Wielka Brytania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wielka Brytania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912.

Wielka Brytania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Wielka Brytania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912
Wielka Brytania
Kod MKOl GBR
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1912
Sztokholm
Chorąży Charles Smith
Liczba zawodników 274 w 16 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 3.
Złoto
10
Srebro
15
Brąz
16
Razem
41

Wielką Brytanię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w roku 1912 w Sztokholmie reprezentowało 274 sportowców (264 mężczyzn i 10 kobiet) startujących w 16 dyscyplinach. Był to piąty start reprezentacji Wielkiej Brytanii na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Arnold Jackson
Lekkoatletyka
bieg na 1500 m mężczyzn 3:56,80[1]
Złoto
David Jacobs, Henry Macintosh, Victor d’Arcy, William Applegarth
Lekkoatletyka
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn 42,4 s[1]
Złoto
Ronald Brebner, Thomas Burn, Arthur Knight, Douglas McWhirter, Henry Littlewort, Joseph Dines, Arthur Berry, Vivian Woodward, Harold Walden, Gordon Hoare, Ivor Sharpe, Ted Hanney, Edward Wright, Harold Stamper
Piłka nożna
turniej mężczyzn w finale pokonali drużynę Danii 4:2[2]
Złoto
Charles Smith, George Cornet, Charles Bugbee, Arthur Hill, George Wilkinson, Paul Radmilovic, Isaac Bentham
Piłka wodna
turniej mężczyzn w finale pokonali zespół Austrii 8:0[3]
Złoto
Isabella Moore, Jennie Fletcher, Annie Speirs, Irene Steer
Pływanie
sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym kobiet 5:52,80[4][5]
Złoto
Edward Lessimore, William Pimm, Joseph Pepe, Bob Murray
Strzelectwo
karabin małokalibrowy leżąc 50 m 762 pkt[6]
Złoto
Edith Hannam
Tenis ziemny
gra pojedyncza kobiet
Złoto
Edith Hannam, Charles Dixon
Tenis ziemny
gra mieszana
Złoto
Wally Kinnear
Wioślarstwo
jedynka mężczyzn 7:47,3[7]
Złoto
Edgar Burgess, Sidney Swann, Leslie Wormald, Ewart Horsfall, Angus Gillan, Stanley Garton, Alister Kirby, Philip Fleming, Henry Wells
Wioślarstwo
ósemka mężczyzn 6:15,7[7]
Srebro
Freddie Grubb
Kolarstwo szosowe
wyścig indywidualny
Srebro
Freddie Grubb, Leon Meredith, Charles Moss, Bill Hammond, Stanley Jones, Bert Gayler, Francis Higgins, Arthur Gibbon, Charlie Davey, Ernest Merlin, John Kirk, Arthur Stokes
Kolarstwo
wyścig szosowy drużynowo
Srebro
Ernest Webb
Lekkoatletyka
chód na 10 km mężczyzn 46:50 min[1]
Srebro
Jack Hatfield
Pływanie
400 m stylem dowolnym mężczyzn 5:25,8[8]
Srebro
Jack Hatfield
Pływanie
1500 m stylem dowolnym mężczyzn 22:39,0[8]
Srebro
Alexander Munro, James Shepherd, John Sewell, Joseph Dowler, Edwin Mills, Frederick Humphreys, Matt Hynes, Walter Chaffe
Przeciąganie liny
turniej mężczyzn
Srebro
Harcourt Ommundsen, Henry Burr, Edward Skilton, James Reid, Edward Parnell, Arthur Fulton
Strzelectwo
karabin wojskowy 200,400,500,600 m drużynowo 1602 pkt[6]
Srebro
William Milne
Stzrelectwo
karabin małokalibrowy pozycja dowolna 50 m 193 pkt[6]
Srebro
William Pimm, Joseph Pepe, William Milne, William Styles
Strzelectwo
karabin małokalibrowy 25 m drużynowo 917 pkt[6]
Srebro
Harry Humby, William Grosvenor, Alexander Maunder, George Whitaker, John Butt, Charles Palmer
Strzelectwo
trap mężczyzn drużynowo 511 pkt
Srebro
Arthur Everitt, Edgar Seligman, Martin Holt, Percival Davson, Robert Montgomerie, Sydney Martineau
Szermierka
szpada mężczyzn drużynowo 104 pkt[9]
Srebro
Charles Dixon
Tenis ziemny
gra pojedyncza mężczyzn
Srebro
Helen Aitchison, Roper Barrett
Tenis ziemny
gra mieszana
Srebro
Julius Beresford, Karl Vernon, Charles Rought, Bruce Logan, Geoffrey Carr
Wioślarstwo
czwórka ze sternikiem
Srebro
William Fison, William Parker, Thomas Gillespie, Beaufort Burdekin, Frederick Pitman, Arthur Wiggins, Charles Littlejohn, Robert Bourne, John Walker
Wioślarstwo
ósemka mężczyzn 6:19,20[7]
Brąz
Albert Betts, William Cowhig, Sidney Cross, Harry Dickason, Herbert Drury, Bernard Franklin, Leonard Hanson, Samuel Hodgetts, Charles Luck, William MacKune, Ronald McLean, Alfred Messenger, Henry Oberholzer, Edward Pepper, Edward Potts, Reginald Potts, George Ross, Charles Simmons, Arthur Southern, William Titt, Charles Vigurs, Samuel Walker, John Witaker
Gimnastyka
wielobój mężczyzn drużynowo 36,90 pkt[10]
Brąz
William Applegarth
Lekkoatletyka
bieg na 200 m mężczyzn 22,0 s[1]
Brąz
George Hutson
Lekkoatletyka
bieg na 5000 m mężczyzn 15:07,60[1]
Brąz
George Nicol, Ernest Henley, James Soutter, Cyril Seedhouse
Lekkoatletyka
sztafeta 4 x 400 m mężczyzn 3:23,20[1]
Brąz
Joe Cottrill, George Hutson, Cyril Porter, Edward Owen, William Moore
Lekkoatletyka
bieg na 3000 m drużynowo 23 pkt[1]
Brąz
Frederick Hibbins, Ernest Glover, Thomas Humphreys, Joe Cottrill, William Scott
Lekkoatletyka
bieg przełajowy drużynowo 49 pkt[1]
Brąz
Jennie Fletcher
Pływanie
100 m stylem dowolnym kobiet 1:22,20[3]
Brąz
Willie Foster, Sydney Battersby, Jack Hatfield, Henry Taylor
Pływanie
sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym 10:28,20[8]
Brąz
Percy Courtman
Pływanie
400 m stylem klasycznym mężczyzn 6:36,40[8]
Brąz
Belle White
Skoki do wody
skoki proste z wieży kobiety 34 pkt[11]
Brąz
Charles Stewart
Strzelectwo
pistolet dowolny 50 m mężczyzn 470 pkt[6]
Brąz
Horatio Poulter, Hugh Durant, Albert Kempster, Charles Stewart
Strzelectwo
pistolet dowolny 50 m mężczyzn drużynowo 1804 pkt
Brąz
Hugh Durant, Albert Kempster, Charles Stewart, Horatio Poulter
Strzelectwo
pistolet wojskowy 30 m mężczyzn drużynowo 1107 pkt
Brąz
Harry Burt
Strzelectwo
karabin małokalibrowy pozycja dowolna 50 m 192 pkt[6]
Brąz
Mabel Parton
Tenis ziemny
gra pojedyncza kobiet
Brąz
Charles Dixon, Alfred Beamish
Tenis ziemny
gra podwójna mężczyzn

Skład kadry

Gimnastyka

Mężczyźni

Jeździectwo

Mężczyźni

  • Herbert Scott
    • skoki przez przeszkody indywidualnie - 4. miejsce,
    • WKKW indywidualnie - nie ukończył zawodów
  • Paul Kenna
    • skoki przez przeszkody indywidualnie - 27. miejsce,
    • WKKW indywidualnie - nie ukończył zawodów
  • Edward Nash
    • skoki przez przeszkody indywidualnie - 29. miejsce,
    • WKKW indywidualnie - nie ukończył konkurencji
  • Bryan Lawrence - WKKW indywidualnie - nie
  • Herbert Scott, Paul Kenna, Edward Nash, Bryan Lawrence - WKKW drużynowo - nie ukończyli konkurencji (dyskwalifikacja)

Kolarstwo szosowe

Mężczyźni

  • Freddie Grubb - wyścig szosowy indywidualnie - 2. miejsce,
  • Leon Meredith - wyścig szosowy indywidualnie - 4. miejsce,
  • John Wilson - wyścig szosowy indywidualnie - 16. miejsce,
  • Charles Moss - wyścig szosowy indywidualnie - 18. miejsce,
  • Bill Hammond - wyścig szosowy indywidualnie - 22. miejsce,
  • Robert Thompson - wyścig szosowy indywidualnie - 24. miejsce,
  • Stanley Jones - wyścig szosowy indywidualnie - 29. miejsce,
  • Bert Gayler - wyścig szosowy indywidualnie - 30. miejsce,
  • Jock Miller - wyścig szosowy indywidualnie - 35. miejsce,
  • Francis Higgins - wyścig szosowy indywidualnie - 37. miejsce,
  • Arthur Gibbon - wyścig szosowy indywidualnie - 38. miejsce,
  • Charlie Davey - wyścig szosowy indywidualnie - 39. miejsce,
  • David Stevenson - wyścig szosowy indywidualnie - 41. miejsce,
  • Charles Hill- wyścig szosowy indywidualnie - 49. miejsce,
  • Ernest Merlin- wyścig szosowy indywidualnie - 59. miejsce,
  • Michael Walker- wyścig szosowy indywidualnie - 67. miejsce,
  • James Stevenson- wyścig szosowy indywidualnie - 68. miejsce,
  • Francis Guy- wyścig szosowy indywidualnie - 71. miejsce,
  • Ralph Mecredy- wyścig szosowy indywidualnie - 80. miejsce,
  • John Walker- wyścig szosowy indywidualnie - 81. miejsce,
  • Matthew Walsh- wyścig szosowy indywidualnie - 82. miejsce,
  • Bernhard Doyle- wyścig szosowy indywidualnie - 85. miejsce,
  • George Corsar- wyścig szosowy indywidualnie - 86. miejsce,
  • Arthur Griffiths- wyścig szosowy indywidualnie - 90. miejsce,
  • John Kirk- wyścig szosowy indywidualnie - nie ukończył wyścigu,
  • Arthur Stokes- wyścig szosowy indywidualnie - nie ukończył wyścigu
  • Freddie Grubb, Leon Meredith, Charles Moss, Bill Hammond, Stanley Jones, Bert Gayler, Francis Higgins, Arthur Gibbon, Charlie Davey, Ernest Merlin, John Kirk, Arthur Stokes - wyścig szosowy drużynowo - 2. miejsce,
  • John Wilson, Robert Thompson, Jock Miller, David Stevenson, Charles Hill, James Stevenson, George Corsar, Arthur Griffiths - wyścig szosowy drużynowo - 4. miejsce[12]
  • Francis Guy, Michael Walker, Ralph Mecredy, John Walker, Matthew Walsh, Bernhard Doyle - wyścig szosowy drużynowo - 11. miejsce[13]

Lekkoatletyka

Mężczyźni

  • David Jacobs
  • William Applegarth
    • bieg na 100 m - odpadł w półfinale,
    • bieg na 200 m - 3. miejsce,
  • Richard Rice
    • bieg na 100 m - odpadł w półfinale,
    • bieg na 200 m - odpadł w półfinale,
  • Arthur Anderson
    • bieg na 100 m - odpadł w półfinale,
    • bieg na 200 m - odpadł w półfinale (nie ukończył biegu),
  • Victor d’Arcy
    • bieg na 100 m - odpadł w półfinale (nie ukończył biegu),
    • bieg na 200 m - odpadł w półfinale,
  • Henry Macintosh
    • bieg na 100 m - odpadł w eliminacjach,
    • bieg na 200 m - odpadł w półfinale (nie ukończył biegu),
  • Henry Blakeney
    • bieg na 100 m - odpadł w eliminacjach,
    • bieg na 110 m przez płotki - odpadł w półfinale,
  • Robert Duncan
    • bieg na 100 m - odpadł w eliminacjach,
    • bieg na 200 m - odpadł w półfinale (nie ukończył biegu),
  • Duncan Macmillan
    • bieg na 100 m - odpadł w eliminacjach,
    • bieg na 200 m - odpadł w półfinale,
  • James Barker - bieg na 100 m - odpadł w eliminacjach,
  • Cyril Seedhouse
    • bieg na 200 m - odpadł w półfinale,
    • bieg na 400 m - odpadł w półfinale,
  • Algernon Wells
    • bieg na 200 m - odpadł w eliminacjach,
    • bieg na 400 m - odpadł w półfinale,
  • Ernest Haley
    • bieg na 200 m - odpadł w eliminacjach,
    • bieg na 400 m - odpadł w półfinale (nie ukończył biegu),
  • George Nicol - bieg na 400 m - odpadł w półfinale,
  • Ernest Henley
    • bieg na 400 m - odpadł w półfinale (nie ukończył biegu),
    • bieg na 800 m - odpadł w półfinale (nie ukończył biegu),
  • James Soutter
    • bieg na 400 m - odpadł w półfinale (nie ukończył biegu),
    • bieg na 800 m - odpadł w półfinale (nie ukończył biegu),
  • Alan Patterson
    • bieg na 400 m - odpadł w eliminacjach,
    • bieg na 800 m - odpadł w eliminacjach (nie ukończył biegu),
  • Percy Mann - bieg na 800 m - odpadł w półfinale,
  • Frederick Hulford
    • bieg na 800 m - odpadł w półfinale (nie ukończył biegu),
    • bieg na 1500 m - odpadł w eliminacjach,
  • Richard Yorke
    • bieg na 800 m - odpadł w eliminacjach,
    • bieg na 1500 m - odpadł w eliminacjach,
  • Robert Burton - bieg na 800 m - odpadł w eliminacjach (nie ukończył biegu),
  • Philip Baker
    • bieg na 800 m - odpadł w eliminacjach (nie ukończył biegu),
    • bieg na 1500 m - 6. miejsce,
  • Arnold Jackson - bieg na 1500 m - 1. miejsce,
  • Albert Hare - bieg na 1500 m - odpadł w eliminacjach,
  • William Moore - bieg na 1500 m - odpadł w eliminacjach,
  • Joe Cottrill
    • bieg na 1500 m - odpadł w eliminacjach,
    • bieg przełajowy indywidualnie - nie ukończył biegu,
  • Charles Ruffell
    • bieg na 1500 m - odpadł w eliminacjach (nie ukończył biegu),
    • bieg na 5000 m - odpadł w eliminacjach (nie ukończył biegu),
    • bieg na 10 000 m - odpadł w eliminacjach (nie ukończył biegu),
  • George Hutson - bieg na 5000 m - 3. miejsce,
  • Frederick Hibbins
    • bieg na 5000 m - nie ukończył biegu finałowego,
    • bieg na 10 000 m - odpadł w eliminacjach (nie ukończył biegu),
    • bieg przełajowy - 15. miejsce,
  • Cyril Porter - bieg na 5000 m - nie ukończył biegu finałowego,
  • Ernest Glover
    • bieg na 5000 m - odpadł w eliminacjach,
    • bieg na 10 000 m - odpadł w eliminacjach,
    • bieg przełajowy - 16. miejsce,
  • George Lee
    • bieg na 5000 m - odpadł w eliminacjach,
    • bieg na 10 000 m - odpadł w eliminacjach (nie ukończył biegu),
  • Arthur Treble - bieg na 5000 m - odpadł w eliminacjach (nie ukończył biegu),
  • William Scott
    • bieg na 10 000 m - nie ukończył biegu finałowego,
    • bieg przełajowy - nie ukończył biegu,
  • Thomas Humphreys
    • bieg na 10 000 m - odpadł w eliminacjach (nie ukończył biegu),
    • bieg przełajowy - 18. miejsce,
  • George Wallach - bieg na 10 000 m - odpadł w eliminacjach (nie ukończył biegu),
  • Harry Green - maraton - 14. miejsce,
  • Arthur Townsend - maraton - 19. miejsce,
  • Fred Lord - maraton - 21. miejsce,
  • Edgar Lloyd - maraton - 25. miejsce,
  • Harry Barrett - maraton - nie ukończył biegu,
  • James Beale - maraton - nie ukończył biegu,
  • Septimus Francom - maraton - nie ukończył biegu,
  • Tim Kellaway - maraton - nie ukończył biegu,
  • Kenneth Powell - bieg na 110 m przez płotki – 5. miejsce,
  • Laurie Anderson - bieg na 110 m przez płotki - odpadł w półfinale (nie ukończył biegu),
  • David Jacobs, Henry Macintosh, Victor d’Arcy, William Applegarth - sztafeta 4 × 100 m - 1. miejsce,
  • George Nicol, Ernest Henley, James Soutter, Cyril Seedhouse - sztafeta 4 × 400 m - 3. miejsce,
  • Joe Cottrill, George Hutson, Cyril Porter, Edward Owen, William Moore - bieg na 3000 m drużynowo - 3. miejsce
  • Ernest Webb - chód na 10 km - 2. miejsce,
  • Bill Palmer - chód na 10 km - nie ukończył konkurencji,
  • Thomas Dumbill - chód na 10 km - nie ukończył konkurencji,
  • William Yates - chód na 10 km - nie ukończył konkurencji,
  • Robert Bridge - chód na 10 km - nie ukończył konkurencji,
  • Frederick Hibbins, Ernest Glover, Thomas Humphreys, Joe Cottrill, William Scott - bieg przełajowy drużynowo - 3. miejsce,
  • Timothy Carroll
  • Howard Baker
    • skok wzwyż - 11. miejsce,
    • skok wzwyż z miejsca - nie sklasyfikowany,
  • Thomas O’Donahue - skok wzwyż - nie został sklasyfikowany,
  • Henry Ashington
    • skok w dal - 10. miejsce,
    • skok w dal z miejsca - 15. miejsce,
  • Sidney Abrahams - skok w dal - 12. miejsce,
  • Philip Kingsford
    • skok w dal - 15. miejsce,
    • skok w dal z miejsca - 19. miejsce,
  • Paddy Quinn - pchnięcie kulą - 8. miejsce,
  • Walter Henderson - rzut dyskiem - 32. miejsce,
  • Denis Carey - rzut młotem - 6. miejsce,

Pięciobój nowoczesny

Mężczyźni

  • Douglas Godfree - indywidualnie - 10. miejsce,
  • Ralph Clilverd - indywidualnie - 11. miejsce,
  • Hugh Durant - indywidualnie - 18. miejsce,

Piłka nożna

Mężczyźni

Piłka wodna

Mężczyźni

Pływanie

Kobiety

Mężczyźni

  • Paul Radmilovic - 100 m stylem dowolnym - odpadł w ćwierćfinale,
  • Rob Derbyshire - 100 m stylem dowolnym - odpadł w eliminacjach,
  • Jack Hatfield
  • Willie Foster
    • 400 m stylem dowolnym - odpadł w ćwierćfinale,
    • 1500 m stylem dowolnym - odpadł w ćwierćfinale,
  • Sydney Battersby
    • 400 m stylem dowolnym - odpadł w ćwierćfinale,
    • 1500 m stylem dowolnym - odpadł w ćwierćfinale,
  • Henry Taylor
    • 400 m stylem dowolnym - odpadł w ćwierćfinale,
    • 1500 m stylem dowolnym - odpadł w ćwierćfinale (nie ukończył wyścigu),
  • Willie Foster, Sydney Battersby, Jack Hatfield, Henry Taylor - sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym - 3. miejsce
  • Bert Haresnape - 100 m stylem grzbietowym - odpadł w półfinale,
  • Frank Sandon - 100 m stylem grzbietowym - odpadł w półfinale,
  • George Webster - 100 m stylem grzbietowym - odpadł w półfinale,
  • Percy Courtman
  • Carlyle Atkinson - 200 m stylem klasycznym - odpadł w półfinale,
  • George Innocent
    • 200 m stylem klasycznym - odpadł w eliminacjach (nie ukończył wyścigu),
    • 400 m stylem klasycznym - odpadł w półfinale (nie ukończył wyścigu),

Przeciąganie liny

Mężczyźni

Skoki do wody

Kobiety

  • Belle White - skoki proste z wieży - 3. miejsce,

mężczyźni

  • Ernest Pott - trampolina 3 m - 6. miejsce,
  • George Yvon
    • wieża - 5. miejsce.
    • skoki proste z wieży - odpadł w eliminacjach

Strzelectwo

Mężczyźni

  • Charles Stewart - pistolet dowolny 50 m indywidualnie - 3. miejsce,
  • Horatio Poulter - pistolet dowolny 50 m indywidualnie - 6. miejsce,
  • Hugh Durant - pistolet dowolny 50 m indywidualnie - 20. miejsce,
  • Albert Kempster - pistolet dowolny 50 m indywidualnie - 24. miejsce,
  • Peter Jones - pistolet dowolny 50 m indywidualnie - 32. miejsce,
  • William McClure - pistolet dowolny 50 m indywidualnie - 35. miejsce,
  • Edward Tickell - pistolet dowolny 50 m indywidualnie - 45. miejsce,
  • Horatio Poulter, Hugh Durant, Albert Kempster, Charles Stewart - pistolet dowolny 50 m drużynowo - 3. miejsce,
  • William McClure - pistolet wojskowy 30 m - 41. miejsce,
  • Hugh Durant, Albert Kempster, Charles Stewart, Horatio Poulter - pistolet wojskowy 30 m drużynowo - 3. miejsce,
  • Arthur Fulton
    • karabin wojskowy trzy pozycje 300 m - 6. miejsce
    • Karabin wojskowy pozycja dowolna 600 m - 9. miejsce
  • John Sedgewick
    • karabin wojskowy trzy pozycje 300 m - 38. miejsce,
    • karabin wojskowy pozycja dowolna 600 m - 31. miejsce,
  • Robert Davies
    • karabin wojskowy trzy pozycje 300 m - 39. miejsce,
    • karabin wojskowy pozycja dowolna 600 m - 37. miejsce,
  • Fleetwood Varley
    • karabin wojskowy trzy pozycje 300 m - 50. miejsce,
    • karabin wojskowy pozycja dowolna 600 m - 27. miejsce,
  • John Somers
    • karabin wojskowy trzy pozycje 300 m - 54. miejsce,
    • karabin wojskowy pozycja dowolna 600 m - 46. miejsce,
  • Edward Parnell
    • karabin wojskowy trzy pozycje 300 m - 56. miejsce,
    • karabin wojskowy pozycja dowolna 600 m - 18. miejsce,
  • Langford Lloyd - karabin wojskowy trzy pozycje 300 m - 57. miejsce
  • Philip Richardson
    • karabin wojskowy trzy pozycje 300 m - 65. miejsce,
    • karabin wojskowy pozycja dowolna 600 m - 33. miejsce,
  • William McClure - karabin wojskowy trzy pozycje 300 m - 69. miejsce
  • Philip Plater
    • karabin wojskowy trzy pozycje 300 m - 86. miejsce,
    • Karabin wojskowy pozycja dowolna 600 m - 5. miejsce,
  • Harcourt Ommundsen - karabin wojskowy pozycja dowolna 600 m - 7. miejsce,
  • Henry Burr - karabin wojskowy pozycja dowolna 600 m - 10. miejsce,
  • James Reid - karabin wojskowy pozycja dowolna 600 m - 13. miejsce,
  • Edward Skilton - karabin wojskowy pozycja dowolna 600 m - 16. miejsce,
  • Harcourt Ommundsen, Henry Burr, Edward Skilton, James Reid, Edward Parnell, Arthur Fulton - karabin wojskowy 200,400,500,600 m drużynowo - 2. miejsce,
  • William Milne
    • karabin małokalibrowy pozycja dowolna 50 m - 2. miejsce,
    • karabin małokalibrowy indywidualnie 25 m - 22. miejsce,
  • Harry Burt
    • karabin małokalibrowy pozycja dowolna 50 m - 3. miejsce,
    • karabin małokalibrowy indywidualnie 25 m - 9. miejsce,
  • Edward Lessimore
    • karabin małokalibrowy pozycja dowolna 50 m - 4. miejsce,
    • karabin małokalibrowy indywidualnie 25 m - 12. miejsce,
  • Francis Kemp
    • karabin małokalibrowy pozycja dowolna 50 m - 5. miejsce,
    • karabin małokalibrowy indywidualnie 25 m - 23. miejsce,
  • Bob Murray
    • karabin małokalibrowy pozycja dowolna 50 m - 6. miejsce,
    • karabin małokalibrowy indywidualnie 25 m - 5. miejsce,
  • William Pimm
    • karabin małokalibrowy pozycja dowolna 50 m - 10. miejsce,
    • karabin małokalibrowy indywidualnie 25 m - 7. miejsce,
  • Joseph Pepe
    • karabin małokalibrowy pozycja dowolna 50 m - 14. miejsce,
    • karabin małokalibrowy indywidualnie 25 m - 4. miejsce,
  • David Griffiths
    • karabin małokalibrowy pozycja dowolna 50 m - 24. miejsce,
    • karabin małokalibrowy indywidualnie 25 m - 29. miejsce,
  • William Styles
    • karabin małokalibrowy pozycja dowolna 50 m - 27. miejsce,
    • karabin małokalibrowy indywidualnie 25 m - 13. miejsce,
  • Edward Lessimore, William Pimm, Joseph Pepe, Bob Murray - karabin małokalibrowy leżąc 50 m drużynowo - 1. miejsce,
  • William Pimm, Joseph Pepe, William Milne, William Styles - karabin małokalibrowy 25 m drużynowo - 2. miejsce,
  • Harry Humby - trap indywidualnie - 4. miejsce,
  • William Grosvenor - trap indywidualnie - 16. miejsce,
  • John Butt - trap indywidualnie - 19. miejsce,
  • Charles Palmer - trap indywidualnie - 21. miejsce,
  • George Whitaker - trap indywidualnie - 33. miejsce,
  • George Pinchard - trap indywidualnie - 39. miejsce,
  • Alexander Maunder - trap indywidualnie - 49. miejsce,
  • Alfred Black - trap indywidualnie - 53. miejsce,
  • John Goodwin - trap indywidualnie - 56. miejsce,
  • Harry Humby, William Grosvenor, Alexander Maunder, George Whitaker, John Butt, Charles Palmer - trap drużynowo - 2. miejsce

Szermierka

Mężczyźni

  • Edgar Seligman
    • floret indywidualnie - 6. miejsce,
    • szpada indywidualnie - 6. miejsce,
  • Robert Montgomerie
    • floret indywidualnie - 8. miejsce,
    • szpada indywidualnie - odpadł w półfinale,
  • Edgar Amphlett
    • floret indywidualnie - odpadł w półfinale,
    • szpada indywidualnie - odpadł w półfinale,
  • Gordon Alexander
    • floret indywidualnie - odpadł w ćwierćfinale,
    • szpada indywidualnie - odpadł w eliminacjach,
  • Arthur Fagan - floret indywidualnie - odpadł w ćwierćfinale,
  • Ernest Stenson-Cooke
    • floret indywidualnie - odpadł w eliminacjach,
    • szpada indywidualnie - odpadł w eliminacjach,
  • Sydney Martineau
    • floret indywidualnie - odpadł w eliminacjach,
    • szpada indywidualnie - odpadł w eliminacjach,
  • Percival Davson
    • floret indywidualnie - odpadł w eliminacjach,
    • szpada indywidualnie - odpadł w eliminacjach,
  • Martin Holt - szpada indywidualnie - 8. miejsce,
  • Gerald Ames - szpada indywidualnie - odpadł w półfinale,
  • Charles Vanderbyl
    • szpada indywidualnie - odpadł w ćwierćfinale,
    • szabla indywidualnie - odpadł w półfinale,
  • Arthur Everitt - szpada indywidualnie - odpadł w ćwierćfinale,
  • Jack Blake - szpada indywidualnie - odpadł w eliminacjach,
  • Arthur Everitt, Edgar Seligman, Martin Holt, Percival Davson, Robert Montgomerie, Sydney Martineau - szpada drużynowo - 2. miejsce,
  • Alfred Syson - szabla indywidualnie - odpadł w półfinale,
  • William Marsh - szabla indywidualnie - odpadł w ćwierćfinale,
  • Alfred Keene - szabla indywidualnie - odpadł w ćwierćfinale,
  • Harry Butterworth - szabla indywidualnie - odpadł w ćwierćfinale,
  • Edward Brookfield - szabla indywidualnie - odpadł w ćwierćfinale,
  • Alfred Ridley-Martin - szabla indywidualnie - odpadł w ćwierćfinale,
  • Archie Corble - szabla indywidualnie - odpadł w eliminacjach,
  • Douglas Godfree - szabla indywidualnie - odpadł w eliminacjach,
  • Archie Corble, Edward Brookfield, Alfred Ridley-Martin, Harry Butterworth, Richard Crawshay, William Marsh - szabla drużynowo - 7. miejsce,

Tenis ziemny

Kobiety

  • Edith Hannam - gra pojedyncza - 1. miejsce,
  • Mabel Parton - gra pojedyncza - 3. miejsce,
  • Helen Aitchison - gra pojedyncza - 5. miejsce,

Mężczyźni

  • Charles Dixon - gra pojedyncza - 2. miejsce,
  • Gordon Lowe - gra pojedyncza - 4. miejsce,
  • George Caridia - gra pojedyncza - 5. miejsce,
  • Arthur Lowe - gra pojedyncza - 5. miejsce,
  • Theodore Mavrogordato - gra pojedyncza - 9. miejsce,
  • Arthur Wentworth Gore - gra pojedyncza - 9. miejsce,
  • Roper Barrett - gra pojedyncza - 9. miejsce,
  • Alfred Beamish - gra pojedyncza - 16. miejsce,
  • Charles Dixon, Alfred Beamish - gra podwójna - 3. miejsce,
  • Arthur Wentworth Gore, Roper Barrett - gra podwójna - 4. miejsce,
  • Gordon Lowe, Arthur Lowe - gra podwójna - 5. miejsce,
  • George Caridia, Theodore Mavrogordato - gra podwójna - 7. miejsce,

Miksty

  • Edith Hannam, Charles Dixon - 1. miejsce,
  • Helen Aitchison, Roper Barrett - 2. miejsce,
  • Mabel Parton, Theodore Mavrogordato - 5. miejsce,

Wioślarstwo

Mężczyźni

  • Wally Kinnear - jedynki - 1. miejsce,
  • Julius Beresford, Karl Vernon, Charles Rought, Bruce Logan, Geoffrey Carr - czwórka ze sternikiem - 2. miejsce,
  • Edgar Burgess, Sidney Swann, Leslie Wormald, Ewart Horsfall, Angus Gillan, Stanley Garton, Alister Kirby, Philip Fleming, Henry Wells - ósemka - 1. miejsce,
  • William Fison, William Parker, Thomas Gillespie, Beaufort Burdekin, Frederick Pitman, Arthur Wiggins, Charles Littlejohn, Robert Bourne, John Walker - ósemka - 2. miejsce

Zapasy

Mężczyźni

  • Percy Cockings - styl klasyczny waga piórkowa - odpadł w eliminacjach,
  • George MacKenzie - styl klasyczny waga piórkowa - odpadł w eliminacjach,
  • Alfred Taylor - styl klasyczny waga piórkowa - odpadł w eliminacjach,
  • William Hayes - styl klasyczny waga lekka - odpadł w eliminacjach,
  • William Lupton - styl klasyczny waga lekka - odpadł w eliminacjach,
  • Robert Phelps - styl klasyczny waga lekka - odpadł w eliminacjach,
  • William Ruff - styl klasyczny waga lekka - odpadł w eliminacjach,
  • Arthur Gould - styl klasyczny waga lekka - odpadł w eliminacjach,
  • Edgar Bacon - styl klasyczny waga średnia - odpadł w eliminacjach,
  • Stanley Bacon - styl klasyczny waga średnia - odpadł w eliminacjach,
  • Noel Rhys - styl klasyczny waga średnia - odpadł w eliminacjach,
  • Ned Barrett - styl klasyczny waga ciężka - odpadł w eliminacjach,

Przypisy

  1. a b c d e f g h Athletics Olympic Gamnes 1912 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 27 kwietnia 2012].
  2. Football Soccer Men's Olympic Games final 1912 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 27 kwietnia 2012].
  3. a b Swimming - Olympic Games 1912 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 27 kwietnia 2012].
  4. Swimming at the 1912 Stockholm Summer Games (ang.). Sports-reference.com. [dostęp 27 kwietnia 2012].
  5. Rekord świata
  6. a b c d e f Shooting sports - Olympic Games 1912 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 27 kwietnia 2012].
  7. a b c Rowing - Olympic Games 1912 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 27 kwietnia 2012].
  8. a b c d Swimming - Olympic Games 1912 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 27 kwietnia 2012].
  9. Fencing - Olympic Games 1912 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 27 kwietnia 2012].
  10. Gymnastics - Olympic Games - Artistic Gymnastics 1912 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 27 kwietnia 2012].
  11. Diving - Olympic Games 1912 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 27 kwietnia 2012].
  12. Jako drużyna Szkocji
  13. Jako drużyna Irlandii

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wielka Brytania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912
Listen to this article