Wielka Brytania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wielka Brytania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.

Wielka Brytania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Wielka Brytania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004
Wielka Brytania
Kod MKOl GBR
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2004
Ateny
Chorąży Kate Howey
Liczba zawodników 264 w 24 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 10.
Złoto
9
Srebro
9
Brąz
12
Razem
30

Wielką Brytanię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 reprezentowało 264 zawodników : 161 mężczyzn i 103 kobiety. Reprezentacja Wielkiej Brytanii zdobyła 30 medali.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Jason Gardener
Darren Campbell
Marlon Devonish
Mark Lewis-Francis
Lekkoatletyka
sztafeta 4 x 100 m mężczyzn 38,07
Złoto
Kelly Holmes
Lekkoatletyka
bieg na 800 m kobiet 1:56,38
Złoto
Kelly Holmes
Lekkoatletyka
bieg na 1500 m kobiet 3:57,90
Złoto
Chris Hoy
Kolarstwo
kolarstwo torowe wyścig na 1000 m na czas mężczyzn 1:00,711[a]
Złoto
Bradley Wiggins
Kolarstwo
kolarstwo torowe wyścig na 4000 m na dochodzenie mężczyzn indywidualnie 4:16,304
Złoto
Leslie Law
Jeździectwo
WKKW indywidualnie 44,40[b]
Złoto
Steve Williams
James Cracknell
Ed Coode
Matthew Pinsent
Wioślarstwo
czwórka bez sternika mężczyzn 6:06,98
Złoto
Ben Ainslie
Żeglarstwo
Klasa Finn mężczyźni 38 pkt
Złoto
Shirley Robertson
Sarah Webb
Sarah Ayton
Żeglarstwo
klasa Yngling kobiet 39 pkt
Srebro
Nathan Robertson
Gail Emms
Badminton
gra mieszana w finale przegrali z parą Chińską Zhang Jun i Gao Ling 1:2
Srebro
Amir Khan
Boks
waga lekka (do 60 kg) mężczyzn w finale przegrał z Kubańczykiem Mario Kindelán
Srebro
Campbell Walsh
kajakarstwo
K-1 slalom mężczyzn 190,17 pkt
Srebro
Bradley Wiggins
Stephen Cummings
Robert Hayles
Paul Manning
Christoper Newton[c]
Bryan Steel[d]
Kolarstwo
kolarstwo torowe wyścig na 4000 m na dochodzenie mężczyzn drużynowo 4:01,760
Srebro
Peter Waterfield
Leon Taylor
Skoki do wody
Platforma 10 m skoki synchroniczne mężczyzn
Srebro
Leslie Law[e]
Philippa Funnell[f]
Mary Thomson-King[g]
Jeanette Brakewell[h]
William Fox-Pitt[i]
Jeździectwo
WKKW drużynowo 143,00 pkt
Srebro
Katherine Grainger
Cath Bishop
Wioślarstwo
dwójka bez sternika kobiet 7:08,66
Srebro
Alison Mowbray
Debbie Flood
Frances Houghton
Rebecca Romero
Wioślarstwo
czwórka podwójna kobiet 6:31,26
Srebro
Nick Rogers
Joe Glanfield
Żeglarstwo
klasa 470 mężczyźni 74 pkt
Brąz
Alison Williamson
Łucznictwo
kobiety indywidualnie w pojedynku o 3. miejsce pokonała zawodniczkę z Tajpej Yuan Shu-chi 105:104
Brąz
Kelly Sotherton
Lekkoatletyka
siedmiobój kobiet 6424 pkt
Brąz
Ian Wynne
Kajakarstwo
K-1 500 m mężczyzn 1:38,547
Brąz
Helen Reeves
kajakarstwo
K-1 slalom kobiet 218,77 pkt
Brąz
Robert Hayles
Bradley Wiggins
Kolarstwo
kolarstwo torowe wyścig męskich dwójek (madison)
Brąz
Philippa Funnell
Jeździectwo
WKKW indywidualnie 46,60 pkt[j]
Brąz
Georgina Harland
Pięciobój nowoczesny
kobiety indywidualnie 5344 pkt
Brąz
Sarah Winckless
Elise Laverick
Wioślarstwo
dwójka podwójna kobiet 7:07,58
Brąz
Nick Dempsey
Żeglarstwo
mężczyźni windsurfing 53 pkt
Brąz
Chris Draper
Simon Hiscocks
Żeglarstwo
klasa 49er mężczyzn 77 pkt
Brąz
David Davies
Pływanie
1500 m stylem dowolnym mężczyzn 14:45,95
Brąz
Stephen Parry
Pływanie
200 m stylem motylkowym mężczyzn 1:55,57

Uwagi

  1. Ustanowił rekord olimpijski
  2. Na koniu "Shear L'Eau"
  3. Startował w wyścigach eliminacyjnych
  4. Startował w wyścigach eliminacyjnych
  5. Na koniu "Shear L'Eau"
  6. Na koniu "Primmore's Pride"
  7. Na koniu "King Solomon III"
  8. Na koniu "Over to You"
  9. Na koniu "Tamarillo"
  10. Na koniu "Primmore's Pride"

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wielka Brytania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004
Listen to this article