Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1956 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1956.

Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1956

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1956
Włochy
Kod MKOl ITA
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1956
Melbourne/Stockholm
Chorąży Edoardo Mangiarotti
Liczba zawodników 129 w 13 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 5..
Złoto
8
Srebro
8
Brąz
9
Razem
25

Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1956 reprezentowało 129 sportowców: 114 mężczyzn i 15 kobiet. Był to dwunasty start reprezentacji Włoch na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Ercole Baldini
Kolarstwo szosowe
wyścig ze startu wspólnego 5:21:17
Złoto
Leandro Faggin
Valentino Gasparella
Antonio Domenicali
Franco Gandini
Kolarstwo torowe
wyścig drużynowy na dochodzenie 4:37,4
Złoto
Leandro Faggin
Kolarstwo torowe
wyścig na 1 km 1:09,8
Złoto
Galliano Rossini
Strzelectwo
trap 195 pkt
Złoto
Carlo Pavesi
Szermierka
szpada indywidualnie mężczyzn
Złoto
Edoardo Mangiarotti
Giuseppe Delfino
Carlo Pavesi
Franco Bertinetti
Giorgio Anglesio
Alberto Pellegrino
Szermierka
szpada drużynowo mężczyzn
Złoto
Alberto Winkler
Romano Sgheiz
Angelo Vanzin
Franco Trincavelli
Ivo Stefanoni
Wioślarstwo
czwórka ze sternikiem mężczyzn
Złoto
Edoardo Mangiarotti
Manlio Di Rosa
Giancarlo Bergamini
Antonio Spallino
Luigi Carpaneda
Vittorio Lucarelli
Szermierka
floret drużynowo mężczyzn
Srebro
Franco Nenci
Boks
waga lekkopółśrednia W finałowej walce przegrał z reprezentantem ZSRR Wladimirem Jengibarianem
Srebro
Raimondo D’Inzeo
Jeździectwo
skoki przez przeszkody indywidualnie 8 pkt
Srebro
Raimondo D’Inzeo
Piero D’Inzeo
Salvatore Oppes
Jeździectwo
skoki przez przeszkody drużynowo 66,00 pkt
Srebro
Guglielmo Pesenti
Kolarstwo torowe
sprint mężczyzn
Srebro
Giancarlo Bergamini
Szermierka
floret indywidualnie mężczyzn
Srebro
Giuseppe Delfino
Szermierka
szpada indywidualnie mężczyzn
Srebro
Ignazio Fabra
Zapasy
styl klasyczny waga musza mężczyzn
Srebro
Agostino Straulino
Nicolò Rode
Żeglarstwo
klasa Star 5649 pkt
Brąz
Giacomo Bozzano
Boks
waga ciężka W półfinale uległ reprezentantowi ZSRR Lwowi Muchinowi
Brąz
Piero D’Inzeo
Jeździectwo
skoki przez przeszkody indywidualnie 11,00 pkt
Brąz
Giuseppe Ogna
Cesare Pinarello
Kolarstwo torowe
tandemy W wyścigu o brązowy medal pokonały duet brytyjski Thompson / Brotherton
Brąz
Ermanno Pignatti
Podnoszenie ciężarów
waga średnia 382,5 kg
Brąz
Alberto Pigaiani
Podnoszenie ciężarów
waga ciężka 452,5 kg
Brąz
Alessandro Ciceri
Strzelectwo
trap 188 pkt
Brąz
Antonio Spallino
Szermierka
floret indywidualnie mężczyzn
Brąz
Edoardo Mangiarotti
Szermierka
szpada indywidualnie mężczyzn
Brąz
Adelmo Bulgarelli
Zapasy
styl klasyczny waga ciężka mężczyzn

Skład kadry

Boks

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Salvatore Burruni -51 kg BYE Stolnikow
P
NQ 9.
Mario Sitri -54 kg BYE Pakistan Rashid
W
Irlandia Gilroy
P
NQ 5.
Agostino Cossia -57 kg BYE Safronow
P
NQ 9.
Franco Nenci -63,5 kg Pakistan Gul
W
Roth
W
Argentyna Marcilla
W
Dumitrescu
W
Jengibarian
P
Franco Scisciani -71 kg N/A Francja Legrand
W
Stany Zjednoczone Torres
NQ 5.
Giulio Rinaldi -75 kg N/A Dania Andersen
W
Szatkow
P
NQ 5.
Ottavio Panunzi -81 kg N/A Kanada Collins
W
Negrea
NQ 5.
Giacomo Bozzano >81 kg N/A Finlandia Koski
W
Nitzschke
P
Muchin
P
NQ

Gimnastyka

Kobiety

Zawodniczka Wyniki
Wielobój indywidualnie Ćwiczenia wolne Ćwiczenia na poręczach Ćwiczenia na równoważni Skoki Wielobój drużynowy przybory drużynowo
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Miranda Cicognani 71,600 28. 18,166 22. 17,866 33. 17,133 47. 18,433 10. 428,654 7. 72,800 8.
Luciana Reali 70,933 37. 17,466 '56. 17,866 33. 17,400 41. 18,200 20.
Rosella Cicognani 70,766 42. 17,866 39. 17,433 43. 17,433 39. 18,033 32.
Elisa Calsi 70,733 43. 17,566 52. 17,700 38. 17,933 24. 17,533 53.
Elena Lagorara 70,700 44. 17,666 51. 17,433 43. 17,300 44. 18,300 12.
Luciana Lagorara 69,700 50. 17,533 53. 17,100 50. 17,133 47. 17,933 39.

Jeździectwo

Zawodnik Koń Konkurencja Ujeżdżenie Cross country Skoki Razem Pozycja
Giancarlo Gutierrez Wiston WKKW indywidualnie -138,80 12,37 -10,00 -136,43 7.
Adriano Capuzzo Tuft of Heather - 145,60 26,19 -20,00 -139,41 9.
Giuseppe Molinari Uccello -124,40 -270,90 -20,00 -415,30 32.
Giancarlo Gutierrez
Adriano Capuzzo
Giuseppe Molinari
jak wyżej WKKW drużynowo -408,80 -252,34 -50,00 -691,14 5.
Zawodnik Koń Konkurencja Runda 1 Runda 2 Łącznie Pozycja
Kary Miejsce Kary Miejsce
Raimondo D’Inzeo Merano skoki indywidualnie 8 3. 0 1. 8
Piero D’Inzeo Uruguay 8,00 3. 3,00 4. 11,00
Salvatore Oppes Pagoro 23,00 26. 24,00 26. 47,00 24.
Raimondo D’Inzeo
Piero D’Inzeo
Salvatore Oppes
jak wyżej skoki drużynowo 39,00 3. 27,00 2. 66,00

Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Ercole Baldini wyścig ze startu wspólnego (m) 5:21:17
Arnaldo Pambianco 5:23:40 7.
Dino Bruni 5:27:28 28.
Aurelio Cestari 5:34:20 34.
Ercole Baldini
Arnaldo Pambianco
Dino Bruni
Aurelio Cestari
jazda drużynowa na czas (m) 36 pkt 4.

Kolarstwo torowe

Zawodnik Konkurencja Runda 1 Repasaż 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał/3.miejsce Pozycja
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Guglielmo Pesenti sprint Chile Masanés
Kanada Markus
11,60
N/A Czechosłowacja Fouček Australia Ploog Francja Rousseau
Cesare Pinarello
Giuseppe Ogna
tandemy Wielka Brytania Thompson
Wielka Brytania Brotherton
10,8
N/A Stany Zjednoczone Ferguson
Stany Zjednoczone Rossi
10,8
Australia Marchant
Australia Browne
10,8
Wielka Brytania Thompson
Wielka Brytania Brotherton
10,8
Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Leandro Faggin wyścig na 1 km 1:09,80 OR
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał Pozycja
Przeciwnik Czas Przeciwnik Czas Przeciwnik Czas Przeciwnik Czas
Antonio Domenicali
Franco Gandini
Leandro Faggin
Valentino Gasparella
Virginio Pizzali
drużynowo  Związek Południowej Afryki 4:44,08  Czechosłowacja b.d  Wielka Brytania 4:40,6  Francja 4:37,4

Lekkoatletyka

Mężczyźni

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Mario Colarossi 100 m 11,14 4. NQ
Luigi Gnocchi 11,01 2. 10,96 4. NQ
Franco Galbiati 11,13 3. NQ
Vincenzo Lombardo 200 m 21,94 2. 21,53 4. NQ
Sergio D'Asnasch 22,35 2. 22,82 6. NQ
Giovanni Ghiselli 22,68 5. NQ
Gianfranco Baraldi 800 m 1:51,9 4. N/A NQ
1500 m 3:52,0 6. N/A NQ
Giuseppe Lavelli maraton N/A DNF
Giovanni Ghiselli
Franco Galbiati
Luigi Gnocchi
Vincenzo Lombardo
sztafeta 4 × 100 m 40,9 2. N/A 41,1 3. 40,3 4.
Giuseppe Dordoni chód na 20 km N/A 1:35:00,4 9.
Abdon Pamich N/A 1:36:03,6 11.
chód na 50 km N/A 4:39:00,0 4.

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Gianmario Roveraro skok wzwyż 1,88 23. NQ
Silvano Meconi pchnięcie kulą 16,19 6. 16,28 10.
Adolfo Consolini rzut dyskiem 49,93 3. 52,21 6.
Giovanni Lievore rzut oszczepem 69,64 11. 72,88 6.
Giulio Chiesa skok o tyczce 4,15 2. 4,15 9.

Kobiety

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Giuseppina Leone 100 m 11,8 1. 12,1 3. 11,9 5.
Franca Peggion 12,4 6. NQ
Maria Musso 12,2 5. NQ
Giuseppina Leone 200 m 25,6 3. NQ
Letizia Bertoni 25,2 3. NQ
Milena Greppi 80 m przez płotki 12,3 5. NQ
Letizia Bertoni
Milena Greppi
Giuseppina Leone
Maria Musso
sztafeta 4 × 100 m 45,9 3. N/A 45,7 5.

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Paola Paternoster rzut dyskiem 42,88 11. 42,83 11.
rzut oszczepem 42,68 15. NQ

Pięciobój nowoczesny

Zawodnik Konkurencja Jazda konna Szermierka Strzelanie Pływanie Bieg przełajowy Suma punktów Pozycja
Kary M. Punkty wygrane M. Punkty Wynik M. Punkty Czas M. Punkty Czas M. Punkty
Adriano Facchini mężczyźni 80 17. 667,5 17 17. 667,0 186 10. 820 4:10,3 9. 950 15:23,8 8. 931,0 4035,5 15.

Piłka wodna

  • Enzo Cavazzoni
  • Cesare Rubini
  • Angelo Marciani
  • Paolo Pucci
  • Fritz Dennerlein
Drużyna Konkurencja Faza grupowa Faza finałowa Pozycja
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
 Włochy turniej mężczyzn  Singapur
7:1
 Niemcy
4:2
1.  Niemcy
4:2[1]
 ZSRR
2:3
 Węgry
0:4
 Stany Zjednoczone
3:2
 Jugosławia
1:2
4.

Pływanie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Paolo Pucci 100 m dowolnym 58,3 10. 58,8 14. NQ
Carlo Pedersoli 58,5 14. 59,0 16. NQ
Angelo Romani 400 m dowolnym 4:37,6 8. N/A 4:41,7 8.
Fritz Dennerlein
Paolo Galletti
Guido Elmi
Angelo Romani
4 × 100 m dowolnym 8:43,1 8. N/A 8:46,2 7.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Elena Zennaro 200m klasycznym 3:05,2 13. N/A NQ

Podnoszenie ciężarów

Zawodnik Konkurencja Wyciskanie Rwanie Podrzut Razem Pozycja
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Sebastiano Mannironi do 60 kg 100 kg 5. 100 kg 4. DNF
Luciano De Genova do 67,5 kg 107,5 kg 9. 100 kg 11. 122,5 kg 17. 330,0 kg .16.
Ermanno Pignatti do 75 kg 117,5 kg 6. 117,5 kg 3. 147,5 kg 4. 382,5 kg
Alberto Pigaiani powyżej 90 kg 150,0 kg 3. 130,0 kg 5. 172,5 kg 3. 452,5 kg

Strzelectwo

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Michelangelo Borriello pistolet 25 m 567 12. NQ
Claudio Fiorentini pistolet 50 m 540 9. NQ
Carlo Varetto karabin 3 postawy 50 m 1135 26. NQ
Galliano Rossini trap N/A 195
Alessandro Ciceri N/A 188

Szermierka

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Runda 1 Runda 2 Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
Giancarlo Bergamini floret indywidualnie Francja Netter
Australia McCowage
Wielka Brytania Paul
Belgia Delaunois
Węgry Somodi Sr
Argentyna Massini
Stany Zjednoczone Krieger
Wielka Brytania Paul[2]
Belgia Delaunois[2]
P (0:5)
P (0:5)
P (3:5)
W (5:2)
W (5:4)
W (5:2)
w (5:0)
P (4:5)
W (5:4)
N/A Francja d’Oriola
Węgry Gyuricza
Wielka Brytania Jay
Stratmann
Australia McCowage
Osipow
Wielka Brytania Paul
P (0:5)
P (2:5)
W (5:3)
W (5:2)
W (5:4)
W (5:3)
W (5:3)
Francja d’Oriola
Włochy Spallino
Wielka Brytania Jay
Węgry Gyuricza
Francja Netter
Midler
Wielka Brytania Paul
Włochy Spallino[3]
W (5:3)
W (5:4)
P (4:5)
W (5:3)
P (4:5)
W (5:3)
W (5:3)
W (5:4)
Antonio Spallino Gyuricza
Rudow
Wielka Brytania Jay
Stany Zjednoczone Goldsmith
Meksyk Ramos
Kolumbia Uribe
Japonia Sano
P (3:5)
P (2:5)
W (5:3)
W (5:2)
W (5:3)
W (5:0)
W (5:0)
N/A Francja Netter
Wielka Brytania Paul
Midler
Belgia Verhalle
Stany Zjednoczone Axelrod
Australia Sichel
'W (5:4)
W (5:2)
W (5:2)
P (2:5)
W (5:1)
W"
(5:2)
Francja d’Oriola
Włochy Bergamini
Wielka Brytania Jay
Węgry Gyuricza
Francja Netter
Midler
Wielka Brytania Paul
Włochy Bergamini[3]
P (1:5)
P (4:5)
W (5:4)
W (5:3)
W (5:1)
W (5:1)
W (5:2)
P (4:5)
Edoardo Mangiarotti Australia Sichel
Osipow
Stany Zjednoczone Axelrod
Stratmann
Belgia Dehez
Francja Lataste
Kolumbia Blando
Stratmann
P (2:5)
P (3:5)
P (1:5)
W (5:2)
W (5:0)
W (5:2)
W (5:0)
P (4:5)[4]
N/A NQ
Edoardo Mangiarotti
Giuseppe Delfino
Carlo Pavesi
Franco Bertinetti
Giorgio Anglesio
Alberto Pellegrino
floret drużynowo  Kolumbia
 Wielka Brytania
W (9:0)
-[5]
N/A  Wielka Brytania
 Stany Zjednoczone
W (8:8)
W (9:4)
 Węgry
 Stany Zjednoczone
 Francja
W (8:8)
W (9:7)
W (9:7)
Edoardo Mangiarotti szpada indywidualnie N/A Stany Zjednoczone Pew
Szwecja Forssell
Luksemburg Gretsch
Rerrich
Wielka Brytania Hoskyns
Belgia Debeur
W (5:3)
W (5:4)
P (3:5)
W (5:2)
W (5:4)
W (5:2)
Francja Queyroux
Balthazár
Włochy Delfino
Belgia Delaunois
Szwecja Forssell
Stany Zjednoczone Shurtz
Luksemburg Schmit
W (5:4)
P (4:5)
W (5:1)
P (2:5)
W (5:4)
W (5:2)
W (5:4)
Włochy Pavesi
Włochy Delfino
Stany Zjednoczone Pew
Balthazár
Francja Queyroux
Szwecja Carleson
Finlandia Wiik
Włochy Delfino[6]
Włochy Pavesi[6]
Włochy Delfino[7]
Włochy Pavesi[7]
W (5:1)
P (2:5)
W (5:0)
W (5:3)
W (5:3)
W (5:0)
P (2:5)
W (5:4)
P (3:5)
P (0:5)
Carlo Pavesi N/A Szwecja Carleson
Francja Queyroux
Balthazár
Czernuszewicz
Stany Zjednoczone Hoitsma
Belgia Achten
P (2:5)
w (5:2)
w (5:3)
p (1:5)
w (5:3)
p (4:5)
Stany Zjednoczone Pew
Szwecja Carleson
Finlandia Wiik
Francja Mouyal
Luksemburg Gretsch
Szwecja Rehbinder
Sákovics
Luksemburg Gretsch[8]
P (3:5)
W (5:4)
P (4:5)
W (5:2)
W (5:4)
W (5:2)
W (5:4)
W (5:2)
Włochy Mangiarotti
Włochy Delfino
Stany Zjednoczone Pew
Balthazár
Francja Queyroux
Szwecja Carleson
Finlandia Wiik
Włochy Delfino[6]
Włochy Mangiarotti[6]
Włochy Delfino[7]
Włochy Mangiarotti[7]
P (1:5)
W (5:1)
W (5:2)
W (5:3)
P (3:5)
W (5:3)
W (5:1)
W (5:2)
P (4:5)
W (5:5)
W (5:0)
Giuseppe Delfino N/A Francja Mouyal
Belgia Delaunois
Luksemburg Schmit
Stratmann
Wielka Brytania Jay
Australia Stone
P (2:5)
W (5:2)
W (5:4)
W (5:3)
W (5:1)
W (5:4)
Francja Queyroux
Balthazár
Włochy Delfino
Belgia Delaunois
Szwecja Forssell
Stany Zjednoczone Shurtz
Luksemburg Schmit
Belgia Delaunois[8]
P (4:5)
W (5:5)
P (1:5)
P (5:5)
W (5:4)
W (5:2)
W (5:1)
W (5:2)
Włochy Mangiarotti
Włochy Pavesi
Stany Zjednoczone Pew
Balthazár
Francja Queyroux
Szwecja Carleson
Finlandia Wiik
Włochy Pavesi[6]
Włochy Mangiarotti[6]
Włochy Pavesi[7]
Włochy Mangiarotti[7]
W (5:2)
P (1:5)
P (4:5)
W (5:5)
W (5:3)
W (5:3)
W (5:4)
P (2:5)
W (2:5)
P (5:5)
W (5:3)
Edoardo Mangiarotti
Giuseppe Delfino
Carlo Pavesi
Franco Bertinetti
Giorgio Anglesio
Alberto Pellegrino
szpada drużynowo  Australia
 Stany Zjednoczone
 Wielka Brytania
W (11:5)
W (8:8)[9]
- [5]
N/A  Belgia
 Węgry
W (8:8)[9]
W (9:3)
 Wielka Brytania
 Francja
 Węgry
W (10:6)
W (15:1)
W (9:3)
Luigi Narduzzi szabla indywidualnie Urugwaj Goliardi
Stany Zjednoczone Worth
Meksyk Ramos
Japonia Sano
Australia Szoke
W
W
W
W
W
Gerevich
Czeriepowskij
Belgia Van Der Auwera
Wielka Brytania Porebski
Polska Kuszewski
Kolumbia Echeverry





Kárpáti
Polska Pawłowski
Francja Lefèvre
Czeriepowskij
Stratmann
Stany Zjednoczone Kwartler
Włochy Darè






Kárpáti
Polska Pawłowski
Kuzniecow
Francja Lefèvre
Gerevich
Polska Zabłocki
Kovács






Roberto Ferrari Wielka Brytania Porebski
Stany Zjednoczone Kwartler
Australia McKenzie
Kolumbia Yanguas



Kovács
Francja Lefèvre
Stany Zjednoczone Kwartler
Rylski
Urugwaj Goliardi
Meksyk Ramos





Kovács
Gerevich
Kuzniecow
Polska Zabłocki
Francja Roulot
Stany Zjednoczone Worth
Belgia Van Der Auwera






NQ
Gastone Darè Wielka Brytania Hoskyns
Australia Fadgyas
Belgia Van Der Auwera
Kanada Asselin
Kolumbia del Carmen
W
W
W
W
W
Polska Pawłowski
Stany Zjednoczone Worth
Kuzniecow
Wielka Brytania Cooperman
Francja Gamot
Australia Fadgyas





Kárpáti
Polska Pawłowski
Francja Lefèvre
Włochy Narduzzi
Czeriepowskij
Stratmann
Stany Zjednoczone Kwartler






NQ
Roberto Ferrari
Domenico Pace
Mario Ravagnan
Giuseppe Comini
Luigi Narduzzi
Gastone Darè
szabla drużynowo  Wielka Brytania
 Polska
W (8:8)[9]
-[5]
N/A  ZSRR
 Francja
P (7:9)
P (6:8)
NQ 5.
Kobiety
Zawodnik Konkurencja Runda 1 Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
Bruna Colombetti-Peroncini floret indywidualnie Stany Zjednoczone Romary
Austria Müller-Preis
Meksyk Roldán
Orb-Lazăr
Szytikowa
Francja Veronnet
Australia Joseph
P (3:4)
W (4:3)
P (3:4)
W (4:1)
W (4:1)
P (3:4)
W (4:2)
Dania Lachmann
Francja Garilhe
Austria Müller-Preis
Jefimowa
Stany Zjednoczone Mitchell
[10]
W (4:1)
W (4:0)
W (4:1)
W (4:0)
Wielka Brytania Sheen
Orb-Lazăr
Francja Garilhe
Stany Zjednoczone Romary
Francja Delbarre
Dania Lachmann
Austria Müller-Preis
P (2:3)
P (0:4)
P (2:4)
P (3:4)
P 3:4)
P (0:4)
W (4:3)
8.
Velleda Cesari Stany Zjednoczone Mitchell
Jefimowa
Dömölky
Francja Delbarre
Wielka Brytania Glen-Haig
Australia O’Brien
Francja Delbarre[11]
P (2:4)
P (4:0)
W (4:1)
W (4:1)
P (3:4)
W (4:2)
P (2:4)
NQ

Wioślarstwo

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repesaż Półfinały Finał
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Stefano Martinoli M1x 7:36,5 3. 9:11,8 1. 9:35,7 4. NQ
Alvaro Bianchi
Maurizio Clerici
M2- 7:41,2 3. 8:07,4 2. 9:11,1 4. NQ
Giuseppe Moioli
Attilio Cantoni
Giovanni Zucchi
Abbondio Marcelli
M4- 6:41,9 1. N/A 8:10,2 2. 7:22,5 2.
Alberto Winkler
Romano Sgheiz
Angelo Vanzin
Franco Trincavelli
Ivo Stefanoni
M4+ 7:00,0 1. N/A 7:54,4 1. 7:19,4
Antonio Amato
Salvatore Nuvoli
Cosimo Campioto
Livio Tesconi
Antonio Casuar
Giancarlo Casalini
Sergio Tagliapietra
Arrigo Menicocci
Vincenzo Rubolotta
M8+ 6:09,5 3. 7:17,4 2. 7:19,8 4. NQ

Zapasy

Zawodnik Konkurencja Runda pierwsza Runda druga Runda trzecia Runda czwarta Runda piąta Runda finałowa Pozycja
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Ignazio Fabra -52 kg Turcja Eğribaş
W
Stany Zjednoczone Wilson
W
Baranya
W
Pîrvulescu
W
N/A Sołowjow
Umberto Trippa -62 kg Polyák
P
Popescu
W
Dzeneladze
P
NQ 6.
Adelmo Bulgarelli + 87 kg Turcja Kaplan
P
Australia Zammit
W
Grecja Georgoulis
W
Szwecja Antonsson
W
Parfenow
P
Dietrich
P
Luigi Chinazzo -52 kg Turcja Akbas
P
Khojastehpour
P
NQ
Garibaldo Nizzola -67 kg Indie Pandey
W
Francja Bielle
W
Turcja Güngör
W
Habibi
P
NQ 5.

Żeglarstwo

Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7
Adelchi Pelaschiar Finn 557 198 925 624 402 499 402 3409 7.
Agostino Straulino
Nico Rode
Star 703 DSQ 1180 703 703 1180 1180 5649
Sergio Sorrentino
Piero Gorgatto
Annibale Pelaschiar
Dragon DSQ 1305 828 0 460 351 460 3404 6.
Massimo Oberti
Antonio Carattino
Carlo Maria Spirito
Antonio Cosentino
klasa 5,5m 147 402 402 323 147 236 0 1677 7.
Mario Capio
Emilio Massino
klasa 12 m 613 613 613 738 738 613 516 3928 4.

Przypisy

  1. Zaliczony wynik z fazy grupowej.
  2. a b Pojedynek barażowy o miejsca 3-5.
  3. a b Pojedynek barażowy o miejsce 2-3.
  4. Baraż o miejsca 4-5.
  5. a b c Pojedynek nie został rozegrany z uwagi na awans obu reprezentacji do dalszej fazy.
  6. a b c d e f Baraż nr 1 o miejsca 1-3
  7. a b c d e f Baraż nr 2 o miejsca 1-3
  8. a b Pojedynek barażowy o miejsce 4-5.
  9. a b c Decydowała liczba trafień.
  10. Pojedynek nie odbył się
  11. Baraż o 4 miejsce.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1956
Listen to this article