Wielka Brytania na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1948 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wielka Brytania na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1948.

Wielka Brytania na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1948

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Wielka Brytania na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1948
Wielka Brytania
Kod MKOl GBR
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1948
Sankt Moritz
Chorąży Graham Sharp
Liczba zawodników 55 w 17 konkurencjach w 6 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 13..
Złoto
0
Srebro
0
Brąz
2
Razem
2

Wielką Brytanię na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1948 reprezentowało 55 zawodników: 43 mężczyzn i dwanaście kobiet. Był to piąty start reprezentacji Wielkiej Brytanii na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Brąz
Jeanette Altwegg
Łyżwiarstwo figurowe
Solistki 156,166 pkt[1]
Brąz
John Crammond
Skeleton
mężczyźni 5:25,1 min[2]

SKład kadry

Bobsleje

Mężczyźni

Osada Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
GBR-1 William Coles
Pennington Collings
Dwójki 1:25,2 1:24,4 1:24,2 1:24,1 5:37,9 5.
GBR-2 Anthony Gadd
Basil Wellicome
1:27,9 1:26,8 Nie ukończyli ślizgu Nie ukończyli konkurencji
GBR-1 William Coles
Jack McLean
Pennington Collings
George Holliday
Czwórki 1:18,5 1:20,9 1:21,5 1:23,0 5:23,9 7.
GBR-2 Richard Jeffrey
Edgar Meddings
George Powell-Shedden
James Iremonger
1:20,8 1:24,3 1:29,8 1:26,2 5:41,1 15.

Hokej na lodzie

Reprezentacja mężczyzn

  • Lennie Baker
  • George Baillie
  • James Chappell
  • John Davey
  • Frederick Dunkelman
  • Arthur Green
  • Fran Green
  • Frank Jardine
  • Johnny Murray
  • Johnny Oxley
  • Stanley Simon
  • Robert Smith
  • Archibald Stinchcombe
  • Thomas Syme

Reprezentacja Wielkiej Brytanii zajęła piąte miejsce.

Tabela końcowa

Drużyna M Mecze Bramki Pkt Uwagi
W R P + - +/-
 Kanada 8 7 1 0 69 5 +64 15
 Czechosłowacja 8 7 1 0 80 18 +62 15
 Szwajcaria 8 6 0 2 67 21 +46 12
 Szwecja 8 4 0 4 55 28 +27 8
 Wielka Brytania 8 3 0 5 39 47 -8 6
 Polska 8 2 0 6 29 97 -68 4
 Austria 8 1 0 7 33 77 -44 2
 Włochy 8 0 0 8 24 156 -132 0
 Stany Zjednoczone 8 5 0 3 86 33 +53 10 Dyskwalifikacja

Wyniki

31 stycznia 1948 Wielka Brytania  5:4  Austria

1 lutego 1948 Kanada  3:0  Wielka Brytania

2 lutego 1948 Czechosłowacja  11:4  Wielka Brytania

4 lutego 1948 Szwajcaria  12:3  Wielka Brytania

5 lutego 1948 Wielka Brytania  7:2  Polska

6 lutego 1948 Szwecja  4:3  Wielka Brytania

7 lutego 1948 Stany Zjednoczone  4:3  Wielka Brytania

8 lutego 1948 Wielka Brytania  14:7  Włochy

Łyżwiarstwo figurowe

Zawodnik Konkurencja Nota Pozycja
Jeanette Altwegg Solistki 156,166
Bridget Adams 148,644 7.
Marion Davies 144,766 10.
Jill Hood-Linzee 140,200 19.
Graham Sharp Soliści 167,044 7.
Winnie Silverthorne
Dennis Silverthorne
Pary sportowe 10,572 5.
Jennifer Nicks
John Nicks
9,700 8.

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1500 m Bieg na 5000 m Bieg na 10 000 m
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Johnny Cronshey 46,0 25. 8:45,6 11. Nie ukończył biegu
Bruce Peppin 46,4 29. 2:24,7 23.
Dennis Blundell 46,5 32. 2:29,2 30. 9:22,2 32.
Henry Howes 46,9 35. 2:23,0 18. 8:56,6 19. Nie ukończył biegu
Thomas Ross 2:32,6 41. 9:18,3 28.

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

Zjazd
Zawodnik Czas Miejsce
Donald Garrow 3:41,3 60.
James Palmer-Tomkinson 3:54,1 74.
Stuart Parkinson 4:03,0 81.
Harry Taylor 4:17,4 88.
Ian Appleyard 4:25,2 91.
Peter Boumphrey Nie ukończył konkurencji
Slalom specjalny
Zawodnik Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Łączny czas Pozycja
Donald Garrow 1:37,0 1:24,3 3:01,3 49.
Ian Appleyard 1:47,0 1:33,1 3:20,1 55.
Harry Taylor 2:05,5 2:04,4 4:09,9 61.
John Boyagis 2:30,0 1:44,1 4:14,1 63.
Kombinacja
Zawodnik Zjazd Slalom Łącznie
Czas Pozycja Punkty Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Pozycja Punkty Punkty Pozycja
Donald Garrow 3:41,3 45. 25,71 1:36,8 1:26,3 44. 21,27 46,98 45.
Harry Taylor 4:17,4 67. 45,68 1:45,8 1:37,8 62. 30,31 75,99 61.
James Palmer-Tomkinson Nie ukończył zjazdu - - - - Nie ukończył konkurencji

Kobiety

Zjazd
Zawodnik Czas Miejsce
Isobel Roe 2:47,3 27.
Rosemary Sparrow 2:52,3 30.
Sheena Mackintosh 3:00,0 33.
Xanthe Ryder 3:01,4 34.
Slalom specjalny
Zawodnik Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Łączny czas Pozycja
Sheena Mackintosh 1:10,5 1:20,4 2:30,9 21.
Isobel Roe 1:24,5 1:25,1 2:49,6 23.
Bridget Duke-Woolley 1:34,7 1:19,0 2:53,7 24.
Barbara Greenland Nie ukończyła przejazdu - Nie ukończyła konkurencji
Kombinacja
Zawodnik Zjazd Slalom Łącznie
Czas Pozycja Punkty Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Pozycja Punkty Punkty Pozycja
Isobel Roe 2:47,3 21. 12,16 1:28,1 1:15,5 25. 22,75 34,91 23.
Sheena Mackintosh 3:00,0 25. 20,10 1:10,9 1:19,0 23. 15,90 36,00 24.
Rosemary Sparrow 2:52,3 22. 15,36 1:22,0 1:19,7 24. 21,80 37,16 25.
Xanthe Ryder 3:01,4 26. 21,25 1:25,0 1:24,8 26. 25,85 47,10 27.

Skeleton

Mężczyźni

Zawodnik Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Ślizg 5 Ślizg 6 Łącznie Pozycja
John Crammond 47,4 47,7 47,9 1:00,9 1:00,9 1:00,3 5:25,1
Richard Bott 48,3 48,9 49,2 1:01,5 1:01,4 1:01,4 5:30,7 6.
James Coates 48,8 48,7 49,0 1:02,3 1:01,7 1:01,4 5:31,9 7.
Thomas Clarke 49,7 49,9 49,3 1:03,5 1;03,8 1:02,8 5:39,0 9.

Przypisy

  1. Figure Skating Olympic Games results Women, the-sports.org [dostęp 2013-05-24] (ang.).
  2. Skeleton Olympic Games 1948 results Men, the-sports.org [dostęp 2013-05-24] (ang.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wielka Brytania na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1948
Listen to this article