Brytania
W
W
W
W
W
W
W

Tenis ziemny

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda 3 runda Ćwierćfinały Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Singiel (m) Mino Balbi Eduardo Flaquer
W 3:0
(6:2,6:4,6:1)
Wielka Brytania Oswald Turnbull
P 2:3
(6:3,3:6,0:6,8:6,2:6)
Nie awansował 9.
Alberto Bonacossa Szwecja Carl Eric von Braun
P 1:3
(6:4,1:6,5:7,2:6)
Nie awansował 32.
Cesare Colombo Norwegia Jack Nielsen
W 3:0
(6:1,6:3,6:1)
Wielka Brytania Gordon Lowe
P 1:3
(4:6,0:6,6:2,5:7)
Nie awansował 9.
debel (m) Mino Balbi di Robecco
Cesare Colombo
Szwajcaria Charles Simon
Szwajcaria Hanns Syz
W 3:1
(6:3,7:5,3:6,6:4)
Wielka Brytania Oswald Turnbull
Wielka Brytania Max Woosnam
P 1:3
(2:6,8:6,1:6,3:6)
Nie awansowali 5.
singiel (k) Francesca Subarina Wielka Brytania Winifred McNair
P
(Walkower)
Nie sklasyfikowana
Rosetta Gagliardi Szwecja Margareta Lindberg
W 1:0
(6:0,krecz)
Wielka Brytania Kathleen McKane
P 1:2
(1:6,6:1,2:6)
Nie awansowała 9.
Giulia Ferelli Belgia Fernande Arendt
P
(Walkower)
Nie sklasyfikowana
mikst Rosetta Gagliardi
Cesare Colombo
Belgia Marie Storms
Belgia Stéphane Halot
P 0:2
(6:8,3:6)
Nie awansowali 8.

Wioślarstwo

Konkurencja Zawodnik Runda 1 Ćwierćfinał Półfinał Finał Pozycja
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Jedynka Nino Castelli 7:59,0 2. Nie awansował
Dwójka podwójna Erminio Dones
Pietro Annoni
7:25,4 1. 7:19,0 2.
dwójka ze sternikiem Ercole Olgeni
Giovanni Scatturin
Guido de Filip
8:10,0 1. 7:56,0 1.

Zapasy

Konkurencja Zawodnik 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl klasyczny waga piórkowa Piero Vaglio Belgia Alexandre Boumans
p
Nie awansował
Enrico Porro Szwecja Gottfrid Svensson
W
Belgia Alexandre Boumans
p
Nie awansował
styl klasyczny waga lekka Walter Ranghieri Stany Zjednoczone Oral Swigart
p
Nie awansował
styl klasyczny waga średnia Giuseppe Gorletti Szwecja Carl Fältström
p
Nie awansował
Carlo Corsanego Francja Emile Gorbière
W
Czechy Jan Balej
p
Nie awansował
styl klasyczny waga półciężka Bruto Testoni Holandia Jan Sint
p
Nie awansował
Giovanni Cardinale Belgia Emile Wahlem
p
Nie awansował
styl klasyczny waga ciężka Giorgio Calza Czechy Jan Kraus
W
Norwegia Harald Vassboten
p
Nie awansował

Przypisy

  1. Giorgio Zampori (ang.). [dostęp 2012-01-24].
  2. Italy Gymnastics at the 1920 Antwerpen Summer Games (ang.). [dostęp 2012-01-24].
  3. Tommaso Lequio di Assaba (ang.). [dostęp 2012-01-24].
  4. Italy Cycling at the 1920 Antwerpen Summer Games (ang.). [dostęp 2012-01-24].
  5. a b Ugo Frigerio (ang.). [dostęp 2012-01-24].
  6. Filippo Bottino (ang.). [dostęp 2012-01-24].
  7. a b c d e f W szermierce trudno ustalić jednoznaczny wynik
  8. a b Nedo Nadi (ang.). [dostęp 2012-01-24].
  9. a b c Italy Fencing at the 1920 Antwerpen Summer Games (ang.). [dostęp 2012-01-24].
  10. a b Italy Rowing at the 1920 Antwerpen Summer Games (ang.). [dostęp 2012-01-24].
  11. Alessandro Valerio (ang.). [dostęp 2012-01-24].
  12. a b Italy Equestrianism at the 1920 Antwerpen Summer (ang.). [dostęp 2012-01-24].
  13. Pietro Bianchi (ang.). [dostęp 2012-01-24].
  14. Aldo Nadi (ang.). [dostęp 2012-01-24].
  15. W boksie trudno ustalić jednoznaczny wynik
  16. Edoardo Garzena (ang.). [dostęp 2012-01-24].
  17. Valerio Arri (ang.). [dostęp 2012-01-24].
  18. Ettore Caffaratti (ang.). [dostęp 2012-01-24].
  19. Ernesto Ambrosini (ang.). [dostęp 2012-01-24].
  20. Raniero Nicolai (ang.). [dostęp 2012-01-24].
  21. Oreste Riva (ang.). [dostęp 2012-01-24].
  22. Walka o brązowy medal.
  23. Pojedynek rozegrawny w turnieju głównym.
  24. Pojedynek rozegrany w turnieju o brązowy medal.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Listen to this article