Włochy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1968 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Włochy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1968.

Włochy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1968

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Włochy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1968
Włochy
Kod MKOl ITA
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1968
Grenoble
Chorąży Clotilde Fasolis
Liczba zawodników 47 w 24 konkurencjach w 8 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 4.
Złoto
4
Srebro
0
Brąz
0
Razem
4

Włochy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1968 reprezentowało 47 zawodników: 39 mężczyzn i osiem kobiet. Był to dziesiąty start reprezentacji Włoch na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Franco Nones
Biegi narciarskie
Bieg na 30 km mężczyzn 1:35:39,2 h[1]
Złoto
Eugenio Monti, Luciano de Paolis
Bobsleje
Dwójki mężczyzn 4:41,54 min[2]
Złoto
Eugenio Monti, Luciano de Paolis, Roberto Zandonella, Mario Armano
Bobsleje
CZwórki mężczyzn 2:17,39 min[2]
Złoto
Erika Lechner
Saneczkarstwo
Jedynki kobiet 2:28,66 min[3]

Skład kadry

Biegi narciarskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Franco Stella Bieg na 15 km 49:59,8 13.
Giulio Deflorian 50:19,4 15.
Franco Manfroi 51:47,7 32.
Franco Nones 52:06,8 36.
Franco Nones Bieg na 30 km 1:35:39,2
Giulio Deflorian 1:37:12,9 5.
Franco Stella 1:40:42,0 23.
Franco Manfroi 1:41:11,8 25.
Mario Bacher Bieg na 50 km 2:31:33,8 12.
Aldo Stella 2:33:17,9 17.
Livio Stuffer 2:37:46,6 26.
Elviro Blanc 2:38:12,4 27.
Giulio Deflorian
Franco Nones
Palmiro Serafini
Aldo Stella
Sztafeta 4 × 10 km 2:16:32,2 6.

Bobsleje

Mężczyźni

Osada Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
ITA-1 Eugenio Monti
Luciano de Paolis
Dwójki 1:10,13 1:10,72 1:10,64 1:10,05 4:41,54
ITA-2 Rinaldo Ruatti
Sergio Mocellini
1:11,80 1:12,29 1:13,27 1:12,95 4:50,31 12.
ITA-1 Eugenio Monti
Luciano de Paolis
Roberto Zandonella
Mario Armano
Czwórki 1:09,84 1:07,55 2:17,39
ITA-2 Gianfranco Gaspari
Giuseppe Rescigno
Andrea Clemente
Leonardo Cavallini
1:10,24 1:08,12 2:18,36 6.

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Bieg narciarski Skoki narciarskie Łącznie Pozycja
Czas biegu Pozycja Punkty Skok 1 Nota Skok 2 Nota Skok 3 Nota Punkty Pozycja
Ezio Damolin Indywidualnie 49:36,2 4. 223,54 70,0 103,4 71,5 102,6 71,0 99,4 206,0 13. 429,54 5.
Fabio Morandini 50:08,5 7. 216,56 61,5 83,0 66,0 90,9 66,5 90,8 181,7 33. 398,26 17.

Łyżwiarstwo figurowe

Zawodnik Konkurencja Nota Pozycja
Rita Trapanese Solistki 1549,2 25.
Giordano Abbondati Soliści 1690,9 14.

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1500 m Bieg na 5000 m Bieg na 10 000 m
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Elio Locatelli 42,1 26. 2:13,3 33.
Giancarlo Gloder 2:13,2 32. 7:54,5 18. 17:03,2 24.
Renato De Riva 2:13,6 34. 7:58,2 26. 16:39,5 19.
Guido Gillarduzzi 2:14,1 38. 7:57,4 23.

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Zjazd Slalom gigant Slalom specjalny
Czas Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycje Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja
Ivo Mahlknecht 2:02,00 6. 1:49,04 1:51,04 3:40,08 26. 52,22 53,03 1:45,25 19.
Gerhard Mussner 2:02,50 11. 1:47,27 1:49,93 3:37,20 17. Odpadł w kwalifikacjach
Teresio Vachet 2:04,90 22.
Renato Valentini 2:05,61 28. 1:50,03 Nie ukończył przejazdu Nie ukończył konkurencji
Bruno Piazzalunga 1:45,95 1:48,57 3:34,52 11. Odpadł w kwalifikacjach
Carlo Senoner 51,63 Nie ukończył przejazdu Nie ukończył konkurencji

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Zjazd Slalom gigant Slalom specjalny
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja
Giustina Demetz 1:44,22 13. 1:57,86 14. Nie ukończyła konkurencji
Clotilde Fasolis 1:48,90 30. 2:05,20 32. 46,40 54,32 1:40,72 22.
Glorianda Cipolla 1:49,02 31. 2:00,07 23. 43,15 46,59 1:29,74 7.
Lotte Nogler Nie ukończyła przejazdu 2:04,87 31. 46,03 52,30 1:38,33 20.

Saneczkarstwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Łącznie Pozycja
Emilio Lechner Jedynki 57,94 58,63 58,53 2:55,10 10.
Giovanni Graber 58,09 58,59 58,88 2:55,56 12.
Sigisfredo Mair 58,22 59,51 58,45 2:56,18 16.
Raimondo Prinoth 58,80 59,16 58,89 2:56,85 18.
Giovanni Graber
Enrico Graber
Dwójki 49,01 49,14 1:38,15 8.
Ernesto Mair
Sigisfredo Mair
49,10 49,57 1:38,67 10.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Łącznie Pozycja
Erika Lechner Jedynki 48,76 49,39 50,51 2:28,66
Erica Prugger 1:01,90 50,91 51,40 2:44,21 21.
Cristina Pabst Nie ukończyła konkurencji

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Skoczek Konkurencja Skok 1 Skok 2 Nota Pozycja
odległość Nota odległość Nota
Giacomo Aimoni Skocznia normalna K-70 72,5 97,8 71,5 97,2 195,0 25.
Skocznia duża K-90 93,0 98,1 92,0 97,2 195,3 16.

Przypisy

  1. Cross country skiing - Olympic Games 1968 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-09-30].
  2. a b Bobsleigh - Olympic Games 1968 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-09-30].
  3. Luge - Olympic Games 1968 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-09-30].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Włochy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1968
Listen to this article