Wielka Brytania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wielka Brytania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992.

Wielka Brytania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Wielka Brytania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992
Wielka Brytania
Kod MKOl GBR
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1992
Barcelona
Chorąży Steve Redgrave
Liczba zawodników 371 w 23 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 13.
Złoto
5
Srebro
3
Brąz
12
Razem
20

Wielką Brytanię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w roku 1992 w Barcelonie reprezentowało 371 sportowców (229 mężczyzn i 142 kobiety) startujących w 23 dyscyplinach. Był to 22 start reprezentacji Wielkiej Brytanii na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Chris Boardman
Kolarstwo torowe
wyścig na 4000 m na dochodzenie mężczyzn indywidualnie
Złoto
Sally Gunnell
Lekkoatletyka
bieg na 400 m przez płotki kobiet 53:25 s[1]
Złoto
Linford Christie
Lekkoatletyka
bieg na 100 m mężczyzn 9,96 s[2]
Złoto
Steve Redgrave, Matthew Pinsent
Wioślarstwo
dwójka bez sternika 6:27,72 min[3]
Złoto
Jonny Searle, Greg Searle, Garry Herbert
Wioślarstwo
dwójka ze sternikiem mężczyzn 6:49,83 min[3]
Srebro
Raymond Stevens
Judo
waga do 95 kg mężczyzn w finale przegrał z Węgrem Antalem Kovács
Srebro
Nicola Fairbrother
Judo
waga do 56 kg kobiet w finale uległa Hiszpance Miriam Blasco
Srebro
Gareth Marriott
Kajakarstwo górskie
C-1 mężczyzn 116,48 pkt[4]
Brąz
Robin Reid
Boks
waga lekkośrednia (do 71 kg) w półfinale przegrał z Holenderm Orhanem Delibasem[5]
Brąz
Jo Thompson, Helen Morgan, Lisa Bayliss, Karen Brown, Mary Nevill, Jill Atkins, Vicky Dixon, Wendy Fraser, Sandie Lister, Jane Sixsmith, Alison Ramsay, Jackie McWilliams, Tammy Miller, Mandy Nichols-Nicholson, Kath Johnson, Sue Fraser
Hokej na trawie
turniej kobiet w meczu o 3. miejsce pokonały zespół Korei Południowej 4:3[5]
Brąz
Sharon Rendle
Judo
waga do 52 kg kobiet
Brąz
Kate Howey
Judo
waga do 66 kg kobiet
Brąz
Phylis Smith, Sandra Douglas, Jennifer Stoute, Sally Gunnell
Lekkoatletyka
sztafeta 4 × 400 m kobiet 3:24,23 min[1]
Brąz
Kriss Akabusi
Lekkoatletyka
bieg na 400 m przez płotki mężczyzn 47,82 s[2]
Brąz
Roger Black, David Grindley, Kriss Akabusi, John Regis, Du’aine Ladejo[6], Mark Richardson[6]
Lekkoatletyka
sztafeta 4 × 400 m mężczyzn 2:59,73 min[2]
Brąz
Steve Backley
Lekkoatletyka
rzut oszczepem mężczyzn 83,38 m[2]
Brąz
Richard Priestman
Łucznictwo
indywidualnie mężczyźni w pojedynku o brązowy medal pokonał Norwega Bertila Grov 109:103 pkt[5]
Brąz
Richard Priestman, Simon Terry, Steven Hallard
Łucznictwo
mężczyźni drużynowo w pojedynku o brązowy medal pokonali Francję 233:231 pkt[5]
Brąz
Nick Gillingham
Pływanie
200 m stylem klasycznym mężczyzn 2:11,29 min[7]
Brąz
Lawrie Smith, Robert Cruickshank, Ossie Stewart
Żeglarstwo
klasa Soling 40,1 pkt

Skład kadry

Badminton

Kobiety

  • Joanne Muggeridge – gra pojedyncza – 9. miejsce,
  • Helen Troke – gra pojedyncza – 17. miejsce,
  • Gillian Clark, Julie Bradbury – gra podwójna – 5. miejsce,
  • Gillian Gowers, Sara Sankey – gra podwójna – 9. miejsce,

Mężczyźni

  • Darren Hall – gra pojedyncza – 17. miejsce,
  • Anders Nielsen – gra pojedyncza – 33. miejsce,
  • Dave Wright, Nick Ponting – gra podwójna – 9. miejsce,
  • Andy Goode, Chris Hunt – gra podwójna – 9. miejsce,

Boks

Mężczyźni

  • Rowan Williams waga papierowa do 48 kg – 5. miejsce,
  • Paul Ingle waga musza do 52 kg – 9. miejsce,
  • Brian Carr waga piórkowa do 57 kg – 17. miejsce,
  • Alan Vaughan waga lekka do 60 kg – 17. miejsce,
  • Peter Richardson waga lekkopółśrednia do 63,5 kg – 5. miejsce,
  • Adrian Carew-Dodson waga półśrednia do 67 kg – 9. miejsce,
  • Robin Reid waga lekkośrednia do 71 kg – 3. miejsce,
  • Mark Edwards waga średnia do 75 kg – 17. miejsce,
  • Stephen Wilson waga półciężka do 81 kg – 5. miejsce,
  • Paul Lawson waga ciężka do 91 kg – 17. miejsce,

Gimnastyka

Kobiety

  • Sarah Mercer
wielobój indywidualnie – 67. miejsce,
ćwiczenia wolne – 66. miejsce,
skok przez konia – 60. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 60. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 78. miejsce,
  • Rowena Roberts
wielobój indywidualnie – 85. miejsce,
ćwiczenia wolne – 74. miejsce,
skok przez konia – 85. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 84. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 79. miejsce,
  • Viva Seifert – gimnastyka artystyczna – indywidualnie – 29. miejsce,
  • Deborah Southwick – gimnastyka artystyczna – indywidualnie – 22. miejsce,

Mężczyźni

  • Neil Thomas
wielobój indywidualnie – 20. miejsce,
ćwiczenia wolne – 13. miejsce,
skok przez konia – 11. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 43. miejsce,
ćwiczenia na drążku – 46. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 32. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 31. miejsce,
  • James May
wielobój indywidualnie – 33. miejsce,
ćwiczenia wolne – 40. miejsce,
skok przez konia – 11. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 46. miejsce,
ćwiczenia na drążku – 79. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 45. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 59. miejsce,
  • Terry Bartlett
wielobój indywidualnie – 82. miejsce,
ćwiczenia wolne – 47. miejsce,
skok przez konia – 74. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 67. miejsce,
ćwiczenia na drążku – 53. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 79. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 90. miejsce,
  • David Cox
wielobój indywidualnie – 85. miejsce,
ćwiczenia wolne – 75. miejsce,
skok przez konia – 67. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 89. miejsce,
ćwiczenia na drążku – 83. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 84. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 87. miejsce,
  • Marvin Campbell
wielobój indywidualnie – 88. miejsce,
ćwiczenia wolne – 77. miejsce,
skok przez konia – 87. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 91. miejsce,
ćwiczenia na drążku – 91. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 82. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 89. miejsce,
  • Paul Bowler
wielobój indywidualnie – 92. miejsce,
ćwiczenia wolne – 90. miejsce,
skok przez konia – 55. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 93. miejsce,
ćwiczenia na drążku – 92. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 92. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 92. miejsce,
  • Neil Thomas, James May, Terry Bartlett, David Cox, Marvin Campbell, Paul Bowler – wielobój drużynowo – 12. miejsce,

Hokej na trawie

Kobiety

  • Jo Thompson, Helen Morgan, Lisa Bayliss, Karen Brown, Mary Nevill, Jill Atkins, Vicky Dixon, Wendy Fraser, Sandie Lister, Jane Sixsmith, Alison Ramsay, Jackie McWilliams, Tammy Miller, Mandy Nichols-Nicholson, Kath Johnson, Sue Fraser – 3. miejsce,

Mężczyźni

  • Sean Rowlands, Sam Martin, Paul Bolland, Simon Nicklin, Jon Potter, Jason Laslett, Robert Hill, Steve Batchelor, Russell Garcia, John Shaw, Nicky Thompson, Sean Kerly, Robert Clift, Jason Lee, Donald Williams – 6. miejsce,

Judo

Kobiety

Mężczyźni

Jeździectwo

  • Carl Hester – ujeżdżenie indywidualnie – 16. miejsce,
  • Emile Faurie – ujeżdżenie indywidualnie – 21. miejsce,
  • Laura Fry – ujeżdżenie indywidualnie – 29. miejsce,
  • Carol Parsons – ujeżdżenie indywidualnie – 33. miejsce,
  • Carl Hester, Emile Faurie, Laura Fry, Carol Parsons – ujeżdżenie drużynowo – 7. miejsce,
  • John Whitaker – skoki przez przeszkody indywidualnie – 14. miejsce,
  • Michael Whitaker – skoki przez przeszkody indywidualnie – 15. miejsce,
  • Tim Grubb – skoki przez przeszkody indywidualnie – nie ukończył rundy finałowej,
  • Nick Skelton – skoki przez przeszkody indywidualnie – 70. miejsce,
  • John Whitaker, Michael Whitaker, Tim Grubb, Nick Skelton- skoki przez przeszkody drużynowo – 7. miejsce,
  • Karen Straker-Dixon – WKKW indywidualnie – 6. miejsce,
  • Mary Thomson-King – WKKW indywidualnie – 9. miejsce,
  • Richard Walker – WKKW indywidualnie – 55. miejsce,
  • Ian Stark – WKKW indywidualnie – nie ukończył konkurencji
  • Karen Straker-Dixon, Mary Thomson-King, Richard Walker, Ian Stark – WKKW drużynowo – 6. miejsce,

Kajakarstwo

Kobiety

  • Alison Thorogood – K-1 500 m – odpadła w półfinale,
  • Hilary Dresser, Andrea Dallaway, Alison Thorogood, Sandra Troop – K-4 500 m – odpadły w półfinale,
  • Lynn Simpson – kajakarstwo górskie – K-1 – 10. miejsce,
  • Karen Like – kajakarstwo górskie – K-1 – 13. miejsce,
  • Rachel Fox – kajakarstwo górskie – K-1 – 16. miejsce,

Mężczyźni

  • Simon Parsons – K-1 500 m – odpadł w repesażach,
  • Graham Burns – K-1 1000 m – odpadł w repesażach,
  • Ivan Lawler, Grayson Bourne – K-2 500 m – odpadli w półfinale,
  • James Block, Reuben Burgess – K-2 1000 m – odpadli w półfinale,
  • Eric Jamieson – C-1 500 m – nie ukończył wyścigu finałowego (został zdyskwalifikowany),
  • Andrew Train – C-1 1000 m – 6. miejsce,
  • Andrew Train, Steve Train – C-2 1000 m – odpadli w półfinale,
  • Richard Fox – kajakarstwo górskie – K-1 – 4. miejsce,
  • Melvyn Jones – kajakarstwo górskie – K-1 – 7. miejsce,
  • Ian Raspin – kajakarstwo górskie – K-1 – 20. miejsce,
  • Gareth Marriott – kajakarstwo górskie – C-1 – 2. miejsce,
  • Mark Delaney – kajakarstwo górskie – C-1 – 25. miejsce,
  • Andrew Clough, Iain Clough – kajakarstwo górskie – C-2 – 12. miejsce,
  • Chris Arrowsmith, Paul Brain – kajakarstwo górskie – C-2 – 17. miejsce,

Kolarstwo

Kobiety

  • Marie Purvis – kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – 24. miejsce,
  • Louise Jones – kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – 40. miejsce,
  • Sally Hodge – kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – 45. miejsce,

Mężczyźni

  • Simeon Hempsall – kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – 36. miejsce,
  • David Cook – kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – 60. miejsce,
  • Matthew Stephens – kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – 61. miejsce,
  • Gary Dighton, Stephen Farrell, Matt Illingworth, Peter Longbottom – kolarstwo szosowe – wyścig drużynowy na 100 km na czas,
  • Anthony Stirrat – kolarstwo torowe – wyścig na 1 km ze startu zatrzymanego – 14. miejsce,
  • Chris Boardman – kolarstwo torowe – wyścig na 4000 m na dochodzenie indywidualnie – 1. miejsce,
  • Chris Boardman, Paul Jennings, Bryan Steel, Glen Sword – kolarstwo torowe – wyścig na 4000 m na dochodzenie drużynowo – 5. miejsce,
  • Simon Lillistone – kolarstwo torowe – wyścig punktowy – 18. miejsce,

Lekkoatletyka

Kobiety

  • Stephi Douglasbieg na 100 m – odpadła w ćwierćfinale,
  • Jennifer Stoutebieg na 200 m – odpadła w półfinale,
  • Simmone Jacobs – bieg na 200 m – odpadła w ćwierćfinale,
  • Phylis Smithbieg na 400 m – 8. miejsce,
  • Sandra Douglas – bieg na 400 m – odpadła w półfinale,
  • Lorraine Hanson – bieg na 400 m – odpadła w ćwierćfinale,
  • Lorraine Baker – bieg na 800 m – odpadła w ćwierćfinale,
  • Diane Edwards – bieg na 800 m – odpadła w ćwierćfinale,
  • Paula Fryer – bieg na 800 m – odpadła w eliminacjach,
  • Kirsty Wade – bieg na 1500 m – odpadła w półfinale,
  • Maxine Newman – bieg na 1500 m – odpadła w eliminacjach,
  • Ann Williams – bieg na 1500 m – odpada w eliminacjach,
  • Yvonne Murraybieg na 3000 m – 8. miejsce,
  • Alison Wyeth – bieg na 3000 m – 9. miejsce,
  • Lisa York – bieg na 3000 m – odpadła w eliminacjach,
  • Liz McColganbieg na 10 000 m – 5. miejsce,
  • Jill Hunter – bieg na 10 000 m – 10. miejsce,
  • Andrea Wallace – bieg na 10 000 m – odpadła w eliminacjach,
  • Sally Eastall – maraton – 13. miejsce,
  • Veronique Marot – maraton – 16. miejsce,
  • Sally Ellis – maraton – 27. miejsce,
  • Jacqui Agyepong – bieg na 100 m przez płotki – odpadła w ćwierćfinale,
  • Lesley-Ann Skeete – bieg na 100 m przez płotki – odpadła w eliminacjach,
  • Kay Morley-Brown – bieg na 100 m przez płotki – odpadła w eliminacjach,
  • Sally Gunnellbieg na 400 m przez płotki1. miejsce,
  • Gowry Retchakan – bieg na 400 m przez płotki – odpadła w ćwierćfinale,
  • Louise Fraser – bieg na 400 m przez płotki – odpadła w eliminacjach,
  • Phylis Smith, Sandra Douglas, Jennifer Stoute, Sally Gunnell – sztafeta 4 x 400 m3. miejsce,
  • Betty Sworowski – chód na 10 km – 32. miejsce,
  • Lisa Langford-Kehler – chód na 10 km – 35. miejsce,
  • Vicky Lupton – chód na 10 km – nie ukończyła konkurencji (dyskwalifikacja),
  • Debbie Marti – skok wzwyż – 9. miejsce,
  • Jo Jennings – skok wzwyż – 30. miejsce,
  • Yinka Idowu – skok w dal – 23. miejsce,
  • Joanne Wise – skok w dal – 26. miejsce,
  • Fiona May – skok w dal – nie sklasyfikowana (nie zaliczyła żadnej próby),
  • Myrtle Augeepchnięcie kulą – 14. miejsce,
  • Jackie McKernanrzut dyskiem – 26. miejsce,
  • Tessa Sandersonrzut oszczepem – 4. miejsce,
  • Clova Court – siedmiobój – 19. miejsce,

Mężczyźni

bieg na 100 m – 1. miejsce,
bieg na 200 m – odpadł w półfinale,
bieg na 100 m – odpadł w ćwierćfinale,
bieg na 200 m – 8. miejsce,
  • John Regis – bieg na 200 m – 6. miejsce,
  • David Grindley – bieg na 400 m – 6. miejsce,
  • Roger Black – bieg na 400 m – odpadł w półfinale,
  • Derek Redmond – bieg na 400 m – odpadł w półfinale,
  • Curtis Robb – bieg na 800 m – 6. miejsce,
  • Tom McKean – bieg na 800 m – odpadł w półfinale,
  • Steve Heard – bieg na 800 m – odpadł w półfinale,
  • Kevin McKay – bieg na 1500 m – odpadł w półfinale,
  • Matt Yates – bieg na 1500 m – odpadł w półfinale,
  • Steve Crabb – bieg na 1500 m – odpadł w eliminacjach,
  • Robert Denmarkbieg na 5000 m – 7. miejsce,
  • Jack Buckner – bieg na 5000 m – odpadł w eliminacjach,
  • Ian Hamer – bieg na 5000 m – odpadł w eliminacjach,
  • Paul Evans – bieg na 10 000 m – 11. miejsce,
  • Richard Nerurkar – bieg na 10 000 m – 17. miejsce,
  • Eamonn Martin – bieg na 10 000 m – odpadł w eliminacjach,
  • Steve Brace – maraton – 27. miejsce,
  • Dave Long – maraton – 39. miejsce,
  • Paul Davies-Hale – maraton – 41. miejsce,
  • Tony Jarrettbieg na 110 m przez płotki – 4. miejsce,
  • Colin Jackson – bieg na 110 m przez płotki – 7. miejsce,
  • Hughie Teape – bieg na 110 m przez płotki – 7. miejsce,
  • Kriss Akabusi – bieg na 400 m przez płotki – 3. miejsce,
  • Max Robertson – bieg na 400 m przez płotki – odpadł w eliminacjach (nie ukończył biegu),
  • Tom Hanlonbieg na 3000 m z przeszkodami – 6. miejsce,
  • Tom Buckner – bieg na 3000 m z przeszkodami – odpadł w półfinale,
  • Colin Walker – bieg na 3000 m z przeszkodami – odpadł w półfinale,
  • Marcus Adam, Tony Jarrett, John Regis, Linford Christie, Jason John[6]sztafeta 4 x 100 m – 4. miejsce,
  • Roger Black, David Grindley, Kriss Akabusi, John Regis, Du’aine Ladejo[6], Mark Richardson[6] – sztafeta 4 × 400 m – 3. miejsce
  • Chris Maddocks – chód na 20 km – 16. miejsce,
  • Andy Penn – chód na 20 km – 23. miejsce,
  • Martin Rush – chód na 20 km – 24. miejsce,
  • Les Morton – chód na 50 km – 21. miejsce,
  • Paul Blagg – chód na 50 km – 30. miejsce,
  • Steven Smith – skok wzwyż – 12. miejsce,
  • Brendan Reilly – skok wzwyż – 16. miejsce,
  • Dalton Grant – skok wzwyż – 29. miejsce,
  • Mike Edwards – skok o tyczce – 26. miejsce,
  • Mark Forsythe – skok w dal – 22. miejsce,
  • Francis Agyepong – trójskok – 18. miejsce,
  • Julian Golley – trójskok – 26. miejsce,
  • Jonathan Edwards – trójskok – 35. miejsce,
  • Paul Edwards – pchnięcie kulą – 15. miejsce,
  • Simon Williams – rzut dyskiem – 28. miejsce,
  • Paul Head – rzut młotem – 22. miejsce,
  • Steve Backley – rzut oszczepem – 3. miejsce,
  • Mick Hill – rzut oszczepem – 11. miejsce,
  • Nigel Bevan – rzut oszczepem – 26. miejsce,
  • David Bigham – dziesięciobój – 18. miejsce,

Łucznictwo

Kobiety

  • Alison Williamson – indywidualnie – 8. miejsce,
  • Joanne Franks-Edens – indywidualnie – 36. miejsce,
  • Sylvia Harris – indywidualnie – 46. miejsce,
  • Alison Williamson, Joanne Franks-Edens, Sylvia Harris – drużynowo – 13. miejsce,

Mężczyźni

  • Richard Priestman – indywidualnie – 3. miejsce,
  • Simon Terry – indywidualnie – 13. miejsce,
  • Steven Hallard – indywidualnie – 41. miejsce,
  • Richard Priestman, Simon Terry, Steven Hallard – drużynowo – 3. miejsce,

Pięciobój nowoczesny

Mężczyźni

  • Graham Brookhouse – indywidualnie – 8. miejsce,
  • Richard Phelps – indywidualnie – 13. miejsce,
  • Dominic Mahony – indywidualnie – 36. miejsce,
  • Graham Brookhouse, Richard Phelps, Dominic Mahony – drużynowo – 6. miejsce,

Pływanie

Kobiety

  • Karen Pickering
50 m stylem dowolnym – 24. miejsce,
100 m stylem dowolnym – 17. miejsce,
200 m stylem dowolnym – 10. miejsce,
  • Alison Sheppard
50 m stylem dowolnym – 27. miejsce,
100 m stylem dowolnym – 31. miejsce,
  • Samantha Foggo
400 m stylem dowolnym – 19. miejsce,
800 m stylem dowolnym – 13. miejsce,
  • Elizabeth Arnold
400 m stylem dowolnym – 25. miejsce,
800 m stylem dowolnym – 17. miejsce,
  • Joanne Deakins
100 m stylem grzbietowym – 19. miejsce,
200 m stylem grzbietowym – 10. miejsce,
  • Katherine Read
100 m stylem grzbietowym – 24. miejsce,
200 m stylem grzbietowym – 21. miejsce,
  • Susannah Brownsdon
100 m stylem klasycznym – 23. miejsce,
200 m stylem klasycznym – 21. miejsce,
100 m stylem klasycznym – 24. miejsce,
200 m stylem klasycznym – 33. miejsce,
100 m stylem motylkowym – 28. miejsce,
200 m stylem motylkowym – 13. miejsce,
  • Helen Slatter
200 m stylem motylkowym – 24. miejsce,
200 m stylem zmiennym – 26. miejsce,
400 m stylem zmiennym – 23. miejsce,
  • Sharron Davies
200 m stylem zmiennym – 21. miejsce,
400 m stylem zmiennym – 21. miejsce,

Mężczyźni

  • Mark Foster – 50 m stylem dowolnym – 6. miejsce,
  • Mike Fibbens
50 m stylem dowolnym – 19. miejsce,
100 m stylem dowolnym – 21. miejsce,
  • Paul Howe
100 m stylem dowolnym – 24. miejsce,
200 m stylem dowolnym – 13. miejsce,
200 m stylem dowolnym – 9. miejsce,
400 m stylem dowolnym – 10. miejsce,
  • Stephen Akers
400 m stylem dowolnym – 28. miejsce,
1500 m stylem dowolnym – 19. miejsce,
  • Ian Wilson – 1500 m stylem dowolnym – 5. miejsce,
  • Martin Harris – 100 m stylem grzbietowym – 24. miejsce,
  • Adam Ruckwood
100 m stylem grzbietowym – 30. miejsce,
200 m stylem grzbietowym – 24. miejsce,
  • Matthew O’Connor – 200 m stylem grzbietowym – 32. miejsce,
  • Nick Gillingham
100 m stylem klasycznym – 7. miejsce,
200 m stylem klasycznym – 3. miejsce,
  • Adrian Moorhouse – 100 m stylem klasycznym – 8. miejsce,
  • Jason Hender – 200 m stylem klasycznym – 35. miejsce,
  • Richard Leishman – 100 m stylem motylkowym – 19. miejsce,
  • Simon Wainwright
100 m stylem motylkowym – 41. miejsce,
200 m stylem motylkowym – 22. miejsce,
  • John Davey – 200 m stylem zmiennym – 18. miejsce,
  • Andy Rolley
200 m stylem zmiennym – 36. miejsce,
400 m stylem zmiennym – 25. miejsce,

Pływanie synchroniczne

Kobiety

  • Kerry Shacklock – solistki – 7. miejsce,
  • Laila Vakil – solistki – odpadła w eliminacjach,
  • Natasha Haynes – solistki – odpadła w eliminacjach,
  • Kerry Shacklock, Laila Vakil – duety – 6. miejsce,

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

  • Tony Morgan – waga do 75 kg – 26. miejsce,
  • Dave Morgan – waga do 82,5 kg – 15. miejsce,
  • Andrew Callard – waga do 82,5 kg – 20. miejsce,
  • Peter May – waga do 90 kg – 7. miejsce,
  • Keith Boxell – waga do 90 kg – 18. miejsce,
  • Raymond Kopka – waga do 110 kg – 17. miejsce,

Skoki do wody

Kobiety

  • Naomi Bishop – trampolina 3 m – 19. miejsce,
  • Hayley Allen – wieża 10 m – 12. miejsce,
  • Lesley Ward – wieża 10 m – 25. miejsce,

Mężczyźni

  • Bob Morgan
trampolina 3 m – 15. miejsce,
wieża 10 m – 5. miejsce,

Strzelectwo

  • Kevin Gill – trap – 25. miejsce,
  • Andrew Austin – skeet – 21. miejsce,
  • Diane Le Grelle – skeet – 59. miejsce,

Mężczyźni

  • Adrian Breton – pistolet szybkostrzelny 25 m – 28. miejsce,
  • Nigel Wallace – pistolet pneumatyczny 10 m – 37. miejsce,
  • Alister Allan
karabin małokalibrowy trzy pozycje 50 m – 38. miejsce,
karabin małokalibrowy leżąc 50 m – 43. miejsce,
  • David Chapman – ruchoma tarcza 10 m – 22. miejsce,

Szermierka

Kobiety

  • Fiona McIntosh – floret indywidualnie – 8. miejsce,
  • Linda Strachan – floret indywidualnie – 37. miejsce,
  • Julia Bracewell – floret indywidualnie – 41. miejsce,
  • Fiona McIntosh, Linda Strachan, Julia Bracewell, Amanda Ferguson, Sarah Mawby – floret drużynowo – 11. miejsce,

Mężczyxni

  • Jonathan Davis – floret indywidualnie – 19. miejsce,
  • William Gosbee – floret indywidualnie – 24. miejsce,
  • Donnie McKenzie – floret indywidualnie – 32. miejsce,
  • Jonathan Davis, William Gosbee, Donnie McKenzie, Anthony Bartlett – floret drużynowo – 9. miejsce,
  • Steven Paul – szpada indywidualnie – 53. miejsce,
  • Kirk Zavieh – szabla indywidualnie – 31. miejsce,
  • Ian Williams – szabla indywidualnie – 32. miejsce,
  • Gary Fletcher – szabla indywidualnie – 33. miejsce,
  • Kirk Zavieh, Ian Williams, Gary Fletcher, James Williams, Amin Zahir – szabla drużynowo – 12. miejsce,

Tenis stołowy

Kobiety

  • Alison Gordon – gra pojedyncza – 9. miejsce,
  • Lisa Lomas – gra pojedyncza – 17. miejsce,
  • Andrea Holt, Lisa Lomas – gra podwójna – 9. miejsce,

Mężczyźni

  • Carl Prean – gra pojedyncza – 17. miejsce,
  • Matthew Syed – gra pojedyncza – 33. miejsce,
  • Alan Cooke, Carl Prean – gra podwójna – 9. miejsce,

Tenis ziemny

Kobiety

  • Samantha Smith – gra pojedyncza – 17. miejsce,
  • Sara Gomer – gra pojedyncza – 33. miejsce,
  • Monique Javer – gra pojedyncza – 33. miejsce,
  • Samantha Smith, Clare Wood – gra podwójna – 17. miejsce,

Mężczyźni

  • Chris Wilkinson – gra pojedyncza – 33. miejsce,
  • Andrew Castle – gra pojedyncza – 33. miejsce,
  • Andrew Castle, Chris Wilkinson – gra podwójna – 17. miejsce,

Wioślarstwo

Kobiety

  • Patricia Reid – jedynki – 9. miejsce,
  • Annabel Eyres, Alison Gill – dwójki podwójne – 5. miejsce,
  • Joanne Turvey, Miriam Batten – dwójka bez sternika – 5. miejsce,
  • Allison Barnett, Kim Thomas, Suzanne Kirk, Gillian Lindsay – czwórka bez sternika – 8. miejsce,
  • Fiona Freckleton, Philippa Cross, Dorothy Blackie, Susan Smith, Kate Grose, Rachel Hirst, Kareen Marwick, Katharine Brownlow, Alison Paterson – ósemka – 7. miejsce,

Mężczyźni

  • Wade Hall-Craggs – jedynki – 14. miejsce,
  • Steve Redgrave, Matthew Pinsent – dwójka bez sternika – 1. miejsce,
  • Jonny Searle, Greg Searle, Garry Herbert – dwójka ze sternikiem – 1. miejsce,
  • Michael Harris, Roger Brown, Guy Pooley, Peter Haining – czwórka podwójna – 13. miejsce
  • Salih Hassan, John Garrett, Gavin Stewart, Richard Stanhope – czwórka bez sternika – 7. miejsce,
  • Peter Mulkerrins, Nicholas Burfitt, Terence Dillon, Simon Berrisford, John Deakin – czwórka ze sternikiem – 9. miejsce,
  • Martin Cross, Tim Foster, Richard Phelps, Jim Walker, Ben Hunt-Davis, Stephen Turner, Rupert Obholzer, Jonathan Singfield, Adrian Ellison – ósemka – 6. miejsce,

Zapasy

Mężczyźni

  • Calum McNeil – styl wolny waga do 68 kg – odpadł w eliminacjach,

Żeglarstwo

  • Penny Way-Wilson – windsurfing kobiety – 6. miejsce,
  • Shirley Robertsonklasa Europa – 9. miejsce,
  • Debbie Jarvis, Sue Hay-Carr – klasa 470 kobiety – 12. miejsce,
  • Barrie Edgington – windsurfing mężczyźni – 12. miejsce,
  • Stuart Childerley – klasa Finn – 4. miejsce,
  • Andrew Hemmings, Paul Brotherton – klasa 470 mężczyźni – 6. miejsce,
  • David Howlett, Phil Lawrence – klasa Star – 14. miejsce,
  • David Williams, Ian Rhodes – klasa Tornado – 10. miejsce,
  • Lawrie Smith, Robert Cruickshank, Ossie Stewart – klasa Soling3. miejsce,
  • Adrian Stead, Peter Allam – klasa Latający Holender – 15. miejsce,

Przypisy

  1. a b Athletics – Olympic Games 1992 – results Women, the-sports.org [dostęp 2012-06-04] (ang.).
  2. a b c d Athletics – Olympic Games 1992 – results Men, the-sports.org [dostęp 2012-06-04] (ang.).
  3. a b Rowing – Olympic Games 1992 – results Men, the-sports.org [dostęp 2012-06-04] (ang.).
  4. Canoeing – Olympic Games Slalom 1992 – results Men, the-sports.org [dostęp 2012-06-04] (ang.).
  5. a b c d LA84 Foundation – official olympic reports, la84foundation.org [dostęp 2012-06-04] [zarchiwizowane z adresu 2018-06-16] (ang.).
  6. a b c d e Brał udział w biegach eliminacyjnych
  7. Swimming – Olympic Games 1992 – results Men, the-sports.org [dostęp 2012-06-04] (ang.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wielka Brytania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992
Listen to this article