Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 reprezentowało 314 zawodników: 170 mężczyzn i 144 kobiety. Był to 27 start reprezentacji Włoch na letnich igrzyskach olimpijskich.
Szybkie fakty Kod MKOl, Chorąży ...
Kod MKOl |
ITA | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016 Rio de Janeiro | ||||||
Chorąży | ||||||
Liczba zawodników |
314 w 111 konkurencjach w 24 dyscyplinach | |||||
|
Zamknij
Więcej informacji Medal, Zawodnik ...
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja | Rezultat |
---|---|---|---|---|
Złoto | Fabio Basile | Judo | waga do 66 kg mężczyzn | w finale pokonał Koreańczyka An Ba-ul[1] |
Złoto | Elia Viviani | Kolarstwo | omnium mężczyzn | 207 pkt[2] |
Złoto | Gregorio Paltrinieri | Pływanie | 1500 m stylem dowolnym mężczyzn | 14:34,57[3] |
Złoto | Niccolò Campriani | Strzelectwo | Karabin pneumatyczny 10 m mężczyzn | 206,1 pkt[4] |
Złoto | Niccolò Campriani | Strzelectwo | karabin małokalibrowy 3 postawy mężczyzn | 458,8 pkt[4] |
Złoto | Gabriele Rossetti | Strzelectwo | Skeet mężczyzn | w finale pokonał Szweda Marcusa Svenssona 16:15[5] |
Złoto | Diana Bacosi | Strzelectwo | Skeet kobiet | W finale pokonała rodaczkę Chiara Cainero 15:14[5] |
Złoto | Daniele Garozzo | Szermierka | floret mężczyzn indywidualnie | W finale pokonał Amerykanina Alexander Massialas 15:11[6] |
Srebro | Odette Giuffrida | Judo | waga do 52 kg kobiet | W finale uległa reprezentantce Kosowa Majlinda Kelmendi[7] |
Srebro | Giulia Gorlero, Roberta Bianconi, Chiara Tabani, Giulia Enrica Emmolo, Arianna Garibotti, Francesca Pomeri, Elisa Queirolo, Aleksandra Cotti, Federica Radicchi, Teresa Frassinetti, Rosaria Aiello, Laura Teani, Tania Di Mario | Piłka wodna | turniej kobiet | W meczu o złoty medal uległa representacji Stanów Zjednoczonych 5:12[8] |
Srebro | Rachele Bruni | Pływanie | 10 km na otwartym akwenie kobiet | 1:56:49,5[9] |
Srebro | Daniele Sottile, Luca Vettori, Osmany Juantorena, Simone Giannelli, Salvatore Rossini, Ivan Zaytsev, Filippo Lanza, Simone Buti, Massimo Colaci, Matteo Piano, Emanuele Birarelli, Oleg Antonow | Siatkówka | turniej mężczyzn | W finale ulegli Brazylii 0:3[10] |
Srebro | Daniele Lupo, Paolo Nicolai | Siatkówka plażowa | turniej mężczyzn | W finale ulegli parze brazylijskiej Alison, Schmidt 0:2[11] |
Srebro | Tania Cagnotto, Francesca Dallapé | Skoki do wody | Trampolina 3 m kobiet synchronicznie | 313,83[12] |
Srebro | Giovanni Pellielo | Strzelectwo | trap mężczyzn | w finale uległ reprezentantowi Chorwatowi Josipowi Glasnovićowi po dogrywce[4] |
Srebro | Marco Innocenti | Strzelectwo | trap podwójny mężczyzn | W finale uległ Fehaidowi Aldeehaniemu 24:26[4] |
Srebro | Chiara Cainero | Strzelectwo | Skeet kobiet | W finale uległa rodaczce Diana Bacosi 15:14[5] |
Srebro | Enrico Garozzo, Marco Fichera, Paolo Pizzo, Andrea Santarelli | Szermierka | Szpada mężczyzn drużynowo | W finale ulegli reprezentacji Francji 31:45[6] |
Srebro | Elisa Di Francisca | Szermierka | floret kobiet indywidualnie | W finale uległa Rosjance Innie Dierigłazowej 11:12[13] |
Srebro | Rossella Fiamingo | Szermierka | szpada kobiet indywidualnie | W finale uległa Węgierce Emese Szász 13:15[13] |
Brąz | Elisa Longo Borghini | Kolarstwo | wyścig ze startu wspólnego kobiet | 3:51:27[14] |
Brąz | Stefano Tempesti, Valentino Gallo, Francesco Di Fulvio, Christian Presciutti, Niccolò Gitto, Nicholas Presciutti, Pietro Figlioli, Matteo Aicardi, Alessandro Velotto, Alessandro Nora, Michael Bodegas, Marco Del Lungo, Andrea Fondelli | Piłka wodna | turniej mężczyzn | W meczu o brązowy medal pokonała reprezentację czarnogóry 12:10[15] |
Brąz | Gabriele Detti | Pływanie | 400 m stylem dowolnym mężczyzn | 3:43,69[3] |
Brąz | Gabriele Detti | Pływanie | 1500 m stylem dowolnym mężczyzn | 14:40,86[3] |
Brąz | Tania Cagnotto | Skoki do wody | Trampolina 3 m kobiet indywidualnie | 372,80 pkt[16] |
Brąz | Marco Di Costanzo, Giovanni Abagnale | Wioślarstwo | Dwójka bez sternika mężczyzn | 7:04,52[17] |
Brąz | Giuseppe Vicino, Matteo Castaldo, Matteo Lodo, Domenico Montrone | Wioślarstwo | czwórka bez sternika mężczyzn | 6:03,85[17] |
Brąz | Frank Chamizo | Zapasy | waga do 65 kg mężczyzn styl wolny | w walce o brązowy medal pokonał Amerykanina Franka Molinaro 5:3[18] |
Zamknij