Wielka Brytania na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1968 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wielka Brytania na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1968.

Wielka Brytania na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1968

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Wielka Brytania na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1968
Wielka Brytania
Kod MKOl GBR
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1968
Grenoble
Chorąży Robin Dixon
Liczba zawodników 38 w 20 konkurencjach w 7 dyscyplinach
Medale Złoto
0
Srebro
0
Brąz
0
Razem
0

Wielką Brytanię na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1968 reprezentowało 38 zawodników: 28 mężczyzn i dziesięć kobiet. Był to dziesiąty start reprezentacji Wielkiej Brytanii na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Skład kadry

Biathlon

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas biegu Kary Łączny czas Pozycja
Roger Bean Bieg na 20 km 1:19:07,5 5:00 1:24:07,5 16.
Frederick Andrew 1:22:21,3 7:00 1:29:21,3 36.
Alan Notley 1:25:23,1 7:00 1:32:23,1 44.
Marcus Halliday 1:23:40,5 19:00 1:42:40,5 59.
Marcus Halliday
Alan Notley
Peter Tancock
Frederick Andrew
Sztafeta 4 × 7,5 km 2:34:40,9 9 2:34:40,9 12.

Biegi narciarskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Victor Dakin Bieg na 15 km 56:49,9 58.
Peter Tancock 57:31,1 59.

Bobsleje

Mężczyźni

Osada Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
GBR-1 Anthony Nash
Robin Dixon
Dwójki 1:10,57 1:11,60 1:11,77 1:11,22 4:45,16 5.
GBR-2 John Blockey
Mike Freeman
1:12,06 1:12,25 1:13,79 1:13,17 4:51,27 15.
GBR-1 Anthony Nash
Guy Renwick
Robin Widdow
Robin Dixon
Czwórki 1:10,45 1:08,39 2:18,84 8.
GBR-2 John Blockey
John Brown
Tim Thorn
Mike Freeman
1:11,52 1:08,67 2:20,19 14.

Łyżwiarstwo figurowe

Zawodnik Konkurencja Nota Pozycja
Sally-Anne Stapleford Solistki 1680,9 11.
Patricia Dodd 1634,6 15.
Frances Waghorn 1557,2 24.
Michael Williams Soliści 1650,9 15.
Haig Oundjian 1639,5 18.
Linda Bernard
Ray Wilson
Pary sportowe 251,2 18.

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1500 m Bieg na 5000 m Bieg na 10 000 m
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
John Tipper 41,5 19. 2:12,4 28.
Geoffrey Stockdale 42,1 26. 2:15,6 43.
David Bodington Nie ukończył biegu 2:19,1 53.
John Blewitt 7:59,8 27.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1000 m Bieg na 1500 m Bieg na 3000 m
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Patricia Tipper 1:46,5 29. 5:49,0 26.

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Zjazd Slalom gigant Slalom specjalny
Czas Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas Pozycje Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja
Jeremy Palmer-Tomkinson 2:05,43 25. 1:53,24 1:51,06 3:44,30 35. 54,19 1:06,93 2:01,12 30.
Ian Todd 2:10,00 44. 1:59,66 1:57,81 3:57,47 60. Odpadł w kwalifikacjach
Luke O'Reilly 2:10,99 50. 1:56,25 1:57,77 3:54,02 54. Odpadł w kwalifikacjach
David Borradaile 2:17,31 56.
Julian Vasey 1:59,44 2:00,29 3:59,73 62. Odpadł w kwalifikacjach

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Zjazd Slalom gigant Slalom specjalny
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja
Gina Hathorn 1:44,36 15. 2:00,80 26. 41,84 46,08 1:27,92 4.
Divina Galica 1:49,39 32. 1:56,58 8. Nie ukończyła 1. przejazdu
Felicity Field 1:42,79 6. 2:00,55 24. 44,41 48,97 1:33,38 14.
Helen Jamieson 1:48,03 26. 2:02,99 30.
Diana Tomkinson 48,31 52,62 1:40,93 23.

Saneczkarstwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Łącznie Pozycja
Richard Liversedge Jedynki 1:02,83 1:02,81 1:01,40 3:07,04 39.
James Manclark 1:02,99 1:03,12 1:01,83 3:07,94 40.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wielka Brytania na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1968
Listen to this article