Wielka Brytania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Wielką Brytanię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 reprezentowało 267 zawodników: 239 mężczyzn i 28 kobiet. Był to siódmy start reprezentacji Wielkiej Brytanii na letnich igrzyskach olimpijskich.
Szybkie fakty Kod MKOl, Chorąży ...
Kod MKOl |
GBR | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1924 Antwerpia | ||||||
Chorąży |
Arthur Hunt | |||||
Liczba zawodników |
267 w 115 konkurencjach w 18 dyscyplinach | |||||
|
Zamknij
Więcej informacji Medal, Zawodnik ...
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja | Rezultat |
---|---|---|---|---|
Złoto | Harry Mallin | Boks | waga średnia | w finale pokonał John Elliott[1] |
Złoto | Harold Mitchell | Boks | waga półciężka | w finale pokonał reprezentanta Danii Thyge Petersen |
Złoto | Harold Abrahams | Lekkoatletyka | bieg na 100 m mężczyzn | 10,6 s[2] |
Złoto | Eric Liddell | Lekkoatletyka | bieg na 400 m mężczyzn | 47,6 s[2] |
Złoto | Douglas Lowe | Lekkoatletyka | bieg na 900 m mężczyzn | 1:52,4[2] |
Złoto | Lucy Morton | Pływanie | 200 m stylem klasycznym kobiet | 3:33,2[3] |
Złoto | Cyril Mackworth-Praed, Philip Neame, Herbert Perry, Allen Whitty | Strzelectwo | Biegnący jeleń, strzał podwójny, 100 m, drużynowo | 263 pkt[4] |
Złoto | Jack Beresford | Wioślarstwo | jedynki mężczyzn | 7:49,2[5] |
Złoto | Charles Eley, James MacNabb, Robert Morrison, Terence Sanders | Wioślarstwo | czwórka bez sternika | 7:08,6[5] |
Srebro | James McKenzie | Boks | waga musza | w finale uległ reprezentantowi USA Fidel LaBarba |
Srebro | John Elliott | Boks | waga średnia | w finale uległ Harry Mallin |
Srebro | Cyril Alden | Kolarstwo | kolarstwo torowe wyścig na 50 km | |
Srebro | Harold Abrahams, Wilfred Nichol, Walter Rangeley, Lancelot Royle | Lekkoatletyka | Sztafeta 4 × 100 m mężczyzn | 41,2 s[2] |
Srebro | Bertram Macdonald, Herbert Johnston, George Webber | Lekkoatletyka | bieg drużynowy na 3000 m | 14 pkt[2] |
Srebro | Gordon Goodwin | Lekkoatletyka | chód na 10 km mężvzyzn | 48:37,9[2] |
Srebro | Phyllis Harding | Pływanie | 100 m stylem grzbietowym kobiet | 1:27,4[3] |
Srebro | Florence Barker, Constance Jeans, Grace McKenzie, Iris Tanner | Pływanie | sztafeta 4 × 100 metrów dowolnym kobiet | 5:17,0[3] |
Srebro | Cyril Mackworth-Praed | Strzelectwo | biegnący jeleń, strzał pojedynczy indywidualnie | 39 pkt[4] |
Srebro | Cyril Mackworth-Praed | Strzelectwo | biegnący jeleń, strzał podwójny indywidualnie | 72 pkt[4] |
Srebro | Gladis Davis | Szermierka | floret kobiet | |
Srebro | Phyllis Covell, Kathleen McKane | Tenis ziemny | gra podwójna kobiet | w finale uległy Amerykankom Hazel Wightman, Helen Wills Moody 0:2[6] |
Srebro | Ernest Roney, Edwin Jacob, Thomas Riggs, Walter Riggs, Gordon Fowler | Żeglarstwo | klasa 8 metrów | |
Brąz | Harry Wyld | Kolarstwo | Kolarstwo torowe wyścig na 50 km | |
Brąz | Eric Liddell | Lekkoatletyka | bieg na 200 m mężczyzn | 21,9 s[2] |
Brąz | Guy Butler | Lekkoatletyka | bieg na 400 m mężczyzn | 48,6 s[2] |
Brąz | Henry Stallard | Lekkoatletyka | bieg na 1500 m mężczyzn | 3:55,6[2] |
Brąz | Edward Toms, George Renwick, Richard Ripley, Guy Butler | Lekkoatletyka | Sztafeta 4 × 400 m mężczyzn | 3:17,4[2] |
Brąz | Malcolm Nokes | Lekkoatletyka | rzut młotem mężczyzn | 48,875 m[2] |
Brąz | Gladys Carson | Pływanie | 200 m stylem klasycznym kobiet | 3:35,4[3] |
Brąz | Frederick Barrett, Dennis Bingham, Frederick Guest, Kinnear Wise | Polo | ||
Brąz | Harold Clarke | Skoki do wody | skoki proste z wieży | 156,0 pkt[7] |
Brąz | Kathleen McKane | Tenis ziemny | gra pojedyncza kobiet | w meczu o brązowy medal pokonała Francuzkę Germaine Golding 2:1[8] |
Brąz | Evelyn Colyer, Dorothy Shepherd-Barron | Tenis ziemny | gra podwójna kobiet | w meczu o brązowy medal pokonały Francuzki Marguerite Bilfout, Yvonne Bourgeois 2:0[9] |
Brąz | Archie MacDonald | Zapasy | styl wolny waga ciężka | |
Zamknij