Włochy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Włochy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.

Włochy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Włochy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
Włochy
Kod MKOl ITA
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1998
Nagano
Chorąży Gerda Weissensteiner
Liczba zawodników 113 w 13 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 10.
Złoto
2
Srebro
6
Brąz
2
Razem
10

Reprezentacja Włoch na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 liczyła 113 zawodników - 79 mężczyzn i 34 kobiet, którzy wystąpili w trzynastu dyscyplinach sportowych. Reprezentanci tego kraju zdobyli łącznie dziesięć medali - dwa złote, sześć srebrnych i dwa brązowe.

Najmłodszym włoskim zawodnikiem podczas ZIO 1998 była Karen Putzer (19 lat i 136 dni), a najstarszym - Marco Albarello (37 lat i 263 dni).

Medaliści

Medal Zawodnicy Dyscyplina Konkurencja
Złoto
Deborah Compagnoni
Narciarstwo alpejskie
Gigant kobiet
Złoto
Günther Huber
Antonio Tartaglia
Bobsleje
Dwójki mężczyzn
Srebro
Deborah Compagnoni
Narciarstwo alpejskie
Slalom kobiet
Srebro
Pieralberto Carrara
Biathlon
Bieg indywidualny mężczyzn
Srebro
Marco Albarello
Fulvio Valbusa
Fabio Maj
Silvio Fauner
Biegi narciarskie
Sztafeta mężczyzn
Srebro
Stefania Belmondo
Biegi narciarskie
30 km stylem dowolnym kobiet
Srebro
Armin Zöggeler
Saneczkarstwo
Jedynki mężczyzn
Srebro
Thomas Prugger
Snowboarding
Gigant mężczyzn
Brąz
Silvio Fauner
Biegi narciarskie
30 km stylem klasycznym mężczyzn
Brąz
Karin Moroder
Gabriella Paruzzi
Manuela Di Centa
Stefania Belmondo
Biegi narciarskie
Sztafeta kobiet

Wyniki reprezentantów Włoch

Biathlon

Mężczyźni

sprint - 10. miejsce
bieg indywidualny -
sprint - 52. miejsce
bieg indywidualny - 21. miejsce
bieg indywidualny - 54. miejsce
sprint - 35. miejsce
sprint - 14. miejsce
bieg indywidualny - 41. miejsce
sztafeta - 9. miejsce

Kobiety

sprint - 10. miejsce
bieg indywidualny - 18. miejsce

Biegi narciarskie

Mężczyźni

10 km stylem klasycznym - 26. miejsce
30 km stylem klasycznym - 7. miejsce
30 km stylem klasycznym - 8. miejsce
10 km stylem klasycznym - 10. miejsce
Bieg łączony - 4. miejsce
30 km stylem klasycznym -
50 km stylem dowolnym - 10. miejsce
10 km stylem klasycznym - 28. miejsce
Bieg łączony - 13. miejsce
50 km stylem dowolnym - 16. miejsce
50 km stylem dowolnym - 9. miejsce
10 km stylem klasycznym - 11. miejsce
Bieg łączony - 5. miejsce
30 km stylem klasycznym - 5. miejsce
50 km stylem dowolnym - 5. miejsce
sztafeta -

Kobiety

5 km stylem klasycznym - 12. miejsce
Bieg łączony - 5. miejsce
15 km stylem klasycznym - 8. miejsce
30 km stylem dowolnym -
15 km stylem klasycznym - 27. miejsce
30 km stylem dowolnym - 20. miejsce
5 km stylem klasycznym - 21. miejsce
Bieg łączony - 23. miejsce
15 km stylem klasycznym - 30. miejsce
30 km stylem dowolnym - DNF
5 km stylem klasycznym - 9. miejsce
Bieg łączony - 12. miejsce
15 km stylem klasycznym - 14. miejsce
30 km stylem dowolnym - 10. miejsce
5 km stylem klasycznym - 29. miejsce
Bieg łączony - 17. miejsce
sztafeta -

Bobsleje

Mężczyźni

Dwójki -
Dwójki - 14. miejsce
Czwórki - 14. miejsce
  • Fabrizio Tosini, Andrea Pais de Libera, Enrico Costa, Sergio Chianella
Czwórki - 20. miejsce

Hokej na lodzie

Mężczyźni

  • Christopher Bartolone, Chad Biafore, Patrick Brugnoli, Mario Brunetta, Markus Brunner, Joe Busillo, Mario Chitarroni, Mike De Angelis, Dino Felicetti, Stephan Figliuzzi, Leo Insam, Maurizio Mansi, Stefano Margoni, Bob Nardella, Robert Oberrauch, Gaetano Orlando, Martin Pavlu, Roland Ramoser, Mike Rosati, Larry Rucchin, Lucio Topatigh, Bruno Zarrillo - 12. miejsce

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Gundersen - 22. miejsce

Łyżwiarstwo figurowe

Mężczyźni

  • Gilberto Viadana
soliści - 23. miejsce

Kobiety

  • Tony-Sabrina Bombardieri
solistki - 27. miejsce

Pary

Pary taneczne - 6. miejsce
  • Diane Gerencser
    Pasquale Camerlengo
Pary taneczne - 17. miejsce

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

  • Davide Carta
500 m - 30. miejsce
1000 m - 14. miejsce
1500 m - 23. miejsce
  • Ermanno Ioriatti
500 m - 9. miejsce
1000 m - 27. miejsce
1500 m - 24. miejsce
5000 m - 9. miejsce
10 000 m - 9. miejsce

Kobiety

3000 m - 11. miejsce
5000 m - 9. miejsce

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

gigant - 16. miejsce
zjazd - DNF
kombinacja - DNF
supergigant - 4. miejsce
kombinacja - 6. miejsce
zjazd - 6. miejsce
supergigant - 16. miejsce
kombinacja - DNF
slalom - DNF
gigant - 15. miejsce
slalom - 11. miejsce
zjazd - 16. miejsce
supergigant - 15. miejsce
slalom - DNF
gigant - DNF
slalom - DNF
slalom - 16

Kobiety

slalom - DNF
gigant -
slalom -
zjazd - 26. miejsce
slalom - 8. miejsce
kombinacja - 5. miejsce
zjazd - DNF
supergigant - 11. miejsce
slalom - 15. miejsce
zjazd - 21. miejsce
supergigant - 23. miejsce
gigant - 8. miejsce
zjazd - 20. miejsce
supergigant - 22. miejsce
kombinacja - DNF
supergigant - 28. miejsce
gigant - 23. miejsce

Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

  • Freddy Romano
skoki akrobatyczne - 15. miejsce

Kobiety

jazda po muldach - 22. miejsce

Saneczkarstwo

Mężczyźni

jedynki - 10. miejsce
  • Reinhold Rainer
jedynki - 8. miejsce
jedynki -
dwójki - 5. miejsce
dwójki - 6. miejsce

Kobiety

jedynki - 12. miejsce
  • Doris Preindl
jedynki - 26. miejsce
jedynki - 9. miejsce

Short track

Mężczyźni

1000 m - 30. miejsce
500 m - 15. miejsce
  • Davide Carta
500 m - 11. miejsce
1000 m - 6. miejsce
sztafeta - 4. miejsce

Kobiety

  • Barbara Baldissera
500 m - 17. miejsce
  • Marinella Canclini
500 m - 30. miejsce
1000 m - 16. miejsce
  • Katia Colturi
1000 m - 22. miejsce
  • Mara Urbani
500 m - 5. miejsce
1000 m - 21. miejsce

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Skocznia normalna - 32. miejsce
Skocznia duża - 22. miejsce

Snowboard

Mężczyźni

gigant - 20. miejsce
gigant - 13. miejsce
gigant -
gigant - 11. miejsce

Kobiety

gigant - 7. miejsce
gigant - 13. miejsce
halfpipe - 24. miejsce
gigant - 6. miejsce
gigant - 4. miejsce

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Włochy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
Listen to this article