Włochy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Włochy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994.

Włochy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Włochy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994
Włochy
Kod MKOl ITA
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1994
Lillehammer
Chorąży Deborah Compagnoni
Liczba zawodników 104 w 11 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 4.
Złoto
7
Srebro
5
Brąz
8
Razem
20

Reprezentacja Włoch na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994 liczyła 104 zawodników - 78 mężczyzn i 26 kobiet, którzy wystąpili w jedenastu dyscyplinach sportowych. Reprezentanci tego kraju zdobyli łącznie dwadzieścia medali - siedem złotych, pięć srebrnych i osiem brązowych.

Najmłodszym włoskim zawodnikiem podczas ZIO 1994 była Barbara Baldissera (16 lat i 42 dni), a najstarszym - Maurilio De Zolt (43 lat i 156 dni).

Medaliści

Medal Zawodnicy Dyscyplina Konkurencja
Złoto
Deborah Compagnoni
Narciarstwo alpejskie
Gigant kobiet
Złoto
Maurilio De Zolt
Marco Albarello
Giorgio Vanzetta
Silvio Fauner
Biegi narciarskie
Sztafeta mężczyzn
Złoto
Manuela Di Centa
Biegi narciarskie
15 km stylem dowolnym kobiet
Złoto
Manuela Di Centa
Biegi narciarskie
30 km stylem klasycznym kobiet
Złoto
Kurt Brugger
Wilfried Huber
Saneczkarstwo
Dwójki mężczyzn
Złoto
Gerda Weissensteiner
Saneczkarstwo
Jedynki kobiet
Złoto
Maurizio Carnino
Orazio Fagone
Hugo Herrnhof
Mirko Vuillermin
Short track
Sztafeta mężczyzn
Srebro
Alberto Tomba
Narciarstwo alpejskie
Slalom mężczyzn
Srebro
Manuela Di Centa
Biegi narciarskie
5 km stylem klasycznym kobiet
Srebro
Manuela Di Centa
Biegi narciarskie
Bieg łączony kobiet
Srebro
Hansjörg Raffl
Norbert Huber
Saneczkarstwo
Dwójki mężczyzn
Srebro
Mirko Vuillermin
Short track
500 m mężczyzn
Brąz
Isolde Kostner
Narciarstwo alpejskie
Zjazd kobiet
Brąz
Isolde Kostner
Narciarstwo alpejskie
Supergigant kobiet
Brąz
Günther Huber
Stefano Ticci
Bobsleje
Dwójki mężczyzn
Brąz
Marco Albarello
Biegi narciarskie
10 km stylem klasycznym mężczyzn
Brąz
Silvio Fauner
Biegi narciarskie
Bieg łączony mężczyzn
Brąz
Stefania Belmondo
Biegi narciarskie
Bieg łączony kobiet
Brąz
Bice Vanzetta
Manuela Di Centa
Gabriella Paruzzi
Stefania Belmondo
Biegi narciarskie
Sztafeta kobiet
Brąz
Armin Zöggeler
Saneczkarstwo
Jedynki mężczyzn

Wyniki reprezentantów Włoch

Biathlon

Mężczyźni

sprint - 23. miejsce
bieg indywidualny - 15. miejsce
bieg indywidualny - 22. miejsce
sprint - 24. miejsce
bieg indywidualny - 20. miejsce
sprint - 13. miejsce
sprint - 44. miejsce
bieg indywidualny - 6. miejsce
sztafeta - 6. miejsce

Kobiety

sprint - 7. miejsce
bieg indywidualny - 25. miejsce

Biegi narciarskie

Mężczyźni

10 km stylem klasycznym -
Bieg łączony - 10. miejsce
10 km stylem klasycznym - 8. miejsce
Bieg łączony -
30 km stylem dowolnym - 7. miejsce
50 km stylem klasycznym - 11. miejsce
30 km stylem dowolnym - DNF
50 km stylem klasycznym - 31. miejsce
10 km stylem klasycznym - 29. miejsce
Bieg łączony - 22. miejsce
10 km stylem klasycznym - 15. miejsce
Bieg łączony - 9. miejsce
30 km stylem dowolnym - 14. miejsce
50 km stylem klasycznym - 8. miejsce
30 km stylem dowolnym - 5. miejsce
50 km stylem klasycznym - 7. miejsce
sztafeta -

Kobiety

5 km stylem klasycznym - 13. miejsce
Bieg łączony -
15 km stylem dowolnym - 4. miejsce
5 km stylem klasycznym -
Bieg łączony -
15 km stylem dowolnym -
30 km stylem klasycznym -
5 km stylem klasycznym - 24. miejsce
Bieg łączony - 18. miejsce
15 km stylem dowolnym - 12. miejsce
30 km stylem klasycznym - 30. miejsce
30 km stylem klasycznym - 17. miejsce
15 km stylem dowolnym - 26. miejsce
5 km stylem klasycznym - 19. miejsce
Bieg łączony - 34. miejsce
sztafeta -

Bobsleje

Mężczyźni

Dwójki -
Dwójki - 9. miejsce
Czwórki - 9. miejsce
  • Pasquale Gesuito, Paolo Canedi, Silvio Calcagno, Marcantonio Stiffi
Czwórki - 22. miejsce

Hokej na lodzie

Mężczyźni

  • Mike De Angelis, Patrick Brugnoli, Jimmy Camazzola, Bruno Campese, Toni Circelli, Luigi Da Corte, David Delfino, Stephan Figliuzzi, Phil Di Gaetano, Alexander Gschliesser, Leo Insam, Emilio Iovio, Maurizio Mansi, Robert Oberrauch, Gaetano Orlando, Martin Pavlu, Roland Ramoser, Mike Rosati, Vezio Sacratini, Bill Stewart, Lino De Toni, Lucio Topatigh, Bruno Zarrillo - 9. miejsce

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Gundersen - 33. miejsce
Gundersen - 44. miejsce
  • Simone Pinzani
Gundersen - 49. miejsce
Drużynowo - 11. miejsce

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

  • Davide Carta
500 m - 32. miejsce
1000 m - 38. miejsce
1500 m - 34. miejsce
  • Alessandro De Taddei
500 m - 29. miejsce
1000 m - 30. miejsce
1500 m - DNF
1000 m - 25. miejsce
1500 m - 12. miejsce
5000 m - 15. miejsce
10 000 m - 15. miejsce

Kobiety

1500 m - 12. miejsce
3000 m - DNF
5000 m - 4. miejsce
  • Elisabetta Pizio
1500 m - 29. miejsce
3000 m - 18. miejsce

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

gigant - 6. miejsce
slalom - DNF
zjazd - 21. miejsce
supergigant - DNF
kombinacja - DNF
zjazd - 20. miejsce
kombinacja - 16. miejsce
gigant - 10. miejsce
gigant - 29. miejsce
kombinacja - 15. miejsce
supergigant - 5. miejsce
zjazd - 12. miejsce
supergigant - 15. miejsce
slalom - DNF
gigant - DNF
slalom -
zjazd - 13. miejsce
supergigant - 16. miejsce
slalom - 8. miejsce

Kobiety

supergigant - 17. miejsce
gigant -
slalom - 10. miejsce
zjazd - 14. miejsce
supergigant - 5. miejsce
gigant - DNF
slalom - 9. miejsce
kombinacja - 4. miejsce
zjazd -
supergigant -
kombinacja - DNF
gigant - 7. miejsce
slalom - 16. miejsce
zjazd - 25. miejsce
kombinacja - 16. miejsce
gigant - 15. miejsce
zjazd - DNF
supergigant - DNF
kombinacja - 12. miejsce
slalom - 7. miejsce

Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

  • Simone Mottini
jazda po muldach - 22. miejsce
  • Walter Osta
jazda po muldach - 29. miejsce
  • Freddy Romano
skoki akrobatyczne - 23. miejsce
  • Alessandro Scottà
skoki akrobatyczne - 21. miejsce

Kobiety

jazda po muldach - 10. miejsce
jazda po muldach - 22. miejsce

Saneczkarstwo

Mężczyźni

jedynki - 4. miejsce
jedynki - 6. miejsce
jedynki -
dwójki - 5. miejsce
dwójki -
dwójki -

Kobiety

jedynki - 5. miejsce
jedynki -

Short track

Mężczyźni

500 m - 31. miejsce
1000 m - 15. miejsce
500 m -
1000 m - 21. miejsce
sztafeta -

Kobiety

  • Barbara Baldissera
500 m - 24. miejsce
  • Marinella Canclini
500 m - 11. miejsce
1000 m - 15. miejsce
  • Katia Colturi
1000 m - 22. miejsce
  • Katia Mosconi
500 m - 18. miejsce
1000 m - 18. miejsce
  • Barbara Baldissera
    Marinella Canclini
    Katia Colturi
    Katia Mosconi
    Mara Urbani
sztafeta - 4. miejsce

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Skocznia normalna - 19. miejsce
Skocznia duża - 16. miejsce
Skocznia normalna - 32. miejsce
Skocznia duża - 20. miejsce
Skocznia normalna - 31. miejsce
Skocznia duża - 32. miejsce
drużynowo - 8. miejsce

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Włochy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994
Listen to this article