Włochy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Włochy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.

Włochy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Włochy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006
Włochy
Kod MKOl ITA
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2006
Turyn
Chorąży Carolina Kostner
Liczba zawodników 185 w 15 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 9.
Złoto
5
Srebro
0
Brąz
6
Razem
11

Włochy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 reprezentowało 185 zawodników. Był to dwudziesty start Włoch na zimowych igrzyskach olimpijskich. Reprezentacja ta była jedną z najliczniejszych ekip podczas zawodów, gdyż była gospodarzem. Włoscy zawodnicy najwięcej medali (4) zdobyli w biegach narciarskich. Włosi zorganizowali także igrzyska w 1956 roku.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Złoto
Armin Zöggeler
Saneczkarstwo
Jedynki mężczyzn
Złoto
Matteo Anesi
Stefano Donagrandi
Enrico Fabris
Ippolito Sanfratello
Łyżwiarstwo szybkie
Sztafeta mężczyzn
Złoto
Fulvio Valbusa
Giorgio Di Centa
Pietro Piller Cottrer
Cristian Zorzi
Biegi narciarskie
Sztafeta mężczyzn
Złoto
Enrico Fabris
Łyżwiarstwo szybkie
1500 m mężczyzn
Złoto
Giorgio Di Centa
Biegi narciarskie
50 km stylem dowolnym mężczyzn
Brąz
Enrico Fabris
Łyżwiarstwo szybkie
5000 m mężczyzn
Brąz
Giorgio Di Centa
Biegi narciarskie
Bieg łączony mężczyzn
Brąz
Gerhard Plankensteiner
Oswald Haselrieder
Saneczkarstwo
Dwójki mężczyzn
Brąz
Arianna Follis
Gabriella Paruzzi
Antonella Confortola
Sabina Valbusa
Biegi narciarskie
Sztafeta kobiet
Brąz
Gerda Weissensteiner
Jennifer Isacco
Bobsleje
Dwójki mężczyzn
Brąz
Marta Capurso
Mara Zini
Arianna Fontana
Katia Zini
Short track
Sztafeta kobiet

Wyniki reprezentantów Włoch

Biathlon

Mężczyźni

sprint - 67. miejsce
bieg indywidualny - 55. miejsce
sprint - 27. miejsce
bieg pościgowy - 14. miejsce
bieg masowy - 26. miejsce
bieg indywidualny - 7. miejsce
sprint - 22. miejsce
bieg pościgowy - 17. miejsce
bieg masowy - 24. miejsce
bieg indywidualny - 9. miejsce
sprint - 40. miejsce
bieg pościgowy - 13. miejsce
bieg masowy - 25. miejsce
bieg indywidualny - 25. miejsce
sztafeta - 8. miejsce

Kobiety

bieg indywidualny - 38. miejsce
sprint - 53. miejsce
bieg pościgowy - DNF
sprint - 13. miejsce
bieg pościgowy - 5. miejsce
bieg masowy - 11. miejsce
bieg indywidualny - 17. miejsce
sprint - 26. miejsce
bieg pościgowy - 38. miejsce
bieg indywidualny - 52. miejsce
sprint - 57. miejsce
bieg pościgowy - LAP
bieg indywidualny - 51. miejsce
sztafeta - 12. miejsce

Biegi narciarskie

Mężczyźni

  • Valerio Checci
15km stylem klasycznym - 38. miejsce
30km stylem łączonym - 19. miejsce
30km stylem łączonym - 4. miejsce
50km stylem dowolnym -
30km stylem łączonym -
50km stylem dowolnym - 5. miejsce
15km stylem klasycznym - 33. miejsce
30km stylem łączonym - 16. miejsce
50km stylem dowolnym - 19. miejsce
  • Cristian Saracco
15km stylem klasycznym - 40. miejsce
15km stylem klasycznym - 12. miejsce
50km stylem dowolnym - 30. miejsce
sztafeta -
sprint - 6. miejsce
sprint - 18. miejsce
sprint - 5. miejsce
sprint - 4. miejsce
bieg drużynowy - 9. miejsce

Kobiety

10km stylem klasycznym - 34. miejsce
15km stylem łączonym - 22. miejsce
30km stylem dowolnym - DNF
15km stylem łączonym - 36. miejsce
30km stylem dowolnym - 12. miejsce
sprint - 7. miejsce
10km stylem klasycznym - 48. miejsce
sprint - 19. miejsce
10km stylem klasycznym - 39. miejsce
10km stylem klasycznym - 13. miejsce
15km stylem łączonym - 5. miejsce
30km stylem dowolnym - 5. miejsce
15km stylem łączonym - 17. miejsce
30km stylem dowolnym - 10. miejsce
sprint - 33. miejsce
sztafeta -
bieg drużynowy - 7. miejsce

Bobsleje

Mężczyźni

dwójka - 9. miejsce
dwójka - 13. miejsce
czwórka - 12. miejsce
  • Fabrizio Tosini, Luca Ottolino, Antonio De Sanctis i Giorgio Morbidelli
czwórka - 11. miejsce

Kobiety

dwójka -
  • Jessica Gillarduzzi i Fabiana Mollica
dwójka - 12. miejsce

Curling

 Osobny artykuł: Curling na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2005.

Mężczyźni

  • Joël Retornaz, Fabio Alvera, Gian Paolo Zandegiacomo, Antonio Menardi, Marco Mariani - 4 zwycięstwa, 5 porażek - 7. miejsce

Kobiety

  • Diana Gaspari, Giulia Lacedelli, Rosa Pompanin, Violetta Caldart, Eleonora Alvera - 1 zwycięstwo, 8 porażek - 10. miejsce

Hokej na lodzie

Mężczyźni

  • Rene Baur, Gunther Hell, Jason Muzzatti, Christian Borgatello, Armin Helfer, Bob Nardella, Florian Ramoser, Andre Signoretti, Michele Strazzabosco, Carter Trevisani, Luca Ansoldi, Joe Busillo, Mario Chitarroni, Jason Cirone, Giorgio de Bettin, Manuel de Toni, Tony Iob, Stefano Margoni, John Parco, Giulio Scandella, Lucio Topatigh, Tony Tuzzolino, Stefan Zisser, Nicola Fontanive, Carlo Lorenzi - 11. miejsce

Kobiety

  • Michela Angeloni, Evelyn Bazzanella, Valentina Bettarini, Celeste Bissardella, Heidi Caldart, Silvia Carignano, Diana da Rugna, Anna de la Forest, Nadia de Nardin, Linda de Rocco, Rebecca Fiorese, Sabina Florian, Luana Frasnelli, Manuela Friz, Waltraud Kaser, Maria Michaela Leitner, Debora Montanari, Katharina Sparer, Silvia Toffano, Sabrina Viel - 8. miejsce

Kombinacja norweska

Mężczyźni

sprint - 44. miejsce
  • Giuseppe Michielli
sprint - 16. miejsce
Gundersen - 14. miejsce
  • Daniele Munari
sprint - 38. miejsce
Gundersen - 39. miejsce
Gundersen - 46. miejsce
sprint - 30. miejsce
Gundersen - 34. miejsce
drużyna - DNS

Łyżwiarstwo figurowe

Kobiety

  • Silvia Fontana
solistki - 22. miejsce
solistki - 9. miejsce

Mężczyźni

  • Karel Zelenka
soliści - 25. miejsce

Pary taneczne

Łyżwiarstwo szybkie

Kobiety

500 m - 10. miejsce
1000 m - 13. miejsce
1500 m - 5. miejsce
  • Adelia Marra
1500 m - 31. miejsce
3000 m - 20. miejsce

Mężczyźni

1500 m - 29. miejsce
500 m - 31. miejsce
1000 m - 30. miejsce
1500 m - 22. miejsce
5000 m - 16. miejsce
10 000 m - 13. miejsce
1500 m -
5000 m -
10 000 m - 8. miejsce
  • Ermanno Ioriatti
500 m - 21. miejsce
1000 m - DNF
1500 m - 18. miejsce
5000 m - 14. miejsce
10 000 m - 12. miejsce
bieg drużynowy -

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

supergigant - 29. miejsce
gigant - 11. miejsce
zjazd - 19. miejsce
supergigant - 13. miejsce
gigant - 9. miejsce
zjazd - 23. miejsce
gigant - DNF
slalom - DNF
slalom - DNF
kombinacja - 5. miejsce
gigant - 15. miejsce
  • Hannes Paul Schmid
slalom - 39. miejsce
gigant - DNF
zjazd - 9. miejsce
supergigant - 17. miejsce
kombinacja - DNF
zjazd - 18. miejsce
slalom - DNF

Kobiety

supergigant - 31. miejsce
  • Annalisa Ceresa
slalom - 24. miejsce
slalom - 8. miejsce
zjazd - 29. miejsce
supergigant - DNF
zjazd - 10. miejsce
supergigant - 38. miejsce
gigant - 8. miejsce
kombinacja - 20. miejsce
gigant - DNF
zjazd - 32. miejsce
slalom - DNF
kombinacja - DSQ
gigant - DNF
slalom - 19. miejsce
gigant - 14. miejsce
zjazd - 13. miejsce
supergigant - 8. miejsce
kombinacja - 27. miejsce

Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

  • Walter Bormolini
jazda po muldach - 18. miejsce
  • Claudio Bosia
jazda po muldach - 31. miejsce
  • Simone Galli
jazda po muldach - 21. miejsce
  • Mattia Pegorari
jazda po muldach - 34. miejsce

Kobiety

  • Mariangela Parravicini
jazda po muldach - 23. miejsce
jazda po muldach - 9. miejsce

Saneczkarstwo

Mężczyźni

jedynki - 10. miejsce
  • Reinhold Rainer
jedynki - 8. miejsce
jedynki -
dwójki - 5. miejsce
dwójki -

Kobiety

jedynki - DNF
  • Sarah Podorieszach
jedynki - 11. miejsce

Short track

Kobiety

bieg na 500m - 5. miejsce
bieg na 1000m - DSQ
bieg na 1500m - 9. miejsce
bieg na 500m - 11. miejsce
bieg na 1000m - 6. miejsce
bieg na 1500m - 10. miejsce
bieg drużynowy -

Mężczyźni

bieg na 1000m - 8. miejsce
bieg na 1500m - 7. miejsce
bieg na 500m - 7. miejsce
bieg na 1000m - 7. miejsce
bieg na 1500m - 14. miejsce
  • Roberto Serra
bieg na 500m - 9. miejsce
bieg drużynowy - 4. miejsce

Skeleton

Mężczyźni

  • Maurizio Oioli - 12. miejsce

Kobiety

  • Costanza Zanoletti - 5. miejsce

Skoki narciarskie

Mężczyźni

skocznia normalna - 40. miejsce
skocznia duża - 44. miejsce
skocznia normalna - 27. miejsce
skocznia duża - 36. miejsce
skocznia normalna - 36. miejsce
skocznia duża - 50. miejsce
drużyna - 11. miejsce

Snowboard

Kobiety

  • Corinna Boccacini
gigant równoległy - 19. miejsce
gigant równoległy - 13. miejsce
  • Tania Detomas
halfpipe - 14. miejsce
  • Romina Masolini
halfpipe - 25. miejsce
gigant równoległy - 15. miejsce
gigant równoległy - 26. miejsce
snowboardcross - 18. miejsce

Mężczyźni

gigant równoległy - 22. miejsce
gigant równoległy - 13. miejsce
  • Rudi Galli
gigant równoległy - DNF
halfpipe - 13. miejsce
snowboardcross - 33. miejsce
halfpipe - 43. miejsce
snowboardcross - 24. miejsce
gigant równoległy - 24. miejsce
snowboardcross - 26. miejsce
  • Tommaso Tagliaferri
snowboardcross - 11. miejsce

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Włochy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006
Listen to this article