Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.

Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004
Włochy
Kod MKOl ITA
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2004
Ateny
Chorąży Jury Chechi
Liczba zawodników 364 w 30 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 8.
Złoto
10
Srebro
11
Brąz
11
Razem
32

Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 reprezentowało 364 zawodników: 229 mężczyzn i 135 kobiet. Reprezentacja Włoch zdobyła 32 medale.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Marco Galiazzo
Łucznictwo
mężczyźni indywidualnie w finale pokonał Japończyka Hiroshi Yamamoto 111:109
Złoto
Igor Cassina
Gimnastyka
ćwiczenia na drążku mężczyzn 9,812 pkt
Złoto
Paolo Bettini
Kolarstwo szosowe
wyścig ze startu wspólnego mężczyzn 5:41:44 h
Złoto
Stefano Baldini
Lekkoatletyka
maraton mężczyzn 2:10:55 h
Złoto
Ivano Brugnetti
Lekkoatletyka
chód na 20 km mężczyzn 1:19:40 h
Złoto
Carmela Allucci
Alexandra Araujo
Silvia Bosurgi
Francesca Conti
Elena Gigli
Melania Grego
Giusi Malato
Tania Di Mario
Martina Miceli
Maddalena Musumeci
Cinzia Ragusa
Noémi Tóth
Emanuela Zanchi
Piłka wodna
turniej kobiet w finale pokonały drużynę Niemiec 10:9
Złoto
Andrea Benelli
Strzelectwo
skeet mężczyzn 149 pkt
Złoto
Salvatore Sanzo
Andrea Cassarà
Simone Vanni
Szermierka
floret mężczyzn drużynowo w finale pokonali drużynę Chin 45:42
Złoto
Aldo Montano
Szermierka
szabla mężczyzn indywidualnie w finale pokonał Węgra Zsolta Nemcsika 15:14
Złoto
Valentina Vezzali
Szermierka
floret kobiet indywidualnie w finale pokonała rodaczkę Giovannę Trillini 15:11
Srebro
Antonio Rossi
Beniamino Bonomi
Kajakarstwo
K-2 1000 m mężczyzn 3:19,484
Srebro
Josefa Idem-Guerrini
Kajakarstwo
K-1 500 m kobiet 1:49,729
Srebro
Gianluca Basile
Massimo Bulleri
Roberto Chiacig
Jack Galanda
Luca Garri
Denis Marconato
Michele Mian
Gianmarco Pozzecco
Nikola Radulovic
Alex Righetti
Rodolfo Rombaldoni
Matteo Soragna
Koszykówka
turniej mężczyzn w finale przegrali z drużyną Argentyny 69:84
Srebro
Federica Pellegrini
Pływanie
200 m stylem dowolnym kobiet 1:58,22
Srebro
Matej Cernic
Alberto Cisolla
Paolo Cozzi
Alessandro Fei
Andrea Giani
Luigi Mastrangelo
Samuele Papi
Damiano Pippi
Andrea Sartoretti
Ventzislav Simeonov
Paolo Tofoli
Valerio Vermiglio
Siatkówka
turniej mżczyzn w finale przegrali z drużyną Brazylii 1:3
Srebro
Valentina Turisini
Strzelectwo
karabin małokalibrowy trzy postawy 50 m kobiet 685,9 pkt
Srebro
Giovanni Pellielo
Strzelectwo
trap mężczyzn 146 pkt
Srebro
Salvatore Sanzo
Szermierka
floret indywidualnie mężczyzn w finale przegrał z Francuzem Brice Guyartem 13:15
Srebro
Aldo Montano
Giampiero Pastore
Luigi Tarantino
Szermierka
szabla mężczyzn drużynowo w finale przegrali z drużyną Francji 42:45
Srebro
Giovanna Trillini
Szermierka
floret kobiet indywidualnie w finale przegrał z Valentiną Vezzali 11:15
Srebro
Elisa Blanchi
Fabrizia D'Ottavio
Marinella Falca
Daniela Masseroni
Elisa Santoni
Laura Vernizzi
Gimnastyka artystyczna
układ zbiorowy kobiet 49,450 pkt
Brąz
Roberto Cammarelle
Boks
waga superciężka (powyżej 91 kg) mężczyzn w półfinale przegrał z Rosjaniniem Aleksanderm Powietkinem
Brąz
Jury Chechi
Gimnastyka
ćwiczenia na kółkach mężczyzn 9,812 pkt
Brąz
Lucia Morico
Judo
kategoria do 78 kg kobiet
Brąz
Giuseppe Gibilisco
Lekkoatletyka
skok o tyczce mężczyzn 5,85 m
Brąz
Ivan Pelizzoli
Emiliano Moretti
Matteo Ferrari
Andrea Barzagli
Daniele De Rossi
Giampiero Pinzi
Angelo Palombo
Andrea Pirlo
Alberto Gilardino
Giuseppe Sculli
Giorgio Chiellini
Andrea Gasbarroni
Cesare Bovo
Marco Donadel
Simone Del Nero
Giandomenico Mesto
Piłka nożna
turniej mężczyzn w meczu o 3. miejsce pokonali drużynę Iraku 1:0
Brąz
Emiliano Brembilla
Simone Cercato
Filippo Magnini
Massimiliano Rosolino
Federico Cappellazzo[a]
Matteo Pelliciari[b]
Pływanie
sztafeta 4 x 200 m stylem dowolnym mężczyzn 7:11,83
Brąz
Andrea Cassarà
Szermierka
floret mężczyzn indywidualnie w pojedynku o 3. miejsce pokonał Rosjanina Rienala Ganiejewa 15:12
Brąz
Rossano Galtarossa
Alessio Sartori
Wioślarstwo
dwójka podwójna mężczyzn 6:32,93
Brąz
Lorenzo Bertini
Catello Amarante
Salvatore Amitrano
Bruno Mascarenhas
Wioślarstwo
czwórka wagi lekkiej mężczyzn 6:03,74
Brąz
Lorenzo Porzio
Dario Dentale
Luca Agamennoni
Raffaello Leonardo
Wioślarstwo
czwórka bez sternika mężczyzn 6:10,60
Brąz
Alessandra Sensini
Żeglarstwo
windsurfing kobiet 34 pkt

Uwagi

  1. Startował w wyścigach eliminacyjnych
  2. Startował w wyścigach eliminacyjnych

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004
Listen to this article